Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 қыркүйектегі № 171 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 29 тамыздағы № 102 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 7 және 44-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 қыркүйектегі "Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі консультативтік комитет туралы" № 171 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 102 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының
2012 жылғы 25 қыркүйектегі № 171 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. 3-тармақтың күші жойылды деп танылсын.
2. Осы Шешіммен бекітілген Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі консультативтік комитет туралы ережеде:
а) мәтін бойына тиісті септіктегі "Тараптар" деген сөз тиісті септіктегі "мүше мемлекеттер" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 1-тармақта "2011 жылғы 18 қарашадағы Еуразиялық экономикалық комиссия туралы шарттың 19-бабына сәйкес" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша (бұдан әрі тиісінше – Одақ туралы Шарт, Одақ)) 7 және 44-тармақтарына сәйкес және Одақ туралы шарттың XV бөліміне сәйкес кәсіпкерлік қызметті жүргізу, көрсетілетін қызметтер саудасы, инвестициялар құру, қызметі және жүзеге асыру талаптары мәселелері бойынша Комиссияның консультативтік органы болып табылады" деген сөздермен ауыстырылсын";
в) 2-тармақта:
екінші абзацта "Кеден одақына және Бірыңғай экономикалық кеңістікке мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – Тараптар) аумағы" деген сөздер "Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) аумақтары" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзацта "аумағы" деген сөз "аумақтары" деген сөзбен ауыстырылсын;
г) 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Комитет өз қызметінде Одақ туралы шартты, Одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттар мен актілерді басшылыққа алады.";
д) 4-тармақта:
1-тармақшада:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттар мен актілерді (олардың жобаларын), сондай-ақ мүше мемлекеттердің нормативтік құқықтық актілерін (олардың жобаларын);";
үшінші абзацта "Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа" деген сөздер "Одаққа" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақшаның оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мүше мемлекеттердің Одақ туралы шарттың, Одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттар мен актілердің ережелерін орындауына мониторинг және бақылау жүргізу тәртібін жетілдіру;";
е) 8-тармақта "тиісті бөлімдердің қызметкерлері" деген сөздер "лауазымды тұлғалары немесе қызметкерлері" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) 10-тармақ "органдардың," деген сөздерден кейін "мүше мемлекеттердің бизнес-қоғамдастықтары, ғылыми және қоғамдық ұйымдары" деген сөздермен толықтырылсын;
з) 17-тармақта "қалалар" деген сөз алып тасталсын;
и) 20-тармақ күшін жойды деп танылсын;
к) 22-тармақ "органдардың" деген сөзден кейін "мүше мемлекеттердің бизнес-қоғамдастықтары, ғылыми және қоғамдық ұйымдары" деген сөздермен толықтырылсын;
л) 23-тармақтың бірінші абзацы күшін жойды деп танылсын.

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 сентября 2012 г. № 171
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 августа 2017 года № 102
В соответствии с пунктами 7 и 44 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 сентября 2012 г. № 171 "О Консультативном комитете по вопросам предпринимательства" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 августа 2017 г. № 102
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 сентября 2012 г. № 171
1. Пункт 3 признать утратившим силу.
2. В Положении о Консультативном комитете по вопросам предпринимательства, утвержденном указанным Решением:
а) по тексту слово "Стороны" в соответствующем падеже заменить словами "государства-члены" в соответствующем падеже;
б) в пункте 1 слова "со статьей 19 Договора о Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2011 года" заменить словами "с пунктами 7 и 44 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее соответственно – Договор о Союзе, Союз)) и является консультативным органом Комиссии по вопросам условий ведения предпринимательской деятельности, торговли услугами, учреждения, деятельности и осуществления инвестиций в соответствии с разделом XV Договора о Союзе";
в) в пункте 2:
в абзаце втором слова "территории государств – членов Таможенного союза и Единого экономического пространства (далее – Стороны)" заменить словами "территориях государств – членов Союза (далее – государства-члены)";
в абзаце четвертом слово "территории" заменить словом "территориях";
г) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Комитет в своей деятельности руководствуется Договором о Союзе, международными договорами и актами, составляющими право Союза.";
д) в пункте 4:
в подпункте 1:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"международных договоров и актов, составляющих право Союза (их проектов), а также нормативных правовых актов государств-членов (их проектов);";
в абзаце третьем слова "Евразийского экономического сообщества" заменить словом "Союза";
абзац десятый подпункта 2 изложить в следующей редакции:
"совершенствованию порядка проведения мониторинга и контроля выполнения государствами-членами положений Договора о Союзе, международных договоров и актов, составляющих право Союза;";
е) в пункте 8 слова "сотрудников соответствующих отделов" заменить словами "должностных лиц или сотрудников";
ж) пункт 10 после слова "органов," дополнить словами "бизнес-сообществ, научных и общественных организаций государств-членов,";
з) в пункте 17 слово "городов" исключить;
и) пункт 20 признать утратившим силу;
к) пункт 22 после слова "органов" дополнить словами ", бизнес-сообществ, научных и общественных организаций государств-членов";
л) абзац первый пункта 23 признать утратившим силу.