Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 173 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 112-бабының 1 – 4-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы "Тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу және Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" № 289 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде 2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 13 желтоқсандағы
№173 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауындағы "көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар" деген сөздер "мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар)" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Мәтін бойынша "көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар" деген сөздер "мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар)" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Кіріспедегі "Кеден одағы Кеден кодексінің 68, 191 және 193-баптарына" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 112-бабының 1 – 4-тармақтарына" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу тәртібінде:
а) атауындағы "көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар" деген сөздер "мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) мәтін бойынша тиісті септіктегі "өзгерістер және (немесе) толықтырулар" деген сөздер тиісті септіктегі "өзгерістер (толықтырулар)" деген сөздермен, тиісті септіктегі "көрсетілген мәліметтерге" деген сөздер тиісті септіктегі "мәлімделген мәліметтерге" деген сөздермен (24-тармақтың бірінші абзацын қоспағанда), тиісті септіктегі "электрондық көшірме" деген сөздер тиісті септіктегі "электрондық түр" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 2-тармақтың бірінші абзацындағы "9-тармақта" деген сөздер алып тасталсын;
г) ІІ бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"ІІ. Тауарларға арналған декларацияда тауарлар шығарылғанға дейін мәлімделген мәліметтерге декларанттың бастамасы бойынша өзгерістер (толықтырулар) енгізу

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 декабря 2017 года № 173
В соответствии с пунктами 1-4 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289 "О внесении изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары, и признании утратившими силу некоторых решений Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 13 декабря 2017 г. № 173
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289
1. В наименовании слова "изменений и (или) дополнений в сведения, указанные" заменить словами "изменений (дополнений) в сведения, заявленные".
2. По тексту слова "изменений и (или) дополнений в сведения, указанные" заменить словами "изменений (дополнений) в сведения, заявленные".
3. В преамбуле слова "со статьями 68, 191 и 193 Таможенного кодекса Таможенного союза" заменить словами "с пунктами 1 - 4 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза".
4. В Порядке внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары, утвержденном указанным Решением:
а)в наименовании слова "изменений и (или) дополнений в сведения, указанные" заменить словами "изменений (дополнений) в сведения, заявленные";
б) по тексту слова "изменение и (или) дополнение" в соответствующих числе и падеже заменить словами "изменение (дополнение)" в соответствующих числе и падеже, слова "сведения, указанные" в соответствующем падеже заменить словами "сведения, заявленные" в соответствующем падеже (за исключением абзаца первого пункта 24), слова "электронная копия" в соответствующем падеже заменить словами "электронный вид" в соответствующем падеже.
в) в абзаце первом пункта 2 слова "пункте 9," исключить;
г) раздел II изложить в следующей редакции:
"II. Внесение изменений (дополнений) в сведения, заявленные в декларации на товары,
до выпуска товаров по инициативе декларанта

5. ТД-да мәлімделген мәліметтерге декларанттың бастамасы бойынша өзгерістер (толықтырулар) енгізу мыналардың:
а) Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 112-бабының 1-тармағында белгіленген шарттар сақталған жағдайда ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы декларанттың уәжді өтініші (бұдан әрі – өтініш) бойынша кеден органының рұқсатының;
б) алдын ала кедендік декларациялау кезінде ТД беру сәтінде өзінің сипаты бойынша декларантқа белгісіз болуы мүмкін ТД-дағы мәліметтерді мәлімдеу немесе ТД-да мәлімделген мәліметтерді нақтылау қажет болған кезде Кодекстің 114-бабының 2-тармағында көзделген жағдайда өтініш бойынша кеден органының рұқсатының негізінде жүзеге асырылады.
6. ТД-да тауарлар шығарылғанға дейін мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін декларант ТД тіркеген кеден органына тиісті түрде толтырылған ДТТ болып табылатын өтінішті ұсынады.
ДТТ-ға ТД-да мәлімделген мәліметтерге енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) растайтын құжаттар, ал тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген жағдайда – кедендік құн декларациясы (бұдан әрі – КҚД) да қоса беріледі. Егер ТД электрондық құжат түрінде берілсе, ДТТ және ТД-да мәлімделген мәліметтерге енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) растайтын құжаттар электрондық нысанда, соның ішінде мүше мемлекеттердің заңнамасында белгіленген тәртіппен электрондық құжаттар түрінде ұсынылуы мүмкін.
КҚД электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде ұсынылады (ТД беру нысанына қарай).
ТД-да мәлімделген мәліметтерге енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) растайтын құжаттар, егер осындай құжаттар туралы мәліметтер және (немесе) олардан алынған мәліметтер Кодекстің 80-бабының 2-тармағына сәйкес алынуы мүмкін болса, кеден органына ұсынылмауы мүмкін.
7. ДТТ беруге, тіркеуге, тіркеуден бас тартуға, ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдауға және ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тартуға байланысты кедендік операциялар кеден органының ақпараттық жүйесі пайдаланыла отырып, ДТТ журналында жазбаша және (немесе) электрондық түрде тіркеледі.
8. ДТТ-ны электрондық құжат түрінде беру кезінде кеден органы ДТТ берілген күні және уақыты туралы мәліметтер қалыптастырады және оларды декларантқа электрондық нысанда жібереді.
ДТТ-ны қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде беру кезінде кеден органы ДТТ-ның "А" бағанына ДТТ беру уақыты мен күнін көрсете отырып тіркеу нөмірімен белгі қояды.
9. Осы Тәртіптің 3 – 6-тармақтары сақталған жағдайда, кеден органы Кодекстің 119-бабында белгіленген тауарларды шығару мерзімінен аспайтын мерзімде ДТТ-ны мұндай ДТТ-ға Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны түзету нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулықтың 10-тармағының 11-тармақшасында айқындалған тәртіппен қалыптастырылатын тіркеу нөмірін беру жолымен кеден органының ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, ДТТ тіркеу журналына жазбаша және (немесе) электрондық түрде тіркейді.
ДТТ-ны электрондық құжат түрінде беру кезінде кеден органы декларантқа мұндай ДТТ-ның тіркелген күні және уақыты, оның тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді электрондық нысанда жібереді.
ДТТ-ны қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде беру кезінде кеден органы ТД-ның, ДТТ-ның тиісті бағандарына және тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу жағдайында – КҚД-ның тиісті бағандарына тиісті жазбалар жазады (белгілер қояды).

5. Внесение изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, по инициативе декларанта осуществляется на основании:
а) разрешения таможенного органа по мотивированному обращению декларанта о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ (далее - обращение), при соблюдении условий, установленных пунктом 1 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза (далее - Кодекс);
б) разрешения таможенного органа по обращению в случае, предусмотренном пунктом 2 статьи 114 Кодекса, при необходимости заявления сведений в ДТ или уточнения сведений, заявленных в ДТ, которые по своему характеру могут быть неизвестны декларанту на момент подачи ДТ при предварительном таможенном декларировании.
6. Для внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, до выпуска товаров декларант представляет в таможенный орган, зарегистрировавший ДТ, обращение, которым является надлежащим образом заполненная КДТ.
К КДТ прилагаются документы, подтверждающие изменения (дополнения), вносимые в сведения, заявленные в ДТ, а в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о таможенной стоимости товаров - также декларация таможенной стоимости (далее - ДТС). Если ДТ подана в виде электронного документа, КДТ и документы, подтверждающие изменения (дополнения), вносимые в сведения, заявленные в ДТ, могут представляться в электронной форме, в том числе в виде электронных документов, в порядке, установленном законодательством государств-членов.
ДТС представляется в виде электронного документа или документа на бумажном носителе (в зависимости от формы подачи ДТ).
Документы, подтверждающие изменения (дополнения), вносимые в сведения, заявленные в ДТ, могут не представляться таможенному органу, если сведения о таких документах и (или) сведения из них могут быть получены в соответствии с пунктом 2 статьи 80 Кодекса.
7.Таможенные операции, связанные с подачей, регистрацией, отказом в регистрации КДТ, принятием решения о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, и отказом во внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, фиксируются в журнале регистрации КДТ в письменном и (или) электронном виде с использованием информационной системы таможенного органа.
8. При подаче КДТ в виде электронного документа таможенный орган формирует сведения о дате и времени подачи КДТ и направляет их декларанту в электронной форме.
При подаче КДТ в виде документа на бумажном носителе таможенный орган проставляет в графе "А" КДТ под регистрационным номером отметку с указанием даты и времени подачи КДТ.
9.При соблюдении положений пунктов 3-6 настоящего Порядка таможенный орган в срок, не превышающий сроки выпуска товаров, установленные статьей 119 Кодекса, регистрирует КДТ в журнале регистрации КДТ в письменном и (или) электронном виде с использованием информационной системы таможенного органа путем присвоения такой КДТ регистрационного номера, формируемого в порядке, определенном подпунктом 11 пункта 10 Инструкции по заполнению формы корректировки декларации на товары, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289.
При подаче КДТ в виде электронного документа таможенный орган направляет декларанту в электронной форме сведения о дате и времени регистрации такой КДТ, ее регистрационном номере.
При подаче КДТ в виде документа на бумажном носителе таможенный орган производит соответствующие записи (проставляет отметки) в соответствующих графах ДТ, КДТ и в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о таможенной стоимости товаров - также в соответствующих графах ДТС.

10. Осы Тәртіптің 3 – 6-тармақтарының ережелері сақталмаған жағдайда кеден органы Кодекстің 119-бабында белгіленген тауарларды шығару мерзімінен аспайтын мерзімде бас тартудың себептерін, күнін және уақытын көрсете отырып, ДТТ-ны тіркеуден бас тартуды ресімдеу жолымен ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тартады.
ДТТ-ны электрондық құжат түрінде беру кезінде кеден органы осы тармақтың бірінші абзацында көрсетілген мәліметтерді электрондық нысанда декларантқа жібереді.
Декларанттың электрондық құжат түрінде берілген ДТТ-ны тіркеуден бас тартуды алған күні мен уақыты туралы мәліметтер декларанттың ақпараттық жүйесімен тіркеледі және электрондық нысанда кеден органына жіберіледі.
ДТТ-ны тіркеуден бас тарту (егер ДТТ қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде берілген жағдайда) ДТТ-ның келесі бетінде не А4 форматындағы жеке парақта кк.аа.жжжж форматында (күн, ай, күнтізбелік жыл) бас тарту туралы шешім қабылданған күні және hh:mm (сағат және минуттар) форматында уақыты, кеден органы лауазымды тұлғасының (бұдан әрі – лауазымды тұлға) тегі және аты-жөні көрсетіле отырып ресімделеді және жеке нөмірлік мөрдің бедері қойылып оның қолтаңбасымен куәландырылады.
Егер ДТТ-ның келесі жағында ДТТ-ны тіркеуден бас тарту туралы қажетті ақпаратты көрсету үшін орын жеткіліксіз болған жағдайда, мұндай ақпарат А4 форматындағы жеке парақта ресімделуі мүмкін.
Егер қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде берілген ДТТ-ны тіркеуден бас тарту А4 форматындағы жеке парақта ресімделген жағдайда, лауазымды тұлға декларантқа ДТТ-ның 2 данасын және ДТТ-ға қоса берілетін құжаттарды (егер декларант мұндай құжаттарды ұсынған жағдайда), сондай-ақ ДТТ-ны тіркеуден бас тартудың 1 данасын табыс етеді.
Егер қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде берілген ДТТ-ны тіркеуден бас тарту ДТТ-ның келесі жағында ресімделген жағдайда, лауазымды тұлға декларантқа бірінде ДТТ-ны тіркеуден бас тарту ресімделген және ДТТ-ға қоса берілетін құжаттар (егер декларант мұндай құжаттарды ұсынған жағдайда) бар ДТТ-ның 2 данасын табыс етеді.
ДТТ данасы (даналары), ДТТ-ға қоса берілетін құжаттардың (егер декларант мұндай құжаттарды ұсынған жағдайда) көшірмелері, сондай-ақ ДТТ-ны тіркеуден бас тартудың екінші данасы (егер бас тарту А4 форматындағы жеке парақта ресімделсе) кеден органында қалады және кеден мақсаттары үшін пайдаланылады.
ДТТ данасын (даналарын) алған тұлға кеден органында қалатын ДТТ данасына (даналарына), сондай-ақ ДТТ-ны тіркеуден бас тартудың екінші данасына (егер бас тарту А4 форматындағы жеке парақта ресімделсе) кк.аа.жжжж форматында (күн, ай, күнтізбелік жыл) ол алынған күнді және hh:mm (сағат және минуттар) форматында уақытты қояды және осы жазбаны тегі мен аты-жөнін көрсете отырып өз қолтаңбасымен куәландырады.";
д) 11-тармақтың "а" тармақшасында:
бірінші абзацтағы "декларанттың ТД-да көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы уәжді өтінішіне (бұдан әрі – өтініш)" деген сөздер "өтінішке" деген сөзбен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "кедендік, өзге де төлемдердің" деген сөздер "кедендік төлемдердің, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының және алынуы кеден органдарына жүктелетін өзге де төлемдердің (бұдан әрі – кедендік, өзге де төлемдер)" деген сөздермен ауыстырылсын;

10. При несоблюдении положений пунктов 3-6 настоящего Порядка таможенный орган в срок, не превышающий сроки выпуска товаров, установленные статьей 119 Кодекса, отказывает во внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, путем оформления отказа в регистрации КДТ с указанием причин, даты и времени отказа.
При подаче КДТ в виде электронного документа таможенный орган направляет декларанту в электронной форме сведения, указанные в абзаце первом настоящего пункта.
Сведения о дате и времени получения декларантом отказа в регистрации КДТ, поданной в виде электронного документа, фиксируются информационной системой декларанта и направляются в электронной форме в таможенный орган.
Отказ в регистрации КДТ (в случае, если КДТ подана в виде документа на бумажном носителе) оформляется в 2 экземплярах на оборотной стороне КДТ либо на отдельном листе формата А4 с указанием даты в формате дд.мм.гггг (день, месяц, календарный год) и времени в формате hh:mm (часы и минуты) принятия решения об отказе, фамилии и инициалов должностного лица таможенного органа (далее - должностное лицо) и заверяется его подписью с проставлением оттиска личной номерной печати.
В случае если для указания необходимой информации об отказе в регистрации КДТ недостаточно места на оборотной стороне КДТ, такая информация может быть оформлена на отдельном листе формата А4.
В случае если отказ в регистрации КДТ, поданной в виде документа на бумажном носителе, оформлен на отдельном листе формата А4, должностное лицо вручает декларанту 2 экземпляра КДТ и прилагаемые к КДТ документы (в случае, если такие документы были представлены декларантом), а также 1 экземпляр отказа в регистрации КДТ.
В случае если отказ в регистрации КДТ, поданной в виде документа на бумажном носителе, оформлен на оборотной стороне КДТ, должностное лицо вручает декларанту 2 экземпляра КДТ, на одном из которых оформлен отказ в регистрации КДТ, и прилагаемые к КДТ документы (в случае, если такие документы были представлены декларантом).
Экземпляр (экземпляры) КДТ, копии прилагаемых к КДТ документов, представленных на бумажном носителе (в случае, если такие документы были представлены декларантом), а также второй экземпляр отказа в регистрации КДТ (если отказ оформлялся на отдельном листе формата А4) остаются в таможенном органе и используются для таможенных целей.
На экземпляре (экземплярах) КДТ, который остается в      таможенном органе, а также на втором экземпляре отказа в регистрации КДТ (если отказ оформлялся на отдельном листе формата А4) лицо, получившее экземпляр (экземпляры) КДТ,
проставляет дату в формате дд.мм.гггг (день, месяц, календарный год) и время в формате hh:mm (часы и минуты) его получения и заверяет эту запись своей подписью с указанием фамилии и инициалов.";
д) в подпункте "а" пункта 11:
в абзаце первом слова "мотивированным обращением декларанта о внесении изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в ДТ (далее - обращение)" заменить словом "обращением";
в абзаце третьем слова "таможенных, иных платежей" заменить словами "таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (далее - таможенные, иные платежи)";

е) 18-тармақтың "а" тармақшасындағы "99-бабында" деген сөздер "310-бабының 7-тармағында" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) 21-тармақтағы "№ 2 қосымшаға" деген сөздер "№ 1 қосымшаға" деген сөздермен ауыстырылсын;
з) 24-тармақтың бірінші абзацындағы "өзгертілетін және (немесе) толықтырылатын" деген сөздер "өзгертілетін (толықтырылатын)" деген сөздермен ауыстырылсын;
и) мынадай мазмұндағы VІ бөліммен толықтырылсын:
"VІ. Тауарларға арналған декларацияда тауарлар шығарылғанға дейін мәлімделген мәліметтерге кеден органының талабы бойынша өзгерістер (толықтырулар) енгізу
27. Кодекстің 112-бабының 2-тармағында көзделген жағдайда кедендік бақылаудың нәтижелері бойынша ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажеттігі анықталған кезде кеден органы тауарлар шығарылғанға дейін ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы талапты (бұдан әрі – талап) электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде (ТД беру нысанына қарай) жібереді (табыс етеді).
Сыныптамалық кодқа өзгерістер енгізу қажет болған жағдайда Кодекстің 20-бабының 2-тармағының 1-тармақшасына сәйкес қабылданған тауарларды сыныптау туралы шешім талаппен бір мезгілде жіберіледі.
Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі талап А4 форматындағы жеке парақта № 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2 данада ресімделеді.
28. Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі талап декларантқа қол қойдырып табыс етіледі не оның ТД 54-бағанында көрсетілген электрондық пошта мекенжайына жіберіледі. Талапты қол қойып алған тұлға оны алуының кк.аа.жжжж форматындағы (күн, ай, күнтізбелік жыл) күнін және hh:mm (сағат және минуттар) форматындағы уақытын қояды және тегі мен аты-жөнін көрсете отырып осы жазбаны өзінің қолтаңбасымен куәландырады.
Электрондық құжат түріндегі талапты кеден органы декларантқа кеден органының ақпараттық жүйесін пайдалана отырып жібереді не оның ТД 54-бағанында көрсетілген электрондық пошта мекенжайына жібереді.
Декларанттың электрондық құжат түріндегі талапты алған күні мен уақыты туралы мәліметтерді декларанттың ақпараттық жүйесі тіркейді және кеден органына электрондық нысанда жіберіледі.
29. Декларант Кодекстің 119-бабының 3-тармағында (ал шығару мерзімін ұзарту жағдайында – Кодекстің 119-бабының 6-тармағында) белгіленген мерзімде тиісті түрде толтырылған ДТТ-ны, тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген жағдайда – КҚД-ны да, ал кедендік, өзге де төлемдер төленген жағдайда – егер оларды ұсыну мүше мемлекеттің заңнамасымен көзделсе, олардың төленгенін растайтын құжаттарды және (немесе) мәліметтерді де ұсынуға міндетті.
КҚД электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде ұсынылады (ТД беру нысанына қарай).
Кедендік, өзге де төлемдердің төленгенін растайтын құжаттар және (немесе) мәліметтер, егер оларды ұсыну мүше мемлекеттің заңнамасымен көзделсе, электрондық құжаттар немесе қағаз жеткізгіштегі құжаттар түрінде ұсынылады (ТД беру нысанына қарай).
Егер олар кеден органының талабына сәйкес өзгертуге (толықтыруға) жататын мәліметтермен байланысты болса, декларант ДТТ-да өзге де өзгертілген (толықтырылған) мәліметтерді мәлімдеуі мүмкін.
Егер өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер кеден органының талабына сәйкес өзгертуге (толықтыруға) жататын мәліметтермен байланысты болмаса, оларды декларант жеке ДТТ-мен ұсынады.
30. Егер декларант Кодекстің 119-бабының 3-тармағында белгіленген мерзімде кеден органына ДТТ ұсына алмаса, ол бұл туралы Кодекстің 362-бабына сәйкес осы мерзім өтіп кеткенге дейінгі 1 сағаттан кешіктірмей кеден органына хабарлауға міндетті.

е) в подпункте "а" пункта 18 слова "статьей 99" заменить словами "пунктом 7 статьи 310";
ж) в пункте 21 слова "приложению № 2" заменить словами "приложению № 1";
з) в абзаце первом пункта 24 слова "изменяются и (или) дополняются" заменить словами "изменяются (дополняются)";
и) дополнить разделом VI следующего содержания:
"VI. Внесение изменений (дополнений) в сведения, заявленные в декларации на товары, до выпуска товаров по требованию таможенного органа.
27. При выявлении по результатам таможенного контроля необходимости внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, в случае, предусмотренном пунктом 2 статьи 112 Кодекса, таможенный орган направляет (вручает) декларанту требование о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, до выпуска товаров (далее - требование) в виде электронного документа или документа на бумажном носителе (в зависимости от формы подачи ДТ).
При необходимости внесения изменений в классификационный код товара одновременно с требованием направляется решение о классификации товара, принятое в соответствии с подпунктом 1 пункта 2 статьи 20 Кодекса.
Требование в виде документа на бумажном носителе оформляется в 2 экземплярах по форме согласно приложению № 2 на отдельном листе формата А4.
28. Требование в виде документа на бумажном носителе вручается декларанту под роспись либо направляется ему на адрес электронной почты, указанный в графе 54 ДТ. Лицо, получившее требование под роспись, проставляет дату в формате дд.мм.гггг (день, месяц, календарный год) и время в формате hh:mm (часы и минуты) его получения и заверяет эту запись своей подписью с указанием фамилии и инициалов.
Требование в виде электронного документа направляется декларанту таможенным органом с использованием информационной системы таможенного органа либо направляется ему на адрес электронной почты, указанный в графе 54 ДТ.
Сведения о дате и времени получения декларантом требования в виде электронного документа фиксируются информационной системой декларанта и направляются в электронной форме в таможенный орган.
29.Декларант обязан в срок, установленный пунктом 3 статьи 119 Кодекса (а в случае продления срока выпуска - пунктом 6 статьи 119 Кодекса), представить в таможенный орган надлежащим образом заполненную КДТ, в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о таможенной стоимости товаров - также ДТС, а в случае уплаты таможенных, иных платежей - также документы и (или) сведения, подтверждающие их уплату, если их представление предусмотрено законодательством государства-члена.
ДТС представляется в виде электронного документа или документа на бумажном носителе (в зависимости от формы подачи ДТ).
Документы и (или) сведения, подтверждающие уплату таможенных, иных платежей, если их представление предусмотрено законодательством государства-члена, представляются в виде электронных документов или документов на бумажном носителе (в зависимости от формы подачи ДТ).
В КДТ декларантом могут быть заявлены иные измененные (дополненные) сведения, если они связаны со сведениями, подлежащими изменению (дополнению) в соответствии с требованием таможенного органа.
В случае если измененные (дополненные) сведения не связаны со сведениями, подлежащими изменению (дополнению) в соответствии с требованием таможенного органа, они представляются декларантом отдельными КДТ.
30 В случае если декларант не может в срок, установленный пунктом 3 статьи 119 Кодекса, представить в таможенный орган КДТ, он обязан уведомить об этом таможенный орган не позднее 1 часа до истечения этого срока в соответствии со статьей 362 Кодекса.

Егер талап декларантқа Кодекстің 362-бабына сәйкес кеден органының ақпараттық жүйесі пайдаланыла отырып электрондық нысанда жіберілсе не қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде Кодекстің 119-бабының 3-тармағында белгіленген тауарларды шығару мерзімі өтіп кеткенге дейін 2 сағатқа жетпейтін уақытта декларантқа қол қойдырып табыс етсе, кеден органына хабарлау талап етілмейді.
Осы тармақтың бірінші және екінші абзацтарында көзделген жағдайларда, кеден органы Кодекстің 119-бабының 3-тармағында белгіленген тауарларды шығару мерзімі өтіп кеткенге дейін Кодекстің 119-бабының 4 және 5-тармақтарына сәйкес тауарларды шығару мерзімін ұзартады және Кодекстің 119-бабының 9-тармағына сәйкес ол туралы декларантты хабардар етеді.
31. Егер ДТТ, ал тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген жағдайда – КҚД да тиісті түрде толтырылған жағдайда, кеден органы Кодекстің 119-бабының 3-тармағында (ал шығару мерзімін ұзарту жағдайында – Кодекстің 119-бабының 6-тармағында) белгіленген мерзімде ДТТ-ны тіркейді.
ДТТ-ны электрондық құжат түрінде беру кезінде кеден органы декларантқа мұндай ДТТ-ның тіркелген күні және уақыты, оның тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді электрондық нысанда жібереді.
ДТТ-ны қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде беру кезінде кеден органы ТД-ның, ДТТ-ның тиісті бағандарына және тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу жағдайында – КҚД-ның тиісті бағандарына тиісті жазбалар жазады (белгілер қояды).
Егер ДТТ, ал тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген жағдайда – КҚД да тиісті түрде толтырылмаған жағдайда, кеден органы Кодекстің 119-бабының 3-тармағында (ал шығару мерзімін ұзарту жағдайында – Кодекстің 119-бабының 6-тармағында) белгіленген мерзімде осы Тәртіптің 10-тармағында көзделген тәртіппен ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тартады.";
к) көрсетілген Тәртіпке № 1 қосымша алып тасталсын;
л) көрсетілген Тәртіпке № 2 қосымшада:
нөмірлеу тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібіне № 1 қосымша";
атауындағы "көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар" деген сөздер "мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
мәтін бойынша тиісті септіктегі "өзгерістер және (немесе) толықтырулар" деген сөздер тиісті септіктегі "өзгерістер (толықтырулар)" деген сөздермен, "көрсетілген мәліметтерге" деген сөздер "мәлімделген мәліметтерге" деген сөздермен, "электрондық көшірмесін" деген сөздер "электрондық түрін" деген сөздермен, "кедендік баждарды, салықтарды" деген сөздер "кедендік төлемдерді, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
кестенің алтыншы бағанының атауындағы "Өзгертілген және (немесе толықтырылған" деген сөздер "Өзгертілген (толықтырылған)" деген сөздермен ауыстырылсын;
м) мынадай мазмұндағы № 2 қосымшамен толықтырылсын:
"Тауарларға арналған
декларацияда мәлімделген
мәліметтерге өзгерістер
(толықтырулар) енгізу тәртібіне
№ 2 ҚОСЫМША
(нысан)
Тауарларға арналған декларацияда тауарлар шығарылғанға дейін мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы ТАЛАП
20_____ж. "_____"___________
Кеден органының
коды
Декларант
(атауы немесе Т.А.Ә.

Уведомление таможенного органа не требуется, если требование направлено декларанту в электронной форме с использованием информационной системы таможенного органа в соответствии со статьей 362 Кодекса либо вручено декларанту под роспись в виде документа на бумажном носителе менее чем за 2 часа до истечения срока выпуска товаров, установленного пунктом 3 статьи 119 Кодекса.
В случаях, предусмотренных абзацами первым и вторым настоящего пункта, таможенный орган до истечения срока выпуска товаров, установленного пунктом 3 статьи 119 Кодекса, в соответствии с пунктами 4 и 5 статьи 119 Кодекса продлевает срок выпуска товаров и информирует об этом декларанта в соответствии с пунктом 9 статьи 119 Кодекса.
31. В случае если КДТ, а в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о таможенной стоимости товаров - также ДТС, заполнены надлежащим образом, таможенный орган в срок, установленный пунктом 3 статьи 119 Кодекса (а в случае продления срока выпуска - пунктом 6 статьи 119 Кодекса), регистрирует КДТ.
При подаче КДТ в виде электронного документа таможенный орган направляет декларанту в электронной форме сведения о дате и времени регистрации такой КДТ, ее регистрационном номере.
При подаче КДТ в виде документа на бумажном носителе таможенный орган производит соответствующие записи (проставляет отметки) в соответствующих графах ДТ, КДТ и в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о таможенной стоимости товаров - также в соответствующих графах ДТС.
В случае если КДТ, а в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о таможенной стоимости товаров - также ДТС, заполнены ненадлежащим образом, таможенный орган в срок, установленный пунктом 3 статьи 119 Кодекса (а в случае продления срока выпуска - пунктом 6 статьи 119 Кодекса), отказывает во внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, в порядке, предусмотренном пунктом 10 настоящего Порядка.";
к) приложение № 1 к указанному Порядку исключить;
л) в приложении № 2 к указанному Порядку:
нумерационный заголовок изложить в следующей редакции: "Приложение № 1 к Порядку внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в декларации на товары";
в наименовании слова "изменений и (или) дополнений в сведения, указанные" заменить словами "изменений (дополнений) в сведения, заявленные";
по тексту слова "изменения и (или) дополнения" в соответствующем падеже заменить словами "изменения (дополнения)" в соответствующем падеже, слова "сведения, указанные" заменить словами "сведения, заявленные", слова "электронную копию" заменить словами "электронный вид", слова "таможенных пошлин, налогов" заменить словами "таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин";
в наименовании графы шестой таблицы слова "Измененные и (или) дополненные" заменить словами "Измененные (дополненные)";
м) дополнить приложением № 2 следующего содержания:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Порядку внесения изменений (дополнений) в сведения,
заявленные в декларации на товары
(форма)
ТРЕБОВАНИЕ
о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в декларации на товары, до выпуска товаров
от "_____" _________________________ 20 ___ г.
Код таможенного органа
Декларант (наименование или Ф. И. О.)

Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 112-бабының 2-тармағына сәйкес тауарларға арналған тіркеу №_____________декларацияда мәлімделген тауарлар мен мәліметтерге қатысты кедендік бақылау жүргізу барысында мыналардың анықталғанын хабарлаймыз:
___________________________________________________________________________________________________________________________
Анықталған бұзушылықтарды жою мақсатында 20_____ж. "_____"___________ дейін тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мынадай мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажет:
Р/с №
Тауардың реттік нөмірі
Бағанның/бағанның кіші бөлімінің нөмірі
Мәлімделген мәліметтер
Өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер
___________________________________________________________
(кеден органы лауазымды тұлғасының Т.А.Ә.)* (қолы)*
Жеке нөмірлік мөрі
Талап алынды:
___________________________________________ ___________ _____________________________
(декларанттың (кеден өкілінің) Т.А.Ә.) (қолы) (талап алынған күн және уақыт)
Талап жіберілді*:
___________________________________________________________________________________________
(электрондық пошта мекенжайы – талапты электрондық поштамен жіберу кезінде көрсетіледі)
______________________________ __________ ____________
(талапты электрондық поштамен (қолы) жіберілген жіберген кеден органы лауазымдық күні және тұлғасының Т.А.Ә.) уақыты)
Жеке нөмірлік мөрі
5. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны түзету нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулықта:
мәтін бойынша тиісті септіктегі "өзгеріс және (немесе) толықтыру" деген сөздер тиісті септіктегі "өзгеріс (толықтыру)" деген сөздермен, тиісті септіктегі "көрсетілген мәліметтерге" деген сөздер тиісті септіктегі "мәлімделген мәліметтерге" деген сөздермен, "өзгеретін және (немесе толықтырылатын" деген сөздер "өзгеретін (толықтырылатын)" деген сөздермен, "өзгермесе және (немесе) толықтырылмаса" деген сөздер "өзгермесе (толықтырылмаса)" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтың екінші абзацындағы "кедендік баждарды, салықтарды" деген сөздер "кедендік төлемдерді, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын" деген сөздермен ауыстырылсын.

В соответствии с пунктом 2 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза уведомляем, что в ходе проведения таможенного контроля в отношении товаров и сведений, заявленных в декларации на товары с регистрационным № _______________________, выявлено следующее: ___________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________
В целях устранения выявленных нарушений в срок до "____" _____________20____г. необходимо внести изменения (дополнения) в следующие сведения, заявленные в декларации на товары:
№ п/п
Порядковый номер товара
Номер графы/ подраздела графы
Заявленные сведения
Измененные (дополненные) сведения
1.
…….
_________________________________________ _____________
(Ф. И. О. должностного лица таможенного органа)* (подпись)*
Требование получено:
_______________________________________________ _______ ______________________________
(Ф. И. О. декларанта (таможенного представителя)) (подпись) (дата и время получения требования)
Требование направлено*:
____________________________________________________________________________
(адрес электронной почты - указывается при направлении требования по электронной почте)
___________________ __________________ __________________
(Ф. И. О. должностного лица таможенного органа, направившего требование по электронной почте)
(подпись)
(дата и время направления)
".
5. В Инструкции по заполнению формы корректировки декларации на товары, утвержденной указанным Решением:
по тексту слова "изменение и (или) дополнение" в соответствующих числе и падеже заменить словами "изменение (дополнение)" в соответствующих числе и падеже, слова "сведения, указанные" в соответствующем падеже заменить словами "сведения, заявленные" в соответствующем падеже, слова "изменяются и (или) дополняются" заменить словами "изменяются (дополняются)", слова "не изменяются и (или) не дополняются" заменить словами "не изменяются (не дополняются)";
в абзаце втором пункта 6 слова "таможенных пошлин, налогов" заменить словами "таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин".
___________________________________
* В Республике Беларусь не заполняется.