Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 мамырдағы № 76 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 57-бабының 2-тармағына, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 20-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 18 қазандағы № 109 шешімінің қабылдануына байланысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы "Еуразиялық экономикалық одақта санитариялық шараларды қолдану туралы" № 299 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 2-1-тармақ он бесінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"- 2020 жылғы 1 шілдеге дейін – "Еуразиялық экономикалық одақтың "Табиғи минералды суды қоса алғанда, қапталған ауызсудың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 044/2017) күшіне енуіне байланысты көрсетілген регламенттің техникалық реттеу объектісі болып табылатын өнімге қойылатын талаптар бөлігінде "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздік талаптары және тағамдық құндылығы" деген 1-бөлім бойынша, "Ыдысқа өлшеп құйылған ауызсуға қойылатын талаптар" деген 9-бөлім бойынша және "Минералды суға қойылатын талаптар" деген 21-бөлім бойынша.";
б) көрсетілген Шешіммен бекітілген санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімдерге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптардың ІІІ тарауының күші жойылды деп танылсын.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2018 года № 76
В соответствии c пунктом 2 статьи 57 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктом 20 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, и в связи с принятием Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2016 г. № 109 Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299 "О применении санитарных мер в Евразийском экономическом союзе" следующие изменения:
а) пункт 2-1 после абзаца пятнадцатого дополнить абзацем следующего содержания:
"- до 1 июля 2020 года – по разделу 1. "Требования безопасности и пищевой ценности пищевых продуктов" в части требований к продукции, являющейся объектом технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности упакованной питьевой воды, включая природную минеральную воду" (ТР ЕАЭС 044/2017), по разделу 9. "Требования к питьевой воде, расфасованной в емкости" и разделу 21. "Требования к минеральным водам" в связи с вступлением в силу указанного технического регламента.";
б) главу III Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований к продукции (товарам), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), утвержденных указанным Решением, признать утратившей силу.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян