"Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 16 қаңтардағы № 6 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.Қоса беріліп отырған:
"Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне орналастыруды қамтамасыз етуді құзыретіне Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру кіретін Еуразиялық экономикалық комиссияның департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 года № 6
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории".
2. Установить, что разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.

3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 90 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 24 қаңтардағы
№ 6 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар халықаралық шарттарға және Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мына актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тауарлардың Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағына келу орындарының және тауарлардың Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағынан кету орындарының тізбесі құрылымының сипаттамасын бекіту туралы" 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесс (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Жалпы процеске қатысушылар осы Қағидаларды жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 90 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 января 2017 г. № 6
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132 "Об утверждении описания структуры перечня мест прибытия товаров на единую таможенную территорию Таможенного союза и мест убытия товаров с единой таможенной территории Таможенного союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия

4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"тарихи деректер" – тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі қалыптастырылған кезден бастап онда сақталатын және өзгерістер енгізу көзделмеген ақпарат;
"тауарлардың келу (кету) орындары" – Одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу орны, онда тауарлардың Одақтың кедендік аумағына келуіне немесе тауарлардың осындай аумақтан кетуіне байланысты кедендiк операцияларды жүзеге асыру үшiн тауарлар кеден органына ұсынылады;
"ұлттық тізбе" – тауарлардың келу (кету) орындарының ұлттық тізбесі, оны қалыптастыру мен жүргізуді Одаққа мүше мемлекеттің кеден органы жүзеге асырады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгілемесі: P.CC.04, нұсқа 1.0.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты тауарлардың келу (кету) орындарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жалпы процестің қатысушыларына осы тізілімнен мәліметтер ұсыну болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мына міндеттерді шешу қажет:
а) тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше-мемлекет) уәкілетті органдарынан тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтердің ұлттық тізілімдерге енгізілуі, олардан алып тасталуы, өзгертілуі туралы ақпарат алуын қамтамасыз ету;
б) Комиссия алған ақпарат негізінде тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін автоматты түрде қалыптастыруды қамтамасыз ету және оны Одақтың ақпараттық порталында жариялау;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінде пайдалану мақсатында сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) арқылы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз ету;
г) Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінің сұрау салуы бойынша тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз ету.

4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"исторические данные" – информация, которая хранится в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров с момента его формирования и внесение изменений в которую не предусматривается;
"место прибытия (убытия) товаров" – место перемещения товаров через таможенную границу Союза, в котором товары предъявляются таможенному органу для осуществления таможенных операций, связанных с прибытием товаров на таможенную территорию Союза или убытием товаров с такой территории;
"национальный перечень" – национальный перечень мест прибытия (убытия) товаров, формирование и ведение которого осуществляются таможенным органом государства – члена Союза.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CC.04, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является формирование общего реестра мест прибытия (убытия) товаров и представление участникам общего процесса сведений из этого реестра.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить получение Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) от уполномоченных органов государств – членов Союза (далее – государства-члены) информации о включении, исключении, изменении сведений о местах прибытия (убытия) товаров, из национальных перечней в целях формирования общего реестра мест прибытия (убытия) товаров;
б) обеспечить автоматизированное формирование общего реестра мест прибытия (убытия) товаров на основе поступившей в Комиссию информации и его опубликование на информационном портале Союза;
в) обеспечить представление сведений, включенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, через интегрированную информационную систему внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система) в целях использования в информационных системах уполномоченных органов государств-членов;
г) обеспечить представление по запросу информационных систем уполномоченных органов государств-членов с использованием сервисов, размещенных на информационном портале Союза, сведений, включенных в общий реестр реестр мест прибытия (убытия) товаров.

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Комиссияның тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыруға, жүргізуге және пайдалануға жауапты құрылымдық бөлімшесі
P.CC.04.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің ұлттық тізімді жүргізуге және оны тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру үшін Комиссияға ұсынуға, сондай-ақ кедендік операцияларды жасау және кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді пайдалануға уәкілеттік берілген атқарушы билік органы
P.CC.04.ACT.002
мүдделі тұлға
өз қызметінде тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді пайдаланатын сыртқы экономикалық қызметке қатысушы, заңды тұлға немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өздерінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
б) тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған ұлттық тізбелерден мәліметтер негізінде тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, сондай-ақ тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және мүдделі тұлғаларға ұсыну жүзеге асырылады.
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру кезінде, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына енгізілген тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді енгізу және алып тастау, сондай-ақ тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту рәсімдері орындалады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және мүдделі тұлғаларға тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтерді ұсынған кезде, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген мына жалпы процесс рәсімдері орындалады:
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу;
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу;
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу;
Одақтың ақпараттық порталы арқылы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
P.CC.04.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на ведение национального перечня и представление его в Комиссию для формирования общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, а также на использование сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров при совершении таможенных операций и осуществлении таможенного контроля
P.CC.04.ACT.002
заинтересованное лицо
участник внешнеэкономической деятельности, юридическое или физическое лицо, использующие в своей деятельности сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения общего реестра мест прибытия (убытия) товаров;
б) процедуры представления сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляется формирование общего реестра мест прибытия (убытия) товаров на основании сведений из национальных перечней, полученных от уполномоченных органов государств-членов, а также представление сведений, включенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров уполномоченным органам государств-членов и заинтересованным лицам.
При формировании общего реестра мест прибытия (убытия) товаров выполняются процедуры включения и исключения сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, а также изменения сведений содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров, включенные в группу процедур формирования и ведения общего реестра мест прибытия (убытия) товаров.
При представлении уполномоченным органам государств-членов и заинтересованным лицам сведений о местах прибытия (убытия) товаров выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров:
получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров;
получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров;
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров;
получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров через информационный портал Союза.

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың мұқият сипаттамасын қоса алғанда, өзінің мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалана отырып жасалды және мәтіндік сипаттамамен жабдықталды.
4. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін
қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы
15. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізбеде қамтылған мәліметтердің өзгертілуі (енгізілуі, алып тасталуы) туралы ақпарат алған кезде тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау басталады.
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау кезінде, мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізбеге өзгерістер енгізу кезінде, ұлттық тізбеге енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
Ұлттық тізбеге тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі туралы мәліметтер енгізілген кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.04.PRC.001) рәсімі орындалады.
Ұлттық тізбеде тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміндегі тауарлардың келу (кету) орындарын енгізу кезінде мәлімделген тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер өзгертілген кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.04.PRC.002) рәсімі орындалады.
Тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтерді ұлттық тізбеден алып тастаған кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.04.PRC.003) рәсімі орындалады.
Егер ұлттық тізбеге өзгерістер енгізу процесінде ұлттық тізбеге тауарлардың келу (кету) орындарының енгізілгенін растайтын құжаттың тіркеу нөмірі өзгертілсе, мәліметтерді ұсыну екі рәсімнің: "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.04.PRC.003) және "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.04.PRC.001) рәсімдерін пайдалана отырып жүзеге асырылады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 6 шешімімен бекітілген "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматтары мен құрылымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 6 шешімімен бекітілген "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
15. Выполнение процедур формирования и ведения общего реестра мест прибытия (убытия) товаров начинается при получении уполномоченным органом государства-члена информации об изменении (добавлении, исключении) сведений, содержащихся в национальном перечене.
При выполнении процедур формирования и ведения общего реестра мест прибытия (убытия) товаров уполномоченный орган государства-члена при внесении изменений в национальный перечень формирует и представляет в Комиссию сведения об изменениях, внесенных в национальный перечень.
При включении сведений о местах прибытия (убытия) товаров в национальный перечень выполняется процедура "Включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.001).
При изменении сведений о местах прибытия (убытия) товаров в национальном перечне, заявленных при включении мест прибытия (убытия) товаров в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, выполняется процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.002).
При исключении сведений о местах прибытия (убытия) товаров из национального перечня выполняется процедура "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.003).
В случае если в процессе внесения изменений в национальный перечень изменяется регистрационный номер документа, подтверждающий включение места прибытия (убытия) товаров в национальный перечень, то представление сведений осуществляется с использованием 2 процедур: "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.003) и "Включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.001).
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 г. № 6 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 г. № 6 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений.

16. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін
қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін
жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.04.PRC.001
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу
рәсім тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қалыптастыруға және Комиссияға ұсынуға арналған
P.CC.04.PRC.002
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту
рәсім тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастыруға және Комиссияға ұсынуға арналған
P.CC.04.PRC.003
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау
рәсім тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ақпаратты қалыптастыруға және Комиссияға ұсынуға арналған
5. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде
қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
18. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімі Одақтың ақпараттық порталында мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен немесе мүдделі тұлғадан тиісті сұрату алынған кезде орындалады.
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түсетін мынадай сұрау салулар өңделеді:
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салу;
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салу;
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсынуға сұрау салу.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған, ұлттық тізбеге енгізілген мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған және Комиссияда сақталып тұрған мәліметтермен синхрондау қажеттігін бағалау мақсатында орындайды. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.004) рәсімі орындалады.

16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения общего реестра мест прибытия (убытия) товаров представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур формирования и ведения общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.04.PRC.001
включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
P.CC.04.PRC.002
изменение сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
P.CC.04.PRC.003
исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию информации об исключении сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
5. Группа процедур представления сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
18. Процедуры представления сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов государств-членов или от заинтересованного лица на информационном портале Союза.
В рамках выполнения процедур представления сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров;
запрос на представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров;
запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров.
Запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров выполняется уполномоченным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений, включенных в национальный перечень, со сведениями, содержащимися в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров и хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.004).

Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген және Комиссияда сақталып тұрған мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтер не тарихи деректер ескеріле отырып, толық көлемде, не белгілі бір күнгі және уақыттағы жай-күйі бойынша сұратылады. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салу мүше мемлекеттің ақпараттық жүйесіне мәліметтерді бастапқы жүктеу кезінде пайдаланылады. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.04.PRC.005) рәсімі орындалады.
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу кезінде сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салу орындалған кезге дейін тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген немесе өздеріне өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.006) рәсімі орындалады.
Одақтың ақпараттық порталы арқылы тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер ұсынылған кезде осы порталдың веб-интерфейсі не осы порталға орналастырылған сервистер пайдаланылады. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы браузердің терезесінде тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді іздеу және (немесе) түсіру параметрлерін береді, браузердің терезесінде ұсынылған, тауарлардың келу (кету) орындарынан берілген ақпаратпен жұмысты жүзеге асырады.
Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалану кезінде мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі мен Одақтың ақпараттық порталы арасында өзара іс-қимыл жүзеге асырылады. Одақтың ақпараттық порталы арқылы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер ұсыну кезінде "Одақтың ақпараттық порталы арқылы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.04.PRC.007) рәсімі орындалады.
19. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3-сурет. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде
қамтылған мәліметтер ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы

Запрос на представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений, включенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, хранящихся в Комиссии. Сведения, содержащиеся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров, запрашиваются либо в полном объеме с учетом исторических данных, либо по состоянию на определенную дату и время. Запрос на представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров используется при первоначальной загрузке сведений в информационную систему уполномомченного органа государства-члена. При осуществлении запроса на представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров выполняется процедура "Получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.005).
При запросе информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, представляются сведения, которые были добавлены в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров выполняется процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.006).
При представлении сведений о местах прибытия (убытия) товаров через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале. При использовании веб-интерфейса, пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров, осуществляет работу с информацией из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза. При представлении сведений из общего реестра о мест прибытия (убытия) товаров через информационный портал Союза выполняется процедура "Получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров через информационный портал Союза" (P.CC.04.PRC.007).
19. Приведенное описание группы процедур представления сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров, представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров

20. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде
қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін
жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.04.PRC.004
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтермен синхрондау қажеттігін мүше мемлекеттің уәкілетті органының бағалауына арналған
P.CC.04.PRC.005
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу
рәсім тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді алуға арналған
P.CC.04.PRC.006
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу
рәсім ұлттық тізбеге енгізілген, мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтермен синхрондауға арналған
P.CC.04.PRC.007
Одақтың ақпараттық порталы арқылы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу
рәсім Одақтың ақпараттық порталының веб-интерфейсін не осы порталда орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, осы портал арқылы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
21. Олар туралы мәліметтер немесе олардан алынатын мәліметтер жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесіне берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.04.BEN.001
тауарлардың келу (кету) орындарының ұлттық тізбесі
тауарлардың келу (кету) орындарының ұлттық тізбесіне енгізілген мәліметтер
P.CC.04.BEN.002
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауаптылығы
22. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту – Комиссияның ішкі өкімдік құжаттарына сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары

20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.04.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом государства-члена необходимости синхронизации сведений, включенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, со сведениями, содержащимися в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
P.CC.04.PRC.005
получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
P.CC.04.PRC.006
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
процедура предназначена для синхронизации сведений, включенных в национальный перечень, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, со сведениями, содержащимися в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
P.CC.04.PRC.007
получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров через информационный портал Союза
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров, через информационный портал Союза с использованием веб-интерфейса этого портала либо сервисов, размещенных на этом портале
V. Информационные объекты общего процесса
21. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.04.BEN.001
национальный перечень мест прибытия (убытия) товаров
сведения, включенные в национальный перечень мест прибытия (убытия) товаров
P.CC.04.BEN.002
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
сведения, включенные в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
VI. Ответственность участников общего процесса
22. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с внутренними распорядительными документами Комиссии, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса

23. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Тип
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдерінің атаулары мен оларға тиісті кодтардың тізбесін қамтиды
(Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.015
көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
көлік құралдары және тауарларды тасымалдау түрлерінің және оларға тиісті кодтардың тізбесін қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.025
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышы
сыныптауыш
мүше мемлекеттердің кеден органдарының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.104
ұйымның жұмыс уақыты түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
ұйымның жұмыс уақыты түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.04.PRC.001) рәсімі
24. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.04.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 4-суретте берілген.
4-сурет. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.04.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
25. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізбеге тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтерді енгізген кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.04.PRC.001) рәсімі орындалады.
26. Алдымен "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.04.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілетін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
27. Комиссия тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілетін мәліметтерді алған кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер енгізіледі және мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама жіберіледі.

23. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран мира и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.015
классификатор видов транспорта и транспортировки товаров
классификатор
содержит перечень видов транспортных средств и транспортировки товаров и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.025
классификатор таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов и наименований таможенных органов государств-членов
P.CLS.104
справочник видов времени работы организации
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов времени работы организации
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
Процедура "Включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.001)
24. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.001) представлена на рисунке 4.
Рис. 4. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.001)
25. Процедура "Включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.001) выполняется при включении уполномоченным органом государства-члена сведений о местах прибытия (убытия) товаров в национальный перечень.
26. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения, включаемые в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров.
27. При получении Комиссией сведений, включаемых в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, выполняется операция "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.002), по результатам выполнения которой в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров включаются сведения о местах прибытия (убытия) товаров и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров.

28. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама алған кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама алу" (P.CC.04.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарламаны қабылдау мен өңдеу жүзеге асырылады.
29. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.002) орындалған жағдайда, "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.04.OPR.004) операциясы орындалады.
30. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер енгізу және Одақтың ақпараттық порталында тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жариялау "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.04.PRC.001) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
31. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.04.PRC.001) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.04.PRC.001) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.04.OPR.001
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.002
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.003
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.004
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
7-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну" операциясының (P.CC.04.OPR.001) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.001
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ұлттық тізілімге тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер, Комиссияға ұсынылды
8-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу
үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.CC.04.OPR.002)
сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.002
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.04.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізеді және мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
мәліметтер тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілді, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
9-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне
мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама алу" операциясының (P.CC.04.OPR.003) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.003
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама өңделді
10-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жариялау" операциясының (P.CC.04.OPR.004) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.004
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу кезінде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ақпараттық порталында тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
енгізілген мәліметтер қамтылған, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.04.PRC.002) рәсімі

28. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров выполняется операция "Получение уведомления о включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров.
29. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.002) выполняется операция "Опубликование общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.004).
30. Результатами выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.001) являются включение сведений о местах прибытия (убытия) товаров в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров и опубликование общего реестра мест прибытия (убытия) товаров на информационном портале Союза.
31. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.001), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.04.OPR.001
представление сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.002
прием и обработка сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.003
получение уведомления о включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.004
опубликование общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 10 настоящих Правил
Таблица 7
Описание операции "Представление сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.001)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства – члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о местах прибытия (убытия) товаров в национальный перечень
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, представлены в Комиссию
Таблица 8
Описание операции "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (операция "Представление сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, включает сведения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
7
Результаты
сведения включены в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, уведомление о включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 9
Описание операции "Получение уведомления о включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (операция "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров обработано
Таблица 10
Описание операции "Опубликование общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.004)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (операция "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование общего реестра мест прибытия (убытия) товаров на информационном портале Союза
7
Результаты
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, содержащий включенные сведения, опубликован на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.002)

32. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.04.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 5-суретте берілген.
5-сурет. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.04.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
33. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге өзгерістер енгізген кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.04.PRC.002) рәсімі орындалады.
34. Алдымен "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.04.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
35. Комиссия тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер алған кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміндегі мәліметтерді жаңарту жүзеге асырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарлама жіберіледі.
36. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарлама алған кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарлама алу" (P.CC.04.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарламаны қабылдау мен өңдеу жүзеге асырылады.
37. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.006) операциясы орындалған жағдайда, "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен жаңартылған мәліметтерді жариялау" (P.CC.04.OPR.008) операциясы орындалады.
38. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу және Одақтың ақпараттық порталында тауарлардың келу (кету) орындары туралы өзгертілген мәліметтерді жариялау "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.04.PRC.002) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
39. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.04.PRC.002) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 11-кестеде келтірілген.
11-кесте

32. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.002) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.002)
33. Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.002) выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в национальный перечень.
34. Первой выполняется операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров.
35. При получении Комиссией сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров выполняется операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.006), по результатам выполнения которой осуществляется обновление сведений в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров.
36. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров выполняется операция "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.007), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
37. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.006) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.008).
38. Результатами выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.002) являются внесение изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров и опубликование измененных сведений о местах прибытия (убытия) товаров на информационном портале Союза.
39. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.002), приведен в таблице 11.
Таблица 11

"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.04.PRC.002) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.04.OPR.005
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.006
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.007
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.008
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен тауарлардың келу (кету) орындары туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
12-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" операциясының (P.CC.04.OPR.005) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.005
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер Комиссияға ұсынылды
13-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.CC.04.OPR.006) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.006
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.04.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміндегі мәліметтер өзгертілді, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
14-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарлама алу" операциясының (P.CC.04.OPR.007) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.007
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарлама өңделді
15-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен тауарлардың келу (кету) орындары туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау" операциясының (P.CC.04.OPR.008) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.008
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен тауарлардың келу (кету) орындары туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу кезінде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ақпараттық порталында тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталында тауарлардың келу (кету) орындары туралы жалпы тізілімнен жаңартылған мәліметтер жарияланды

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.04.OPR.005
представление сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.006
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.007
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.008
опубликование обновленных сведений о местах прибытия (убытия) товаров из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 15 настоящих Правил
Таблица 12
Описание операции "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в национальный перечень
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров представлены в Комиссию
Таблица 13
Описание операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений для внессения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, вносит изменения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
7
Результаты
сведения в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров изменены, уведомление о внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 14
Описание операции "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров обработано
Таблица 15
Описание операции "Опубликование обновленных сведений о местах прибытия (убытия) товаров из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений о местах прибытия (убытия) товаров из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.006))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование общего реестра мест прибытия (убытия) товаров на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров опубликованы на информационном портале Союза

"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.04.PRC.003) рәсімі
40. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.04.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.04.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
41. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.04.PRC.003) рәсімі тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер ұлттық тізілімнен алып тасталған кезде орындалады.
42. Алдымен "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.04.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органында тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер қалыптастырылады және Комиссияға ұсынылады.
43. Комиссия тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді алған кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен тиісті мәліметтерді алып тастау жүзеге асырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама жіберіледі.
44. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама алған кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама алу" (P.CC.04.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарламаны қабылдау мен өңдеу жүзеге асырылады.
45. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.010) операциясы орындалған жағдайда, "Тауарлардың келу (кету) орындарының жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.04.OPR.012) операциясы орындалады.
46. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтерді алып тастау және Одақтың ақпараттық порталында тауарлардың келу (кету) орындарының жаңартылған жалпы тізілімін жариялау "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.04.PRC.003) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.

Процедура "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.003)
40. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.003) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.003)
41. Процедура "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.003) выполняется при исключении сведений о местах прибытия (убытия) товаров из национального перечня.
42. Первой выполняется операция "Представление сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.009), по результатам выполнения которой в уполномоченном органе государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров.
43. При получении Комиссией сведений для исключения сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров выполняется операция "Прием и обработка сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.010), по результатам выполнения которой осуществляется исключение соответствующий сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об исключении сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров.
44. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления об исключении сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров выполняется операция "Получение уведомления об исключении сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления об исключении сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров.
45. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.010) выполняется операция "Опубликование обновленного общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.012).
46. Результатами выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.003) являются исключение сведений о местах прибытия (убытия) товаров из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров и опубликование обновленного общего реестра мест прибытия (убытия) товаров на информационном портале Союза.

47. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.04.PRC.003) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.04.PRC.003) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.04.OPR.009
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.010
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.011
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.012
тауарлардың келу (кету) орындарының жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
17-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен
алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" операциясының (P.CC.04.OPR.009)
сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.009
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ұлттық тізілімнен тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер алып тасталған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер Комиссияға ұсынылды
18-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.CC.04.OPR.010) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.010
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.04.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен тауарлардың келу (кету) орындарын алып тастайды, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен тауарлардың келу (кету) орындарының алып тасталғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алып тасталды, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
19-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама алу" операциясының (P.CC.04.OPR.011) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.011
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама өңделді
20-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" операциясының (P.CC.04.OPR.012) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.012
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі жаңартылған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Одақтың ақпараттық порталында тауарлардың келу (кету) орындарының жаңартылған жалпы тізілімін жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

47. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.003), приведен в таблице 16.
Таблица 16
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.04.OPR.009
представление сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.010
прием и обработка сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.011
получение уведомления об исключении сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.012
опубликование обновленного общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 20 настоящих Правил
Таблица 17
Описание операции "Представление сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.009
2
Наименование операции
представление сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений о местах прибытия (убытия) товаров из национального переченя
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров представлены в Комиссию
Таблица 18
Описание операции "Прием и обработка сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (операция "Представление сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, исключает места прибытия (убытия) товаров из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление об исключении мест прибытия (убытия) товаров из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
7
Результаты
сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров исключены, уведомление об исключении сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 19
Описание операции "Получение уведомления об исключении сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления об исключении сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об исключении сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (операция "Прием и обработка сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об исключении сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров обработано
Таблица 20
Описание операции "Опубликование обновленного общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленного общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при обновлении общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (операция "Прием и обработка сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.010))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленного общего реестра мест прибытия (убытия) товаров на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный общий реестр мест прибытия (убытия) товаров опубликован на информационном портале Союза

2. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы
тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту
күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.004) рәсімі
48. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
49. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.004) рәсімі тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған ақпаратты Комиссияда сақталып тұрған тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен тиісті ақпаратпен синхрондау қажеттігін бағалау мақсатында орындалады.
50. Алдымен "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.04.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
51. Комиссия тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.04.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады.
52. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алған кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.015) операциясы орындалады.
53. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуы "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
54. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.004) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 21-кестеде келтірілген.
21-кесте

2. Процедуры представления сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.004)
48. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.004) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.004)
49. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, хранящейся в Комиссии.
50. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров.
51. При получении Комиссией запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.014), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров.
52. При получении уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.015).
53. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров.
54. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.004), приведен в таблице 21.
Таблица 21

"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.004) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.04.OPR.013
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.014
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.015
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
22-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" операциясының (P.CC.04.OPR.013) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.013
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған, ақпаратты жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты Комиссияда сақталып тұрған, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен тиісті ақпаратпен синхрондауға қажеттілік туған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға жіберілді
23-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" операциясының (P.CC.04.OPR.014) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.014
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.04.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
24-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін
жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және
өңдеу" операциясының (P.CC.04.OPR.015) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.015
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.04.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынды
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.04.OPR.013
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.014
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.015
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 24 настоящих Правил
Таблица 22
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.013
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления информации, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров направлен в Комиссию
Таблица 23
Описание операции "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.014
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет информацию о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
информация о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров направлена в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 24
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученной информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
7
Результаты
информация о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров получена

тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.04.PRC.005) рәсімі
55. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.04.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 8-суретте берілген.
8-сурет. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен
мәліметтер алу" (P.CC.04.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
56. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.04.PRC.005) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу мақсатында орындалады.
57. Алдымен "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.04.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Берілген параметрлерге қарай сұрау салудың мынадай 2 түрін қалыптастыруға болады:
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді, тарихи деректер ескеріле отырып, толық көлемде ұсынуға сұрау салу;
белгілі бір күнгі және уақыттағы жағдай бойынша тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер ұсынуға сұрау салу.
58. Комиссия тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.04.OPR.017) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
59. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.018) операциясы орындалады.
60. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алуы "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.04.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
61. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.04.PRC.005) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 25-кестеде келтірілген.
25-кесте

Процедура "Получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.005)
55. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.005) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.005)
56. Процедура "Получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров.
57. Первой выполняется операция "Запрос сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на представление сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров, в полном объеме, с учетом исторических данных;
запрос на представление сведений о местах прибытия (убытия) товаров по состоянию на определенную дату и время.
58. При получении Комиссией запроса на представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров выполняется операция "Обработка и представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.017), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
59. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.018).
60. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.005) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений о местах прибытия (убытия) товаров из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
61. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.005), приведен в таблице 25.
Таблица 25

