Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 878 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 6 наурыздағы № 37 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Жеке қорғану құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 878 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 6 наурыздағы
№ 37 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 878 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2.2-тармақтағы "өнімдердің сәйкестігін бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешіммен бекітілген, оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жеке қорғану құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (019/2011 КО ТР) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 878 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 6 наурыздағы
№ 37 шешімінің редакциясында)
Оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жеке қорғану құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 878
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 марта 2018 года № 37
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 878 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности средств индивидуальной защиты" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 6 марта 2018 г. № 37
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 878
1. В пункте 2.2 слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности средств индивидуальной защиты" (ТР ТС 019/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 878
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 6 марта 2018 г. № 37)
ПЕРЕЧЕНЬ

31.12.2020 дейін қолданылады
3
4.2-тармақ, 2) тармақша
4.2-тармақ
13688-2015 ISO МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғану киімі. Техникалық шарттары
4
4.2-тармақ
13688-2016 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғану киімі. Техникалық шарттары
31.12.2020 дейін қолданылады
5
4.2-тармақ, 5) тармақша
4.3-тармақ
13688-2015 ISO МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғану киімі. Техникалық шарттары
6
4.3-тармақ
13688-2016 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғану киімі. Техникалық шарттары
31.12.2020 дейін қолданылады
7
4.2-тармақ, 6) тармақша
2.3-тармақ
12.4.011-89 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жұмыс істейтіндердің қорғану құралдары. Жалпы талаптар және сыныптау
8
4.2-тармақ, 9) тармақша
2.1 және 2.6-тармақтар
12.1.010-76 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жарылыс қауіпсіздігі. Жалпы талаптар
9
2.10 және 2.11-тармақтар
12.4.124-83 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Статикалық электрден қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар
10
4.1-бөлім
1149-5-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғану киімі. Электрстатикалық қасиеттері. 5-бөлім. Жалпы техникалық талаптар
11
4.3-тармақ, 1) тармақша
1.2-тармақ
12.4.183-91 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғау құралдарына арналған материалдар. Техникалық талаптар
12
5.2 және 5.5-кіші бөлімдер
12.4.252-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
13
5.3.10-тармақ,
5.4.2-бөлім
12.4.280-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жалпы өндірістік ластанудан және механикалық әсерлерден қорғануға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар
14
5.6-тармақ
11209-2014 МемСТ
Арнайы киімге арналған маталар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
15
3а.3-тармақ
15967-70 МемСТ
Арнайы киімге арналған зығыр және жартылай зығыр маталар. Жазықтық бойынша тозу төзімділігін айқындау әдісі
16
6.2-тармақ (соңғы абзацтан басқа)
33744-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қойшыларды жалпы өндірістік ластанудан және механикалық әсерлерден қорғануға арналған жазғы әйел костюмі. Техникалық шарттар
17
6.2-тармақ (соңғы абзацтан басқа)
33745-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қойшыларды жалпы өндірістік ластанудан және механикалық әсерлерден қорғануға арналған жазғы ер адамдар костюмі. Техникалық шарттар
18
5.1.4 және 5.2.6-тармақтар
1387-2003 СТБ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік және арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар
19

применяется до 31.12.2020
3
пункт 4.2, подпункт 2
пункт 4.2 ГОСТ ISO 13688-2015
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Технические условия
4
пункт 4.2
ГОСТ Р ИСО 13688-2016
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Технические условия
применяется до 31.12.2020
5
пункт 4.2, подпункт 5
пункт 4.3
ГОСТ ISO 13688-2015
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Технические условия
6
пункт 4.3
ГОСТ Р ИСО 13688-2016
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Технические условия
применяется до 31.12.2020
7
пункт 4.2, подпункт 6
пункт 2.3
ГОСТ 12.4.011-89
Система стандартов безопасности труда. Средства защиты работающих. Общие требования и классификация
8
пункт 4.2, подпункт 9
пункты 2.1 и 2.6
ГОСТ 12.1.010-76
Система стандартов безопасности труда. Взрывобезопасность. Общие требования
9
пункты 2.10 и 2.11
ГОСТ 12.4.124-83
Система стандартов безопасности труда. Средства защиты от статического электричества. Общие технические требования
10
подраздел 4.1
ГОСТ Р ЕН 1149-5-2008
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства. Часть 5. Общие технические требования
11
пункт 4.3, подпункт 1
пункт 1.2
ГОСТ 12.4.183-91
Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств защиты рук. Технические требования
12
подразделы 5.2 и 5.5
ГОСТ 12.4.252-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний
13
пункт 5.3.10,
подраздел 5.4.2
ГОСТ 12.4.280-2014
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий. Общие технические требования
14
пункт 5.6
ГОСТ 11209-2014
Ткани для специальной одежды. Общие технические требования. Методы испытаний
15
пункт 3а.3
ГОСТ 15967-70
Ткани льняные и полульняные для спецодежды. Метод определения стойкости к истиранию по плоскости
16
пункт 6.2 (кроме последнего абзаца)
ГОСТ 33744-2016
Система стандартов безопасности труда. Костюм женский летний для защиты чабанов от общих производственных загрязнений и механических воздействий. Технические условия
17
пункт 6.2 (кроме последнего абзаца)
ГОСТ 33745-2016
Система стандартов безопасности труда. Костюм мужской летний для защиты чабанов от общих производственных загрязнений и механических воздействий. Технические условия
18
пункты 5.1.4 и 5.2.6
СТБ 1387-2003
Система стандартов безопасности труда. Одежда производственная и специальная. Общие технические условия
19

996-97 ҚР СТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қойшыларға арналған су өткізбейтін ерлер плащы. Техникалық шарттар
20
5.7 – 5.9-кіші бөлімдер
13998-2010 ИСО ҚР СТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғану киімі. Механикалық әсерлерден қорғану. Қол пышағының кесуінен және соққысынан қорғануға арналған алжапқыштар, шалбарлар және күртелер. Техникалық шарттар
21
5.3.3-тармақ
12.4.288-2013 Р МемСТ
Судан қорғануға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар
22
5.3.3 және 5.4.5-тармақтар
12.4.289-2013 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Уытты емес шаңнан қорғануға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар
23
4.3-тармақ, 3) тармақша
5.3.10 және 5.4.2.5-тармақтар,
4-бөлім
12.4.280-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жалпы өндірістік ластанудан және механикалық әсерлерден қорғануға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар
24
5) тармақша
4.9-тармақ
12.4.002-97 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды дірілден қорғау құралдары. Техникалық талаптар және Сынақтан өткізу әдістері
25
5.2-бөлік (4-кесте)
12.4.252-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
26
7) тармақша
1.4.2-тармақ
12.4.024-76 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дірілден қорғайтын арнайы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар
27
5.8-кіші бөлім
12.4.222-2002 МемСТ
Дірілден қорғауға арналған жоғарғы қабы былғары арнайы аяқкиім. Техникалық талаптар
28
4.3-тармақ, 9) тармақша
2.7 және 2.8-тармақтар
12.4.072-79 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Судан, мұнай майларынан және механикалық әсерлерден қорғайтын арнайы қалыпты резеңке етіктер. Техникалық талаптар
29
5.16 және 5.19-тармақтар
12.4.137-2001 МемСТ
Мұнайдан, мұнай өнімдерінен, қышқылдардан, сілтілерден, уытты емес жарылыс болатын шаңнан қорғауға арналған жоғарғы қабы былғары арнайы аяқкиім. Техникалық талаптар
30
2.3-тармақ
12.4.162-85 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Механикалық әсерлерден қорғауға арналған полимер материалдардан жасалған арнайы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
31
1.1 және 1.2-тармақтар
12.4.177-89 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяққа кіріпк етуден қорғайтын жеке қорғаныс құралы. Жалпы техникалық талаптар және тесілуге қарсы қасиеттерді сынақтан өткізу әдісі
32
1.3.1-тармақ
7338-90 МемСТ
Резеңке және резеңке маталы пластиналар. Техникалық талаптар
33
5.4, 5.16 және 5.22 – 5.24-тармақтар
28507-99 МемСТ
Механикалық әсерлерден қорғауға арналған жоғарғы жағы былғарыдан жасалған арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар
34

СТ РК 996-97
Система стандартов безопасности труда. Плащ мужской водонепроницаемый для чабанов. Технические условия
20
подразделы 5.7 – 5.9
СТ РК ИСО 13998-2010
Система стандартов безопасности труда. Одежда защитная. Защита от механических воздействий. Фартуки, брюки и куртки для защиты от порезов и ударов ручным ножом. Технические условия
21
пункт 5.3.3
ГОСТ Р 12.4.288-2013
Одежда специальная для защиты от воды. Технические требования
22
пункты 5.3.3 и 5.4.5
ГОСТ Р 12.4.289-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от нетоксичной пыли. Технические требования
23
пункт 4.3, подпункт 3
пункты 5.3.10 и 5.4.2.5,
раздел 4
ГОСТ 12.4.280-2014
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий. Общие технические требования
24
пункт 4.3, подпункт 5
пункт 4.9
ГОСТ 12.4.002-97
Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук от вибрации. Технические требования и методы испытаний
25
подраздел 5.2 (таблица 4)
ГОСТ 12.4.252-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний
26
пункт 4.3, подпункт 7
пункт 1.4.2
ГОСТ 12.4.024-76
Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная виброзащитная. Общие технические требования
27
подраздел 5.8
ГОСТ 12.4.222-2002
Обувь специальная с верхом из кожи для защиты
от вибрации. Технические условия
28
пункт 4.3, подпункт 9
пункты 2.7 и 2.8
ГОСТ 12.4.072-79
Система стандартов безопасности труда. Сапоги специальные резиновые формовые, защищающие от воды, нефтяных масел и механических воздействий. Технические условия
29
пункты 5.16 и 5.19
ГОСТ 12.4.137-2001
Обувь специальная с верхом из кожи для защиты от нефти, нефтепродуктов, кислот, щелочей, нетоксичной и взрывоопасной пыли. Технические условия
30
пункт 2.3
ГОСТ 12.4.162-85
Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная из полимерных материалов для защиты от механических воздействий. Общие технические требования. Методы испытаний
31
пункты 1.1 и 1.2
ГОСТ 12.4.177-89
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты ног от прокола. Общие технические требования и метод испытания антипрокольных свойств
32
пункт 1.3.1
ГОСТ 7338-90
Пластины резиновые и резинотканевые. Технические условия
33
пункты 5.4, 5.16 и 5.22 – 5.24
ГОСТ 28507-99
Обувь специальная с верхом из кожи для защиты от механических воздействий. Технические условия
34

20345-2011 Р ЕН ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқты жеке қорғау құралдары. Қорғану аяқкиімі. Техникалық талаптар
35
4.3-тармақ, 11) тармақша
2.5, 2.7 және 2.22-тармақтар
12.4.033-77 МемСТ
Майланған жерлерде тайғанаудан қорғауға арналған арнайы былғары аяқкиім. Техникалық талаптар
31.12.2018 дейін қолданылады
36
4.6 және 4.8-тармақтар
12.4.033-95 МемСТ
Майланған жерлерде тайғанаудан қорғауға арналған арнайы былғары аяқкиім. Техникалық талаптар
37
4.3-тармақ, 13) тармақша
5.1 және 5.2-кіші бөлімдер
397-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғану каскалары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
38
4.3, 5.2 және 5.3-тармақтар
14052-2015 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тиімділігі жоғары қорғану каскілері. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
39
4.3-тармақ, 15) тармақша
3.6, 3.7 және 4.1-кіші бөлімдер
12.4.255-2013 МемСТ
(EN 812:1997 + А1:2001)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғану каскеткалары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
40
2.6, 2.13, 2.21 және 2.22-тармақтар
26584-85 МемСТ
Жол жүрісі қауіпсіздігі. Мотоцикл жүргізушіге арналған шлем. Техникалық шарттар
41
4.3-тармақ, 16) тармақша
1-бөлім
12.4.255-2013 МемСТ
(EN 812:1997 + А1:2001)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғану каскеткалары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
42
4.3-тармақ, 17) тармақша
3.2, 3.4, 3.5, 3.11 және 3.12-кіші бөлімдер
208-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Лазерлер мен лазерлік жүйелерді баптау бойынша жұмыстар жүргізген кезде көз қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар, сынақтан өткізу әдістері, таңбалау
43
4.2.1, 4.3.1 және 4.3.4-тармақтар, 4.4-кіші бөлім
1731-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Торкөз материалдардан жасалған көз бен бетті қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар, сынақтан өткізу әдістері, маркалау
44
5.2.1.1-тармақ,
5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.5 және 5.4.2-кіші бөлімдер
12.4.253-2013 МемСТ
(EN 166:2002)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көзді қорғаудың жеке құралдары. Жалпы техникалық талаптар
45
4.3-тармақ, 19) тармақша
2.5, 2.7, 2.10, 2.12 және 2.13-тармақтар
12.4.023-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бет қорғайтын қалқаншалар. Жалпы техникалық талаптар
46
4.3-тармақ, 21) тармақша
4.2 және 4.3-кіші бөлімдер
795-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Анкерлік құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
47

ГОСТ Р ЕН ИСО 20345-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты ног. Обувь защитная. Технические требования
35
пункт 4.3, подпункт 11
пункты
2.5, 2.7 и 2.22
ГОСТ 12.4.033-77
Обувь специальная кожаная для защиты от скольжения
по зажиренным поверхностям. Технические условия
применяется до 31.12.2018
36
пункты 4.6 и 4.8
ГОСТ 12.4.033-95
Обувь специальная с кожаным верхом для предотвращения скольжения по зажиренным поверхностям. Технические условия
37
пункт 4.3, подпункт 13
подразделы 5.1 и 5.2
ГОСТ EN 397-2012
Система стандартов безопасности труда. Каски защитные. Общие технические требования. Методы испытаний
38
пункты 4.3, 5.2 и 5.3
ГОСТ EN 14052-2015
Система стандартов безопасности труда. Высокоэффективные защитные каски. Общие технические требования. Методы испытаний
39
пункт 4.3, подпункт 15
подразделы 3.6, 3.7 и 4.1
ГОСТ 12.4.255-2013
(EN 812:1997 + А1:2001)
Система стандартов безопасности труда. Каскетки защитные. Общие технические требования. Методы испытаний
40
пункты 2.6, 2.13, 2.21 и 2.22
ГОСТ 26584-85
Безопасность дорожного движения. Шлемы для мотоциклистов. Технические условия
41
пункт 4.3, подпункт 16
раздел 1
ГОСТ 12.4.255-2013
(EN 812:1997 + А1:2001)
Система стандартов безопасности труда. Каскетки защитные. Общие технические требования. Методы испытаний
42
пункт 4.3, подпункт 17
подразделы 3.2, 3.4, 3.5, 3.11 и 3.12
ГОСТ EN 208-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства защиты глаз при работе по настройке лазеров и лазерных систем. Общие технические требования, методы испытаний, маркировка
43
пункты 4.2.1, 4.3.1 и 4.3.4, подраздел 4.4
ГОСТ EN 1731-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства защиты глаз и лица из сетчатых материалов. Общие технические требования, методы испытаний, маркировка
44
пункт 5.2.1.1,
подразделы 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.5 и 5.4.2
ГОСТ 12.4.253-2013
(EN 166:2002)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования
45
пункт 4.3, подпункт 19
пункты 2.5, 2.7, 2.10, 2.12 и 2.13
ГОСТ 12.4.023-84
Система стандартов безопасности труда. Щитки защитные лицевые. Общие технические требования
46
пункт 4.3,
подпункт 21
подраздел 4.2 и 4.3
ГОСТ EN 795-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Устройства анкерные. Общие технические требования. Методы испытаний
47

4.3 және 4.5 – 4.7-кіші бөлімдер
1496-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Құтқарушы көтергіш құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
48
4.1.1, 4.2.3 және 4.3 – 4.5-тармақтар
1497-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Құтқарушы байлағыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
49
4.2.3 – 4.2.5-тармақтар,
4.3 – 4.5-кіші бөлімдер
1498-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Құтқарғыш ілмектер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
50
4-бөлім
1891-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Төменгі созылмалы өзекті арқандар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
51
4-бөлім
12841-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Арқанды қолжетімділік жүйелері. Арқандағы жайғастыру құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
52
4.2-тармақ
16415-2015 EN/TS МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Бір мезгілде бірнеше адам пайдалануға арналған анкерлік құрылғы. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
53
4.8 және 4.10-тармақтар
12.4.107-2012 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Құрылыс. Сақтандыру арқандары. Техникалық шарттар.
54
4.2 – 4.7-кіші бөлімдер
32489-2013 МемСТ
Сақтандырушы құрылыс белбеулері. Жалпы техникалық шарттар
55
1910-2009 ҚР СТ
Ғимараттың сыртқы беті бойынша биіктіктен түсуге дайын емес адамдарды құтқаруға арналған жеке құтқару құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
56
4-бөлім
353-1-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Қатты анкерлік желіде биіктен құлаудан қорғайтын сырғақты түрдегі құралдар.1-бөлік. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
57
4.2 және 4.4 – 4.6-кіші бөлімдер
353-2-2007 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Икемді анкерлік желіде Биіктен құлаудан қорғайтын сырғақты түрдегі жеке қорғану құралдары. 2-бөлік. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
58
4.2 – 4.4-кіші бөлімдер
354-2010 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Арқандар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
59

подразделы 4.3 и 4.5 – 4.7
ГОСТ ЕN 1496-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Устройства спасательные подъемные. Общие технические требования. Методы испытаний
48
пункты 4.1.1, 4.2.3 и 4.3 – 4.5
ГОСТ EN 1497-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Привязи спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний
49
пункты 4.2.3 – 4.2.5, подразделы 4.3 – 4.5
ГОСТ EN 1498-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Петли спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний
50
раздел 4
ГОСТ EN 1891-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Канаты
с сердечником низкого растяжения. Общие технические требования. Методы испытаний
51
раздел 4
ГОСТ EN 12841-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Системы канатного доступа. Устройства позиционирования на канатах. Общие технические требования. Методы испытаний
52
пункт 4.2
ГОСТ EN/TS 16415-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Анкерные устройства для использования более чем одним человеком одновременно. Общие технические требования. Методы испытаний
53
пункты 4.8 и 4.10
ГОСТ 12.4.107-2012
Система стандартов безопасности труда. Строительство. Канаты страховочные. Технические условия.
54
подразделы 4.2 – 4.7
ГОСТ 32489-2013
Пояса предохранительные строительные. Общие технические условия
55
СТ РК 1910-2009
Индивидуальные спасательные устройства, предназначенные для спасения неподготовленных людей
с высоты по внешнему фасаду здания. Общие технические требования. Методы испытаний
56
раздел 4
ГОСТ Р ЕН 353-1-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Средства защиты от падения с высоты ползункового типа на жесткой анкерной линии.Часть 1. Общие технические требования. Методы испытаний
57
подразделы 4.2 и 4.4 – 4.6
ГОСТ Р ЕН 353-2-2007
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты ползункового типа на гибкой анкерной линии. Часть 2. Общие технические требования. Методы испытаний
58
подразделы 4.2 – 4.4
ГОСТ Р ЕН 354-2010
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Стропы. Общие технические требования. Методы испытаний
59

4.2 және 4.4 – 4.5-кіші бөлімдер
355-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Амортизаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
60
4.1 және 4.2-кіші бөлімдер
358-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Ұстап тұруға және жайғастыруға арналған байлауыштар мен арқандар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
61
4.2, 4.4, 4.5 және 4.7-кіші бөлімдер
360-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Тартып алу түріндегі қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
62
4.2 – 4.4-кіші бөлімдер
361-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сақтандырушы байлағыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
63
4.1, 4.2 және 4.5-кіші бөлімдер
362-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалғастыратын элементтер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
64
4.1 және 4.2-кіші бөлімдер
363-2007 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сақтандырушы жүйелер. Жалпы техникалық талаптар
65
4.1 және 4.2-кіші бөлімдер
813-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Отыру жағдайына арналған байлауыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
66
4.3-тармақ, 23) тармақша
4.1.1, 4.1.3.1, 4.1.4 – 4.1.7, 4.1.10, 4.1.13, 4.1.15, , 4.2.7 және 4.2.9-тармақтар
12.4.275-2014 МемСТ (13819-1:2002 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Есту органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
67
4.3-тармақ, 24) тармақша
4.1.15, 4.1.16, 4.2.9 және 4.2.10-тармақтар
12.4.275-2014 МемСТ (13819-1:2002 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Есту органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
68
4.4-тармақ, 1) тармақша
1.14 және 1.16 – 1.19-тармақтар
12.4.139-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулаушы автономды жылудан қорғайтын костюм. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
69
4.2-бөлім
12.4.240-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулаушы костюмдер. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
70
5.1.5 -тармақ
1387-2003 БСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік және арнайы киімдер. Жалпы техникалық шарттар
71
4.2 және 4.3-кіші бөлімдер 12.4.285-2013 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Костюм ішіндегі кеңістікке таза ауаны күштеп беретін оқшаулаушы материалдардан тігілген арнайы қорғану киімі. Жалпы техникалық талаптар
72
5.1 – 5.9, 5.12 – 5.18 және 6.1 – 6.9-тармақтар 16602-2010 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Сыныпталуы, маркіленуі және пайдалану талаптары
73

подразделы 4.2 и 4.4 – 4.5
ГОСТ Р ЕН 355-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Амортизаторы. Общие технические требования. Методы испытаний
60
подразделы 4.1 и 4.2
ГОСТ Р ЕН 358-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Привязи и стропы для удерживания и позиционирования. Общие технические требования. Методы испытаний
61
подразделы 4.2, 4.4, 4.5 и 4.7
ГОСТ Р ЕН 360-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Средства защиты втягивающего типа. Общие технические требования. Методы испытаний
62
подразделы 4.2 – 4.4
ГОСТ Р ЕН 361-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Страховочные привязи. Общие технические требования. Методы испытаний
63
подразделы 4.1, 4.2 и 4.5
ГОСТ Р ЕН 362-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Соединительные элементы. Общие технические требования. Методы испытаний
64
подразделы 4.1 и 4.2
ГОСТ Р ЕН 363-2007
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Страховочные системы. Общие технические требования
65
подразделы 4.1 и 4.2
ГОСТ Р ЕН 813-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Привязи для положения сидя. Общие технические требования. Методы испытаний
66
пункт 4.3, подпункт 23
пункты 4.1.1, 4.1.3.1,
4.1.4 – 4.1.7, 4.1.10, 4.1.13, 4.1.15, , 4.2.7 и 4.2.9
ГОСТ 12.4.275-2014
(EN 13819-1:2002)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органа слуха. Общие технические требования. Методы испытаний
67
пункт 4.3, подпункт 24
пункты 4.1.15, 4.1.16, 4.2.9 и 4.2.10
ГОСТ 12.4.275-2014
(EN 13819-1:2002)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органа слуха. Общие технические требования. Методы испытаний
68
пункт 4.4, подпункт 1
пункты 1.14 и 1.16 – 1.19
ГОСТ 12.4.139-84
Система стандартов безопасности труда. Костюм изолирующий автономный теплозащитный. Технические требования и методы испытаний
69
раздел 4.2
ГОСТ 12.4.240-2013
Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Общие технические требования и методы испытаний
70
пункт 5.1.5
СТБ 1387-2003
Система стандартов безопасности труда. Одежда производственная и специальная. Общие технические условия
71
подразделы 4.2 и 4.3
ГОСТ Р 12.4.285-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная из изолирующих материалов
с принудительной подачей очищенного воздуха
в подкостюмное пространство. Общие технические требования
72
пункты 5.1 – 5.9, 5.12 – 5.18 и 6.1 – 6.9
ГОСТ Р ИСО 16602-2010
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Классификация, маркировка и эксплуатационные требования
73

4.4-тармақ, 3) тармақша
2.4 және 2.5-тармақтар
12.4.166-85 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік газқағарға арналған ШМ-ның беткі бөлігі. Техникалық шарттар
74
5.9, 5.13, 5.15, 5.21 және 7.3-кіші бөлімдер 12.4.236-2012 МемСТ (138:1994 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскалармен және жартылай маскалармен пайдаланылатын, таза ауа беретін шлангасы бар тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
75
4.3.5, 4.5.6, 4.5.7, 4.7.4, 4.7.5, 4.9.3, 4.11.6, 4.13.8, 4.13.11, 4.13.13, 4.14.2 және 4.16-тармақтар
12.4.238-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар оқшаулаушы автономды аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
76
3.3 және 3.12-кіші бөлімдер
12.4.244-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Оқшаулаушы материалдардан жасалған жартылай маскілер мен ширекмаскілер. Жалпы техникалық шарттар
77
5.1.1.3, 5.1.1.6, 5.1.1.7, 5.2.1.12 және 5.2.1.25 – 5.2.1.27 тармақтар, 5.4.4, 5.4.6 және 6.1-кіші бөлімдер
12.4.272-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Химиялық байланысты немесе сығылған оттегі бар оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
78
5.1.1.3 – 5.1.1.8, 5.2.1.12, 5.2.1.20, 5.2.1.25, 5.2.1.27 және 5.2.1.28-тармақтар, 5.4.4, 5.4.7 және 6.1-кіші бөлімдер
12.4.292-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Химиялық байланысты немесе сығылған оттегі бар оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
79
3.3, 3.12 және 3.16-кіші бөлімдер
12.4.293-2015 МемСТ (136:1998 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскалар. Жалпы техникалық шарттар
80
5.3.5 – 5.3.10, 5.3.13 және 5.14.5-тармақтар, 7-бөлім
12.4.273-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскасы немесе жиынтығында ерінарты бар, ашық контурлы және сығылған ауа беретін аппараттар (Өзін-өзі құтқарушылар). Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
81
5.1.3, 5.3.5 – 5.3.7, 5.3.11, 5.3.14, 5.5.1.5 және 5.12.5-тармақтар, 7.1 және 7.3-кіші бөлімдер

пункт 4.4, подпункт 3
пункты 2.4 и 2.5
ГОСТ 12.4.166-85
Система стандартов безопасности труда. Лицевая часть ШМП для промышленных противогазов. Технические условия
74
подразделы 5.9, 5.13, 5.15, 5.21 и 7.3
ГОСТ 12.4.236-2012
(EN 138:1994)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательные аппараты со шлангом подачи чистого воздуха, используемые с масками и полумасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
75
пункты 4.3.5, 4.5.6, 4.5.7, 4.7.4, 4.7.5, 4.9.3, 4.11.6, 4.13.8, 4.13.11, 4.13.13, 4.14.2 и 4.16
ГОСТ 12.4.238-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие автономные со сжатым воздухом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
76
подразделы 3.3 и 3.12
ГОСТ 12.4.244-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски
и четвертьмаски из изолирующих материалов. Общие технические условия
77
пункты 5.1.1.3, 5.1.1.6, 5.1.1.7, 5.2.1.12 и 5.2.1.25 – 5.2.1.27,
подразделы 5.4.4, 5.4.6 и 6.1
ГОСТ 12.4.272-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие дыхательные аппараты с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
78
пункты 5.1.1.3 – 5.1.1.8, 5.2.1.12, 5.2.1.20, 5.2.1.25, 5.2.1.27 и 5.2.1.28, подразделы 5.4.4, 5.4.7 и 6.1
ГОСТ 12.4.292-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие самоспасатели с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
79
подразделы 3.3, 3.12 и 3.16
ГОСТ 12.4.293-2015
(EN136:1998)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Маски.
Общие технические условия
80
пункты 5.3.5 – 5.3.10, 5.3.13 и 5.14.5, раздел 7
ГОСТ Р 12.4.273-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты
с открытым контуром и подачей сжатого воздуха,
с маской или загубником в сборе (Самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
81
пункты 5.1.3, 5.3.5 – 5.3.7, 5.3.11, 5.3.14, 5.5.1.5 и 5.12.5, подразделы 7.1 и 7.3

12.4.274-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Ашық контурлы, капюшонды, оқшаулаушы сығылған ауасы бар аппараттар (Өзін-өзі құтқарушылар). Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
82
5.1.3, 5.7.1.3, 5.7.2.2 және 5.10.6-тармақтар, 7.4-кіші бөлім 12.4.275-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Капюшонды, таза ауаны күштеп беретін шланкті аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
83

ГОСТ Р 12.4.274-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие со сжатым воздухом, открытым контуром, капюшоном (Самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
82
пункты 5.1.3, 5.7.1.3, 5.7.2.2 и 5.10.6, подраздел 7.4
ГОСТ Р 12.4.275-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты шланговые с принудительной подачей чистого воздуха,
с капюшоном. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
83

5.12.9, 5.13.5.1 және 5.15.5-тармақтар, 5.14, 5.11 және 7.4-кіші бөлімдер, 7-бөлім
12.4.276-1-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауа беретін желісі бар тыныс алу аппараты. 1-бөлік. Толық маскалы аппарат. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
84
4.10.5.1 және 4.12.5-тармақтар,
4.9 және 4.11-кіші бөлімдер,
6-бөлім 12.4.276-2-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауа беретін желісі бар тыныс алу аппараты. 2-бөлік. Жартылай маскалы және шамадан тыс қысымы бар аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
85
5.3.4, 5.3.6, 5.3.7, 5.3.10, 5.3.12, 5.3.15, 5.3.16 және 5.12.5-тармақтар, 7.3-кіші бөлім, 7-бөлім
12.4.277-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар, жартылай маскалы және шамадан тыс қысымды өкпеге күш түсіру автоматы бар өзін-өзі құтқарушылар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
86
4.3.7, 4.3.8, 4.3.10, 4.14.4 және 4.15.5-тармақтар, 6-бөлім
12.4.278-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар және ашық контурлы, жартылай маскалы, шамадан тыс қысым үшін ғана пайдаланылатын аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
87
4.4-тармақ, 4) тармақша
5.1.1.3, 5.1.1.7, 5.1.1.8, 5.1.2.4, 5.1.2.8, 5.1.2.12, 5.1.2.15, 5.1.4.5, 5.1.4.8 және 5.4-тармақтар 12.4.253-2011 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған және химиямен байланысты оттегі бар тау-кен құтқарушыларға арналған автономды оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық шарттар
88
4.4-тармақ, 5) тармақша
5.1.1.4, 5.1.1.5, 5.2.1.9, 5.2.1.10, 5.2.1.16 және 5.2.1.21-тармақтар
12.4.272-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Химиямен байланысты және сығылған оттегі бар оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
89
5.1.1.4, 5.1.1.5, 5.2.1.7, 5.2.1.10, 5.2.1.16, 5.2.1.21 және 5.4.5-тармақтар
12.4.292-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Химиямен байланысты және сығылған оттегі бар оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
90
5.1.1.4 – 5.1.1.6, 5.1.2.6, 5.1.2.7 және 5.2.2-тармақтар 12.4.253-2011 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған және химиямен байланысты оттегі бар тау-кен құтқарушысына арналған автономды оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық шарттар
91

