Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 12 қыркүйектегі № 116 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 14-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" № 378 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Осы Шешімге қосымшаның 4-тармағында көзделген өзгеріс 2016 жылғы 28 қыркүйектен бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 116 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Тауарлардың орын ауыстыру ерекшеліктерінің сыныптауышында (2-қосымша):
а) 020 кодты позицияда "090, 096 позицияларда" деген сөздер "090 және 099 кодты позицияларда" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 096 кодты позиция алып тасталсын.
2. Кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын құжаттар мен мәліметтердің түрлері сыныптауышының 9-бөлімі (8-қосымша) 09032 кодты позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толқытырылсын:
"09033
Тауар декларациясына өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім (кеден органының Еуразиялық экономикалық комиссия бекіткен нысан бойынша көрсетілген тауар декларациясына өзгерістер және (немесе) қосымша мәліметтер енгізу туралы шешімі, кеден органының кедендік төлемдер, пайыздар, өсімақылар өндіріп алу туралы шешімі, кедендік тексеру актісі) (Беларусь Республикасы үшін)".
3. Жүк түрлерінің, қаптаманың және қаптау материалдарының сыныптауышында (12-қосымша):
а) NA кодты позицияда "NA" коды "NA*" кодына ауыстырылсын;
б) мынадай мазмұндағы сілтемемен толықтырылсын:
"* Тауарға декларация толтыру және транзиттік декларация кезінде қолданылмайды.".
4. Әлем елдерінің сыныптауышында (22-қосымша) CZ кодты позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"CZ
ЧЕХИЯ".
5. Валюталар сыныптауышында (23-қосымша):
а) 174 кодты позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"174
KMF
Коморск франкі";
б) 418 кодты позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"418
LAK
Лаосс кипі".

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 сентября 2017 года № 116
В соответствии с пунктом 14 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Изменение, предусмотренное пунктом 4 приложения к настоящему Решению, применяется в правоотношениях, возникших с 28 сентября 2016 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 12 сентября 2017 г. № 116
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378
1. В классификаторе особенностей перемещения товаров (Приложение 2):
а) в позиции с кодом 020 слова "в позициях 090, 096" заменить словами "в позициях с кодами 090 и 099";
б) позицию с кодом 096 исключить.
2. Раздел 9 классификатора видов документов и сведений, используемых при таможенном декларировании (Приложение 8), после позиции с кодом 09032 дополнить позицией следующего содержания:
"09033
Решение о внесении изменений (дополнений) в декларацию на товары (решение таможенного органа о внесении изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары, по форме, утвержденной Евразийской экономической комиссией, решение таможенного органа о взыскании таможенных платежей, процентов, пеней, акт таможенной проверки) (для Республики Беларусь)".
3. В классификаторе видов груза, упаковки и упаковочных материалов (Приложение 12):
а) в позиции с кодом NA код "NA" заменить кодом "NA*";
б) дополнить сноской следующего содержания:
"* Не применяется при заполнении декларации на товары и транзитной декларации.".
4. В классификаторе стран мира (Приложение 22) позицию с кодом CZ изложить в следующей редакции:
"CZ
ЧЕХИЯ".
5. В классификаторе валют (Приложение 23):
а) позицию с кодом 174 изложить в следующей редакции:
"174
KMF
Коморский франк";
б) позицию с кодом 418 изложить в следующей редакции:
"418
LAK
Лаосский кип".