Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 33 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 14-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім осы Шешімде көзделген өзгерістердің 3-тармағынан басқа, ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Осы Шешімде көзделген өзгерістердің 3-тармағы осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға декларация толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа тиісті өзгерістер енгізуді көздейтін Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімі күшіне енгеннен кейін күшіне енеді.
Осы Шешімде көзделген өзгерістердің 2-тармағы "а" тармақшасының жетінші, сегізінші және тоғызыншы абзацтарында көзделген ережелер 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 24 сәуірдегі
№ 33 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Тауарларды өткізудің ерекшеліктерін сыныптауышта (2-қосымша) 115, 116, 125 және 126 коды бар позицияларда "(Беларусь Республикасын қоспағанда)" деген сөздер алып тасталсын.
2. Кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктер сыныптауышында (7-қосымша):
а) 1.1 кіші бөлімде:
АИ және СГ коды бар позициялар алып тасталсын;
КС коды бар позицияда "Кеден одағы Комиссиясы бекіткен ғарыш кеңістігін зерттеу және пайдалану, соның ішінде ғарыш аппараттарын ұшыру бойынша қызметтер көрсету саласындағы халықаралық ынтымақтастық шеңберінде Кеден одағының кедендік аумағына әкелінетін тауарлар тізбесіне сәйкес" деген сөздер ", Еуразиялық экономикалық комиссия бекіткен тізбеге сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
ЗШ коды бар позицияда "алып қою" деген сөздер алып тасталсын;
ПЭ коды бар позиция алып тасталсын;
ВЛ коды бар позицияда "2015 жылы 300 тоннадан аспайтын және 2016 жылы 600 тоннадан аспайтын көлемде 2015 жылғы 1 шілдеден бастап қоса алғанда 2016 жылғы 31 желтоқсанға дейін" деген сөздер "400 тоннадан аспайтын көлемде 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанға дейін" деген сөздермен ауыстырылсын, ", кеден органдарына Қазақстан Республикасының уәкілетті органы берген және тауардың көлемі және осындай тауарды жеткізуді және әкелуді жүзеге асыратын ұйымдар туралы мәліметтерді қамтитын әкелінетін тауардың мақсатты тағайындалуын растауды ұсынған жағдайда" деген сөздер алып тасталсын;
ЛЭ коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 апреля 2017 года № 33
В соответствии с пунктом 14 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением пункта 3 изменений, предусмотренных настоящим Решением.
Пункт 3 изменений, предусмотренных настоящим Решением, вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения, но не ранее вступления в силу решения Коллегии Евразийской экономической комиссии, предусматривающего внесение соответствующих изменений в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары, утвержденную Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257.
Положения, предусмотренные абзацами седьмым, восьмым и девятым подпункта "а" пункта 2 изменений, предусмотренных настоящим Решением, распространяются на правоотношения, возникшие с 1 января 2017 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 апреля 2017 г. № 33
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
1. В классификаторе особенностей перемещения товаров (Приложение 2) в позициях с кодами 115, 116, 125 и 126 слова "(за исключением Республики Беларусь)" исключить.
2. В классификаторе льгот по уплате таможенных платежей (Приложение 7):
а) в подразделе 1.1:
позиции с кодами АИ и СГ исключить;
в позиции с кодом КС слова "согласно Перечню товаров, ввозимых на таможенную территорию Таможенного союза в рамках международного сотрудничества в области исследования и использования космического пространства, в том числе оказания услуг по запуску космических аппаратов, утвержденному Комиссией Таможенного союза" заменить словами ", в соответствии с перечнем, утверждаемым Евразийской экономической комиссией";
в позиции с кодом ЗШ слово "взимания" исключить;
позицию с кодом ПЭ исключить;
в позиции с кодом ВЛ слова "с 1 июня 2015 г. по 31 декабря 2016 г. включительно в объеме не более 300 тонн в 2015 году и не более 600 тонн в 2016 году" заменить словами "с 1 января по 31 декабря 2017 г. включительно в объеме не более 400 тонн", слова ", при условии предоставления в таможенные органы подтверждения целевого назначения ввозимого товара, выданного уполномоченным органом Республики Казахстан и содержащего сведения о количестве товара и организациях, осуществляющих поставку и ввоз такого товара" исключить;
после позиции с кодом ЛЭ дополнить позицией следующего содержания:

"Беларусь Республикасының аумағына әкелінетін ЕАЭО СЭҚ ТН 5402 34 000 0 кодымен сыныпталатын, кілемдер мен кілем бұйымдарын өндіруге арналған полипропилендік текстурленген жіптерге қатысты 4 мың тоннадан аспайтын көлемде 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанға дейінгі кезенде кедендік әкелу бажын төлеуден босату
НП";
б) 3.1 кіші бөлімнің 3.1.2-тармағының, 3.2 кіші бөлімінің 3.2.1-тармағының және 3.4 кіші бөлімінің 3.4.1-тармағының ВТ коды бар позицияларында "ВТ" коды "ВР" кодымен ауыстырылсын;
в) 4.4 кіші бөлімінің 4.4.1-тармағында:
ПС коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Ресей Федерациясына әкелінетін асыл тұқымды ірі қара малға, асыл тұқымды шошқаға, асыл тұқымды қойға, асыл тұқымды ешкіге, асыл тұқымды жылқыға, асыл тұқымды құстарға (асыл тұқымды жұмыртқаға), асыл тұқымды бұқалардан, асыл тұқымды шошқалардан, асыл тұқымды қошқарлардан, асыл тұқымды ешкілерден, асыл тұқымды жылқылардан алынған тұқымдарға (ұрықтарға), асыл тұқымды ірі қара малдан, асыл тұқымды шошқадан, асыл тұқымды қойдан, асыл тұқымды ешкіден, асыл тұқымды жылқыдан алынған эмбриондарға қатысты ҚҚС төлеуден босату
ПС";
ПЖ коды бар позиция алып тасталсын;
г) 5.4 кіші бөлім БА коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Егер көрсетілген тауарлар Армения Республикасынан (соның ішінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге) көрсетілген тауарлар әкелінген күннен кейін күнтізбелік 180 күн ішінде әкетілетін болса, үшінші елдерден уәкілетті экономикалық оператор мәртебесі бар салық төлеушілер немесе Армения Республикасының Үкіметі мақұлдаған бағдарламаны іске асыратын табыс салығын төлеушілер – резиденттер тобы Армения Республикасының аумағына әкелетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
НГ
Егер көрсетілген тауарларды қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде алынған (қалыптасқан) тауарлар (қайта өңдеу өнімдері) Армения Республикасынан (соның ішінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге) көрсетілген тауарлар әкелінген күннен кейін күнтізбелік 180 күн ішінде әкетілетін болса, Үшінші елдерден уәкілетті экономикалық оператор мәртебесі бар салық төлеушілер немесе Армения Республикасының Үкіметі мақұлдаған бағдарламаны іске асыратын табыс салығын төлеушілер – резиденттер тобы Армения Республикасының аумағына әкелетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
ВГ".
3. Кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын құжаттардың түрлері мен мәліметтерді сыныптауыштың 9-бөлімі (8-қосымша) 09031 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"09032
Сүрекпен жасалған мәмілелер туралы декларация (Ресей Федерациясы үшін)".

"Освобождение от уплаты ввозной таможенной пошлины в отношении текстурированных нитей полипропиленовых, классифицируемых кодом 5402 34 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС, предназначенных для производства ковров и ковровых изделий, ввозимых на территорию Республики Беларусь в период с 1 января по 31 декабря 2017 г. включительно в объеме не более 4 тыс. тонн
НП";
б) в позициях с кодом ВТ пункта 3.1.2 подраздела 3.1, пункта 3.2.1 подраздела 3.2 и пункта 3.4.1 подраздела 3.4 код "ВТ" заменить кодом "ВР";
в) в пункте 4.4.1 подраздела 4.4:
позицию с кодом ПС изложить в следующей редакции:
"Освобождение от уплаты НДС в отношении ввозимых в Российскую Федерацию племенного крупного рогатого скота, племенных свиней, племенных овец, племенных коз, племенных лошадей, племенной птицы (племенного яйца), семени (спермы), полученного от племенных быков, племенных свиней, племенных баранов, племенных козлов, племенных жеребцов, эмбрионов, полученных от племенного крупного рогатого скота, племенных свиней, племенных овец, племенных коз, племенных лошадей
ПС";
позицию с кодом ПЖ исключить;
г) подраздел 5.4 после позиции с кодом БА дополнить позициями следующего содержания:
"Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых на территорию Республики Армения из третьих стран налогоплательщиками, имеющими статус уполномоченного экономического оператора, или группой резидентов – плательщиков налога на прибыль, реализующих программу, одобренную Правительством Республики Армения, в случае если указанные товары вывозятся из Республики Армения (в том числе в государства – члены Евразийского экономического союза) в течение 180 календарных дней со дня, следующего за днем ввоза указанных товаров
НГ
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых на территорию Республики Армения из третьих стран налогоплательщиками, имеющими статус уполномоченного экономического оператора, или группой резидентов – плательщиков налога на прибыль, реализующих программу, одобренную Правительством Республики Армения, в случае если товары, полученные (образовавшиеся) в результате операций по переработке указанных товаров (продукты переработки), вывозятся из Республики Армения (в том числе в государства – члены Евразийского экономического союза) в течение 180 календарных дней со дня, следующего за днем ввоза указанных товаров
ВГ".
3. Раздел 9 классификатора видов документов и сведений, используемых при таможенном декларировании (Приложение 8), после позиции с кодом 09031 дополнить позицией следующего содержания:
"09032
Декларация о сделках с древесиной (для Российской Федерации)".

4. Өндіріп алу кеден органдарына жүктелген салықтардың, алымдардың және өзге де төлемдердің түрлерін сыныптауышта (9-қосымша):
а) 2.4 кіші бөлімде:
2.4.16 позиция алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 2.4.18 – 2.4.20 позициялармен толықтырылсын:
"2.4.18. Никотинді жеткізудің электрондық жүйелері акцизі
4270
2.4.19. Никотинді жеткізудің электрондық жүйелеріне арналған сұйықтық акцизі
4280
2.4.20. Қыздыру арқылу тұтынуға арналған темекі (темекі өнімдері) акцизі
4290";
б) 2.5 кіші бөлімде:
2.5.1-тармақта:
4172 коды бар позиция алып тасталсын;
4262 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Никотинді жеткізудің электрондық жүйелеріне акцизді төлеу мерзімін ұзартуды ұсыну пайызы
4272
Никотинді жеткізудің электрондық жүйелеріне арналған сұйықтық акцизін төлеу мерзімін ұзартуды ұсыну пайызы
4282
Қыздыру арқылу тұтынуға арналған темекі (темекі өнімдері) акцизін төлеу мерзімін ұзартуды ұсыну пайызы
4292";
2.5.2-тармақта:
4173 коды бар позиция алып тасталсын;
4263 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Никотинді жеткізудің электрондық жүйелеріне акцизді бөліп төлеуді ұсыну пайызы
4273
Никотинді жеткізудің электрондық жүйелеріне арналған сұйықтық акцизін бөліп төлеуді ұсыну пайызы
4283
Қыздыру арқылу тұтынуға арналған темекі (темекі өнімдері) акцизін бөліп төлеуді ұсыну пайызы
4293";
в) 2.6 кіші бөлімде:
7024 <3> коды бар позиция "Ресей Федерациясының валюта заңнамасын және валюталық реттеу органдары актілерін бұзғаны үшін кеден органдары тағайындайтын айыппұлдарды және Ресей Федерациясының негізгі конституциялық құрылымы туралы, Ресей Федерациясының мемлекеттік билігі туралы, Ресей Федерациясының мемлекеттік қызметі туралы, Ресей Федерациясындағы сайлау және референдумдар туралы, Ресей Федерациясындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкіл туралы Ресей Федерациясы заңнамасын бұзғаны үшін айыппұлдарды қоспағанда" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Ресей Федерациясының валюта заңнамасын және валюталық реттеу органдары актілерін бұзғаны үшін кеден органдары тағайындайтын айыппұлдар

4. В классификаторе видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (Приложение 9):
а) в подразделе 2.4:
позицию 2.4.16 исключить;
дополнить позициями 2.4.18 – 2.4.20 следующего содержания:
"2.4.18. Акциз на электронные системы доставки никотина
4270
2.4.19. Акциз на жидкости для электронных систем доставки никотина
4280
2.4.20. Акциз на табак (табачные изделия), предназначенный для потребления путем нагревания
4290";
б) в подразделе 2.5:
в пункте 2.5.1:
позицию с кодом 4172 исключить;
после позиции с кодом 4262 дополнить позициями следующего содержания:
"Проценты за предоставление отсрочки уплаты акциза на электронные системы доставки никотина
4272
Проценты за предоставление отсрочки уплаты акциза на жидкости для электронных систем доставки никотина
4282
Проценты за предоставление отсрочки уплаты акциза на табак (табачные изделия), предназначенный для потребления путем нагревания
4292";
в пункте 2.5.2:
позицию с кодом 4173 исключить;
после позиции с кодом 4263 дополнить позициями следующего содержания:
"Проценты за предоставление рассрочки уплаты акциза на электронные системы доставки никотина
4273
Проценты за предоставление рассрочки уплаты акциза на жидкости для электронных систем доставки никотина
4283
Проценты за предоставление рассрочки уплаты акциза на табак (табачные изделия), предназначенный для потребления путем нагревания
4293";
в) в подразделе 2.6:
позицию с кодом 7024 <3> дополнить словами ", за исключением штрафов за нарушение валютного законодательства Российской Федерации и актов органов валютного регулирования, назначаемых таможенными органами, и штрафов за нарушение законодательства Российской Федерации об основах конституционного строя Российской Федерации, о государственной власти Российской Федерации, о государственной службе Российской Федерации, о выборах и референдумах Российской Федерации, об Уполномоченном по правам человека в Российской Федерации";
дополнить позициями следующего содержания:
"Штрафы за нарушение валютного законодательства Российской Федерации и актов органов валютного регулирования, назначаемые таможенными органами

7025
Ресей Федерациясының негізгі конституциялық құрылымы туралы, Ресей Федерациясының мемлекеттік билігі туралы, Ресей Федерациясының мемлекеттік қызметі туралы, Ресей Федерациясындағы сайлау және референдумдар туралы, Ресей Федерациясындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкіл туралы Ресей Федерациясы заңнамасын бұзғаны үшін айыппұлдар
7026".

7025
Штрафы за нарушение законодательства Российской Федерации об основах конституционного строя Российской Федерации, о государственной власти Российской Федерации, о государственной службе Российской Федерации, о выборах и референдумах Российской Федерации, об Уполномоченном по правам человека в Российской Федерации
7026".