пункты 5.12.9, 5.13.5.1 и 5.15.5, подразделы 5.14, 5.11 и 7.4, раздел 7
ГОСТ Р 12.4.276-1-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 1. Аппараты с полной маской. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
84
пункты 4.10.5.1 и 4.12.5,
подразделы 4.9 и 4.11,
раздел 6
ГОСТ Р 12.4.276-2-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 2. Аппараты с полумаской и избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
85
пункты 5.3.4, 5.3.6, 5.3.7, 5.3.10, 5.3.12, 5.3.15, 5.3.16 и 5.12.5, подраздел 7.3, раздел 7
ГОСТ Р 12.4.277-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели со сжатым воздухом, с полумаской и легочно-силовым автоматом с избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
86
пункты 4.3.7, 4.3.8, 4.3.10,
4.14.4 и 4.15.5, раздел 6
ГОСТ Р 12.4.278-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты
с сжатым воздухом и открытым контуром, с полумаской, используемой только для избыточного давления. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
87
пункт 4.4, подпункт 4
пункты 5.1.1.3, 5.1.1.7, 5.1.1.8, 5.1.2.4, 5.1.2.8, 5.1.2.12, 5.1.2.15, 5.1.4.5, 5.1.4.8 и 5.4
ГОСТ Р 12.4.253-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Автономные изолирующие дыхательные аппараты со сжатым и с химически связанным кислородом для горноспасателей. Общие технические условия
88
пункт 4.4, подпункт 5
пункты 5.1.1.4, 5.1.1.5, 5.2.1.9, 5.2.1.10, 5.2.1.16 и 5.2.1.21
ГОСТ 12.4.272-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие дыхательные аппараты с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
89
пункты 5.1.1.4, 5.1.1.5, 5.2.1.7, 5.2.1.10, 5.2.1.16, 5.2.1.21 и 5.4.5
ГОСТ 12.4.292-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие самоспасатели с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
90
пункты 5.1.1.4 – 5.1.1.6, 5.1.2.6, 5.1.2.7 и 5.2.2
ГОСТ Р 12.4.253-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Автономные изолирующие дыхательные аппараты со сжатым и с химически связанным кислородом для горноспасателей. Общие технические условия
91

4.4-тармақ, 6) тармақша
4.1.3, 4.5.8.4, 4.6, 4.8.6, 4.9.3, 4.11.3 және 5.2-кіші бөлімдер 12.4.238-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар оқшаулағыш автономды аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
92
5.5.4, 5.13.1, 5.14.2 және 5.15.1-тармақтар
12.4.249-2013 МемСТ (145:2000 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған оттегі немесе оттегі-азот қоспасы бар оқшаулағыш автономды тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
93
5.1.1.4, 5.2.1.21, 5.2.1.27 және 5.2.2.8-тармақтар 12.4.272-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Химиямен байланысты немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
94
5.1.1.4, 5.1.1.5, 5.2.1.21, 5.2.1.28 және 5.2.2.8-тармақтар
12.4.292-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Химиямен байланысты немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш өзін-өзі құтқарушылар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
95
5.1.1.4 – 5.1.1.6, 5.1.2.13, 5.1.2.16, 5.1.2.20 және 5.2.5 – 5.2.8-тармақтар,
6.7-кіші бөлім
12.4.253-2011 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған және химиямен байланысты оттегі бар тау-кен құтқарушысына арналған автономды оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық шарттар
96
5.1.2, 5.13.1 және 9.2-тармақтар,
5.10 және 5.11-кіші бөлімдер
12.4.273-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскасы немесе жиынтығында ерінарты бар, ашық контурлы және сығылған ауа беретін аппараттар (Өзін-өзі құтқарушылар). Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
97
5.1.2, 5.1.5 және 5.11.1-тармақтар, 5.8, 5.9 және 9.2-кіші бөлімдер
12.4.274-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Ашық контурлы, капюшонды, оқшаулаушы сығылған ауасы бар аппараттар (Өзін-өзі құтқарушылар). Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
98
5.10, 5.13.1 және 9.2-кіші бөлімдер
12.4.276-1-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауа беретін желісі бар тыныс алу аппараты. 1-бөлік. Толық маскалы аппарат. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
99

пункт 4.4, подпункт 6
подразделы 4.1.3, 4.5.8.4, 4.6, 4.8.6, 4.9.3, 4.11.3 и 5.2
ГОСТ 12.4.238-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие автономные со сжатым воздухом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
92
пункты 5.5.4, 5.13.1, 5.14.2 и 5.15.1
ГОСТ 12.4.249-2013
(EN 145:2000)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Автономные изолирующие дыхательные аппараты на сжатом кислороде или кислородно-азотной смеси. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
93
пункты 5.1.1.4, 5.2.1.21,
5.2.1.27 и 5.2.2.8
ГОСТ 12.4.272-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие дыхательные аппараты с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
94
пункты 5.1.1.4, 5.1.1.5, 5.2.1.21, 5.2.1.28 и 5.2.2.8
ГОСТ 12.4.292-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие самоспасатели с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
95
пункты 5.1.1.4 – 5.1.1.6, 5.1.2.13, 5.1.2.16, 5.1.2.20 и
5.2.5 – 5.2.8,
подраздел 6.7
ГОСТ Р 12.4.253-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Автономные изолирующие дыхательные аппараты со сжатым и с химически связанным кислородом для горноспасателей. Общие технические условия
96
пункты 5.1.2, 5.13.1 и 9.2,
подразделы 5.10 и 5.11
ГОСТ Р 12.4.273-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты с открытым контуром и подачей сжатого воздуха, с маской или загубником в сборе (Самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
97
пункты 5.1.2, 5.1.5 и 5.11.1, подразделы 5.8, 5.9 и 9.2
ГОСТ Р 12.4.274-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие со сжатым воздухом, открытым контуром, капюшоном (самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
98
подразделы 5.10, 5.13.1 и 9.2
ГОСТ Р 12.4.276-1-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 1. Аппараты с полной маской. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
99

4.8, 4.10.1.2 және 8.2-кіші бөлімдер
12.4.276-2-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауа беретін желісі бар тыныс алу аппараты. 2-бөлік. Жартылай маскалы және шамадан тыс қысымы бар аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
100
5.1.3 және 5.11.1-тармақтар, 5.9 және 9.2-кіші бөлімдер
12.4.277-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар, жартылай маскалы және шамадан тыс қысымды өкпеге күш түсіру автоматы бар өзін-өзі құтқарушылар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
101
4.1.2, 4.7, 4.10, 4.13, 4.14.4, 4.14.5 және 8.2-кіші бөлімдер
12.4.278-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар және ашық контурлы, жартылай маскалы, шамадан тыс қысым үшін ғана пайдаланылатын аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
102
6.10.1, 6.12.3, 6.12.10 және 6.19.1-тармақтар, 6.11 және 6.21-кіші бөлімдер
14594-2011 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Тораптан сығылған ауаны үздіксіз беретін тыныс алу аппараттары. Талаптар, сынаулар, таңбалау
103
4.4-тармақ, 7) тармақша
7.5, 7.7, 7.12, 7.14 – 7.17, 7.19, 7.20 және 8.2-кіші бөлімдер,
1-бөлім 1827-2012 ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Алынатын газға қарсы, аэрозольға қарсы немесе құрамдастырылған фильтрлері бар дем алу клапанысыз оқшаулағыш материалдардан жасалған жартылай маскілер. Жалпы техникалық шарттар
104
6.3.2.4.2 және 6.11.2.3-тармақтар, 6.2, 6.4, 6.5, 6.8, 6.11, 6.13 – 6.15 және 7.13-кіші бөлімдер, 1-бөлім
12942-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскамен, жартылай маскамен және ширек маскамен пайдаланылатын ауаны күштеп беретін сүзгіш тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
105
5.3 және 5.4-тармақтар, 1-бөлім
12.4.041-2001 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке сүзгіш қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар
106
5.1.1, 5.1.2, 5.1.7 және 5.2-кіші бөлімдер
12.4.121-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш газқағар. Жалпы техникалық шарттар

подразделы 4.8, 4.10.1.2 и 8.2
ГОСТ Р 12.4.276-2-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 2. Аппараты с полумаской и избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
100
пункты 5.1.3 и 5.11.1, подразделы 5.9 и 9.2
ГОСТ Р 12.4.277-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели
со сжатым воздухом, с полумаской и легочно-силовым автоматом с избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
101
подразделы 4.1.2, 4.7, 4.10, 4.13, 4.14.4, 4.14.5 и 8.2
ГОСТ Р 12.4.278-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты
с сжатым воздухом и открытым контуром, с полумаской, используемой только для избыточного давления. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
102
пункты 6.10.1, 6.12.3,
6.12.10 и 6.19.1,
подразделы 6.11 и 6.21
ГОСТ Р ЕН 14594-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательные аппараты с непрерывной подачей сжатого воздуха
от магистрали. Требования, испытания, маркировка
103
пункт 4.4, подпункт 7
подразделы 7.5, 7.7, 7.12, 7.14 – 7.17, 7.19, 7.20 и 8.2,
раздел 1
ГОСТ ЕN 1827-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски из изолирующих материалов без клапанов вдоха со съемными противогазовыми, противоаэрозольными или комбинированными фильтрами. Общие технические условия
104
пункты 6.3.2.4.2 и 6.11.2.3,
подразделы 6.2, 6.4, 6.5, 6.8, 6.11, 6.13 – 6.15 и 7.13,
раздел 1
ГОСТ EN 12942-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые с масками, полумасками и четвертьмасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
105
пункты 5.3 и 5.4,
раздел 1
ГОСТ 12.4.041-2001
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие. Общие технические требования
106
подразделы 5.1.1, 5.1.2, 5.1.7 и 5.2
ГОСТ 12.4.121-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Противогазы фильтрующие. Общие технические условия

107
5.4.2.2, 5.12.2.2 және 5.12.2.3-тармақтар, 5.3, 5.5, 5.6 және 5.14 – 5.16-кіші бөлімдер,
12.4.234-2012 МемСТ (12941:1998 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Шлеммен және капюшонмен пайдаланылатын ауаны күштеп беретін сүзгіш тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
108
5.2, 5.5.3 және 5.6 – 5.10-кіші бөлімдер
12.4.235-2012 МемСТ (14387:2008 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Газға қарсы және құрамдастырылған сүзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
109
3.2, 3.3, 3.8 – 3.12 және 4.2-кіші бөлімдер

107
пункты 5.4.2.2, 5.12.2.2 и 5.12.2.3,
подразделы
5.3, 5.5, 5.6 и 5.14 – 5.16,
ГОСТ 12.4.234-2012
(EN 12941:1998)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые со шлемом или капюшоном. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
108
подразделы 5.2, 5.5.3 и
5.6 – 5.10
ГОСТ 12.4.235-2012
(EN 14387:2008)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
109
подразделы 3.2, 3.3,
3.8 – 3.12 и 4.2

12.4.244-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Оқшаулағыш материалдардан жасалған жартылай маскілер және ширек маскілер. Жалпы техникалық шарттар
110
4.3, 4.5 – 4.8, 5.2 және 7.6.2-тармақтар,
4 және 5-бөлімдер 12.4.246-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Аэрозольге қарсы сүзгіштер. Жалпы техникалық шарттар
111
5.1.1.2, 5.1.1.3, 5.1.1.5 – 5.1.1.10, 5.1.3.1 –5.1.3.3 және 5.1.4.1 – 5.1.4.3-тармақтар
12.4.285-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш өзін-өзі құтқарушылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
112
3.2, 3.3, 3.13, 3.16 және 4.2-кіші бөлімдер
12.4.293-2015 МемСТ
(136:1998 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскілер. Жалпы техникалық шарттар
113
7.5, 7.11, 7.12, 8.3.2 және 8.3.3-кіші бөлімдер 12.4.294-2015 МемСТ (149:2001+А1:2009 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Аэрозольден қорғануға арналған сүзгіш жартылай маскілер. Жалпы техникалық шарттар
114
5.1.1, 5.1.3 және 5.1.8-тармақтар
12.4.296-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш респираторлар. Жалпы техникалық шарттар
115
5.1.2, 5.8, 5.9, 5.11, 6.2, 8.2.2 және 8.2.3-кіші бөлімдер 12.4.300-2015 МемСТ
(405:2001+А1:2009 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Дем алу клапаны және газға қарсы алынбайтын және (немесе) құрастырмалы сүзгіші бар сүзгіш жартылай маскілер. Жалпы техникалық шарттар
116
6.4 және 6.16-кіші бөлімдер,
4-бөлім 404-2011 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Ерінарты бар көміртек монооксидінен қорғануға арналған сүзгіш өзін-өзі құтқарушы. Жалпы техникалық шарттар
117
7.3 және 7.8 кіші бөлімдер
12083-2011 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалғамалы шлангілері бар аэрозольға қарсы, газға қарсы және құрастырылған сүзгіштер. Талаптар, сынаулар, таңбалау
118
6.6, 6.10, 6.11, 6.13 – 6.15 және 6.17-кіші бөлімдер 12.4.294-2013 Р МемСТ (403:2004 ЕН)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Қауіпті өндіріс нысандары персоналдарын химиялық қауіпті заттар мен жанатын өнімдерден қорғауға арналған капюшоны бар сүзгіш өзін-өзі құтқарушы. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау

ГОСТ 12.4.244-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски
и четвертьмаски из изолирующих материалов. Общие технические условия
110
пункты 4.3, 4.5 – 4.8, 5.2 и 7.6.2,
разделы 4 и 5
ГОСТ 12.4.246-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные. Общие технические условия
111
пункты 5.1.1.2, 5.1.1.3, 5.1.1.5 – 5.1.1.10, 5.1.3.1 –5.1.3.3 и 5.1.4.1 – 5.1.4.3
ГОСТ 12.4.285-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели фильтрующие. Общие технические требования. Методы испытаний
112
подразделы 3.2, 3.3, 3.13, 3.16 и 4.2
ГОСТ 12.4.293-2015
(EN 136:1998)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Маски. Общие технические условия
113
подразделы 7.5, 7.11, 7.12, 8.3.2 и 8.3.3
ГОСТ 12.4.294-2015
(EN 149:2001+А1:2009)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие для защиты от аэрозолей. Общие технические условия
114
пункты 5.1.1, 5.1.3 и 5.1.8
ГОСТ 12.4.296-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Респираторы фильтрующие. Общие технические условия
115
подразделы 5.1.2, 5.8, 5.9, 5.11, 6.2, 8.2.2 и 8.2.3
ГОСТ 12.4.300-2015
(EN 405:2001+А1:2009)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие с клапанами вдоха и несъемными противогазовыми и (или) комбинированными фильтрами. Общие технические условия
116
подразделы 6.4 и 6.16,
раздел 4
ГОСТ Р ЕН 404-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатель фильтрующий для защиты от монооксида углерода
с загубником. Общие технические условия
117
подразделы 7.3 и 7.8
ГОСТ Р ЕН 12083-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные, противогазовые и комбинированные
с соединительными шлангами. Требования, испытания, маркировка
118
подразделы 6.6, 6.10, 6.11,
6.13 – 6.15 и 6.17
ГОСТ Р 12.4.294-2013
(ЕН 403:2004)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатель фильтрующий с капюшоном для защиты персонала опасных производственных объектов от химически опасных веществ и продуктов горения. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка

119
4.4-тармақ, 8) тармақша
3.2.1-кіші бөлім
12.4.034-2001 МемСТ
(133-90 ЕН)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сыныптау және таңбалау
120
4.2-кіші бөлім
12.4.121-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш газқағарлар. Жалпы техникалық шарттар
121
4.2-кіші бөлім
12.4.235-2012-МемСТ
(14387:2008 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Газға қарсы және құрастырылған сүзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
122
3.1-тармақ
12.4.246-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Аэрозольға қарсы сүзгіштер. Жалпы техникалық шарттар
123
4.2-кіші бөлім
12.4.285-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
124
5-бөлім
12.4.294-2015 МемСТ
(149:2001+А1:2009 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Аэрозолдан қорғануға арналған сүзгіш жартылай маскілер. Жалпы техникалық шарттар
125
4.1-кіші бөлім
12.4.296-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш респираторлар. Жалпы техникалық шарттар
126
4.2, 4.3 және 6.2-кіші бөлімдер
12.4.300-2015 МемСТ
(405:2001+А1:2009 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Дем алу клапаны және газға қарсы алынбайтын және (немесе) құрастырмалы сүзгіші бар сүзгіш жартылай маскілер. Жалпы техникалық шарттар
127
5-бөлім 12083-2011 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалғамалы шлангілері бар аэрозольға қарсы, газға қарсы және құрастырылған сүзгіштер. Талаптар, сынаулар, таңбалау
128
4.4-тармақ, 9) тармақша
4.1-кіші бөлім
12.4.235-2012 МемСТ
(14387:2008 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Газға қарсы және құрастырылған сүзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
129
4.4-тармақ, 10) тармақша
7.9.1, 7.9.2, 7.15, 7.16, 7.17.2.1 және 7.17.2.2-кіші бөлімдер
12.4.294 – 2015 МемСТ
(149:2001+А1:2009 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Аэрозолдан қорғануға арналған сүзгіш жартылай маскілер. Жалпы техникалық шарттар

119
пункт 4.4, подпункт 8
подраздел 3.2.1
ГОСТ 12.4.034-2001
(ЕН 133-90)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Классификация и маркировка
120
подраздел 4.2
ГОСТ 12.4.121-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Противогазы фильтрующие. Общие технические условия
121
подраздел 4.2
ГОСТ 12.4.235-2012
(EN 14387:2008)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
122
пункт 3.1
ГОСТ 12.4.246-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные. Общие технические условия
123
подраздел 4.2
ГОСТ 12.4.285-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели фильтрующие. Общие технические требования. Методы испытаний
124
раздел 5
ГОСТ 12.4.294-2015
(EN 149:2001+А1:2009)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие для защиты от аэрозолей. Общие технические условия
125
подраздел 4.1
ГОСТ 12.4.296-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Респираторы фильтрующие. Общие технические условия
126
подразделы 4.2, 4.3 и 6.2
ГОСТ 12.4.300-2015
(EN 405:2001+А1:2009)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие с клапанами вдоха и несъемными противогазовыми и (или) комбинированными фильтрами. Общие технические условия
127
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 12083-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные, противогазовые и комбинированные
с соединительными шлангами. Требования, испытания, маркировка
128
пункт 4.4, подпункт 9
подраздел 4.1
ГОСТ 12.4.235-2012
(EN 14387:2008)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
129
пункт 4.4, подпункт 10
подразделы 7.9.1, 7.9.2, 7.15, 7.16, 7.17.2.1 и 7.17.2.2
ГОСТ 12.4.294 – 2015
(EN 149:2001+А1:2009)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие для защиты от аэрозолей. Общие технические условия

163
5.10.6-тармақ, 5.3 – 5.6, 5.8 және 5.9-кіші бөлімдер 11.14.05-2010 БСТ
Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғауға арналған сүзгіш өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
164
5.1.3, 5.1.4, 5.1.6, 5.1.8 – 5.1.11, 5.1.14, 5.1.16 және 5.1.17-тармақтар
22.9.09-2014 Р МемСТ
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Төтенше жағдайларда тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар
165

163
пункт 5.10.6,
подразделы 5.3 – 5.6, 5.8 и 5.9
СТБ 11.14.05-2010
Система стандартов пожарной безопасности. Самоспасатели фильтрующие для защиты органов дыхания. Общие технические требования и методы испытаний
164
пункты 5.1.3, 5.1.4, 5.1.6, 5.1.8 – 5.1.11, 5.1.14, 5.1.16 и 5.1.17
ГОСТ Р 22.9.09-2014
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Средства индивидуальной защиты органов дыхания в чрезвычайных ситуациях. Самоспасатели фильтрующие. Общие технические требования
165

4.4-тармақ, 15) тармақша
5.2 – 5.11, 5.13.1 және 5.14.1-тармақтар
11.14.05-2010 БСТ
Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғауға арналған сүзгіш өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
166
4.1, 4.2 және 4.4-тармақтар
1715-2007 ҚР СТ
Өрт сөндіру техникасы. Тыныс алу және көру органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
167
4.1.3, 4.1.4, 4.1.6 –4.1.9, 4.3.2 – 4.3.6, 4.4.1 және 4.4.2-тармақтар
53261-2009 Р МемСТ
Өрт сөндіру техникасы. Өрт кезінде түтіндеген үй-жайлардан эвакуациялаған кезде уытты өнімдердің жануынан адамдарды қорғауға арналған сүзгіш өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
168
4.4-тармақ, 17) тармақша
4.3.2-тармақ, 4.1-кіші бөлім 13982-1-2012 EN ISO МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қатты аэрозолдардан қорғауға арналған арнайы киім. 1-бөлік. Химиялық заттардың қатты аэрозолынан бүкіл денені қорғауды қамтамасыз ететін арнайы киімнің пайдалану сипаттамасына қойылатын талаптар ( 5-типті киім)
169
3-тармақ
12.4.173-87 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сілтіден қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сілтінің өту нормалары
170
5.1.2 және 5.2.2 – 5.2.4-тармақтар
12.4.243-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеуге арналған арнайы қосымша киім. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
171
5.2.2 және 5.2.3-тармақтар
12.4.251-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қышқыл ерітінділерінен қорғануға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар
172
5.3 және 5.4-кіші бөлімдер
12.4.252-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғайтын жеке қорғану құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
173
4.1, 4.2 –кіші бөлімдер
12.4.259-2014 МемСТ
(13034:2005 ЕN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сұйық химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. Сұйық химиялық заттардан шектеулі қорғануды қамтамасыз ететін, химиялық қорғануға арналған киімдерге қойылатын пайдалану талаптары (6 және РВ [6]-типтер)
174
5.5 – 5.10, 6.5, 6.6 және 6.8 – 6.11-кіші бөлімдер 12.4.279-2014 МемСТ
(14325:2004 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. Сыныптау, техникалық талаптар, сынақтан өткізу әдістері және таңбалау
175
4.1.2, 4.1.4 және 4.1.5.3-кіші бөлімдер
12.4.287-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Булардан, уытты заттардың газдарынан қорғайтын сүзгіш қорғау киімі. Техникалық шарттар

пункт 4.4, подпункт 15
пункты 5.2 – 5.11, 5.13.1 и 5.14.1
СТБ 11.14.05-2010
Система стандартов пожарной безопасности. Самоспасатели фильтрующие для защиты органов дыхания. Общие технические требования и методы испытаний
166
пункты 4.1, 4.2 и 4.4
СТ РК 1715-2007
Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты органов дыхания и зрения. Самоспасатели фильтрующего типа. Общие технические требования. Методы испытаний
167
пункты 4.1.3, 4.1.4, 4.1.6 –4.1.9, 4.3.2 – 4.3.6, 4.4.1 и 4.4.2
ГОСТ Р 53261-2009
Техника пожарная. Самоспасатели фильтрующие для защиты людей от токсичных продуктов горения при эвакуации из задымленных помещений во время пожара. Общие технические требования. Методы испытаний
168
пункт 4.4, подпункт 17
пункт 4.3.2, подраздел 4.1
ГОСТ EN ISO 13982-1-2012
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от твердых аэрозолей. Часть 1. Требования к эксплуатационным характеристикам одежды специальной, обеспечивающей защиту всего тела от твердых аэрозолей химических веществ (одежда
типа 5)
169
пункт 3
ГОСТ 12.4.173-87
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от щелочей. Нормы щелочепроницаемости
170
пункты 5.1.2 и 5.2.2 – 5.2.4
ГОСТ 12.4.243-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная дополнительная для работ с радиоактивными
и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний
171
пункты 5.2.2 и 5.2.3
ГОСТ 12.4.251-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от растворов кислот. Технические требования
172
подразделы 5.3 и 5.4
ГОСТ 12.4.252-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний
173
подразделы 4.1, 4.2
ГОСТ 12.4.259-2014
(ЕN 13034:2005)
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от жидких химических веществ. Эксплуатационные требования к одежде для химической защиты, обеспечивающей ограниченную защиту от жидких химических веществ (типы 6 и РВ [6])
174
подразделы 5.5 – 5.10, 6.5, 6.6 и 6.8 – 6.11
ГОСТ 12.4.279-2014
(EN 14325:2004)
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Классификация, технические требования, методы испытаний и маркировка
175
подразделы 4.1.2, 4.1.4 и 4.1.5.3
ГОСТ 12.4.287-2015
Система стандартов безопасности труда. Фильтрующая защитная одежда от паров, газов токсичных веществ. Технические условия

176
5.3.1 және 5.3.2-тармақтар
12.4.310-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жұмыс істейтіндерді мұнай мен мұнай өнімдерінің әсерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар
177
1.3 және 1.4-кіші бөлімдер
16166-80 МемСТ
Қышқылдан қорғайтын арнайы киімге арналған жартылай жүн қосылған мата. Техникалық шарттар
178
5.2.5.1 – 5.2.5.5 және 5.2.5.14-тармақтар
1387-2003 БСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік және арнайы киім. Жалпы техникалық шарттар
179

176
пункты 5.3.1 и 5.3.2
ГОСТ 12.4.310-2016
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты работающих от воздействия нефти и нефтепродуктов. Технические требования
177
подразделы 1.3 и 1.4
ГОСТ 16166-80
Ткани полушерстяные для кислотозащитной спецодежды. Технические условия
178
пункты 5.2.5.1 – 5.2.5.5 и 5.2.5.14
СТБ 1387-2003
Система стандартов безопасности труда. Одежда производственная и специальная. Общие технические условия
179

4.4-тармақ, 18) тармақша
4.1 және 4.2-кіші бөлімдер
12.4.259-2014 МемСТ
(13034:2005 ЕN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сұйық химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. Сұйық химиялық заттардан шектеулі қорғануды қамтамасыз ететін, химиялық қорғануға арналған киімдерге қойылатын пайдалану талаптары (6 және РВ [6]-типтер)
180
9 және 10-бөлімдер
12.4.279-2014 МемСТ
( 14325:2004 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. Сыныптау, техникалық талаптар, сынақтан өткізу әдістері және таңбалау
181
4.4-тармақ, 19) тармақша
5.2.1.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.4 – 5.3.6 және 5.4.2-тармақтар
12.4.253-2013 МемСТ
(166:2002 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көздерді қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар
182
4.2-кіші бөлім
51854-2001 Р МемСТ
Күннен қорғайтын көзәйнек линзалары. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
183
4.4-тармақ, 21) тармақша
5.3-кіші бөлім
2023-2013 ISO МемСТ
Төсеніші бар резеңке жұмыс аяқкиімі. Техникалық шарттар
184
2.5-тармақ
12.4.072-79 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Судан, мұнай майларынан және механикалық әсерлерден қорғайтын арнайы қалыпты резеңке етіктер. Техникалық талаптар
185
5.26 және 5.27-кіші бөлімдер
12.4.137-2001 МемСТ
Мұнайдан, мұнай өнімдерінен, қышқылдардан, сілтілерден, уытты емес және жарылыс қауіпі бар шаңнан қорғауға арналған жоғарғы қабы былғары арнайы аяқкиім. Техникалық талаптар
186
5.2.3, 5.2.5 және 5.2.6-тармақтар
12.4.242-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеуге арналған арнайы қосымша аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
187
5-бөлім
12.4.264-2014 МемСТ
(421:1994 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғайтын жеке қорғау құралдары. Ионды сәулеленуден және радиоактивті заттардан қорғауға арналған қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
188
5.3.5-тармақ
12.4.270-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық токсинді заттармен жұмыс істеуге арналған жоғарғы беті арнайы зарарсыздандырылған матадан жасалған аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
189
2.6 -тармақ
5375-79 МемСТ
Қалыпты, резеңке етіктер. Техникалық шарттар
190
2.5-тармақ
12265-78 МемСТ
Мұнайдан, мұнай өнімдерінен және майлардан қорғайтын қалыпты, резеңке етіктер. Техникалық шарттар
191
3.2.3-тармақ
29182-91 МемСТ
Резеңке аяқкиім. Астарлы немесе астарсыз, химикаттардың әсеріне шыдамды резеңке жұмыс етіктері

пункт 4.4, подпункт 18
подразделы 4.1 и 4.2
ГОСТ 12.4.259-2014
(ЕN 13034:2005)
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от жидких химических веществ. Эксплуатационные требования к одежде для химической защиты, обеспечивающей ограниченную защиту от жидких химических веществ (типы 6 и РВ [6])
180
разделы 9 и 10
ГОСТ 12.4.279-2014 (EN 14325:2004)
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Классификация, технические требования, методы испытаний и маркировка
181
пункт 4.4, подпункт 19
пункты 5.2.1.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.4 – 5.3.6 и 5.4.2
ГОСТ 12.4.253-2013
(EN 166:2002)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования
182
подраздел 4.2
ГОСТ Р 51854-2001
Линзы очковые солнцезащитные. Технические требования. Методы испытаний
183
пункт 4.4, подпункт 21
подраздел 5.3
ГОСТ ISO 2023-2013
Обувь резиновая рабочая с подкладкой. Технические условия
184
пункт 2.5
ГОСТ 12.4.072-79
Система стандартов безопасности труда. Сапоги специальные резиновые формовые, защищающие от воды, нефтяных масел и механических воздействий. Технические условия
185
подразделы 5.26 и 5.27
ГОСТ 12.4.137-2001
Обувь специальная с верхом из кожи для защиты от нефти, нефтепродуктов, кислот, щелочей, нетоксичной и взрывоопасной пыли. Технические условия
186
пункты 5.2.3, 5.2.5 и 5.2.6
ГОСТ 12.4.242-2013
Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная дополнительная для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний
187
раздел 5
ГОСТ 12.4.264-2014
(EN 421:1994)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки для защиты
от ионизирующего излучения и радиоактивных веществ. Общие технические требования и методы испытаний
188
пункт 5.3.5
ГОСТ 12.4.270-2014
Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная дезактивируемая с текстильным верхом для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний
189
пункт 2.6
ГОСТ 5375-79
Сапоги резиновые формовые. Технические условия
190
пункт 2.5
ГОСТ 12265-78
Сапоги резиновые формовые, защищающие от нефти, нефтепродуктов и жиров. Технические условия
191
пункт 3.2.3
ГОСТ 29182-91
Резиновая обувь. Резиновые рабочие сапоги с подкладкой или без подкладки, стойкие к действию химикатов

192
5.3.1.2, 5.4.3 және 5.8.2-тармақтар
20345-2011 ЕН ИСО Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқтарды қорғайтын жеке қорғану құралдары. Аяты қорғаушы аяқкиім. Техникалық талаптар
193
4.5-тармақ, 1) тармақша
4.4.2-тармақ, 4.2-кіші бөлім, 5-бөлім
340-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғану киімі. Жалпы техникалық талаптар
194
5.3-бөлім
12.4.217-2001 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттар мен ионды сәулеленуден қорғайтын жеке қорғану құралдары. Талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
195
5.2.2 және 5.2.3-тармақтар
12.4.242-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеуге арналған арнайы қосымша аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
196
5.2.1 – 5.2.4-тармақтар,
5.2-кіші бөлім
12.4.243-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеуге арналған арнайы қосымша киім. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
197
5.1.7, 5.2.4 және 5.2.7-тармақтар
12.4.248-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттарман жұмыс істеуге арналған тыныс алу органдарын қорғауға арналған қосымша жеке қорғау құралдары. Жалпы талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
198
5-бөлім
12.4.252-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғайтын жеке қорғану құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
199
6-бөлім
12.4.261.2-2014 МемСТ
(11933-2:1987 ISO)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғайтын жеке қорғану құралдары. Камералық қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар
200
4.2-кіші бөлім
12.4.266-2014 МемСТ
(1073-2:2002 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қатты заттардан радиоактивті ластану әсерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
201
5.3.6-тармақ
12.4.270-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық токсинді заттармен жұмыс істеуге арналған жоғарғы беті арнайы зарарсыздандырылған матадан жасалған аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
202
5-бөлім
11209-2014 МемСТ
Арнайы киімге арналған маталар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
203
6.8.1 және 6.9-тармақтар
33717-2015 МемСТ
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Радиоактивті заттардан қорғануға арналған жеке қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар
204
5.1 – 5.9 және 6.1 – 6.9-кіші бөлімдер
16602-2010 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. Сыныптау, таңбалау және пайдалану талаптары

192
пункты 5.3.1.2, 5.4.3 и 5.8.2
ГОСТ Р ЕН ИСО 20345-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты ног. Обувь защитная. Технические требования
193
пункт 4.5, подпункт 1
пункт 4.4.2, подраздел 4.2, раздел 5
ГОСТ EN 340-2012
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Общие технические требования
194
раздел 5.3
ГОСТ 12.4.217-2001
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от радиоактивных веществ и ионизирующих излучений. Требования и методы испытаний
195
пункты 5.2.2 и 5.2.3
ГОСТ 12.4.242-2013
Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная дополнительная для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний
196
пункты 5.2.1 – 5.2.4,
подраздел 5.2
ГОСТ 12.4.243-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная дополнительная для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний
197
пункты 5.1.7, 5.2.4 и 5.2.7
ГОСТ 12.4.248-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания дополнительные для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие требования
и методы испытаний
198
раздел 5
ГОСТ 12.4.252-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний
199
раздел 6
ГОСТ 12.4.261.2-2014
(ISO 11933-2:1987)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки камерные. Общие технические требования
200
подраздел 4.2
ГОСТ 12.4.266-2014
(EN 1073-2:2002)
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от воздействия радиоактивного загрязнения твердыми веществами. Технические требования и методы испытаний
201
пункт 5.3.6
ГОСТ 12.4.270-2014
Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная дезактивируемая с текстильным верхом для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний
202
раздел 5
ГОСТ 11209-2014
Ткани для специальной одежды. Общие технические требования. Методы испытаний
203
пункты 6.8.1 и 6.9
ГОСТ 33717-2015
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Средства индивидуальной защиты от радиоактивных веществ. Общие технические требования
204
подразделы 5.1 – 5.9 и
6.1 – 6.9
ГОСТ Р ИСО 16602-2010
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Классификация, маркировка и эксплуатационные требования

205
4.5-тармақ, 3) тармақша
5.5-бөлім
12.4.217-2001 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттар мен ионды сәулеленуден қорғайтын жеке қорғану құралдары. Талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
206
4.2-бөлім
12.4.240-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулағыш костюмдер. Жалпы техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
207
5.2.1 – 5.2.4-тармақтар
12.4.243-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеуге арналған арнайы қосымша киім. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
208
9 және 10-бөлімдер
12.4.279-2014 МемСТ
(14325:2004 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. Сыныптау, техникалық талаптар, сынақтан өткізу әдістері және таңбалау
209
5.1.1.3 – 5.1.1.8, 5.2.1.7, 5.2.1.10, 5.2.1.12, 5.2.1.16, 5.2.1.21, 5.2.1.25, 5.2.1.27, 5.2.1.28, 5.2.2.8, 5.4.4, 5.4.5 және 5.4.7-тармақтар
12.4.292-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғау құралдары. Химиялық байланысты немесе сығылған оттекті оқшаулағыш өзін-өзі құтқарушылар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
210
6.8.2-тармақ
33717-2015 МемСТ
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Радиоактивті заттардан қорғайтын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар
211
4.5-тармақ, 5) тармақша
5.1 – 5.3, 7.7, 7.12.1 – 7.12.3, 7.14 – 7.16, 7.17.3.1, 7.19, 7.20.3, 7.21 және 8.2-тармақтар, 1-бөлім 1827-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Киіп-шешілетін газға қарсы, аэрозольға қарсы немесе құрамдастырылған фильтрлері бар дем алу клапанысыз оқшаулағыш материалдардан жасалған жартылай маскілер. Жалпы техникалық шарттар
212
6.1.2, 6.2, 6.3.2.2.3 – 6.3.2.2.5, 6.3.2.4.2, 6.10.1.3, 6.11.1.2, 6.11.2.4.2, 6.13, 6.14 және 7.13-тармақтар 1-бөлім 12942-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскамен, жартылай маскамен және ширек маскамен пайдаланылатын ауаны күштеп беретін сүзгіш тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
213
3.2.1-тармақ
12.4.034-2001 МемСТ
(133-90 ЕН)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сыныптау және таңбалау
214
5.4-тармақ, 1-бөлім 12.4.041-2001 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын сүзгіш жеке қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар

205
пункт 4.5, подпункт 3
раздел 5.5
ГОСТ 12.4.217-2001
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от радиоактивных веществ
и ионизирующих излучений. Требования и методы испытаний
206
раздел 4.2
ГОСТ 12.4.240-2013
Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Общие технические требования и методы испытаний
207
пункты 5.2.1 – 5.2.4
ГОСТ 12.4.243-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная дополнительная для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний
208
разделы 9 и 10
ГОСТ 12.4.279-2014
(EN 14325:2004)
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Классификация, технические требования, методы испытаний и маркировка
209
пункты 5.1.1.3 – 5.1.1.8, 5.2.1.7, 5.2.1.10, 5.2.1.12, 5.2.1.16, 5.2.1.21, 5.2.1.25, 5.2.1.27, 5.2.1.28, 5.2.2.8, 5.4.4, 5.4.5 и 5.4.7
ГОСТ 12.4.292-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие самоспасатели с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
210
пункт 6.8.2
ГОСТ 33717-2015
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Средства индивидуальной защиты от радиоактивных веществ. Общие технические требования
211
пункт 4.5, подпункт 5
пункты 5.1 – 5.3, 7.7,
7.12.1 – 7.12.3, 7.14 – 7.16, 7.17.3.1, 7.19, 7.20.3, 7.21 и 8.2, раздел 1
ГОСТ EN 1827-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски
из изолирующих материалов без клапанов вдоха со съемными противогазовыми, противоаэрозольными или комбинированными фильтрами. Общие технические условия
212
пункты 6.1.2, 6.2,
6.3.2.2.3 – 6.3.2.2.5, 6.3.2.4.2, 6.10.1.3, 6.11.1.2, 6.11.2.4.2, 6.13, 6.14 и 7.13 раздел 1
ГОСТ EN 12942-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые с масками, полумасками и четвертьмасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
213
пункт 3.2.1
ГОСТ 12.4.034-2001
(ЕН 133-90)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Классификация и маркировка
214
пункт 5.4, раздел 1
ГОСТ 12.4.041-2001
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие. Общие технические требования

215
4.1, 5.1.1 – 5.1.4 және 5.1.7-тармақтар
12.4.121-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш газқағар. Жалпы техникалық шарттар
216
2.6-тармақ ( 2-тармақ, 3-кесте)
12.4.166-85 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік газқағарға арналған ШМ-ның беткі бөлігі. Техникалық шарттар
217
5.3.2 және 5.5-тармақтар
12.4.217-2001 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттар мен ионды сәулеленуден қорғайтын жеке қорғану құралдары. Талаптар және сынақтан өткізу әдістері
218
5.3, 5.4.2.2, 5.12.1.2 , 5.12.1.3, 5.12.2.2, 5.12.2.4, 5.14, 5.15 және 5.16.2 – 5.16.4-тармақтар, 4-бөлім
12.4.234-2012 МемСТ
(12941:1998 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Шлеммен және капюшонмен пайдаланылатын ауаны күштеп беретін сүзгіш тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
219
4.1, 4.2, 5.2, 5.5.3, 5.6 – 5.9 және 5.10.2-тармақтар
12.4.235-2012 МемСТ
(14387:2008 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Газға қарсы және құрамдастырылған сүзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
220
5.9, 5.13, 5.21 және 7.3-тармақтар
12.4.236-2012 МемСТ
(138:1994 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскамен және жартылай маскамен пайдаланылатын таза ауа беретін шлангасы бар тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
221
4.1.3, 4.3.5, 4.5.6, 4.5.7, 4.5.8.4, 4.6, 4.7.4, 4.7.5, 4.8.6, 4.9.3, 4.11.3, 4.11.6, 4.13.8, 4.13.11, 4.13.13, 4.14.2, 4.16 және 5.2-тармақтар 12.4.238-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар оқшаулаушы автономды аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
222
3.3, 3.8.2, 3.8.5.3, 3.8.5.4, 3.9 – 3.12 және 4.2-тармақтар
12.4.244-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Оқшаулаушы материалдардан жасалған жартылай маскілер мен ширекмаскілер. Жалпы техникалық шарттар
223
3.1, 4.3, 4.5, 4.6.1, 4.7, 4.8.1, 5.2 және 7.6.2-тармақтар
12.4.246-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Аэрозолға қарсы сүзгіштер. Жалпы техникалық шарттар

215
пункты 4.1, 5.1.1 – 5.1.4 и 5.1.7
ГОСТ 12.4.121-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Противогазы фильтрующие. Общие технические условия
216
пункт 2.6 (пункт 2, таблица 3)
ГОСТ 12.4.166-85
Система стандартов безопасности труда. Лицевая часть ШМП для промышленных противогазов. Технические условия
217
пункты 5.3.2 и 5.5
ГОСТ 12.4.217-2001
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от радиоактивных веществ и ионизирующих излучений. Требования и методы испытаний
218
пункты 5.3, 5.4.2.2,
5.12.1.2 , 5.12.1.3, 5.12.2.2, 5.12.2.4, 5.14, 5.15 и
5.16.2 – 5.16.4, раздел 4
ГОСТ 12.4.234-2012
(EN 12941:1998)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые со шлемом или капюшоном. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
219
пункты 4.1, 4.2, 5.2, 5.5.3, 5.6 – 5.9 и 5.10.2
ГОСТ 12.4.235-2012
(EN 14387:2008)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
220
пункты 5.9, 5.13, 5.21 и 7.3
ГОСТ 12.4.236-2012
(EN 138:1994)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательные аппараты со шлангом подачи чистого воздуха, используемые с масками и полумасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
221
пункты 4.1.3, 4.3.5, 4.5.6, 4.5.7, 4.5.8.4, 4.6, 4.7.4, 4.7.5, 4.8.6, 4.9.3, 4.11.3, 4.11.6, 4.13.8, 4.13.11, 4.13.13, 4.14.2, 4.16 и 5.2
ГОСТ 12.4.238-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие автономные со сжатым воздухом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
222
пункты 3.3, 3.8.2, 3.8.5.3, 3.8.5.4, 3.9 – 3.12 и 4.2
ГОСТ 12.4.244-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски
и четвертьмаски из изолирующих материалов. Общие технические условия
223
пункты 3.1, 4.3, 4.5, 4.6.1, 4.7, 4.8.1, 5.2 и 7.6.2
ГОСТ 12.4.246-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные. Общие технические условия

4.1, 4.2, 5.1.1.2, 5.1.1.3, 5.1.1.6, 5.1.1.8, 5.1.1.9, 5.1.3.1 – 5.1.3.3 және 5.1.4.1 – 5.1.4.3-тармақтар
12.4.285-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғау құралдары. Сүзгіш өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
227
3.2, 3.3, 3.10.1.2, 3.10.3.4, 3.10.3.5, 3.12, 3.13, 3.15, 3.16 және 4.2-тармақтар
12.4.293-2015 МемСТ
(136:1998 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғау құралдары. Маскілер. Жалпы техникалық шарттар
228
7.9.1, 7.9.2, 7.11, 7.12, 7.15, 7.16, 7.17.2.1, 7.17.2.2, 8.3.2 және 8.3.3-тармақтар,
5-бөлім 12.4.294-2015 МемСТ
(149:2001+А1:2009 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғау құралдары. Аэрозолдан қорғауға арналған сүзгіш жартылай маскілер. Жалпы техникалық шарттар
229
4.1, 5.1.3 – 5.1.5 және 5.1.8-тармақтар
12.4.296-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғау құралдары. Сүзгіш респираторлар. Жалпы техникалық шарттар
230
4.3, 5.8, 5.9, 5.11, 5.1.2; 5.5.2, 5.5.3, 6.2, 8.2.2 және 8.2.3-тармақтар
12.4.300-2015 МемСТ
(405:2001+А1:2009 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Дем алу клапаны және газға қарсы алынбайтын және (немесе) құрастырмалы сүзгіші бар сүзгіш жартылай маскілер. Жалпы техникалық шарттар
231
6.2 және 6.6-тармақтар
33717-2015 МемСТ
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Радиоактивті заттардан қорғайтын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар
232
5.5, 5.9 және 5.10.6-тармақтар
11.14.05-2010 БСТ
Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғауға арналған сүзгіш өзін-өзі құтқарушылар. Жалпы техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
233
5.1.1.3 – 5.1.1.8, 5.1.2.4, 5.1.2.7, 5.1.2.12, 5.1.2.13, 5.1.2.15, 5.1.2.16, 5.1.2.20, 5.1.4.5, 5.1.4.8, 5.1.28, 5.2.2, 5.4 және 6.7-тармақтар
12.4.253-2011 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған және химиямен байланысты оттегі бар тау-кен құтқарушысына арналған автономды оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық шарттар
234
5.10, 5.11, 5.1.2, 5.3.5, 5.3.7 – 5.3.10, 5.13.1, 5.14.5 және 9.2-тармақтар, 7-бөлім
12.4.273-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскасы немесе жиынтығында ерінарты бар, ашық контурлы және сығылған ауа беретін аппараттар (Өзін-өзі құтқарушылар). Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау

пункты 4.1, 4.2, 5.1.1.2, 5.1.1.3, 5.1.1.6, 5.1.1.8, 5.1.1.9, 5.1.3.1 – 5.1.3.3 и 5.1.4.1 – 5.1.4.3
ГОСТ 12.4.285-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели фильтрующие. Общие технические требования. Методы испытаний
227
пункты 3.2, 3.3, 3.10.1.2, 3.10.3.4, 3.10.3.5, 3.12, 3.13, 3.15, 3.16 и 4.2
ГОСТ 12.4.293-2015
(EN 136:1998)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Маски. Общие технические условия
228
пункты 7.9.1, 7.9.2, 7.11, 7.12, 7.15, 7.16, 7.17.2.1, 7.17.2.2, 8.3.2 и 8.3.3,
раздел 5
ГОСТ 12.4.294-2015
(EN 149:2001+А1:2009)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие для защиты от аэрозолей. Общие технические условия
229
пункты 4.1, 5.1.3 – 5.1.5 и 5.1.8
ГОСТ 12.4.296-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Респираторы фильтрующие. Общие технические условия
230
пункты 4.3, 5.8, 5.9, 5.11, 5.1.2; 5.5.2, 5.5.3, 6.2, 8.2.2 и 8.2.3
ГОСТ 12.4.300-2015
(EN 405:2001+А1:2009)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие с клапанами вдоха и несъемными противогазовыми и (или) комбинированными фильтрами. Общие технические условия
231
пункты 6.2 и 6.6
ГОСТ 33717-2015
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Средства индивидуальной защиты от радиоактивных веществ. Общие технические требования
232
пункты 5.5, 5.9 и 5.10.6
СТБ 11.14.05-2010
Система стандартов пожарной безопасности. Самоспасатели фильтрующие для защиты органов дыхания. Общие технические требования и методы испытаний
233
пункты 5.1.1.3 – 5.1.1.8, 5.1.2.4, 5.1.2.7, 5.1.2.12, 5.1.2.13, 5.1.2.15, 5.1.2.16, 5.1.2.20, 5.1.4.5, 5.1.4.8, 5.1.28, 5.2.2, 5.4 и 6.7
ГОСТ Р 12.4.253-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Автономные изолирующие дыхательные аппараты со сжатым и с химически связанным кислородом для горноспасателей. Общие технические условия
234
пункты 5.10, 5.11, 5.1.2, 5.3.5, 5.3.7 – 5.3.10, 5.13.1, 5.14.5 и 9.2, раздел 7
ГОСТ Р 12.4.273-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты
с открытым контуром и подачей сжатого воздуха, с маской или загубником в сборе (Самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка

235
5.1.2, 5.1.3, 5.1.5, 5.3.5, 5.3.7, 5.3.11, 5.3.14, 5.5.1.5, 5.8, 5.9, 5.11.1, 5.12.5 және 9.2-тармақтар, 7-бөлім
12.4.274-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Ашық контурлы, капюшонды, оқшаулаушы сығылған ауасы бар аппараттар (Өзін-өзі құтқарушылар). Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
236
5.1.3, 5.7.2.2 және 5.10.6-тармақтар, 7-бөлім 12.4.275-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Капюшонды, таза ауаны күштеп беретін, шлангылі аппарат. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
237
5.10, 5.11, 5.12.9, 5.13.1, 5.13.5.1, 5.14 және 5.15.5-тармақтар, 7, 9-бөлімдер 12.4.276-1-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауа беретін желісі бар тыныс алу аппараты. 1-бөлік. Толық маскалы аппарат. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау

235
пункты 5.1.2, 5.1.3, 5.1.5, 5.3.5, 5.3.7, 5.3.11, 5.3.14, 5.5.1.5, 5.8, 5.9, 5.11.1, 5.12.5 и 9.2, раздел 7
ГОСТ Р 12.4.274-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие со сжатым воздухом, с открытым контуром, с капюшоном (самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
236
пункты 5.1.3, 5.7.2.2, и 5.10.6, раздел 7
ГОСТ Р 12.4.275-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты шланговые с принудительной подачей чистого воздуха,
с капюшоном. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
237
пункты 5.10, 5.11, 5.12.9, 5.13.1, 5.13.5.1, 5.14 и 5.15.5, разделы 7, 9
ГОСТ Р 12.4.276-1-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 1. Аппараты с полной маской. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка

238
4.8, 4.9, 4.10.1.2, 4.10.5.1, 4.11, 4.12.5 және 8.2-тармақтар, 6-бөлім
12.4.276-2-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауа беретін желісі бар тыныс алу аппараты. 2-бөлік. Жартылай маскалы және шамадан тыс қысымы бар аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
239
5.1.3, 5.3.,6, 5.3.7, 5.3.10, 5.3.15, 5.3.16, 5.9, 5.11.1 және 5.12.5-тармақтар,

238
пункты 4.8, 4.9, 4.10.1.2, 4.10.5.1, 4.11, 4.12.5 и 8.2,
раздел 6
ГОСТ Р 12.4.276-2-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 2. Аппараты с полумаской и избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
239
пункты 5.1.3, 5.3.,6, 5.3.7, 5.3.10, 5.3.15, 5.3.16, 5.9, 5.11.1 и 5.12.5,

7 және 9-бөлімдер
12.4.277-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар, жартылай маскалы және шамадан тыс қысымы бар өкпе-күштік автоматты өзін-өзі құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
240
4.1.2, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.10, 4.10, 4.13, 4.14.4, 4.14.5, 4.15.5 және 8.2-тармақтар,
6-бөлім 12.4.278-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар және ашық контурлы, жартылай маскалы, шамадан тыс қысым үшін ғана пайдаланылатын аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
241
6.5, 6.10, 6.14, 6.15 және 6.17.2-тармақтар 12.4.294-2013 Р МемСТ
(403:2004 ЕН)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Қауіпті өндіріс нысандары персоналдарын химиялық қауіпті заттар мен жанатын өнімдерден қорғауға арналған капюшоны бар сүзгіш өзін-өзі құтқарушы. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау

разделы 7 и 9
ГОСТ Р 12.4.277-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели со сжатым воздухом, с полумаской и легочно-силовым автоматом с избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
240
пункты 4.1.2, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.10, 4.10, 4.13, 4.14.4, 4.14.5, 4.15.5 и 8.2,
раздел 6
ГОСТ Р 12.4.278-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты с сжатым воздухом и открытым контуром, с полумаской, используемой только для избыточного давления. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
241
пункты 6.5, 6.10, 6.14, 6.15 и 6.17.2
ГОСТ Р 12.4.294-2013
(ЕН 403:2004)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатель фильтрующий с капюшоном для защиты персонала опасных производственных объектов от химически опасных веществ и продуктов горения. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка

242
6.4 және 6.16-тармақтар, 4-бөлім
404-201 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Көміртек монооксидінен қорғауға арналған ерінарты бар сүзгіш өзін-өзі құтқарушы. Жалпы техникалық шарттар
243
7.1 – 7.4 және 7.8-тармақтар,
5-бөлім 12083-2011Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалғамалы шлангілері бар аэрозольға қарсы, газға қарсы және құрастырылған сүзгіштер. Талаптар, сынаулар, таңбалау

242
пункты 6.4 и 6.16,
раздел 4
ГОСТ Р ЕН 404-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатель фильтрующий для защиты от монооксида углерода с загубником. Общие технические условия
243
пункты 7.1 – 7.4 и 7.8,
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 12083-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные, противогазовые и комбинированные
с соединительными шлангами. Требования, испытания, маркировка

244
6.10.1, 6.11, 6.12.3, 6.19.1 және 6.21-тармақтар 14594-2011 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалғамалы шлангілері бар аэрозольға қарсы, газға қарсы және құрастырылған сүзгіштер. Талаптар, сынаулар, таңбалау
245
4.6-тармақ, 1) тармақша
7.2 – 7.6-кіші бөлімдер
11612-2014 ISO МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу мен жалыннан қорғауға арналған киім. Жалпы талаптар мен пайдаланылу сипаттамасы

244
пункты 6.10.1, 6.11, 6.12.3, 6.19.1 и 6.21
ГОСТ Р ЕН 14594-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательные аппараты с непрерывной подачей сжатого воздуха от магистрали. Требования, испытания, маркировка
245
пункт 4.6, подпункт 1
подразделы 7.2 – 7.6
ГОСТ ISO 11612-2014
Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и пламени. Общие требования и эксплуатационные характеристики

246
7-бөлім
407-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғайтын жеке қорғау құралдары. Жоғары температура мен оттан қорғауға арналған қолғаптар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
247
12.4.044-87 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жоғары температурадан қорғауға арналған әйел костюмдері. Техникалық шарттар
248
12.4.045-87 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жоғары температурадан қорғауға арналған ерлер костюмдері. Техникалық шарттар

246
раздел 7
ГОСТ EN 407-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки для защиты от повышенных температур и огня. Технические требования. Методы испытаний
247
ГОСТ 12.4.044-87
Система стандартов безопасности труда. Костюмы женские для защиты от повышенных температур. Технические условия
248
ГОСТ 12.4.045-87
Система стандартов безопасности труда. Костюмы мужские для защиты от повышенных температур. Технические условия

249
1.2-кіші бөлім, 2-бөлім 12.4.183-91 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғау құралдарына арналған материалдар. Техникалық талаптар
250
4.2.1 (1-кесте) және 4.3.2-тармақтар
12.4.221-2002 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу сәулеленуінің, конвективті жылудың жоғары температурасынан қорғауға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар
251
5.5.3.2 және 5.5.3.3-тармақтар, 5.6.1-бөлім
12.4.250-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Балқыған металдың ұшқындары мен шашырандысынан қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар
252

249
подраздел 1.2, раздел 2
ГОСТ 12.4.183-91
Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств защиты рук. Технические требования
250
пункты 4.2.1 (таблица 1) и 4.3.2
ГОСТ 12.4.221-2002
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от повышенных температур теплового излучения, конвективной теплоты. Общие технические требования
251
пункты 5.5.3.2 и 5.5.3.3, подраздел 5.6.1
ГОСТ 12.4.250-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от искр и брызг расплавленного металла. Технические требования
252

5.5-кіші бөлім
12.4.252-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғайтын жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
253
5.1.5, 5.3.1.2 және 5.3.1.4-тармақтар
12.4.297-2013 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу сәулеленуінің, конвективті жылудың жоғары температурасынан, балқыған металдың шашырандысынан, қызу беттерге тиюден, жалынның қысқа уақытты әсерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
254
4.6-тармақ, 3) тармақша
4.5 және 4.6-кіші бөлімдер, 6-бөлім
511-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғайтын жеке қорғау құралдары. Суықтан қорғайтын қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
255
5.3 және 5.4.1-кіші бөлімдер
12.4.303-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Төменгі температурадан қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар
01.07.2019 бастап қолданылады
256
1.5.2 -тармақ
29335-92 МемСТ
Төменгі температурадан қорғауға арналған ерлер костюмі. Техникалық шарттар
257
1.5.2-тармақ
29338-92 МемСТ
Төменгі температурадан қорғауға арналған әйелдер костюмі. Техникалық шарттар
258
5.2.3.2-тармақ
1387-2003 БСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік және арнайы киім. Жалпы техникалық шарттар
259
4.12-тармақ
732-95 КМС
Малшыларға арналған жылы астарлы ерлер костюмі. Техникалық шарттар
260
5.3 және 5.4.1-кіші бөлімдер
12.4.236-2011 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Төмен температурадан қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар
01.07.2019 дейін қолданылады
261
4.6-тармақ, 7) тармақша
4.9 және 4.14-кіші бөлімдер
12.4.032-95 МемСТ
Жоғары температураның әсерінен қорғайтын былғары қабатты арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар
262
6.4.4-кіші бөлім
20345-2011 ЕН ИСО Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқтарды қорғайтын жеке қорғау құралдары. Қорғаушы аяқкиім. Техникалық талаптар
263
5.1 және 5.6-тармақтар
20349-2013 ЕН ИСО Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Термиялық тәуекелдерден және құю және дәнекерлеу өндірістерінде балқыған металдың шашырандысынан қорғаушы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
264
4.6-тармақ, 9) тармақша
5.2.1, 5.2.2 және 5.2.5-кіші бөлімдер
397-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаушы каскілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
265
4.6-тармақ, 11) тармақша
5.2.1.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.2.9, 5.3.1 – 5.3.3, 5.3.5, 5.4.2 және 5.4.3-тармақтар
12.4.253-2013 МемСТ
(166:2002 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көздерді қорғайтын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар

подраздел 5.5
ГОСТ 12.4.252-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний
253
пункты 5.1.5, 5.3.1.2 и 5.3.1.4
ГОСТ Р 12.4.297-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от повышенных температур теплового излучения, конвективной теплоты, выплесков расплавленного металла, контакта с нагретыми поверхностями, кратковременного воздействия пламени. Технические требования и методы испытаний
254
пункт 4.6, подпункт 3
подразделы 4.5 и 4.6, раздел 6
ГОСТ EN 511-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки защитные от холода. Общие технические требования. Методы испытаний
255
подразделы 5.3 и 5.4.1
ГОСТ 12.4.303-2016
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от пониженных температур. Технические требования
применяется с 01.07.2019
256
пункт 1.5.2
ГОСТ 29335-92
Костюмы мужские для защиты от пониженных температур. Технические условия
257
пункт 1.5.2
ГОСТ 29338-92
Костюмы женские для защиты от пониженных температур. Технические условия
258
пункт 5.2.3.2
СТБ 1387-2003
Система стандартов безопасности труда. Одежда производственная и специальная. Общие технические условия
259
пункт 4.12
КМС 732-95
Костюм мужской на утепляющей подкладке для животноводов. Технические условия
260
подразделы 5.3 и 5.4.1
ГОСТ Р 12.4.236-2011
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от пониженных температур. Технические требования
применяется до 01.07.2019
261
пункт 4.6, подпункт 7
подразделы 4.9 и 4.14
ГОСТ 12.4.032-95
Обувь специальная с кожаным верхом для защиты от действия повышенных температур. Технические условия
262
подраздел 6.4.4
ГОСТ Р ЕН ИСО 20345-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты ног. Обувь защитная. Технические требования
263
подразделы 5.1 и 5.6
ГОСТ Р ЕН ИСО 20349-2013
Система стандартов безопасности труда. Обувь защитная от термических рисков и выплесков расплавленного металла на литейных и сварочных производствах. Общие технические требования и методы испытаний
264
пункт 4.6, подпункт 9
подразделы 5.2.1, 5.2.2 и 5.2.5
ГОСТ EN 397-2012
Система стандартов безопасности труда. Каски защитные. Общие технические требования. Методы испытаний
265
пункт 4.6, подпункт 11
пункты 5.2.1.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.2.9, 5.3.1 –
5.3.3, 5.3.5, 5.4.2 и 5.4.3
ГОСТ 12.4.253-2013
(EN 166:2002)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования

266
5.1.1, 5.1.4, 5.17.1 – 5.17.3 және Б.3.4-тармақтар, 5.4, 5.5, 5.7 –5.11 және 5.13-кіші бөлімдер 12.4.254-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дәнекерлеу және соған ұқсас процестерде көз бен бетті қорғайтын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық шарттар
267
4.3.2 және 4.3.4-тармақтар,
4.1-кіші бөлім
379-2011 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дәнекерлеу және соған ұқсас үдерістерде көз бен бетті қорғайтын жеке қорғау құралдары. Автоматты дәнекерлеу жарық сүзгіштері. Жалпы техникалық шарттар
268

266
пункты 5.1.1, 5.1.4,
5.17.1 – 5.17.3 и Б.3.4,
подразделы 5.4, 5.5, 5.7 –5.11 и 5.13
ГОСТ 12.4.254-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз и лица при сварке и аналогичных процессах. Общие технические условия
267
пункты 4.3.2 и 4.3.4,
подраздел 4.1
ГОСТ Р ЕН 379-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз и лица при сварке и аналогичных процессах. Автоматические сварочные светофильтры. Общие технические условия
268

4.7-тармақ, 1) тармақша
6.2.1, 6.2.2, 6.3.2.1, 6.3.2.2, 6.3.3, 7.2 және 7.3-кіші бөлімдер
11612-2014 ISO МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу мен жалыннан қорғайтын киім. Жалпы талаптар және пайдалану сипаттамасы
269
6 және 7-бөлімдер
14116-2016 ISO МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу мен жалыннан қорғайтын киім мен материалдар. Жалынның шектеулі таралуы. Отқа төзімділікке қойылатын талаптар
270
4.2, 5.1.5, 5.3.2.2, 5.5.1 – 5.5.3 және 5.5.4.3-кіші бөлімдер
12.4.234-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр доғасының термиялық тәуекелдерінен қорғауға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
271
4.7-тармақ, 2) тармақша
5.6 – 5.8-кіші бөлімдер
12.4.234-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр доғасының термиялық тәуекелдерінен қорғауға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
272
4.7-тармақ, 3) тармақша
5.3.1-тармақ, 2.7-кіші бөлім
12.4.023-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бетті қорғайтын қалқаншалар. Жалпы техникалық талаптар мен бақылау әдістері
273
5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1 – 5.3.3, 5.3.7 және 5.3.8-тармақтар
12.4.253-2013 МемСТ
(166:2002 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көздерді қорғайтын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар
274
4.7-тармақ, 5) тармақша
6.2.1-тармақ
11612-2014 ISO МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу мен жалыннан қорғайтын киім. Жалпы талаптар және пайдалану сипаттамасы
275
4.5.1 және 4.7-тармақ
12.4.032-95 МемСТ
Жоғары температураның әсерінен қорғауға арналған сыртқы қабаты былғары арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар
276
5.4, 5.26 және 5.27-тармақтар
12.4.137-2001 МемСТ
Мұнайдан, мұнай өнімдерінен, қышқылдардан, сілтілерден, уытты емес және жарылыс қауіпі бар шаңнан қорғауға арналған жоғарғы қабы былғары арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар
277
5.4-тармақ
28507-99 МемСТ
Механикалық әсерден қорғауға арналған сыртқы қабаты былғары арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар
278
6.4.4-тармақ
20345-2011 Р ЕН ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқтарды қорғайтын жеке қорғау құралдары. Қорғаушы аяқкиім. Техникалық талаптар
279
4.7-тармақ, 7) тармақша
6.2.1, 6.3.2.1, 7.2 және 7.3-тармақ
11612-2014 ISO МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу мен жалыннан қорғайтын киім. Жалпы талаптар және пайдалану сипаттамасы
280
4.7-тармақ, 9) тармақша
12.1.038-82 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электрқауіпсіздігі. Жанасу кернеуі мен токтың шектеулі рұқсат етілетін мәні

пункт 4.7, подпункт 1
подразделы 6.2.1, 6.2.2, 6.3.2.1, 6.3.2.2, 6.3.3, 7.2
и 7.3
ГОСТ ISO 11612-2014
Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и пламени. Общие требования и эксплуатационные характеристики
269
разделы 6 и 7
ГОСТ ISO 14116-2016
Система стандартов безопасности труда. Одежда и материалы для защиты от тепла и пламени. Ограниченное распространение пламени. Требования к огнестойкости
270
подразделы 4.2, 5.1.5, 5.3.2.2, 5.5.1 – 5.5.3 и 5.5.4.3
ГОСТ Р 12.4.234-2012
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от термических рисков электрической дуги. Общие технические требования и методы испытаний
271
пункт 4.7, подпункт 2
подразделы 5.6 – 5.8
ГОСТ Р 12.4.234-2012
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от термических рисков электрической дуги. Общие технические требования и методы испытаний
272
пункт 4.7, подпункт 3
пункт 5.3.1, подраздел 2.7
ГОСТ 12.4.023-84
Система стандартов безопасности труда. Щитки защитные лицевые. Общие технические требования и методы контроля
273
пункты 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1 – 5.3.3, 5.3.7 и 5.3.8
ГОСТ 12.4.253-2013
(EN 166:2002)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования
274
пункт 4.7, подпункт 5
пункт 6.2.1
ГОСТ ISO 11612-2014
Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и пламени. Общие требования и эксплуатационные характеристики
275
пункты 4.5.1 и 4.7
ГОСТ 12.4.032-95
Обувь специальная с кожаным верхом для защиты от действия повышенных температур. Технические условия
276
пункты 5.4, 5.26 и 5.27
ГОСТ 12.4.137-2001
Обувь специальная с верхом из кожи для защиты от нефти, нефтепродуктов, кислот, щелочей, нетоксичной и взрывоопасной пыли. Технические условия
277
пункт 5.4
ГОСТ 28507-99
Обувь специальная с верхом из кожи для защиты от механических воздействий. Технические условия
278
пункт 6.4.4
ГОСТ Р ЕН ИСО 20345-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты ног. Обувь защитная. Технические требования
279
пункт 4.7, подпункт 7
пункт 6.2.1, 6.3.2.1, 7.2 и 7.3
ГОСТ ISO 11612-2014
Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и пламени. Общие требования и эксплуатационные характеристики
280
пункт 4.7, подпункт 9
ГОСТ 12.1.038-82
Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Предельно допустимые значения напряжений прикосновения и токов

281
2.4, 2.10.2, 2.11.1 және 2.12.1-тармақтар
12.4.124-83 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Статикалық электрден қорғайтын құралдар. Жалпы техникалық талаптар
282
4.3.1.4, 4.3.2.5 – 4.3.2.7, 4.3.4.3, 4.3.7.4 және 4.3.7.5-кіші бөлімдер
12.4.172-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жиіліктегі электр өрістерінен қорғауға арналған жеке экрандаушы жиынтық. Жалпы техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
283

281
пункты 2.4, 2.10.2, 2.11.1 и 2.12.1
ГОСТ 12.4.124-83
Система стандартов безопасности труда. Средства защиты от статического электричества. Общие технические требования
282
подразделы 4.3.1.4,
4.3.2.5 – 4.3.2.7, 4.3.4.3, 4.3.7.4 и 4.3.7.5
ГОСТ 12.4.172-2014
Система стандартов безопасности труда. Комплект индивидуальный экранирующий для защиты от электрических полей промышленной частоты. Общие технические требования и методы испытаний
283

5.2.1.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.8 және 5.4.2-тармақтар
12.4.253-2013 МемСТ
(166:2002 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көздерді қорғайтын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар
284
4.3 және 4.10-тармақтар
12.4.271-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр өрістерінен қолдарды қорғайтын құралдар. Жалпы техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
285
4.14-тармақ
12.4.276-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқтарды қорғайтын құралдар. Электромагнитті өрістерден қорғауға арналған арнайы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
286
4.1.3 және 4.3.6) тармақшалар
12.4.283-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр тогының зақымдауынан қорғаушы жиынтық. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
287
4.4.1-тармақ
12.4.305-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электромагниттік өрістің радиожиілікті таралуынан қызметкерлерді қорғауға арналған экрандаушы жиынтық. Жалпы техникалық талаптар
288
4.1-тармақ
1149-5-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаушы киім. Электростатикалық қасиеттер. 5-бөлік. Жалпы техникалық талаптар
289
4.7-тармақ, 11) тармақша
2.17-кіші бөлім
12.4.023-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бетті қорғайтын қалқаншалар. Жалпы техникалық талаптар мен бақылау әдістері
290
5.4-кіші бөлім
12.4.252-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
291
4.7-тармақ, 13) тармақша
4.2, 4.5 және 4.6-тармақтар,
4.11.5) тармақша
12.4.307-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Полимер материалдардан жасалған диэлектрлік қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
292
2.2 және 2.5-тармақтар
13385-78 МемСТ
Полимер материалдардан жасалған диэлектрлі арнайы аяқкиім. Техникалық шарттар
293
4-бөлім
1149-5-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаушы киім. Электростатикалық қасиеттер. 5-бөлік. Жалпы техникалық талаптар
294
4.8-тармақ, 1) тармақша
4.1, 4.2, 5.1, 5.2, 6.1 және 6.2-кіші бөлімдер
12.4.281-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көріну мүмкіндігі жоғары арнайы киім. Техникалық талаптар

пункты 5.2.1.1, 5.2.3, 5.2.4, 5.2.6, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.8 и 5.4.2
ГОСТ 12.4.253-2013
(EN 166:2002)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования
284
пункты 4.3 и 4.10
ГОСТ 12.4.271-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук от электромагнитных полей. Общие технические требования и методы испытаний
285
пункт 4.14
ГОСТ 12.4.276-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства защиты ног. Обувь специальная для защиты от электромагнитных полей. Общие технические требования и методы испытаний
286
подпункты 4.1.3 и 4.3.6
ГОСТ 12.4.283-2014
Система стандартов безопасности труда. Комплект защитный от поражения электрическим током. Общие технические требования. Методы испытаний
287
пункт 4.4.1
ГОСТ 12.4.305-2016
Система стандартов безопасности труда. Комплект экранизирующий для защиты персонала от электромагнитных полей радиочастотного диапазона. Общие технические требования
288
пункт 4.1
ГОСТ Р ЕН 1149-5-2008
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства. Часть 5. Общие технические требования
289
пункт 4.7, подпункт 11
подраздел 2.17
ГОСТ 12.4.023-84
Система стандартов безопасности труда. Щитки защитные лицевые. Общие технические требования и методы контроля
290
подраздел 5.4
ГОСТ 12.4.252-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний
291
пункт 4.7, подпункт 13
пункты 4.2, 4.5 и 4.6,
подпункт 4.11.5
ГОСТ 12.4.307-2016
Система стандартов безопасности труда. Перчатки диэлектрические из полимерных материалов. Общие технические требования и методы испытаний
292
пункты 2.2 и 2.5
ГОСТ 13385-78
Обувь специальная диэлектрическая из полимерных материалов. Технические условия
293
раздел 4
ГОСТ Р ЕН 1149-5-2008
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства. Часть 5. Общие технические требования
294
пункт 4.8, подпункт 1
подразделы
4.1, 4.2, 5.1, 5.2, 6.1 и 6.2
ГОСТ 12.4.281-2014
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная повышенной видимости. Технические требования

295
4.14-тармақ
14735-2015 ISO/TR
Косметикалық өнім. Зерттеу әдістері. N-нитрозаминдерді минималдау және табу бойынша техникалық басшылық
296
17276-2016 ISO/TR МемСТ
Порфюмерлік-косметикалық өнім. Косметикадағы скрининг әдісі мен ауыр металдардың шамасын өлшеу үшін зерттеу тәсілі
297
17516-2017 ISO МемСТ
Порфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық нормалар
298
12.4.068-79 МемСТ
Дерматологиялық қорғайтын жеке қорғау құралдары. Сыныптау және жалпы талаптар

295
пункт 4.14
ГОСТ ISO/TR 14735-2015
Продукция косметическая. Аналитические методы. Техническое руководство по минимизации и обнаружению N-нитрозаминов
296
ГОСТ ISO/TR 17276-2016
Продукция парфюмерно-косметическая.. Аналитический подход для методов скрининга и количественного определения тяжелых металлов в косметике
297
ГОСТ ISO 17516-2017
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Микробиологические нормы
298
ГОСТ 12.4.068-79
Средства индивидуальной защиты дерматологические. Классификация и общие требования

299
31460-2012 МемСТ
Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
300
31679-2012 МемСТ
Сұйық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
301
31695-2012 МемСТ
Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
302

299
ГОСТ 31460-2012
Кремы косметические. Общие технические условия
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
300
ГОСТ 31679-2012
Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
301
ГОСТ 31695-2012
Гели косметические. Общие технические условия
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
302

31677-2012 МемСТ
Аэрозолды орамдағы парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық шарттар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
303
ГОСТ 31696-2012
Косметикалық гигиеналық жуатын өнім. Жалпы техникалық шарттар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
304
32117-2013 МемСТ
Порфюмерлік-косметикалық өнім. Тұтынушыға арналған ақпарат. Жалпы талаптар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
3. Зерттеулер (сынаулар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Жеке қорғану құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (019/2011 КО ТР) талаптарын қолдану және орындау үшін қажет үлгілерді іріктеу және көрсетілген Шешіммен бекітілген өнімдердің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру қағидаларын қамтитын стандарттау саласындағы құжаттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 878 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы № 37 шешімінің
редакциясында)
Зерттеулер (сынаулар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының"Жеке қорғану құралдарының қауіпсіздігі

ГОСТ 31677-2012
Продукция парфюмерно-косметическая в аэрозольной упаковке. Общие технические условия
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
303
ГОСТ 31696-2012
Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
304
ГОСТ 32117-2013
Продукция парфюмерно-косметическая. Информация для потребителя. Общие требования
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
".
3. Перечень документов в области стандартизации, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности средств индивидуальной защиты" (ТР ТС 019/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 878
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической
комиссии от 2018 г. № )
ПЕРЕЧЕНЬ

туралы" техникалық регламентінің (019/2011 КО ТР) талаптарын қолдану және орындау үшін қажет үлгілерді іріктеу және
техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын стандарттау саласындағы құжаттар
ТІЗБЕСІ
Рет
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандартты белгілеу
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
1
4.2-тармақ, 2) тармақша
16000-2016 ISO МемСТ
Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. МСД/ПИД пайдалана отырып соңынан термиялық десорбция мен газохроматографиялық зерттей отырып, Тепах ТА сорбентіне сынамаларды іріктеу жолымен жабық үй-жайлар мен сынақ камераларының ауаларында ұшатын органикалық қоспаларды анықтау
2
4152-89 МемСТ
Ауыз су. Күшәланың жаппай шоғырлауын айқындау әдісі
3
3-бөлім
22648-77 МемСТ
Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді айқындау әдісі
4
18-бөлім
25617-2014 МемСТ
Зығырдан, жартылай зығырдан, мақта-матадан жасалған маталар мен аралас маталар және бұйымдар
5
25737-91 МемСТ
Пластмассалар. Винилхлоридтің гомополимері мен сополимері. Газохроматографиялық әдіс
6
26150-84 МемСТ
Поливинилхлорид негізінде полимерлік құрылысқа арналған әрлеу материалдары мен бұйымдары. Санитарлық-химиялық бағалау әдісі
7
30351-2001 МемСТ
Полиамидтер, талшықтар, маталар, полиамид пленкалар. Қалдық капролактама мен төменмолекулярлық қоспалардың массалық үлесін және олардың судағы миграциялық жиынтығын айқындау. Сұйықты және газды сұйықты хроматография әдістері
8
30713-2000 МемСТ
Полиакрилонитрильді талшық. Акрил қышқылы нитрилі миграциясының ауада шоғырлануын айқындау. Газды хроматография әдісі
9
31870-2012 МемСТ
Ауыз су. Элементтер құрамын атом спектрометриясы әдістерімен айқындау
10
31949-2012 МемСТ
Су. Бор құрамын айқындау әдісі
11

документов в области стандартизации, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности средств индивидуальной защиты" (ТР ТС 019/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1
пункт 4.2, подпункт 2
ГОСТ ISO 16000-6-2016
Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Тепах ТА с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД
2
ГОСТ 4152-89
Вода питьевая. Метод определения массовой концентрации мышьяка
3
раздел 3 ГОСТ 22648-77
Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей
4
раздел 18
ГОСТ 25617-2014
Ткани и изделия льняные, полульняные, хлопчатобумажные и смешанные. Методы химических испытаний
5
ГОСТ 25737-91
Пластмассы. Гомополимеры и сополимеры винилхлорида. Определение остаточного мономера винилхлорида. Газохроматографический метод
6
ГОСТ 26150-84
Материалы и изделия строительные полимерные отделочные на основе поливинилхлорида. Метод санитарно-химической оценки
7
ГОСТ 30351-2001
Полиамиды, волокна, ткани, пленки полиамидные. Определение массовой доли остаточных капролактама и низкомолекулярных соединений и их концентрации миграции в воду. Методы жидкостной и газожидкостной хроматографии
8
ГОСТ 30713-2000
Волокно полиакрилонитрильное. Определение концентрации миграции нитрила акриловой кислоты в воздух. Метод газовой хроматографии
9
ГОСТ 31870-2012
Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии
10
ГОСТ 31949-2012
Вода. Методы определения содержания бора
11

31950-2012 МемСТ
Су. Жалпы сынаптың құрамын жалынсыз атомдық-абсорбциялық спетрометриямен айқындау әдісі
12
31956-2012 МемСТ
Су. Хром (VI) мен жалпы хромның құрамын айқындау әдістері
13
32596-2013 МемСТ
Бензидин. Суда бензидиннің шоғырлануын газды хроматография – масс-спектрометрия әдісімен өлшеу
14
51212-2001 БСТ МемСТ Р
Ауыз су. Жалпы сынаптың шоғырлануын жалынсыз атомдық-абсорбциялық спетрометриямен айқындау әдісі
15

ГОСТ 31950-2012
Вода. Методы определения содержания общей ртути беспламенной атомно-абсорбционной спектрометрией
12
ГОСТ 31956-2012
Вода. Методы определения содержания хрома (VI)
и общего хрома
13
ГОСТ 32596-2013
Бензидин. Измерение концентрации бензидина в воде методом газовой хроматографии – масс-спектрометрии
14
СТБ ГОСТ Р 51212-2001
Вода питьевая. Методы определения содержания общей ртути беспламенной атомно-абсорбционной спектрометрией
15

17070-2017 Р ИСО МемСТ
Былғары. Химиялық сынақтар. Пентахлорфенол мен тетрахлорфенол, трихлорфенол, дихлорфенол және монохлорфенол изомерлерінің шоғырлануын айқындау әдісі
01.06.2018-ден бастап қолданылады
16
55227-2012 Р МемСТ
Су. Формальдегидтің шоғырлануын айқындау әдісі
17
2.3.3.10-15-64-2005 нұсқаулығы
Полимерлі және өзге де синтетикалық материалдардан дайындалған, тамақ өнімдерімен жанасатын бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
18
2.3.3.10-15-89-2005 нұсқаулығы
Лакталған консерві ыдысын санитарлық-гигиеналық бағалау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
19
4.1.10-15-90-2005 нұсқаулығы
Тамақ өнімдерімен байланысуға арналған полиолефин сыныпты полимерлік материалдар өндіруге және оларды қолдануға мемлекеттік санитарлық бақылауды жүзеге асыру
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
20
4.1.10-14-91-2005 нұсқаулығы
Суда, үлгілік орталарда және тамақ өнімдерінде полистиролдық пластиктерден бөлінетін қалдық мономерлер мен полимерленбейтін қоспаларды айқындаудың газохроматографиялық әдісі
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
21
4.1.10-15-92-2005 нұсқаулығы
Тамақ өнімдерімен байланысқа арналған резеңкелерді және олардан жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
22
№ 880-71 нұсқаулығы
Полимерлі және өзге де синтетикалық материалдардан дайындалған, тамақ өнімдерімен жанасатын бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу бойынша нұсқаулық
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
23
1924-2003 МВИ. МН
Тамақ өнімдерін білдіретін үлгілік орталардағы фенол мен эпихлоргидринді айқындаудың газохроматографиялық әдісі
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
24
2558-2006 МВИ. МН
Тамақ өнімдерін білдіретін сүзінділерде және үлгілік орталарда ацетон мен ацетальдегидтің шоғырлануын газды хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдісі
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
25
3057-2008 МВИ. МН
Жалынды атомды-абсорбциялы спетрометриялы су матрицаларында ауыр металдардың шоғырлануын өлшеуді орындау әдісі
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
26

ГОСТ Р ИСО 17070-2017
Кожа. Химические испытания. Метод определения содержания пентахлорфенола и изомеров тетрахлорфенола, трихлорфенола, дихлорфенола и монохлорфенола
применяется с 01.06.2018
16
ГОСТ Р 55227-2012
Вода. Методы определения содержания формальдегида
17
Инструкция
2.3.3.10-15-64-2005
Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
18
Инструкция
2.3.3.10-15-89-2005
Санитарно-гигиеническая оценка лакированной консервной тары
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
19
Инструкция
4.1.10-15-90-2005
Осуществление государственного санитарного надзора
за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта
с пищевыми продуктами
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
20
Инструкция
4.1.10-14-91-2005
Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей, выделяющихся из полистирольных пластиков в воде, модельных средах и пищевых продуктах
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
21
Инструкция
4.1.10-15-92-2005
Санитарно-химические исследования резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
22
Инструкция
№ 880-71
Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
23
МВИ.МН 1924-2003
Методика газохроматографического определения фенола и эпихлоргидрина в модельных средах, имитирующих пищевые продукты
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
24
МВИ.МН 2558-2006
Методика выполнения измерений концентраций ацетона и ацетальдегида в вытяжках и модельных средах, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
25
МВИ.МН 3057-2008
Методика выполнения измерений концентраций тяжелых металлов в водных матрицах пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
26

5562-2016 МВИ.МН
Материалдардан жасалған су сүзінділерінде агидол-2, каптакс, альтакс, цимат, этилцимат, дифенилгуанидин, Д тиурам және Е тиурамның шоғырлануын айқындау. Өлшеуді сұйық хроматография әдісімен орындау әдістемесі (20.04.2016-дағы № 951/2016 аттестат туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
27
01.022-07 МР
Ауа ортасына түрлі құрамдағы материалдардан бөлінетін ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропанолды, этанолды, н-пропилауетатты, н-пропанолды, изо-бутилацетатты, бутилацетатты, изо-бутанолды, н-бутанолды газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
28
01.023-07 МР
Түрлі құрамдағы матераиалдардан тұратын тұйық көлемнің ауасындағы гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, альфа-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
29
01.024-07 МР
Түрлі құрамдағы материалдардан жасалған су сүзінділеріндегі гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изо-бутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолды, изопропилбензолды,стиролды, альфа-метилстиролды газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
30
01.025-07 МР
Түрлі құрамдағы материалдардан жасалған су сүзінділеріндегі диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
31
1328-75 МР
Судағы, ауадағы және биологиялық ортадағы капролактаманы айқындау бойынша әдістемелік нұсқау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
32
1436-76 МР
Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полимерлік материалдардан жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеген кезде дифенилолпропанды, сондай-ақ оның қатысуымен кейбір фенолдарды айқындау бойынша әдістемелік ұсынымдар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
33

МВИ.МН 5562-2016
Определение концентраций агидола-2, каптакса, альтакса, цимата, этилцимата, дифенилгуанидина, тиурама Д
и тиурама Е в водных вытяжках из материалов. Методика выполнения измерений методом жидкостной хроматографии (свидетельство об аттестации № 951/2016 от 20.04.2016)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
27
МР 01.022-07
Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола,
изо-пропанола, этанола, н-пропилацетата, н-пропанола, изо-бутилацетата, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола, выделяющихся в воздушную среду из материалов различного состава
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
28
МР 01.023-07
Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола, н-пропилбензола, стирола, альфа-метилстирола, бензальдегида в воздухе из замкнутого объҰма, содержащего материалы различного состава
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
29
МР 01.024-07
Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, н-пропилацетата, бутилацетата,
изо-бутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, альфа-метилстирола в водных вытяжках из материалов различного состава
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
30
МР 01.025-07
Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в водных вытяжках из материалов различного состава
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
31
МР 1328-75
Методические указания по определению капролактама в воде, воздухе и биологических средах
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
32
МР 1436-76
Методические рекомендации по определению дифенилолпропана, а также некоторых фенолов в его присутствии, при санитарно-химических исследованиях изделий из полимерных материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
33

1503-76 МР
Тамақ және тоқыма өнеркәсібінде қолданылатын полимер материалдарды санитарлық-химиялық зерттеген кезде суда гексаметилдиаминді айқындау бойынша әдістемелік ұсынымдар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
34
1941-78 МР
Тамақ өнімдерін білдіретін үлгілік орталарда, азық-түліктерде поливинилхлоридтегі хлорлы винилді және оның негізіндегі полимерлі материалдарды айқындау бойынша әдістемелік ұсынымдар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
35
2413-81 МР
Полимерлік материалдардан жасалған су сүзінділеріндегі эпихлоргидринді айқындау бойынша әдістемелік ұсынымдар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
36
2915-82 МР
Судағы винилацетатты газдысұйық хроматография әдісімен айқындау бойынша әдістемелік ұсынымдар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
37
3315-85 МР
Ауадағы формальдегидті айқындау бойынша әдістемелік ұсынымдар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
38
№ 29ФЦ/828 МР
Түрлі құрамдағы материалдардан жасалған су сүзінділеріндегі гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, бутилацетатты, изо-бутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолды, изопропилбензолды,стиролды, альфа-метилстиролды газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
39
№ 29ФЦ/830 МР
Полистиролды пластиктерден жасалған су сүзінділеріндегі бензолдың, толуолдың, этиленбензолдың, м-, о-, п-ксилолдың, изо-пропиленбензолдың, н-пропиленбензолдың, стиролдың, альфа-метилстиролдың жалпы шоғырлануын газохроматографиялық айқындау. Әдістемелік ұсынымдар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
40
№ 11-12-25-96 МУ
"Нитрон д" талшығынан шығатын сүзінді түріндегі акрил қышқылының нитрилін (тер сұйықтығы) газдысұйық хроматография әдісімен айқындау бойынша әдістемелік ұсынымдар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
41
№ 75 әдістемелік нұсқаулар (1.-Мн.-1993 Жин.Шығ)
Судағы, полимер материалдардан жасалған су сүзінділеріндегі және тамақ өнімдерін білдіретін үлгілік орталардағы формальдегидті айқындау бойынша әдістемелік ұсынымдар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
42

МР 1503-76
Методические рекомендации по определению гексаметилдиамина в воде при санитарно-химических исследованиях полимерных материалов, применяемых в пищевой и текстильной промышленности
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
34
МР 1941-78
Методические рекомендации по определению хлористого винила в поливинилхлориде и полимерных материалах на его основе, в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, в продуктах питания
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
35
МР 2413-81
Методические рекомендации по определению эпихлоргидрина в водных вытяжках из полимерных материалов
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
36
МР 2915-82
Методические рекомедации по определению винилацетата в воде методом газожидкостной хроматографии
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
37
МР 3315-85
Методические рекомендации по определению формальдегида в воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
38
МР № 29 ФЦ/828
Газохроматографическое определение массовой концентрации гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола, бензола, толуола.этилбензола, м-, о-,
п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
альфаметилстирола в водных вытяжках из полимерных материалов различного состава
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
39
МР № 29 ФЦ/830
Газохроматографическое определение массовой концентрации бензола, толуола, этиленбензола, м-, п- и
о-ксилолов, изо-пропиленбензола, н-пропиленбензола, стирола, альфа-метилстирола в водных вытяжках из полистирольных пластиков. Методические рекомендации
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
40
МУ № 11-12-25-96
Методическое указание по определению нитрила акриловой кислоты в вытяжках (потовая жидкость)
из волокна "нитрон д" методом газожидкостной хроматографии
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
41
Методические указания № 75
(Сб. Вып. 1.-Мн.-1993)
Методические указания по определению формальдегида
в воде, водных вытяжках из полимерных материалов и модельных средах, имитирующих пищевые продукты
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
42

№ 149-9804 әдістеме
Ауадағы және целлюлоза-қағаз өндірісіндегі газ шығарылымындағы дибутилфталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық айқындау әдістемесі
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
43
266-92 МУ
Атмосфералық ауадағы формальдегидтің шоғырлануын газохроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
44
942-72 МУ
Полимерлік материалдардан жасалған органикалық еріткіштердің олармен жанасатын ауаға, үлгілік ерітінділерге, құрғақ және сұйық тамақ өнімдеріне өтуін айқындау бойынша әдістемелік нұсқау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
45
2704-83 МУ
Ауадағы зиянды заттарды айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
46
3999-85 МУ
Жұмыс аймағындағы ауадағы этиленгликоль мен метанолдың шоғырлануын газохроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
47
3 – 6-бөлімдер
4077-86 МУ
Тамақ өнімдерімен жұғысатын резеңке мен олардан жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
48
4149-86 МУ
Тамақ өнімдерімен жұғысатын полиолефин сыныпты полимер материалдарды өндіруге және қолдануға мемлекеттік санитариялық қадағалауды жүзеге асыру бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
49
№ 4168-86 МУ
Ауадағы бензолдың, толуолдың, м-, о-, п-ксилолдың, этилбензолдың, ацетонның, циклогексанның, этилацетаттың және бутилді спирттің шоғырлануын газохроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
50
4395-87 МУ
Лакталған консерві ыдысын гигиеналық бағалау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
51
№ 4477-87 МУ
Жұмыс аймағындағы ауадағы бензолдың, толуолдың және п-ксилолдың шоғырлануын газохроматографиялық өлшеу бойынша әдістемелік нұсқау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
52

Методика № 149-9804
Методика газохроматографического определения дибутилфталата и диоктилфталата в воздухе и газовых выбросах целлюлозно-бумажных производств
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
43
МУ 266-92
Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций формальдегида в атмосферном воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
44
МУ 942-72
Методическое указание по определению перехода органических растворителей из полимерных материалов
в контактирующие с ними воздух, модельные растворы, сухие и жидкие пищевые продукты
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
45
МУ 2704-83
Методические указания по определению вредных веществ в воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
46
МУ 3999-85
Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций этиленгликоля и метанола
в воздухе рабочей зоны
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
47
разделы 3 – 6
МУ 4077-86
Методические указания по санитарно-химическому исследованию резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
48
МУ 4149-86
Методические указания по осуществлению государственного санитарного надзора за производством
и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
49
МУ № 4168-86
Методическое указание по газохроматографическому измерению концентраций бензола, толуола, о-, м-,
п-ксилола, этилбензола, ацетона, циклогексана, этилацетата и бутилового спирта в воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
50
МУ 4395-87
Методические указания по гигиенической оценке лакированной консервной тары
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
51
МУ № 4477-87
Методическое указание по газохроматографическому измерению концентраций бензола, толуола и п-ксилола
в воздухе рабочей зоны
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
52

8.2, 8.5, 8.6 және 8.7-тармақтар
5 және 6-бөлімдер
2.3.3.052-96 МУК
Әдістемелік нұсқаулар. Полистирол мен стирол сополимерінен жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеулер
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
53
4.1.598-96 МУК
Атмосфералық ауадағы хош иісті, күкіртті, галогенді зат тектестерді, метанолды, ацетонды және ацетонитрилді газохроматографиялық айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
54
4.1.600-96 МУК
Атмосфералық ауадағы ацетонды, метанолды және изопропанолды газохроматографиялық айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
55
4.1.607-06 МУК
Атмосфералық ауадағы винилхлоридті газды сұйықты хроматография әдісімен айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
56
4.1.617-96 МУК
Атмосфералық ауадағы ксиленолды, крезолдарды және фенолды газохроматографиялық айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
57
4.1.618-96 МУК
Атмосфералық ауадағы ұшатын органикалық зат тектестерді хромато-масс-спектрометрлік айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
58
4.1.620-96 МУК
Атмосфералық ауадағы метилакрилатты газохроматографиялық айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
59
4.1.646-96 МУК
Судағы галогенқұрамдас зат тектестерді газохроматографиялық айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
60
4.1.647-96 МУК
Судағы фенолды газохроматографиялық айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
61
4.1.649-96 МУК
Судағы ұшатын органикалық зат тектестерді хромато-масс-спектрометрлік айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
62
4.1.650-96 МУК
Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, этиленбензол толуолын, пентанды, о-, м-, п-ксилолды, гександы, октанды, деканды газохроматографиялық айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
63

пункты 8.2, 8.5, 8.6 и 8.7,
разделы 5 и 6
МУК 2.3.3.052-96
Методические указания. Санитарно-химическое исследование изделий из полистирола и сополимера стирола
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
53
МУК 4.1.598-96
Методические указания по газохроматографическому определению ароматических, серосодержащих, галогенсодержащих веществ, метанола, ацетона и ацетонитрила в атмосферном воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
54
МУК 4.1.600-96
Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола и изопропанола в атмосферном воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
55
МУК 4.1.607-06
Методические указания по определению винилхлорида
в атмосферном воздухе методом газожидкостной хроматографии
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
56
МУК 4.1.617-96
Методические указания по газохроматографическому определению ксиленолов, крезолов и фенола в атмосферном воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
57
МУК 4.1.618-96
Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в атмосферном воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
58
МУК 4.1.620-96
Методические указания по газохроматографическому определению метилакрилата в атмосферном воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
59
МУК 4.1.646-96
Методические указания по газохроматографическому определению галогенсодержащих веществ в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
60
МУК 4.1.647-96
Методические указания по газохроматографическому определению фенола в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
61
МУК 4.1.649-96
Методические указания по хромото-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
62
МУК 4.1.650-96
Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола этиленбензола, пентана, о-, м-, п-ксилола, гексана, октана, декана в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
63

