Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына Түсіндірмелердің VI томына өзгеріс енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 29 мамырдағы № 8 ұсынымы.
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 19-бабына сәйкес
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге осы Ұсыным Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күннен бастап:
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына Түсіндірмелерді (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 7 қарашадағы № 21 ұсынымына №1 қосымша) мынадай өзгерісті ескере отырып қолдануды ұсынады:
ЕАЭО СЭҚ ТН 2715 00 000 0 тауар позициясына түсіндірмелердің 2-тармағы "а" тармақшасының бірінші – төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"а) жол жабындарына арналған асфальтты қоспалар және жол жабындарына арналған битумды қоспалар
Жол жабындарына арналған асфальтты қоспалар талап етілетін тұтқырлығына қарай мөлшері өзгеріп отыруы мүмкін едәуір ауыр еріткіштерде ерітілген битумдарды білдіреді.
Осы өнімдердің саудалық сипаттамалары пайдаланылатын еріткіштердің тұрпатына байланысты ерекшеленеді. Құрамында мұнайдан алынған еріткіштері бар қоспалар "сұйытылған битумдар" деп аталады. Құрамында шыққан тегі өзге еріткіштер бар қоспалар "флюстелген битумдар" деп аталады.
Жол жабындарына арналған битумды қоспалар талап етілетін тұтқырлығына қарай мөлшері өзгеріп отыратын, құрамында ауыр еріткіштер бар битум негізіндегі өнімдерге ұқсас.".
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О внесении изменения в том VI Пояснений к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 мая 2018 года № 8.
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии со статьей 19 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
рекомендует государствам – членам Евразийского экономического союза с даты опубликования настоящей Рекомендации на официальном сайте Евразийского экономического союза:
Применять Пояснения к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (приложение № 1 к Рекомендации Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 ноября 2017 г. № 21) с учетом следующего изменения:
абзацы первый – четвертый подпункта "а" пункта 2 пояснений к товарной позиции 2715 00 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС изложить в следующей редакции:
"а) асфальтовые смеси для дорожных покрытий и битумные смеси для дорожных покрытий
Асфальтовые смеси для дорожных покрытий представляют собой битумы, растворенные в довольно тяжелых растворителях, количество которых может меняться в зависимости от требуемой вязкости.
Торговые описания этих продуктов отличаются в зависимости от типа используемых растворителей. Смеси, содержащие растворители, полученные из нефти, называются "разжиженными битумами". Смеси, содержащие растворители иного происхождения, называются "офлюсованными битумами".
Битумные смеси для дорожных покрытий подобны продуктам на основе битума, содержащего тяжелые растворители, количество которых меняется в зависимости от требуемой вязкости.".
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян