"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қазандағы № 174 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 174 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру ҚАҒИДАЛАРЫ
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы №63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі;

Об утверждении Правил реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 года № 174
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые Правила реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 30 октября 2018 г. № 174
ПРАВИЛА
реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін жүргізу туралы" 2018 жылғы 6 наурыздағы № 35 шешімі.
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін (бұдан әрі тиісінше – бірыңғай тізілім, жалпы процесс) іске асыруды ұйымдастыру-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды технологиялық жобалауды және жоспарлауды орындау үшін негіз болып табылады.
3. Жалпы процесті іске асыру Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімімен бекітілген Одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесінің (бұдан әрі – тізбе) IV бөлімінің 21-тармағында көзделген.
4. Осы Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар Одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттар мен актілерде айқындалған мәндерде қолданылады.
ІІ. Мақсаттары мен міндеттері
5. Осы жалпы процесті іске асырудың мақсаты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 6 наурыздағы № 35 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін жүргізу регламентіне (бұдан әрі – Регламент) сәйкес Бірыңғай тізілімді қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерін пайдалану негізінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) кеден органдарының зияткерлік меншік объектілеріне құқықтардың тиімді қорғалуын қамтамасыз етуі болып табылады.
6. Жалпы процесті іске асыру мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
1) өтініш беруші мен Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) арасында мынадай:
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімге енгізу үшін мәліметтер ұсыну;
Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін, соның ішінде қорғау мерзімін ұзарту мақсатында мәліметтер ұсыну;
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімнен шығару үшін мәліметтер ұсыну процестеріндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
2) зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімге енгізу үшін, сондай-ақ Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) (зияткерлік меншік объектілерін енгізу, зияткерлік меншік объектілерін шығару, зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру)) туралы орталық кеден органдарын хабардар ету мақсатында өтініш беруші ұсынған мәліметтерді қарау процесінде Комиссия мен орталық кеден органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың іске асырылуын қамтамасыз ету;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 марта 2018 г. № 35 "О ведении единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств ‒ членов Евразийского экономического союза".
2. Настоящие Правила являются основанием для выполнения технологического проектирования и планирования работ по организационно-техническому обеспечению реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза" (далее соответственно – общий процесс, Единый реестр).
3. Реализация общего процесса предусмотрена пунктом 21 раздела IV перечня общих процессов в рамках Союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 (далее – перечень).
4. Понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных международными договорами и актами, составляющими право Союза.
II. Цели и задачи
5. Целью реализации общего процесса является обеспечение эффективной защиты прав на объекты интеллектуальной собственности таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза (далее ‒ государства-члены) на основе формирования, ведения и использования сведений Единого реестра в соответствии с Регламентом ведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 марта 2018 г. № 35 (далее ‒ Регламент).
6. Для достижения целей реализации общего процесса необходимо решить следующие задачи:
1) обеспечить информационное взаимодействие между заявителем и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в следующих процессах:
представление сведений для включения объектов интеллектуальной собственности в Единый реестр;
представление сведений для внесения изменений (дополнений) в Единый реестр, в том числе в целях продления срока защиты;
представление сведений для исключения объектов интеллектуальной собственности из Единого реестра;
2) обеспечить реализацию информационного взаимодействия между Комиссией и центральными таможенными органами в процессе рассмотрения сведений, представленных заявителем для включения объектов интеллектуальной собственности в Единый реестр, а также
в целях информирования центральных таможенных органов об изменениях (дополнениях), внесенных в Единый реестр (включение объектов интеллектуальной собственности, исключение объектов интеллектуальной собственности, изменение (дополнение) сведений об объектах интеллектуальной собственности);

3) Бірыңғай тізілімдегі мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды, сондай-ақ Бірыңғай тізілімнен алынып жарияланатын мәліметтерді сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларға және басқа да мүдделі тұлғаларға (бұдан әрі – мүдделі тұлғалар), оның ішінде олардың ақпараттық жүйелерінен келіп түскен сұрау салулар бойынша ұсынуды қамтамасыз ету;
4) мыналардың:
өтініш беруші мен Комиссияның;
Комиссия мен орталық кеден органдарының арасында электрондық құжаттар алмасудың іске асырылуын қамтамасыз ету;
5) жалпы процесс пен тізбенің IV бөлімінің 22-тармағында іске асырылуы көзделген "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесінің арасындағы интеграцияны тіркелген тауар белгілері, Одақтың қызмет көрсету белгілері (бұдан әрі – өзара байланысты жалпы процесс, Одақ тауар белгілерінің бірыңғай тізілімі) туралы өзекті ақпарат және осы тіркеуді растайтын құжаттар туралы ақпарат беру бөлігінде қамтамасыз ету.
7. Жалпы процесті іске асыру кезінде осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген міндеттерді шешу кезең-кезеңімен жүзеге асырылуға тиіс.
8. Жалпы процесті іске асырудың бірінші кезеңінде осы Қағидалардың 6-тармағының 1 – 3-тармақшаларында айқындалған міндеттерді шешу қамтамасыз етілуге тиіс.
9. Келесі кезеңдерде шаруашылық жүргізуші субъектілер мен мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының арасында, мүше мемлекеттердің шаруашылық жүргізуші субъектілері мен Комиссияның арасында трансшекаралық өзара іс-қимыл жасау және оларды интеграцияланған жүйе шеңберінде іске асыру, сондай-ақ өзара байланысты жалпы процесті қолданысқа енгізу кезінде электрондық құжаттармен алмасу тәртібін реттейтін Одақ құқығындағы нормалардың айқындалуына қарай осы Қағидалардың 6-тармағының 4 – 5-тармақшаларында айқындалған міндеттерді шешу қамтамасыз етілуге тиіс.
ІІІ. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
10. Жалпы процестің шеңберінде Бірыңғай тізілімді қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерін пайдалану кезінде мыналар:
өтініш беруші (құқық иеленуші (зияткерлік меншік объектісіне айырықша құқықты иеленетін тұлға) немесе құқық иеленушінің (бірнеше құқық иеленушілердің) мүдделерін білдіретін және өтініш немесе өзге де өтінім беретін мүше мемлекеттердің бірінің аумағында тұрақты тұратын (тіркелген) жері бар тұлға);
Комиссия (құзыретіне зияткерлік меншік саласындағы мәселелер жататын Комиссияның құрылымдық бөлімшесі);
орталық кеден органдары;
мүдделі тұлғалар ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар (бұдан әрі – жалпы процеске қатысушылар) болып табылады.

3) обеспечить опубликование сведений из Единого реестра на информационном портале Союза, а также представление публикуемых сведений из Единого реестра участникам внешнеэкономической деятельности и другим заинтересованным лицам (далее – заинтересованные лица), в том числе по запросам от их информационных систем;
4) обеспечить реализацию обмена электронными документами между:
заявителем и Комиссией;
Комиссией и центральными таможенными органами;
5) обеспечить интеграцию между общим процессом и общим процессом "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза", реализация которого предусмотрена пунктом 22 раздела IV перечня (далее соответственно – взаимосвязанный общий процесс, Единый реестр товарных знаков Союза), в части представления актуальной информации о зарегистрированных товарных знаках, знаках обслуживания Союза и информации о документах, подтверждающих данную регистрацию.
7. Решение указанных в пункте 6 настоящих Правил задач при реализации общего процесса должно осуществляться поэтапно.
8. На первом этапе реализации общего процесса должно быть обеспечено решение задач, определенных подпунктами 1 ‒ 3 пункта 6 настоящих Правил.
9. На последующих этапах по мере определения в праве Союза норм, регулирующих порядок обмена электронными документами при трансграничном взаимодействии между хозяйствующими субъектами и органами государственной власти государств-членов, между хозяйствующими субъектами государств-членов и Комиссией и их реализации в рамках интегрированной системы, а также введения в действие взаимосвязанного общего процесса, должно быть обеспечено решение задач, определенных подпунктами 4 ‒ 5 пункта 6 настоящих Правил.
III. Участники информационного взаимодействия
10. Участниками информационного взаимодействия при формировании, ведении и использовании сведений Единого реестра в рамках общего процесса (далее ‒ участники общего процесса) являются:
заявитель (правообладатель (лицо, обладающее исключительным правом на объект интеллектуальной собственности) или лицо, представляющее интересы правообладателя (нескольких правообладателей) и имеющее постоянное место нахождения (зарегистрированное) на территории одного из государств-членов, которые подают заявление и иные обращения);
Комиссия (структурное подразделение Комиссии, к компетенции которого относятся вопросы в сфере интеллектуальной собственности);
центральные таможенные органы;
заинтересованные лица.

11. Жалпы процесті іске асыру барысында өтініш беруші мынадай функцияларды жүзеге асырады;
1) Комиссияға мынадай электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін ұсыну:
Регламентте айқындалған зияткерлік меншік объектілерінің түрлеріне қатысты өтініш және оған қоса берілетін тіркеу нысандары (бұдан әрі – өтініш);
қамтамасыз ету;
бұрын ұсынылған өтінішті кері қайтару туралы өтініш;
Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы, оның ішінде қорғау мерзімін ұзарту туралы өтініш;
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімнен шығару туралы өтініш;
Комиссия сұрататын жетіспейтін құжаттар мен мәліметтер;
2) Комиссиядан мынадай электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін алу:
жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы Комиссияның хабарламасы;
өтінішті қараудан бас тарту туралы хабарлама;
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімге енгізуден бас тарту туралы хабарлама;
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімге енгізу мүмкіндігі туралы хабарлама;
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімге енгізу туралы хабарлама;
Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы, оның ішінде қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама;
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімнен шығару үшін негіздеме болып табылатын мәліметтерді растайтын құжаттарды ұсыну туралы сұрау салу;
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімнен шығару туралы хабарлама;
3) Регламенттің 45-тармағында айқындалған Бірыңғай тізілімнің жекелеген мәліметтеріне өзгерістер (толықтырулар) енгізу.
12. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде Комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) өтініш берушіден осы Қағидалардың 11-тармағының 1-тармақшасында айқындалған электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін алу және оларды қарау;
2) өтініш берушіге осы Қағидалардың 11-тармағының 2-тармақшасында айқындалған электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін жіберу;
3) орталық кеден органдарына мынадай электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін жіберу;
өтініш;
бұрын ұсынылған өтінішті кері қайтару туралы мәліметтер;
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімге енгізу туралы хабарлама;
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімнен шығару туралы хабарлама;
Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама;
4) орталық кеден органдарынан мынадай электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін алу:
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімге енгізуден бас тарту;
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімге енгізу мүмкіндігі туралы технологиялық хабарлама;

11. В рамках реализации общего процесса заявитель осуществляет следующие функции:
1) представление в Комиссию следующих электронных документов, сведений из документов в электронном виде:
заявление и прилагаемые к нему регистрационные формы в отношении определенных Регламентом видов объектов интеллектуальной собственности (далее – заявление);
обеспечение;
обращение об отзыве ранее представленного заявления;
обращение о внесении изменений (дополнений) в Единый реестр, в том числе о продлении срока защиты;
обращение об исключении объектов интеллектуальной собственности из Единого реестра;
недостающие документы и сведения, запрашиваемые Комиссией;
2) получение от Комиссии следующих электронных документов, сведений из документов в электронном виде:
уведомление Комиссии о необходимости представления недостающих документов и сведений;
уведомление об отказе в рассмотрении заявления;
уведомление об отказе во включении объектов интеллектуальной собственности в Единый реестр;
уведомление о возможности включения объектов интеллектуальной собственности в Единый реестр;
уведомление о включении объектов интеллектуальной собственности в Единый реестр;
уведомление о внесении изменений (дополнений) в Единый реестр, в том числе о продлении срока защиты;
запрос о представлении документов, подтверждающих сведения, являющиеся основанием для исключения объектов интеллектуальной собственности из Единого реестра;
уведомление об исключении объектов интеллектуальной собственности из Единого реестра;
3) внесение изменений (дополнений) в отдельные сведения Единого реестра, определенные в пункте 45 Регламента.
12. В рамках реализации общего процесса Комиссия осуществляет следующие функции:
1) получение от заявителя электронных документов, сведений из документов в электронном виде, определенных в подпункте 1 пункта 11 настоящих Правил, и их рассмотрение;
2) направление заявителю электронных документов, сведений из документов в электронном виде, определенных в подпункте 2 пункта 11 настоящих Правил;
3) направление в центральные таможенные органы следующих электронных документов, сведений из документов в электронном виде:
заявление;
сведения об отзыве ранее представленного заявления;
уведомление о включении объекта интеллектуальной собственности в Единый реестр;
уведомление об исключении объекта интеллектуальной собственности из Единого реестра;
уведомление о внесении изменений (дополнений) в Единый реестр;
4) получение от центральных таможенных органов следующих электронных документов, сведений из документов в электронном виде:
отказ во включении объектов интеллектуальной собственности в Единый реестр;
технологическое уведомление о возможности включения объектов интеллектуальной собственности в Единый реестр;

5) Бірыңғай тізілімді қалыптастыру, жүргізу;
6) Бірыңғай тізілімнен алынған № 1 қосымшаға сәйкес айқындалған жекелеген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталына жариялау;
7) Бірыңғай тізілімнен алынып жарияланатын мәліметтерге барлық мүдделі тұлғалардың, оның ішінде олардың ақпараттық жүйелерінен келіп түскен сұрау салулар бойынша қол жетімділік ұсынуды қамтамасыз ету;
8) орталық кеден органдарына Бірыңғай тізілімнен толық өзекті мәліметтерді ұсыну;
9) орталық кеден органдарына технологиялық сұрау салулар бойынша Бірыңғай тізілімнен мынадай мәліметтерді:
Бірыңғай тізілімді жаңарту күні және уақыты;
Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы мәліметтер ұсыну.
Орталық кеден органдарына технологиялық сұрау салулар бойынша Бірыңғай тізілімнен мәліметтер ұсыну қалыптастыруды және жүргізуді Комиссия қамтамасыз ететін Бірыңғай тізілімнің мәліметтерін орталық кеден органдары ұсынған Бірыңғай тізілім мәліметтерімен үндестіруді қамтамасыз ету мақсатында тұрақты түрде жүзеге асырылады.
13. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде орталық кеден органдары мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Комиссиядан осы Қағидалардың 12-тармағының 3-тармақшасында айқындалған электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін алу;
2) Комиссияға осы Қағидалардың 12-тармағының 4-тармақшасында айқындалған электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін ұсыну;
3) Бірыңғай тізілімдегі өзгерістер (толықтырулар) туралы мәліметтер алу мақсатында технологиялық сұрау салулар қалыптастыру және оларды Комиссияға тұрақты түрде (кемінде тәулігіне 1 рет) жіберу;
4) технологиялық сұрау салуларға жауап ретінде Комиссия жіберетін Бірыңғай тізілімнің мәліметтерін алу және өңдеу.
14. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде мүдделі тұлғалар Бірыңғай тізілімнен алынып жарияланатын мәліметтерге, оның ішінде өздерінің ақпараттық жүйелері арқылы қол жетімдік алады.
15. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл схемасы № 2 қосымшада келтірілген.
IV. Ақпараттық ресурстар және сервистер
16. Одақтың ақпараттық порталында жариялау мүмкіндігін қамтамасыз ету және Бірыңғай тізілімнің мәліметтеріне жедел қол жеткізуді ұйымдастыру үшін Комиссияда Бірыңғай тізілімге енгізілген барлық зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтерді қамтитын жалпы ақпараттық ресурс жасалады.
Бірыңғай тізілімге енгізілген мәліметтердің құрамы, сондай-ақ оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау мүмкіндіктері туралы ақпарат осы Қағидаларға № 1 қосымшада келтірілген.
Одақтың ақпараттық порталында Бірыңғай тізілімнен алынған өзекті мәліметтерді жариялау қамтамасыз етіледі.

5) формирование, ведение Единого реестра;
6) публикация отдельных сведений из Единого реестра, определенных согласно приложению № 1, на информационном портале Союза;
7) обеспечение доступа всем заинтересованным лицам к публикуемым сведениям из Единого реестра, в том числе по запросам от их информационных систем;
8) представление центральным таможенным органам полных актуальных сведений Единого реестра;
9) представление центральным таможенным органам по технологическим запросам следующих сведений из Единого реестра:
дата и время обновления Единого реестра;
сведения об изменениях (дополнениях) в Едином реестре.
Представление центральным таможенным органам по технологическим запросам сведений из Единого реестра осуществляется на регулярной основе в целях обеспечения синхронизации сведений Единого реестра, формирование и ведение которого обеспечивает Комиссия, со сведениями Единого реестра, представленными центральным таможенным органам.
13. В рамках реализации общего процесса центральные таможенные органы осуществляют следующие функции:
1) получение от Комиссии электронных документов, сведений из документов в электронном виде, определенных в подпункте 3 пункта 12 настоящих Правил;
2) представление в Комиссию электронных документов, сведений из документов в электронном виде, определенных в подпункте 4 пункта 12 настоящих Правил;
3) формирование и направление в Комиссию на регулярной основе (не реже 1 раза в сутки) технологических запросов в целях получения сведений об изменениях (дополнениях) в Едином реестре;
4) получение и обработка сведений из Единого реестра, направляемых Комиссией в ответ на технологические запросы.
14. В рамках реализации общего процесса заинтересованные лица получают доступ к публикуемым сведениям из Единого реестра, в том числе посредством своих информационных систем.
15. Схема информационного взаимодействия при реализации общего процесса приведена согласно приложению № 2.
IV. Информационные ресурсы и сервисы
16. Для обеспечения возможности опубликования на информационном портале Союза и организации оперативного доступа к сведениям Единого реестра в Комиссии создается общий информационный ресурс, содержащий сведения о всех объектах интеллектуальной собственности, включенных в Единый реестр.
Состав сведений, включенных в Единый реестр, а также информация о возможности их публикации на информационном портале Союза, приведены в приложении № 1 к настоящим Правилам.
На информационном портале Союза обеспечивается публикация актуальных сведений из Единого реестра.

17. Жалпы процесті іске асыру кезінде өзара байланысты жалпы процесті іске асыру шеңберінде қалыптастырылуы қамтамасыз етілетін Одақтың тауар белгілерінің Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді пайдалану болжанады.
18. Жалпы процесті іске асыру мақсаттары үшін Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) Комиссияның интеграциялық сегменті шеңберінде электрондық сервистердің мынадай түрлерін:
1) Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған, оның ішінде:
өтініш берушінің осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін ұсынуын және алуын;
өтініш берушінің Комиссия белгілеген форматқа, құрылымға және осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген электрондық құжаттарды толтыру қағидаларына сәйкес Комиссияға ұсынылатын құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін қалыптастыруын;
өтініш берушінің осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін қалыптастыру кезінде Одақтың тауар белгілерінің Бірыңғай тізілімінен және Бірыңғай тізілімнен алынған мәліметтерді пайдалануын;
Регламенттің 45-тармағында айқындалған Бірыңғай тізілімнің жекелеген мәліметтеріне өзгерістер (толықтырулар) енгізуді қамтамасыз ететін өтініш берушінің жеке кабинетінің сервистерін;
2) Одақтың ақпараттық порталының ішкі бөлігіне орналастырылған, оның ішінде:
лауазымды тұлғаның (Комиссия қызметкерінің) осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін алуын және жіберуін;
өтініш берушіден алынатын осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген электрондық құжаттардың, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерінің Комиссия белгілеген форматтарға, құрылымдарға және оларды толтыру қағидаларына сәйкестігіне бақылауды;
лауазымды тұлғаның (Комиссия қызметкерінің) осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін қалыптастыруын;
осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін бақылау мақсатында Одақтың тауар белгілерінің Бірыңғай тізілімінен және Бірыңғай тізілімнен алынған мәліметтерді пайдалануды;
осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін орталық кеден органдарына жіберуді және олардан алуды;
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімге енгізуді;
зияткерлік меншік объектілерін Бірыңғай тізілімнен шығаруды;
Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуді;
жалпы процеске қатысушылардың электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін ұсыну мерзімдерінің, Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізудің Регламентте белгіленген мерзімдерінің сақталуына мониторингті және бақылауды қамтамасыз ететін Комиссия лауазымды тұлғасының (қызметкерінің) жеке кабинетінің сервистерін;

17. При реализации общего процесса предполагается использование сведений из Единого реестра товарных знаков Союза, формирование которого должно обеспечиваться в рамках реализации взаимосвязанного общего процесса.
18. Для целей реализации общего процесса в рамках интеграционного сегмента Комиссии интегрированной информационной системы Союза (далее – интегрированная система) обеспечивается реализация, доработка, настройка и (или) применение следующих видов электронных сервисов:
1) сервисы личного кабинета заявителя, размещенные на информационном портале Союза, в том числе обеспечивающие:
представление и получение заявителем электронных документов, сведений из документов в электронном виде, указанных в пункте 11 настоящих Правил;
формирование заявителем в соответствии с установленными Комиссией форматом, структурой и правилами заполнения электронных документов, сведений из документов в электронном виде, представляемых в Комиссию, указанных в пункте 11 настоящих Правил;
использование сведений из Единого реестра товарных знаков Союза и Единого реестра при формировании заявителем электронных документов, сведений из документов в электронном виде, представляемых в Комиссию, указанных в пункте 11 настоящих Правил;
внесение изменений (дополнений) в отдельные сведения Единого реестра, определенные в пункте 45 Регламента;
2) сервисы личного кабинета должностного лица (сотрудника) Комиссии, размещенные на внутренней части информационного портала Союза, в том числе обеспечивающие:
получение и направление должностным лицом (сотрудником Комиссии) электронных документов, сведений из документов в электронном виде, указанных в пункте 11 настоящих Правил;
контроль получаемых от заявителя электронных документов, сведений из документов в электронном виде, указанных в пункте 11 настоящих Правил, на соответствие установленным Комиссией форматам, структурам и правилам их заполнения;
формирование должностным лицом (сотрудником Комиссии) электронных документов, сведений из документов в электронном виде, направляемых заявителю, указанных в пункте 11 настоящих Правил;
использование сведений Единого реестра товарных знаков Союза и Единого реестра в целях контроля электронных документов, сведений из документов в электронном виде, указанных в пункте 11 настоящих Правил;
направление в центральные таможенные органы и получение от них электронных документов, сведений из документов в электронном виде, указанных в пункте 12 настоящих Правил;
включение объектов интеллектуальной собственности в Единый реестр;
исключение объектов интеллектуальной собственности из Единого реестра;
внесение изменений (дополнений) в Единый реестр;
мониторинг и контроль соблюдения сроков представления электронных документов, сведений из документов в электронном виде участниками общего процесса, а также сроков внесения изменений (дополнений) в Единый реестр, установленных в Регламенте;

3) интеграцияланған жүйенің Комиссияның интеграциялық сегментінде Бірыңғай тізілімді қалыптастыруды, сондай-ақ Бірыңғай тізілімнен алынатын мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ететін сервистерді;
4) орталық кеден органдарына Бірыңғай тізілімнен толық өзекті мәліметтер ұсынуды қамтамасыз ететін сервистерді;
5) орталық кеден органдары мен Комиссияның арасындағы өзара іс-қимылды, соның ішінде орталық кеден органдарының технологиялық сұрау салуларын алу, өңдеу және технологиялық сұрау салуларға Бірыңғай тізілімді жаңарту күні және уақыты туралы, Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы жауап ұсынуды қамтамасыз ететін сервистерді;
6) Бірыңғай тізілімге енгізілген зияткерлік меншік объектілерін іздеуді, сондай-ақ олар туралы мәліметтерді белгіленген форматтарда шығаруды қоса алғанда, Бірыңғай тізілімдегі жарияланатын мәліметтерді мүдделі тұлғалардың (мүдделі тұлғалардың ақпараттық жүйелерінің) сұрау салулары бойынша ұсынуды қамтамасыз ететін Одақтың ақпараттық порталының сервистерін іске асыру, пысықтау, теңшеу және (немесе) қолдану қамтамасыз етіледі.
19. Жалпы процесті іске асыру мақсаттары үшін интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттері шеңберінде электрондық сервистердің мынадай түрлерін:
1) осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген электрондық құжаттармен, электрондық түрдегі құжаттардың мәліметтерімен алмасу мақсатында орталық кеден органдары мен Комиссияның арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз ететін сервистерді;
2) орталық кеден органдарының Бірыңғай тізілімнің толық өзекті мәліметтерін алуын қамтамасыз ететін сервистерді;
3) орталық кеден органдары мен Комиссияның арасындағы технологиялық сұрау салуларды қалыптастыру, жіберу, технологиялық сұрау салуларға Бірыңғай тізілімді жаңарту күні және уақыты туралы, Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы жауаптарды алу және өңдеу кезіндегі өзара іс-қимылды қамтамасыз ететін сервистерді іске асыру және қолдану қамтамасыз етіледі.
V. Ақпараттық өзара іс-қимылдың ерекшеліктері
20. Жалпы процеске қатысушылардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл интеграцияланған жүйенің құралдары пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.
21. Орталық кеден органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Комиссия Алқасы бекітетін осындай өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
22. Өтініш беруші мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл өтініш берушінің Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған жеке кабинетінің сервистерін пайдалану арқылы жүзеге асырылады.

3) сервисы, обеспечивающие формирование и ведение Единого реестра в интеграционном сегменте Комиссии интегрированной системы, а также публикацию сведений из Единого реестра на информационном портале Союза;
4) сервисы, обеспечивающие представление центральным таможенным органам полных актуальных сведений Единого реестра;
5) сервисы, обеспечивающие взаимодействие между центральными таможенными органами и Комиссией, в том числе при получении, обработке технологических запросов и представлении
в ответ на технологические запросы центральных таможенных органов сведений о дате и времени обновления Единого реестра, об изменениях (дополнениях) в Едином реестре;
6) сервисы информационного портала Союза, обеспечивающие представление по запросам заинтересованных лиц (информационных систем заинтересованных лиц) публикуемых сведений, содержащихся в Едином реестре, включая поиск объектов интеллектуальной собственности, включенных в Единый реестр, а также выгрузку сведений о них в установленных форматах.
19. Для целей реализации общего процесса в рамках национальных сегментов интегрированной системы обеспечивается реализация и применение следующих видов электронных сервисов:
1) сервисы, обеспечивающие взаимодействие между центральными таможенными органами и Комиссией, в целях обмена электронными документами, сведениями из документов в электронном виде, указанными в пункте 12 настоящих Правил;
2) сервисы, обеспечивающие получение центральными таможенными органами полных актуальных сведений Единого реестра;
3) сервисы, обеспечивающие взаимодействие между центральными таможенными органами и Комиссией при формировании, направлении технологических запросов, получении и обработке ответов на технологические запросы о дате и времени обновления Единого реестра, об изменениях (дополнениях) в Едином реестре.
V. Особенности информационного взаимодействия
20. Информационное взаимодействие между участниками общего процесса осуществляется с использованием средств интегрированной системы.
21. Информационное взаимодействие между центральными таможенными органами и Комиссией осуществляется в соответствии с требованиями технологических документов, регламентирующих такое взаимодействие, утверждаемых Коллегией Комиссии.
22. Информационное взаимодействие между заявителем и Комиссией осуществляется посредством использования сервисов личного кабинета заявителя, размещенных на информационном портале Союза.

23. Мүдделі тұлғалар Бірыңғай тізілімнен мәліметтерді Комиссияның ақпараттық порталының сервистерін пайдалану арқылы алады.
24. Жалпы процеске қатысушылардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл нақты уақыт режимінде жүзеге асырылады.
VІ. Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаттары
25. Электрондық құжаттарды қалыптастыруға және өңдеуге қойылатын талаптар Одақ органдарының актілеріне, соның ішінде мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдары мен Комиссияның интеграцияланған жүйеде трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу тәртібін айқындайтын актілеріне сәйкес айқындалады.
26. Регламенттің 53-тармағына және осы Қағидаларға № 2 қосымшаға сәйкес жарияланатын Бірыңғай тізілімдегі мәліметтер жалпы пайдаланымдағы ақпарат болып табылады және олар ашық көздерде жариялануы мүмкін.
27. Жалпы процесті іске асыру кезінде электрондық құжаттарды, құжаттардың электрондық түрдегі мәліметтерін беру кезіндегі қауіпсіздік:
Одақ құқығына сәйкес интеграцияланған жүйенің интеграциялық платформасы шеңберінде интеграцияланған жүйенің ақпараттық қауіпсіздік кіші жүйесінің құралдарымен;
мүше мемлекеттің ақпараттық кеңістігі ішінде мүше мемлекеттің аумағында қолданылатын ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі заңнамаға және техникалық талаптарға сәйкес қамтамасыз етілуге тиіс.
VІІ. Жалпы процесті іске асыру жөніндегі іс-шаралар
28. Жалпы процесті іске асыру мақсатында Комиссия мүше мемлекеттердің орталық кеден органдарымен келісім бойынша:
жалпы процесті интеграцияланған жүйе құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарды;
өтініштің форматына, құрылымына және оны толтыру қағидаларына қойылатын талаптарды әзірлейді және бекітеді.
Осыларға қосымша, жалпы процесті іске асыру мақсатында шаруашылық жүргізуші субъектілер мен мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының арасында, сондай-ақ мүше мемлекеттердің шаруашылық жүргізуші субъектілері мен Комиссияның арасында интеграцияланған жүйе шеңберінде трансшекаралық өзара іс-қимыл жасау кезінде электрондық құжаттармен алмасу тәртібін реттейтін Одақ құқығындағы нормалардың айқындалуына қарай, Комиссия орталық кеден органдарымен келісім бойынша электрондық құжат түрінде өтініш беруге қойылатын техникалық талаптарды әзірлеп, бекітеді.
29. Технологиялық құжаттарға, өтініштің форматына, құрылымына және оны толтыру қағидаларына қойылатын талаптарға, электрондық құжат түрінде өтініш беруге қойылатын техникалық талаптарға, сондай-ақ Регламенттің ережелеріне сәйкес Комиссия интеграцияланған жүйенің Комиссияның интеграциялық сегментінде жалпы процесті іске асыруды, соның ішінде өтініш берушінің Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған жеке кабинетінің сервистерін іске асыруды, пысықтауды, теңшеуді қамтамасыз етеді.

23. Заинтересованные лица получают сведения из Единого реестра посредством использования сервисов информационного портала Комиссии.
24. Информационное взаимодействие между участниками общего процесса осуществляется в режиме реального времени.
VI. Принципы обеспечения информационной безопасности
25. Требования к формированию и обработке электронных документов определяются в соответствии с актами органов Союза, в том числе определяющих порядок обмена электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств-членов между собой и с Комиссией в интегрированной системе.
26. Сведения, содержащиеся в Едином реестре, публикуемые в соответствии с пунктом 53 Регламента и приложением № 2 к настоящим Правилам, являются информацией общего пользования и могут быть опубликованы в открытых источниках.
27. При реализации общего процесса безопасность при передаче электронных документов, сведений из документов в электронном виде должна обеспечиваться:
в рамках интеграционной платформы интегрированной системы в соответствии с правом Союза средствами подсистемы информационной безопасности интегрированной системы;
внутри информационного пространства государства-члена в соответствии с законодательством и техническими требованиями по обеспечению информационной безопасности, действующими на территории государства-члена.
VII. Мероприятия по реализации общего процесса
28. В целях реализации общего процесса Комиссия по согласованию с центральными таможенными органами государств-членов разрабатывает и утверждает:
технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной системы общего процесса;
требования к формату, структуре и правилам заполнения заявления.
Дополнительно в целях реализации общего процесса по мере определения в праве Союза норм, регулирующих порядок обмена электронными документами при трансграничном взаимодействии между хозяйствующими субъектами и органами государственной власти государств-членов, а также между хозяйствующими субъектами государств-членов и Комиссией в рамках интегрированной системы, Комиссия по согласованию с центральными таможенными органами разрабатывает и утверждает технические требования к подаче заявления в виде электронного документа.
29. В соответствии с технологическими документами, требованиями к формату, структуре и правилам заполнения заявления, техническими требованиями к подаче заявления в виде электронного документа, а также положениями Регламента Комиссия обеспечивает реализацию общего процесса в интеграционном сегменте Комиссии интегрированной системы, в том числе реализацию, доработку, настройку сервисов личного кабинета заявителя, размещенных на информационном портале Союза.

30. Орталық кеден органдары интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттері операторларымен бірлесіп технологиялық құжаттардың ережелеріне сәйкес ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету мақсатында ұлттық ақпараттық жүйелерді әзірлеуді (жаңғыртуды), сондай-ақ егер мұндай қосу бұған дейін қамтамасыз етілмесе, ұлттық ақпараттық жүйелерді интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттеріне қосуды қамтамасыз етеді.
31. Орталық кеден органдары Комиссияның үйлестіруі жағдайында жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауды қамтамасыз етеді.
32. Осы Қағидаларға сәйкес ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру жөніндегі іс-шараларды үйлестіруді, жалпы процесті іске асыру (орындау) нәтижелеріне мониторинг жүргізуді және талдауды Комиссия жүзеге асырады.
"Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
зияткерлік меншік
объектілерінің бірыңғай
кедендік тізілімін қалыптастыру,
жүргізу және пайдалану"
жалпы процесін іске
асыру қағидаларына
№ 1 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміндегі мәліметтердің ҚҰРАМЫ
1. Осы құжат Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміндегі (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттер, ЗМО, бірыңғай тізілім) және "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қатысушылардың арасында ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін мәліметтердің құрамын айқындайды.
2. Бірыңғай тізілімде қамтылған мәліметтердің құрамы 1 – 9-кестелерде келтірілген.

30. Центральные таможенные органы совместно с операторами национальных сегментов интегрированной системы обеспечивают разработку (модернизацию) национальных информационных систем в целях обеспечения информационного взаимодействия в соответствии с положениями технологических документов, а также подключение национальных информационных систем к национальным сегментам интегрированной системы, если такое подключение не было обеспечно ранее.
31. Центральные таможенные органы при координации Комиссии обеспечивают выполнение процедуры введения в действие общего процесса.
32. Координация мероприятий по реализации информационного взаимодействия в соответствии с настоящими Правилами, мониторинг и анализ результатов реализации (исполнения) общего процесса осуществляются Комиссией.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Правилам реализации
общего процесса
"Формирование, ведение и
использование единого
таможенного реестра
объектов интеллектуальной
собственности
государств – членов
Евразийского экономического
союза"
СОСТАВ
сведений, содержащихся в едином таможенном реестре объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза
1. Настоящий документ определяет состав сведений, содержащихся в едином таможенном реестре объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – Единый реестр, ОИС, государства-члены) и передаваемых в рамках информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза".
2. Состав сведений, содержащихся в Едином реестре, приведен в таблицах 1 – 9.

5.7.2
Құқықты қолдану мерзімінің аяқталған күні
күнді МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында белгілеу
0..1
5.7.3
Айқындалған немесе айқындалмаған қолданылу мерзімінің белгісі
авторлық құқық ("АҚ") объектісінің түрі үшін мынадай белгі қамтылады:
1 – авторлық құқық объектісіне құқықтың қолданылу мерзімі айқындалды;
0 – авторлық құқық объектісіне құқықтың қолданылу мерзімі айқындалмады ("автор")
0..1
5.8
Тіркеу нысанының нөмірі
ЗМО-ны Бірыңғай тізілімге енгізу туралы өтінішке қоса берілетін ЗМО тіркеу нысанының нөмірі
0..1
5.9
ЗМО-ға құқықтарды қорғау бойынша шаралар қабылдау мерзімі
мүше мемлекеттердің кеден органдары қабылдау талап етілетін ЗМО-ға құқықты қорғау жөніндегі шаралардың мерзімі туралы мәліметтер
1..*
+
5.9.1
Кезеңнің басталу күні
күнді МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында белгілеу
1
+
5.9.2
Кезеңнің аяқталу күні
күнді МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында белгілеу
1
+
6
Тауарлар туралы мәліметтер
ЗМО-ға құқық қолданылатын тауарлар туралы мәліметтер
1..*
+
6.1
Тауардың сипаттамасы
тауардың сауда, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың атауы
1
+
6.2
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес тауар(лар)дың кодтық белгіленуі ЕАЭО СЭҚ ТН-нің бірінші 6 таңбасынан кем емес деңгейдегі мәліметтерді қамтиды
1..*
+
6.3
ТҚХС сыныптары туралы мәліметтер
1957 жылғы 15 маусымдағы белгілерді тіркеуге арналған Тауарлар мен қызметтердің халықаралық сыныптауышы туралы (бұдан әрі – ТҚХС) Ницца келісімінде көзделген белгілерді тіркеу үшін Тауарлар мен қызметтердің халықаралық сыныптауышына сәйкес тауар белгілері үшін тауарлар сыныбының нөмірі туралы мәліметтерді қамтиды
0..*
+
6.3.1
ТҚХС сыныбының нөмірі
тауар белгілері үшін ТҚХС сәйкес тауарлар сыныбының нөмірі туралы мәліметтерді қамтиды
1
+
6.3.2
ТҚХС сыныбының атауы
ТҚХС сәйкес тауарлар сыныбының атауы
0..1
+
6.4
Тауар айналысына жататын мәліметтер
түпнұсқа тауарлардың айналысына және ЗМО-ға құқықтарды бұзу белгілері бар тауарлардың айналысына жататын мәліметтерді қамтиды
1..2
6.4.1
Тауарлар айналысы заңдылығының белгісі
тауар айналысына қатысты көрсетілетін мәліметтер санатын айқындайтын белгі:
1 – түпнұсқа тауарлардың айналысы;
0 – ЗМО-ға құқықтарды бұзу белгілері бар тауарлардың айналысы
1
6.4.2
Тауарлар айналысына тартылған (айналыспен байланысты) тұлға туралы мәліметтер
тауарлар айналысына тартылған (айналыспен байланысты) тұлғалар туралы мәліметтерді қамтиды
1..*
6.4.2.1
Тауарлар айналысына тартылған (айналыспен байланысты) тұлға
2-кестеге сәйкес тауарлар айналысына тартылған (айналыспен байланысты) тұлға туралы мәліметтерді қамтиды
1

5.7.2
Дата истечения срока действия права
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001 в формате YYYY-MM-DD
0..1
5.7.3
Признак определенного или неопределенного срока действия
для вида объекта авторского права ("АП") содержит признак:
1 – срок действия права на объект авторского права определен;
0 – срок действия права на объект авторского права не определен ("автор")
0..1
5.8
Номер регистрационной формы
номер регистрационной формы ОИС, прилагаемой к заявлению о включении ОИС в Единый реестр
0..1
5.9
Срок принятия мер по защите прав
на ОИС
сведения о сроке, на который требуется принятие таможенными органами государств-членов мер по защите прав на ОИС
1..*
+
5.9.1
Дата начала периода
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001 в формате YYYY-MM-DD
1
+
5.9.2
Дата окончания периода
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001 в формате YYYY-MM-DD
1
+
6
Сведения о товарах
сведения о товарах, на которые распространяется право
на ОИС
1..*
+
6.1
Описание товара
описание товара, включая торговое, коммерческое или иное традиционное наименование товара
1
+
6.2
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
кодовое обозначение товара(ов) в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТЕ ВЭД ЕАЭС), содержит сведения на уровне не менее первых 6 знаков ТН ВЭД ЕАЭС
1..*
+
6.3
Сведения о классах МКТУ
для товарных знаков содержит сведения о номере класса товаров в соответствии с Международной классификацией товаров и услуг для регистрации знаков, предусмотренной Ниццким соглашением о Международной классификации товаров и услуг для регистрации знаков от 15 июня 1957 года (далее – МКТУ)
0..*
+
6.3.1
Номер класса МКТУ
для товарных знаков содержит сведения о номере класса товаров в соответствии с МКТУ
1
+
6.3.2
Наименование класса МКТУ
наименование класса товаров в соответствии с МКТУ
0..1
+
6.4
Сведения, относящиеся
к обороту товара
содержит сведения, относящие к обороту оригинальных товаров и обороту товаров, обладающих признаками нарушения прав на ОИС
1..2
6.4.1
Признак легальности
оборота товаров
признак, определяющий категорию сведений, указываемых
в отношении оборота товара:
1 – оборот оригинальных товаров;
0 – оборот товаров, обладающих признаками нарушения прав на ОИС
1
6.4.2
Сведения о лице, вовлеченном в оборот (связанным с оборотом) товаров
содержит сведения о лицах, вовлеченных в оборот (связанных с оборотом) товаров
1..*
6.4.2.1
Лицо, вовлеченное в оборот (связанное с оборотом) товаров
содержит сведения о лице, вовлеченном в оборот (связанным с оборотом) товаров, в соответствии с таблицей 2
1

6.4.2.2
Тұлғаның айналыстағы рөлі (коды)
7-кестеге сәйкес тұлғаның айналыстағы рөлінің коды туралы мәліметтерді қамтиды
1..*
6.4.3
Логистикалық операциялар туралы мәліметтер
қозғалыс (транзит) маршруттары, көлік түрлері, қайта тиеу, сақтау орындары, Одақтың кедендік шекарасын кесіп өту орындары, кедендік операциялар жасау және кедендік бақылау жүргізу орындары туралы мәліметтерді қамтиды
1..*
6.4.3.1
Қозғалыс маршруты туралы мәліметтер
8-кестеге сәйкес қозғалыс (транзит) маршруттары туралы мәліметтерді қамтиды
1..*

6.4.2.2
Роль лица в обороте (код)
содержит сведения о коде роли лица в обороте в соответствии с таблицей 7
1..*
6.4.3
Сведения
о логистических операциях
содержит сведения о маршрутах движения (транзита), видах транспорта, местах перегрузки, хранения, местах пересечения таможенной границы Союза, местах совершения таможенных операций и проведения таможенного контроля
1..*
6.4.3.1
Сведения
о маршруте движения
содержит сведения о маршрутах движения (транзита)
в соответствии с таблицей 8
1..*

көліктік қаптаманың сыртқы түрінің бейнесі (JPEG форматындағы бейнесі және схемасы (әрбір файл 1,5 Mб аспайтын көлемде, ұсынылған файлдардың жалпы көлемі 50 Мб аспайды))
0..*
"Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
зияткерлік меншік
объектілерінің бірыңғай
кедендік тізілімін қалыптастыру,
жүргізу және пайдалану"
жалпы процесін іске
асыру қағидаларына
№ 2 ҚОСЫМША
Жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық өзара іс-қимылының СХЕМАСЫ
Орталық кеден органы
Өтініш беруші
Еуразиялық экономикалық комиссия
Мүдделі
тұлға
ЗМО-ны Бірыңғай тізілімге енгізу мақсатында өтініш, электрондық түрдегі құжаттардан (электрондық құжаттардан) мәліметтер ұсыну
ЗМО-ны Бірыңғай тізілімге енгізу мақсатында өтініш, электрондық түрдегі құжаттардан (электрондық құжаттардан) мәліметтер алу және қарау
ЗМО-ны Бірыңғай тізілімге енгізу мақсатында ұсынылған өтінішті және тіркеу нысандарын алу және қарау, өтінішті қарау нәтижелерін жіберу
мәлімделген ЗМО-ға қатысты өтініш пен тіркеу нысандарын электрондық түрде жіберу
өтінішті қарау нәтижелері бойынша хабарламалар алу, қамтамасыз етуді ұсыну
өтінішті қарау нәтижелері бойынша хабарламалар жіберу
Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы өтініш жіберу
Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу және өтініш берушіге тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізілгені туралы хабарлама жіберу
ЗМО-ны Бірыңғай тізілімнен шығару туралы өтініш жіберу
ЗМО-ны Бірыңғай тізілімнен шығару және өтініш берушіге ЗМО-ның Бірыңғай тізілімнен шығарылғаны туралы хабарлама жіберу
Бірыңғай тізілімнен мәліметтер сұрату және алу
Бірыңғай тізілімнің жекелеген мәліметтеріне өзгерістер (толықтырулар) енгізу
Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу, Бірыңғай тізілімнен мәліметтер ұсыну
Бірыңғай тізілімнен жарияланатын мәліметтер сұрату және алу
Кеден органдарының ақпараттық жүйесі
ЗМО бірыңғай кедендік тізілімі
Одақтың ақпараттық порталы (жеке кабинет)
Интеграцияланған
жүйе
ЗМО бірыңғай кедендік тізілімі
Одақтың ақпараттық порталы

изображение внешнего вида транспортной упаковки (изображения и схемы в формате JPEG (каждый файл объемом не более 1,5 Мб, общий объем представленных файлов не более 50 Мб))
0..*
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Правилам реализации
общего процесса
"Формирование,
ведение и
использование единого
таможенного реестра
объектов
интеллектуальной
собственности
государств – членов
Евразийского
экономического союза"
СХЕМА
информационного взаимодействия участников общего процесса
Центральный таможенный орган
Заявитель
Евразийская экономическая комиссия
Заинтересованное лицо
представление заявления, сведений из документов в электронном виде (электронных документов) в целях включения ОИС в Единый реестр
получение и рассмотрение заявления, сведений из документов в электронном виде (электронных документов) в целях включения ОИС в Единый реестр
Получение и рассмотрение заявления и регистрационных форм, представленных в целях включения ОИС в Единый реестр, направление результатов рассмотрения заявления
направление в электронном виде заявления и регистрационных форм в отношении заявленных ОИС
получение уведомлений
по результатам рассмотрения заявления, представление обеспечения
направление уведомлений по результатам рассмотрения заявления
направление обращения
о внесении изменений (дополнений) в Единый реестр
внесение изменений (дополнений) в Единый реестр и направление заявителю уведомления о внесении изменений (дополнений)
направление обращения об исключении ОИС из Единого реестра
исключение ОИС из Единого реестра и направление заявителю уведомления об исключении ОИС из Единого реестра
Запрос и получение сведений Единого реестра
внесение изменений (дополнений) в отдельные сведения Единого реестра
формирование и ведение Единого реестра, представление сведений из Единого реестра
Запрос и получение публикуемых сведений Единого реестра
Информационная система таможенных органов
Единый таможенный реестр ОИС
Информационный портал Союза (личный кабинет)
Интегрированная система
Единый таможенный реестр ОИС
Информационный портал Союза