Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің ережелері мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 24 шілдедегі № 117 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 1-бабының 11 және 12-тармақтарына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 27 қарашадағы № 237 шешімімен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің ережелері мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 24 шілдедегі
№ 117 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 июля 2018 года № 117. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 ноября 2022 года № 167.
Сноска. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 08.11.2022 № 167 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденную Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 ноября 2012 г. № 237, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 июля 2018 г. № 117
ИЗМЕНЕНИЯ,

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің ережелері мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға енгізілетін өзгерістер

вносимые в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования

1. "МТК 529" және "МТК 530" деген белгілер алып тасталсын.
2. 4138 – 4149, 4156 – 4161 және 4167 позицияларда 5-бағандағы "2018" деген цифрлар "2019" деген цифрлармен, 6-бағандағы "2019" деген цифрлар "2020" деген цифрлармен ауыстырылсын.
3. Мынадай мазмұндағы 48 – 61 позициялармен толықтырылсын:
"
48
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Терминдер мен анықтамалар. 32048-2013 МемСТ қайта қарау
3-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
49
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Мәлімделген тұтыну қасиеттері бөлігінде тұтынушыға арналған ақпараттың негізділігінің жалпы критерийлері. 33488-2015 МемСТ-ға өзгерістер енгізу

1. Обозначения "МТК 529" и "МТК 530" исключить.
2. В позициях 4138 – 4149, 4156 – 4161 и 4167 в графе 5 цифры "2018" заменить цифрами "2019", в графе 6 цифры "2019" заменить цифрами "2020".
3. Дополнить позициями 48 – 61 следующего содержания:
"
48
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Термины и определения.Пересмотр ГОСТ 32048-2013
статья 3
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
49
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Общие критерии обоснованности информации для потребителя в части заявленных потребительских свойств.Внесение изменений в ГОСТ 33488-2015

Парфюмериялық-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық бақылауға қойылатын жалпы талаптар. ISO 21148:2017 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 4 және
7-тармақтары
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
54
71.100.70
07.100.40
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Микробиология. Мезофильдік аэробты микроорганизмдерді есептеу және табу. ISO 21149:2017 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 4 және
7-тармақтары
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
55
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Өнімнің микробқа қарсы тұру белсенділігін анықтау әдісі. МемСТ әзірлеу
6-баптың 4 және
5-тармақтары
2019 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
56
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Талдамалық әдіс. ГХ/МС әдісімен диэтаноламинді (DEA) табу және сандық анықтау. ISO/TR 18818:2017 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 2-тармағы
2019 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
57
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Табиғи және органикалық косметикалық ингредиенттерге арналған техникалық анықтамалар жөніндегі басшылық. 2-бөлім: Ингредиенттер мен өнімнің критерийлері. ISO 16128-2:2017 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 4 және
5-тармақтары
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
58
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Талдамалық әдістер. Теріні ағартуға арналған косметикалық өнімдегі гидрохинонді, гидрохинон эфирлерін және кортикостероидтерді сәйкестендіру және сандық анықтау үшін ВЭЖХ/УФ-әдістері. EN 16956:2017 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 2-тармағы
2019 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
59
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Токсикологиялық және клиникалық-зертханалық қауіпсіздік көрсеткіштерін бағалау әдістері МР 1.1.0120-18 и МР 1.1.0121-18 ескере отырып 32893-2014 МемСТ-ны қайта қарау
5-баптың 6-тармағы
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
60
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Ингредиенттердің токсикологялық сипаттамалары негізінде токсикологиялық көрсеткіштерді бағалау жөніндегі басшылық нұсқаулар. МемСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2021 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
61
11.120.10
Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар. ISO 11609:2017 негізінде 7983-2016 МемСТ-ға өзгерістер енгізу
5-баптың 4 - 6-тармақтары
2019 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
"

Разработка ГОСТ на основе ISO 21148:2017
пункты 4 и 7 статьи 5
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
54
71.100.70
07.100.40
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет и обнаружение мезофильных аэробных микроорганизмов.
Разработка ГОСТ на основе ISO 21149:2017
пункты 4 и 7 статьи 5
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
55
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая.
Методика определения антимикробной активности продукции.
Разработка ГОСТ
пункты 4 и 5 статьи 6
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
56
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитический метод. Обнаружение
и количественное определение диэтаноламина (DEA) методом ГХ/МС.
Разработка ГОСТ на основе ISO/TR 18818:2017
пункт 2 статьи 5
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
57
71.100.70
Парфюмерно-косметическая продукция. Руководство по техническим определениям и критериям для натуральных и органических косметических ингредиентов. Часть 2: Критерии для ингредиентов и продукции.
Разработка ГОСТ на основе ISO 16128-2:2017
пункты 4 и 5 статьи 6
2019 год
2020 год
Российская Федерация
58
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитические методы. ВЭЖХ/УФ-методы для идентификации и количественного определения гидрохинона, эфиров гидрохинона и кортикостероидов в косметической продукции для отбеливания кожи.
Разработка ГОСТ на основе EN 16956:2017
пункт 2 статьи 5
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
59
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Методы оценки токсикологических и клинико-лабораторных показателей безопасности.
Пересмотр ГОСТ 32893-2014 с учетом МР 1.1.0120-18 и МР 1.1.0121-18
пункт 6 статьи 5
2019 год
2020 год
Российская Федерация
60
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Руководящие указания по оценке токсикологических показателей на основе анализа токсикологических характеристик ингредиентов.Разработка ГОСТ
пункт 6 статьи 5
2021 год
2022 год
Российская Федерация
61
11.120.10
Пасты зубные. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 7983-2016 на основе ISO 11609:2017
пункты 4 – 6 статьи 5
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
".