Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 16 сәуірдегі № 88 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 29 тамыздағы № 109 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 018/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 018/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестілігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" 2013 жылғы 16 сәуірдегі № 88 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 109 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 16 сәуірдегі № 88 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауында және 1-тармақта "өнімнің сәйкестілігін бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектісінің сәйкестілігін" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 018/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 018/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестілігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламада:
а) атауында "өнімнің сәйкестілігін бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектісінің сәйкестілігін" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 7-графаның атауында "Кеден одағына және Бірыңғай экономикалық кеңістікке" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одаққа" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 апреля 2013 г. № 88
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 августа 2017 года № 109
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 апреля 2013 г. № 88 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 августа 2017 г. № 109
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 апреля 2013 г. № 88
1. В наименовании и пункте 1 слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденной указанным Решением:
а) в наименовании слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования";
б) в наименовании графы 7 слова "Таможенного союза и Единого экономического пространства" заменить словами "Евразийского экономического союза";

в) мынадай мазмұндағы 85 – 105 позициялармен толықтырылсын:
"
85
43.080.10
Сұйылтылған мұнай газына арналған жабдық және оның қосалқы тетіктері.
Сұйылтылған мұнай газына арналған автоцистерна жабдығы.
EN 12252:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 6 қосымшаның 1.20-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
86
23.060.01
Өнеркәсіптік арматура. Металл арматура сынағы. Сынақтар, сынаөтар өткізу тәртібі және қабылдау критерийлері. Қосымша талаптар.

в) дополнить позициями 85 – 105 следующего содержания:
"
85
43.080.10
Оборудование для сжиженного нефтяного газа и его вспомогательные приспособления. Оборудование автоцистерн для сжиженного нефтяного газа.
Разработка ГОСТ на основе EN 12252:2014
пункт 1.20 приложения № 6
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
86
23.060.01
Промышленная арматура. Испытание металлической арматуры. Испытания, порядок проведения испытаний и критерии приемки. Дополнительные требования.

EN 14025:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 6 қосымшаның 1.20-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
95
23.060.40
Сұйылтыллған мұнай газына арналған жабдық және оның қосалқы тетіктері.
Сұйылтыллған мұнай газына арналған жоғары қысымды түтіктерге арналған сақтандырғыш клапандар.
EN 14129:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 6 қосымшаның 1.20-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
96
13.300
23.020.20
Қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған цистерналар. Сұйық химиялық заттар мен сұйылтылған газдарды тасымалдауға арналған цистерналар жабдығы. Жүктемені азайтатын және енгізу ауа жіберетін клапандар.

Разработка ГОСТ на основе EN 14025:2013
пункт 1.20 приложения № 6
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
95
23.060.40
Оборудование для сжиженного нефтяного газа и его вспомогательные приспособления. Предохранительные клапаны для сосудов высокого давления для сжиженного нефтяного газа.
Разработка ГОСТ на основе EN 14129:2014
пункт 1.20 приложения № 6
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
96
13.300
23.020.20
Цистерны для перевозки опасных грузов. Оборудование цистерн для перевозки жидких химических веществ и сжиженных газов. Разгрузочные и впускные воздушные клапаны.

EN 14595:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 6 қосымшаның 1.18-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
99
13.300
23.020.20 23.060.40
Қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған цистерналар. Цистерналарға арналған пайдалану жабдығы. Артық қысымды түсіретін сақтандыру клапаны.
EN 14596:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 6 қосымшаның 1.20-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
100
23.020.40 23.060.01
Криогендік түтіктер. Төмен температуралық жұмыс режиміне арналған вентильдер.
EN 1626:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 6 қосымшаның 1.20-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
101
23.020.40
Криогендік түтіктер. Ваккумды изоляциясыз үлкен тасымалдау түтіктері. Конструкция, әзірлеу, тексеру және сынақтар.
EN 14398-2:2003+А2:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 6 қосымшаның 1.20-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
102
23.020.40
Криогендік түтіктер. Ваккумды изоляциясыз үлкен тасымалдау түтіктері. Конструкция, әзірлеу, тексеру және сынақтар.
EN 13530-2:2002+А1:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 6 қосымшаның 1.20-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
103
23.060.40
Өнеркәсіптік клапандар. Металл клапандар сынақтары. 1-бөлім. Қысыммен сынау, сынақтарды өткізу тәртібі және бағалау критерийлері. Міндетті талаптар.
EN 12266-1:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 6 қосымшаның 1.20-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
104
23.020.40
Криогендік түтіктер. Ваккумды изоляциясыз үлкен тасымалдау түтіктері. 1-бөлім. Негізгі талаптар.
EN 14398-1:2003 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 6 қосымшаның 1.20-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
105
23.020.40
Криогендік түтіктер. Ваккумды изоляциямен үлкен тасымалдау түтіктері. 1-бөлім. Негізгі талаптар.
EN 13530-1:2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 6 қосымшаның 1.20-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
".

Разработка ГОСТ на основе EN 14595:2005
пункт 1.18 приложения № 6
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
99
13.300
23.020.20 23.060.40
Цистерны для перевозки опасных грузов. Эксплуатационное оборудование для цистерн. Предохранительный клапан сброса избыточного давления.
Разработка ГОСТ на основе EN 14596:2005
пункт 1.20 приложения № 6
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
100
23.020.40 23.060.01
Сосуды криогенные. Вентили для низкотемпературного режима работы.
Разработка ГОСТ на основе EN 1626:2008
пункт 1.20 приложения № 6
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
101
23.020.40
Сосуды криогенные. Большие транспортируемые сосуды без вакуумной изоляции. Конструкция, изготовление, проверка и испытания.
Разработка ГОСТ на основе EN 14398-2:2003+А2:2008
пункт 1.20 приложения № 6
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
102
23.020.40
Сосуды криогенные. Большие транспортируемые сосуды без вакуумной изоляции. Конструкция, изготовление, проверка и испытания.
Разработка ГОСТ на основе EN 13530-2:2002+А1:2004
пункт 1.20 приложения № 6
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
103
23.060.40
Клапаны промышленные. Испытания металлических клапанов. Часть 1. Испытания под давлением, порядок проведения испытаний и критерии оценки. Обязательные требования.
Разработка ГОСТ на основе EN 12266-1:2012
пункт 1.20 приложения № 6
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
104
23.020.40
Сосуды криогенные. Большие транспортируемые сосуды без вакуумной изоляции. Часть 1. Основные требования.
Разработка ГОСТ на основе EN 14398-1:2003
пункт 1.20 приложения № 6
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
105
23.020.40
Сосуды криогенные. Большие транспортируемые сосуды с вакуумной изоляцией. Часть 1. Основные требования.
Разработка ГОСТ на основе EN 13530-1:2002
пункт 1.20 приложения № 6
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
".