Ресей Федерациясының Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығының жұмыс істеуі шеңберіндегі міндеттемелерін орындауы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 21 тамыздағы № 140 шешімі
Ресей Федерациясының Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығының жұмыс істеуі шеңберіндегі міндеттемелерін шығарылған елі Беларусь Республикасы болып табылатын жаңа піскен қозықұйрық саңырауқұлақтарына қатысты уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу бөлігінде орындау мониторингінің нәтижелері туралы ақпаратты назарға ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа №1 қосымша) 43-тармағының 4-тармақшасына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Ресей Федерациясына шығарылған елі Беларусь Республикасы болып табылатын жаңа піскен қозықұйрық саңырауқұлақтарына қатысты уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізген кезде 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 28-бабының 2-тармағын және Санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа №12 қосымша) 25-тармағын орындау қажеттігі туралы хабарлансын.
2. Ресей Федерациясы Үкіметінен қабылданған шаралар туралы осы Шешім күшіне енген күннен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде Еуразиялық экономикалық комиссияны хабардар ету сұралсын.
3. Беларусь Республикасының Министрлер Кеңесінен:
өсімдіктер карантині саласындағы халықаралық құқық талаптарына сәйкес келетін және белгіленген фитосанитариялық мәртебесі бар карантинге жатқызылған өнімнің түсуін қамтамасыз ететін фитосанитариялық сертификаттарды беруді және кейіннен пайдалануды бақылауды күшейту;
Беларусь Республикасының аумағына әкелінетін және өткізілетін өсімдік тектес өнімді, белгіленбеген фитосанитариялық мәртебесі бар өнімнің Еуразиялық экономикалық одақ аумағына тап келуін болғызбауды бақылау жүйесін ұйымдастыру жөнінде шаралар қабылдау сұралсын.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О выполнении Российской Федерацией обязательств в рамках функционирования внутреннего рынка Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 августа 2018 года № 140
Приняв к сведению информацию о результатах мониторинга выполнения Российской Федерацией обязательств в рамках функционирования внутреннего рынка Евразийского экономического союза в части введения временной карантинной фитосанитарной меры в отношении свежих грибов шампиньонов, страной происхождения которых является Республика Беларусь, в соответствии с подпунктом 4 пункта 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Уведомить Российскую Федерацию о необходимости исполнения пункта 2 статьи 28 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пункта 25 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) при введении временной карантинной фитосанитарной меры в отношении свежих грибов шампиньонов, страной происхождения которых является Республика Беларусь.
2. Просить Правительство Российской Федерации проинформировать Евразийскую экономическую комиссию о принятых мерах в течение 10 календарных дней с даты вступления настоящего Решения в силу.
3. Просить Совет Министров Республики Беларусь:
усилить контроль за выдачей и последующим использованием фитосанитарных сертификатов, соответствующих требованиям международного права в области карантина растений и обеспечивающих поступление подкарантинной продукции с установленным фитосанитарным статусом;
принять меры по организации системы контроля за ввозимой на территорию Республики Беларусь и перемещаемой продукцией растительного происхождения, предотвращающей попадание на территорию Евразийского экономического союза продукции с неустановленным фитосанитарным статусом.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян