Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйытылған көмірсутек газдарын отын ретінде пайдалану үшін оларға қойылатын талаптар" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 036/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 ақпандағы № 33 шешімі

О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "Требования к сжиженным углеводородным газам для использования их в качестве топлива" (ТР ЕАЭС 036/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 февраля 2018 года № 33

2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйытылған көмірсутек газдарын отын ретінде пайдалану үшін оларға қойылатын талаптар" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 036/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.

В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "Требования к сжиженным углеводородным газам для использования их в качестве топлива" (ТР ЕАЭС 036/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 28 ақпандағы
№ 33 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйытылған көмірсутек газдарын отын ретінде пайдалану үшін оларға қойылатын талаптар" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 036/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
р/с
ХКС коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы.
Жұмыстың түрлері
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетжауапты әзірлеуші
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1
75.160
Сұйытылған отындық көмірсутек газдар. Техникалық талаптар.

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 28 февраля 2018 г. № 33
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "Требования к сжиженным углеводородным газам для использования их в качестве топлива" (ТР ЕАЭС 036/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта. Виды работ
Элементы технического регламента Евразийского экономического союза
Срок разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
1
75.160

МЕМСТ 27578-87, МЕМСТ 20448-90, МЕМСТ 52087-2003 қайта қарау
қосымша
2017 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
2
75.160.30
Сұйытылған көмірсутек газдар. Көмірсутек құрамды анықтау әдісі.
МЕМСТ 10679-76 қайта қарау
қосымша, "Шексіз көмірсутектер сомасының салмақ үлесі" көрсеткіші
2017 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
3
75.160.30
Сұйытылған көмірсутек газдар. Сынамаларды іріктеу әдісі. МЕМСТ 14921-78 қайта қарау
қосымша
2017 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
4
75.060
Сұйытылған көмірсутек газдар. Қаныққан булардың тығыздығы мен қысымын анықтаудың есептеу әдісі.
МЕМСТ 28656-90 қайта қарау
қосымша, "Қаныққан булардың қысымы" көрсеткіші
2017 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
5
75.160.30
Сұйытылған мұнай газдары. Газды хроматография көмегімен көмірсутек құрамды анықтау әдісі.
АSТМ D 2163-14e1 негізінде МЕМСТ әзірлеу
қосымша, "Шексіз көмірсутектер сомасының салмақ үлесі" көрсеткіші
2019 жыл
2020 жыл
Қазақстан Республикасы
6
75.160.30
Сұйытылған мұнай газдары. Қаныққан булардың қысымын анықтау.
АSТМ D 1267-12 негізінде МЕМСТ әзірлеу
қосымша, "Қаныққан булардың қысымы" көрсеткіші
2019 жыл
2020 жыл
Қазақстан Республикасы
7
75.160.20
Нефтепродукты. Күкіртті қамтитын қосылыстарды газды хроматография және күкіртті селективті табу әдісімен анықтау.
АSТМ D 5623-94(2014) негізінде МЕМСТ әзірлеу
қосымша, "Күкіртті сутектің және меркаптанды күкірттің салмақ үлесі" көрсеткіші
2019 жыл
2020 жыл
Қазақстан Республикасы
8
75.160.30
Сұйытылған отындық көмірсутек газдар. Техникалық талаптар.
ҚР СТ 1663-2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу
қосымша, "Құрамындағы бос су және сілті", "Сұйық қалдықтың көлемдік үлесі" көрсеткіштері
2019 жыл
2020 жыл
Қазақстан Республикасы
9
75.160.30
Сұйытылған көмірсутек газдар. Қалдықты сынамаларды бағанға енгізу көмегімен газды хроматография әдісімен анықтау.
ҚР СТ АСТМ Д 7756-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
қосымша, Сұйық қалдықтың көлемдік үлесі" көрсеткіші
2019 жыл
2020 жыл
Қазақстан Республикасы

Газы углеводородные сжиженные топливные. Технические условия. Пересмотр ГОСТ 27578-87, ГОСТ 20448-90, ГОСТ 52087-2003
приложение
2017 год
2019 год
Российская Федерация
2
75.160.30
Газы углеводородные сжиженные. Метод определения углеводородного состава. Пересмотр ГОСТ 10679-76
приложение, показатель "Массовая доля суммы непредельных углеводородов"
2017 год
2019 год
Российская Федерация
3
75.160.30
Газы углеводородные сжиженные. Метод отбора проб. Пересмотр ГОСТ 14921-78
приложение
2017 год
2019 год
Российская Федерация
4
75.060
Газы углеводородные сжиженные. Расчетный метод определения плотности и давления насыщенных паров. Пересмотр ГОСТ 28656-90
приложение, показатель "Давление насыщенных паров"
2017 год
2019 год
Российская сФедерация
5
75.160.30
Газы нефтяные сжиженные. Метод определения углеводородного состава при помощи газовой хроматографии. Разработка ГОСТ на основе АSТМ D 2163-14e1
приложение, показатель "Массовая доля суммы непредельных углеводородов"
2019 год
2020 год
Республика Казахстан
6
75.160.30
Газы нефтяные сжиженные. Определение давления насыщенных паров. Разработка ГОСТ на основе АSТМ D 1267-12
приложение, показатель "Давление насыщенных паров"
2019 год
2020 год
Республика Казахстан
7
75.160.20
Нефтепродукты. Определение серосодержащих соединений методом газовой хроматографии и селективного обнаружения серы. Разработка ГОСТ на основе АSТМ D 5623-94(2014)
приложение, показатель "Массовая доля сероводорода и меркаптановой серы"
2019 год
2020 год
Республика Казахстан
8
75.160.30
Газы углеводородные сжиженные топливные. Технические условия. Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1663-2007
приложение, показатели "Содержание свободной воды и щелочи", "Объемная доля жидкого остатка"
2019 год
2020 год
Республика Казахстан
9
75.160.30
Газы углеводородные сжиженные. Определение остатка методом газовой хроматографии с помощью ввода пробы в колонку. Разработка ГОСТ на основе СТ РК АСТМ Д 7756-2015
приложение, показатель "Объемная доля жидкого остатка"
2019 год
2020 год
Республика Казахстан