Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 798 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 124 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 798 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 124 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 798 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2.2-тармақта "өнімнің сәйкестігін (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 008/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 798 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 124 шешімі редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі
туралы" техникалық регламенті (КО ТР 008/2011) талаптарының сақталуы
қамтамасыз етілетін стандарттар
ТІЗБЕСІ
№ р/с
Техникалық регламент элементтері
Стандарттың белгісі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
1
4-баптың 3.1, 3.2 (1 – 15, 17, 18, 20-абзацтар), 4 және 5-тармақтары 4
МЕМСТ EN 71-1-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері
МЕМСТ EN 71-8-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 8-бөлім. Үйде пайдалану үшін белсенді демалысқа арналған ойыншықтар
МЕМСТ 25779-90
Ойыншықтар. Қауіпсіздіктің жалпы талаптары және бақылау әдістері
01.07.2018 дейін қолданылады
2
3.2-тармақ (23 және 24 абзацтар)
МЕМСТ 25779-90
2.31, 2.30.1-2.30.6-тармақтар
Ойыншықтар. Қауіпсіздіктің жалпы талаптары және бақылау әдістері
3
4-баптың 3.3-тармағы
МЕМСТ ISO 8124-2-2014
Ойыншықтардың қауіпсіздігі. 2-бөлім. Тұтанғыштық

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 798
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 сентября 2017 года № 124.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 798 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
-ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 сентября 2017 г. № 124
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 23 сентября 2011 г. № 798
1. В пункте 2.2 слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии Таможенного союза
от 23 сентября 2011 г. № 798
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 сентября 2017 г. № 124)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического
регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек"
(ТР ТС 008/2011)
п/п
Элементы технического регламента
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1
пункты 3.1, 3.2 (абзацы 1 – 15, 17, 18, 20), 4 и 5 статьи 4
ГОСТ EN 71-1-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства
ГОСТ EN 71-8-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 8. Игрушки для активного отдыха для домашнего использования
ГОСТ 25779-90
Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля
применяется до 01.07.2018
2
пункт 3.2 (абзацы 23 и 24)
ГОСТ 25779-90 п. 2.31, 2.30.1-2.30.6
Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля
3
пункт 3.3 статьи 4
ГОСТ ISO 8124-2-2014
Безопасность игрушек. Часть 2. Воспламеняемость

МЕМСТ EN 71-1-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері
МЕМСТ ИСО 8124-2-2001
Ойыншықтар. Қауіпсіздіктің жалпы талаптары және сынақ әдістері. Тұтанғыштық
01.07.2018 дейін қолданылады
МЕМСТ 25779-90
Ойыншықтар. Қауіпсіздіктің жалпы талаптары және бақылау әдістері
01.07.2018 дейін қолданылады
4
4-баптың 3.4 және 3.5-тармақтары, 2-қосымша
МЕМСТ ISO 8124-3-2014
Ойыншықтардың қауіпсіздігі. 3-бөлім. Химиялық элементтердің миграциясы
МЕМСТ EN 71-4-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 4-бөлім. Химиялық тәжірибелер мен ұқсас дәрістерге арналған жиынтықтар
МЕМСТ EN 71-5-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 5-бөлім. Химиялық заттарды қамтитын және химиялық тәжірибелер өткізуге арналған жиынтықтарға жатпайтын ойындар жинақталымы (жиынтығы)
МЕМСТ EN 71-7-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 7-бөлім. Саусақпен сурет салуға арналған бояулар. Техникалық талаптар және сынақ әдістері
МЕМСТ ИСО 8124-3-2001
Ойыншықтар. Қауіпсіздіктің жалпы талаптары және сынақ әдістері. Баланың денсаулығына зиян элементтерді бөліп шығару
01.07.2018 дейін қолданылады
5
4-баптың 3.2 (25-абзац), 3.6 және 5-тармақтары
МЕМСТ IEC 62115-2014
Электрлі ойыншықтар. Қауіпсіздік
СТБ IЕС 62115-2008
Электрлі ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары
01.07.2018 дейін қолданылады
6
4-баптың
3.2-тармағы (26-абзац)
МЕМСТ IEC 60825-1-2013
Лазерлік аппаратураның қауіпсіздігі. 1-бөлім. Жабдықтарды сыныптау, талаптар және пайдаланушыларға арналған нұсқаулық
СТБ IEC 60825-1-2011
Лазерлік бұйымдардың қауіпсіздігі. 1-бөлім. Жабдықтарды сыныптау және талаптар
01.07.2018 дейін қолданылады
7
4-баптың 3.9-тармағы
МЕМСТ EN 71-1-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 17 наурыздағы № 12 шешімі күшіне енген күннен бастап қолданылады
3. Осы Шешіммен бекітілген Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті қағидалар мен зерттеу (сынақ) және өлшеу әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 798 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 124 шешімі редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН

ГОСТ EN 71-1-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства
ГОСТ ИСО 8124-2-2001
Игрушки. Общие требования безопасности и методы испытаний. Воспламеняемость
применяется до 01.07.2018
ГОСТ 25779-90
Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля
применяется до 01.07.2018
4
пункты 3.4 и 3.5 статьи 4, приложение 2
ГОСТ ISO 8124-3-2014
Безопасность игрушек. Часть 3. Миграция химических элементов
ГОСТ EN 71-4-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 4. Наборы для химических опытов и аналогичных занятий
ГОСТ EN 71-5-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 5. Игровые комплекты (наборы), включающие химические вещества и не относящиеся к наборам для проведения химических опытов
ГОСТ EN 71-7-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 7. Краски для рисования пальцами. Технические требования
и методы испытаний
ГОСТ ИСО 8124-3-2001
Игрушки. Общие требования безопасности и методы испытаний. Выделение вредных для здоровья ребенка элементов
применяется до 01.07.2018
5
пункты 3.2 (абзац 25), 3.6 и 5 статьи 4
ГОСТ IEC 62115-2014
Игрушки электрические. Безопасность
СТБ IЕС 62115-2008
Игрушки электрические. Требования безопасности
применяется до 01.07.2018
6
пункт 3.2 (абзац 26) статьи 4
ГОСТ IEC 60825-1-2013
Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 1. Классификация оборудования, требования и руководство для пользователей
СТБ IEC 60825-1-2011
Безопасность лазерных изделий. Часть 1. Классификация оборудования и требования
применяется до 01.07.2018
7
пункт 3.9 статьи 4
ГОСТ EN 71-1-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства.
применяется с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 17 марта 2017 г. № 12
3. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии Таможенного союза
от 23 сентября 2011 г. № 798
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 сентября 2017 г. № 124)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые

МЕМСТ 26150-84
Поливинилхлорид негізді полимерлі өңдеу материалдары және құрылыс бұйымдары. Санитариялық-химиялық бағалау әдісі
9
2-қосымша
МЕМСТ 30108-94
Құрылыс материалдары және бұйымдары. Табиғи радионуклидтердің меншікті тиімділігін анықтау
10
МЕМСТ 30351-2001
Полиамидтер, полиамид талшықтар, маталар, үлдірлер. Капролактамның және төмен молекулярлы қосылыстардың қалдық мөлшерінің массалық үлесін және олардың судағы миграциясының концентрациясын анықтау. Сұйықтықтық және газ-сұйықтық хроматография әдістері
11
МЕМСТ 31870-2012
Ауыз су. Элементтер құрамын атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
12

ГОСТ 26150-84
Материалы и изделия строительные полимерные отделочные на основе поливинилхлорида. Метод санитарно-химической оценки
9
приложение 2
ГОСТ 30108-94
Материалы и изделия строительные. Определение удельной эффективности активности естественных радионуклидов
10
ГОСТ 30351-2001
Полиамиды, волокна, ткани, пленки полиамидные. Определение массовой доли остаточных количеств капролактама и низкомолекулярных соединений и их концентрации миграции в воду. Методы жидкостной и газожидкостной хроматографии
11
ГОСТ 31870-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
12

СТБ МЕМСТ Р 51309-2001
Ауыз су. Элементтер құрамын атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
13
ҚР СТ МЕМСТ Р 51309-2003
Ауыз су. Элементтер құрамын атомдық спектрометрия әдістерімен анықтау
14
МЕМСТ 31949-2012
Ауыз су. Құрамындағы борды анықтау әдісі
15
МЕМСТ 31956-2013
Су. Құрамындағы хромды (VI) және жалпы хромды анықтау әдістері
16
4-баптың 3.1, 3.2 (1 – 20 абзацтар), 3.9, 4 және 5-тармақтары
МЕМСТ EN 71-1-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері
17

СТБ ГОСТ Р 51309-2001
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
13
СТ РК ГОСТ Р 51309-2003
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
14
ГОСТ 31949-2012
Вода питьевая. Метод определения содержания бора
15
ГОСТ 31956-2013
Вода. Методы определения содержания хрома (VI) и общего хрома
16
пункты 3.1, 3.2 (абзацы 1 – 20), 3.9, 4 и 5 статьи 4
ГОСТ EN 71-1-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства
17

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 17 наурыздағы № 12 шешімі күшіне енген күннен бастап қолданылады
34
2-қосымша
МЕМСТ ISO 7218-2011
Тамақ өнімдерінің және жануарларға арналған жемшөптердің микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеулер бойынша жалпы талаптар және ұсынымдар
35
МЕМСТ Р ИСО 16000-6-2007
Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлім. МСД/ЖИД пайдаланып кезекті термиялық десорбциямен және газды хроматографиялық талдаумен Tenax ТА сорбентке сынамаларды белсенді іріктеу арқылы жабық үй-жайлар мен сынақ камерасының ауасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау
36
МЕМСТ 31950-2012
Жалынсыз атомды-абсорбциялы спектрометриямен жалпы сынаптың құрамын анықтау әдістері
37
СТБ МЕМСТ P 51212-2001
Ауыз су. Жалынсыз атомды-абсорбциялы спектрометриямен жалпы сынаптың құрамын анықтау әдістері
38
СТБ 1087-97
Балаларға арналған ермексаз. Техникалық талаптар
39
МЕМСТ EN 71-1-2014 8.28-тармақ
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері
40
МЕМСТ Р 53906-2010
Ойыншықтар. Қауіпсіздіктің жалпы талаптары және сынақ әдістері. Механикалық және физикалық қасиеттері
01.07.2018 дейін қолданылады
41
СТБ МЕМСТ P 51310-2001
Ауыз су. Құрамындағы бенз(а)пиренді анықтау әдістері
42
МЕМСТ 31860-2012
Ауыз су. Құрамындағы бенз(а)пиренді анықтау әдісі
43
МЕМСТ 31280-2004
Терілер және тері бұйымдары. Зиянды заттар. Еркін формальдегидті және сумен шайылатын хромды (VI) және жалпы хромды табу және құрамын анықтау әдістері
44
МЕМСТ Р 55227-2012
Су. Формальдегид құрамын анықтау әдістері
45
МЕМСТ 33451-2015
Қаптама. Диоктилтилфталат, дибутилфталат құрамын модельдік орталардағы газды хроматография әдісімен анықтау
46
МЕМСТ 33449-2015
Қаптама. Диметилтерефталат құрамын модельдік орталардағы газды хроматография әдісімен анықтау
47
МЕМСТ 33448-2015
Қаптама. Ацетальдегид және ацетон құрамын модельдік ортадағы газды хроматография әдісімен анықтау
48
СТБ ISO 11885-2011
Судың сапасы. Кейбір элементтерді индуктивті байланысты плазмамен (ICP-OES) атомды-эмиссиялық спектрометрия әдісімен анықтау
49
Санитариялық қағидалар және нормалар 20.12.2012 № 200 *
"Балаларға арналған өнімнің жекелеген түрлерін өндіруге және өткізуге қойылатын талаптар" санитариялық нормалары және қағидалары
50
Санитариялық қағидалар және нормалар
9-29-95 (РФ № 2.1.8.042-96) *
Халықтық тұтыну тауарларын тұрмыстық жағдайларда қолдану кезіндегі физикалық факторлардың рұқсат етілген деңгейлерінің санитариялық нормалары
51
ӘН 1.1.037-95 *
Полимер және басқа да материалдардан жасалған өнімді биотестілеу
52
ӘН № 11-12-25-96 *
"Нитрон Д" талшығы сүзінділеріндегі акрил қышқылы нитрилін (тер сұйықтығы) газ-сұйықтық хроматографиясы әдісімен анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
53

от 17 марта 2017 г. № 12
34
приложение 2
ГОСТ ISO 7218-2011
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования и рекомендации по микробиологическим исследованиям
35
ГОСТ Р ИСО 16000-6-2007
Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax ТА с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД
36
ГОСТ 31950-2012
Методы определения содержания обшей ртути беспламенной атомно- абсорбционной спектрометрией
37
СТБ ГОСТ P 51212-2001
Вода питьевая. Методы определения содержания общей ртути беспламенной атомно-абсорбционной спектрометрией
38
СТБ 1087-97
Пластилин детский. Технические условия
39
ГОСТ EN 71-1-2014 пункт 8.28
Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства
40
ГОСТ Р
53906-2010
Игрушки. Общие требования безопасности и методы испытаний. Механические
и физические свойства
применяется до 01.07.2018
41
СТБ ГОСТ P 51310-2001
Вода питьевая. Методы определения содержания бенз(а)пирена
42
ГОСТ 31860-2012
Вода питьевая. Метод определения содержания бенз(а)пирена
43
ГОСТ 31280-2004
Меха и меховые изделия. Вредные вещества. Методы обнаружения
и определения содержания свободного формальдегида и водовымываемых хрома (VI) и хрома общего
44
ГОСТ Р 55227-2012
Вода. Методы определения содержания формальдегида
45
ГОСТ 33451-2015
Упаковка. Определение содержания диоктилтилфталата, дибутилфталата методом газовой хроматографии в модельных средах
46
ГОСТ 33449-2015
Упаковка. Определение содержания диметилтерефталата методом газовой хроматографии в модельных средах
47
ГОСТ 33448-2015
Упаковка. Определение содержания ацетальдегида и ацетона методом газовой хроматографии в модельных среда
48
СТБ ISO 11885-2011
Качество воды. Определение некоторых элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно связанной плазмой (ICP-OES)
49
СанПиН от 20.12.2012 № 200 *
Санитарные нормы и правила "Требования к производству и реализации отдельных видов продукции для детей"
50
Санитарные правила и нормы 9-29-95
(РФ № 2.1.8.042-96) *
Санитарные нормы допустимых уровней физических факторов при применении товаров народного потребления в бытовых условиях
51
МУ 1.1.037-95 *
Биотестирование продукции из полимерных и других материалов
52
МУ № 11-12-25-96 *
Методические указания по определению нитрила акриловой кислоты в вытяжках (потовая жидкость) из волокна "Нитрон Д" методом газожидкостной хроматографии
53

ӘН № 71-93 *
Ауадағы ацетон концентрациясын газды хроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
54
ӘН № 75-92 *
Судағы, полимер материалдардан жасалған су сүзінділеріндегі және тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардағы формальдегидті анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
55
ӘН № 76-93 *
Атмосфералық ауадағы метанол және этанол концентрациясын газды хроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
56
ӘН № 266-92 *
Атмосфералық ауадағы формальдегид концентрациясын газды хроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
57
ӘН № 268-92 *
Ауадағы цианды сутек және акрил қышқылы нитрил концентрациясын газды хроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
58
ӘН 942-72 *
Полимер материалдардан жасалған органикалық еріткіштердің олармен байланысатын ауаға, модельдік ерітінділерге, құрғақ және сұйық тамақ өнімдеріне өтуін анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
59
ӘН № 1424-76 *
Сыртқы орта объектілерінен сынамаларды іріктеу және оларды кейін канцерогендік полициклды хош иісті көмірсутектерді анықтау үшін дайындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
60
ӘН № 2563-82 *
Жұмыс аймағындағы ауадағы ацетальдегид концентрациясын фотометриялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
61
ӘН № 2704-83 *
Ауадағы метилтолуилат, динил және диметилтерефталатты газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
62
ӘН № 2902-83 *
Жұмыс аймағындағы ауадағы метил, этил, изопропил, н-пропил, н-бутил, втор-бутил және изобутил спирттердің концентрациясын газды хроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
63
ӘН № 3999-85 *
Жұмыс аймағындағы ауадағы этиленгликол және метанол концентрациясын газды хроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
64
ӘН 4077-86 *
Тамақ өнімдерімен байланысқа түсуге арналған резеңкелер мен олардан жасалған бұйымдарды санитариялық-гигиеналық зерттеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
65
ӘН 4149-86 *
Тамақ өнімдерімен байланысқа түсуге арналған полиолефиндер сыныбының полимер материалдарын өндіруге және қолдануға мемлекеттік санитариялық қадағалауды жүзеге асыру бойынша әдістемелік нұсқаулар
66
ӘН № 4167-86 *
Жұмыс аймағындағы ауадағы бензин, бензол, толуол этилбензол, о-, м-, п-ксилол, стирол, псевдокумол концентрацияларын газды хроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
67
ӘН 4395-87 *
Лакталған консерві ыдысты гигиеналық бағалау бойынша әдістемелік нұсқаулар
68
ӘН № 4477-87 *
Жұмыс аймағындағы ауадағы бензол, толуол және п-ксилол концентрациясын газды хроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
69
ӘН 4628-88 *
Судағы, модельдік орталардағы және тағам өнімдеріндегі полистиролдық пластиктерден бөлініп шығатын қалдық мономерлер мен полмерленбейтін қоспаларды газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
70

МУ № 71-93 *
Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций ацетона в воздухе
54
МУ № 75-92 *
Методические указания по определению формальдегида в воде, водных вытяжках из полимерных материалов и модельных средах, имитирующих пищевые продукты
55
МУ № 76-93 *
Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций метанола и этанола в атмосферном воздухе
56
МУ № 266-92 *
Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций формальдегида в атмосферном воздухе
57
МУ № 268-92 *
Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций цианистого водорода и нитрила акриловой кислоты в воздухе
58
МУ 942-72 *
Методические указания по определению перехода органических растворителей из полимерных материалов в контактирующие с ними воздух, модельные растворы, сухие и жидкие пищевые продукты
59
МУ № 1424-76 *
Методические указания по отбору проб из объектов внешней среды и подготовка их для последующего определения канцерогенных полициклических ароматических углеводородов
60
МУ № 2563-82 *
Методические указания по фотометрическому измерению концентраций ацетальдегида в воздухе рабочей зоны
61
МУ № 2704-83 *
Методические указания по газохроматографическому определению метилтолуилата, динила и диметилтерефталата в воздухе
62
МУ № 2902-83 *
Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций метилового, этилового, изопропилового, н-пропилового, н-бутилового, втор-бутилового и изобутилового спиртов в воздухе рабочей зоны
63
МУ № 3999-85 *
Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций этиленгликоля и метанола в воздухе рабочей зоны
64
МУ 4077-86 *
Методические указания по санитарно-гигиеническому исследованию резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
65
МУ 4149-86 *
Методические указания по осуществлению государственного санитарного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
66
МУ № 4167-86 *
Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций бензина, бензола, толуола этилбензола,
о-, м-, п-ксилолов, стирола, псевдокумола
в воздухе рабочей зоны
67
МУ 4395-87 *
Методические указания по гигиенической оценке лакированной консервной тары
68
МУ № 4477-87 *
Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций бензола, толуола и
п-ксилола в воздухе рабочей зоны
69
МУ 4628-88 *
Методические указания по газохроматографическому определению остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей, выделяющихся из полистирольных пластиков в воде, модельных средах и пищевых продуктах
70

ӘН № 4759-88 *
Жұмыс аймағындағы ауадағы стирол концентрациясын газды хроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
71
МУК 2.3.3.052- 96 *
Полистиролдан жәнен стирол полимерлестерінен жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу
72
МУК 4.1/4.3.1485-03*
Балаларға, жасөспірімдерге және ересектерге арналған киімдерді гигиеналық бағалау
73
МУК 4.1/4.3.2038-05 *
Ойыншықтарды санитариялық-эпидемиологиялық бағалау
74
МУК 4.1.025-95 *
Қоршаған орта объектілердінегі (мет)акрилді қосылыстардың концентрациясын өлшеу
75
МУК 4.1.078-96 *
Жұмыс аймағындағы ауадағы және елді мекендердің атмосфералық ауасындағы формальдегидтің массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
76
МУК 4.1.580-96 *
Полиакрилонитрилді талшықтан ауаға бөлініп шығатын акрил қышқылы нитрилін газды хроматография әдісімен анықтау
77
МУК 4.1.598-96 *
Атмосфералық ауадағы хош иістендіргіш, құрамында күкірт, галоген бар заттарды, метанолды, ацетонды және ацетонитрилды газды хроматографиялық аынықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
78
МУК 4.1.599-96 *
Атмосфералық ауадағы ацетальдегидті газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
79
МУК 4.1.600-96 *
Атмосфералық ауадағы ацетон, метанол және изопропанолды газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
80
МУК 4.1.607-06 *
Атмосфералық ауадағы винилхлоридті газ-сұйықтық хроматография әдісімен анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
81
МУК 4.1.611-96 *
Атмосфералық ауадағы диметилфталатты газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
82
МУК 4.1.614-96 *
Атмосфералық ауадағы диэтилфталатты жоғары тиімді сұйықтық хроматографиясы әдісімен анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулық
83
МУК 4.1.617-96 *
Атмосфералық ауадағы ксиленолдарды, крезолдарды және фенолды газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
84
МУК 4.1.624-96 *
Атмосфералық ауадағы метил және этил спирттерін газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
85
МУК 4.1.646-96 *
Судағы құрамында галоген бар заттарды газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
86
МУК 4.1.647-96 *
Судағы фенолды газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
87
МУК 4.1.649-96 *
Судағы ұшпа органикалық заттарды хроматты-масс-спектрометриялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
88
МУК 4.1.650-96 *
Судағы ацетон, метанол, бензол, толуол, этилбензол, пентан,
о-, м-, п-ксилол, гексан, октан және деканды газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
89
МУК 4.1.651-96 *
Судағы толуолды газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
90

МУ № 4759-88 *
Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций стирола в воздухе рабочей зоны
71
МУК 2.3.3.052- 96 *
Санитарно-химические исследования изделий из полистирола и сополимеров стирола
72
МУК 4.1/4.3.1485-03*
Гигиеническая оценка одежды для детей, подростков и взрослых
73
МУК 4.1/4.3.2038-05 *
Санитарно-эпидемиологическая оценка игрушек
74
МУК 4.1.025-95 *
Измерение концентраций (мет)акриловых соединений в объектах окружающей среды
75
МУК 4.1.078-96 *
Методические указания по измерению массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в воздухе рабочей зоны и атмосферном воздухе населенных мест
76
МУК 4.1.580-96 *
Определение нитрила акриловой кислоты, выделяющегося из полиакрилонитрильного волокна в воздух, методом газовой хроматографии
77
МУК 4.1.598-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению ароматических, серосодержащих, галогенсодержащих веществ, метанола, ацетона и ацетонитрила в атмосферном воздухе
78
МУК 4.1.599-96 *
Методические указания no газохроматографическому определению ацетальдегида в атмосферном воздухе
79
МУК 4.1.600-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола и изопропанола в атмосферном воздухе
80
МУК 4.1.607-06 *
Методические указания по определению винилхлорида в атмосферном воздухе методом газожидкостной хроматографии
81
МУК 4.1.611-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению диметилфталата в атмосферном воздухе
82
МУК 4.1.614-96 *
Методические указания по определению диэтилфталата в атмосферном воздухе методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
83
МУК 4.1.617-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению ксиленолов, крезолов и фенола в атмосферном воздухе
84
МУК 4.1.624-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению метилового и этилового спиртов в атмосферном воздухе
85
МУК 4.1.646-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению галогенсодержащих веществ в воде
86
МУК 4.1.647-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению фенола в воде
87
МУК 4.1.649-96 *
Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде
88
МУК 4.1.650-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана,
о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде
89
МУК 4.1.651-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению толуола в воде
90

МУК 4.1.652-96 *
Судағы этилбензолды газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
91
МУК 4.1.654-96 *
Судағы бутанал, бутанол, изобутанол, 2-этилгексанал, 2-этилгексенал және 2-этилгексанолды газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
92
МУК 4.1.656-96 *
Судағы метилакрилатты және метилметакрилатты газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
93
МУК 4.1.657-96 *
Судағы бутилакрилатты және бутилметакрилатты газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
94
МУК 4.1.658-96 *
Судағы акрилонитрилді газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
95
МУК 4.1.662-97 *
Атмосфералық ауадағы стиролдың массалық концентрациясын газды хроматография әдісімен анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
96
МУК 4.1.737-99 *
Судағы фенолдарды хроматты-масс-спектрометриялық анықтау
97
МУК 4.1.738-99 *
Судағы фталаттар мен органикалық қышқылдарды хроматты-масс-спектрометриялық анықтау
98
МУК 4.1.739-99 *
Судағы бензол, толуол, хлорбензол, этилбензол, о-ксилол, стиролды хроматты-масс-спектрометриялық анықтау
99
МУК 4.1.741-99 *
Судағы фенантрен, антрацен, флуорантен, пирен, хризен және бенз(а)пиренді хроматты-масс-спектрометриялық анықтау
100
МУК 4.1.742-99 *
Судағы мырыш, кадмий, қорғасын және мыс иондарының концентрациясын инверсиялық вольтамперометриялық өлшеу
101
МУК 4.1.745-99 *
Судағы терефтал қышқылының диметил эфирін газды хроматографиялық анықтау
102
МУК 4.1.752-99 *
Судағы фенолды газды хроматографиялық анықтау
103
МУК 4.1.753-99 *
Судағы формальдегидті ионохроматографиялық анықтау
104
МУК 4.1.1044а- 01 *
Ауадағы акрилонитрил, ацетонитрил, диметиламин, димеилформамид, диэтиламин, пропиламин, триэтиламин және этиламинді газды хроматографиялық анықтау
105
МУК 4.1.1046(а)-01 *
Ауадағы орто-, мета- және параксилолдарды газды хроматографиялық анықтау
106
МУК 4.1.1053-01*
Ауадағы формальдегидті ионохроматографиялық анықтау
107
МУК 4.1.1206-03*
Судағы акрилонитрил, ацетонитрил, диметил-формамид, диэтиламин және триэтиламинді газды хроматографиялық анықтау
108
МУК 4.1.1209-03*
Судағы e-капролактамды газды хроматографиялық анықтау
109
МУК 4.1.1256-03*
Ауыз су және суды пайдаланудың жерүсті және жерасты су көздерінің сынамаларындағы мырыштың массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу
110
МУК 4.1.1255-03*
Ауыз су және суды пайдаланудың жерүсті және жерасты су көздерінің сынамаларындағы алюминийдің массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу
111
МУК 4.1.1257-03*
Ауыз су және суды пайдаланудың жерүсті және жерасты су көздерінің сынамаларындағы бордың массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу

МУК 4.1.652-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению этилбензола в воде
91
МУК 4.1.654-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению бутаналя, бутанола, изобутанола, 2-этилгексаналя,
2-этилгексеналя и
2-этилгексанола в воде
92
МУК 4.1.656-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению метилакрилата и метилметакрилата в воде
93
МУК 4.1.657-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению бутилакрилата и бутилметакрилата в воде
94
МУК 4.1.658-96 *
Методические указания по газохроматографическому определению акрилонитрила в воде
95
МУК 4.1.662-97 *
Методические указания по определению массовой концентрации стирола в атмосферном воздухе методом газовой хроматографии
96
МУК 4.1.737-99 *
Хромато-масс-спектрометрическое определение фенолов в воде
97
МУК 4.1.738-99 *
Хромато-масс-спектрометрическое определение фталатов и органических кислот в воде
98
МУК 4.1.739-99 *
Хромато-масс-спектрометрическое определение бензола, толуола, хлорбензола, этилбензола, о-ксилола, стирола в воде
99
МУК 4.1.741-99 *
Хромато-масс-спектрометрическое определение фенантрена, антрацена, флуорантена, пирена, хризена и бенз(а)пирена в воде
100
МУК 4.1.742-99 *
Инверсионное вольтамперометрическое измерение концентрации ионов цинка, кадмия, свинца и меди в воде
101
МУК 4.1.745-99 *
Газохроматографическое определение диметилового эфира терефталевой кислоты в воде
102
МУК 4.1.752-99 *
Газохроматографическое определение фенола в воде
103
МУК 4.1.753-99 *
Ионохроматографическое определение формальдегида в воде
104
МУК 4.1.1044а- 01 *
Газохроматографическое определение акрилонитрила, ацетонитрила, диметиламина, димеилформамида, диэтиламина, пропиламина, триэтиламина и этиламина в воздухе
105
МУК 4.1.1046(а)-01 *
Газохроматографическое определение орто-, мета- и параксилолов в воздухе
106
МУК 4.1.1053-01*
Ионохроматографическое определение формальдегида в воздухе
107
МУК 4.1.1206-03*
Газохроматографическое определение акрилонитрила, ацетонитрила, диметил-формамида, диэтиламина и триэтиламина в воде
108
МУК 4.1.1209-03*
Газохроматографическое определение e-капролактама в воде
109
МУК 4.1.1256-03*
Измерение массовой концентрации цинка флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования
110
МУК 4.1.1255-03*
Измерение массовой концентрации алюминия флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования
111
МУК 4.1.1257-03*
Измерение массовой концентрации бора флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования

112
МУК 4.1.1263-03*
Ауыз су және суды пайдаланудың жерүсті және жерасты су көздерінің сынамаларындағы жалпы және ұшпа фенолдардың массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу
113
МУК 4.1.1265-03*
Ауыз су және суды пайдаланудың жерүсті және жерасты су көздерінің сынамаларындағы формальдегидтің массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу
114
МУК 4.1.1271-03*
Жұмыс аймағының ауасындағы және елді мекендердің атмосфералық ауасындағы фенолдың массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу
115
МУК 4.1.1272-03*
Жұмыс аймағының ауасындағы және елді мекендердің атмосфералық ауасындағы формальдегидтің массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу
116
МУК 4.1.1273-03*
Атмосфералық ауадағы және жұмыс аймағының ауасындағы бенз(а)пиреннің массалық концентрациясын флуориметриялық детектрлеумен жоғары тиімді сұйықтықтық хроматография әдісімен өлшеу
117
МУК 4.1.1478-03*
Атмосфералық ауадағы және тұрғын-үй және қоғамдық ғимараттардағы ауа ортасындағы фенолды жоғары тиімді сұйықтықтық хроматография әдісімен анықтау
118
МУК 4.2.801-99 *
Парфюмерлік-косметикалық өнімді микробиологиялық бақылау әдістері
119
МУК 2715-83 *
Ауадағы этилхлоргидринді (ЭХГ) газды хроматографиялық анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар
120
ӘҰ 01.022-07*
Әртүрлі құрамдағы материалдардан ауа ортасына бөлініп шығатын ацетальдегид, ацетон, метилацетат, этилацетат, метанол, изопропанол, этанол, нпропилацетат, н-пропанол, изо-бутилацетат, бутилацетат, изо-бутанол, нбутанолды газды хроматографиялық анықтау
121
ӘҰ 01.023-07 *
Әртүрлі құрамдағы материалдардан ауа ортасына бөлініп шығатын гексан, гептан, бензол, толуол, этилбензол, м-, о-, п-ксилолдер, изопропилбензол, н-пропилбензол, стирол, a-метилстирол, бензальдегидті газды хроматографиялық анықтау
122
ӘҰ 01.024-07 *
Әртүрлі құрамдағы материалдардан алынған судың сүзінділеріндегі гексан, гептан, ацетальдегид, ацетон, метилацетат, этилацетат, метанол, изо-пропанол, акрилонитрил, н-пропанол, н-пропилацетат, бутилацетат, изо-бутанол, н-бутанол, бензол, толуола, этилбензол, м-, о- и п-ксилолдер, изопропилбензол, стирол, a-метилстиролды газды хроматографиялық анықтау
123
ӘҰ 01.025-07 *
Әртүрлі құрамдағы материалдардан алынған судың сүзінділеріндегі диметилфталат, диметилтерефталат, диэтилфталат, дибутилфталат, бутилбензилфталат, бис(2-этилгексил)фталат және диоктилфталатты газды хроматографиялық анықтау
124
ӘҰ № 29 ФЦ/830 *
Полистирол пластиктерден жасалған су сүзінділеріндегі бензол, толуол, этилбензол, м-, п-, и о-ксилолдар, изопропилбензол, н-пропилбензол, стирол, a-метилстиролдың массалық концентрациясын газды хроматографиялық анықтау

112
МУК 4.1.1263-03*
Измерение массовой концентрации фенолов общих и летучих флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования
113
МУК 4.1.1265-03*
Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования
114
МУК 4.1.1271-03*
Измерение массовой концентрации фенола флуориметрическим методом в воздухе рабочей зоны и атмосферном воздухе населенных мест
115
МУК 4.1.1272-03*
Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в воздухе рабочей зоны и атмосферном воздухе населенных мест
116
МУК 4.1.1273-03*
Измерение массовой концентрации бенз(а)пирена в атмосферном воздухе и в воздухе рабочей зоны методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с флуориметрическим детектированием
117
МУК 4.1.1478-03*
Определение фенола в атмосферном воздухе и воздушной среде жилых и общественных зданий методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
118
МУК 4.2.801-99 *
Методы микробиологического контроля парфюмерно-косметической продукции
119
МУК 2715-83 *
Методические указания по газохроматографическому определению этилхлоргидрина (ЭХГ) в воздухе
120
МР 01.022-07*
Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, этанола, нпропилацетата,
н-пропанола,
изо-бутилацетата, бутилацетата,
изо-бутанола, нбутанола, выделяющихся в воздушную среду из материалов различного состава
121
МР 01.023-07 *
Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола, н-пропилбензола, стирола,a-метилстирола, бензальдегида, выделяющихся в воздушную среду из материалов различного состава
122
МР 01.024-07 *
Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в водных вытяжках из материалов различного состава
123
МР 01.025-07 *
Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в водных вытяжках из материалов различного состава
124
МР № 29
ФЦ/830 *
Газохроматографическое определение массовой концентрации бензола, толуола, этилбензола,
м-, п-, и о-ксилолов, изопропилбензола,
н-пропилбензола, стирола, a-метилстирола в водных вытяжках из полистирольных пластиков

125
ӘҰ №29 ФЦ/2688-03 *
Суда еритін компоненттер бойынша ауа сынамаларының уыттылығын ірі қара малдың ұрығын тест-объекті ретінде пайдалана отырып бағалаудың экспресс-әдісі
126
ӘҰ № 29 ФЦ/828 *
Әртүрлі құрамдағы полимер материалдардан жасалған су сүзінділеріндегі гексан, гептан, ацетальдегид, ацетон, метилацетат, этилацетат, метанол, изо-пропанол, акрилонитрил, н-пропанол, бутилацетат, изо-бутанол, н-бутанол, бензол, толуол, этилбензол, м-, о- и п-ксилолдар, изопропилбензол, стирол, альфа-метилстиролдың массалық концентрациясын газды хроматографиялық анықтау
127
ӘҰ 1328-75 *
Судағы, ауадағы және биологиялық орталардағы капролактамды анықтау бойынша әдістемелік ұсынымдар
128
ӘҰ 1503-76 *
Тамақ және тоқыма өнеркәсібінде қолданылатын полимер материалдарда санитариялық-химиялық зерттеулер кезінде судағы гексаметилендиаминді анықтау бойынша әдістемелік ұсынымдар
129
ӘҰ 1870-78 *
Судағы, сулы спирт ерітінділеріндегі және тамақ өнімдеріндегі винилацетаттың аз мөлшерін меркуриметриялық анықтау бойынша әдістемелік ұсынымдар
130
ӘҰ № 1941-78 *
ПВХ және оның негізіндегі полимер материалдардағы, тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталарда, азық-түліктердегі хлорлы винилді анықтау бойынша әдістемелік ұсынымдар
131
ӘҰ 2915-82 *
Судағы винилацетатты газды сұйықтықтық хроматография әдісімен анықтау бойынша әдістемелік ұсынымдар
132
ӘҰ 2946-83 *
Әдістемелік ұсынымдар. Импульстық локалды дірілді өлшеу
133
БҚ 52.04.186-89 *
Атмосфераның ластануын бақылау бойынша нұсқаулық
134
БҚ 52.24.488-95 *
Судағы ұшпа фенолдар сомасын бумен айдағаннан кейін фотометриялық әдіспен анықтап, массалық концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі
135
БҚ 52.24.492- 2006 *
Судағы формальдегидтің массалық концентрациясы. Ацетилацетонмен фотометриялық әдіспен өлшеуді орындау әдістемесі
136
Ф ТҚНҚ 14.1:2:4.36-95 *
Табиғи, ауыз су және ағын судағы бордың массалық концентрациясын "Флюорат-02" сұйықтық анализаторында өлшеуді орындау әдістемесі
137
Ф ТҚНҚ 14.1:2:4.139-98 *
Ауыз судағы, табиғи және ағын судағы кобальт, никель, мыс, хром, мырыш, марганец, темір, күмісті жалынды атомдаумен атомды-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
138
Ф ТҚНҚ 14.1:2:4.140-98 *
Ауыз судағы, табиғи және ағын судағы бериллий, ванадий, висмут, кадмий, кобальт, мыс, молибден, күшала, никель, қалайы, қорғасын, селен, күміс, сүрме және хромның массалық концентрациясын электрометриялық атомдаумен атомды-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
139
Ф ТҚНҚ 14.1:2:4.143-98 *
Ауыз судағы, табиғи және ағын судағы алюминий, барий, бор, темір, кобальт, марганец, мыс, никель, стронций, титан, хром және мырышты ICP спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі

125
МР №29 ФЦ/2688-03 *
Экспресс-метод оценки токсичности проб воздуха по водорастворимым компонентам с использованием в качестве тест-объекта спермы крупного рогатого скота
126
МР № 29
ФЦ/828 *
Газохроматографическое определение массовой концентрации гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола,
изо-пропанола, акрилонитрила,
н-пропанола, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола,
м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
альфа-метилстирола в водных вытяжках из полимерных материалов различного состава
127
MP 1328-75 *
Методические рекомендации по
определению капролактама в воде, воздухе и биологических средах
128
МР 1503-76 *
Методические рекомендации по определению гексаметилендиамина в воде при санитарно-химических исследованиях в полимерных материалах, применяемых в пищевой и текстильной промышленности
129
МР 1870-78 *
Методические рекомендации по меркуриметрическому определению малых количеств винилацетата в воде, водноспиртовых растворах и пищевых продуктах
130
МР № 1941-78 *
Методические рекомендации по определению хлористого винила в ПВХ и полимерных материалах на его основе,
в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, в продуктах питания
131
МР 2915-82 *
Методические рекомендации по определению винилацетата в воде методом газожидкостной хроматографии
132
МР 2946-83 *
Методические рекомендации. Измерение импульсной локальной вибрации
133
РД 52.04.186-89 *
Руководство по контролю загрязнения атмосферы
134
РД 52.24.488-95 *
Методика выполнения измерений массовой концентрации определением суммы летучих фенолов в воде фотометрическим методом после отгонки с паром
135
РД 52.24.492- 2006 *
Массовая концентрация формальдегида в водах. Методика выполнения измерений фотометрическим методом с ацетилацетоном
136
ПНД Ф 14.1:2:4.36-95 *
Методика выполнения измерений массовой концентрации бора в пробах природной, питьевой и сточной воды на анализаторе жидкости "Флюорат-02"
137
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98 *
Методика выполнения измерений кобальта, никеля, меди, хрома, цинка, марганца, железа, серебра в питьевых, природных и сточных водах методом атомно-абсорбционной спектрометрии с пламенной атомизацией
138
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98 *
Методика выполнения измерений массовых концентраций бериллия, ванадия, висмута, кадмия, кобальта, меди, молибдена, мышьяка, никеля, олова, свинца, селена, серебра, сурьмы и хрома в питьевых, природных и сточных водах методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электрометрической атомизацей
139
ПНД Ф 14.1:2:4.143-98 *
Методика выполнения измерений алюминия, бария, бора, железа, кобальта, марганца, меди, никеля, стронция, титана, хрома и цинка в питьевых, природных и сточных водах методом ICP спектрометрии

140
Ф ТҚНҚ 14.2.22-95 *
Ауыз су және ағын су сынамаларындағы темір, кадмий, қорғасын, мырыш және хром иондарының массалық концентрациясын жалынды атомды-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
141
Ф ТҚНҚ 14.1:2:4.182-02 *
Су мөлшерін химиялық талдау. Ауыз су, табиғи және ағын су сынамаларындағы фенолдың массалық концентрациясын "Флюорат-02" сұйықтық анализаторында флуориметриялық әдіспен өлшеуді орындау әдістемесі
142
Ф ТҚНҚ 14.1:2:4.185-02 *
Табиғи, ауыз су және ағын су сынамаларындағы бенз(а)пиреннің массалық концентрациясын "Флюорат-02-2М" сұйықтық анализаторын және "КРИО-1" приставкасын пайдалана отырып криолюминесценция әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
143
Ф ТҚНҚ 14.1:2:4.186-02 *
Табиғи, ауыз су және ағын су сынамаларындағы бенз(а)пиреннің массалық концентрациясын флуориметриялық детектор (М01-21-01) ретінде "Флюорат-02" сұйықтық анализаторын пайдалана отырып жоғары тиімді сұйықтықтық хроматография (ЖТСХ) әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
144
Ф ТҚНҚ 14.2:4.187-02 *
Табиғи, ауыз су және ағын су сынамаларындағы формальдегидтің массалық концентрациясын "Флюорат-02" сұйықтық анализаторында өлшеуді орындау әдістемесі
145
Ф ТҚНҚ 14.2:4.70-96 *
Ауыз судағы және табиғи сулардағы полициклды хош иістендіргіш көмірсутектерді өлшеуді орындау әдістемесі
146
НДП 30.2:3.2-95 (НДП 30.2:3.2-04) *
Табиғи және ағын сулардағы e-капролактамды өлшеуді орындау әдістемесі
147
Нұсқаулық № 006- 0712*
Халықтық тұтыну тауарларының, тамақ німдерімен байланысқа түсетін қағаздар мен картондардың қауіпсіздігі мен адамға зиян тигізбеуінің микробиологиялық көрсеткіштерін анықтау және бағалау әдістері
Нов
148
Нұсқаулық № 091-0610 *
Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімдерді санитариялық-микробиологиялық бақылау әдістері
149
Нұсқаулық 1.1.11-12-35-2004 *
Заттарды бастапқы токсикологиялық бағалау және гигиеналық регламенттеу үшін эксперименттік қойылымға қойылатын талаптар
150
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 *
Тамақ өнімдерімен байланысқа түсетін полимер және басқа да синтетикалық материалдардан дайындалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу
151
Нұсқаулық 4.1.10-12-39- 2005 *
Судағы ацетон, метанол, бензол, толуол, этилбензол, пентан, о-, м-, п-ксилол, гексан, октан және деканның концентрациясын газды хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
152
Нұсқаулық 4.1.10-12-40- 2005 *
Судағы толуолдың концентрациясын газды хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
153
Нұсқаулық 4.1.10-15-90- 2005 *
Тамақ өнімдерімен байланысқа түсуге арналған полиолефиндер сыныбының полимер материалдарының өндірісін және қолданылуын мемлекеттік санитариялық қадағалауды жүзеге асыру

140
ПНД Ф
14.2.22-95 *
Методика выполнения измерений массовой концентрации ионов железа, кадмия, свинца, цинка и хрома в пробах природных и сточных вод методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии
141
ПНД Ф 14.1:2:4.182-02 *
Количественный химический анализ вод. Методика выполнения измерений массовой концентрации фенолов в пробах питьевых, природных и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02"
142
ПНД Ф 14.1:2:4.185-02 *
Методика выполнения измерений массовой концентрации бенз(а)пирена в пробах природных, питьевых и сточных вод методом криолюминесценции с использованием анализатора жидкости "Флюорат-02-2М" и приставки "КРИО-1"
143
ПНД Ф 14.1:2:4.186-02 *
Методика выполнения измерений массовой концентрации бенз(а)пирена в пробах природных, питьевых и сточных вод методом высокоэффективной жидкостной хроматографии (ВЭЖХ) с использованием анализатора жидкости "Флюорат-02" в качестве флуориметрического детектора (М01-21-01)
144
ПНД Ф 14.2:4.187-02 *
Методика выполнения измерений массовой концентрации формальдегида в пробах природных, питьевых и сточных вод на анализаторе жидкости "Флюорат-02"
145
ПНД Ф
14.2:4.70-96 *
Методика выполнения измерений полициклических ароматических углеводородов в питьевых и природных водах
146
НДП 30.2:3.2-95 (НДП 30.2:3.2-04) *
Методика выполнения измерений e-капролактама в природных и сточных водах
147
Инструкция
№ 006- 0712*
Методы определения и оценки микробиологических показателей безопасности и безвредности для человека товаров народного потребления, бумаги и картона, контактирующих с пищевыми продуктами
Нов
148
Инструкция
№ 091-0610 *
Методы санитарно-микробиологического контроля продукции, предназначенной для детей и подростков
149
Инструкция 1.1.11-12-35-
2004 *
Требования к постановке экспериментальных исследований для первичной токсикологической оценки и гигиенической регламентации веществ
150
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 *
Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами
151
Инструкция 4.1.10-12-39- 2005 *
Методика выполнения измерений концентраций ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана,
о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде методом газовой хроматографии
152
Инструкция 4.1.10-12-40- 2005 *
Методика выполнения измерений концентраций толуола в воде методом газовой хроматографии
153
Инструкция 4.1.10-15-90- 2005 *
Осуществление государственного санитарного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами

154
Нұсқаулық 4.1.10-14-91- 2005 *
Судағы, модельдік орталардағы және тамақ өнімдеріндегі қалдық мономерлерді және полистиролды пластиктерден бөлінетін полимерленбейтін қоспаларды анықтаудың газды хроматографиялық әдісі
155
Нұсқаулық 4.1.10-15-92- 2005 *
Тамақ өнімдерімен байланысқа түсуге арналған резеңкелерді және олардан жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу
156
Нұсқаулық 4.1.10-14-101-2005 *
Гигиеналық бағалауға арналған полимер материалдарды зерттеу әдістері
157
Нұсқаулық № 016-1211 *
Балаларға арналған өнімдердің жекелеген түрлерінің гигиеналық қауіпсіздігін анықтау әдістері
158
Нұсқаулық № 880-71 *
Тамақ өнімдерімен байланысқа түсуге арналған полимерден және басқа да синтетикалық материалдардан дайындалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу бойынша нұсқаулық
159
Нұсқаулық № 4259-87 *
Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауда және су шаруашылығында пайдалануға арналған полимерден және басқа да материалдардан дайындалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу бойынша нұсқаулық
160
Әдістеме М 04-46-2007 *
Тамақ өнімдерінің, азықтық шикізат, жемшөп, құрама жем және оларды өндіруге арналған шикізаттар сынамаларындағы сынаптың массалық үлесін ПИРО 915+ приставкалы РА-915+ сынап анализаторын пайдалана отырып атамды-абсорбциялық әдіспен өлшеуді орындау әдістемесі
161
Әдістеме № 49-9804 *
Ауадағы және целлюлоз-қағаз өндірісінің газды шығаруларындағы дибутилфталатты және диоктилфталатты газды хроматографиялық анықтау әдістемесі
162
ӨОӘ.МН 1401-2000 *
Алкоголь сусындарды имитациялайтын сулы және сулы спирттік орталардағы стиролдың концентрациясын газды хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
163
ӨОӘ.МН 1402-2000*
Алкоголь сусындарды имитациялайтын сулы және сулы спирттік орталардағы дибутилфталаттың (ДБФ) және диоктилфталаттың концентрациясын газды хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
Нов
164
ӨОӘ.МН 1489-2001 *
Судағы бенз(а)пиреннің концентрациясын сұйықтықтық хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
165
ӨОӘ.МН 1490-2001 *
Орталықтандырылған ауыз сумен жабдықтау суындағы құрамында галогені бар алифаттық көмірсутектердің концентрациясын газды сұйықтықтық хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
166
ӨОӘ.МН 1792-2002 *
Сұйық сынамалардағы элементтердің концентрациясын ARL 3410+ спектрометрде өлшеуді орындау әдістемесі
167
ӨОӘ.МН 1924-2003 *
Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардағы фенолды және эпихлоргидринді газды хроматографиялық анықтау әдістемесі
168
ӨОӘ.МН. 2367-2005 *
Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардағы терефтал қышқылының диметил эфирінің (ДМТ) концентрациясын газды хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі

154
Инструкция 4.1.10-14-91- 2005 *
Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей, выделяющихся из полистирольных пластиков в воде, модельных средах и пищевых продуктах
155
Инструкция 4.1.10-15-92- 2005 *
Санитарно-химические исследования резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
156
Инструкция 4.1.10-14-101-2005 *
Методы исследования полимерных материалов для гигиенической оценки
157
Инструкция № 016-1211 *
Методы оценки гигиенической безопасности отдельных видов продукции для детей
158
Инструкция № 880-71 *
Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
159
Инструкция № 4259-87 *
Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для использования в хозяйственно-питьевом водоснабжении и водном хозяйстве
160
Методика М 04-46-2007 *
Методика выполнения измерений массовой доли ртути в пробах пищевых продуктов, продовольственного сырья, кормов, комбикормов и сырья для их производства атомно-абсорбционным методом с использованием анализатора ртути
РА-915+ с приставкой ПИРО 915+
161
Методика № 49-9804 *
Методика газохроматографического определения дибутилфталата и диоктилфталата в воздухе и газовых выбросах целлюлозно-бумажных производств
162
МВИ.МН 1401-2000 *
Методика выполнения измерений концентраций стирола в водной и водно-спиртовых средах, имитирующих алкогольные напитки, методом газовой хроматографии
163
МВИ.МН 1402-2000*
Методика выполнения измерений концентраций дибутилфталата (ДБФ) и диоктилфталата (ДОФ) в водной и водно-спиртовых средах, имитирующих алкогольные напитки, методом газовой хроматографии
Нов
164
МВИ.МН 1489-2001 *
Методика выполнения измерений концентраций бенз(а)пирена в воде методом жидкостной хроматографии
165
МВИ.МН 1490-2001 *
Методика выполнения измерений концентраций галогенсодержащих алифатических углеводородов в воде централизованного питьевого водоснабжения методом газожидкостной хроматографии
166
МВИ.МН 1792-2002 *
Методика выполнения измерений концентраций элементов в жидких пробах на спектрометре ARL 3410+
167
МВИ.МН 1924-2003 *
Методика газохроматографического определения фенола и эпихлоргидрина в модельных средах, имитирующих пищевые продукты
168
МВИ.МН. 2367-2005 *
Методика выполнения измерений концентраций диметилового эфира терефталевой кислоты (ДМТ) в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии

169
ӨОӘ.МН 2558-2006 *
Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардың сүзінділеріндегі ацетон және ацетальдегид концентрацияларын газды хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
170
ӨОӘ.МН 3057-2008*
Су матрацтарындағы ауыр металдардың концентрациясын атомды-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
Нов.
171
ӨОӘ.МН 3421-2010*
Гамма сәулелендіргіш радионуклидтердің көлемдік және меншікті белсенділігін жартылай өткізгіш деректорлары бар гамма-спектрометрлерде өлшеуді орындау әдістемесі
172
ӨОӘ.МН 4498-2013*
Радий-226, торий-232, калий-40 табиғи радионуклидтерінің тиімді меншікті белсенділігін МКС-АТ1315гамма-бета-спектрометрлерінде өлшеуді орындау әдістемесі
173
ӨОӘ.МН 5562-2016 *
Материалдардан жасалған сулы сүзінділердегі агидол-2, каптакс, альтакс, цимат, этилцимат, дифенилгуанидин, тиурам Д және тиурам Е концентрациясын анықтау. Өлшеуді сұйықтықтық хроматография әдісімен орындау әдістемесі
Нов.

169
МВИ.МН 2558-2006 *
Методика выполнения измерений концентраций ацетона и ацетальдегида в вытяжках модельных сред, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии
170
МВИ.МН 3057-2008*
Методика выполнения измерений концентраций тяжелых металлов в водных матрицах методом атомно-абсорбционной спектрометрии
Нов.
171
МВИ.МН 3421-2010*
Методика выполнения измерений объемной и удельной активности гамма-излучающих радионуклидов на гамма-спектрометрах с полупроводниковыми детекторами
172
МВИ.МН 4498-2013*
Методика выполнения измерений эффективной удельной активности природных радионуклидов радия-226, тория-232, калия-40 на
гамма-бета-спектрометрах
МКС-АТ1315
173
МВИ.МН 5562-2016 *
Определение концентраций агидола-2, каптакса, альтакса, цимата, этилцимата, дифенилгуанидина, тиурама Д и тиурама Е в водных вытяжках из материалов. Методика выполнения измерений методом жидкостной хроматографии
Нов.

174
19.10.90 ж. Балалардың латекс емізіктерін және емізік баллондарын санитариялық-химиялық зерттеу бойынша әдістемелік нұсқаулар*
175
19.12.86 ж. Медициналық қолданылатын резеңке және латекс бұйымдарды санитариялық-гигиеналық бағалау бойынша әдістемелік нұсқаулар*
176
Акрилонитрил, ацетонитрил, ацетальдегид және ацетонды газды сұйықтықтық хроматография әдісімен анықтау // Лурье Ю.Ю. Өнеркәсіптік ағын сулардың талдамалық химиясы. – М., 1984 *
177
Әртүрлі гликолдар мен глицеринді адсорбциялық хроматография әдісімен бөлек анықтау // Лурье Ю.Ю. Өнеркәсіптік ағын сулардың талдамалық химиясы. – М., 1984 *
178
Фенолды п-нитрофенилдиазонмен анықтау // Соловьева Т.В. Атмосфералық ауадағы зиянды заттарды анықтау әдістері бойынша нұсқаулық. – М., 1974 *
179
Ацетонды салицилді альдегидпен анықтау // Соловьева Т.В. Атмосфералық ауадағы зиянды заттарды анықтау әдістері бойынша нұсқаулық. – М., 1974 *
180
Метилметакрилатты формальдегид бойынша анықтау // Соловьева Т.В. Атмосфералық ауадағы зиянды заттарды анықтау әдістері бойынша нұсқаулық. – М., 1974 *
181

174
Методические указания по санитарно-химическому исследованию детских латексных сосок и баллончиков сосок-пустышек от 19.10.90 г.*
175
Методические указания по санитарно-гигиенической оценке резиновых и латексных изделий медицинского назначения от 19.12.86 г.*
176
Определение акрилонитрила, ацетонитрила, ацетальдегида и ацетона методом газожидкостной хроматографии // Лурье Ю.Ю. Аналитическая химия промышленных сточных вод. – М., 1984 *
177
Раздельное определение различных гликолей и глицерина методом адсорбционной хроматографии // Лурье Ю.Ю. Аналитическая химия промышленных сточных вод. – М., 1984 *
178
Определение фенола с
п-нитрофенилдиазонием // Соловьева Т.В. Руководство по методам определения вредных веществ в атмосферном воздухе. – М., 1974 *
179
Определение ацетона с салициловым альдегидом // Соловьева Т.В. Руководство по методам определения вредных веществ в атмосферном воздухе. – М., 1974 *
180
Определение метилметакрилата по формальдегиду // Соловьева Т.В. Руководство по методам определения вредных веществ в атмосферном воздухе. – М., 1974 *
181

Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардың сүзінділеріндегі ацетон және ацетальдегид концентрациясын газды хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі. БР ДМ 27.11.06 ж. бекіткен *
182
Гексаметилендиаминді 2,4-динитрохлорбензолмен анықтау // Соловьева Т.В. Атмосфералық ауадағы зиянды заттарды анықтау әдістері бойынша нұсқаулық. – М., 1974*
Нов.
183
Капролактамды гидроксиламинмен анықтау // Соловьева Т.В. Атмосфералық ауадағы зиянды заттарды анықтау әдістері бойынша нұсқаулық – М., 1974*
Нов.
______________________________
*Тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге дейін қолданылады.

Методика выполнения измерений концентраций ацетона и ацетальдегида в вытяжках модельных сред, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии. Утв. МЗ РБ 27.11.06 г. *
182
Определение гексаметилендиамина с 2,4-динитрохлорбензолом // Соловьева Т.В. Руководство по методам определения вредных веществ в атмосферном воздухе.– М., 1974*
Нов.
183
Определение капролактама с гидроксиламином // Соловьева Т.В. Руководство по методам определения вредных веществ в атмосферном воздухе – М., 1974*
Нов.
_______________________________
*Применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта.