Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде қызметтер көрсетудің жекелеген секторлары бойынша ырықтандыру жоспарларын іске асыру туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2018 жылғы 14 мамырдағы № 3 Өкімі
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2016 жылғы 26 желтоқсандағы №23 шешімімен бекітілген ырықтандыру жоспарларында көзделген іс-шаралардың орындалуына мониторинг жүргізу және бақылау жасау нәтижелері туралы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Төрағасы Т.С.Саркисянның баяндамасын (бұдан әрі тиісінше – баяндама, ырықтандыру жоспарлары) назарға ала отырып:
1. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтері мен Еуразиялық экономикалық комиссия:
а) 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың XV бөлімінің ережелерін іске асыру жөніндегі жұмысты жүргізген кезде баяндама ережелерін ескерсін;
б) баяндама ережелерін ескере отырып, ырықтандыру жоспарларын іске асыру жөніндегі жұмысты жандандырсын, сондай-ақ қызметтер көрсетудің бірыңғай нарығының кедергілерсіз, алып қоюларсыз, шектеулерсіз, қосымша талаптар мен шарттарсыз ырықтандыру жоспарларында көрсетілген мерзімдерде жұмыс істей бастауын қамтамасыз ету қажеттігіне негіздей отырып, ырықтандыру жоспарларында көзделген іс-шараларды белгіленген мерзімдерінде орындауды қамтамасыз етсін.
2. Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан

О реализации планов либерализации по отдельным секторам услуг в рамках Евразийского экономического союза
Распоряжение Высшего Евразийского экономического совета от 14 мая 2018 года № 3
Приняв к сведению доклад Председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии Саркисяна Т.С. о результатах проведения мониторинга и контроля за исполнением мероприятий, предусмотренных планами либерализации, утвержденными Решением Высшего Евразийского экономического совета от 26 декабря 2016 г. № 23 (далее соответственно – доклад, планы либерализации):
1. Правительствам государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссии:
а) при проведении работы по реализации положений раздела XV Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года учитывать положения доклада;
б) активизировать работу по реализации планов либерализации с учетом положений доклада, а также обеспечить исполнение мероприятий, предусмотренных планами либерализации, в установленные сроки, исходя из необходимости обеспечить начало функционирования единого рынка услуг без барьеров, изъятий, ограничений, дополнительных требований и условий в сроки, указанные в планах либерализации.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации