Көлік және тасымалдау саласында қолданылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 16 сәуірдегі № 67 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 86-бабына, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (көрсетілген Шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
жол жүру түрлерінің анықтамалығы;
тасымалдау түрлерінің сыныптауышы;
автомобиль көлік құралдары типтерінің сыныптауышы бекітілсін.
2. Осы Шешіммен бекітілген анықтамалықтар мен сыныптауыштар Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
осы Шешіммен бекітілген анықтамалар мен сыныптауыштар осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
осы Шешіммен бекітілген анықтамалықтар мен сыныптауыштардың кодтық белгіленімдерін пайдалану көлік және тасымалдау саласындағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру кезінде міндетті болып табылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 16 сәуірдегі
№ 67 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Жол жүру түрлерінің АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Анықтамалықтан алынған егжей-тегжейлі мәліметтер
Жол жүру түрінің коды
Жол жүру түрінің атауы
10
кіру
15
шығу
20
транзиттік кіру
25
транзиттік шығу
II. Анықтамалықтың паспорты
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды

О справочниках и классификаторах, используемых в сфере транспорта и перевозок
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 апреля 2019 года № 67
В соответствии cо статьей 86 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к указанному Договору) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
справочник видов поездок;
классификатор видов перевозок;
классификатор типов автомобильных транспортных средств.
2. Включить справочники и классификаторы, утвержденные настоящим Решением, в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
справочники и классификаторы, утвержденные настоящим Решением, применяются с даты вступления настоящего Решения в силу;
использование кодовых обозначений справочников и классификаторов, утвержденных настоящим Решением, является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере транспорта и перевозок.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 16 апреля 2019 г. № 67
СПРАВОЧНИК
видов поездок
I. Детализированные сведения из справочника
Код вида поездки
Наименование вида поездки
10
въезд
15
выезд
20
транзитный въезд
25
транзитный выезд
II. Паспорт справочника
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код

1021
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
Жол жүру түрлерінің анықтамалығы
4
Аббревиатура
ЖТА
5
Белгіленімі
ЕС 1021-2019 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 16 сәуірдегі № 67 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
2019 жылғы 19 мамыр
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталу күні
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
анықтамалық тасымалдаушылар жүзеге асыратын және көліктік (автомобильдік) бақылау нәтижелерін ресімдеу кезінде пайдаланылатын жол жүру түрлерін жүйелендіруге және кодтауға арналған
12
Аннотация (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету
13
Түйін сөздер
жол түру түрі, жол жүру
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
көлік және тасымалдау
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптаманы пайдалану
2 – анықтамалықтың халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) аналогтары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамаларының (сыныптауыштарының) болуы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
1 – жүйелеудің реттік нөмірі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – анықтамалықты жүргізудің орталықтандырылған әдістемесі. Анықтамалықтың мәндерін қосуды, өзгертуді немесе алып тастауды Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес оператор орындайды. Оператор анықтамалықтан өзекті мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесінің ресурстарына орналастыруды қамтамасыз етеді. Мәні алып тасталған жағдайда анықтамалық жазбасы анықтамалық жазбасының қолданылуының аяқталуын регламенттейтін Еуразиялық экономикалық комиссияның актісі туралы мәліметтерді көрсете отырып, алып тасталған күнінен бастап қолданылмайды деп белгіленеді. Анықтамалық кодтары бірегей болып табылады, анықтамалық кодтарын, оның ішінде қолданылмайтын кодтарды қайта пайдалануға жол берілмейді.
19
Құрылымы
анықтамалықтың құрылымы туралы ақпарат (анықтамалық алаңшаларының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидалары) осы анықтамалықтың III бөлімінде көрсетілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтан алынған мәліметтер ашық қол жеткізу ақпаратына жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
белгіленбеген
22
Өзгеріс
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) алынған егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
анықтамалықтан алынған егжей-тегжейлі мәліметтер осы анықтамалықтың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Анықтамалық құрылымының сипаттамасы

1021
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник видов поездок
4
Аббревиатура
СВП
5
Обозначение
ЕС 1021-2019 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 апреля 2019 г. № 67
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
19 мая 2019 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для систематизации и кодирования видов поездок, осуществляемых перевозчиками и используемых при оформлении результатов транспортного (автомобильного) контроля
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
вид поездки, поездка
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
транспорт и перевозки
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – справочник не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
1 – порядковый метод систематизации
18
Методика ведения
1 – централизованная методика ведения справочника. Добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. Оператор обеспечивает размещение актуальных сведений из справочника в ресурсах единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза. В случае исключения значения запись справочника отмечается как не действующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре справочника (состав полей справочника, области их значений и правила формирования) указана в разделе III настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего справочника
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника

1. Осы бөлім анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамын, оның ішінде деректемелер мәндерінің саласын және оларды қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы кестеде келтірілген, онда мынадай алаңшалар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеменің мәнін қалыптастыру қағидалары" – элементтің мақсатын нақтылайтын, оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе элементтің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректеменің көптігі (міндеттілігі (опциондылығы) және деректеменің ықтимал қайталану саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен аспайтындай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен аспайтындай қайталануы мүмкін (m > 1).
Кесте
Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1. Жол жүру түрлері
салынған деректемелер мәндерінің салаларында айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Жол жүру түрінің коды
Символдар жолы.
Шаблон: [0-9]{2}
жол жүру түрінің кодтық белгіленімі кодтаудың реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.2. Жол жүру түрінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
атауы орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларында айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.3.1. Қолданысы басталған күн
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.3.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларында айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.3.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленімі
1

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав справочника, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав справочника приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение элемента, определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений элемента;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
N – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав справочника
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Виды поездок
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код вида поездки
строка символов.
Шаблон: [0-9]{2}
кодовое обозначение вида поездки формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.2. Наименование вида поездки
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.3.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.3.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.3.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение
в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1

1.3.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.3.2.3. Актінің күні
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
1.3.3. Қолданысы аяқталатын күн
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.3.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларында айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1
1.3.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленімі
1
1.3.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1

1.3.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.3.2.3. Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.3.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.3.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.3.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение
в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.3.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1

1.3.4.3. Актінің күні
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 16 сәуірдегі
№ 67 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Тасымалдау түрлерінің СЫНЫПТАУЫШЫ
I. Анықтамалықтан алынған егжей-тегжейлі мәліметтер
Тасымалдау түрінің коды
Тасымалдау түрінің атауы
10
жолаушыларды тасымалдау
11
жолаушыларды тұрақты тасымалдау
12
жолаушыларды тұрақты емес тасымалдау
20
жүк тасымалдау
21
қауіпті жүктерді тасымалдау
22
ірі габаритті жүктерді тасымалдау
23
ауыр салмақты жүктерді тасымалдау
29
өзге де жүк түрлерін тасымалдау
II. Сыныптауыштың паспорты
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Код
2050
2
Тип
2 – сыныптауыш
3
Атауы
тасымалдау түрлерінің сыныптауышы
4
Аббревиатура
ТТС
5
Белгіленімі
ЕК 2050-2019 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 16 сәуірдегі № 67 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
2019 жылғы 19 мамыр
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері)
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталу күні
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
сыныптауыш көліктік (автомобильдік) бақылау нәтижелерін ресімдеу кезінде пайдаланылатын жүк және жолаушылар тасымалдау түрлерін жүйелендіруге және кодтауға арналған
12
Аннотация (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету
13
Түйінді сөздер
тасымалдау, тасымалдау түрлері, жүк тасымалдау, жолаушылар тасымалдау
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
көлік және тасымалдау
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптаманы пайдалану
2 – сыныптауыштың халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) аналогтары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамаларының (сыныптауыштарының) болуы
2 – сыныптауыштың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
2 – сыныптаудың иерархиялық әдісі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – сыныптауышты жүргізудің орталықтандырылған әдістемесі. Сыныптауыштың мәндерін қосуды, өзгертуді немесе алып тастауды Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес оператор орындайды. Оператор сыныптауыштан өзекті мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесінің ресурстарына орналастыруды қамтамасыз етеді. Мәні алып тасталған жағдайда сыныптауыш жазбасы сыныптауыш жазбасының қолданылуының аяқталуын регламенттейтін Еуразиялық экономикалық комиссияның актісі туралы мәліметтерді көрсете отырып, алып тасталған күнінен бастап қолданылмайды деп белгіленеді. Сыныптауыш кодтары бірегей болып табылады, сыныптауыш кодтарын, оның ішінде қолданылмайтын кодтарды қайта пайдалануға жол берілмейді.
19
Құрылымы
сыныптауыштың құрылымы туралы ақпарат (сыныптауыш алаңшаларының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидалары) осы анықтамалықтың III бөлімінде көрсетілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
сыныптауыштан алынған мәліметтер ашық қол жеткізу ақпаратына жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
белгіленбеген
22
Өзгеріс
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) алынған егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
сыныптауыштан алынған егжей-тегжейлі мәліметтер осы анықтамалықтың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Сыныптауыш құрылымының сипаттамасы

1.3.4.3. Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 16 апреля 2019 г. № 67
КЛАССИФИКАТОР
видов перевозок
I. Детализированные сведения из классификатора
Код вида перевозки
Наименование вида перевозки
10
перевозка пассажиров
11
регулярная перевозка пассажиров
12
нерегулярная перевозка пассажиров
20
перевозка грузов
21
перевозка опасных грузов
22
перевозка крупногабаритных грузов
23
перевозка тяжеловесных грузов
29
перевозка прочих видов грузов
II. Паспорт классификатора
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
2050
2
Тип
2 – классификатор
3
Наименование
классификатор видов перевозок
4
Аббревиатура
КВП
5
Обозначение
ЕК 2050-2019 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 апреля 2019 г. № 67
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
19 мая 2019 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
классификатор предназначен для систематизации и кодирования видов перевозок грузов и пассажиров, используемых при оформлении результатов транспортного (автомобильного) контроля
12
Аннотация
(область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
перевозка, вид перевозки, перевозка грузов, перевозка пассажиров
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
транспорт и перевозки
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – классификатор не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
2 – классификатор не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
2 – иерархический метод классификации
18
Методика ведения
1 – централизованная методика ведения классификатора. Добавление, изменение или исключение значений классификатора выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. Оператор обеспечивает размещение актуальных сведений из классификатора в ресурсах единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза. В случае исключения значения запись классификатора отмечается как не действующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи классификатора. Коды классификатора являются уникальными, повторное использование кодов классификатора, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре классификатора (состав полей классификатора, области их значений и правила формирования) указана в разделе III настоящего классификатора
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из классификатора относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из классификатора приведены в разделе I настоящего классификатора
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры классификатора