Медициналық қызметті құрайтын жұмыстар мен қызметтер көрсету түрлерінің сыныптауышы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 мамырдағы № 70 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 31-бабына, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Медициналық қызметті құрайтын жұмыстар мен қызметтер көрсету түрлерінің сыныптауышы (бұдан әрі – сыныптауыш) бекітілсін.
2. Сыныптауыш Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
сыныптауыш осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
сыныптауыштың кодтық белгіленімдерін пайдалану Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы жалпы процестерді іске асыру кезінде міндетті болып табылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 10 мамырдағы
№ 70.шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Медициналық қызметті құрайтын жұмыстар мен қызметтер көрсету түрлерінің
сыныптауышЫ
I. Сыныптауыштың ізеуірттелген мәліметтері
Код
Жұмыстар мен қызметтер көрсетудің атауы
01
Жедел және шұғыл медициналық көмек көрсетумен байланысты жұмыстар мен қызметтер көрсету

О классификаторе видов работ и услуг, составляющих медицинскую деятельность
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2018 года № 70
В соответствии cо статьей 31 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый классификатор видов работ и услуг, составляющих медицинскую деятельность (далее – классификатор).
2. Включить классификатор в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
классификатор применяется с даты вступления настоящего Решения в силу;
использование кодовых обозначений классификатора является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере обращения медицинских изделий.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 мая 2018 г. № 70
КЛАССИФИКАТОР
видов работ и услуг, составляющих медицинскую деятельность
I. Детализированные сведения из классификатора
Код
Наименование работ и услуг
01
Работы и услуги, связанные с оказанием скорой и неотложной медицинской помощи

0601200
көлік құралын басқаруға медициналық қарсы көрсетілімдердің бар-жоғына медициналық куәландыру
0601300
қару ұстауға медициналық қарсы көрсетілімдердің бар-жоғына медициналық куәландыру
0601400
мастану (алкогольдік, есірткілік немесе өзге де уыттылық) күйіне медициналық куәландыру
0601500
психиатриялық куәландыру
0601600
сот-медициналық сараптама
0601700
заттай дәлелдемелердің сот-медициналық сараптамасы және биологиялық объектілерді (биохимиялық, генетикалық, медициналық-криминалистикалық, спектрографиялық, сот-биологиялық, сот-гистологиялық, сот-химиялық, сот-цитологиялық, химиялық-токсикологиялық) зерттеу
0601800
мәйіттің сот-медициналық сараптамасы және оны зерттеу
0601900
жәбірленушілердің, айыпталушылардың және басқа да адамдардың сот-медициналық сараптамасы және оларды зерттеп қарау
0602000
сот-психиатриялық сараптама
0602100
біртектес амбулаториялық сот-психиатриялық сараптама
0602200
кешенді амбулаториялық сот-психиатриялық сараптама
0602300
біртектес стационарлық сот-психиатриялық сараптама
0602400
кешенді стационарлық сот-психиатриялық сараптама (психологиялық-психиатриялық, сексологиялық-психиатриялық)
0602500
еңбекке уақытша жарамсыздық сараптамасы
0602600
медициналық көмек сапасының сараптамасы
0602700
кәсіптік жарамдылық сараптамасы
0602800
сырқаттанудың кәсіппен байланысының сараптамасы
07
Санитариялық-гигиеналық және індетке қарсы медициналық жұмыстар мен қызметтер көрсету
0700100
стоматологиядағы гигиена
0700200
санитариялық-гигиеналық зертханалық зерттеу
0700300
гигиеналық тәрбие
08
Жұмыстар мен қызметтер көрсетудің басқа да түрлері
0800100
медициналық статистика
0800200
медициналық-әлеуметтік көмек
0800300
мейіргер ісін ұйымдастыру
0800400
денсаулық сақтау және қоғамдық денсаулықты ұйымдастыру
0800500
мейіргер қызметін басқару
09
Жұмыстар мен қызметтер көрсетудің өзге де сыныпталмаған түрлері
0900001
басқалар
II. Сыныптауыштың паспорты
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
042
2
Типі
2 – сыныптауыш
3
Атауы
медициналық қызметті құрайтын жұмыстар мен қызметтер көрсету түрлерінің сыныптауышы
4
Аббревиатурасы
КВРУМД
5
Белгілемесі
ЕК 042 - 2018 (ред.1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 мамырдағы № 70 шешімі
7
Анықтамалық (сыныптауыш) қолданысқа енгізілетін (бекітілген) күн
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 мамырдағы № 70 шешімі күніне енген күннен бастап
8
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданылуын тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданылуы аяқталатын күні
10
Оператор (операторлар)
KG, Қырғыз Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
11
Мақсаты
медициналық ұйымдардың, оның ішінде медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен клиникалық тиімділігін бағалау мақсатында оларды клиникалық және (немесе) клиникалық-диагностикалық зерттеуді (сынауды) жүзеге асыруға құқығы бар медициналық ұйымдардың медициналық қызметті құрайтын жұмыстары мен қызметтер көрсетуі туралы мәліметтерді жүйелеуге арналған
12
Аннотациясы (қолданылу саласы)
медициналық қызметтің, оның ішінде медициналық бұйымдарды тіркеу мақсатында оларды клиникалық және (немесе) клиникалық-диагностикалық зерттеулермен (сынақтармен) байланысты медициналық қызметтің белгілі бір түрлерін жүргізуге ұйымдарға рұқсаттар беру кезінде, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін пайдаланылады
13
Түйін сөздер
қызмет түрлері, жұмыстар, қызметтер көрсету, медициналық ұйымдар, медициналық бұйымдарды зерттеу, медициналық бұйымдарды сынау
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауышты пайдалану
2 – халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптамаларды әзірлеу кезінде
сыныптауыштар және (немесе) стандарттар қолданылған жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) бар-жоғы
2 – сыныптауыштардың аналогтары Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде жоқ
17
Жүйелендіру (сыныптау) әдісі

0601200
медицинское освидетельствование на наличие медицинских противопоказаний к управлению транспортным средством
0601300
медицинское освидетельствование на наличие медицинских противопоказаний к владению оружием
0601400
медицинское освидетельствование на состояние опьянения (алкогольного, наркотического или иного токсического)
0601500
психиатрическое освидетельствование
0601600
судебно-медицинская экспертиза
0601700
судебно-медицинская экспертиза вещественных доказательств и исследование биологических объектов (биохимическое, генетическое, медико-криминалистическое, спектрографическое, судебно-биологическое, судебно-гистологическое, судебно-химическое, судебно-цитологическое, химико-токсикологическое)
0601800
судебно-медицинская экспертиза и исследование трупа
0601900
судебно-медицинская экспертиза и обследование потерпевших, обвиняемых и других лиц
0602000
судебно-психиатрическая экспертиза
0602100
однородная амбулаторная судебно-психиатрическая экспертиза
0602200
комплексная амбулаторная судебно-психиатрическая экспертиза
0602300
однородная стационарная судебно-психиатрическая экспертиза
0602400
комплексная стационарная судебно-психиатрическая экспертиза (психолого-психиатрическая, сексолого-психиатрическая)
0602500
экспертиза временной нетрудоспособности
0602600
экспертиза качества медицинской помощи
0602700
экспертиза профессиональной пригодности
0602800
экспертиза связи заболевания с профессией
07
Санитарно-гигиенические и противоэпидемические медицинские работы и услуги
0700100
гигиена в стоматологии
0700200
санитарно-гигиеническое лабораторное исследование
0700300
гигиеническое воспитание
08
Прочие виды работ и услуг
0800100
медицинская статистика
0800200
медико-социальная помощь
0800300
организация сестринского дела
0800400
организация здравоохранения и общественного здоровья
0800500
управление сестринской деятельностью
09
Иные неклассифицированные виды работ и услуг
0900001
другое
II. Паспорт классификатора
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
042
2
Тип
2 – классификатор
3
Наименование
классификатор видов работ и услуг, составляющих медицинскую деятельность
4
Аббревиатура
КВРУМД
5
Обозначение
ЕК 042 - 2018 (ред.1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2018 г. № 70
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 10 мая 2018 г. № 70
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
KG, Министерство здравоохранения Кыргызской Республики
11
Назначение
предназначен для систематизации сведений
о составляющих медицинскую деятельность работах и услугах медицинских организаций, в том числе имеющих право осуществлять клинические и (или) клинико-лабораторные исследования (испытания) медицинских изделий с целью оценки их безопасности и клинической эффективности
12
Аннотация
(область применения)
используется при выдаче разрешений организациям на ведение определенных видов медицинской деятельности, в том числе связанной с клиническими и (или) клинико-лабораторными исследованиями (испытаниями) медицинских изделий в целях их регистрации, а также для обеспечения информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
виды деятельности, работы, услуги, медицинские организации, исследования медицинских изделий, испытания медицинских изделий
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – при разработке классификатора международные (межгосударственные, региональные) классификаторы и (или) стандарты не применялись
16
Наличие государственных справочников (классификаторов) государств – членов Евразийского экономического союза
2 – классификатор не имеет аналогов
в государствах – членах Евразийского
экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)