"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.04.PRC.005) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.04.OPR.016
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.017
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.018
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
26-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" операциясының (P.CC.04.OPR.016) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.016
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алуға қажеттілік туған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді, тарихи деректер ескеріле отырып, толық көлемде алуға қажеттілік туған кезде, сұрау салуда күн мен уақыт көрсетілмейді. Белгілі бір күнгі және уақыттағы жағдай бойынша тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер алуға қажеттілік туған кезде, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін өзектілендіру күні мен уақыты көрсетілуге тиіс. Белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтер негізінде тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген мәліметтерді алуға қажеттілік туған кезде сұрау салуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
27-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" операциясының (P.CC.04.OPR.017) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.017
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.04.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен толық ақпарат ұсыну кезінде, тарихи деректерді қоса алғанда, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде сақталып тұрған барлық жазбаларды ұсыну жүзеге асырылады. Белгілі бір күнгі және уақыттағы жағдай бойынша тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер ұсыну кезінде сұрау салуда көрсетілген күнгі және уақыттағы жағдай бойынша тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді таңдау жүзеге асырылады.
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді таңдау барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органына сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
28-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.CC.04.OPR.018) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.018
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.04.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама өңделді

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.04.OPR.016
запрос сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.017
обработка и представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.018
прием и обработка сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 28 настоящих Правил
Таблица 26
Описание операции "Запрос сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.016
2
Наименование операции
запрос сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
При возникновении необходимости получения сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров в полном объеме с учетом исторических данных, дата и время в запросе не указывается. При возникновении необходимости получения сведений о местах прибытия (убытия) товаров по состоянию на определенную дату и время в запросе должна указываться дата и время актуализации общего реестра мест прибытия (убытия) товаров. При возникновении необходимости получения сведений, включенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос на представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров направлен в Комиссию
Таблица 27
Описание операции "Обработка и представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.017
2
Наименование операции
обработка и представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (операция "Запрос сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения о местах прибытия (убытия) товаров из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров в соответствии с параметрами, указанными в запросе. При представлении полной информации из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров осуществляется представление всех записей, хранящихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров, включая исторические данные. При представлении сведений о местах прибытия (убытия) товаров по состоянию на указанную дату и время осуществляется выборка сведений, содержащихся
в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров по состоянию на дату и время, указанную в запросе. Выбор сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров осуществляется по всем странам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе. При отсутствии в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 28
Описание операции "Прием и обработка сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.006) рәсімі
62. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 9-суретте берілген.
9-сурет. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне
енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
63. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.006) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салуды орындаған кезге дейін тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген немесе өздеріне өзгерістер енгізілген мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алу мақсатында орындалады. Бұл рәсім, егер "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органының тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу күні мен уақыты Комиссияда тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін өзгерту күні мен уақытынан анағұрлым ерте екені анықталған жағдайда да орындалады.
64. Алдымен "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.04.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
65. Комиссия тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсынуға сұрау салу алған кезде, "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.04.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салуда көрсетілген күннен және уақыттан бастап тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
66. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алған кезде, "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.04.OPR.021) операциясы орындалады.

Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.006)
62. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.006) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.006)
63. Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, добавление которых в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.004) выявлено, что дата и время получения сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров уполномоченным органом государства-члена являются более ранними, чем дата и время изменения общего реестра мест прибытия (убытия) товаров в Комиссии.
64. Первой выполняется операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров.
65. При получении Комиссией запроса на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, выполняется операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.020), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров с даты и времени указанных в запросе, или направляется уведомление об отсутствии информации, удовлетворяющей параметрам запроса.
66. При получении уполномоченным органом государства-члена информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, или уведомления об отсутствии информации, удовлетворяющей параметрам запроса, выполняется операция "Прием
и обработка информации об измененных сведениях из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.021).

67. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алуы және мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтердің синхрондалуы "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.006) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
68. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.006) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 29-кестеде келтірілген.
29-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.04.PRC.006) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.04.OPR.019
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.020
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
P.CC.04.OPR.021
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
30-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" операциясының (P.CC.04.OPR.019)
сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.019
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға қажеттілік туған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
31-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" операциясының (P.CC.04.OPR.020) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.020
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсынуға сұрау салу алған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.04.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді қалыптастырады және оны немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер ұсынылды немесе
сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
32-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясының (P.CC.04.OPR.021) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CC.04.OPR.021
2
Операцияның атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.04.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады, оларды өңдеуді жүзеге асырады. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер алынған кезде өңдеу мына қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады:
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алынған өзгертілген мәліметтер құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында жоқ тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерге қосылады;
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алынған өзгертілген мәліметтер құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталып тұрған, тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерде бар тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтер өзектілендіріледі (жаңартылады)
7
Нәтижелер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында синхрондалды
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

67. Результатами выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.006) являются получение уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров и синхронизация сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.
68. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.006), приведен в таблице 29.
Таблица 29
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.04.OPR.019
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 30 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.020
обработка и представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.CC.04.OPR.021
прием и обработка информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
приведено в таблице 32 настоящих Правил
Таблица 30
Описание операции "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.019
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, направлен в Комиссию
Таблица 31
Описание операции "Обработка и представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.020
2
Наименование операции
обработка и представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 32
Описание операции "Прием и обработка информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении сведений об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения о местах прибытия (убытия) товаров, присутствующие в составе полученных измененных сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров и отсутствующие в уполномоченном органе государства-члена, включаются в сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, хранящиеся в уполномоченном органе государства-члена;
сведения о местах прибытия (убытия) товаров, присутствующие в составе полученных измененных сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров и присутствующие в сведениях из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, хранящихся в уполномоченном органе государства-члена, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров синхронизированы между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

69. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде айрықша жағдайлар орын алып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған кезде және өзге жағдайларда орын алуы мүмкін.
70. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оған қатысты қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттар талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателікті жою үшін белгіленген тәртіппен қажетті шаралар қабылдайды
71. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Комиссияға мүше мемлекеттердің құзыретіне осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау жататын уәкілетті органдары туралы ақпарат береді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтер ұсынады
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 24 қаңтардағы
№ 6 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл
РЕГЛАМЕНТІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент халықаралық шарттарға және Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тауарлардың Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағына келу орындарының және тауарлардың Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағынан кету орындарының тізбесі құрылымының сипаттамасын бекіту туралы" 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;

69. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
70. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
71. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 января 2017 г. № 6
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132 "Об утверждении описания структуры перечня мест прибытия товаров на единую таможенную территорию Таможенного союза и мест убытия товаров с единой таможенной территории Таможенного союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын жалпы процеске қатысушылардың бірізді қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқықтар беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 6 шешімімен бекітілген "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
ІV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 г. № 6 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса

1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Тауарлардың келу (кету) орындарының ұлттық тізбесінің иесі
тауарлардың келу (кету) орындарының ұлттық тізбесін жүргізуді жүзеге асырады, Еуразиялық экономикалық комиссияға тауарлардың келу (кету) орындарының ортақ тізілімін қалыптастыру үшін тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтерді ұсынады, тауарлардың келу (кету) орындарының ортақ тізілімінен тауарлардың келу (кету) орындары туралы сұрау салуларды қалыптастырады және мәліметтерді алады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CС.04.ACT.001)
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінің иесі
тауарлардың келу (кету) орындарының ортақ тізілімін қалыптастыруды жүзеге асырады, тауарлардың келу (кету) орындарының ортақ тізіліміндегі тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтерді ұсынады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.АCT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жалпы процестің мынадай рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) тауарлардың келу (кету) орындарының ортақ тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) тауарлардың келу (кету) орындарының ортақ тізіліміндегі мәліметтерді ұсыну кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процестің транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасындағы жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйлерін синхрондау мақсатында хабарлармен өзара алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялармен және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процестің транзакцияларымен арасындағы өзара байланыстар айқындалды.
10. Жалпы процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қатардағы № 6 шешімімен бекітілген "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец национального перечня мест прибытия (убытия) товаров
осуществляет ведение национального перечня мест прибытия (убытия) товаров, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения о местах прибытия (убытия) товаров для формирования общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, формирует запросы и получает сведения о местах прибытия (убытия) товаров из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.CC.04.ACT.001)
Владелец общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
осуществляет формирование общего реестра мест прибытия (убытия) товаров, представляет сведения о местах прибытия (убытия) товаров, содержащиеся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – государства-члены) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра мест прибытия (убытия) товаров;
б) информационное взаимодействие при представлении сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 г. № 6 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтарының шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі
жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші
жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу (P.CС.04.PRC.001)
1.1
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну (P.CС.04.OPR.001).

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра мест прибытия (убытия) товаров представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.001).

Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу туралы хабарлама алу (P.CС.04.OPR.003)
тауарлардың келу (кету) орындарының ұлттық тізбесі (P.CС.04.BEN.001): мәліметтер енгізу үшін берілді
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CС.04.OPR.002)
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі
(P.CС.04.BEN.002): мәліметтер жаңартылды
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу (P.CС.04.TRN.001)
2
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту (P.CС.04.PRC.002)
2.1
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну (P.CС.04.OPR.005).
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу (P.CС.04.OPR.007)
тауарлардың келу (кету) орындарының ұлттық тізбесі (P.CС.04.BEN.001): мәліметтер өзгерту үшін берілді
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CС.04.OPR.006)
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі
(P.CС.04.BEN.002): мәліметтер жаңартылды
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде мәліметтерді өзгерту (P.CС.04.TRN.002)
3
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау (P.CС.04.PRC.003)
3.1
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну (P.CС.04.OPR.009).
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама алу (P.CС.04.OPR.011)
тауарлардың келу (кету) орындарының ұлттық тізбесі (P.CС.04.BEN.001): мәліметтер алып тастау үшін берілді
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CС.04.OPR.010)
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі
(P.CС.04.BEN.002): мәліметтер жаңартылды
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау (P.CС.04.TRN.003)

Получение уведомления о включении сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.003)
национальный перечень мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.001): сведения для включения переданы
прием и обработка сведений для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.002)
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): сведения обновлены
включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.TRN.001)
2
Изменение сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.PRC.002)
2.1
Представление сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.005).
Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.007)
национальный перечень мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.001): сведения для изменения переданы
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.006)
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): сведения изменены
изменение сведений в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.TRN.002)
3
Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.PRC.003)
3.1
Представление сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.009).
Получение уведомления об исключении сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.011)
национальный перечень мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.001): сведения для исключения переданы
прием и обработка сведений для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.010)
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): сведения исключены
исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.TRN.003)

2. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелеуші жай-күйлері және жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну
кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші
жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

2. Информационное взаимодействие при представлении сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении сведений, содержащихся в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.CС.04.PRC.004)
1.1
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CС.04.OPR.013).
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CС.04.OPR.005)
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (P.CС.04.BEN.001): жаңарту күні мен уақытына сұрау салынды
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CС.04.OPR.014)
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі
(P.CС.04.BEN.002): жаңарту күні мен уақыты ұсынылды
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу (P.CС.04.TRN.004)
2
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді алу (P.CС.04.PRC.005)
2.1
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу (P.CС.04.OPR.016).
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CС.04.OPR.018)
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (P.CС.04.BEN.001): мәліметтерге сұрау салынды
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну (P.CС.04.OPR.017)
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі
(P.CС.04.BEN.002): мәліметтер жоқ.
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі
(P.CС.04.BEN.002):
мәліметтер ұсынылды
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу (P.CС.04.TRN.005)
3
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.CС.04.PRC.006)
3.1
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CС.04.OPR.019).
Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CС.04.OPR.021)
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (P.CС.04.BEN.001): өзгертілген мәліметтерге сұрау салынды
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат өңдеу және ұсыну (P.CС.04.OPR.020)
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі
(P.CС.04.BEN.002): өзгертілген мәліметтер жоқ.
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі
(P.CС.04.BEN.002): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.CС.04.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы

Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.PRC.004)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.013).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.015)
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): дата и время обновления запрошены
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.014)
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): дата и время обновления представлены
получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.TRN.004)
2
Получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.PRC.005)
2.1
Запрос сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.016).
Прием и обработка сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.018)
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): сведения запрошены
обработка и представление сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.017)
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): сведения отсутствуют.
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): сведения представлены
получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.TRN.005)
3
Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.PRC.006)
3.1
Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.019).
Прием и обработка информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.021)
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): измененные сведения запрошены
обработка и представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.OPR.020)
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): измененные сведения отсутствуют.
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): измененные сведения представлены
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса

14. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 4-кестеде берілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.CС.04.MSG.001
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (R.CA.C.04.001)
P.CС.04.MSG.002
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (R.CA.C.04.001)
P.CС.04.MSG.003
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (R.CA.C.04.001)
P.CС.04.MSG.004
хабарды табысты өңдеу туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CС.04.MSG.005
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.CС.04.MSG.006
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.CС.04.MSG.007
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.CС.04.MSG.008
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (R.CA.CС.04.001)
P.CС.04.MSG.009
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CС.04.MSG.010
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.CС.04.MSG.011
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (R.CA.CС.04.001)
P.CС.04.MSG.012
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы

14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.CC.04.MSG.001
сведения для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (R.CA.CC.04.001)
P.CC.04.MSG.002
сведения для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (R.CA.CC.04.001)
P.CC.04.MSG.003
сведения для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (R.CA.CC.04.001)
P.CC.04.MSG.004
уведомление об успешной обработке сообщения
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.04.MSG.005
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.04.MSG.006
информация о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.04.MSG.007
запрос сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.04.MSG.008
сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (R.CA.CC.04.001)
P.CC.04.MSG.009
уведомление об отсутствии сведений в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.04.MSG.010
запрос информации об изменениях из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.04.MSG.011
измененные сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (R.CA.CC.04.001)
P.CC.04.MSG.012
уведомление об отсутствии измененных сведений общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса

1. "Мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CС.04.TRN.001)
15. "Мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CС.04.TRN.001) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.

1. Транзакция общего процесса "Включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса "Включение сведений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.001) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

хабарды табысты өңдеу туралы хабарлама (P.CС.04.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
2. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" жалпы процесінің транзакциясы (P.CС.04.TRN.002)

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.04.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Изменение сведений в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.002)

16. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" жалпы процесінің транзакциясы (P.CС.04.TRN.002) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.
5-сурет. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" жалпы процесі транзакциясының орындалу схемасы (P.CС.04.TRN.002)
6-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" жалпы процесі транзакциясының (P.CC.04.TRN.002) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CС.04.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (P.CС.04.BEN.002): мәліметтер жаңартылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
-
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
2 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер (P.CС.04.MSG.002)
жауап хабар

16. Транзакция общего процесса "Изменение сведений в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.002) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Изменение сведений в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.002)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Изменение сведений в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
изменение сведений в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о местах прибытия (убытия) товаров для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о местах прибытия (убытия) товаров для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): сведения обновлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
2 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.MSG.002)
ответное сообщение

хабарды табысты өңдеу туралы хабарлама (P.CС.04.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
3. "Мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.04.TRN.003)

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.04.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.003)

17. "Мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.04.TRN.003) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.
6-сурет. "Мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау" жалпы процесі транзакциясының орындалу схемасы (P.CC.04.TRN.003)
7-кесте
"Мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау" жалпы процесі транзакциясының (P.CC.04.TRN.003) сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CС.04.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
Респондент
7
Қабылдаушы операция
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін тауарлардың келу (кету) орындары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (P.CС.04.BEN.002): мәліметтер жаңартылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
-
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
2 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер (P.CС.04.MSG.002)
жауап хабар

17. Транзакция общего процесса "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.003) выполняется для представление инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.
Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.003)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
исключение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о местах прибытия (убытия) товаров для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о местах прибытия (убытия) товаров для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): сведения обновлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
2 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.MSG.003)
ответное сообщение

18. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.04.TRN.004) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.
7-сурет. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P.CC.04.TRN.004)
8-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесс транзакциясының (P.CC.04.TRN.004) сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CС.04.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

18. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.004) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.004)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (P.CС.04.BEN.002): жаңару күні мен уақыты берілді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
-
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
-
жауап күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CС.04.MSG.005)
жауап хабар
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат (P.CС.04.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): дата и время обновления представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
время ожидания ответа
признак авторизации
количество повторов
5 мин
да
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
ответное сообщение
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.MSG.005)
информация о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет

5. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.04.TRN.005)
19. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.04.TRN.005) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.

5. Транзакция общего процесса "Получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса "Получение сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.005) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу (P.CС.04.MSG.007)
жауап хабар
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.CС.04.MSG.009)
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CС.04.MSG.008)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
6. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.04.TRN.006)

запрос сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.MSG.007)
уведомление об отсутствии сведений в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.MSG.009)
сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.MSG.008)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет
6. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.006)

20. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.04.TRN.006) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.
9-сурет. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" жалпы процесі транзакциясын (P.CC.04.TRN.006) орындау схемасы
10-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" жалпы процесі транзакциясының (P.CC.04.TRN.006) сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CС.04.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (P.CС.04.BEN.002): өзгертілген мәліметтер жоқ
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі (P.CС.04.BEN.002): өзгертілген мәліметтер берілді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
-
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
-
жауап күту уақыты
15 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар

20. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.006) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.
Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.006)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.04.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление информации об изменениях общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): измененные сведения отсутствуют
общий реестр мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.BEN.002): измененные сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
время ожидания ответа
признак авторизации
количество повторов
15 мин
да
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
ответное сообщение

тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CС.04.MSG.010)
жауап хабар
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерінің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.CС.04.MSG.012)
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер (P.CС.04.MSG.011)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
21. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар болып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге жағдайларда туындайды. Жалпы процесс қатысушысының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жолдау мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 11-кестеде келтірілген
22. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған болса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараны қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайды сипаттай отырып, хабар жібереді.
11-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген саны өткеннен кейін жауап хабар алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтымның жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасы жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондауы немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалса немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемаларын жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу керек
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

запрос информации об изменениях из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.MSG.010)
уведомление об отсутствии измененных сведений общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.MSG.012)
измененные сведения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров (P.CC.04.MSG.011)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
21. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 11.
22. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 11
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

23. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.CС.04.MSG.001) хабарында берілетін "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі" (R.CA.CС.04.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.CС.04.MSG.001) хабарында берілетін "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі" (R.CA.CС.04.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Тауарлардың келу (кету) орны туралы мәліметтер" деректемесінің (cacdo:ArrivePointDetails) 1 данасы ғана болуға тиіс
2
"Бастапқы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:StartDateTime) толтырылуға тиіс
3
"Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo: EndDateTime) толтырылмайды
4
"Тауарлардың келу (кету) орнының кодпен белгіленуінің бірінші элементі" (casdo:ArrivePointPADCode),"Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode),"Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode) және "Тауарлардың келу (кету) орындарының реттік нөмірі" (casdo:ArrivePointSequenceCode) деректемелерінің мәні
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде сақталатын тиісті деректемелердің мәндерімен сәйкес келмеуге тиіс
5
"Тауарлардың келу (кету) орнының атауы" деректемесі (casdo:ArrivePointName) толтырылуға тиіс
6
"Өткізу пунктінің коды" деректемесі (casdo:BorderCheckPointCode) толтырылуға тиіс
7
"Көлік құралы түрінің коды" деректемесі (casdo:TransportModeCode) толтырылуға тиіс
8
"Тауарлардың келу (кету) орнының реттік нөмірі" деректемесі (casdo:ArrivePointSequenceCode) "Кеден органының коды" деректемесі үшін (casdo:CustomsOfficeCode) бірегей болуға тиіс
9
"Мекенжайы" деректемесін (ccdo:AddressDetails) толтырған кезде оның құрамында "Елдің коды" (csdo:CountryCode), "Почталық индексі" (csdo:PostCode), "Көше" (csdo:StreetName), "Үйдің нөмірі" (csdo:BuildingNumberId) және "Қала" (csdo:CityName) деректемелері немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName), немесе "Еркін нысандағы мекенжайы" (csdo:AddressText) және "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемелері толтырылуға тиіс
10
егер "Елдің коды" деректемесі (csdo:CountryCode) толтырылса, онда оның мәні "Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды" деректемесінің (casdo:RegisterCountryCode) мәніне сәйкес келуге тиіс
11
егер "Географиялық ендік" деректемесі (casdo:LatitudeMeasure) толтырылса, оның мәні мүше мемлекеттің шеткі оңтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен үлкен не оған тең және мүше мемлекеттің шеткі солтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен аз не оған тең болуға тиіс
12
егер "Географиялық ендік" деректемесі (casdo:LatitudeMeasure) толтырылса, оның мәні мүше мемлекеттің шеткі батыс нүктесі үшін шығыс бойлықтан үлкен не оған тең және мүше мемлекеттің шеткі шығыс нүктесі үшін шығыс бойлықтан аз не оған тең болуға тиіс
13
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" деректемесінің (casdo:WorkTimeCode) мәні "11" болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" деректемесі (casdo:WorkTimeDescriptionText) толтырылмайды
14
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" деректемесінің (casdo:WorkTimeCode) мәні "11" деген, онда "Жұмыс кестесі" деректемесі (cacdo:WorkScheduleDetails) толтырылмайды
15
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" деректемесінің (casdo:WorkTimeCode) мәні "11" болса, онда "Жұмыс кестесі" деректемесі (cacdo:WorkScheduleDetails) толтырылуға тиіс
16
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" деректемесінің (casdo:WorkTimeCode) мәні "99" болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" деректемесі (casdo:WorkTimeDescriptionText) толтырылуға тиіс
17
"Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" деректемесі (casdo:StartActivityDate) толтырылуға тиіс
18
"Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні" деректемесі (casdo:EndActivityDate) толтырылған кезде, оның мәні "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" деректемесінде (casdo:StartActivityDate) көрсетілген күннен көп немесе оған тең болуға тиіс
19
"Бастапқы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:StartDateTime) толтырылуға және "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" деректемесімен (casdo:StartActivityDate) сәйкес келуге тиіс
20
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Time Type) YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонымен сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекундтың мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты ұсыну форматын білдіретін тіркелген символ
21
"Күні" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Type) YYYY-MM-DD шаблонымен сәйкес келтірілуге тиіс

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (R.CA.CC.04.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.001), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (R.CA.CC.04.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита "Сведения о месте прибытия (убытия) товаров" (cacdo:ArrivePointDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен
3
реквизит "Конечная дата и время" (csdo: EndDateTime) не заполняется
4
значения реквизитов "Первый элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointPADCode),"Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode),"Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode) и "Порядковый номер места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointSequenceCode) не должны совпадать со значениями соответствующих реквизитов, хранящимися в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров
5
реквизит "Наименование места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointName) должен быть заполнен
6
реквизит "Код пункта пропуска" (casdo:BorderCheckPointCode) должен быть заполнен
7
реквизит "Код вида транспортного средства" (casdo:TransportModeCode) должен быть заполнен
8
реквизит "Порядковый номер места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointSequenceCode) должен быть уникальным для реквизита "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode)
9
при заполнении реквизита "Адрес" (ccdo:AddressDetails) в его составе должны быть заполнены реквизиты "Код страны" (csdo:CountryCode), "Почтовый индекс" (csdo:PostCode), "Улица" (csdo:StreetName), "Номер дома" (csdo:BuildingNumberId) и "Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" (csdo:SettlementName), или реквизиты "Адрес в свободной форме" (csdo:AddressText) и "Код страны" (csdo:CountryCode)
10
если реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать значению реквизита "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode)
11
если реквизит "Географическая широта" (casdo:LatitudeMeasure) заполнен, то его значение должно быть больше либо равно северной широте для крайней южной точки государства-члена и меньше либо равно северной широте для крайней северной точки государства-члена
12
если реквизит "Географическая долгота" (casdo:LongitudeMeasure) заполнен, то его значение должно быть больше либо равно восточной долготе для крайней западной точки государства-члена и меньше либо равно восточной долготе для крайней восточной точки государства-члена
13
если реквизит "Код времени работы организации (подразделения)" (casdo:WorkTimeCode) содержит значение "11", то реквизит "Описание времени работы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) не заполняется
14
если реквизит "Код времени работы организации (подразделения)" (casdo:WorkTimeCode) содержит значение "11", то реквизит "График работы" (cacdo:WorkScheduleDetails) не заполняется
15
если реквизит "Код времени работы организации (подразделения)" (casdo:WorkTimeCode) содержит значение "12", то реквизит "График работы" (cacdo:WorkScheduleDetails) должен быть заполнен
16
если реквизит "Код времени работы организации (подразделения)" (casdo:WorkTimeCode) содержит значение "99", то реквизит "Описание времени работы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) должен быть заполнен
17
реквизит "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
18
при заполнении реквизита "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate), его значение должно быть больше или равно дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
19
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен и совпадать по значению с реквизитом "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
20
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: DateTimeType), должны приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
21
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: DateType), должны приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD

24. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CС.04.MSG.002) хабарында берілетін "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі" (R.CA.CС.04.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CС.04.MSG.002) хабарында берілетін "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі" (R.CA.CС.04.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Тауарлардың келу (кету) орнының кодпен белгіленуінің бірінші элементі" (casdo:ArrivePointPADCode), "Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды " (casdo:RegisterCountryCode), "Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode) және "Тауарлардың келу (кету) орындарының реттік нөмірі" (casdo:ArrivePointSequenceCode) деректемелерінің мәндері бойынша сәйкес келетін "Тауарлардың келу (кету) орны туралы мәліметтер" деректемесінің (cacdo:ArrivePointDetails) 2 данасы болуға тиіс
2
берілетін мәліметтер үшін "Бастапқы күні мен уақыты" деректемелері (csdo:StartDateTime) толтырылуға тиіс
3
неғұрлым ерте күн мен уақытты қамтитын өзгертілген мәліметтер үшін "Бастапқы күні мен уақыты" деректемесінің (csdo:StartDateTime) мәнінде "Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылуға тиіс
4
неғұрлым кеш күн мен уақытты қамтитын өзгертілген мәліметтер үшін "Бастапқы күні мен уақыты" деректемесінің (csdo:StartDateTime) мәнінде "Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылуға тиіс
5
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде "Тауарлардың келу (кету) орнының кодпен белгіленуінің бірінші элементі" (casdo:ArrivePointPADCode), "Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode) және "Тауарлардың келу (кету) орындарының реттік нөмірі" (casdo:ArrivePointSequenceCode) деректемелерінің мәндері бойынша "Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылған электрондық құжаттағы (мәліметтердегі) "Тауарлардың келу (кету) орны туралы мәліметтер" деректемесінің (cacdo:ArrivePointDetails) құрамындағы тиісті деректемелердің мәндерімен сәйкес келетін жазба болуға тиіс
6
егер "Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылса, онда "Бастапқы күні мен уақыты" деректемесінің (csdo:StartDateTime) мәні "Тауарлардың келу (кету) орнының кодпен белгіленуінің бірінші элементі" (casdo:ArrivePointPADCode), "Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode), "Тауарлардың келу (кету) орындарының реттік нөмірі" (casdo:ArrivePointSequenceCode)) деректемелерінің мәндері бойынша электрондық құжаттағы (мәліметтердегі) жазбамен сәйкес келетін тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміндегі жазбалар "Соңғы күні мен уақыты" деректемесінің (csdo:EndDateTime) мәнінен артық болуға тиіс
7
"Тауарлардың келу (кету) орындарының атауы" деректемесі (casdo:ArrivePointName) толтырылуға тиіс
8
"Өткізу пунктінің коды" деректемесі (casdo:BorderCheckPointCode) толтырылуға тиіс
9
"Көлік құралы түрінің коды" деректемесі (casdo:TransportModeCode) толтырылуға тиіс
10
"Мекенжайы" деректемесін (ccdo:AddressDetails) толтырған кезде оның құрамында "Елдің коды" (csdo:CountryCode), "Почталық индексі" (csdo:PostCode), "Көше" (csdo:StreetName), "Үйдің нөмірі" (csdo:BuildingNumberId) және "Қала" (csdo:CityName) деректемелері немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName), немесе "Еркін нысандағы мекенжайы" (csdo:AddressText) және "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемелері толтырылуға тиіс
11
егер "Елдің коды" деректемесі (csdo:CountryCode) толтырылса, онда оның мәні "Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды" деректемесінің (casdo:RegisterCountryCode) мәніне сәйкес келуге тиіс
12
егер "Географиялық ендік" деректемесі (casdo:LatitudeMeasure) толтырылса, оның мәні мүше мемлекеттің шеткі оңтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен үлкен не оған тең және мүше мемлекеттің шеткі солтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен аз не оған тең болуға тиіс
13
егер "Географиялық ендік" деректемесі (casdo:LatitudeMeasure) толтырылса, оның мәні мүше мемлекеттің шеткі батыс нүктесі үшін шығыс бойлықтан үлкен не оған тең және мүше мемлекеттің шеткі шығыс нүктесі үшін шығыс бойлықтан аз не оған тең болуға тиіс
14
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" деректемесінің (casdo:WorkTimeCode) мәні "11" болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" деректемесі (casdo:WorkTimeDescriptionText) толтырылмайды
15
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" деректемесінің (casdo:WorkTimeCode) мәні "11" болса, онда "Жұмыс кестесі" деректемесі (cacdo:WorkScheduleDetails) толтырылмайды
16
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" деректемесінің (casdo:WorkTimeCode) мәні "11" болса, онда "Жұмыс кестесі" деректемесі (cacdo:WorkScheduleDetails) толтырылуға тиіс
17
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" деректемесінің (casdo:WorkTimeCode) мәні "99" болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" деректемесі (casdo:WorkTimeDescriptionText) толтырылуға тиіс
18
өзгертілетін мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні" деректемесі (casdo:EndActivityDate) "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен көп немесе оған тең болуға тиіс
19
өзгертілетін мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" деректемесі (casdo:StartActivityDate) толтырылуға тиіс
20
өзгертілетін мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" деректемесінің (casdo:StartActivityDate) мәні "Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні" деректемесінің (casdo:EndActivityDate) мәнінен көп болуға тиіс (егер өзгертілетін мәліметтердің "Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні" деректемесі (casdo:EndActivityDate) толтырылса)
21
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date‌Time‌Type) YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонымен сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекундтың мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты ұсыну форматын білдіретін тіркелген символ
22
"Күні" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date‌Type) YYYY-MM-DD шаблонымен сәйкес келтірілуге тиіс

24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (R.CA.CC.04.001), передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.002), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (R.CA.CC.04.001), передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должно присутствовать 2 экземпляра реквизита "Сведения о месте прибытия (убытия) товаров" (cacdo:ArrivePointDetails), совпадающих по значениям реквизитов "Первый элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointPADCode), "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode), "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode) и "Порядковый номер места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointSequenceCode)
2
для передаваемых сведений реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен
3
для измененных сведений, содержащих более раннюю дату и время в значении реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime), реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
4
для измененных сведений, содержащих более позднюю дату и время в значении реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime), реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
5
в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров должна присутствовать запись, совпадающая по значениям реквизитов "Первый элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointPADCode), "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode), "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode) и "Порядковый номер места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointSequenceCode) со значениями соответствующих реквизитов в составе реквизита "Сведения о месте прибытия (убытия) товаров" (cacdo:ArrivePointDetails) в электронном документе (сведениях), у которого реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) заполнен
6
если реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) заполнен, то значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть больше значения реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) записи в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров, совпадающей по значениям реквизитов "Первый элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointPADCode), "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode), "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode), "Порядковый номер места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointSequenceCode)) с записью в электронном документе (сведениях)
7
реквизит "Наименование места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointName) должен быть заполнен
8
реквизит "Код пункта пропуска" (casdo:BorderCheckPointCode) должен быть заполнен
9
реквизит "Код вида транспортного средства" (casdo:TransportModeCode) должен быть заполнен
10
при заполнении реквизита "Адрес" (ccdo:AddressDetails) в его составе должны быть заполнены реквизиты "Код страны" (csdo:CountryCode), "Почтовый индекс" (csdo:PostCode), "Улица" (csdo:StreetName), "Номер дома" (csdo:BuildingNumberId) и "Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" (csdo:SettlementName), или реквизиты "Адрес в свободной форме" (csdo:AddressText) и "Код страны" (csdo:CountryCode)
11
если реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать значению реквизита "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode)
12
если реквизит "Географическая широта" (casdo:LatitudeMeasure) заполнен, то его значение должно быть больше либо равно северной широте для крайней южной точки государства-члена и меньше либо равно северной широте для крайней северной точки государства-члена
13
если реквизит "Географическая долгота" (casdo:LongitudeMeasure) заполнен, то его значение должно быть больше либо равно восточной долготе для крайней западной точки государства-члена и меньше либо равно восточной долготе для крайней восточной точки государства-члена
14
если реквизит "Код времени работы организации (подразделения)" (casdo:WorkTimeCode) содержит значение "11", то реквизиты "Описание времени работы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) не заполняются
15
если реквизит "Код времени работы организации (подразделения)" (casdo:WorkTimeCode) содержит значение "11", то реквизит "График работы" (cacdo:WorkScheduleDetails) не заполняется
16
если реквизит "Код времени работы организации (подразделения)" (casdo:WorkTimeCode) содержит значение "12", то реквизит "График работы" (cacdo:WorkScheduleDetails) должен быть заполнен
17
если реквизит "Код времени работы организации (подразделения)" (casdo:WorkTimeCode) содержит значение "99", то реквизит "Описание времени работы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) должен быть заполнен
18
для изменяемых сведений реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) должен быть больше или равен дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
19
для измененных сведений реквизит "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
20
для измененных сведений значение реквизита "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должно быть больше значения реквизита "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) (если реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) изменяемых сведений заполнен)
21
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: DateTimeType), должны приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
22
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: DateType), должны приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD

25. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CС.04.MSG.003) хабарында берілетін "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі" (R.CA.CС.04.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CС.04.MSG.002) хабарында берілетін "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі" (R.CA.CС.04.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Тауарлардың келу (кету) орны туралы мәліметтер" деректемесінің 1 данасы ғана болуға тиіс (cacdo:ArrivePointDetails)
2
"Бастапқы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:StartDateTime) толтырылуға тиіс
3
"Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo: EndDateTime) толтырылмайды
4
"Соңғы күні мен уақыты" деректемесінің (csdo:EndDateTime) мәні "Бастапқы күні мен уақыты" деректемесінің (csdo:StartDateTime) мәнінен көп болуға тиіс
5
тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінде "Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo: EndDateTime) толтырылмаған, "Тауарлардың келу (кету) орнының кодпен белгіленуінің бірінші элементі" (casdo:ArrivePointPADCode), "Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode), "Тауарлардың келу (кету) орындарының реттік нөмірі" (casdo:ArrivePointSequenceCode) және "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелерінің мәндері бойынша электрондық құжаттағы (мәліметтердегі) "Тауарлардың келу (кету) орны туралы мәліметтер" деректемесінің (cacdo:ArrivePointDetails) құрамындағы тиісті деректемелердің мәндерімен сәйкес келетін жазба болуға тиіс
6
"Тауарлардың келу (кету) орындарының атау" деректемесі (casdo:ArrivePointName) толтырылуға тиіс
7
"Өткізу пунктінің коды" деректемесі (casdo:BorderCheckPointCode) толтырылуға тиіс
8
"Көлік құралы түрінің коды" деректемесі (casdo:TransportModeCode) толтырылуға тиіс
9
"Тауарлардың келу (кету) орындарының реттік нөмірі" деректемесі (casdo:ArrivePointSequenceCode) сол бір "Кеден органының коды" деректемесі (casdo:CustomsOfficeCode) үшін бірегей болуға тиіс
10
"Мекенжайы" деректемесін (ccdo:AddressDetails) толтырған кезде оның құрамында "Елдің коды" (csdo:CountryCode), "Почталық индексі" (csdo:PostCode), "Көше" (csdo:StreetName), "Үйдің нөмірі" (csdo:BuildingNumberId) және "Қала" (csdo:CityName) деректемелері немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName), немесе "Еркін нысандағы мекенжайы" (csdo:AddressText) және "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемелері толтырылуға тиіс
11
егер "Елдің коды" деректемесі (csdo:CountryCode) толтырылса, онда оның мәні "Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды" деректемесінің (casdo:RegisterCountryCode) мәніне сәйкес келуге тиіс
12
егер "Географиялық ендік" деректемесі (casdo:LatitudeMeasure) толтырылса, оның мәні мүше мемлекеттің шеткі оңтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен үлкен не оған тең және мүше мемлекеттің шеткі солтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен аз не оған тең болуға тиіс
13
егер "Географиялық ендік" деректемесі (casdo:LatitudeMeasure) толтырылса, оның мәні мүше мемлекеттің шеткі батыс нүктесі үшін шығыс бойлықтан үлкен не оған тең және мүше мемлекеттің шеткі шығыс нүктесі үшін шығыс бойлықтан аз не оған тең болуға тиіс
14
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" деректемесінің (casdo:WorkTimeCode) мәні "11" болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" деректемесі (casdo:WorkTimeDescriptionText) толтырылмайды
15
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" деректемесінің (casdo:WorkTimeCode) мәні "11" болса, онда "Жұмыс кестесі" деректемесі (cacdo:WorkScheduleDetails) толтырылмайды
16
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" деректемесінің (casdo:WorkTimeCode) мәні "11" болса, онда "Жұмыс кестесі" деректемесі (cacdo:WorkScheduleDetails) толтырылуға тиіс
17
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" деректемесінің (casdo:WorkTimeCode) мәні "99" болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" деректемесі (casdo:WorkTimeDescriptionText) толтырылуға тиіс
18
өзгертілетін мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні" деректемесі (casdo:EndActivityDate) "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" деректемесінде көрсетілген күннен көп немесе оған тең болуға тиіс (casdo:StartActivityDate)
19
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Time Type) YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонымен сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекундтың мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты ұсыну форматын білдіретін тіркелген символ
20
"Күні" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Type) YYYY-MM-DD шаблонымен сәйкес келтірілуге тиіс

25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (R.CA.CC.04.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.003), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (R.CA.CC.04.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита "Сведения о месте прибытия (убытия) товаров" (cacdo:ArrivePointDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен
3
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
4
значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
5
в общем реестре мест прибытия (убытия) товаров должна присутствовать запись, у которой реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен, совпадающая по значениям реквизитов "Первый элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointPADCode), "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode), "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode), "Порядковый номер места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointSequenceCode) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) со значениями соответствующих реквизитов в составе реквизита "Сведения о месте прибытия (убытия) товаров" (cacdo:ArrivePointDetails) в электронном документе (сведениях)
6
реквизит "Наименование места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointName) должен быть заполнен
7
реквизит "Код пункта пропуска" (casdo:BorderCheckPointCode) должен быть заполнен
8
реквизит "Код вида транспортного средства" (casdo:TransportModeCode) должен быть заполнен
9
реквизит "Порядковый номер места прибытия (убытия) товаров" (casdo:ArrivePointSequenceCode) должен быть уникальным для одного и того же реквизита "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode)
10
при заполнении реквизита "Адрес" (ccdo:AddressDetails) в его составе должны быть заполнены реквизиты "Код страны" (csdo:CountryCode), "Почтовый индекс" (csdo:PostCode), "Улица" (csdo:StreetName), "Номер дома" (csdo:BuildingNumberId) и "Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" (csdo:SettlementName), или реквизиты "Адрес в свободной форме" (csdo:AddressText) и "Код страны" (csdo:CountryCode)
11
если реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать значению реквизита "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode)
12
если реквизит "Географическая широта" (casdo:LatitudeMeasure) заполнен, то его значение должно быть больше либо равно северной широте для крайней южной точки государства-члена и меньше либо равно северной широте для крайней северной точки государства-члена
13
если реквизит "Географическая долгота" (casdo:LongitudeMeasure) заполнен, то его значение должно быть больше либо равно восточной долготе для крайней западной точки государства-члена и меньше либо равно восточной долготе для крайней восточной точки государства-члена
14
если реквизит "Код времени работы организации (подразделения)" (casdo:WorkTimeCode) содержит значение "11", то реквизиты "Описание времени работы" (casdo:WorkTimeDescriptionText)
15
если реквизит "Код времени работы организации (подразделения)" (casdo:WorkTimeCode) содержит значение "11", то реквизит "График работы" (cacdo:WorkScheduleDetails) не заполняется
16
если реквизит "Код времени работы организации (подразделения)" (casdo:WorkTimeCode) содержит значение "12", то реквизит "График работы" (cacdo:WorkScheduleDetails) должен быть заполнен
17
если реквизит "Код времени работы организации (подразделения)" (casdo:WorkTimeCode) содержит значение "99", то реквизит "Описание времени работы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) должен быть заполнен
18
для изменяемых сведений реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) должен быть больше или равен дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
19
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: DateTimeType), должны приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
20
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: DateType), должны приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD

26. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CС.04.MSG.005) хабарында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CС.04.MSG.005) хабарында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" деректемесі (csdo:UpdateDateTime)
толтырылмайды
2
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Time Type) YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонымен сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекундтың мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты ұсыну форматын білдіретін тіркелген символ
27. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CС.04.MSG.007) хабарында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CС.04.MSG.007) хабарында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" деректемесі (csdo:UpdateDateTime) толтырылуға тиіс
2
"Елдің коды" деректемесін (csdo:CountryCode) толтырған кезде оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің кодына сәйкес келуге тиіс
3
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Time Type) YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонымен сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекундтың мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты ұсыну форматын білдіретін тіркелген символ
28. "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CС.04.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінен өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CС.04.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" деректемесі (csdo:UpdateDateTime) толтырылуға тиіс
2
"Елдің коды" деректемесін (csdo:CountryCode) толтырған кезде оның мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің кодына сәйкес келуге тиіс
3
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Time Type) YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонымен сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекундтың мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты ұсыну форматын білдіретін тіркелген символ
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 24 қаңтардағы
№ 6 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының
СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.005), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) не заполняется
2
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: DateTimeType), должны приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.007), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен быть заполнен
2
при заполнении реквизита "Код страны" (csdo:CountryCode) его значение должно соответствовать коду государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
3
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: DateTimeType), должны приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.010), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях из общего реестра мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен быть заполнен
2
при заполнении реквизита "Код страны" (csdo:CountryCode) его значение должно соответствовать коду государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
3
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: DateTimeType), должны приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 января 2017 г. № 6
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории"
I. Общие положения

1. Осы Сипаттама халықаралық шарттарға және Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мына актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тауарлардың Кеден одағының біртұтас кедендік аумағына келу орындарының және тауарлардың Кеден одағының біртұтас кедендік аумағынан кету орындарының тізбесі құрылымының сипаттамасын бекіту туралы" 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұлан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете келе кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.

1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132 "Об утверждении описания структуры перечня мест прибытия товаров на единую таможенную территорию Таможенного союза и мест убытия товаров с единой таможенной территории Таможенного союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.

7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) кем қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталануға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, ешбір шектеусіз қайталана алады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталана алады.
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін біртұтас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 6 шешімімен бекітілген "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 г. № 6.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 6 шешімімен бекітілген "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7 и 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 г. № 6.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 6 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 г. № 6.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 6 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық
құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректеменің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo: Edoc Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo: Edoc Header Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo: Inf Envelope Code)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo: Edoc Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo: Edoc Code Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo: Language Code)
табиғи тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 г. № 6.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений) (ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)

ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жаңартудың күні мен уақыты
(csdo: Update Date Time)
жалпы ресурсты (тізілімді, тізбені, дерекқорды) жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
3. Елдің коды
(csdo: Country Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәлімет ұсынған елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00001
csdo: Country Code Type (M.SDT.00001)

Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:CountryCode)
кодовое обозначение страны, предоставившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)

2.1. Тауарлардың келу (кету) орнының кодпен белгіленуінің бірінші элементі
(casdo: Arrive Point PADCode)
PAD – тауарлардың келу (кету) орнының кодпен белгіленуінің бірінші элементі
M.CA.SDE.00821
casdo: Arrive Point PADCode Type (M.CA.SDT.00821)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Шаблон: PAD
1
2.2. Тізбеге ақпарат ұсынған елдің коды
(casdo: Register Country Code)
ақпарат ұсынған елдің кодпен белгіленуі (тауарлардың келу (кету) орнының кодпен белгіленуінің екінші элементі)
M.CA.SDE.00061
csdo: Country Code Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.3. Тауарлардың келу (кету) орнының атауы
(casdo: Arrive Point Name)
тауарлардың келу (кету) орнының атауы
M.CA.SDE.00004
csdo: Name250 Type (M.SDT.00068)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
2.4. Өткізу пунктінің коды
(casdo: Border Check Point Code)
өткізу пунктінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00006
casdo: Border Check Point Code Type (M.CA.SDT.00010)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 18
0..1
2.5. Өткізу пунктінің атауы
(casdo: Border Check Point Name)
іргелес жатқан өткізу пунктінің атауы
M.CA.SDE.00007
csdo: Name250 Type (M.SDT.00068)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
2.6. Кеден органы туралы мәліметтер
(cacdo: Arrive Customs Details)
тауарлардың келу (кету) орнында кедендік операциялар жасайтын кеден органы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00001
cacdo: Arrive Customs Details Type (M.CA.CDT.00001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.6.1. Кеден органының коды
(casdo: Customs Office Code)
кеден органының коды (тауарлардың келу (кету) орнының кодпен белгіленуінің үшінші элементі)
M.CA.SDE.00034
casdo: Customs Office Code Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.6.2. Кеден органының атауы
(casdo: Customs Office Name)
кеден органының қысқаша атауы
M.CA.SDE.00035
casdo: Customs Office Name Type (M.CA.SDT.00026)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес атаудың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.6.3. Көлік құралы түрінің коды
(casdo: Transport Mode Code)
көлік құралы түрінің коды
M.CA.SDE.00077
casdo: Transport Mode Code Type (M.CA.SDT.00039)

2.1. Первый элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров
(casdo:ArrivePointPADCode)
PAD – первый элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров
M.CA.SDE.00821
casdo:ArrivePointPADCodeType (M.CA.SDT.00821)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: PAD
1
2.2. Код страны, представившей информацию в реестр
(casdo:RegisterCountryCode)
кодовое обозначение страны, представившей информацию (второй элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров)
M.CA.SDE.00061
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.3. Наименование места прибытия (убытия) товаров (casdo:ArrivePointName)
наименование места прибытия (убытия) товаров
M.CA.SDE.00004
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.4. Код пункта пропуска
(casdo:BorderCheckPointCode)
кодовое обозначение пункта пропуска
M.CA.SDE.00006
casdo:BorderCheckPointCodeType (M.CA.SDT.00010)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
0..1
2.5. Наименование пункта пропуска
(casdo:BorderCheckPointName)
наименование сопредельного пункта пропуска
M.CA.SDE.00007
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.6. Сведения о таможенном органе (cacdo:ArriveCustomsDetails)
сведения о таможенном органе, совершающем таможенные операции, в месте прибытия (убытия) товаров
M.CA.CDE.00001
cacdo:ArriveCustomsDetailsType (M.CA.CDT.00001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.6.1. Код таможенного органа
(casdo:CustomsOfficeCode)
код таможенного органа (третий элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров)
M.CA.SDE.00034
casdo:CustomsOfficeCodeType (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.6.2. Наименование таможенного органа (casdo:CustomsOfficeName)
краткое наименование таможенного органа
M.CA.SDE.00035
casdo: CustomsOfficeNameType (M.CA.SDT.00026)
Значение наименования
в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.6.3. Код вида транспортного средства
(casdo:TransportModeCode)
код вида транспортного средства
M.CA.SDE.00077
casdo:TransportModeCodeType (M.CA.SDT.00039)

Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындық: 2
0..1
2.6.4. Көлік құралы түрінің атауы
(casdo: Transport Mode Name)
көлік құралы түрінің атауы
M.CA.SDE.00078
casdo: Transport Mode Name Type (M.CA.SDT.00040)
Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
2.6.5. Тауарлардың келу (кету) орнында кедендік операциялар жасалатын жерлер туралы мәліметтер
(cacdo: Arrive Point Location Details)
тауарлардың келу (кету) орнында кедендік операциялар жасалатын жерлер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00004
cacdo: Arrive Point Location Details Type (M.CA.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Кедендік операцияларды жасау жөніндегі шектеулер
(casdo: Customs Operation Text)
тауарлардың келу (кету) орнында кедендік операцияларды жасау жөніндегі шектеулер туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00036
csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..*
*.2. Тауарлардың келу (кету) орнының реттік нөмірі (casdo: Arrive Point Sequence Code)
бір кеден органы шегінде тауарлардың келу (кету) орнының реттік нөмірі (тауарлардың келу (кету) орнының кодпен белгіленуінің төртінші элементі)
M.CA.SDE.00820
casdo: Number2 Code Type (M.CA.SDT.00820)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Шаблон: [0-9]{2}
1
*.3. Тауарлардың келу (кету) орнында кедендік операциялар жасалатын жердің мекенжайы
(cacdo: Arrival Departure Address Details)
тауарлардың келу (кету) орнында кедендік операциялар жасалатын жердің мекенжайы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00130
cacdo: Arrival Departure Address Details Type (M.CA.CDT.00130)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.3.1. Мекенжай
(ccdo: Address Details)
тіркелу мекенжайы
M.CDE.00001
ccdo: Address Details Type (M.CDT.00001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1.1. Елдің коды
(csdo: Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00001
csdo: Country Code Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.3.1.2.  Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Болу елінде қабылданған аумақтар кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.

Значение кода в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Длина: 2
0..1
2.6.4. Наименование вида транспортного средства
(casdo:TransportModeName)
наименование вида транспортного средства
M.CA.SDE.00078
casdo:TransportModeNameType (M.CA.SDT.00040)
Значение кода в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
2.6.5. Сведения о местах совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров
(cacdo:ArrivePointLocationDetails)
сведения о местах совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров
M.CA.CDE.00004
cacdo:ArrivePointLocationDetailsType (M.CA.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Ограничения по совершению таможенных операций
(casdo:CustomsOperationText)
сведения об ограничениях по совершению таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров
M.CA.SDE.00036
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
*.2. Порядковый номер места прибытия (убытия) товаров
(casdo:ArrivePointSequenceCode)
порядковый номер места прибытия (убытия) товаров в пределах одного таможенного органа (четвертый элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров)
M.CA.SDE.00820
casdo:Number2CodeType (M.CA.SDT.00820)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{2}
1
*.3. Адрес места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров
(cacdo:ArrivalDepartureAddressDetails)
сведения об адресе места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров
M.CA.CDE.00130
cacdo:ArrivalDepartureAddressDetails Type (M.CA.CDT.00130)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.3.1. Адрес (ccdo:AddressDetails)
адрес регистрации
M.CDE.00001
ccdo:AddressDetailsType (M.CDT.00001)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1.1. Код страны (csdo:CountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.3.1.2. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Значение кода в соответствии с правилами формирования кодов территорий, принятыми в стране нахождения.

Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3.1.3.  Почталық индекс
(csdo: Post Code)
хат-хабарларды, оның ішінде автоматты түрде іріктеуді жеңілдету мақсатында почталық мекенжайға қосылатын әріптердің немесе цифрлардың тізбегі
M.SDE.00006
csdo: Post Code Type (M.SDT.00006)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.3.1.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3.1.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3.1.6. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3.1.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3.1.8. Көше
(csdo: Street Name)
қала инфрақұрылымы көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3.1.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.3.1.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.3.1.11. Еркін нысандағы мекенжай
(csdo: Address Text)
мекенжай элементтерінің еркін нысанда мәтін түрінде ұсынылған жиынтығы
M.SDE.00005
csdo: Text1000 Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.3.2.  Географиялық координаталар
(cacdo: Geo Coordinate Details)
объектінің географиялық координаталары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00100
cacdo: Geo Coordinate Details Type (M.CA.CDT.00100)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3.1.3. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
последовательность букв или цифр, добавляемая к почтовому адресу с целью облегчения сортировки корреспонденции, в том числе автоматической
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.3.1.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3.1.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3.1.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3.1.7. Населенный пункт
(csdo: SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3.1.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3.1.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3.1.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3.1.11. Адрес в свободной форме
(csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.3.2. Географические координаты
(cacdo:GeoCoordinateDetails)
сведения о географических координатах объекта
M.CA.CDE.00100
cacdo:GeoCoordinateDetailsType (M.CA.CDT.00100)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.3.2.1.  Географиялық ендік
(casdo: Latitude Measure)
объектінің орналасқан жерінің географиялық ендігі
M.CA.SDE.00760
casdo: Geo Coordinate Measure Type (M.CA.SDT.00727)
ISO 6709-ға сәйкес мән.
Ең аз цифрлар саны: 11.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 8
1
*.3.2.2.  Географиялық бойлық
(casdo: Longitude Measure)
объектінің орналасқан жерінің географиялық бойлығы
M.CA.SDE.00159
casdo: Geo Coordinate Measure Type (M.CA.SDT.00727)
ISO 6709-ға сәйкес мән.
Ең аз цифрлар саны: 11.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 8
1
*.4.  Тауарлардың келу (кету) орнында кедендік операциялар жасайтын кеден органы бөлімшесінің жұмыс режимі
(cacdo: Arrive Point Location Work Details)
тауарлардың келу (кету) орнында кедендік операциялар жасайтын кеден органы бөлімшесінің жұмыс режимі
M.CA.CDE.00005
cacdo: Arrive Point Location Work Details Type (M.CA.CDT.00004)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.4.1. Ұйым (бөлімше) жұмыс уақытының коды
(casdo: Work Time Code)
ұйым (бөлімше) жұмыс уақытының кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00083
casdo: Work Time Code Type (M.CA.SDT.00130)
Ұйымның жұмыс уақыты түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 2
1
*.4.2. Жұмыс уақытының сипаттамасы
(casdo: Work Time Description Text)
жұмыс уақыты турлы қосымша ақпарат
M.CA.SDE.00084
csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.4.3. Жұмыс кестесі
(cacdo: Work Schedule Details)
мүше мемлекеттің кеден органының (бөлімшесінің) жұмыс кестесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00045
cacdo: Work Schedule Details Type (M.CA.CDT.00043)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.3.1. Жұмыс уақыты бойынша сыныптама
(casdo: Work Shedule Code)
ұйымның (бөлімшенің) жұмыс кестесі түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00081
casdo: Work Time Code Type (M.CA.SDT.00130)
Ұйымның жұмыс уақыты түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 2
1
*.4.3.2. Жұмыс кестесінің сипаттамасы (casdo: Work Shedule Description Text)
жұмыс кестесі мен оны қолдану ерекшеліктерінің сипаттамасы
M.CA.SDE.00082
csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.4.3.3. Қолданылу кезеңі
(cacdo: Period Details)
қандай да бір оқиғаның немесе құжаттың қолданылу кезеңі
M.CA.CDE.00029
ccdo: Period Details Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.3.3.1. Бастапқы күн және уақыт
(csdo: Start Date Time)
іс-қимыл басталған күн және уақыт
M.SDE.00133
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.4.3.3.2. Соңғы күн және уақыт
(csdo: End Date Time)
іс-қимыл аяқталған күн және уақыт
M.SDE.00134
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)

*.3.2.1. Географическая широта
(casdo:LatitudeMeasure)
географическая широта местоположения объекта
M.CA.SDE.00760
casdo:GeoCoordinateMeasureType (M.CA.SDT.00727)
Значение в соответствии с ISO 6709.
Макс. кол-во цифр: 11.
Макс. кол-во дроб. цифр: 8
1
*.3.2.2. Географическая долгота
(casdo:LongitudeMeasure)
географическая долгота местоположения объекта
M.CA.SDE.00159
casdo:GeoCoordinateMeasureType (M.CA.SDT.00727)
Значение в соответствии с ISO 6709.
Макс. кол-во цифр: 11.
Макс. кол-во дроб. цифр: 8
1
*.4. Режим работы подразделения таможенного органа, совершающего таможенные операции в месте прибытия (убытия) товаров
(cacdo:ArrivePointLocationWork‌Details)
режим работы подразделения таможенного органа, совершающего таможенные операции в месте прибытия (убытия) товаров
M.CA.CDE.00005
cacdo:ArrivePointLocationWorkDetailsType (M.CA.CDT.00004)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.4.1. Код времени работы организации (подразделения)
(casdo:WorkTimeCode)
кодовое обозначение времени работы организации (подразделения)
M.CA.SDE.00083
casdo:WorkTimeCodeType (M.CA.SDT.00130)
Значение кода в соответствии с классификатором видов времени работы организации.
Длина: 2
1
*.4.2. Описание времени работы
(casdo:WorkTimeDescriptionText)
дополнительная информация о времени работы
M.CA.SDE.00084
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.3. График работы
(cacdo:WorkScheduleDetails)
сведения о графике работы таможенного органа (подразделения)
государства-члена
M.CA.CDE.00045
cacdo:WorkScheduleDetailsType (M.CA.CDT.00043)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.3.1. Классификация по времени работы
(casdo:WorkSheduleCode)
кодовое обозначение вида гафика работы организации (подразделения)
M.CA.SDE.00081
casdo:WorkTimeCodeType (M.CA.SDT.00130)
Значение кода в соответствии с классификатором видов времени работы организации.
Длина: 2
1
*.4.3.2. Описание графика работы
(casdo:WorkSheduleDescriptionText)
описание графика работы и особенностей его применения
M.CA.SDE.00082
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.3.3. Период действия
(cacdo:PeriodDetails)
период действия какого-либо события или документа
M.CA.CDE.00029
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.3.3.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
дата и время начала действия
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.4.3.3.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
дата и время окончания действия
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)

МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.4.3.4. Жұмыс уақыты
(cacdo: Work Time Details)
жұмыс уақыты туралы егжей-тегжейлі ақпарат
M.CA.CDE.00046
cacdo: Work Time Details Type (M.CA.CDT.00044)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..7
*.4.3.4.1. Аптаның күні
(csdo: Week Day Code)
апта күнінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00081
csdo: Week Day Code Type (M.SDT.00066)
Ондық цифр.
Ықтимал мәндер:
1 – дүйсенбі;
2 – сейсенбі;
3 – сәрсенбі;
4 – бейсенбі;
5 – жұма;
6 – сенбі;
7 – жексенбі
0..7
*.4.3.4.2. Жұмыс сағаты
(cacdo: Work Time Hour Details)
жұмыс сағаттары туралы егжей-тегжейлі ақпарат
M.CA.CDE.00047
cacdo: Work Time Hour Details Type (M.CA.CDT.00045)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.4.3.4.2.1. Бастапқы уақыт
(casdo: Starting Time)
диапазонның бастапқы уақыты
M.CA.SDE.00070
bdt: Time Type (M.BDT.00003)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес уақытты белгілеу
1
*.4.3.4.2.2. Соңғы уақыт
(casdo: Ending Time)
диапазонның соңғы уақыты
M.CA.SDE.00042
bdt: Time Type (M.BDT.00003)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес уақытты белгілеу
1
*.4.3.4.3. Жұмыс сағаттары туралы қосымша ақпарат (үзілістер мен демалыс күндерін қоса алғанда)
(casdo: Work Time Hour Description Text)
жұмыс сағаттары туралы қосымша ақпарат (үзілістер мен демалыс күндерін қоса алғанда)
M.CA.SDE.00085
csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..*
*.5. Жалпы ресурс жазбасының жай-күйі
(ccdo: Resource Item Status Details)
жалпы ресурс жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo: Resource Item Status Details Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.5.1.  Қолданылу кезеңі
(ccdo: Validity Period Details)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo: Period Details Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1.1. Бастапқы күн және уақыт
(csdo: Start Date Time)
іс-қимыл басталған күн және уақыт
M.SDE.00133
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.5.1.2. Соңғы күн және уақыт
(csdo: End Date Time)
іс-қимыл аяқталған күн және уақыт
M.SDE.00134
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.5.2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdo: Update Date Time)
жалпы ресурстың жазбасын (тізілімді, тізбені, дерекқорды) жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.6. Қызметті жүзеге асыруды бастау күні
(casdo: Start Activity Date)
қызметті жүзеге асыруды бастау күні (1-ші іс-қимыл жасау күні, оның ішінде уақытша тоқтатудан (тоқтата тұрудан) кейінгі 1-ші іс-қимыл жасау күні)
M.CA.SDE.00068
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.7. Қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні
(casdo: End Activity Date)
қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні (іс-қимыл жасаудың соңғы күні, оның ішінде уақытша тоқтата тұру себепті соңғы күн)
M.CA.SDE.00040
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 24 қаңтардағы
№ 6 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу
ТӘРТІБІ
І. Жалпы ережелер

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.4.3.4. Время работы
(cacdo:WorkTimeDetails)
подробная информация о времени работы
M.CA.CDE.00046
cacdo:WorkTimeDetailsType (M.CA.CDT.00044)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..7
*.4.3.4.1. День недели
(csdo:WeekDayCode)
кодовое обозначение дня недели
M.SDE.00081
csdo:WeekDayCodeType (M.SDT.00066)
Десятичная цифра.
Возможные значения:1 – понедельник;2 – вторник;3 – среда;4 – четверг;5 – пятница;6 – суббота;7 – воскресенье
0..7
*.4.3.4.2. Часы работы
(cacdo:WorkTimeHourDetails)
подробная информация о часах работы
M.CA.CDE.00047
cacdo:WorkTimeHourDetailsType (M.CA.CDT.00045)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.4.3.4.2.1. Начальное время
(casdo:StartingTime)
начальное время диапазона
M.CA.SDE.00070
bdt:TimeType (M.BDT.00003)
Обозначение времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.4.3.4.2.2. Конечное время
(casdo:EndingTime)
конечное время диапазона
M.CA.SDE.00042
bdt:TimeType (M.BDT.00003)
Обозначение времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.4.3.4.3. Дополнительная информация о часах работы (включая перерывы и выходные дни)
(casdo:WorkTimeHourDescriptionText)
дополнительная информация о часах работы (включая перерывы и выходные дни)
M.CA.SDE.00085
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
*.5. Состояние записи общего ресурса
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItemStatusDetailsType (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.5.1. Период действия
(ccdo:ValidityPeriodDetails)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
дата и время начала действия
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.5.1.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
дата и время окончания действия
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.5.2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.6. Дата начала осуществления деятельности
(casdo:StartActivityDate)
дата начала осуществления деятельности (1-й день действия, в том числе после временного прекращения (приостановления))
M.CA.SDE.00068
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.7. Дата окончания осуществления деятельности
(casdo:EndActivityDate)
дата окончания осуществления деятельности (последний день действия, в том числе по причине временного прекращения)
M.CA.SDE.00040
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 января 2017 г. № 6
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории"
I. Общие положения

1. Осы Тәртіп халықаралық шарттарға және Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тауарлардың Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағына келу орындарының және тауарлардың Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағынан кету орындарының тізбесі құрылымының сипаттамасын бекіту туралы" 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (Р.СР.04) (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушы қосылған кезде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдерді өзара іс-қимыл жасауға қатысушы бір мезгілде не белгілі бір уақыт аралығында жалпы процеске жаңа қатысушы қосылған кезде орындайды.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;

1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132 "Об утверждении описания структуры перечня мест прибытия товаров на единую таможенную территорию Таможенного союза и мест убытия товаров с единой таможенной территории Таможенного союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории" (P.CC.04) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются участником взаимодействия одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);

"жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 6 шешімімен бекітілген "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлі
Р/с
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алады және синхрондайды, тауарлардың келу (кету) орындарының ұлттық тізбесін жүргізуді жүзеге асырады, мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру үшін Еуразиялық экономикалық комиссияға ұсынады
Одақтың мүше мемлекетінің уәкілетті органы (Р.СС.04.АСТ.001)
2
Одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесінің әкімшісі
жалпы процеске қосылатын қатысушыға Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдайтын (бекітетін) анықтамалықтарға және сыныптауыштарға қолжетімділік береді, сондай-ақ тауарлардың келу орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану
Еуразиялық экономикалық комиссия (Р.АСТ.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылу рәсімі Одақтың әрбір мүше мемлекетінде (бұдан әрі – мүше мемлекет) жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды тағайындау және осы ақпараты Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) жіберу арқылы басталады.
7. Жалпы процеске қосылу рәсімін орындағанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушы жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету үшін қажетті сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттарда айқындалған талаптарды, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды, соның ішінде жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосуды, егер мұндай қосу бұрын жүзеге асырылмаса, регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.

"технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 г. № 6 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу, получает и синхронизирует необходимые справочники и классификаторы, осуществляет ведение национального перечня мест прибытия (убытия) товаров, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения для формирования общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
уполномоченный орган
государства – члена Союза
(P.CC.04.ACT.001)
2
Администратор общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
предоставляет присоединяющемуся участнику общего процесса доступ к справочникам и классификаторам, принимаемым (утверждаемым) Евразийской экономической комиссией, а также отвечает за обеспечение процесса формирования, ведения и использования общего реестра мест прибытия (убытия) товаров
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
6. Процедура присоединения к общему процессу начинается назначением в каждом государстве – члене Союза (далее – государство-член) уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса, и направлением этой информации в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия).
7. До выполнения процедуры присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены необходимые для реализации общего процесса и обеспечения информационного взаимодействия требования, определенные документами, применяемыми при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли, а также требования законодательства государства-члена, уполномоченный орган которого присоединяется к общему процессу, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена, в том числе подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее.

8. Жалпы процеске қосылу рәсімін орындау мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
а) Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштар ақпаратын синхрондау;
б) тауарлардың келу (кету) орындарының ұлттық тізбесінен (бұдан әрі – ұлттық тізбе) мәліметтерді жалпы процеске қосылатын қатысушының тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінің әкімшісіне беру;
в) тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі әкімшісінің ұлттық тізбеден мәліметтерді алу және табысты өңдеу фактісін растауы.
9. Жалпы процеске қосылатын қатысушы тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне алғаш енгізу үшін ұлттық тізбеден өзекті мәліметтерді қалыптастырады және тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінің әкімшісіне береді.
10. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімін автоматтандырылған түрде жүргізу мақсаты үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы тауарлардың келу (кету) орындарына мынадай схема бойынша кодтар береді: PADXXYYYYYYYYNN, мұнда:
а) PAD – тауарлардың келу (кету) орны кодпен белгіленуінің бірінші элементі;
б) XX – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген, аумағында тауарлардың келу (кету) орны орналасқан әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің әріптік коды (тауарлардың келу (кету) орны кодпен белгіленуінің екінші элементі);
в) YYYYYYYY – мынадай ерекшеліктерді ескере отырып, кеден органының коды (тауарлардың келу (кету) орны кодпен белгіленуінің үшінші элементі):
Армения Республикасы үшін – "051000" және бұдан әрі мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының коды (051000XX);
Беларусь Республикасы үшін – "112" және бұдан әрі мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының коды (112XXXXX);
Қазақстан Республикасы үшін – "398" және бұдан әрі мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының коды (398XXXXX);
Қырғыз Республикасы үшін – "417" және бұдан әрі мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының коды (417XXXXX);
Ресей Федерациясы үшін – мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының коды;
г) NN – бір кеден органы шегінде тауарлардың келу (кету) орнының реттік нөмірі (тауарлардың келу (кету) орны кодпен белгіленуінің төртінші элементі). Егер кеден органының шегінде тауарлардың келуінің (кетуінің) бір орны орналасса, онда "01" мәні көрсетіледі.

8. Выполнение процедуры присоединения к общему процессу осуществляется в следующем порядке:
а) синхронизация информации справочников и классификаторов, указанных в разделе VII Правил информационного взаимодействия;
б) передача сведений из национального перечня мест прибытия (убытия) товаров (далее – национальный перечень) присоединяющимся участником общего процесса администратору общего реестра мест прибытия (убытия) товаров;
в) подтверждение администратором общего реестра мест прибытия (убытия) товаров факта получения и успешной обработки сведений из национального перечня.
9. Присоединяющийся участник общего процесса формирует и представляет администратору общего реестра мест прибытия (убытия) товаров актуальные сведения из национального перечня для первоначального включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров.
10. Для целей автоматизированного ведения общего реестра мест прибытия (убытия) товаров присоединяющимся участником общего процесса присваиваются коды местам прибытия (убытия) товаров по следующей схеме: PADXXYYYYYYYYNN, где:
а) PAD – первый элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров;
б) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанном в разделе VII Правил информационного взаимодействия, на территории которого расположено место прибытия (убытия) товаров (второй элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров);
в) YYYYYYYY – код таможенного органа (третий элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров), с учетом следующих особенностей:
для Республики Армения – "051000" и далее код таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемым в государстве-члене (051000XX);
для Республики Беларусь – "112" и далее код таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемым в государстве-члене (112XXXXX);
для Республики Казахстан – "398" и далее код таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемым в государстве-члене (398XXXXX);
для Кыргызской Республики – "417" и далее код таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемым в государстве-члене (417XXXXX);
для Российской Федерации – код таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемым в государстве-члене;
г) NN – порядковый номер места прибытия (убытия) товаров в пределах одного таможенного органа (четвертый элемент кодового обозначения места прибытия (убытия) товаров). В случае если в пределах таможенного органа расположено одно место прибытия (убытия) товаров, то указывается значение "01".

11. Ұлттық тізбеден мәліметтер XML-құжат түрінде беріледі. Ұлттық тізбеден мәліметтерді қамтитын берілетін XML-құжаттың құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 6 шешімімен бекітілген "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) берілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келу немесе тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімінің мәліметтері" (R.СА.СС.04.001) электрондық құжатының (мәліметтердің) құрылымына сәйкес келуге тиіс.
12. Ұлттық тізбеден мәліметтерді қамтитын берілетін XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтырған кезде "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (Р.СС.04.МSG.001) хабарында берілетін мәліметтерге қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 6 шешімімен бекітілген "Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағына келу орындарының және тауарлардың осындай аумақтан кету орындарының жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) белгіленген талаптар мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып сақталады:
а) ұлттық тізбеден мәліметтерді қамтитын берілетін XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыруға 1 және 3-кодтары бар талаптар қолданылмайды;
б) "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" деректемесі үшін (csdo: EDoc Code) "R.CA.CC.04.001" мәні белгіленеді;
в) "Жалпы процесс хабарының коды" деректемесі (csdo: Inf Envelope Code) үшін "P.CC.04.MSG.000" мәні белгіленеді;
г) егер "Соңғы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:EndDateTime) толтырылса, оның мәні "Бастапқы күні мен уақыты" деректемесінің (csdo:StartDateTime) мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс.
13. Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінің әкімшісі ұлттық тізбеден мәліметтер алынғанын және өңделгенін растайды. Қателер болмаған жағдайда, тауарлардың келу (кету) орындары жалпы тізілімінің әкімшісі көрсетілген мәліметтерді тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізіліміне енгізеді.

11. Сведения из национального перечня представляются в виде XML-документа. Структура и реквизитный состав передаваемого XML-документа, содержащего сведения из национального перечня, должны соответствовать структуре электронного документа (сведений) "Сведения общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза или убытия товаров с такой территории" (R.CA.CC.04.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 г. № 6 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
12. При заполнении отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения из национального перечня, соблюдаются требования, установленные Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра мест прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза и мест убытия товаров с такой территории", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 г. № 6 (далее – Регламент информационного взаимодействия), в отношении сведений, передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров" (P.CC.04.MSG.001), с учетом следующих особенностей:
а) к заполнению отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения из национального перечня, не применяются требования, имеющие коды 1 и 3;
б) для реквизита "Код электронного документа (сведений)" (csdo:​EDoc​Code) устанавливается значение "R.CA.CC.04.001";
в) для реквизита "Код сообщения общего процесса" (csdo:​Inf​Envelope​Code) устанавливается значение "P.CC.04.MSG.000";
г) в случае если заполняется реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime), его значение должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime).
13. Администратор общего реестра мест прибытия (убытия) товаров подтверждает получение и обработку сведений из национального перечня. В случае отсутствия ошибок администратор общего реестра мест прибытия (убытия) товаров вносит указанные сведения в общий реестр мест прибытия (убытия) товаров.

14. Ұлттық тізбеден қателердің сипаттамасы бар мәліметтерді өңдеу хаттамасы (бұдан әрі – мәліметтерді өңдеу хаттамасы) алынған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы қателерді жояды және ұлттық тізбеден алынған мәліметтерді қамтитын XML-құжатты тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінің әкімшісіне беру процесін қайталайды.
15. Мәліметтерді өңдеу хаттамасын тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінің әкімшісі орыс тілінде қалыптастырады және жалпы процеске қосылатын қатысушыға электрондық почтамен ол туралы ақпаратты қосылу рәсімі орындалғанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушы беретін мекенжайға ұсынылады.
16. Осы Тәртіптің 7 – 15-тармақтарына сәйкес талаптар сақталған және іс-қимылдар орындалған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы мен тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімінің әкімшісі арасындағы мәліметтер алмасу жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
17. Қосылатын қатысушы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 6 шешіміне орай күшіне енген кезден бастап 1 жылдан аспайтын мерзімге осы Тәртіптің 7 – 15-тармақтарына сәйкес іс-қимылдарды орындауды қамтамасыз етуге міндетті.
2. Беру параметрлеріне қойылатын талаптар
18. Ұлттық тізбеден мәліметтерді қамтитын XML-құжатты және мәліметтерді өзгерту туралы электрондық хабарламаны және оларды өңдеу хаттамаларын қалыптастырған кезде UTF-8 кодировкасы пайдаланылады.
19. Ұлттық тізбеден мәліметтерді қамтитын XML-құжат атауының құрылымы RCC04_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуға тиіс, мұнда:
а) R – алғаш жүктеу үшін ұлттық тізбенің мәліметтерін беруді білдіретін тіркелген мән;
б) CC04 – жалпы процесс кодын білдіретін тіркелген мән;
в) XX – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген, уәкілетті органы мәліметтерді беретін әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің әріптік коды;
г) YYYYMMDD – файл қалыптастырылған күн (жылы, айы, күні);
д) hhmm – файл қалыптастырылған уақыт (сағаттар, минуттар).
20. Мәліметтерді өзгерту туралы электрондық хабарлама мәліметтерін қамтитын файл атауының құрылымы CC04_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуға тиіс, мұнда:
а) CC04 – жалпы процесс кодын білдіретін тіркелген мән;
б) XX – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІ бөлімінде көрсетілген, уәкілетті органы мәліметтерді беретін әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің әріптік коды;
в) YYYYMMDD – файл қалыптастырылған күн (жылы, айы, күні);
д) hhmm – файл қалыптастырылған уақыт (сағаттар, минуттар).

14. При получении протокола обработки сведений из национального перечня (далее – протокол обработки сведений), содержащего описание ошибок, присоединяющийся участник общего процесса устраняет ошибки и повторяет процесс передачи XML-документа, содержащего сведения из национального перечня администратору общего реестра мест прибытия (убытия) товаров.
15. Протокол обработки сведений формируется администратором общего реестра мест прибытия (убытия) товаров на русском языке и представляется присоединяющемуся участнику общего процесса по электронной почте на адрес, информация о котором представляется присоединяющимся участником общего процесса до выполнения процедуры присоединения.
16. При условии соблюдения требований и выполнении действий в соответствии с пунктами 7 – 15 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором общего реестра мест прибытия (убытия) товаров осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
17. Присоединяющийся участник обязан в срок, не превышающий 1 года с момента вступления в силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 г. № 6, обеспечить выполнение действий в соответствии с пунктами 7 – 15 настоящего Порядка.
2. Требования к параметрам передачи
18. При формировании XML-документа, содержащего сведения из национального перечня, и электронного извещения об изменении сведений и протоколов их обработки используется кодировка UTF-8.
19. Структура наименования XML-документа, содержащего сведения из национального перечня, должна иметь вид RCC04_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) R – фиксированное значение, обозначающее предоставление сведений национального перечня для первоначальной загрузки;
б) CC04 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
в) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанном в разделе VII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения;
г) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
д) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).
20. Структура наименования файла, содержащего сведения электронного извещения об изменении сведений, должна иметь вид CC04_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) CC04 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
б) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения;
в) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
г) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).

21. Файлдарды электрондық почтамен беру ZIP форматында (алгоритмнің нұсқасы 2.0 төмен болмауға тиіс, файлды кеңейтіп жазу: *.zip) архив файлы түрінде жүзеге асырылады. Архив файлының атауы осы Тәртіптің 19 және 20-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келуге тиіс (мысалы, архив RСС04_BY201410061733.zip-те RСС04_BY201410061733.xml файл болуға тиіс). Электрондық почта хабарының тақырыбында Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес электрондық құжат құрылымының коды және электрондық құжат құрылымының нұсқасы көрсетіледі (мысалы, R_CA_CC_04_001_V_x_y_z, мұнда "x_y_z" – электрондық құжат құрылымы нұсқасының нөмірі), сондай-ақ тізілімнің атауы – "Тауарлардың келу (кету) орындарының жалпы тізілімі".
22. Мәліметтерді өңдеу хаттамасы мәтіндік файл түрінде беріледі. Файлдың аты (кеңейтіп жазу ескерілмей) өңделетін файлдың атына сәйкес келуге тиіс. Файлды кеңейтіп жазу ".txt" мәнінде болуға тиіс.

21. Передача файлов по электронной почте осуществляется в виде архивного файла в формате ZIP (версия алгоритма должна быть не ниже 2.0, расширение файла: *.zip). Наименование архивного файла должно соответствовать требованиям, установленным пунктами 19 и 20 настоящего Порядка (например, архив RСС04_BY201410061733.zip должен содержать файл RСС04_BY201410061733.xml). В теме сообщения электронной почты указываются код структуры электронного документа и версия структуры электронного документа в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений (например, R_CA_CC_04_001_V_x_y_z, где "x_y_z" – номер версии структуры электронного документа), а также наименование реестра – "Общий реестр мест прибытия (убытия) товаров".
22. Протокол обработки сведений передается в виде текстового файла. Имя файла (без учета расширения) должно соответствовать имени обрабатываемого файла. Расширение файла должно иметь значение ".txt".