Халықаралық пошта алмасу орындарының (мекемелерінің) жалпы тізбесін қалыптастыру және жүргізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 12 қыркүйектегі № 118 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4-тармағының 3 және 4-тармақшаларын орындау мақсатында және Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 286-бабының 4-тармағы негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Мынадай:
а) Еуразиялық экономикалық комиссия қалыптастыратын халықаралық пошта алмасу орындарының (мекемелерінің) жалпы тізбесі Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында орналастырылады;
б) осы тармақтың "а" тармақшасында көрсетілген тізбеге өзгерістер енгізуді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) кеден органдарынан тиісті ақпарат келіп түскен сәттен бастап 1 жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссия жүзеге асырады деп белгіленсін.
2. Жалпы ақпараттық ресурстарды құру мақсатында мүше мемлекеттерден кеден органдарының:
а) мүше мемлекеттердің тиісті нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізілген сәттен бастап 3 жұмыс күнінен кешіктірмей халықаралық пошта алмасу орындарының (мекемелерінің) өзгеруі туралы ақпаратты;
б) мынадай мәліметтерді электронды түрде (*.doc немесе *.xlsx форматта):
халықаралық пошта алмасу орнының (мекемесінің) атауын;
халықаралық пошта алмасу орнының (мекемесінің) мекенжайын;
халықаралық пошта алмасу орнында (мекемесінде) мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кедендік операцияларды жасайтын кеден органының атауын және кодын Комиссияға жіберуін қамтамасыз ету сұралсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы 2017 жылғы 11 сәуірдегі шарты күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О формировании и ведении общего перечня мест (учреждений) международного почтового обмена
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 сентября 2017 года № 118
В целях исполнения подпунктов 3 и 4 пункта 4 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и на основании пункта 4 статьи 286 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить, что:
а) общий перечень мест (учреждений) международного почтового обмена, формируемый Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия), размещается на официальном сайте Евразийского экономического союза;
б) внесение изменений в перечень, указанный в подпункте "а" настоящего пункта, осуществляется Комиссией не позднее 1 рабочего дня с момента поступления от таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены) соответствующей информации.
2. Просить государства-члены в целях создания общих информационных ресурсов обеспечить направление таможенными органами в Комиссию:
а) информации об изменении мест (учреждений) международного почтового обмена не позднее 3 рабочих дней с момента внесения изменений в соответствующие нормативные правовые акты государств-членов;
б) следующих сведений в электронном виде (в формате *.doc или *.xlsx):
наименование места (учреждения) международного почтового обмена;
адрес места (учреждения) международного почтового обмена;
наименование и код таможенного органа, совершающего таможенные операции в месте (учреждении) международного почтового обмена, в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемым в государстве-члене.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян