Қолданылуы нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 года № 170. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 170 шешімі

О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 года № 170

2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Қолданылуы нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.

В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 16 қазандағы
№ 170 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қолданылуы нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 042/2017) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
Р/с №
МКС коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы. Жұмыстардың түрлері
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Жауапты әзірлеуші – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1
97.200.40
Балалардың ойын алаңқайларының жабдығы мен жабыны. 1-бөлік. Жалпы қауіпсіздік талаптары мен сынау әдістері. EN 1176-1:2017 негізінде МемСТ әзірлеу
VI бөлімнің 18 және 20 – 32-тармақтары
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
2
97.200.40
Балалардың ойын алаңқайларының жабдығы мен жабыны. 2-бөлік. Қосымша қауіпсіздік талаптары және әткеншектерді сынау әдістері. EN 1176-2:2017 негізінде МемСТ әзірлеу
VI бөлімнің 18 және 20 – 32-тармақтары
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
3
97.200.40
Балалардың ойын алаңқайларының жабдығы мен жабыны. 3-бөлік. Қосымша қауіпсіздік талаптары және сырғанақтарды сынау әдістері. EN 1176-3:2017 негізінде МемСТ әзірлеу
VI бөлімнің 18 және 20 – 32-тармақтары
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
4
97.200.40
Балалардың ойын алаңқайларының жабдығы мен жабыны. 4-бөлік. Қосымша қауіпсіздік талаптары және арқанжолдарды сынау әдістері. EN 1176-4:2017 негізінде МемСТ әзірлеу
VI бөлімнің 18 және 20 – 32-тармақтары
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
5
97.200.40
Балалардың ойын алаңқайларының жабдығы мен жабыны. 5-бөлік. Қосымша қауіпсіздік талаптары және айналмақтарды сынау әдістері. EN 1176-5:2017 негізінде МемСТ әзірлеу
VI бөлімнің 18 және 20 – 32-тармақтары
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
6
97.200.40
Балалардың ойын алаңқайларының жабдығы мен жабыны. 6-бөлік. Қосымша қауіпсіздік талаптары және тербелмелерді сынау әдістері. EN 1176-1:2017 негізінде МемСТ әзірлеу
VI бөлімнің 18 және 20 – 32-тармақтары
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
7
97.200.40
Ойын алаңқайларының жабдығы мен жабыны. 7-бөлік. Орнату, бақылау, техникалық қызмет көрсету және пайдалану жөніндегі басшылық құрал. EN 1176-7:2008 негізінде МемСТ әзірлеу
VI бөлімнің 18 және 20 – 32-тармақтары
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
8
97.200.40

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 16 октября 2018 г. № 170
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок " (ТР ЕАЭС 042/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта. Виды работ
Элементы технического регламента Таможенного союза
Срок разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
1
97.200.40
Оборудование и покрытия детских игровых площадок. Часть 1. Общие требования безопасности и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе EN 1176-1:2017
пункты 18 и 20 – 32 раздела VI
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
2
97.200.40
Оборудование и покрытия детских игровых площадок. Часть 2. Дополнительные требования безопасности и методы испытаний качелей.
Разработка ГОСТ на основе EN 1176-2:2017
пункты 18 и 20 – 32 раздела VI
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
3
97.200.40
Оборудование и покрытия детских игровых площадок. Часть 3. Дополнительные требования безопасности и методы испытаний горок.
Разработка ГОСТ на основе EN 1176-3:2017
пункты 18 и 20 – 32 раздела VI
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
4
97.200.40
Оборудование и покрытия детских игровых площадок. Часть 4. Дополнительные требования безопасности и методы испытаний канатных дорог.
Разработка ГОСТ на основе EN 1176-4:2017
пункты 18 и 20 – 32 раздела VI
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
5
97.200.40
Оборудование и покрытия детских игровых площадок. Часть 5. Дополнительные требования безопасности и методы испытаний каруселей.
Разработка ГОСТ на основе EN 1176-5:2017
пункты 18 и 20 – 32 раздела VI
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
6
97.200.40
Оборудование и покрытия детских игровых площадок. Часть 6. Дополнительные требования безопасности и методы испытаний качалок.
Разработка ГОСТ на основе EN 1176-6:2017
пункты 18 и 20 – 32 раздела VI
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
7
97.200.40
Оборудование и покрытия игровых площадок. Часть 7. Руководство по установке, контролю, техническому обслуживанию и эксплуатации.
Разработка ГОСТ на основе EN 1176-7:2008
пункты 18 и 20 – 32 раздела VI
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
8
97.200.40
Оборудование и покрытия детских игровых площадок. Безопасность конструкции и методы испытаний оборудования, устанавливаемого в помещениях. Общие требования.

Балалардың ойын алаңқайларының жабдығы мен жабыны. Конструкцияның қауіпсіздігі және үй-жайларға орнатылатын жабдықты сынау әдістері. Жалпы талаптар. EN 1176-10:2008 негізінде МемСТ әзірлеу
VI бөлімнің 18 және 20 – 32-тармақтары
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
9
97.200.40
Балалардың ойын алаңқайларының жабдығы мен жабыны. 1-бөлік. 1. Қосымша қауіпсіздік талаптары және кеңістіктік ойын желілерін сынау әдістері. EN 1176-11:2014 негізінде МемСТ әзірлеу
VI бөлімнің 18 және 20 – 32-тармақтары
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
10
97.200.40

Разработка ГОСТ на основе EN 1176-10:2008
пункты 18 и 20 – 32 раздела VI
2018 год
2020 год
Российская Федерация
9
97.200.40
Оборудование и покрытия детских игровых площадок. Часть 11. Дополнительные требования безопасности и методы испытаний пространственных игровых сетей.
Разработка ГОСТ на основе EN 1176-11:2014
пункты 18 и 20 – 32 раздела VI
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
10
97.200.40
Покрытия ударопоглощающие игровых площадок. Определение критической высоты падения.

Ойын алаңқайларының соққы сіңіргіш жабындары. Құлаудың шекті биіктігін айқындау. EN 1177-2018 негізінде МемСТ әзірлеу
VI бөлімнің 18 және 20 – 32-тармақтары
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
11
59.080
83.140
Құрамы әртүрлі материалдар. Ацетальдегидтің, ацетонның, акрилонитрилдің, бутилацетаттың, бензолдың, толуолдың, м-, о- және п-ксилолдардың, стиролдың сулы ортаға миграциясының деңгейін айқындау әдістері. МУК 4.1.3166-14 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 4-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
12

Разработка ГОСТ на основе EN 1177-2018
пункты 18 и 20 – 32 раздела VI
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
11
59.080
83.140
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции ацетальдегида, ацетона, акрилонитрила, бутилацетата, бензола, толуола, м-, о- и п-ксилолов, стирола в водную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.3166-14
графа 4 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
12

83.140
Құрамы әртүрлі материалдар. Стиролдың ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістер. МУК 4.1.3167-14 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
13
59.080
83.140
Құрамы әртүрлі материалдар. Диметилтерефталаттың, дибутилфталаттың және диоктилфталаттың ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістер. МУК 4.1.3168-14 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
14
59.080
83.140
Құрамы әртүрлі материалдар. Диметилтерефталаттың, дибутилфталаттың және диоктилфталаттың сулы ортаға миграциясының деңгейін айқындау әдістері. МУК 4.1.3169-14 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 4-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
15
59.080
83.140
Құрамы әртүрлі материалдар. Ацетальдегидтің, ацетонның, метанолдың, бутилацетаттың ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістер. МУК 4.1.3170-14 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
16
59.080
83.140
Құрамы әртүрлі материалдар. Ацетальдегидтің, ацетонның, метанолдың, метилметакрилаттың, толуолдың, стиролдың сулы ортаға миграциясының деңгейін айқындау әдістері. МУК 4.1.3171-14 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 4-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
17
59.080
83.140

83.140
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции стирола в воздушную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.3167-14
графа 3 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
13
59.080
83.140
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции диметилтерефталата, дибутилфталата и диоктилфталата в воздушную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.3168-14
графа 3 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
14
59.080
83.140
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции диметилтерефталата, дибутилфталата и диоктилфталата в водную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.3169-14
графа 4 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
15
59.080
83.140
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции ацетальдегида, ацетона, метанола, бутилацетата в воздушную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.3170-14
графа 3 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
16
59.080
83.140
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции ацетальдегида, ацетона, метанола, метилметакрилата, толуола, стирола в водную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.3171-14
графа 4 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
17
59.080
83.140
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции бензола, толуола, м-, о-, п-ксилолов в воздушную среду.

Құрамы әртүрлі материалдар. Бензолдың, толуолдың, м-, о-, п-ксилолдардың ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістер. МР 01.023-07 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
18
59.080
Құрамы әртүрлі материалдар. Диметилформамидтің ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістер. МУК 4.1.1044а-01 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
19
59.080
Полимерлік материалдар. Ггексаметилендиаминнің сулы ортаға миграциясының деңгейін айқындау әдістері. МР 1503-76 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 4-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
20

Разработка ГОСТ с учетом МР 01.023-07
графа 3 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
18
59.080
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции диметилформамида в воздушную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.1044а-01
графа 3 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
19
59.080
Полимерные материалы. Метод определения уровня миграции гексаметилендиамина в водную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МР 1503-76
графа 4 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
20

59.080
Құрамы әртүрлі материалдар. Диметилформамидтің сулы ортаға миграциясының деңгейін айқындау әдістері. МУК 4.1.1206-03 ескере отырып, МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 4-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
21
83.140
Құрамы әртүрлі материалдар. Этиленгликольдің сулы ортаға миграциясының деңгейін айқындау әдістері. МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 4-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
22
83.140
Құрамы әртүрлі материалдар. Эпихлоргидриннің сулы ортаға миграциясының деңгейін айқындау әдістері. МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 4-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
23
83.140
Құрамы әртүрлі материалдар. Метилметакрилаттың ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістер. МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
24
83.140
Құрамы әртүрлі материалдар. Этиленгликольдің ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістер. МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
25
83.140
Құрамы әртүрлі материалдар. Эпихлоргидриннің ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістер. МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
26
59.080

59.080
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции диметилформамида в водную среду.
Разработка ГОСТ с учетом МУК 4.1.1206-03
графа 4 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
21
83.140
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции этиленгликоля в водную среду.
Разработка ГОСТ
графа 4 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
22
83.140
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции эпихлоргидрина в водную среду.
Разработка ГОСТ
графа 4 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
23
83.140
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции метилметакрилата в воздушную среду.
Разработка ГОСТ
графа 3 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
24
83.140
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции этиленгликоля в воздушную среду.
Разработка ГОСТ
графа 3 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
25
83.140
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции эпихлоргидрина в воздушную среду.
Разработка ГОСТ
графа 3 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация
26
59.080

83.140
Құрамы әртүрлі материалдар. Капролактамның ауа ортасына миграциясының деңгейін айқындау әдістер. МемСТ әзірлеу
№ 2 қосымша кестесінің 3-графасы
2018 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы

83.140
Материалы различного состава. Метод определения уровня миграции капролактама в воздушную среду.
Разработка ГОСТ
графа 3 таблицы приложения № 2
2018 год
2020 год
Российская Федерация