2 – жүйелеудің иерархиялық әдісі, сатылар (деңгейлер) саны – 2
18
Жүргізу әдістемесі
1 – орталықтандырылған жүргізу әдістемесі.
Сыныптауыш мәндерін толықтыруды, өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес орындайды. Оператор өзекті мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесінің ресурстарында орналастыруды қамтамасыз етеді.
Мән алып тасталған жағдайда сыныптауыштың жазбасы Еуразиялық экономикалық комиссияның сыныптауыш жазбасы қолданылуының аяқталғанын регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіле отырып, алып тасталған күннен бастап жарамсыз ретінде белгіленеді. Сыныптауыш жазбаларының кодтары бірегей болып табылады, сыныптауыш жазбаларының кодтарын, оның ішінде жарамсыздарын қайта пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
сыныптауыш құрылымы туралы ақпарат (сыныптауыш жиектерінің құрамы, олардың мәндерінің салалары және қалыптастыру қағидалары) осы сыныптауыштың III бөлімінде көрсетілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
сыныптауыштың мәліметтері ашық қол жеткізілетін ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
анықталмаған
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
сыныптауыштан егжей-тегжейлі мәліметтер осы сыныптауыштың 1-бөлімінде көрсетілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Сыныптауыш құрылымының сипаттамасы
1. Осы бөлім сыныптауыштың құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде сыныптауыштың деректемелік құрамы мен құрылымын, деректемелер мәндерінің салаларын және оларды қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Сыныптауыштың құрылымы мен деректемелік құрамы мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылатын кестеде келтірілген:
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеменің мәнін қалыптастыру қағидалары" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерін сөзбен сипаттау;
"көпт." – деректемелердің көптігі (міндеттілігі (опциялылығы) деректеменің және деректеменің ықтимал қайталану саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс(n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталануы мүмкін (m > 1).
Кесте
Сыныптауыштың құрылымы және деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1 Жұмыс немесе қызметтер көрсету туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Медициналық қызметті құрайтын жұмыстардың (қызметтер көрсетудің) түрлері тобының коды
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілемесі кодтаудың реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1

2 – иерархический метод систематизации, число ступеней (уровней) – 2
18
Методика ведения
1 – централизованная процедура ведения.
Добавление, изменение или исключение значений классификатора выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. Оператор обеспечивает размещение актуальных сведений
в ресурсах единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза. В случае исключения значения запись классификатора отмечается как недействующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи классификатора. Коды классификатора являются уникальными, повторное использование кодов классификатора, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре классификатора (состав полей классификатора, области их значений и правила формирования) указана в разделе III настоящего классификатора
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из классификатора относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из классификатора указаны в разделе I настоящего классификатора
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры классификатора
1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре классификатора, в том числе определяет реквизитный состав и структуру классификатора, области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав классификатора приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение реквизита и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 –  реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n –  реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* –  реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* –  реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m –  реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 –  реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* –  реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m –  реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав классификатора
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Сведения о работе или услуге
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1 Код группы видов работ (услуг), составляющих медицинскую деятельность
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием порядкового метода кодирования
1

1.2 Медициналық қызметті құрайтын жұмыстардың (қызметтер көрсетудің) түрлері тобының атауы
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
атауы орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3 Медициналық қызметті құрайтын жұмыс (қызметтер көрсетудің) туралы
мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.3.1. Жұмыстың немесе қызметтер көрсетудің коды
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{7}
кодтық белгілену кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.3.2. Жұмыстың немесе қызметтер көрсетудің атауы
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
атауы орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3.3. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
*.1. Қолданылуы басталатын дата
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес YYYY-MM-DD форматында датаның белгіленуі
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданылуы басталатын датаға сәйкес келеді
1
*.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы қолданылуының басталғанын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
*.2.1.. Актінің түрі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес актінің кодтық белгіленуі
1
*.2.2. Актінің нөмірі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*.2.3. Актінің датасы
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес YYYY-MM-DD форматында датаның белгіленуі
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісі қабылданған датаға сәйкес келеді
1
*.3. Қолданылуы аяқталатын дата
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес YYYY-MM-DD форматында датаның белгіленуі
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданылуы аяқталатын датаға сәйкес келеді
0..1
*.4. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы қолданылуының аяқталғанын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Актінің түрі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес актінің кодтық белгіленуі
1

1.2 Наименование группы видов работ (услуг), составляющих медицинскую деятельность
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3 Сведения о работе (услуге), составляющей медицинскую деятельность
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.1. Код работы или услуги
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{7}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.3.2. Наименование работы или услуги
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3.3. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
*.1. Дата начала действия
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
*.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
*.2.1.. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
*.2.2. Номер акта
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.2.3. Дата акта
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
*.3. Дата окончания действия
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
*.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
*.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1