Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқымдарының айналысы кезінде өзара таныған ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының сорттық және себу (отырғызу) сапасы туралы мәліметтерді қамтитын құжаттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 31 қаңтардағы № 18 шешімі
2017 жылғы 7 қарашадағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының айналысы туралы келісімнің 3-бабының 2-тармағын іске асыру мақсатында және Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқымдарының айналысы кезінде өзара таныған ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының сорттық және себу (отырғызу) сапасы туралы мәліметтерді қамтитын құжаттардың тізбесі бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден осы Шешіммен бекітілген тізбеге тиісті өзгерістер енгізу туралы ұсыныстар әзірлеу және консультациялар өткізу мақсатында нормативтік құқықтық актілердің ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сорттық және егу (отырғызу) сапасы туралы мәліметтерді қамтитын құжаттарды беру тәртібін және түрлерін (нысандарын) анықтауға қатысты бөлігінде жоспарланатын өзгерістер туралы, сондай-ақ мұндай өзгерістерді енгізу туралы бір-біріне және Еуразиялық экономикалық комиссияға тиісті нормативтік құқықтық акті қабылданған күннен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде хабарлау сұралсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде 2017 жылғы 7 қарашадағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының айналысы туралы келісім күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 31 қаңтардағы
№ 18 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ауыл шаруашылығы
өсімдіктерінің тұқымдарының айналысы кезінде өзара таныған ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының
сорттық және себу (отырғызу) сапасы туралы мәліметтерді қамтитын құжаттардың
ТІЗБЕСІ
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің атауы
Құжаттың атауы
I. Ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының сорттық сапасы туралы мәліметтерді қамтитын құжаттар
Армения Республикасы
Армения Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Армения Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген ауыл шаруашылығы өсімдіктерін апробациялау актісі
Беларусь Республикасы
Беларусь Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде ресімделген ауыл шаруашылығы өсімдіктерін апробациялау актісі
Қазақстан Республикасы
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген сорттық егістіктерді апробациялау актісі
Қырғыз Республикасы
Қырғыз Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Қырғыз Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген ауыл шаруашылығы дәндеріне дала инспекциясының актісі
Ресей Федерациясы
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде ресімделген ауыл шаруашылығы өсімдіктерін егуді апробациялау актісі
II. Ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының егу (отырғызу) сапасы туралы мәліметтерді қамтитын құжаттар
Армения Республикасы
Армения Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Армения Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген сынақтар хаттамасы
Беларусь Республикасы
Беларусь Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде ресімделген ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының сапасы туралы куәлік
Қазақстан Республикасы
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген тұқымдардың кондициялығы туралы куәлік
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген тұқымдық картоп партиясына түйнектік талдау актісі
Қырғыз Республикасы
Қырғыз Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Қырғыз Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген тұқымның сәйкестігі сертификаты
Ресей Федерациясы
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде ресімделген сынақтар хаттамасы
III. Ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының сорттық және егу (отырғызу) сапасы туралы мәліметтерді қамтитын құжаттар
Армения Республикасы
Армения Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Армения Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген сертификат
Беларусь Республикасы
Беларусь Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде ресімделген ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымының куәлігі
Қазақстан Республикасы
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымының аттестаты
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген картоптың түпнұсқалық, супер элиталық, элиталық тұқымының аттестаты
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымының куәлігі
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген картоптың репродуктивті тұқымдарының куәлігі
Қырғыз Республикасы
Қырғыз Республикасының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде және Қырғыз Республикасының мемлекеттік тілінде ресімделген тұқымның сәйкестік сертификаты
Ресей Федерациясы
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес берілген, орыс тілінде ресімделген сәйкестік сертификаты

О перечне документов, содержащих сведения о сортовых и посевных (посадочных) качествах семян сельскохозяйственных растений, взаимно признаваемых государствами – членами Евразийского экономического союза при обращении семян сельскохозяйственных растений в рамках Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 января 2018 года № 18
В целях реализации пункта 2 статьи 3 Соглашения об обращении семян сельскохозяйственных растений в рамках Евразийского экономического союза от 7 ноября 2017 года и в соответствии с пунктом 4 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень документов, содержащих сведения о сортовых и посевных (посадочных) качествах семян сельскохозяйственных растений, взаимно признаваемых государствами – членами Евразийского экономического союза при обращении семян сельскохозяйственных растений в рамках Евразийского экономического союза.
2. Просить государства – члены Евразийского экономического союза в целях проведения консультаций и выработки предложений о внесении соответствующих изменений в утвержденный настоящим Решением перечень информировать друг друга и Евразийскую экономическую комиссию о планируемых изменениях нормативных правовых актов в части, касающейся определения порядка выдачи и видов (форм) документов, содержащих сведения о сортовых и посевных (посадочных) качествах семян сельскохозяйственных растений, а также о внесении таких изменений в течение 10 календарных дней с даты принятия соответствующего нормативного правового акта.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Соглашения об обращении семян сельскохозяйственных растений в рамках Евразийского экономического союза от 7 ноября 2017 года.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 31 января 2018 г. № 18
ПЕРЕЧЕНЬ
документов, содержащих сведения о сортовых и посевных (посадочных) качествах семян сельскохозяйственных растений, взаимно признаваемых
государствами – членами Евразийского экономического союза при обращении семян сельскохозяйственных растений в рамках Евразийского
экономического союза
Наименование государства – члена Евразийского экономического союза
Наименование документа
I. Документы, содержащие сведения о сортовых качествах семян сельскохозяйственных растений
Республика Армения
акт апробации сельскохозяйственных растений, выданный в соответствии с законодательством Республики Армения, оформленный на русском языке и на государственном языке Республики Армения
Республика Беларусь
акт апробации сельскохозяйственных растений, выданный в соответствии с законодательством Республики Беларусь, оформленный на русском языке
Республика Казахстан
акт апробации сортовых посевов, выданный в соответствии с законодательством Республики Казахстан, оформленный на русском языке и на государственном языке Республики Казахстан
Кыргызская Республика
акт полевой инспекции сельскохозяйственных культур, выданный в соответствии с законодательством Кыргызской Республики, оформленный на русском языке и на государственном языке Кыргызской Республики
Российская Федерация
акт апробации посевов сельскохозяйственных растений, выданный в соответствии с законодательством Российской Федерации, оформленный на русском языке
II. Документы, содержащие сведения о посевных (посадочных) качествах семян сельскохозяйственных растений
Республика Армения
протокол испытаний, выданный в соответствии с законодательством Республики Армения, оформленный на русском языке и на государственном языке Республики Армения
Республика Беларусь
удостоверение о качестве семян сельскохозяйственных растений, выданное в соответствии с законодательством Республики Беларусь, оформленное на русском языке
Республика Казахстан
удостоверение о кондиционности семян, выданное в соответствии с законодательством Республики Казахстан, оформленное на русском языке и на государственном языке Республики Казахстан
акт клубневого анализа на партию семенного картофеля, выданный в соответствии с законодательством Республики Казахстан, оформленный на русском языке и на государственном языке Республики Казахстан
Кыргызская Республика
сертификат соответствия на семена, выданный в соответствии с законодательством Кыргызской Республики, оформленный на русском языке и на государственном языке Кыргызской Республики
Российская Федерация
протокол испытаний, выданный в соответствии с законодательством Российской Федерации, оформленный на русском языке
III. Документы, содержащие сведения о сортовых и посевных (посадочных) качествах семян сельскохозяйственных растений
Республика Армения
сертификат, выданный в соответствии с законодательством Республики Армения, оформленный на русском языке и на государственном языке Республики Армения
Республика Беларусь
свидетельство на семена сельскохозяйственных растений, выданное в соответствии с законодательством Республики Беларусь, оформленное на русском языке
Республика Казахстан
аттестат на семена сельскохозяйственных растений, выданный в соответствии с законодательством Республики Казахстан, оформленный на русском языке и на государственном языке Республики Казахстан
аттестат на оригинальные, суперэлитные, элитные семена картофеля, выданный в соответствии с законодательством Республики Казахстан, оформленный на русском языке и на государственном языке Республики Казахстан
свидетельство на семена сельскохозяйственных растений, выданное в соответствии с законодательством Республики Казахстан, оформленное на русском языке и на государственном языке Республики Казахстан
свидетельство на репродукционные семена картофеля, выданное в соответствии с законодательством Республики Казахстан, оформленное на русском языке и на государственном языке Республики Казахстан
Кыргызская Республика
сертификат соответствия на семена, выданный в соответствии с законодательством Кыргызской Республики, оформленный на русском языке и на государственном языке Кыргызской Республики
Российская Федерация
сертификат соответствия, выданный в соответствии с законодательством Российской Федерации, оформленный на русском языке