Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Электротехника мен радиоэлектроника бұйымдарында қауіпті заттарды қолдануды шектеу туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 037/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 7 қарашадағы № 143 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне №2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Электротехника мен радиоэлектроника бұйымдарында қауіпті заттарды қолдануды шектеу туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 037/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 7 қарашадағы
№143 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың
"Электротехника мен радиоэлектроника бұйымдарында қауіпті заттарды қолдануды шектеу туралы"

О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "Об ограничении применения опасных веществ в изделиях электротехники и радиоэлектроники" (ТР ЕАЭС 037/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 07 ноября 2017 года № 143
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "Об ограничении применения опасных веществ в изделиях электротехники и радиоэлектроники" (ТР ЕАЭС 037/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 ноября 2017 г. № 143
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и
измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента
Евразийского экономического союза "Об ограничении применения опасных веществ в изделиях электротехники

техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 037/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық
реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын
қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер
енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама
Р/с №
МСС коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы.
Жұмыстардың түрлері
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет – жауапты әзірлеуші
1
2
3
4
5
6
7
1
13.020
43.040.10
Электротехникалық бұйымдардағы кейбір заттарды анықтау. 6-бөлік. Полимерлердегі полибромдалған бифенилдер мен полибромдалған дифенилді эфирлерді газ хроматография- масс-спектрометрия (GC-MS) әдісімен анықтау
IEC 62321-6:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2 және 3-қосымшалар
2018 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
2
13.020
43.040.10
Электротехникалық бұйымдардағы кейбір заттарды анықтау. 7-1-бөлік. Алты валентті хром. Металдар бойынша түссіз және боялған коррозияға төзімді жабындарда алты валентті хромның (Cr(VI)) болуын колориметриялық әдіспен анықтау.
IEC 62321-7-1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2 және 3-қосымшалар
2018 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
3
13.020
43.040.10
Электротехникалық бұйымдардағы кейбір заттарды анықтау. 7-2-бөлік. Алты валентті хром. Полимерлердегі және электроникадағы алты валентті хромды (Cr(VI)) колориметриялық әдіспен анықтау. IEC 62321-7-2 (FD) негізінде МЕМСТ әзірлеу
2 және 3-қосымшалар
2018 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
4
13.020
43.040.10
Электротехникалық бұйымдардағы кейбір заттарды анықтау. 8-бөлік. Полимерлердегі фтали қышқылы эфирлерінің болуын масс-спектрометриялық әдіспен анықтау.

и радиоэлектроники " (ТР ЕАЭС 037/2016) и осуществления оценки соответствия
объектов технического регулирования
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта.
Виды работ
Элементы технического регламента Евразийского экономического союза
Срок разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
1
13.020
43.040.10
Определение некоторых веществ в электротехнических изделиях. Часть 6. Определение полиброминированных бифенилов и полиброминированных дифениловых эфиров в полимерах методом газовой хроматографии- масс-спектрометрии (GC-MS).
Разработка ГОСТ на основе IEC 62321-6:2015
Приложения 2 и 3
2018 год
2020 год
Республика Беларусь
2
13.020
43.040.10
Определение некоторых веществ в электротехнических изделиях. Часть 7-1. Шестивалентный хром. Определение наличия шестивалентного хрома (Cr(VI)) в бесцветных и окрашенных коррозионностойких покрытиях по металлам колориметрическим методом.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62321-7-1:2015
Приложения 2 и 3
2018 год
2020 год
Республика Беларусь
3
13.020
43.040.10
Определение некоторых веществ в электротехнических изделиях. Часть 7-2. Шестивалентный хром. Определение наличия шестивалентного хрома (Cr(VI)) в полимерах и электронике колориметрическим методом.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62321-7-2 (FD)
Приложения 2 и 3
2018 год
2020 год
Республика Беларусь
4
13.020
43.040.10
Определение некоторых веществ в электротехнических изделиях. Часть 8. Определение наличия эфиров фталиевой кислоты в полимерах масс-спектрометрическим методом.