4.1.651-96 МУК
Судағы толуолды газохроматографиялық айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
64
4.1.652-96 МУК
Судағы этиленбензолды газохроматографиялық айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
65
4.1.656-96 МУК
Судағы метилакрилатты, метилметакрилатты газохроматографиялық айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
66
4.1.658-96 МУК
Судағы акрилонитрилді газохроматографиялық айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
67
4.1.662-97 МУК
Атмосфералық ауадағы стиролдың жалпы шоғырлануын газды хроматография әдісімен айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
68
4.1.653-99 МУК
Судағы формальдегидті реакциялық-хроматографиялық айқындау бойынша әдістемелің нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
69
4.1.657-96 МУК
Судағы бутилакрилатты және бутилметакрилатты газохроматографиялық айқындау бойынша әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
70
4.1.737-99 МУК
Судағы фенолды хромато-масс-спектрометрлік айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
71
4.1.738-99 МУК
Судағы фталаттар мен органикалық қышқылдарды хромато-масс-спектрометрлік айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
72
4.1.739-99 МУК
Судағы бензолды, толуолды, хлорбензолды, этилбензолды, о-ксилолды, стиролды хромато-масс-спектрометрлік айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
73
4.1.742-99 МУК
Судағы мырыш, кадмий, қорғасын және жез иондарының шоғырлануын ауыспалы вольтамперометриялық өлшеу
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
74
4.1.745-99 МУК
Судағы терефталды қышқыл диметилдік эфирін газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
75

МУК 4.1.651-96
Методические указания по газохроматографическому определению толуола в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
64
МУК 4.1.652-96
Методические указания по газохроматографическому определению этиленбензола в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
65
МУК 4.1.656-96
Методические указания по газохроматографическому определению метилакрилата, метилметакрилата в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
66
МУК 4.1.658-96
Методические указания по газохроматографическому определению акрилонитрила в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
67
МУК 4.1.662-97
Методические указания по определению массовой концентрации стирола в атмосферном воздухе методом газовой хроматографии
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
68
МУК 4.1.653-99
Методические указания по реакционно-хроматографическому определению формальдегида в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
69
МУК 4.1.657-96
Методические указания по газохроматографическому определению бутилакрилата и бутилметакрилата в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
70
МУК 4.1.737-99
Хромато-масс-спектрометрическое определение фенолов
в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
71
МУК 4.1.738-99
Хромато-масс-спектрометрическое определение фталатов
и органических кислот в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
72
МУК 4.1.739-99
Хромато-масс-спектрометрическое определение бензола, толуола, хлорбензола, этилбензола, о-ксилола, стирола
в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
73
МУК 4.1.742-99
Инверсионное вольтамперометрическое измерение концентрации ионов цинка, кадмия, свинца и меди в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
74
МУК 4.1.745-99
Газохроматографическое определение диметилового эфира терефталевой кислоты в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
75

4.1.752-99 МУК
Судағы фенолды газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
76
4.1.1044а-01 МУК
Ауадағы акрилонитрилді, ацетонитрилді, диметиламинді, диметилформамидті, диэтиламинді, пропиламинді, триэтиламинді және этиламинді газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
77
4.1.1045-01 МУК
ТЖСХ. Ауадағы формальдегидті және шекті альдегидтерді (С2-С10) айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
78
4.1.1046-01 МУК
Ауадағы орто-, мета- және параксилолдарды газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
79
4.1.1053-91 МУК
Ауадағы формальдегидті ионохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
80
4.1.1205-03 МУК
Судағы бензолды, трихлорэтиленді, толуолды, тетрахлорэтиленді, хлорбензолды, этилбензолды, н-, п-ксилолды, о-ксилолды, стиролды, изопропиленбензолды, ортохлортолуолды және нафталинді газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
81
4.1.1206-03 МУК
Судағы акрилонитрилді, ацетонитрилді, диметилформамиді, диэтиламинді және триэтиламинді газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
82
4.1.1209-03 МУК
Судағы Е-капролактаманы газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
83
4.1.1271-03 МУК
Жұмыс аймақтарының ауасындағы және елді мекендердің атмосфералық ауасындағы фенолдың жалпы шоғырлануын флуориметриялық әдіспен өлшеу
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
84
4.1.1272-03 МУК
Ауадағы формальдегидтің жалпы шоғырлануын флуориметриялық әдіспен өлшеу
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
85
4.1.1478-03 МУК
Тұрғын үй және қоғамдық ғимараттардың атмосфералық ауасындағы және әуе кеңістігіндегі фенолды жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
86

МУК 4.1.752-99
Газохроматографическое определение фенола в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
76
МУК 4.1.1044а-01
Газохроматографическое определение акрилонитрила, ацетонитрила, диметиламина, диметилформамида, диэтиламина, пропиламина, триэтиламина и этиламина в воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
77
МУК 4.1.1045-01
ВЭЖХ. Определение формальдегида и предельных альдегидов (С2-С10) в воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
78
МУК 4.1.1046-01
Газохроматографическое определение орто-, мета- и параксилолов в воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
79
МУК 4.1.1053-91
Ионохроматографическое определение формальдегида в воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
80
МУК 4.1.1205-03
Газохроматографическое определение бензола, трихлорэтилена, толуола, тетрахлорэтилена, хлорбензола, этилбензола, н-, п-ксилолов, о-ксилола, стирола, изопропиленбензола, ортохлортолуола и нафталина в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
81
МУК 4.1.1206-03
Газохроматографическое определение акрилонитрила, ацетонитрила, диметилформамида, диэтиламина и триэтиламина в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
82
МУК 4.1.1209-03
Газохроматографическое определение E-капролактама в воде
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и
включения его в настоящий перечень
83
МУК 4.1.1271-03
Измерение массовой концентрации фенола флуориметрическим методом в воздухе рабочей зоны и атмосферном воздухе населенных мест
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
84
МУК 4.1.1272-03
Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
85
МУК 4.1.1478-03
Определение фенола в атмосферном воздухе и в воздушной среде жилых и общественных зданий методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
86

4.1.1930-04 МУК
Жұмыс аймақтарының ауасындағы 4-метилфенилен-1,3-диизоционаттың (толуилендиизоционаттың) жалпы шоғырлануын газды хроматография әдісімен өлшеу
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
87
4.1.1957-05 МУК
Ауадағы винилхлорид пен ацетальдегидті газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
88
4.1.3086-13 МУК
Тамақ өнеркәсібінде қолданылатын полимер материалдан жасалған су сүзінділерінде гексаметилендиаминді газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
89
4.1.3166-14 МУК
Судағы және әртүрлі құрамдағы материалдардан жасалған су сүзінділеріндегі гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изо-бутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолды, изопропилбензолды,стиролды, а-метилстиролды газохроматографиялық айқындау (аттестаттау туралы куәлігі 16.01.2013 жылғы
№ 01.00282-2008/0153.16.01.13, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
90
4.1.3167-14 МУК
Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасы мен жабық үй-жайлардың ауасындағы гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, а-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық айқындау (аттестаттау туралы куәлігі 16.01.2013 жылғы
№ 01.00282-2008/0155.16.01.13, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16742)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
91
4.1.3168-14 МУК
Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасы мен жабық үй-жайлардың ауасындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил) фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық айқындау (аттестаттау туралы куәлігі 14.12.2012 жылғы
№ 01.00282-2008/0146.14.12.12, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16763)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
92
4.1.3169-14 МУК
Судағы және әртүрлі құрамдағы материалдардан жасалған су сүзінділеріндегі диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил) фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық айқындау (аттестаттау туралы куәлігі 16.01.2013 жылғы
№ 01.00282-2008/0147.16.01.13, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16764)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
93

МУК 4.1.1930-04
Измерение массовых концентраций 4-метилфенилен-
1,3-диизоционата (толуилендиизоционата) в воздухе рабочей зоны методом газовой хроматографии
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
87
МУК 4.1.1957-05
Газохроматографическое определение винилхлорида и ацетальдегида в воздухе
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
88
МУК 4.1.3086-13
Газохроматографическое определение гексаметилендиамина в водных вытяжках из полимерных материалов, применяемых в пищевой промышленности
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
89
МУК 4.1.3166-14
Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
90
МУК 4.1.3167-14
Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола, н-пропилбензола, стирола,
a-метилстирола, бензальдегида в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0155.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16742)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
91
МУК 4.1.3168-14
Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил) фталата и диоктилфталата в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0146.14.12.12 от 14.12.2012, номер в реестре ФР.1.31.2013.16763)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
92
МУК 4.1.3169-14
Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава (свидетельство об аттестации
№ 01.00282-2008/0147.16.01.13 от 16.01.2013, номер
в реестре ФР.1.31.2013.16764)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
93

4.1.3170-14 МУК
Судағы және әртүрлі құрамдағы материалдардан жасалған су сүзінділеріндегі ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изобутилацетатты, бутилацетатты, изо-бутанолды, н-бутанолды газохроматографиялық айқындау (аттестаттау туралы куәлігі 16.01.2013 жылғы № 01.00282-2008/0154.16.01.13, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16741)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
94
4.1.3171-14 МУК
Судағы және әртүрлі құрамдағы материалдардан жасалған су сүзінділеріндегі ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, а-метилстиролды газохроматографиялық айқындау (аттестаттау туралы куәлігі 19.03.2013 жылғы № 01.00282-2008/0160.19.03.13, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16751)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
95
14.1:2:1.62-00 ПНД Ф
Сарқынды суларды сандық химиялық талдау. Табиғи және тазаланған сарқынды сулардағы мұнай өнімдерінің жалпы шоғырлануын спетрофотометриялық аяқтау арқылы салалық хромотография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі.
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
96
14.1:2:4.139-98 ПНД Ф
Суларды сандық химиялық талдау. Ауыз су, табиғи және сарқынды сулар сынамаларындағы кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, хромның, марганецтің, темірдің, күмістің, кадмийдің және қорғасынның жалпы шоғырлануын атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
97
14.1:2:4.140-98 ПНД Ф
Суларды сандық химиялық талдау. Ауыз су, табиғи және сарқынды сулар сынамаларындағы бериллийдің, ванадийдің, висмуттың, кадмийдің, кобальттың, мыстың, молибденнің, күшәланың, никельдің, қалайының, қорғасынның, селеннің, күмістің, сүрменің және хромның жалпы шоғырлануын электротермиялық атомдандыру арқылы атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
98
14.1:2:4.143-98 ПНД Ф
Суларды сандық химиялық талдау. Ауыз су, табиғи және сарқынды сулардағы алюминийдің, барийдің, бордың, темірдің, калийдің, кальцийдің, кобальттың, магнийдің, марганецтің, мыстың, натрийдің, никельдің, стронцийдің, титанның, хромның және мырыштың жалпы шоғырлануын ИБП спектрометриясы әдісімен өлшеу әдістемесі
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
99

МУК 4.1.3170-14
Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, этанола, н-пропилацетата, н-пропанола, изобутилацетата, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола
в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры
и замкнутых помещений (свидетельство об аттестации
№ 01.00282-2008/0154.16.01.13 от 6.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16741)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
94
МУК 4.1.3171-14
Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола,
a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава (свидетельство об аттестации
№ 01.00282-2008/0160.19.03.13 от 19.03.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
95
ПНД Ф 14.1:2:1.62-00
Количественный химический анализ сточных вод. Методика выполнения измерений массовой конденсации нефтепродуктов в природных и очищенных сточных водах методом колоночной хромотографии со спектрофотометрическим окончанием
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
96
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98
Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовых концентраций кобальта, никеля, меди, цинка, хрома, марганца, железа, серебра, кадмия и свинца
в пробах питьевых, природных и сточных вод методом атомно-абсорбционной спектрометрии
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
97
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98
Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовых концентраций бериллия, ванадия, висмута, кадмия, кобальта, меди, молибдена, мышьяка, никеля, олова, свинца, селена, серебра, сурьмы и хрома
в пробах питьевых, природных и сточных вод методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электротермической атомизацией
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
98
ПНД Ф 14.1:2:4.143-98
Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовых концентраций алюминия, бария, бора, железа, калия, кальция, кобальта, магния, марганца, меди, натрия, никеля, стронция, титана, хрома и цинка в питьевых, природных и сточных водах методом ИСП спектрометрии
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
99

52.04.186-89 РД
Ластанған атмосфераға бақылау бойынша басшылық
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
100
4.2-тармақ, 3) тармақша
3071-2011 ISO МемСТ
Тоқыма материалдары. рН су экстрактын айқындау әдісі
101
10993-10-2011 ISO МемСТ
Медициналық бұйымдар. Медициналық бұйымдардың биологиялық әсерлерін бағалау. 10-бөлік. Тітіркендіргіш және түршіктіргіш әрекеттерді зерттеу

РД 52.04.186-89
Руководство по контролю загрязнений атмосферы
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
100
пункт 4.2,
подпункт 3
ГОСТ ISO 3071-2011
Материалы текстильные. Метод определения рН водного экстракта
101
ГОСТ ISO 10993-10-2011
Изделия медицинские. Оценка биологического действия медицинских изделий. Часть 10. Исследования раздражающего и сенсибилизирующего действия

32375-2013 МемСТ
Адам ағзасына химиялық өнімнің әсері жөніндегі сынақтан өткізу әдістері. Тері түршігуін бағалау жөніндегі сынаулар
107
17.13.05-16-010/ ISO БСТ 7027:1999
Қоршаған ортаны қорғау және табиғат пайдалану. Аналитикалық бақылау және мониторинг. Судың сапасы. Лайлылығын (мөлдірлігін) айқындау
108
57164-2016 Р МемСТ
Ауыз су. Иісті, дәмді және лайлылықты айқындау әдістері
109
1.1.10-12-96-2005 нұсқаулық
Маталарды, киімдерді және аяқ киімдерді гигиеналық бағалау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
110
1.1.11-12-35-2004 нұсқаулық
Заттардың бастапқы уыттылығын бағалау және гигиеналық регламенттеу үшін эксперименттік зерттеулерге қойылатын талаптар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
111
№ 880-71 нұсқаулық
Тамақ өнімдерімен жұғысатын полимерлік және өзге синтетикалық материалдардан дайындалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеулер бойынша нұсқаулық
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
112
1.1.037-95 МУ
Полимерлік және өзге де материалдардан жасалған өнімдерді биологиялық тестілеу. Әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
113
11-11-15 РБ 02 МУ
Өндірістік және арнайы киімдерді гигиеналық сараптамадан өткізудің тәртібі мен оны ұйымдастыру. Гигиеналық қауіпсіздік көрсеткіштері және айқындау әдістері
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
114
3.1 және 3.2-тармақтары
4.1/4.3.1485-03 МУК
Балаларға, жасөспірімдерге және үлкендерге арналған киімдерді гигиеналық бағалау. Әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
115
4.1.3086-13 МУК
Тамақ өнеркәсібінде қолданылатын полимерлік материалдардан жасалынған су сүзгіштеріндегі гексаметилендиаминді газохроматографиялық айқындау
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
116
14.1:2:3:4.121-97 ПНД Ф
Суды сандық химиялық зерттеу. Сулардағы рН өлшемдерді потенциометриялық әдіспен орындау әдістемесі
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
117
№ 9-29.7-95 СанПиН
Халық тұтынатын тауарларды тұрмыс жағдайларында қолданған кезде физикалық факторлардың рұқсат етілген деңгейінің санитарлық нормалары. Электростатикалық өріс кернеуін өлшеу әдістемесі
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады

ГОСТ 32375-2013
Методы испытания по воздействию химической продукции на организм человека. Испытания по оценке кожной сенсибилизации
107
СТБ 17.13.05-16-010/ISO 7027:1999
Охрана окружающей среды и природопользование. Аналитический контроль и мониторинг. Качество воды. Определение мутности (прозрачности)
108
ГОСТ Р 57164-2016
Вода питьевая. Методы определения запаха, вкуса и мутности
109
Инструкция
1.1.10-12-96-2005
Гигиеническая оценка тканей, одежды и обуви
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
110
Инструкция
1.1.11-12-35-2004
Требования к постановке экспериментальных исследований для первичной токсикологической оценки и гигиенической регламентации веществ
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
111
Инструкция № 880-71
Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
112
МУ 1.1.037-95
Биотестирование продукции из полимерных и других материалов. Методические указания
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
113
МУ 11-11-15 РБ 02
Порядок и организация проведения гигиенической экспертизы производственной и специальной одежды. Показатели гигиенической безопасности и методы определения
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
114
пункты 3.1 и 3.2
МУК 4.1/4.3.1485-03
Гигиеническая оценка одежды для детей, подростков
и взрослых. Методические указания
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
115
МУК 4.1.3086-13
Газохроматографическое определение гексаметилендиамина в водных вытяжках из полимерных материалов, применяемых в пищевой промышленности
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
116
ПНД Ф 14.1:2:3:4.121-97
Количественный химический анализ вод. Методика выполнения измерений рН в водах потенциометрическим методом
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
117
СанПиН № 9-29.7-95
Санитарные нормы допустимых уровней физических факторов при применении товаров народного потребления в бытовых условиях. Методика измерения напряженности электростатического поля
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень

118
4.2-тармақ, 9) тармақша
19616-74 МемСТ
Маталар және трикотаж кенептер. Үлестік жазықтық электр кедергісін айқындау әдісі
119
4-тармақ
1149-3-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаушы киім. Электростатикалық қасиеттер.
3-бөлік. Зарядтың кемуін өлшеу әдістері
120
4.2-тармақ, 10) тармақша
6330-2011 ISO МемСТ
Тоқыма материалдары. Сынауға арналған үйде жуу және кептіру әдістері
121
1 – 4-тармақтар
12.4.118-82 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды қорғайтын құралдарға арналған пленкалы полимер материалдар мен жасанды былғарылар. Тесілуге төзімділікті айқындау әдісі
122
3 – 7-тармақтар
12.4.141-99 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғайтын жеке қорғау құралдары, арнайы киім және оларды дайындауға арналған материалдар. Кесілуге қарсыласуды айқындау әдісі
123
2-қосымша
12.4.183-91 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғау құралдарына арналған материалдар
124
4 – 6-тармақтар
12.4.241-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Механикалық әсерлерден қорғануға арналған арнайы киім. Тесілуге қарсыласуды айқындау әдісі
125
2-тармақ
3813-72 МемСТ
(5081-77 ИСО, 5082-82 ИСО)
Тоқыма материалдары. Маталар және дара бұйымдар. Созылу кезіндегі үзілу сипаттамасын айқындау әдістері

118
пункт 4.2, подпункт 9
ГОСТ 19616-74
Ткани и трикотажные полотна. Метод определения удельного поверхностного электрического сопротивления
119
пункт 4
ГОСТ Р ЕН 1149-3-2008
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства. Часть 3. Методы измерения убывания заряда
120
пункт 4.2, подпункт 10
ГОСТ ISO 6330-2011
Материалы текстильные. Методы домашней стирки и сушки для испытаний
121
пункты 1 – 4
ГОСТ 12.4.118-82
Система стандартов безопасности труда. Пленочные полимерные материалы и искусственные кожи для средств защиты рук. Метод определения стойкости к проколу
122
пункты 3 – 7
ГОСТ 12.4.141-99
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук, одежда специальная и материалы для их изготовления. Метод определения сопротивления порезу
123
приложение 2
ГОСТ 12.4.183-91
Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств защиты рук. Технические требования
124
пункты 4 – 6
ГОСТ 12.4.241-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от механических воздействий. Метод определения сопротивления проколу
125
пункт 2
ГОСТ 3813-72
(ИСО 5081-77, ИСО 5082-82)
Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении

126
және 2-тармақтар
8847-85 МемСТ
Трикотаж кенептер. Үзілуден төмен жүктеме кезінде үзілу сипаттамасы мен созылуды айқындау әдістері
127
12580-78 МемСТ
Ақсөл қабықшасы. Созылу кезіндегі серпімді төзімділік қасиеттерін айқындау әдісі
128
1 – 5-тармақтар
12739-85 МемСТ
Трикотаждан жасалған кенептер мен бұйымдар. Тозуға төзімділікті айқындау әдісі
129
1 – 4-тармақтар
15967 МемСТ
Арнайы киімге арналған зығырдан және жартылай зығырдан жасалатын маталар. Жазықтық бойынша тозуға төзімділікті айқындау әдісі

126
пункты 1.1 и 2
ГОСТ 8847-85
Полотна трикотажные. Методы определения разрывных характеристик и растяжимости при нагрузках, меньше разрывных
127
ГОСТ 12580-78
Пленки латексные. Метод определения упругопрочностных свойств при растяжении
128
пункты 1 – 5
ГОСТ 12739-85
Полотна и изделия трикотажные. Метод определения устойчивости к истиранию
129
пункты 1 – 4
ГОСТ 15967-70
Ткани льняные и полульняные для спецодежды. Метод определения стойкости к истиранию по плоскости

130
1 – 5-тармақтар
17316-71 МемСТ
Жасанды былғары. Үзілу кезіндегі үзілу жүктемесі мен созылуды айқындау әдісі
131
17804-72 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы киім. Маталар мен біріктіру тігістерінің шаңөткізушілігін айқындау әдісі
132
21050-2004 МемСТ
Арнайы киімге арналған маталар. Құрғақ химиялық тазалауға төзімділікті айқындау әдісі
133
28073-89 МемСТ
Тігін бұйымдары. Үзілу жүктемесін, жіп тігінділерінің созылуын, тігінділердегі мата жіптерінің жылжуын айқындау әдісі
134

130
пункты 1 – 5
ГОСТ 17316-71
Кожа искусственная. Метод определения разрывной нагрузки и удлинения при разрыве
131
ГОСТ 17804-72
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная. Метод определения пылепроницаемости тканей и соединительных швов
132
ГОСТ 21050-2004
Ткани для спецодежды. Метод определения устойчивости
к сухой химической чистке
133
ГОСТ 28073-89
Изделия швейные. Методы определения разрывной нагрузки, удлинения ниточных швов, раздвигаемости нитей ткани в швах
134

28239-89 МемСТ
Жоғары бұйымдарға арналған трикотаж кенептер. Қалған деформацияны айқындау әдісі
135
3.2, 4.1, 5.1 және 5.2-тармақтар
28735-2005 МемСТ
Аяқкиім. Салмақты айқындау әдісі
136
29104.4-91 МемСТ
Техникалық маталар. Үзілу кезінде үзілу жүктемесі мен созылуды айқындау әдісі
137
29104.5-91 МемСТ
Техникалық маталар. Жыртылу жүктемесін айқындау әдістері
138
4 – 9-тармақтар
30303-95 МемСТ
(1421-77 ИСО)
Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар маталар. Үзілу кезінде үзілу жүктемесі мен созылуды айқындау
139
7.9 – 7.11-тармақтар
13998-2010 ҚР СТ ИСО
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғану киімі. Механикалық әсерлерден қорғану. Қол пышағының кесуі мен соққыларынан қорғануға арналған алжапқыштар, шалбарлар және күртелер. Техникалық шарттар
140
4.3-тармақ, 1) тармақша
6330-2011 ISO МемСТ
Тоқыма материалдары. Сынауға арналған үйде жуу және кептіру әдістері

ГОСТ 28239-89
Полотна трикотажные для верхних изделий. Метод определения остаточной деформации
135
пункты 3.2, 4.1, 5.1 и 5.2
ГОСТ 28735-2005
Обувь. Метод определения массы
136
ГОСТ 29104.4-91
Ткани технические. Метод определения разрывной нагрузки и удлинения при разрыве
137
ГОСТ 29104.5-91
Ткани технические. Методы определения раздирающей нагрузки
138
пункты 4 – 9
ГОСТ 30303-95
(ИСО 1421-77)
Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение разрывной нагрузки и удлинения при разрыве
139
пункты 7.9 – 7.11
СТ РК ИСО 13998-2010
Система стандартов безопасности труда. Одежда защитная. Защита от механических воздействий. Фартуки, брюки
и куртки для защиты от порезов и ударов ручным ножом. Технические условия
140
пункт 4.3, подпункт 1
ГОСТ ISO 6330-2011
Материалы текстильные. Методы домашней стирки
и сушки для испытаний

141
12.4.1198-82 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолды қорғайтын құралдарға арналған пленкалы полимер материалдар мен жасанды былғарылар. Тесілуге төзімділікті айқындау әдісі
142
12.4.141-99 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғайтын жеке қорғау құралдары, арнайы киім және оларды дайындауға арналған материалдар. Кесіліп кетуге төзімділікті айқындау әдісі
143
2-қосымша
12.4.183-91 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғау құралдарына арналған материалдар

141
ГОСТ 12.4.118-82
Система стандартов безопасности труда. Пленочные полимерные материалы и искусственные кожи для средств защиты рук. Метод определения стойкости к проколу
142
ГОСТ 12.4.141-99
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Одежда специальная и материалы для их изготовления. Метод определения сопротивления порезу
143
приложение 2
ГОСТ 12.4.183-91
Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств защиты рук. Технические требования

155
28073-89 МемСТ
Тігін бұйымдары. Үзілу жүктемесін, жіп тігінділерінің созылуын, тігінділердегі мата жіптерінің жылжуын айқындау әдісі
156
29104.17-91 МемСТ
Техникалық маталар. Жазықтық бойынша тозуға төзімділікті айқындау әдісі
157
4 – 9-тармақтар
30303-95 МемСТ
(1421-77 ИСО)
Резеңкемен немесе пластмасс жабылған маталар. Үзілу кезінде үзілу жүктемесі мен созылуды айқындау
158
7.9 – 7.11-тармақтар
13998-2010 ҚР СТ ИСО
Қорғану киімі. Механикалық әсерлерден қорғану. Қол пышағының кесуі мен соққыларынан қорғануға арналған алжапқыштар, шалбарлар және күртелер. Техникалық шарттар
159

155
ГОСТ 28073-89
Изделия швейные. Методы определения разрывной нагрузки, удлинения ниточных швов, раздвигаемости нитей ткани в швах
156
ГОСТ 29104.17-91
Ткани технические. Метод определения стойкости
к истиранию по плоскости
157
пункты 4 – 9
ГОСТ 30303-95 (ИСО 1421-77)
Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение разрывной нагрузки и удлинения при разрыве
158
пункты 7.9 – 7.11
СТ РК ИСО 13998-2010
Одежда защитная. Защита от механических воздействий. Фартуки, брюки и куртки для защиты от порезов и ударов ручным ножом. Технические условия
159

4 – 9-бөлімдер
12947-2-2011 Р ИСО МемСТ
Тоқыма материалдары. Тозуға төзімділікті Мартиндейль әдісімен айқындау. 2-бөлік. Бүліну сәтін айқындау
160
13934-1-2015 Р ИСО МемСТ
Тоқыма материалдары. Созылу кезіндегі маталардың қасиеті. 1-бөлік. Барынша күш салу кезіндегі барынша күш салу мен салыстырмалы созылуды жолақша әдісімен айқындау
161
4.3-тармақ, 3) тармақша
2-тармақ
3813-72 МемСТ
(5081-77 ИСО, 5082-82 ИСО)
Тоқыма материалдары. Маталар және дара бұйымдар. Созылу кезіндегі үзілу сипаттамасын айқындау әдістері
162
1.1, 2-тармақтар
8847-85 МемСТ
Трикотаж кенептер. Үзілуден төмен жүктеме кезінде үзілу сипаттамасы мен созылуды айқындау әдістері
163
15902.3-79 МемСТ
Тоқылмаған кенептер. Төзімділікті айқындау әдістері
164
1 – 5-тармақтар
17316-71 МемСТ
Жасанды былғары. Үзілу кезіндегі үзілу жүктемесі мен созылуды айқындау әдісі
165
28073-89 МемСТ
Тігін бұйымдары. Үзілу жүктемесін, жіп тігінділерінің созылуын, тігінділердегі мата жіптерінің жылжып кетуін айқындау әдісі
166
4.3-тармақ, 5) тармақша
5.1-тармақ
12.4.002-97 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды дірілден қорғау құралдары. Техникалық талаптар және Сынақтан өткізу әдістері
167
4 – 9-тармақтар,
1-қосымша
(1.8-тармақ)
12023-2003 МемСТ
(5084:1996 ИСО)
Тоқыма материалдары және олардан жасалған бұйымдар. Қалыңдығын айқындау әдісі

разделы 4 – 9
ГОСТ Р ИСО 12947-2-2011
Материалы текстильные. Определение стойкости
к истиранию методом Мартиндейла. Часть 2. Определение момента разрушения
160
ГОСТ Р ИСО 13934-1-2015
Материалы текстильные. Свойства тканей при растяжении. Часть 1. Определение максимального усилия и относительного удлинения при максимальном усилии методом полоски
161
пункт 4.3, подпункт 3
пункт 2
ГОСТ 3813-72
(ИСО 5081-77, ИСО 5082-82)
Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении
162
пункты 1.1, 2
ГОСТ 8847-85
Полотна трикотажные. Методы определения разрывных характеристик и растяжимости при нагрузках, меньше разрывных
163
ГОСТ 15902.3-79
Полотна нетканые. Методы определения прочности
164
пункты 1 – 5
ГОСТ 17316-71
Кожа искусственная. Метод определения разрывной нагрузки и удлинения при разрыве
165
ГОСТ 28073-89
Изделия швейные. Методы определения разрывной нагрузки, удлинения ниточных швов, раздвигаемости нитей ткани в швах
166
пункт 4.3, подпункт 5
пункт 5.1
ГОСТ 12.4.002-97
Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук от вибрации. Технические требования и методы испытаний
167
пункты 4 – 9, приложение 1
(пункт 1.8)
ГОСТ 12023-2003
(ИСО 5084:1996)
Материалы текстильные и изделия из них. Метод определения толщины

171
4.5-тармақ
12.4.072-79 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Судан, мұнай майларынан және механикалық әсерлерден қорғайтын арнайы қалыпты резеңке етіктер. Техникалық талаптар
172
12.4.151-85 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы аяқкиімге арналған қорғаушы шұлықтар. Соққыға төзімділікті айқындау әдісі
173
12.4.162-85 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Механикалық әсерлерден қорғауға арналған полимер материалдардан жасалған арнайы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және Сынақтан өткізу әдістері
174
12.4.177-89 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқты тесілуден қорғайтын жеке қорғаныс құралы. Жалпы техникалық талаптар және тесілуге қарсы қасиеттерді сынау әдісі
175
263-75 МемСТ
Резеңке. Қаттылықты Шору А бойынша айқындау әдісі
176
270-75 МемСТ
Резеңке. Созылу кезіндегі серпімді мықтылық қасиеттерін айқындау әдісі
177
426-77 МемСТ
Резеңке. Тайғанау кезіндегі жұқаруға қарсылықты айқындау әдісі
178

171
пункт 4.5
ГОСТ 12.4.072-79
Система стандартов безопасности труда. Сапоги специальные резиновые формовые, защищающие от воды, нефтяных масел и механических воздействий. Технические условия
172
ГОСТ 12.4.151-85
Система стандартов безопасности труда. Носки защитные для специальной обуви. Метод определения ударной прочности
173
ГОСТ 12.4.162-85
Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная из полимерных материалов для защиты от механических воздействий. Общие технические требования и методы испытаний
174
ГОСТ 12.4.177-89
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты ног от прокола. Общие технические требования и метод испытаний антипрокольных свойств
175
ГОСТ 263-75
Резина. Метод определения твердости по Шору А
176
ГОСТ 270-75
Резина. Метод определения упругопрочностных свойств при растяжении
177
ГОСТ 426-77
Резина. Метод определения сопротивления истиранию при скольжении
178

4.2, 5.2, 6.2, 7.2-тармақтар
17697-2007 ИСО БСТ
Аяқкиім. Аяқкиімнің үстіңгі қабатын, астарын және салынатын ұлтарақты сынақтан өткізу әдістері. Тігістердің беріктігі
184
17697-2014 Р ИСО МемСТ
Аяқкиім. Аяқкиімнің үстіңгі қабатын, астарын және салынатын ұлтарақты сынақтан өткізу әдістері. Тігістердің беріктігі
185
5.2.2, 6.2.1, 7.2.1-тармақтар
12568-2013 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы аяқкиім. Табанға және жіліншікке арналған проекторлар. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
186
5.2 – 5.5, 5.8.2 – 5.8.3, 5.14, 5.16, 5.17, 6.14, 8.2-тармақтар
12.4.295-2013 Р МемСТ
(20344:2011 ЕН ИСО)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқтарды қорғаудың жеке қорғау құралдары. Сынақтан өткізу әдістері
187
26580-85 МемСТ
Аяқкиімнің табанына арналған синтетикалық материалдар. Қабылдап алу қағидалары
188
4.3-тармақ, 11) тармақша
4 – 7-тармақтар
20872-2011 ISO МемСТ
Аяқкиім. Ұлтанды сынақтан өткізу әдістері. Үзілуге беріктік
189
12.4.083-80 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы аяқкиім табанының материалдары. Тайғанау үйкелісі коэффициентін айқындау әдісі
190
4.3-тармақ, 13) тармақша
6-бөлім
397-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаушы каскілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
191
6-бөлім
14052-2015 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жоғары тиімді қорғаушы каскілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
192
4-бөлім
12.4.091-80 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Пластмасс шахтер каскілері. Жалпы техникалық талаптар
193
2.3, 2.5, 2.6 және 2.10-тармақтар
12.4.128-83 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаушы каскілер. Жалпы техникалық талаптар
194
4.3-тармақ, 14) тармақша
6-бөлім
14052-2015 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жоғары тиімді қорғаушы каскілер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
195
4.3-тармақ, 15) тармақша
5-бөлім
12.4.255-2013 МемСТ
(812:1997+А1:2001 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаушы каскеткалар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
196
5-бөлім
26584-85 МемСТ
Жол жүрісінің қауіпсіздігі. Мотоцикл жүргізушілерге арналған шлем. Техникалық шарттар
197
4.3-тармақ, 17) тармақша
5.2 – 5.6 және 5.12-тармақтар
12.4.308-2016 МемСТ
(207:2009 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көздерді қорғайтын жеке қорғау құралдары. Лазерлік сәулеленуден қорғауға арналған көзәйнектер. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
198
5-бөлім, 6.1, 6.2, 6.8, 6.12 және 6.16-тармақтар
12.4309.2-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көздерді қорғайтын жеке қорғау құралдары. Оптикалық және оптикалық емес параметрлерді сынақтан өткізу әдістері

пункты 4.2, 5.2, 6.2, 7.2
СТБ ИСО 17697-2007
Обувь. Методы испытаний верха обуви, подкладки и вкладной стельки. Прочность швов
184
ГОСТ Р ИСО 17697-2014
Обувь. Методы испытаний верха обуви, подкладки и вкладной стельки. Прочность швов
185
пункты 5.2.2, 6.2.1, 7.2.1
ГОСТ Р ЕН 12568-2013
Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная. Протекторы для ступней и голени. Технические требования и методы испытаний
186
пункты 5.2 – 5.5, 5.8.2 –5.8.3, 5.14, 5.16, 5.17, 6.14, 8.2
ГОСТ Р 12.4.295-2013 (ЕН ИСО 20344:2011)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты ног. Методы испытаний
187
ГОСТ 26580-85
Материалы синтетические для низа обуви. Правила приемки
188
пункт 4.3, подпункт 11
пункты 4 – 7
ГОСТ ISO 20872-2011
Обувь. Методы испытания подошв. Прочность на разрыв
189
ГОСТ 12.4.083-80
Система стандартов безопасности труда. Материалы низа специальной обуви. Метод определения коэффициента трения скольжения
190
пункт 4.3, подпункт 13
раздел 6
ГОСТ EN 397-2012
Система стандартов безопасности труда. Каски защитные. Общие технические требования. Методы испытаний
191
раздел 6
ГОСТ EN 14052-2015
Система стандартов безопасности труда. Высокоэффективные защитные каски. Общие технические требования. Методы испытания
192
раздел 4
ГОСТ 12.4.091-80
Система стандартов безопасности труда. Каски шахтерские пластмассовые. Общие технические условия
193
пункты 2.3, 2.5, 2.6 и 2.10
ГОСТ 12.4.128-83
Система стандартов безопасности труда. Каски защитные. Общие технические условия
194
пункт 4.3, подпункт 14
раздел 6
ГОСТ EN 14052-2015
Система стандартов безопасности труда. Высокоэффективные защитные каски. Общие технические требования. Методы испытаний
195
пункт 4.3, подпункт 15
раздел 5
ГОСТ 12.4.255-2013 (EN 812:1997+A1:2001)
Система стандартов безопасности труда. Каскетки защитные. Общие технические требования. Методы испытаний
196
раздел 5
ГОСТ 26584-85
Безопасность дорожного движения. Шлемы для мотоциклистов. Технические условия
197
пункт 4.3, подпункт 17
пункты 5.2 – 5.6 и 5.12
ГОСТ 12.4.308-2016
(EN 207:2009)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Очки для защиты от лазерного излучения. Общие технические требования и методы испытаний
198
раздел 5, пункты 6.1, 6.2, 6.8, 6.12 и 6.16
ГОСТ 12.4.309.2-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Методы испытаний оптических и неоптических параметров

199
Б және В-қосымшалар
12.4.253-2013 МемСТ
(166:2002 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көздерді қорғайтын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар
200
5.1-тармақ
51854-2001 Р МемСТ
Күннен қорғайтын көзәйнек линзалары. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
201
4.3-тармақ, 19) тармақша
3.3, 3.5 және 3.10-тармақтар
12.4.023-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бет қорғайтын қалқаншалар. Жалпы технологиялық талаптар және бақылау әдістері
202
5.1, 5.2, 5.6, 5.7, 6.1, 6.2 және 6.8-тармақтар
12.4.309.2-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көздерді қорғайтын жеке қорғау құралдары. Оптикалық және оптикалық емес параметрлерді сынақтан өткізу әдістері
203
4.3-тармақ, 21) тармақша
5.7-кіші бөлім
1496-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Құтқарушы көтергіш құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
204
4.3.11, 4.5.1 – 4.5.4, 5.1 – 5.6 және 6.1.1 – 6.1.6-кіші бөлімдер
32489-2013 МемСТ
Сақтандырғыш құрылыс белбеулері. Жалпы техникалық шарттар
205
4 және 5-бөлімдер
12.4.206-99 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сынақтан өткізу әдістері
206
5-бөлім.
353-1-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Қатты анкерлік желіде биіктен құлаудан қорғайтын сырғақты түрдегі құралдар.1-бөлік. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
207
5-бөлім.
353-2-2007 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Икемді анкерлік желіде биіктен құлаудан қорғайтын сырғақты түрдегі жеке қорғану құралдары. 2-бөлік. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
208
5-бөлім.
355-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Амортизаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
209
5-бөлім.
358-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Ұстап қалуға және тұрықтандыруға арналған байлағыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
210
5-бөлім.
360-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Тартып алу түріндегі қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
211
5-бөлім.
361-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сақтандырушы байлағыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері

199
приложения Б и В
ГОСТ 12.4.253-2013
(EN 166:2002)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Общие технические требования
200
пункт 5.1
ГОСТ Р 51854-2001
Линзы очковые солнцезащитные. Технические требования. Методы испытаний
201
пункт 4.3, подпункт 19
пункты 3.3, 3.5 и 3.10
ГОСТ 12.4.023-84
Система стандартов безопасности труда. Щитки защитные лицевые. Общие технические требования и методы контроля
202
пункты 5.1, 5.2, 5.6, 5.7, 6.1, 6.2 и 6.8
ГОСТ 12.4.309.2-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Методы испытаний оптических и неоптических параметров
203
пункт 4.3, подпункт 21
подраздел 5.7
ГОСТ EN 1496-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Устройства спасательные подъемные. Общие технические требования. Методы испытаний
204
подразделы 4.3.11, 4.5.1 –4.5.4, 5.1 – 5.6 и 6.1.1 – 6.1.6
ГОСТ 32489-2013
Пояса предохранительные строительные. Общие технические условия
205
разделы 4 и 5
ГОСТ Р 12.4.206-99
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Методы испытаний
206
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 353-1-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Средства защиты от падения с высоты ползункового типа на жесткой анкерной линии. Часть 1. Общие технические требования. Методы испытаний
207
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 353-2-2007
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Средства защиты ползункового типа с гибкой анкерной линией.
Часть 2. Общие технические требования. Методы испытаний
208
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 355-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Амортизаторы. Общие технические требования. Методы испытаний
209
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 358-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Привязи для удержания и позиционирования. Общие технические требования. Методы испытаний
210
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 360-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Средства защиты втягивающего типа. Общие технические требования. Методы испытаний
211
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 361-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Страховочные привязи. Общие технические требования. Методы испытаний

5-бөлім.
1496-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Құтқарғыш көтеруші құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
215
5-бөлім.
1497-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Құтқарғыш байлауыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
216
5-бөлім.
1498-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Құтқарғыш ілмектер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
217
5-бөлім.
1891-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Төменгі созылмалы өзекті арқандар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
218
5-бөлім.
12841-2014 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Арқанға қол жететіндей жүйелер. Арқандағы тұрықтандыру құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
219
5-бөлім.
16415-2015 EN/TS МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Бір мезгілде бірнеше адам пайдалануға арналған анкерлік құрылғы. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
220
1910-2009 ҚР СТ
Ғимараттың сыртқы беті бойынша биіктіктен секіруге дайын емес адамдарды құтқаруға арналған жеке құтқару құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
221
5-бөлім.
813-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Биіктен құлаудан қорғайтын жеке қорғану құралдары. Отырғызып құтқаруға арналған байлауыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
222
4.3-тармақ, 23) тармақша
5.1.1 – 5.1.7, 5.1.10, 5.1.11, 5.1.15 және 5.2.1 – 5.2.5-тармақтар
12.4.275-2014 МемСТ
(13819-1:2002 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Есту органдарын қорғайтын жеке қорғау құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
223
4.3-тармақ, 24) тармақша
5-бөлім.
12.4.275-2014 МемСТ
(13819-1:2002 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Есту органдарын қорғайтын жеке қорғау құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері

раздел 5
ГОСТ ЕN 1496-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Устройства спасательные подъемные. Общие технические требования. Методы испытаний
215
раздел 5
ГОСТ EN 1497-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Привязи спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний
216
раздел 5
ГОСТ EN 1498-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Петли спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний
217
раздел 5
ГОСТ EN 1891-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Канаты с сердечником низкого растяжения. Общие технические требования. Методы испытаний
218
раздел 5
ГОСТ EN 12841-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Системы канатного доступа. Устройства позиционирования на канатах. Общие технические требования. Методы испытаний
219
раздел 5
ГОСТ EN/ТS 16415-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Анкерные устройства для использования более чем одним человеком одновременно. Общие технические требования. Методы испытаний
220
СТ РК 1910-2009
Индивидуальные спасательные устройства, предназначенные для спасения неподготовленных людей
с высоты по внешнему фасаду здания. Общие технические требования. Методы испытаний
221
раздел 5
ГОСТ Р ЕН 813-2008
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от падения с высоты. Привязи для положения сидя. Общие технические требования. Методы испытаний
222
пункт 4.3, подпункт 23
пункты 5.1.1 – 5.1.7, 5.1.10, 5.1.11, 5.1.15 и
5.2.1 – 5.2.5
ГОСТ 12.4.275-2014
(EN 13819-1:2002)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органа слуха. Общие технические требования. Методы испытаний
1
1
1
1
223
пункт 4.3, подпункт 24
раздел 5
ГОСТ 12.4.275-2014
(EN 13819-1:2002)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органа слуха. Общие технические требования. Методы испытаний

226
9.030-74 МемСТ
Даттанудан және тозудан қорғайтын бірыңғай жүйе. Резеңкелер. Күш салмаған жағдайда сұйық агрессивтік ортаның әсеріне төзімділікті сынақтан өткізу әдістері
227
12.4.005-85 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғау құралдары. Тыныс алуға кедергі келтіру көлемін айқындау әдісі
228
12.4.008-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Көз жетер жерді айқындау әдісі
229
12.4.061-88 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Адамның жеке қорғану құралдарымен жұмыс істеу қабілеттілігін айқындау әдісі
230
3-тармақ
12.4.064-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулағыш костюмдер. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
231

226
ГОСТ 9.030-74
Единая система защиты от коррозии и старения. Резины. Методы испытаний на стойкость в ненапряженном состоянии к воздействию жидких агрессивных сред
227
ГОСТ 12.4.005-85
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения величины сопротивления дыханию
228
ГОСТ 12.4.008-84
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения поля зрения
229
ГОСТ 12.4.061-88
Система стандартов безопасности труда. Метод определения работоспособности человека в средствах индивидуальной защиты
230
пункт 3
ГОСТ 12.4.064-84
Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Общие технические требования и методы испытаний
231

12.4.067-79 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Адамның жеке қорғану құралдарының ішіндегі жылуды айқындау әдісі
232
12.4.075-79 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғау құралдары. Дем алатын қоспадағы СО2 және О2 құрамын айқындау әдісі.
233
12.4.081-80 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану шлангалық құралдарына берілетін ауа шығыны көлемін өлшеу әдісі.
234

ГОСТ 12.4.067-79
Система стандартов безопасности труда. Метод определения теплосодержания человека в средствах индивидуальной защиты
232
ГОСТ 12.4.075-79
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения содержания СО2 и О2 во вдыхаемой смеси
233
ГОСТ 12.4.081-80
Система стандартов безопасности труда. Метод измерения объемного расхода воздуха, подаваемого в шланговые средства индивидуальной защиты
234

12.4.082-80 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Адамның жеке қорғану құралдарындағы көз өткірлігін айқындау әдісі
235
12.4.092-80 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Жеке қорғану құралдарының дыбыс өшіруін айқындау әдісі
236
1 – 5-тармақтар
12.4.090-86 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Майысу кезіндегі қатаңдықты айқындау әдісі
237

ГОСТ 12.4.082-80
Система стандартов безопасности труда. Метод определения остроты зрения человека в средствах индивидуальной защиты
235
ГОСТ 12.4.092-80
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения звукового заглушения средств индивидуальной защиты
236
пункты 1 – 5
ГОСТ 12.4.090-86
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения жесткости при изгибе
237

1 – 5-тармақтар
12.4.136-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Микроорганизмдерді өткізгіштігін айқындау әдісі
238
2-тармақ
12.4.139-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Автономды жылу қорғайтын оқшаулағыш костюм. Техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
239
3– 6-тармақтар
12.4.218-2002 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Материалдардың агрессивті орталардағы өткізгіштігін айқындау әдісі.
240
4 – 9-тармақтар,
Б-қосымша
12.4.220-2002 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Материалдар мен тігістердің агрессивті ортаға төзімділігін айқындау әдісі
241
7-бөлім
12.4.235-2012 МемСТ
(14387:2008 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Газға қарсы және құрамдастырылған сүзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
242
4 – 7-тармақтар
12.4.239-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сұйық химикаттардан қорғануға арналған арнайы киім. Ауа өткізетін материалдардың сұйықтықтардың өтуіне қарсыласуын айқындау әдісі
243
5-тармақ
12.4.240-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулағыш костюмдер. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
244
12.4.241-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Механикалық әсерлерден қорғануға арналған арнайы киім. Тесіліп қалуға төзімділікті айқындау әдісі
245
5.2.3-тармақ
12.4.251-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қышқылдар ерітінділерінен қорғануға арналған арнайы киім.
246
12.4.263-2014 МемСТ
(1420:1987 ISO)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар жеке қорғану құралдарына арналған материалдар. Су өткізгіштігін айқындау әдісі
247
4 – 9-бөлімдер
12.4.268-2014 МемСТ
(6529:2001 ISO, 6530:2005 ISO)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Уытты химиялық заттардың әсерінен қорғануға арналған арнайы киім. Сұйықтар мен газдардың өтуін айқындау әдісі

пункты 1 – 5
ГОСТ 12.4.136-84
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения проницаемости микроорганизмами
238
пункт 2
ГОСТ 12.4.139-84
Система стандартов безопасности труда. Костюм изолирующий автономный теплозащитный. Технические требования и методы испытаний
239
пункты 3 – 6
ГОСТ 12.4.218-2002
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения проницаемости материалов в агрессивных средах
240
пункты 4 – 9,
приложение Б
ГОСТ 12.4.220-2002
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения стойкости материалов и швов к действию агрессивных сред
241
раздел 7
ГОСТ 12.4.235-2012
(EN 14387:2008)
Системы стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры
противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
242
пункты 4 – 7
ГОСТ 12.4.239-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от жидких химикатов. Метод определения сопротивления воздухопроницаемых материалов прониканию жидкостей
243
пункт 5
ГОСТ 12.4.240-2013
Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Общие технические требования и методы испытаний
244
ГОСТ 12.4.241-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от механических воздействий. Метод определения сопротивления проколу
245
пункт 5.2.3
ГОСТ 12.4.251-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от растворов кислот. Технические требования
246
ГОСТ 12.4.263-2014
(ISO 1420:1987)
Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств индивидуальной защиты с резиновым или пластмассовым покрытием. Методы определения водопроницаемости
247
разделы 4 – 9
ГОСТ 12.4.268-2014
(ISO 6529:2001, ISO 6530:2005)
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от воздействия токсичных химических веществ. Метод определения проницаемости жидкостями и газами

248
1, 4 және 5-бөлімдер
12.4.289-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Костюмнің ішкі қабатына ауаны күштеп беретін оқшаулағыш костюмдер. Сынақтан өткізу әдістері
249
12.4.291-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғаудың автономды оқшаулағыш жеке құралдары. Дем алатын газды тыныс алу қоспасының температурасын айқындау әдісі
250
413-91 МемСТ
(1420-87 ИСО)
Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар маталар. Су өткізбейтіндігін айқындау
251

248
разделы 1, 4 и 5
ГОСТ 12.4.289-2015
Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие с принудительной подачей воздуха
в подкостюмное пространство. Методы испытаний
249
ГОСТ 12.4.291-2015
Система стандартов безопасности труда. Автономные изолирующие средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения температуры вдыхаемой газовой дыхательной смеси
250
ГОСТ 413-91
(ИСО 1420-87)
Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение водонепроницаемости
251

3813-72 МемСТ
(5081-77 ИСО,
5082-82 ИСО)
Тоқыма материалдары. Маталар және дара бұйымдар. Созылу кезіндегі үзілу сипаттамасын айқындау әдістері
252
9913-90 МемСТ
Тоқыма материалдар. Тозуға төзімділікті айқындау әдістері
253
7-тармақ, А-қосымша
11209-2014 МемСТ
Арнайы киімге арналған маталар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
254
12020-72 МемСТ
Пластмассалар. Химиялық ортаның әсеріне төзімділікті айқындау әдісі
255
28073-89 МемСТ
Тігін бұйымдары. Үзілу жүктемесін, жіп тігінділерінің созылуын, тігінділердегі мата жіптерінің жылжуын айқындау әдісі
256
30303-95 МемСТ
(1421-77 ИСО)
Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар маталар. Үзілу кезінде үзілу жүктемесі мен созылуды айқындау
257
30304-95 МемСТ
(4674-77 ИСО)
Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар маталар. Жырмалауға қарсыласуды айқындау әдісі
258
4 – 8-бөлімдер
17491-3-2009 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. 3-бөлік. Сұйықтық ағынының өтуіне төзімділікті айқындау әдісі (ағын әдісі)
259
4 – 9-бөлімдер
17491-4-2012 ISO МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. 4-бөлік. Тозаңданатын сұйықтықтың өтуіне төзімділікті айқындау әдісі (тозаңдану әдісі)
260
3– 5-тармақтар
464-2007 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сұйық және газ тәріздес химиялық заттардан, оның ішінде сұйық және қатты аэрозолдардан қорғануға арналған арнайы киім. Газ өтпейтін костюмдердің герметикалығын айқындау әдісі
261
4 – 8-бөлімдер
13982-2-2009 Р ЕН ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қатты аэрозолдардан қорғануға арналған арнайы киім. 2-бөлік. Жоғары дисперсиялы аэрозолдардың өтуін айқындау әдісі
262
7.13 және 7.17-кіші бөлімдер
14594-2011 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Тораптан сығылған ауаны үздіксіз беретін тыныс алу аппараттары. Талаптар, сынаулар, таңбалау
263
1 және 4-бөлімдер
12.4.270-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулағыш костюмдер. Динамикалық жағдайларда герметикалықты пневмометрикалық айқындау әдісі
264
5.1 – 5.9, 6.1 – 6.9 және 7.1 – 7.8-кіші бөлімдер,
С-қосымша
16602-2010 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. Сыныптау, таңбалау және пайдалану талаптары
265
4.4-тармақ, 2) тармақша
1, 4-бөлімдер
12.4.260-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулағыш костюмдер. Оқшаулағыш материалдарды өткізгіштікке және тотықтырғыштардың сұйық фазасы бойынша қорғаныс әсерінің уақытын сынақтан өткізу әдістері

ГОСТ 3813-72
(ИСО 5081-77,
ИСО 5082-82)
Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении
252
ГОСТ 9913-90
Материалы текстильные. Методы определения стойкости
к истиранию
253
пункт 7, приложение А
ГОСТ 11209-2014
Ткани для специальной одежды. Общие технические требования. Методы испытаний
254
ГОСТ 12020-72
Пластмассы. Метод определения стойкости к действию химических сред
255
ГОСТ 28073-89
Изделия швейные. Методы определения разрывной нагрузки, удлинения ниточных швов, раздвигаемости нитей ткани в швах
256
ГОСТ 30303-95
(ИСО 1421-77)
Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение разрывной нагрузки и удлинения при разрыве
257
ГОСТ 30304-95
(ИСО 4674-77)
Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение сопротивления раздиру
258
разделы 4 – 8
ГОСТ Р ИСО 17491-3-2009
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Часть 3. Метод определения устойчивости к прониканию струи жидкости (струйный метод)
259
разделы 4 – 9
ГОСТ ISO 17491-4-2012
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Часть 4.
Метод определения устойчивости к прониканию распыляемой жидкости (метод распыления)
260
пункты 3 – 5
ГОСТ Р ЕН 464-2007
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от жидких и газообразных химических веществ, в том числе жидких и твердых аэрозолей. Метод определения герметичности газонепроницаемых костюмов
261
разделы 4 – 8
ГОСТ Р ЕН ИСО 13982-2-2009
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от твердых аэрозолей. Часть 2. Метод определения проникания высокодисперсных аэрозолей
262
подразделы 7.13 и 7.17
ГОСТ Р ЕН 14594-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательные аппараты с непрерывной подачей сжатого воздуха
от магистрали. Требования, испытания, маркировка
263
разделы 1 и 4
ГОСТ Р 12.4.270-2012
Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Метод пневмометрического определения герметичности в динамических условиях
264
подразделы 5.1 – 5.9,
6.1 – 6.9 и 7.1 – 7.8,
приложение С
ГОСТ Р ИСО 16602-2010
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Классификация, маркировка и эксплуатационные требования
265
пункт 4.4, подпункт 2
разделы 1, 4
ГОСТ 12.4.260-2014
Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Методы испытания изолирующих материалов на проницаемость и время защитного действия по жидкой фазе окислителей

266
1, 4 және 8-бөлімдер
12.4.271-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Оқшаулағыш костюмдер. Газ тәріздес заттар бойынша қорғаныс коэффициентін айқындау әдісі
267
4.4-тармақ, 3) тармақша
1 – 4-тармақтар
12.4.008-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Көз жетер жерді айқындау әдісі
268
2– 5-тармақтар
12.4.075-79 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғау құралдары. Дем алатын қоспадағы СО2 және О2 құрамын айқындау әдісі.
269
5.5 және 5.6-тармақтар
12.4.166-85 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік газқағарларға арналған газқағар шлем-маскінің бет бөлігі. Техникалық шарттар
270
6.2, 6.6.1, 6.8 және 6.13-тармақтар
12.4.236-2012 МемСТ
(138:1994 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскалармен және жартылай маскалармен пайдаланылатын, таза ауа беретін шлангасы бар тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
271
8.1, 8.2, 8.4, 8.6, 8.7, 8.12, 8.14 – 8.17, 8.20 және 8.26.1-тармақтар
12.4.238-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар оқшаулаушы автономды аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
272
6.3, 6.6 және 6.14-тармақтар
12.4.244-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Оқшаулаушы материалдардан жасалған жартылай маскілер мен ширекмаскілер. Жалпы техникалық шарттар
273
8.2, 8.4, 8.5, 8.8, 8.9, 8.15, 8.19, 8.22 және 8.24-тармақтар
12.4.253-2011 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған және химиямен байланысты оттегі бар тау-кен құтқарушысына арналған автономды оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық шарттар
274
7.1, 7.2, 7.5 – 7.7, 7.12 және 7.13-тармақтар
12.4.272-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Химиямен байланысты және сығылған оттегі бар оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
275
12.4.288-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Автономды оқшаулағыш тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Дем алатын газы бар тыныс алу қоспаларындағы көміртек диоксиді мен оттегі құрамын айқындау әдісі
276
12.4.291-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғаудың автономды оқшаулағыш жеке құралдары. Дем алатын газы бар тыныс алу қоспасының температурасын айқындау әдісі

266
разделы 1, 4 и 8
ГОСТ Р 12.4.271-2012
Система стандартов безопасности труда. Костюмы изолирующие. Метод определения коэффициента защиты по газообразным веществам
267
пункт 4.4, подпункт 3
пункты 1 – 4
ГОСТ 12.4.008-84
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения поля зрения
268
пункты 2 – 5
ГОСТ 12.4.075-79
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения содержания СО2 и О2 во вдыхаемой смеси
269
пункты 5.5 и 5.6
ГОСТ 12.4.166-85
Система стандартов безопасности труда. Лицевая часть ШМП для промышленных противогазов. Технические условия
270
пункты 6.2, 6.6.1, 6.6.2, 6.8 и 6.13
ГОСТ 12.4.236-2012
(EN 138:1994)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательные аппараты со шлангом подачи чистого воздуха, используемые с масками и полумасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
271
пункты 8.1, 8.2, 8.4, 8.6, 8.7, 8.12, 8.14 – 8.17, 8.20 и 8.26.1
ГОСТ 12.4.238-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие автономные со сжатым воздухом.
Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
272
пункты 6.3, 6.6 и 6.14
ГОСТ 12.4.244-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски
и четвертьмаски из изолирующих материалов. Общие технические условия
273
пункты 8.2, 8.4, 8.5, 8.8, 8.9, 8.15, 8.19, 8.22 и 8.24
ГОСТ Р 12.4.253-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Автономные изолирующие дыхательные аппараты со сжатым и с химически связанным кислородом для горноспасателей. Общие технические условия
274
пункты 7.1, 7.2, 7.5 – 7.7, 7.12 и 7.13
ГОСТ 12.4.272-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие дыхательные аппараты с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
275
ГОСТ 12.4.288-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания автономные изолирующие. Метод определения содержания диоксида углерода и кислорода во вдыхаемой газовой дыхательной смеси
276
ГОСТ 12.4.291-2015
Система стандартов безопасности труда. Автономные изолирующие средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения температуры вдыхаемой газовой дыхательной смеси

285
11.2, 11.4, 11.5, 11.7, 11.10 және 11.17-тармақтар
12.4.277-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар, жартылай маскалы және шамадан тыс қысымды өкпеге күш түсіру автоматы бар өзін-өзі құтқарушылар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
286
2, 10.4, 10.7, 10.12, 10.13, 10.17 және 10.21-тармақтар
12.4.278-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар және ашық контурлы, жартылай маскалы, шамадан тыс қысым үшін ғана пайдаланылатын аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау

285
пункты 11.2, 11.4, 11.5, 11.7, 11.10 и 11.17
ГОСТ Р 12.4.277-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели со сжатым воздухом с полумаской и легочно-силовым автоматом с избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
286
пункты .2, 10.4, 10.7,
10.12, 10.13, 10.17 и 10.21
ГОСТ Р 12.4.278-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты
с сжатым воздухом и открытым контуром, с полумаской, используемой только для избыточного давления. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка

287
4.4-тармақ, 5) тармақша
2 – 5-тармақтар
12.4.075-79 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғау құралдары. Дем алатын қоспадағы СО2 және О2 құрамын айқындау әдісі.
288
12.4.157-75 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік сүзгіш газқағарлар мен респираторлар. Бет бөлігіндегі май тұманын сору коэффициентін айқындаудың фелометриялық емес әдісі
289
7.1, 7.2, 7.9 және 7.11-тармақтар

287
пункт 4.4, подпункт 5
пункты 2 – 5
ГОСТ 12.4.075-79
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения содержания СО2 и О2 во вдыхаемой смеси
288
ГОСТ 12.4.157-75
Система стандартов безопасности труда. Противогазы
и респираторы промышленные фильтрующие.
Нефелометрические методы определения коэффициента подсоса масляного тумана под лицевую часть
289
пункты 7.1, 7.2, 7.9 и 7.11

12.4.272-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Химиялық байланысты немесе сығылған оттегі бар оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары
290
12.4.273-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Химиялық байланысты немесе сығылған оттегі бар оқшаулағыш тыныс алу аппараттары. Қорғаныс коэффициентін айқындау әдісі

ГОСТ 12.4.272-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие дыхательные аппараты с химически связанным или сжатым кислородом. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка. Правила отбора образцов
290
ГОСТ 12.4.273-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Изолирующие дыхательные аппараты с химически связанным или сжатым кислородом. Метод определения коэффициента защиты

291
12.4.288-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Автономды оқшаулағыш тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Дем алатын газды тыныс алу қоспаларындағы көміртек диоксиді мен оттегі құрамын айқындау әдісі
292
12.4.290-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Автономды оқшаулағыш тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Дем алуға қарсыласу көлемін айқындау әдісі

291
ГОСТ 12.4.288-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания автономные изолирующие. Метод определения содержания диоксида углерода и кислорода во вдыхаемой газовой дыхательной смеси
292
ГОСТ 12.4.290-2015
Система стандартов безопасности труда. Автономные изолирующие средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения величины сопротивления дыханию

12942-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскамен, жартылай маскамен және ширек маскамен пайдаланылатын ауаны күштеп беретін сүзгіш тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
316
4– 8-бөлімдер
13274-4-2016 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сынақтан өткізу әдістері. 4-бөлік. Тұтануға төзімділік
317
4– 6-бөлімдер
13274-5-2016 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сынақтан өткізу әдістері. 5-бөлік. Климаттың әсерлеріне төзімділікті айқындау әдісі
318
4– 6-бөлімдер
А-қосымша
13274-6-2016 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сынақтан өткізу әдістері. 6-бөлік. Дем алатын ауадағы көміртегі диоксиді құрамын айқындау
319
1 – 4-тармақтар
12.4.008-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Көз жетер жерді айқындау әдісі
320
9-бөлім
12.4.121-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш газқағар. Жалпы техникалық шарттар
321
6.1 – 6.16-тармақтар
12.4.234-2012 МемСТ
(12941:1998 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Шлеммен және капюшонмен пайдаланылатын ауаны күштеп беретін сүзгіш тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
322
7.3 – 7.8-тармақтар
12.4.235-2012 МемСТ
(14387:2008 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Газға қарсы және құрамдастырылған сүзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
323
6.3 – 6.6 және 6.11 – 6.14-тармақтар
12.4.244-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Оқшаулаушы материалдардан жасалған жартылай маскілер мен ширекмаскілер. Жалпы техникалық шарттар
324
7.3 – 7.7-тармақтар
12.4.246-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Аэрозольге қарсы сүзгіштер. Жалпы техникалық шарттар
325
7.3 -7.16-тармақтар
12.4.285-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш өзін-өзі құтқарушылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері

ГОСТ EN 12942-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые с масками, полумасками и четвертьмасками. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
316
разделы 4 – 8
ГОСТ EN 13274-4-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 4. Устойчивость к воспламенению
317
разделы 4 – 6
ГОСТ EN 13274-5-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 5. Метод определения устойчивости к климатическим воздействиям
318
разделы 4 – 6, приложение А
ГОСТ EN 13274-6-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 6. Определение содержания диоксида углерода во вдыхаемом воздухе
319
пункты 1 – 4
ГОСТ 12.4.008-84
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения поля зрения
320
раздел 9
ГОСТ 12.4.121-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Противогазы фильтрующие. Общие технические условия
321
пункты 6.1 – 6.16
ГОСТ 12.4.234-2012
(EN 12941:1998)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтрующие СИЗОД с принудительной подачей воздуха, используемые
со шлемом или капюшоном. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
322
пункты 7.3 – 7.8
ГОСТ 12.4.235-2012
(EN 14387:2008)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противогазовые и комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний. Маркировка
323
пункты 6.3 – 6.6 и 6.11 – 6.14
ГОСТ 12.4.244-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски и четвертьмаски из изолирующих материалов. Общие технические условия
324
пункты 7.3 – 7.7
ГОСТ 12.4.246-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные. Общие технические условия
325
пункты 7.3 – 7.16
ГОСТ 12.4.285-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели фильтрующие. Общие технические требования. Методы испытаний

326
6.3 6.6, 6.14 – 6.15, 6.17 және 6.18-тармақтар
12.4.293-2015 МемСТ
(136:1998 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскілер. Жалпы техникалық шарттар
327
7.10, 8.3.2, 8.3.4 және 8.4 – 8.10-тармақтар
12.4.294-2015 МемСТ
(149:2001+А1:2009 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Аэрозольден қорғануға арналған сүзгіш жартылай маскілер. Жалпы техникалық шарттар
328
9-бөлім
12.4.296-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш респираторлар. Жалпы техникалық шарттар
329
8.4 – 8.9-тармақтар
12.4.300-2015 МемСТ
(405:2001+А1:2009 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Дем алу клапаны және газға қарсы алынбайтын және (немесе) құрастырмалы сүзгіші бар сүзгіш жартылай маскілер. Жалпы техникалық шарттар
330
7.3 – 7.5 және 7.6.8-тармақтар
404-2011 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Ерінарты бар көміртек монооксидінен қорғануға арналған сүзгіш өзін-өзі құтқарушы. Жалпы техникалық шарттар
331
8.2 – 8.4, 8.6 және 8.8-тармақтар
12083-2011 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Жалғамалы шлангілері бар аэрозольға қарсы, газға қарсы және құрастырылған сүзгіштер. Талаптар, сынаулар, таңбалау
332
4.4-тармақ 8) тармақша
3.2-тармақша
12.4.034-2001 МемСТ
(133-90 ЕН)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сыныптау және таңбалау
333
4.4-тармақ 10) тармақша
4 – 8-бөлімдер
13274-1-2016 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сынақтан өткізу әдістері. 1-бөлік. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары арқылы саңылаулық тарту коэффициенті мен өтімділік коэффициентін айқындау
334
4 – 7-бөлімдер
13274-7-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сынақтан өткізу әдістері. 7-бөлік. Аэрозолға қарсы фильтрдің өткізгіштігін айқындау
335
4 – 7-бөлімдер
13274-8-2009 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сынақтан өткізу әдістері. 8-бөлік. Доломит шаңымен шаңдануға төзімділікті айқындау
336
2 – 7-тармақтар
12.4.119-82 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Аэрозолдар бойынша қорғанушы құралдарды бағалау әдісі

326
пункты 6.3 – 6.6, 6.14 –6.15, 6.17 и 6.18
ГОСТ 12.4.293-2015
(EN 136:1998)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Маски. Общие технические условия
327
пункты 7.10, 8.3.2, 8.3.4 и 8.4 – 8.10
ГОСТ 12.4.294-2015
(EN 149:2001+А1:2009)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие для защиты от аэрозолей. Общие технические условия
328
раздел 9
ГОСТ 12.4.296-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Респираторы фильтрующие. Общие технические условия
329
пункты 8.4 – 8.9
ГОСТ 12.4.300-2015
(EN 405:2001+А1:2009)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Полумаски фильтрующие с клапанами вдоха и несъемными противогазовыми и (или) комбинированными фильтрами. Общие технические условия
330
пункты 7.3 – 7.5 и 7.6.8
ГОСТ Р ЕН 404-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатель фильтрующийля защиты от монооксида углерода с загубником. Общие технические условия
331
пункты 8.2 – 8.4, 8.6 и 8.8
ГОСТ Р ЕН 12083-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные, противогазовые и комбинированные
с соединительными шлангами. Требования, испытания, маркировка
332
пункт 4.4. подпункт 8
пункт 3.2
ГОСТ 12.4.034-2001
(ЕН 133-90)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Классификация и маркировка
333
пункт 4.4. подпункт 10
разделы 4 – 8
ГОСТ EN 13274-1-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 1. Определение коэффициента подсоса
и коэффициента проникания через СИЗОД
334
разделы 4 – 7
ГОСТ EN 13274-7-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы испытаний. Часть 7. Определение проницаемости противоаэрозольного фильтра
335
разделы 4 – 7
ГОСТ Р ЕН 13274-8-2009
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Методы
испытаний. Часть 8. Определение устойчивости к запылению доломитовой пылью
336
пункты 2 – 5
ГОСТ 12.4.119-82
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод оценки защитных средств по аэрозолям

360
1 және 2-тармақтар
12.4.158-90 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке сүзгіш қорғану құралдары. Бу тәрізді зиянды заттар бойынша сүзгіш-сіңіргіш коробкалардың қорғаныс әрекетінің уақытын айқындау әдісі
361
2 – 5-тармақтар
12.4.159-90 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке сүзгіш қорғану құралдары. Бу тәрізді зиянды заттар бойынша сүзгіш-сіңіргіш коробкалардың қорғаныс әрекетінің уақытын айқындау әдісі
362

360
пункты 1 и 2
ГОСТ 12.4.158-90
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие. Методы определения времени защитного действия фильтрующе-поглощающих коробок по парообразным вредным веществам
361
пункты 2 – 5
ГОСТ 12.4.159-90
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие. Методы определения времени защитного действия фильтрующе-поглощающих коробок по газообразным вредным веществам
362

7.5 – 7.7-тармақтар,
12.4.246-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Аэрозольге қарсы сүзгіштер. Жалпы техникалық шарттар
402
7.3 – 7.5, 7.7 – 7.11 және 7.16-тармақтар
12.4.285-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш өзін-өзі құтқарушылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
403
6.3 және 6.15-тармақтар
12.4.293-2015 МемСТ
(136:1998 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Маскалар. Жалпы техникалық шарттар
404
5 және 6-бөлімдер
11.14.05-2010 БСТ
Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғауға арналған сүзгіш өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
405
7.4, 7.6.1 – 7.6.3, 7.6.7 және 7.6.8-тармақтар
404-2011 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Ерінарты бар көміртек монооксидінен қорғануға арналған сүзгіш өзін-өзі құтқарушы. Жалпы техникалық шарттар
406
4.4-тармақ 15) тармақша
6-бөлім
11.14.05-2010 БСТ
Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғауға арналған сүзгіш өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
407
6-бөлім
1715-2007 ҚР СТ
Өрт сөндіру техникасы. Тыныс алу және көру органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сүзгіш типтегі өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
408
7-бөлім
53261-2009 Р МемСТ
Өрт сөндіру техникасы. Өрт кезінде түтіндеген үй-жайлардан эвакуациялаған кезде уытты өнімдердің жануынан адамдарды қорғауға арналған сүзгіш өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
409
4.4-тармақ 17) тармақша
6330-2011 ISO МемСТ
Тоқыма материалдары. Сынауға арналған үйде жуу және кептіру әдістері
410
4 – 9-бөлімдер
17491-4-2012 ISO МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. 4-бөлік. Тозаңданатын сұйықтықтың өтуіне төзімділікті айқындау әдісі (тозаңдану әдісі)
411
1 – 3-тармақтар
12.4.063-79 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғайтын құралдар. Қышқыл және сілтіөтімділігін айқындау әдісі
412
2 және 3-тармақтар, 1-қосымша, 5-тармақ
12.4.101-93 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Уытты заттардан шектеулі қорғауға арналған арнайы киім. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
413
3– 6-тармақтар
12.4.129-2001 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы аяқкиім, қолдарды қорғайтын жеке қорғану құралдары. Арнайы киім және оларды дайындауға арналған материалдар. Мұнай мен мұнай өнімдерінің өтіп кетуін айқындау әдісі

пункты 7.5 – 7.7
ГОСТ 12.4.246-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Фильтры противоаэрозольные. Общие технические условия
402
пункты 7.3 – 7.5, 7.7 – 7.11 и 7.16
ГОСТ 12.4.285-2015
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели фильтрующие. Общие технические требования. Методы испытаний
403
пункты 6.3 и 6.15
ГОСТ 12.4.293-2015
(EN 136:1998)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Маски. Общие технические условия
404
разделы 5 и 6
СТБ 11.14.05-2010
Система стандартов пожарной безопасности. Самоспасатели фильтрующие для защиты органов дыхания. Общие технические требования и методы испытаний
405
пункты 7.4, 7.6.1 – 7.6.3, 7.6.7 и 7.6.8
ГОСТ Р ЕН 404-2011
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатель фильтрующий для защиты от монооксида углерода
с загубником. Общие технические требования.
406
пункт 4.4, подпункт 15
раздел 6
СТБ 11.14.05-2010
Система стандартов пожарной безопасности. Самоспасатели фильтрующие для защиты органов дыхания. Общие технические требования и методы испытаний
407
раздел 6
СТ РК 1715-2007
Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты органов дыхания и зрения самоспасатели фильтрующего типа. Общие технические требования. Методы испытаний
408
раздел 7
ГОСТ Р 53261-2009
Техника пожарная. Самоспасатели фильтрующие для защиты людей от токсичных продуктов горения при эвакуации из задымленных помещений во время пожара. Общие технические требования. Методы испытаний
409
пункт 4.4, подпункт 17
ГОСТ ISO 6330-2011
Материалы текстильные. Методы домашней стирки
и сушки для испытаний
410
пункты 4 – 9
ГОСТ ISO 17491-4-2012
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Часть 4. Метод определения устойчивости к прониканию распыляемой жидкости (метод распыления)
411
пункты 1 – 3
ГОСТ 12.4.063-79
Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук. Метод определения кислото- и щелочепроницаемости
412
пункты 2 и 3,
приложение 1, пункт 5
ГОСТ 12.4.101-93
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для ограниченной защиты от токсичных веществ. Общие технические требования и методы испытаний
413
пункты 3 – 6
ГОСТ 12.4.129-2001
Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная, средства индивидуальной защиты рук. Одежда специальная и материалы для их изготовления. Метод определения проницаемости нефти и нефтепродуктов

414
1 – 5-тармақтар
12.4.135-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Сілтінің өтіп кетуін айқындау әдісі
415
1 – 5-тармақтар
12.4.146-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы киімдерге және қолдарды қорғау құралдарына арналған полимер жабындысы бар материалдар. Қышқылдар мен сілтілердің әсеріне төзімділікті айқындау әдісі
416
3– 7-тармақтар
12.4.218-2002 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Агрессивті ортадағы материалдардың өтіп кетуін айқындау әдісі
417

414
пункты 1 – 5
ГОСТ 12.4.135-84
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения щелочепроницаемости
415
пункты 1 – 5
ГОСТ 12.4.146-84
Система стандартов безопасности труда. Материалы с полимерным покрытием для специальной одежды и средств защиты рук. Метод определения стойкости к действию кислот и щелочей
416
пункты 3 – 7
ГОСТ 12.4.218-2002
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения проницаемости материалов в агрессивных средах
417

4 – 9-тармақтар,
Б-қосымша
12.4.220-2002 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Материалдар мен тігістердің агрессивті ортаға төзімділігін айқындау әдісі
418
12.4.310-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жұмыс істейтіндерді мұнай мен мұнай өнімдерінің әсерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар
419
4 – 7-тармақтар
12.4.239-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сұйық химикаттардан қорғануға арналған арнайы киім. Ауа өткізбейтін материалдардың сұйықтықтардың өтіп кетуіне төзімділігін айқындау әдісі
420
5.2.1 және 5.2.3-тармақтар
12.4.251-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қышқыл ерітінділерінен қорғануға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар
421
8.3-кіші бөлім
12.4.252-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
422
1 және 4-бөлімдер
12.4.256-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сүзгіш қорғаушы киім. Динамикалық жағдайларда булардан, уытты заттардың газдарынан материалдар пакетінің қорғаныс коэффициентін айқындау әдісі
423
4– 10-бөлімдер
А – Г-қосымшалар
12.4268-2014 МемСТ
(6529:2001 ISO,
6530:2005 ISO)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Уытты химиялық заттардың әсерінен қорғануға арналған арнайы киім. Материалдардың сұйықтықтар мен газдардың өтіп кетуіне төзімділігін айқындау әдісі
424
5 және 6-тармақтар
12.4.279-2014 МемСТ
(14325:2004 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. Сыныптау, техникалық талаптар, сынақтан өткізу әдістері және таңбалау
425
1 және 4-бөлімдер
12.4.286-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Булардан, уытты заттардың газдарынан қорғаушы сүзгіш киім. Сынақтан өткізу әдістері
426
7.3 – 7.5-тармақтар
12.4.287-2015 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Булардан, уытты заттардың газдарынан қорғаушы сүзгіш киім. Техникалық шарттар
427
және 5-тармақтар
413-91 МемСТ
(1420-87 ИСО)
Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар маталар. Су өткізбейтіндігін айқындау

пункты 4 – 9,
приложение Б
ГОСТ 12.4.220-2002
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения стойкости материалов и швов к действию агрессивных сред
418
ГОСТ 12.4.310-2016
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты работающих от воздействия нефти и нефтепродуктов. Технические требования
419
пункты 4 – 8
ГОСТ 12.4.239-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от жидких химикатов. Метод определения сопротивления воздухонепроницаемых материалов прониканию жидкостей
420
пункты 5.2.1 – 5.2.3
ГОСТ 12.4.251-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от растворов кислот. Технические требования
421
подраздел 8.3
ГОСТ 12.4.252-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний
422
разделы 1 и 4
ГОСТ 12.4.256-2014
Система стандартов безопасности труда. Фильтрующая защитная одежда. Метод определения коэффициента защиты пакета материалов от паров, газов токсичных веществ в динамических условиях
423
разделы 4 – 10,
приложения А – Г
ГОСТ 12.4.268-2014
(ISO 6529:2001,
ISO 6530:2005)
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от воздействия токсичных химических веществ. Методы определения сопротивления проницаемости материалов жидкостями и газами
424
пункты 5 и 6
ГОСТ 12.4.279-2014
(EN 14325:2004)
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ.
Классификация, технические требования, методы испытаний и маркировка
425
разделы 1 и 4
ГОСТ 12.4.286-2015
Система стандартов безопасности труда. Фильтрующая защитная одежда от паров, газов токсичных веществ. Методы испытаний
426
пункты 7.3 – 7.5
ГОСТ 12.4.287-2015
Система стандартов безопасности труда. Фильтрующая защитная одежда от паров, газов токсичных веществ. Технические условия
427
пункты 4 и 5
ГОСТ 413-91
(ИСО 1420-87)
Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение водонепроницаемости

428
3813-72 МемСТ
(5081-77 ИСО, 5082-82 ИСО)
Тоқыма материалдары. Маталар және дара бұйымдар. Созылу кезіндегі үзіліп кету сипаттамасын айқындау әдістері
429
1 және 6-тармақтар
3816-81 МемСТ
(811-81 ИСО)
Тоқыма кенептер. Ылғал жұтқыштық және сужұқтырмағыш қасиеттерді айқындау әдісі
430
8847-85 МемСТ
Трикотаж кенептер. Үзілуден төмен жүктеме кезінде үзілу сипаттамасы мен созылуды айқындау әдістері
431
7.24-тармақ
11209-2014 МемСТ
Арнайы киімдерге арналған маталар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері

428
ГОСТ 3813-72
(ИСО 5081-77,
ИСО 5082-82)
Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении
429
пункты 1 и 6
ГОСТ 3816-81
(ИСО 811-81)
Полотна текстильные. Методы определения гигроскопических и водоотталкивающих свойств
430
ГОСТ 8847-85
Полотна трикотажные. Методы определения разрывных характеристик и растяжимости при нагрузках, меньше разрывных
431
пункт 7.24
ГОСТ 11209-2014
Ткани для специальной одежды. Общие технические требования. Методы испытаний

30304-95 МемСТ
(4674-77 ИСО)
Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар маталар. Жырмалануға төзімділікті айқындау әдісі
438
8.6.10, 8.6.21 және 8.6.27-тармақтар
1387-2003 БСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік және арнайы киім. Жалпы техникалық шарттар
439
6.1 – 6.9 және 7.1 – 7.8-кіші бөлімдер
16602-2010 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғауға арналған арнайы киім. Сыныпталуы, маркіленуі және пайдалану талаптары
440
4– 8-тармақтар
13982-2-2009 Р ЕН ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қатты аэрозолдардан қорғануға арналған арнайы киім. 2-бөлік. Жоғары дисперсиялы аэрозолдардың өтуін айқындау әдісі
441
1 және 4-бөлімдер
12.4.286-2013 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газ тәріздес және сұйық химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. Хлор мен аммиактың әсері кезіндегі материалдардың қорғаныс қасиетін айқындау әдісі
442
7.12-тармақ
50714-94 Р МемСТ
Жеке қорғану құралдарына арналған жасанды былғары. Жалпы техникалық шарттар
443
4.4-тармақ 19) тармақша
5.1, 5.2, 5.6, 5.7, 6.1, 6.2, 6.8, 6.11 – 6.13 және 6.16-тармақтар
12.4.309.2-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көздерді қорғайтын жеке қорғау құралдары. Оптикалық және оптикалық емес өлшемдерді сынақтан өткізу әдістері
444
5.1-тармақ
51854-2001 Р МемСТ
Күннен қорғайтын көзәйнек линзалары. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
445
4.4-тармақ 21) тармақша
2.6 және 4.7-тармақтар
9.030-74 МемСТ
Даттану мен ескіруден қорғайтын бірыңғай жүйе. Резеңкелер. Сұйық агрессивті ортаның әсеріне кернеулі емес күйде шыдамдылықты сынақтан өткізу әдістері
446
12.4.165-85 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы былғары аяқкиім. Агрессивті ортаның әсерінен бекітпенің бекуінің төмендеу коэффициентін айқындау әдісі
447
6.3.1-тармақша
12.4.270-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттармен жұмыс істеуге арналған жоғарғы беті тоқымалы зарарсыздандырылатын арнайы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
448
270-75 МемСТ
Резеңке. Созылу кезіндегі серпімді мықтылық қасиеттерін айқындау әдісі
449
20403-75 МемСТ
(1970-79 СТ СЭВ)
Резеңке. Қаттылықты халықаралық бірліктерде айқындау әдісі (30-дан 100 IRHD дейін)
450
4-тармақ
1149-3-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаушы киім. Электростатикалық қасиеттер.
3-бөлік. Зарядтың кемуін өлшеу әдістері

ГОСТ 30304-95
(ИСО 4674-77)
Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение сопротивления раздиру
438
пункты 8.6.10, 8.6.21 и 8.6.27
СТБ 1387-2003
Система стандартов безопасности труда. Одежда производственная и специальная. Общие технические условия
439
подразделы 6.1 – 6.9 и
7.1 – 7.8
ГОСТ Р ИСО 16602-2010
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Классификация, маркировка и эксплуатационные требования
440
пункты 4 – 8
ГОСТ Р ЕН ИСО 13982-2-2009
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от твердых аэрозолей. Часть 2. Метод определения проникания высокодисперсных аэрозолей
441
разделы 1 и 4
ГОСТ Р 12.4.286-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от газообразных и жидких химических веществ. Метод определения защитных свойств материалов при воздействии хлора и аммиака
442
пункт 7.12
ГОСТ Р 50714-94
Кожа искусственная для средств индивидуальной защиты. Общие технические условия
443
пункт 4.4, подпункт 19
пункты 5.1, 5.2, 5.6, 5.7, 6.1, 6.2, 6.8, 6.11 – 6.13 и 6.16
ГОСТ 12.4.309.2-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Методы испытаний оптических и неоптических параметров.
444
пункт 5.1
ГОСТ Р 51854-2001
Линзы очковые солнцезащитные. Технические требования. Методы испытаний
445
пункт 4.4, подпункт 21
пункты 2.6 и 4.7
ГОСТ 9.030-74
Единая система защиты от коррозии и старения. Резины. Методы испытаний на стойкость в ненапряженном состоянии к воздействию жидких агрессивных сред
446
ГОСТ 12.4.165-85
Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная кожаная. Метод определения коэффициента снижения прочности крепления от воздействия агрессивных сред
447
подпункт 6.3.1
ГОСТ 12.4.270-2014
Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная дезактивируемая с текстильным верхом для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие технические требования и методы испытаний
448
ГОСТ 270-75
Резина. Метод определения упругопрочностных свойств при растяжении
449
ГОСТ 20403-75
(СТ СЭВ 1970-79
Резина. Метод определения твердости в международных единицах (от 30 до 100 IRHD)
450
пункт 4
ГОСТ Р ЕН 1149-3-2008
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства. Часть 3. Метод измерения убывания заряда

454
12.4.146-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы киімдерге және қолдарды қорғау құралдарына арналған полимер жабындысы бар материалдар. Қышқылдар мен сілтілердің әсеріне төзімділікті айқындау әдісі
455
12.4.147-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғау құралдарына арналған жасанды былғарылар. Қышқылдар мен сілтілердің өтімділігін айқындау әдісі
456
12.4.170-86 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы киімдерге арналған полимерлі жабындысы бар материалдар. Органикалық еріткіштердің әсеріне төзімділікті айқындау әдісі

454
ГОСТ 12.4.146-84
Система стандартов безопасности труда. Материалы
с полимерным покрытием для специальной одежды
и средств защиты рук. Метод определения стойкости
к действию кислот и щелочей
455
ГОСТ 12.4.147-84
Система стандартов безопасности труда. Искусственные кожи для средств защиты рук. Метод определения проницаемости кислот и щелочей
456
ГОСТ 12.4.170-86
Система стандартов безопасности труда. Материалы с полимерным покрытием для специальной одежды. Метод определения стойкости к действию органических растворителей

457
6.2 және 6.6-тармақтар,
А, Б, Г, Д-қосымшалар
12.4.217-2001 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттар мен ионды сәулеленуден қорғайтын жеке қорғану құралдары. Техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
458
12.4.220-2002 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Материалдар мен тігістердің агрессивті ортаға төзімділігін айқындау әдісі
459
8-бөлім
12.4.252-2013 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды жеке қорғау құралдары. Қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
460
12.4.261.2-2014 МемСТ
(11933-2:1987 ISO)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды жеке қорғау құралдары. Камералық қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар
461
12.4.262-2014 МемСТ
(1419:1995 ISO)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар жеке қорғау құралдарына арналған материалдар. Жасанды ескіру әдісі
462
12.4.263-2014 МемСТ
(1420:1987 ISO)
Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар жеке қорғану құралдарына арналған материалдар. Су өткізгіштігін айқындау әдісі
463
6-бөлім
12.4.264-2014 МемСТ
(421:1994 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық токсинді заттармен жұмыс істеуге арналған жоғарғы беті арнайы зарарсыздандырылған матадан жасалған аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
464
5– 9-тармақтар
12.4.265-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттармен жұмыс істеуге арналған жеке қорғау құралдары және оларды дайындауға арналған материалдар. Сынақтан өткізу әдістері және зарарсыздандыру коэффициентін бағалау
465
5-бөлім
12.4.266-2014 МемСТ
(1073-2:2002 EN)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қатты заттардан радиоактивті ластану әсерінен қорғауға арналған арнайы киім. Техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
466
6– 9-тармақтар
12.4.269-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті заттармен жұмыс істеуге арналған жеке қорғау құралдары және оларды дайындауға арналған материалдар. Ерітінділердің зарарсыздандыру коэффициентін бағалау

457
пункты 6.2 и 6.6, приложения А, Б, Г, Д
ГОСТ 12.4.217-2001
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от радиоактивных веществ
и ионизирующих излучений. Технические требования
и методы испытаний
458
ГОСТ 12.4.220-2002
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения стойкости материалов и швов к действию агрессивных сред
459
раздел 8
ГОСТ 12.4.252-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки. Общие технические требования. Методы испытаний
460
ГОСТ 12.4.261.2-2014 (ISO 11933-2:1987)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки камерные.
Общие технические требования
461
ГОСТ 12.4.262-2014
(ISO 1419:1995)
Система стандартов безопасности труда. Материалы
для средств индивидуальной защиты с резиновым или пластмассовым покрытием. Метод искусственного старения
462
ГОСТ 12.4.263-2014
(ISO 1420:1987)
Материалы для средств индивидуальной защиты с резиновым или пластмассовым покрытием. Методы определения водопроницаемости
463
раздел 6
ГОСТ 12.4.264-2014
(EN 421:1994)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки для защиты от ионизирующего излучения и радиоактивных веществ. Общие технические требования и методы испытаний
464
пункты 5 – 9
ГОСТ 12.4.265-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты, предназначенные для работ с радиоактивными веществами, и материалы для их изготовления. Методы испытания и оценка коэффициента дезактивации
465
раздел 5
ГОСТ 12.4.266-2014
(EN 1073-2:2002)
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от воздействия радиоактивного загрязнения твердыми веществами. Технические требования и методы испытаний
466
пункты 6 – 9
ГОСТ 12.4.269-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты, предназначенные для работ с радиоактивными веществами, и материалы для их изготовления. Метод определения дезактивирующей способности растворов

30303-95 МемСТ
(1421-77)
Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар маталар. Үзілу кезінде үзілу жүктемесі мен созылуды айқындау
479
30304-95 МемСТ
(4674-77 ИСО)
Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар маталар. Жырмалауға қарсыласуды айқындау әдісі
480
4 – 8-тармақтар,
17491-3-2009 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. 3-бөлік. Сұйықтық ағынының өтуіне төзімділікті айқындау әдісі (ағын әдісі)
481
12.4.199-99 р МемСТ
(7854-95 ИСО)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар жеке қорғау құралдарына арналған материалдар. Иілуге қарсыласуды айқындау әдісі
482
6-бөлім
12.4.248-2013 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиоактивті және химиялық уытты заттарман жұмыс істеуге арналған тыныс алу органдарын қорғауға арналған қосымша жеке қорғау құралдары. Жалпы талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
483
5 – 7-тармақтар
53371-2009 Р МемСТ
Зарарсыздандырылған қорғаушы полимер материалдар мен жабындылар. Зарарсыздандыру коэффициентін айқындау әдісі
484
5.4 және 5.5-тармақтар
2.2.8.48-03 СанПиН
Радиациялық-қауіпті өндіріс қызметкерлерінің тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдары
485
4.5-тармақ 3) тармақша
15831-2013 ISO МемСТ
Киім. Физиологиялық әсер. Термоманекенде жылу оқшаулауды өлшеу әдісі

ГОСТ 30303-95
(ИСО 1421-77)
Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение разрывной нагрузки и удлинения при разрыве
479
ГОСТ 30304-95
(ИСО 4674-77)
Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение сопротивления раздиру
480
пункты 4 – 8
ГОСТ Р ИСО 17491-3-2009
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Часть 3. Метод определения устойчивости к проникновению струи жидкости (струйный метод)
481
ГОСТ Р 12.4.199-99 (ИСО 7854-95)
Система стандартов безопасности труда. Материалы для средств индивидуальной защиты с резиновым или пластмассовым покрытием. Метод определения сопротивления на изгиб
482
пункт 6
ГОСТ Р 12.4.248-2013
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания дополнительные для работ с радиоактивными и химически токсичными веществами. Общие требования и методы испытаний
483
пункты 5 – 7
ГОСТ Р 53371-2009
Материалы и покрытия полимерные защитные дезактивируемые. Метод определения коэффициента дезактивации
484
пункты 5.4 и 5.5
СанПиН 2.2.8.48-03
Средства индивидуальной защиты органов дыхания персонала радиационно-опасных производств
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и
включения его в настоящий перечень
485
пункт 4.5, подпункт 3
ГОСТ ISO 15831-2013
Одежда. Физиологическое воздействие. Метод измерения теплоизоляции на термоманекене

486
6 – 9-тармақтар
17491-4-2012 ISO МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Химиялық заттардан қорғануға арналған арнайы киім. 4-бөлік. Тозаңданатын сұйықтықтың өтуіне төзімділікті айқындау әдісі (тозаңдану әдісі)
487
4-бөлім
12.1.044-89 МемСТ
(4589-84 ИСО)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өртжарылысқауіптілігі. Көрсеткіштер номенклатурасы және оларды айқындау әдістері
488
12.4.005-85 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғау құралдары. Тыныс алуға қарсыласу көлемін айқындау әдісі

486
пункты 6 – 9
ГОСТ ISO 17491-4-2012
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от химических веществ. Часть 4. Метод определения устойчивости к прониканию распыляемой жидкости (метод распыления)
487
раздел 4
ГОСТ 12.1.044-89
(ИСО 4589-84)
Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения
488
ГОСТ 12.4.005-85
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Метод определения величины сопротивления дыханию

489
12.4.008-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жеке қорғану құралдары. Көз жетер жерді айқындау әдісі
490
3-тармақ
12.4.049-78 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы киімге арналған мақта-мата және аралас маталар. Ылғалды өңдеуге төзімділікті айқындау әдісі
491
12.4.061-88 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Адамның жеке қорғану құралдарымен жұмыс істеу қабілеттілігін айқындау әдісі
492
3-тармақ

489
ГОСТ 12.4.008-84
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты. Метод определения поля зрения
490
пункт 3
ГОСТ 12.4.049-78
Система стандартов безопасности труда. Ткани хлопчатобумажные и смешанные для спецодежды. Метод определения устойчивости к мокрой обработке
491
ГОСТ 12.4.061-88
Система стандартов безопасности труда. Метод определения работоспособности человека в средствах индивидуальной защиты
492
пункт 3

508
262-93 МемСТ
(34-79 ИСО)
Резеңке. Жырмаланыпк етуге төзімділікті айқындау (қосарланған, бұрыштық және орақ тәрізді үлгілер)
509
270-75 МемСТ
Резеңке. Созылу кезіндегі серпімді мықтылық қасиеттерін айқындау әдісі
510
413-91 МемСТ
(1420-87 ИСО)
Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар маталар. Су өткізбеушілікті айқындау
511
3813-72 МемСТ
(5081-77 ИСО, 5082-82 ИСО)
Тоқыма материалдары. Маталар және дара бұйымдар. Созылу кезіндегі үзілу сипаттамасын айқындау әдістері

508
ГОСТ 262-93 (ИСО 34-79)
Резина. Определение сопротивления раздиру (раздвоенные, угловые и серповидные образцы)
509
ГОСТ 270-75
Резина. Метод определения упругопрочностных свойств при растяжении
510
ГОСТ 413-91 (ИСО 1420-87)
Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определения водонепроницаемости
511
ГОСТ 3813-72
(ИСО 5081-77, ИСО 5082-82)
Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении

545
12.4.160-90 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке сүзгіш қорғану құралдары. Көміртек оксиді бойынша сүзгіш-сіңіргіш коробкалардың қорғаныс әрекетінің уақытын айқындау әдісі
546
12.4.161-75 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке сүзгіш қорғану құралдары. Сынап буы бойынша сүзгіш-сіңіргіш коробканың қорғаныс әрекеті уақытын айқындау әдісі

545
ГОСТ 12.4.160-90
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие.
Методы определения времени защитного действия фильтрующе-поглощающих коробок по оксиду углерода
546
ГОСТ 12.4.161-75
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания фильтрующие. Методы определения времени защитного действия фильтрующе-поглощающих коробок по парам ртути

579
11.1, 11.2, 11.7, 11.8, 11.11.3, 11.11.4 және 11.12 – 11.15-тармақтар
12.4.274-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Ашық контурлы, капюшонды, оқшаулаушы сығылған ауасы бар аппараттар (Өзін-өзі құтқарушылар). Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
580
11.2, 11.4, 11.15 және 11.18-тармақтар
12.4.275-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Капюшонды, таза ауаны күштеп беретін шланкті аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
581

579
пункты 11.1, 11.2, 11.7, 11.8, 11.11.3, 11.11.4, и 11.12 – 11.15
ГОСТ Р 12.4.274-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты изолирующие со сжатым воздухом, с открытым контуром,
с капюшоном (Самоспасатели). Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
580
пункты 11.2, 11.4, 11.15 и 11.18
ГОСТ Р 12.4.275-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Аппараты шланговые с принудительной подачей чистого воздуха, с капюшоном. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
581

1-бөлім, 11.1, 11.2, 11.4, 11.7, 11.8, 11.14, 11.17, 11.18 және 11.27.4-тармақтар
12.4.276-1-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауа беретін желісі бар тыныс алу аппараты. 1-бөлік. Толық маскалы аппарат. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
582
10.2, 10.4, 10.11, 10.14, 10.23.3 және 10.23.4-тармақтар
12.4.276-2-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауа беретін желісі бар тыныс алу аппараты. 2-бөлік. Жартылай маскалы және шамадан тыс қысымы бар аппараттар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау
583
11.1, 11.2, 11.4, 11.5, 11.7, 11.10 және 11.17-тармақтар
12.4.277-2012 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тыныс алу органдарын қорғайтын жеке қорғану құралдары. Сығылған ауасы бар, жартылай маскалы және шамадан тыс қысымды өкпеге күш түсіру автоматы бар өзін-өзі құтқарушылар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері. Таңбалау

раздел 1, пункты 11.1, 11.2, 11.4, 11.7, 11.8, 11.14, 11.17, 11.18 и 11.27.4
ГОСТ Р 12.4.276-1-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 1.
Аппараты с полной маской. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
582
пункты 10.2, 10.4, 10.11, 10.14, 10.23.3 и10.23.4
ГОСТ Р 12.4.276-2-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Дыхательный аппарат с линией подачи сжатого воздуха. Часть 2.
Аппараты с полумаской и избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка
583
пункты 11.1, 11.2, 11.4, 11.5, 11.7, 11.10 и 11.17
ГОСТ Р 12.4.277-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты органов дыхания. Самоспасатели со сжатым воздухом, с полумаской и легочно-силовым автоматом с избыточным давлением. Технические требования. Методы испытаний. Маркировка

586
15831-2013 ISO МемСТ
Киім. Физиологиялық әсер. Термоманекенде жылу оқшаулауды өлшеу әдісі
587
6.3 – 6.8-тармақтар
407-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғайтын жеке қорғау құралдары. Жоғары температура мен оттан қорғауға арналған қолғаптар. Техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
588
12.4.184-97 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы киімге, қолдарды қорғау құралдарына және арнайы аяқкиімнің жоғарғы бетіне арналған маталар мен материалдар. Күйдіруге төзімділікті айқындау әдістері
589

586
ГОСТ ISO 15831-2013
Одежда. Физиологическое воздействие. Метод измерения теплоизоляции на термоманекене
587
пункты 6.3 – 6.8
ГОСТ EN 407-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки для защиты от повышенных температур и огня. Технические требования. Методы испытаний
588
ГОСТ 12.4.184-97
Система стандартов безопасности труда. Ткани и материалы для специальной одежды, средств защиты рук и верха специальной обуви. Методы определения стойкости к прожиганию
589

12.4.304-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы киім. Балқыған металдың шашырандысы әсер еткен кездегі сынақтан өткізу әдістері
590
2-тармақ
3813-72 МемСТ
(5081-77 ИСО, 5082-82 ИСО)
Тоқыма материалдары. Маталар және дара бұйымдар. Созылу кезіндегі үзілу сипаттамасын айқындау әдістері
591
8978-2003 МемСТ
Жасанды былғары және қабықша материалдар. Бірнеше мәрте иілгенге төзімділікті айқындау әдісі
592

ГОСТ 12.4.304-2016
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная. Методы испытания при воздействии брызг расплавленного металла
590
ГОСТ 3813-72
(ИСО 5081-77, ИСО 5082-82)
Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении
591
ГОСТ 8978-2003
Кожа искусственная и пленочные материалы. Методы определения устойчивости к многократному изгибу
592

7.21 және 7.24-тармақтар
11209-2014 МемСТ
Арнайы киімге арналған маталар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
593
15898-70 МемСТ
Зығыр және жартылай зығыр маталар. Отқа төзімділікті айқындау әдісі
594
17074-71 МемСТ
Жасанды былғары. Жырмаланып кетуге төзімділікті айқындау әдісі
595
17316-71 МемСТ
Жасанды былғары. Үзілу кезіндегі үзілу жүктемесі мен созылуды айқындау әдісі
596
1 – 5-тармақтар
20489-75 МемСТ
Киімге арналған материалдар. Жиынтықты жылуға қарсылықты айқындау әдісі

пункты 7.21 и 7.24
ГОСТ 11209-2014
Ткани для специальной одежды. Общие технические требования. Методы испытаний
593
ГОСТ 15898-70
Ткани льняные и полульняные. Метод определения огнестойкости
594
ГОСТ 17074-71
Кожа искусственная. Метод определения сопротивления раздиранию
595
ГОСТ 17316-71
Кожа искусственная. Метод определения разрывной нагрузки и удлинения при разрыве
596
пункты 1 – 5
ГОСТ 20489-75
Материалы для одежды. Метод определения суммарного теплового сопротивления

30303-95 МемСТ
(1421-77 ИСО)
Резеңке немесе пластмасс жабындысы бар маталар. Үзілу кезінде үзілу жүктемесі мен созылуды айқындау
602
4.2, 5.7, 8.1, 8.2, 8.5 және 8.6-тармақтар, 9-бөлім
6942-2007 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу мен оттан қорғануға арналған киім. Жылу шығаратын көздің әсеріне ұшырайтын материалдар мен материалдар топтамасын бағалау әдісі
603
9151-2007 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу мен жалыннан қорғануға арналған киім. Жалынның әсері кезінде жылу беруді айқындау әдісі

ГОСТ 30303-95
(ИСО 1421-77)
Ткани с резиновыми или пластмассовыми покрытиями Определение разрывной нагрузки и удлинения при разрыве
602
пункты 4.2, 5.7, 8.1, 8.2, 8.5 и 8.6, раздел 9
ГОСТ Р ИСО 6942-2007
Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и огня. Методы оценки материалов и пакетов материалов, подвергаемых воздействию источника теплового излучения
603
ГОСТ Р ИСО 9151-2007
Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и пламени. Метод определения теплопередачи при воздействии пламени

604
9185-2007 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаушы киім. Балқыған металдың шайқалып төгілуіне төзімділікті бағалау әдісі
605
12127-1-2011 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу мен жалыннан қорғануға арналған киім. Қорғаушы киім немесе оны құрайтын материалдар арқылы байланысты жылуөткізуді айқындау. 1-бөлік. Қыздырғыш цилиндрді пайдалану арқылы сынықтан өткізу әдісі.
606
4.6-тармақ, 3) тармақша
15831-2013 ISO МемСТ
Киім. Физиологиялық әсер. Термоманекенде жылу оқшаулауды өлшеу әдісі
607
5.5 және 5.6-тармақтар
511-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолдарды қорғайтын жеке қорғау құралдары. Суықтан қорғайтын қолғаптар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері

604
ГОСТ Р ИСО 9185-2007
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Метод оценки стойкости к выплеску расплавленного металла
605
ГОСТ Р ИСО 12127-1-2011
Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и пламени. Определение контактной теплопередачи через защитную одежду или составляющие ее материалы. Часть 1. Метод испытаний с использованием нагревательного цилиндра
606
пункт 4.6, подпункт 3
ГОСТ ISO 15831-2013
Одежда. Физиологическое воздействие. Метод измерения теплоизоляции на термоманекене
607
пункты 5.5 и 5.6
ГОСТ EN 511-2012
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки защитные от холода. Общие технические требования. Методы испытаний

608
12.4.067-79 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Адамның жеке қорғану құралдарында жылу ұстауын айқындау әдісі
609
12088-77 МемСТ
Тоқыма материалдар және олардан жасалған бұйымдар. Ауа өткізгіштікті айқындау әдісі
610
20489-75 МемСТ
Киімге арналған материалдар. Жиынтықты жылуға төзімділікті айқындау әдісі
611
12.4.185-99 Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Төмен температуралардан қорғаушы жеке қорғау құралдары. Топтаманың жылудан оқшаулауын айқындау әдісі
612

608
ГОСТ 12.4.067-79
Система стандартов безопасности труда. Метод определения теплосодержания человека в средствах индивидуальной защиты
609
ГОСТ 12088-77
Материалы текстильные и изделия из них. Метод определения воздухопроницаемости
610
ГОСТ 20489-75
Материалы для одежды. Метод определения суммарного теплового сопротивления
611
ГОСТ Р 12.4.185-99
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты от пониженных температур. Методы определения теплоизоляции комплекта
612

55858-2013 Р МемСТ
Киімге арналған материалдар. Жиынтықты жылуға қарсылықты айқындау әдісі
613
4.6-тармақ, 7) тармақша
17708-2014 ISO МемСТ
Аяқкиім. Дайын аяқкиімді сынақтан өткізу әдістері. Табанды бекіту беріктігі
614
9134-78 МемСТ
Аяқкиім. Табан тетіктерін бекіту мықтылығын айқындау әдістері
615
9292-82 МемСТ
Аяқкиім. Аяқкиімге ұлтарақ бекітудің химиялық бекіту әдісінің мықтылығын айқындау әдісі
616
12.4.138-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы былғары аяқкиім. Жоғары температураның әсерінен табан тетіктерінің бекітілу беріктігінің төмендеу коэффициентін айқындау әдісі
617
С-қосымша
20349-2013 ЕН ИСО Р МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Термиялық тәуекелдерден және құю және дәнекерлеу өндірістерінде балқыған металдың шашырандысынан қорғаушы аяқкиім. Жалпы техникалық талаптар және сынақтан өткізу әдістері
618

ГОСТ Р 55858-2013
Материалы для одежды. Метод определения суммарного теплового сопротивления
613
пункт 4.6, подпункт 7
ГОСТ ISO 17708-2014
Обувь. Методы испытаний готовой обуви. Прочность крепления подошвы
614
ГОСТ 9134-78
Обувь. Методы определения прочности крепления деталей низа
615
ГОСТ 9292-82
Обувь. Методы определения прочности крепления подошв в обуви химических методов крепления
616
ГОСТ 12.4.138-84
Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная кожаная. Метод определения коэффициента снижения прочности крепления деталей низа от воздействия повышенных температур
617
приложение С
ГОСТ Р ЕН ИСО 20349-2013
Система стандартов безопасности труда. Обувь защитная
от термических рисков и выплесков расплавленного металла на литейных и сварочных производствах. Общие технические требования и методы испытаний
618

4.6-тармақ, 9) тармақша
6-бөлім
397-2012 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғану каскалары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
619
13087-1-2016 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғану каскалары. 1-бөлік. Сынақтан өткізу үшін шарттар және алдын-ала дайындықтар
620
6-бөлім
14052-2015 EN МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Тиімділігі жоғары қорғану каскалары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
621
4-бөлім
12.4.091-80 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Пластмасс шахтер каскілері. Жалпы техникалық шарттар
622
2-бөлім
12.4.128-83 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қорғаушы каскілер. Жалпы техникалық шарттар
623
6 және 7.1-тармақтар
17493-2013 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылудан қорғайтын киім және қорғаушы құралдар. Ыстық ауаны айналдыратын пешті қолдана отырып конвективті жылуға төзімділікті айқындау әдісі
624
4.6-тармақ, 11) тармақша
3.5 және 3.10-тармақтар
12.4.023-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бет қорғайтын қалқаншалар. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері

пункт 4.6, подпункт 9
раздел 6
ГОСТ EN 397-2012
Система стандартов безопасности труда. Каски защитные. Общие технические требования. Методы испытаний
619
ГОСТ EN 13087-1-2016
Система стандартов безопасности труда. Каски защитные. Методы испытаний. Часть 1. Условия и предварительная подготовка для проведения испытания
620
раздел 6
ГОСТ EN 14052-2015
Система стандартов безопасности труда. Высокоэффективные защитные каски. Общие технические требования. Методы испытаний
621
раздел 4
ГОСТ 12.4.091-80
Система стандартов безопасности труда. Каски шахтерские пластмассовые. Общие технические условия
622
раздел 2
ГОСТ 12.4.128-83
Система стандартов безопасности труда. Каски защитные. Общие технические условия
623
пункты 6 и 7.1
ГОСТ Р ИСО 17493-2013
Система стандартов безопасности труда. Одежда и средства защиты от тепла. Метод определения конвективной термостойкости с применением печи с циркуляцией горячего воздуха
624
пункт 4.6, подпункт 11
пункты 3.5 и 3.10
ГОСТ 12.4.023-84
Система стандартов безопасности труда. Щитки защитные лицевые. Общие технические требования и методы контроля

628
4.7-тармақ, 1) тармақша
6330-2011 ISO МемСТ
Тоқыма материалдары. Сынауға арналған үйде жуу және кептіру әдістері
629
15025-2012 ISO МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу мен жалыннан қорғануға арналған арнайы киім. Жалынның шектеулі таралуына сынақтан өткізу әдісі
630
3813-72 МемСТ
(5081-77 ИСО, 5082-82 ИСО)
Тоқыма материалдары. Маталар және дара бұйымдар. Созылу кезіндегі үзілу сипаттамасын айқындау әдістері

628
пункт 4.7, подпункт 1
ГОСТ ISO 6330-2011
Материалы текстильные. Методы домашней стирки
и сушки для испытаний
629
ГОСТ ISO 15025-2012
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная для защиты от тепла и пламени. Метод испытаний на ограниченное распространение пламени
630
ГОСТ 3813-72
(ИСО 5081-77,
ИСО 5082-82)
Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении

636
4.2, 8.1, 8.2, 8.5 және 8.6-тармақтар, 9-бөлім
6942-2007 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу мен оттан қорғануға арналған киім. Жылу шығаратын көздің әсеріне ұшырайтын материалдар мен материалдар топтамасын бағалау әдісі
637
9151-2007 Р ИСО МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жылу мен жалыннан қорғануға арналған киім. Жалынның әсері кезінде жылу өткізуді айқындау әдісі
638
4, 5, 7.1 және 8-тармақтар

636
пункты 4.2, 8.1, 8.2, 8.5 и 8.6, раздел 9
ГОСТ Р ИСО 6942-2007
Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и огня. Методы оценки материалов и пакетов материалов, подвергаемых воздействию источника теплового излучения
637
ГОСТ Р ИСО 9151-2007
Система стандартов безопасности труда. Одежда для защиты от тепла и пламени. Метод определения теплопередачи при воздействии пламени
638
пункты 4, 5, 7.1 и 8

652
5-тармақ, А, В-қосымшалар
12.4.172-2014 МемСТ,
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жиіліктегі электр өрісінен қорғануға арналған жеке қалқанды кешен. Жалпы техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
653
7.5-тармақ
12.4.271-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электромагнитті өрістерден қолдарды қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар мен сынақтан өткізу әдістері
654
9.1-тармақ

652
пункт 5, приложения А, В ГОСТ 12.4.172-2014
Система стандартов безопасности труда. Комплект индивидуальный экранирующий для защиты от электрических полей промышленной частоты. Общие технические требования и методы испытаний
653
пункт 7.5
ГОСТ 12.4.271-2014
Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук от электромагнитных полей. Общие технические требования и методы испытаний
654
пункт 9.1

12.4.283-2014 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр тоғынан жарақаттанудан қорғайтын кешен. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтан өткізу әдістері
655
12.4.306-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Радиожиілікті диапазонның электромагнитті өрісінен қызметкерлерді қорғауға арналған қалқанды кешен. Сынақтан өткізу әдістері
656
4-тармақ
1149-3-2008 Р ЕН МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Арнайы қорғаушы киім. Электростатикалық қасиеттер. Зарядтың кемуін өлшеу әдістері
657

ГОСТ 12.4.283-2014
Система стандартов безопасности труда. Комплект защитный от поражения электрическим током. Общие технические требования. Методы испытаний
655
ГОСТ 12.4.306-2016
Система стандартов безопасности труда. Комплект экранирующий для защиты персонала от электромагнитных полей радиочастотного диапазона. Методы испытаний
656
пункт 4
ГОСТ Р ЕН 1149-3-2008
Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная. Электростатические свойства. Методы измерения убывания заряда
657

5.10-тармақ
12.4.295-2013 Р МемСТ
(20344-2011 ЕН ИСО)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аяқтарды қорғайтын жеке қорғаушы құралдар. Сынақтан өткізу әдістері
658
4.7-тармақ, 11) тармақша
3.10-тармақ
12.4.023-84 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Бет қорғайтын қалқаншалар. Жалпы техникалық талаптар және бақылау әдістері
659
5.1, 5.2, 5.6, 5.7, 6.1, 6.2, 6.8, 6.11 – 6.13 және 6.16-тармақтар
12.4.309.2-2016 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Көздерді қорғайтын жеке қорғау құралдары. Оптикалық және оптикалық емес параметрлерді сынақтан өткізу әдістері
660
4.7-тармақ, 13) тармақша
12.1.038-82 МемСТ
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электрқауіпсіздігі. Токтардың жанасу кернеуінің шектеулі рұқсат етілетін мәні

пункт 5.10
ГОСТ Р 12.4.295-2013 (ЕН ИСО 20344-2011)
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты ног. Методы испытаний
658
пункт 4.7, подпункт 11
пункт 3.10
ГОСТ 12.4.023-84
Система стандартов безопасности труда. Щитки защитные лицевые. Общие технические требования и методы контроля
659
пункты 5.1, 5.2, 5.6 , 5.7, 6.1, 6.2, 6.8, 6.11 – 6.13 и 6.16
ГОСТ 12.4.309.2-2016
Система стандартов безопасности труда. Средства индивидуальной защиты глаз. Методы испытаний оптических и неоптических параметров
660
пункт 4.7, подпункт 13
ГОСТ 12.1.038-82
Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Предельно допустимые значения напряжений прикосновения токов

665
21050-2004 МемСТ
Арнайы киімге арналған маталар. Құрғақ химиялық тазалауға төзімділікті айқындау әдісі
666
4.14-тармақ, 1) тармақша
24442-2016 ISO МемСТ
Косметикалық өнім. А спектрлі ультракөгілдір сәулелерден қорғаныс факторының in vivo көлемін айқындау әдісі
667
24443-2016 ISO МемСТ
Күннен қорғайтын косметикалық өнім. А спектрлі ультракөгілдір сәулеленуден in vitro қорғаныс факторының көлемін айқындау әдісі
668
24444-2016 ISO МемСТ
Косметикалық өнім. Күннен қорғануды сынақтан өткізу әдісі. Күннен қорғаушы (SPF) факторды (in vivo) тірі организмдерде айқындау
669
4.14-тармақ, 2) тармақша
29188.0-2014 МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қабылдау, сынамалар алу қағидалары, органолептикалық сынақтан өткізу әдістері

665
ГОСТ 21050-2004
Ткани для спецодежды. Метод определения устойчивости
к сухой химической чистке
666
пункт 4.14,
подпункт 1
ГОСТ ISO 24442-2016
Продукция косметическая. Метод определения in vivo величины защитного фактора от ультрафиолетовых лучей спектра А
667
ГОСТ ISO 24443-2016
Продукция косметическая солнцезащитная. Метод определения in vitro величины защитного фактора
от ультрафиолетового излучения спектра А
668
ГОСТ ISO 24444-2013
Продукция косметическая. Методы испытаний защиты от солнца. Определение солнцезащитного фактора (SPF) на живых организмах (in vivo)
669
пункт 4.14
подпункт 2
ГОСТ 29188.0-2014
Продукция парфюмерно-косметическая. Правила приемки, отбор проб, методы органолептических испытаний

670
29188.2-2014 МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. рН сутектік көрсеткішті айқындау әдісі
671
4.14-тармақ, 3) тармақша
10130-2016 ISO МемСТ
Косметикалық құралдар. Косметикадағы (NDELA) N-нитрозодиэтаноламинді жоғары рұқсатты (HPLC) сұйықты хроматография әдісімен пост-колондық фотолизм және туындыларды алумен табу және айқындау
672
15819-2016 ISO МемСТ
Косметикалық өнім. (NDELA) N-нитрозодиэтаноламиннің құрамын тиімділігі жоғары сұйықты хроматография әдісімен тандемді масс-спетрометриямен (HPLC-МS-МS) табу және айқындау
673
16521-2016 EN МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. 12 фталатты сәйкестендіру және саралау үшін газды хроматография/масс-спектрометрия әдісі
674
4.14-тармақ, 4) тармақша
16343-2016 EN МемСТ
Косметикалық өнім. 3-йодо-2пропинилбутилкарбамат (IPBC) құрамын сұйықты хроматография және масс-спектрометрия әдісімен айқындау

670
ГОСТ 29188.2-2014
Продукция парфюмерно-косметическая. Метод определения водородного показателя рН
671
пункт 4.14
подпункт 3
ГОСТ ISO 10130-2016
Косметические средства. Обнаружение и определение
N-нитрозодиэтаноламина (NDELA) в косметике методом жидкостной хроматографии высокого разрешения (HPLC), пост-колоночным фотолизом и получением производных
672
ГОСТ ISO 15819-2016
Продукция косметическая. Обнаружение и определение содержания N-нитрозодиэтаноламина (NDELA) методам высокоэффективной жидкостной хроматографии с тандемной масс-спектрометрии (HPLC-MS-MS)
673
ГОСТ EN 16521-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Метод газовой хроматографии/масс-спектрометрии для идентификации и анализа 12 фталатов
674
пункт 4.14,
подпункт 4
ГОСТ EN 16343-2016
Продукция косметическая. Определение содержания 3-йодо-2-пропинилбутилкарбамата (IPBC) методами жидкостной хроматографии и масс-спектрометрии

675
16344-2016 EN МемСТ
Күннен қорғайтын косметикалық өнім. Тиімділігі жоғары сұйықты хроматография әдісімен УФ-сүзгіштерді сапалық айқындау және 10 УФ-сүзгіштерді сандық айқындау
676
4.14-тармақ, 5) тармақша
11930-2014 ISO МемСТ
Косметикалық өнім. Микробиология. Косметикалық өнімнің микробқа қарсы қорғанысын бағалау
677
16212-2016 ISO МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Ашытқылар мен өңезденген саңырауқұлақтарды есептеу
678
18415-2016 ISO МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Айрықша және айрықша емес микроорганизмдерді табу
679
18416-2013 ISO МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Candida albicans-ты табу
680
21148-2013 ISO МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық бақылауға қойылатын жалпы талаптар
681
21149-2013 ISO МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Мезофильді фэробты микроорганизмдерді есептеу және табу
682
21150-2013 ISO МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Escherichia coli-ді табу
683
22717-2013 ISO МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Pseudomonas aeruginosa-ны табу
684
22718-2013 ISO МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Staphylococcus aureus-ті табу
685
29621-2013 ISO МемСТ
Косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық тәуекелі төмен өнімдердің тәуекелдерін бағалау және сәйкестендіру бойынша жетекші нұсқаулар
686
4.14-тармақ,
6) тармақша
11930-2014 ISO МемСТ
Косметикалық өнім. Микробиология. Косметикалық өнімнің микробқа қарсы қорғанысын бағалау
687
16212-2013 ISO МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Ашытқылар мен өңезденген саңырауқұлақтарды есептеу
688
18415-2016 ISO МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Айрықша және айрықша емес микроорганизмдерді табу
689
18416-2013 ISO МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Candida albicans-ты табу
690
21148-2013 ISO МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық бақылауға қойылатын жалпы талаптар
691

675
ГОСТ EN 16344-2016
Продукция косметическая солнцезащитная. Качественное определение УФ-фильтров и количественное определение 10 УФ-фильтров методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
676
пункт 4.14, подпункт 5
ГОСТ ISO 11930-2014
Продукция косметическая. Микробиология. Оценка антимикробной защиты косметической продукции
677
ГОСТ ISO 16212-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет дрожжей и плесневых грибов
678
ГОСТ SO 18415-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение специфических и неспецифических микроорганизмов
679
ГОСТ ISO 18416-2013
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Candida albicans
680
ГОСТ ISO 21148-2013
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Общие требования к микробиологическому контролю
681
ГОСТ ISO 21149-2013
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет и обнаружение мезофильных аэробных микроорганизмов
682
ГОСТ ISO 21150-2013
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Escherichia coli
683
ГОСТ ISO 22717-2013
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Pseudomonas aeruginosa
684
ГОСТ ISO 22718-2013
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Staphylococcus aureus
685
ГОСТ ISO 29621–2013
Продукция косметическая. Микробиология. Руководящие указания по оценке риска и идентификации продукции с микробиологически низким риском
686
пункт 4.14, подпункт 6
ГОСТ ISO 11930-2014
Продукция косметическая. Микробиология. Оценка антимикробной защиты косметической продукции
687
ГОСТ ISO 16212-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет дрожжей и плесневых грибов
688
ГОСТ ISO 18415-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение специфических и неспецифических микроорганизмов
689
ГОСТ ISO 18416-2013
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Candida albicans
690
ГОСТ ISO 21148-2013
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Общие требования к микробиологическому контролю
691

6.10-тармақ
31679-2012 МемСТ
Сұйық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
715
31695-2012 МемСТ
Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
716
6.10-тармақ
31696-2012 МемСТ
Косметикалық гигиеналық жуатын өнім. Жалпы техникалық шарттар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
717
4.2.801-99 МУК
Парфюмерлік-косметикалық өнімді микробиологиялық бақылау әдістері. Әдістемелік нұсқаулар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
718
4.14-тармақ, 12) тармақша
17276-2016 ISO/TR МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Скрининг әдісі және косметикадағы ауыр металдарды сандық айқындауға арналған сараптамалық әдіс
719
26927-86 МемСТ
Шикізат және тамақ өнімдері. Сынапты айқындау әдістері
720
26930-86 МемСТ
Шикізат және тамақ өнімдері. Күшәланы айқындау әдістері
721
26932-86 МемСТ
Шикізат және тамақ өнімдері. Қорғасынды айқындау әдістері
722
6-тармақ
31460-2012 МемСТ
Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
723
31676-2012 МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Сынаптың, қорғасынның, күшәла мен кадмийдің жалпы үлесін айқындаудың колориметриялық әдістері
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады

пункт 6.10
ГОСТ 31679-2012
Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия.
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
715
ГОСТ 31695-2012
Гели косметические. Общие технические условия
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
716
пункт 6.10
ГОСТ 31696-2012
Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
717
МУК 4.2.801-99
Методы микробиологического контроля парфюмерно-косметической продукции. Методические указания
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
718
пункт 4.14, подпункт 12
ГОСТ ISO/TR 17276-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитический подход для методов скрининга и количественного определения тяжелых металлов в косметике
719
ГОСТ 26927-86
Сырье и продукты пищевые. Методы определения ртути
720
ГОСТ 26930-86
Сырье и продукты пищевые. Метод определения мышьяка
721
ГОСТ 26932-86
Сырье и продукты пищевые. Методы определения свинца
722
пункт 6
ГОСТ 31460-2012
Кремы косметические. Общие технические условия
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
723
ГОСТ 31676-2012
Продукция парфюмерно-косметическая. Колориметрические методы определения массовых долей ртути, свинца, мышьяка и кадмия
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень

727
32936-2014 МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Сынапты айқындаудың инверсиялық-вольтамперометриялық әдісі
728
32937-2014 МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қорғасынды айқындаудың инверсиялық-вольтамперометриялық әдісі
729
32938-2014 МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Күшәланы айқындаудың инверсиялық-вольтамперометриялық әдісі
730
33021-2014 МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Күшәланың жалпы үлесін гидридтер генерациясымен атом абсорбциясы әдісімен айқындау

727
ГОСТ 32936-2014
Продукция парфюмерно-косметическая. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения ртути
728
ГОСТ 32937-2014
Продукция парфюмерно-косметическая. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения свинца
729
ГОСТ 32938-2014
Продукция парфюмерно-косметическая. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения мышьяка
730
ГОСТ 33021-2014
Продукция парфюмерно-косметическая. Определение массовой доли мышьяка методом атомной абсорбции с генерацией гидридов

737
32893-2014 МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қауіпсіздіктің токсикологиялық және клиникалық-зертханалық көрсеткіштерін бағалау әдістері
738
33483-2015 МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қауіпсіздіктің клиникалық-зертханалық көрсеткіштерін айқындау және бағалау әдістері
739
33506-2015 МемСТ
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қауіпсіздіктің токсикологиялық көрсеткіштерін айқындау және бағалау әдістері
740
5.2-тармақ
31814-2012 МемСТ
Сәйкестік бағасы. Сәйкестікті растаған кезде өнімдерді сынақтан өткізу үшін үлгілерді іріктеудің жалпы қағидалары

737
ГОСТ 32893-2014
Продукция парфюмерно-косметическая. Методы оценки токсикологических и клинико-лабораторных показателей безопасности
738
ГОСТ 33483-2015
Продукция парфюмерно-косметическая. Методы определения и оценки клинико-лабораторных показателей безопасности
739
ГОСТ 33506-2015
Продукция парфюмерно-косметическая. Методы определения и оценки токсикологических показателей безопасности
740
пункт 5.2
ГОСТ 31814-2012
Оценка соответствия. Общие правила отбора образцов для испытаний продукции при подтверждении соответствия
".