Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 қарашадағы № 204 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2020 жылғы 2 ақпаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 қарашадағы
№ 204 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
29-тармақша мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"13-нөмірде Ресей Федерациясында 2018 жылғы 2 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақта тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау туралы келісім күшіне енген күні (көрсетілген күнгі жағдай бойынша Ресей Федерациясының тиісті тауарды таңбалау тәртібін белгілейтін нормативтік құқықтық актісі күшіне енді) немесе ол күшіне енгеннен кейін аталған Келісімнің 7-бабын ескере отырып Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес Ресей Федерациясының аумағында сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне немесе кері импорттау кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлар үшін мынадай мәліметтер көрсетіледі:
әрбір тауар бірлігіне, тауар заттаңбасына немесе тұтынушы қаптамасына (ол болмаған жағдайда – бастапқы қаптамаға) сәйкестендіру құралдарында қамтылған сәйкестендіру кодтарының жалпы саны (бұдан әрі – тауарлардың сәйкестендіру кодтары);
таңбалау деңгейінің кодтық белгісі ("0" – сәйкестендіру құралы тауарға, тауар заттаңбасына немесе тұтынушы қаптамасына (ол болмаған жағдайда – бастапқы қаптамаға) енгізілген), "1" – сәйкестендіру құралы топтық қаптамаға енгізілген, "2" – сәйкестендіру құралы көліктік қаптамаға енгізілген), сондай-ақ (қағаздағы жеткізгіштегі құжат түріндегі ТД тапсыру кезінде "/" бөлгіш белгісі арқылы) тауарларды сәйкестендіру кодтары немесе топтық қаптамаға енгізілген сәйкестендіру құралдарында қамтылған сәйкестендіру кодтары (бұдан әрі – топтық қаптаманының сәйкестендіру кодтары) немесе көлік қаптамасына енгізілген сәйкестендіру құралдарында қамтылған сәйкестендіру кодтары (бұдан әрі – көліктік қаптаманың сәйкестендіру кодтары).
Тауарлардың сәйкестендіру кодтарының жалпы саны туралы мәліметтер және таңбалау деңгейінің кодтық белгісі электрондық құжат түріндегі ТД тапсыру кезінде ТД құрылымының тиісті деректемелерінде, ал қағаздағы жеткізгіштегі құжат түріндегі ТД тапсыру кезінде ":" бөлу белгісі арқылы көрсетіледі.
Тауарлардың сәйкестендіру кодтары, топтық қаптаманының сәйкестендіру кодтары, көліктік қаптаманының сәйкестендіру кодтары электрондық құжат түріндегі ТД тапсыру кезінде әрбір сәйкестендіру коды бойынша ТД құрылымының тиісті деректемелерін толтыру арқылы, ал қағаздағы жеткізгіштегі ТД тапсыру кезінде үтір арқылы көрсетіледі.
Тауарлардың сәйкестендіру кодтарын, топтық қаптаманың сәйкестендіру кодтарын немесе көліктік қаптаманың сәйкестендіру кодтарын қатар тізіп көрсету кезінде тиісті диапазонның бірінші және соңғы нөмірі көрсетіледі. Электрондық құжат түріндегі ТД тапсыру кезінде бұл мәліметтер ТД құрылымының тиісті деректемелерін толтыру арқылы, ал қағаздағы жеткізгіштегі құжат түріндегі ТД тапсыру кезінде "–" бөлгіш белгісі арқылы көрсетіледі.
Бір мезгілде әрбір тауар бірлігіне, тауар заттаңбасына немесе тұтынушылық қаптамаға (ол болмаған жағдайда – бастапқы қаптамаға), топтық және көліктік қаптамаға енгізілген сәйкестендіру құралдары бар тауарларды бір тауар ретінде декларациялау кезінде, егер барлық тауарлардың тауарларды сәйкестендіру кодтарын қамтитын сәйкестендіру құралдары енгізілген көліктік қаптамалары болған жағдайда көліктік қаптаманың сәйкестендіру кодтары көрсетіледі.
Бір мезгілде әрбір тауар бірлігіне, тауар заттаңбасына немесе тұтынушылық қаптамаға (ол болмаған жағдайда – бастапқы қаптамаға) және топтық қаптамаға енгізілген сәйкестендіру құралдары бар тауарларды бір тауар ретінде декларациялау кезінде, егер барлық тауарлардың тауарларды сәйкестендіру кодтарын қамтитын сәйкестендіру құралдары енгізілген топтық қаптамасы болған жағдайда топтық қаптаманың сәйкестендіру кодтары көрсетіледі.
Сәйкестендіру құралдары енгізілген топтық және (немесе) көліктік қаптамасы бар немесе жоқ тауарларды бір тауар ретінде декларациялау кезінде сәйкестендіру кодтары мынадай бірізділікте көрсетіледі: көліктік қаптаманың сәйкестендіру кодтары (сәйкестендіру құралы енгізілген көліктік қаптамасы бар тауарлар үшін), топтық қаптаманың сәйкестендіру кодтары (сәйкестендіру құралы енгізілген топтық қаптамасы бар тауарлар үшін), тауарлардың сәйкестендіру кодтары (сәйкестендіру құралы енгізілген көліктік және топтық қаптамасы жоқ тауарлар үшін). Электрондық құжат түріндегі ТД қалыптастыру кезінде бұл мәліметтер ТД құрылымының тиісті деректемелерінде, ал қағаздағы жеткізгіштегі құжат түріндегі ТД толтыру кезінде тауарлардың сәйкестендіру кодтарының жалпы саны мен ":" бөлу белгісінен кейін таңбалау деңгейінің кодтық белгісінен бастап таңбалаудың әрбір деңгейі үшін жеке жолда көрсетіледі;".

О внесении изменений в пункт 15 Порядка заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 ноября 2019 года № 204
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в пункт 15 Порядка заполнения декларации на товары, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 2 февраля 2020 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 19 ноября 2019 г. № 204
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в пункт 15 Порядка заполнения декларации на товары
Подпункт 29 дополнить абзацами следующего содержания:
"Под номером 13 в Российской Федерации для товаров, подлежащих в соответствии с законодательством Российской Федерации маркировке средствами идентификации на территории Российской Федерации на дату вступления в силу Соглашения о маркировке товаров средствами идентификации в Евразийском экономическом союзе от 2 февраля 2018 года (по состоянию на указанную дату вступил в силу нормативный правовой акт Российской Федерации, устанавливающий порядок маркировки соответствующего товара) или после его вступления в силу с учетом статьи 7 указанного Соглашения и помещаемых под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления или таможенную процедуру реимпорта, указываются следующие сведения:
общее количество кодов идентификации, содержащихся в средствах идентификации, нанесенных на каждую единицу товара, на товарный ярлык или потребительскую упаковку (а в случае ее отсутствия – на первичную упаковку) (далее – коды идентификации товаров);
кодовое обозначение уровня маркировки ("0" – средство идентификации нанесено на товар, на товарный ярлык или потребительскую упаковку (а в случае ее отсутствия – на первичную упаковку), "1" – средство идентификации нанесено на групповую упаковку, "2" – средство идентификации нанесено на транспортную упаковку), а также (через знак разделителя "/" при подаче ДТ в виде документа на бумажном носителе) коды идентификации товаров или коды идентификации, содержащиеся в средствах идентификации, нанесенных на групповую упаковку (далее – коды идентификации групповой упаковки), или коды идентификации, содержащиеся в средствах идентификации, нанесенных на транспортную упаковку (далее – коды идентификации транспортной упаковки).
Сведения об общем количестве кодов идентификации товаров и кодовое обозначение уровня маркировки при подаче ДТ в виде электронного документа указываются в соответствующих реквизитах структуры ДТ, а при подаче ДТ в виде документа на бумажном носителе – через знак разделителя ":".
Коды идентификации товаров, коды идентификации групповой упаковки, коды идентификации транспортной упаковки при подаче ДТ в виде электронного документа указываются путем заполнения соответствующих реквизитов структуры ДТ по каждому коду идентификации, а при подаче ДТ в виде документа на бумажном носителе – через запятую.
При указании кодов идентификации товаров, кодов идентификации групповой упаковки или кодов идентификации транспортной упаковки, следующих подряд, указываются первый и последний номера соответствующего диапазона. При подаче ДТ в виде электронного документа эти сведения указываются путем заполнения соответствующих реквизитов структуры ДТ, а при подаче ДТ в виде документа на бумажном носителе – через знак разделителя "–".
При декларировании в качестве одного товара товаров, имеющих одновременно средства идентификации, нанесенные на каждую единицу товара, на товарный ярлык или потребительскую упаковку (а в случае ее отсутствия – на первичную упаковку), на групповую и транспортную упаковку, указываются коды идентификации транспортной упаковки в случае, если все товары имеют транспортную упаковку с нанесенным средством идентификации, содержащим коды идентификации товаров.
При декларировании в качестве одного товара товаров, имеющих одновременно средства идентификации, нанесенные на каждую единицу товара, на товарный ярлык или потребительскую упаковку (а в случае ее отсутствия – на первичную упаковку) и групповую упаковку, указываются коды идентификации групповой упаковки в случае, если все товары имеют групповую упаковку с нанесенным средством идентификации, содержащим коды идентификации товаров.
При декларировании в качестве одного товара товаров, имеющих и не имеющих групповую и (или) транспортную упаковку с нанесенными средствами идентификации, коды идентификации указываются в следующей последовательности: коды идентификации транспортной упаковки (для товаров, имеющих транспортную упаковку с нанесенным средством идентификации), коды идентификации групповой упаковки (для товаров, имеющих групповую упаковку с нанесенным средством идентификации), коды идентификации товаров (для товаров, не имеющих транспортную и групповую упаковку с нанесенным средством идентификации). При формировании ДТ в виде электронного документа эти сведения указываются в соответствующих реквизитах структуры ДТ, а при заполнении ДТ в виде документа на бумажном носителе – после общего количества кодов идентификации товаров и знака разделителя ":" для каждого уровня маркировки отдельной строкой, начиная с кодового обозначения уровня маркировки;".