Тауарларға декларация толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 31 қаңтардағы № 16 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға декларация толтыру тәрітібі туралы нұсқаулыққа мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 15-тармақтың 29-тармақшасындағы "Беларусь Республикасында 7-ші нөмірдегі мәліметтер ТД-да белгілі бір уақыт кезеңінде тауарлардың тұрақты орын ауыстыруы кезінде болжамды мәліметтерді беру кезінде толтырылады." деген сөздер алып тасталсын;
б) 18-тармақтың 11-тармақшасында:
он үшінші абзацтағы (кестеден кейін) "пайдаланылды" деген сөз "пайдаланылады" деген сөзбен ауыстырылсын, "келтірілген" деген сөз "келтіріледі" деген сөзбен ауыстырылсын;
он бесінші абзацтағы (кестеден кейін) "тасымалданған" деген сөз "тасымалданады" деген сөзбен ауыстырылсын;
в) Х1 бөлімнің атауындағы және 411-тармақтағы "Қазақстан Республикасы аумағында және Ресей Федерациясы аумағында" деген сөздер "кедендік аумақта" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О внесении изменений в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 января 2018 года № 16
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары, утвержденную Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, следующие изменения:
а) в подпункте 29 пункта 15 слова "В Республике Беларусь сведения под номером 7 заполняются при заявлении в ДТ ориентировочных сведений при регулярном перемещении товаров в течение определенного периода времени." исключить;
б) в подпункте 11 пункта 18:
в абзаце тринадцатом (после таблицы) слово "использовался" заменить словом "используется", слово "приводившее" заменить словом "приводящее";
в абзаце пятнадцатом (после таблицы) слово "перевозились" заменить словом "перевозятся";
в) в наименовании и пункте 411 раздела Х1 слова "территории Республики Казахстан и территории Российской Федерации" заменить словами "таможенной территории".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян