Зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Электротехника және радиотехника бұйымдарында қауіпті заттарды қолдануды шектеу туралы" техникалық регламенті (ЕАЭО ТР 037/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 29 тамыздағы № 108 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Электротехника және радиотехника бұйымдарында қауіпті заттарды қолдануды шектеу туралы" техникалық регламенті (ЕАЭО ТР 037/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде
Еуразиялық экономикалық одақтың "Электротехника және радиотехника
бұйымдарында қауіпті заттарды қолдануды шектеу туралы" техникалық регламенті

О перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "Об ограничении применения опасных веществ в изделиях электротехники и радиоэлектроники" (ТР ЕАЭС 037/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 августа 2017 года № 108
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "Об ограничении применения опасных веществ в изделиях электротехники и радиоэлектроники" (ТР ЕАЭС 037/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 августа 2017 г. № 108
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений,
в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза

МЕМСТ IEC 62321-1-2016
Электротехникалық бұйымдардағы регламенттелген заттарды анықтау. 1-бөлім. Кіріспе және шолу
3
МЕМСТ IEC 62321-2-2016
Электротехникалық бұйымдардағы регламенттелген заттарды анықтау. 2-бөлім.
Үлгіні бөлшектеу, ажырату және механикалық дайындау
4
МЕМСТ IEC 62321-3-1-2016
Электротехникалық бұйымдардағы регламенттелген заттарды анықтау. 3-1-бөлім. Скрининг. Қорғасынды, сынапты, кадмийді, жалпы хромды және жалпы бромды рентгенді-флуоресценттік спектрометрия әдісімен талдау
5

ГОСТ IEC 62321-1-2016
Определение регламентированных веществ в электротехнических изделиях. Часть 1. Введение и обзор
3
ГОСТ IEC 62321-2-2016
Определение регламентированных веществ в электротехнических изделиях. Часть 2. Разборка, отсоединение и механическая подготовка образца
4
ГОСТ IEC 62321-3-1-2016
Определение регламентированных веществ в электротехнических изделиях. Часть 3-1. Скрининг. Анализ свинца, ртути, кадмия, общего хрома и общего брома методом рентгенофлуоресцентной спектрометрии
5

МЕМСТ IEC 62321-3-2-2016
Электротехникалық бұйымдардағы регламенттелген заттарды анықтау. 3-2-бөлім. Скрининг. Полимерлердегі және электроникадағы жалпы бромды жану өнімдерінің иондық хроматографиясы әдісімен анықтау
6
МЕМСТ IEC 62321-4-2016
Электротехникалық бұйымдардағы регламенттелген заттарды анықтау. 4-бөлім. Полимерлердегі, металдардағы және электроникадағы сынапты CV-AAS, CV-AFS,
ICP-OES және ICP-MS әдістерімен анықтау
7
МЕМСТ IEC 62321-5-2016
Электротехникалық бұйымдардағы регламенттелген заттарды анықтау. 5-бөлім.
Полимерлердегі және жүйелердің электрондық бөліктеріндегі кадмийді, қорғасынды және хромды, сондай-ақ металдардағы қорғасынды AAS, AFS, ICP-OES және ICP-MS әдістерімен анықтау
8
СТБ IEC 62321-2012
Электротехникалық бұйымдар. Регламенттелген алты заттың (қорғасынның, сынаптың, кадмийдің, алты валентті хромның, полибромбифенилдердің, полибромирленген дифенил эфирлерінің) деңгейін анықтау
9
СТБ IEC/PAS 62596-2012
Электротехникалық бұйымдар. Қолданылуы шектелген заттардың құрамын анықтау. Сынамаларды іріктеу бойынша нұсқаулық
01.07.2019 дейін қолданылады

ГОСТ IEC 62321-3-2-2016
Определение регламентированных веществ в электротехнических изделиях. Часть 3-2. Скрининг. Определение общего брома в полимерах и электронике методом ионной хроматографии продуктов сгорания
6
ГОСТ IEC 62321-4-2016
Определение регламентированных веществ в электротехнических изделиях. Часть 4. Определение ртути в полимерах, металлах и электронике методами CV-AAS, CV-AFS, ICP-OES и ICP-MS
7
ГОСТ IEC 62321-5-2016
Определение регламентированных веществ в электротехнических изделиях. Часть 5. Определение кадмия, свинца и хрома в полимерах и электронных частях систем, а также кадмия и свинца в металлах методами AAS, AFS, ICP-OES и ICP-MS
8
СТБ IEC 62321-2012
Изделия электротехнические. Определение уровня шести регламентированных веществ (свинца, ртути, кадмия, шестивалентного хрома, полибромбифенилов, полибромированных дифениловых эфиров)
9
СТБ IEC/PAS 62596-2012
Изделия электротехнические. Определение содержания веществ ограниченного применения. Руководство по отбору проб
применяется до 01.07.2019