Ресей Федерациясының өнеркәсіптік субсидиялар беруге қатысты міндеттемелерді орындауы туралы
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 марта 2018 года № 43. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 27 наурыздағы № 43 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 43-тармағының 4-тармақшасына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссияның Өнеркәсіп және агроөнеркәсіптік кешен жөніндегі Алқа мүшесі (Министр) С.С. Сидорскийдің Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік субсидиялар беруге қатысты міндеттемелерді орындауын мониторингтеу нәтижелері туралы ақпаратын назарға алып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Ресей Федерациясы тыйым салынған субсидияларды беруге салынған тыйымды сақтау және Ресей Федерациясы Еңбек және әлеуметтік қорғау министрлігінің 2012 жылғы 10 желтоқсандағы № 580н бұйрығымен бекітілген Жұмыскерлердің өндірістік жарақаттануы мен кәсіптік ауруларын қысқарту жөніндегі алдын алу шараларын және зиянды және (немесе) қауіпті өндірістік факторлары бар жұмыстармен айналысатын жұмыскерлерді санаторий-курорттық емдеуді қаржылай қамтамасыз ету қағидаларының 3-тармағының "г" тармақшасын оған сәйкес келтіру бөлігінде Өнеркәсіптік субсидиялар берудің бірыңғай қағидалары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 28 қосымша) 14-тармағын орындау қажеттілігі туралы хабардар етілсін.
2. Ресей Федерациясының Үкіметінен осы Шешім күшіне енген күннен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде Еуразиялық экономикалық комиссияны осы Шешімнің 1-тармағын іске асыруға бағытталған, қабылданған шаралар туралы хабардар ету сұралсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О выполнении Российской Федерацией обязательств в отношении предоставления промышленных субсидий
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 марта 2018 года № 43
Приняв к сведению информацию члена Коллегии (Министра) по промышленности и агропромышленному комплексу Евразийской экономической комиссии Сидорского С.С. о результатах мониторинга выполнения государствами – членами Евразийского экономического союза обязательств в отношении предоставления промышленных субсидий, в соответствии с подпунктом 4 пункта 14 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Уведомить Российскую Федерацию о необходимости исполнения пункта 14 Протокола о единых правилах предоставления промышленных субсидий (приложение № 28 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) в части соблюдения запрета на предоставление запрещенных субсидий и приведения в соответствие с ним подпункта "г" пункта 3 Правил финансового обеспечения предупредительных мер по сокращению производственного травматизма и профессиональных заболеваний работников и санаторно-курортного лечения работников, занятых на работах с вредными и (или) опасными производственными факторами, утвержденных приказом Министерства труда и социальной защиты Российской Федерации от 10 декабря 2012 г. № 580н.
2. Просить Правительство Российской Федерации в течение 10 календарных дней с даты вступления настоящего Решения в силу проинформировать Евразийскую экономическую комиссию о принятых мерах, направленных на реализацию пункта 1 настоящего Решения.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян