Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Шағын өлшемді кемелердің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 026/2012) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және Кеден одағының "Шағын өлшемді кемелердің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 026/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу ережелерін қоса алғанда, зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 3 желтоқсандағы № 212 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Шағын өлшемді кемелердің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 026/2012) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
Кеден одағының "Шағын өлшемді кемелердің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 026/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу ережелерін қоса алғанда, зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.

О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности маломерных судов" (ТР ТС 026/2012), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности маломерных судов" (ТР ТС 026/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 декабря 2019 года № 212
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности маломерных судов" (ТР ТС 026/2012);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности маломерных судов" (ТР ТС 026/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 18 қазандағы "Кеден одағының "Шағын өлшемді кемелердің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 026/2012) техникалық тегламентін қолданысқа енгізу тәртібі туралы" № 190 шешімінің 1-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 212 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

2. Признать утратившим силу пункт 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2012 г. № 190 "О порядке введения в действие технического регламента Таможенного союза "О безопасности маломерных судов" (ТР ТС 026/2012).
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 3 декабря 2019 г. № 212
ПЕРЕЧЕНЬ

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Шағын өлшемді кемелердің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 026/2012) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Реттік №
Құрылымдық элемент немесе Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
4-баптың 9, 12, 13-тармақтары және 14-тармағының "а" тармақшасы
МЕМСТ 19261-98 "Кеменің дөңгелек иллюминаторлары. Техникалық шарттар"
2
МЕМСТ 21672-99 "Кеменің тікбұрышты иллюминаторлары. Техникалық шарттар"
3
МЕМСТ Р 52694-2006 (ИСО 5779:1987) "Кеме жасау. Тікбұрышты иллюминаторлар. Орналастыру"
4
МЕМСТ Р 52695-2006 (ИСО 5780:1987) "Кеме жасау. Дөңгелек иллюминаторлар. Орналастыру"
5
4-баптың 9 және 14-тармақтары
МЕМСТ ISO 9093-2-2016 "Шағын кемелер. Борт сыртындағы клапандар және корпус арқылы өтетін фитингтер. 2-бөлім. Металдан жасалмаған"
6
4-баптың 14 – 29-тармақтары және № 2 қосымша
МЕМСТ 19105-79 "Серуенге арналған ескекті және моторлы кемелер. Типтері, негізгі параметрлері және жалпы техникалық талаптар"
7
МЕМСТ 21292-89 "Үрлемелі ескекті қайықтар. Жалпы техникалық талаптар"
8
МЕМСТ 13641-80 "Су үсті кемелерінің және конструктивті кемелердің металдан жасалған корпустарының элементтері. Терминдер мен анықтамалар"
9
МЕМСТ ISO 12216-2016 "Шағын кемелер. Терезелер, борт иллюминаторлары, люктер, бітеу иллюминаторлар мен есіктер. Беріктігі мен су өткізбеушілікке қойылатын талаптар"
10
МЕМСТ Р 53446-2009 (ИСО 6185-1:2001) "Үрлемелі қайықтар. 1-бөлім. Ең жоғары қуаты 4,5 кВт моторлы қайықтар"
11
МЕМСТ Р 53447-2009 (ИСО 6185-2:2001) "Үрлемелі қайықтар. 2-бөлім. Ең жоғары қуаты 4,5 кВт бастап қоса алғанда 15 кВт моторлы қайықтар"
12
МЕМСТ Р 53448-2009 (ИСО 6185-3:2001) "Үрлемелі қайықтар. 3-бөлім. Ең жоғары қуаты кемінде 15 кВт моторлы қайықтар"
13
МЕМСТ Р ИСО 8666-2012 "Шағын кемелер. Негізгі деректер"
14
МЕМСТ Р ИСО 11192-2011 "Шағын кемелер. Графикалық символдар"
15
МЕМСТ Р ИСО 10087-2013 "Шағын кемелер. Кемені сәйкестендіру. Кодтау жүйесі"
16
МЕМСТ Р ИСО 14946-2013 "Шағын кемелер. Ең жоғары жүк көтергіштігі"
17
4-баптың 15-тармағы және № 2 қосымша
МЕМСТ ISO 12217-1-2016 "Шағын кемелер. Орнықтылығын, жүзгіштік қорын бағалау және жобалау санатын белгілеу. 1-бөлім. Корпусының ұзындығы 6 м және одан көп желкенсіз кемелер"
18
МЕМСТ ISO 12217-3-2016 "Шағын кемелер. Орнықтылығы мен жүзгіштік қорын бағалау және жобалау санатын белгілеу. 3-бөлім. Корпусының ұзындығы кемінде 6 м кемелер"
19
4-баптың 19-тармағы

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности маломерных судов" (ТР ТС 026/2012)
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
пункты 9, 12, 13 и подпункт "а" пункта 14 статьи 4
ГОСТ 19261-98 "Иллюминаторы судовые круглые. Технические условия"
2
ГОСТ 21672-99 "Иллюминаторы судовые прямоугольные. Технические условия"
3
ГОСТ Р 52694-2006 (ИСО 5779:1987) "Судостроение. Иллюминаторы прямоугольные. Расположение"
4
ГОСТ Р 52695-2006 (ИСО 5780:1987) "Судостроение. Иллюминаторы круглые. Расположение"
5
пункты 9 и 14 статьи 4
ГОСТ ISO 9093-2-2016 "Суда малые.
Забортные клапаны и фитинги, проходящие через корпус. Часть 2. Неметаллические"
6
пункты 14 – 29 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ 19105-79 "Суда прогулочные гребные и моторные. Типы, основные параметры и общие технические требования"
7
ГОСТ 21292-89 "Лодки надувные гребные. Общие технические требования"
8
ГОСТ 13641-80 "Элементы металлического корпуса надводных кораблей и судов конструктивные. Термины и определения"
9
ГОСТ ISO 12216-2016 "Суда малые. Окна, бортовые иллюминаторы, люки, глухие иллюминаторы и двери. Требования к прочности и водонепроницаемости"
10
ГОСТ Р 53446-2009 (ИСО 6185-1:2001) "Лодки надувные. Часть 1. Лодки с максимальной мощностью мотора 4,5 кВт"
11
ГОСТ Р 53447-2009 (ИСО 6185-2:2001) "Лодки надувные. Часть 2. Лодки с максимальной мощностью мотора от 4,5 до 15 кВт включительно"
12
ГОСТ Р 53448-2009 (ИСО 6185-3:2001) "Лодки надувные. Часть 3. Лодки с максимальной мощностью мотора не менее 15 кВт"
13
ГОСТ Р ИСО 8666-2012 "Суда малые. Основные данные"
14
ГОСТ Р ИСО 11192-2011 "Суда малые. Графические символы"
15
ГОСТ Р ИСО 10087-2013 "Суда малые.
Идентификация судна. Система
кодирования"
16
ГОСТ Р ИСО 14946-2013 "Суда малые.
Максимальная грузоподъемность"
17
пункт 15 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ ISO 12217-1-2016 "Суда малые.
Оценка остойчивости, запаса плавучести и определение проектной категории. Часть 1. Непарусные суда с длиной корпуса 6 м и более"
18
ГОСТ ISO 12217-3-2016 "Суда малые. Оценка остойчивости и запаса плавучести и определение проектной категории. Часть 3. Суда с длиной корпуса менее 6 м"
19
пункт 19 статьи 4

МЕМСТ ISO 8848-2017 "Шағын кемелер. Қашықтықтан басқару жүйелері"
20
МЕМСТ ISO 10592-2017 "Шағын кемелер. Рульді басқарудың гидравликалық жүйелері"
21
МЕМСТ Р ИСО 8847-2011 "Шағын кемелер. Руль жетегі. Талшықты тростары және тегершіктері бар жүйелер"
22
4-баптың 19-тармағы және 5-баптың 43-тармағы
МЕМСТ ISO 15652-2017 "Шағын кемелер. Бортты суатқыш шағын катерлерге арналған қашықтықтан басқару жүйелері"
23
4-баптың 21-тармағы және № 5 қосымша
МЕМСТ Р 51722-2001 "Шағын кемелер. Зәкірлермен, зәкір шынжырларымен, зәкірлік, айлақта байлау және тіркеу арқандарымен жабдықтау нормалары"
24
4-баптың 26 және 35-тармақтары және № 2 қосымша
МЕМСТ ISO 10088-2016 "Шағын кемелер. Стационарлық отын жүйелері және бекітілген отын бактары"
25
МЕМСТ ISO 7840-2016 "Шағын кемелер. Отқа төзімді отын шлангілері"
26
МЕМСТ ISO 8469-2016 "Шағын кемелер. Отын берілісіне арналған отқа төзімсіз иілгіш түтік құбырлар"
27
МЕМСТ ISO 9094-1-2016 "Шағын кемелер. Өртке қарсы қорғаныс. 1-бөлім. Корпусының ұзындығы қоса алғанда 15 м дейін кемелер"
28
МЕМСТ ISO 9094-2-2016 "Шағын кемелер. Өртке қарсы қорғаныс. 2-бөлім. Корпусының ұзындығы 15 м асатын кемелер"
29
4-баптың 26-тармағы және № 2 қосымша
МЕМСТ ISO 10088-2016 "Шағын кемелер. Стационарлық отын жүйелері және бекітілген отын бактары"
30
4-баптың 26-тармағы және 45-тармағының "е" тармақшасы және
№ 2 қосымша
МЕМСТ ISO 13591-2016 "Шағын кемелер. Аспалы қозғалтқыштарға арналған шағын габаритті отын жүйелері"
31
4-баптың 29-тармағы және № 2 қосымша
МЕМСТ ISO 15083-2016 "Шағын кемелер. Трюмдік-құрғату жүйелері"
32
4-баптың 30-тармағы
МЕМСТ Р ИСО 8099-2012 "Шағын кемелер. Ағынды суларды жинау жүйесі"
33
4-баптың 34-тармағы және № 2 қосымша
МЕМСТ ISO 8846-2016 "Шағын кемелер. Электр аспаптары. Жанғыш газдардың тұтануынан қорғану"
34

ГОСТ ISO 8848-2017 "Суда малые. Системы дистанционного управления"
20
ГОСТ ISO 10592-2017 "Суда малые. Гидравлические системы управления рулем"
21
ГОСТ Р ИСО 8847-2011 "Суда малые. Рулевой привод. Системы с проволочными тросами и шкивами"
22
пункт 19 статьи 4 и пункт 43 статьи 5
ГОСТ ISO 15652-2017 "Суда малые. Системы дистанционного управления для бортовых водометных миникатеров"
23
пункт 21 статьи 4 и приложение № 5
ГОСТ Р 51722-2001 "Суда малые. Нормы снабжения якорями, якорными цепями, якорными, швартовными и буксирными канатами"
24
пункты 26 и 35 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ ISO 10088-2016 "Суда малые. Стационарные топливные системы и закрепленные топливные баки"
25
ГОСТ ISO 7840-2016 "Суда малые.
Огнестойкие топливные шланги"
26
ГОСТ ISO 8469-2016 "Суда малые.
Неогнестойкие гибкие рукава для подачи топлива"
27
ГОСТ ISO 9094-1-2016 "Суда малые. Противопожарная защита. Часть 1. Суда с длиной корпуса до 15 м включительно"
28
ГОСТ ISO 9094-2-2016 "Суда малые. Противопожарная защита. Часть 2. Суда с длиной корпуса свыше 15 м"
29
пункт 26 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ ISO 10088-2016 "Суда малые. Стационарные топливные системы и закрепленные топливные баки"
30
пункт 26 и подпункт "е" пункта 45 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ ISO 13591-2016 "Суда малые. Малогабаритные топливные системы для навесных двигателей"
31
пункт 29 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ ISO 15083-2016 "Суда малые.
Трюмно-осушительные системы"
32
пункт 30 статьи 4
ГОСТ Р ИСО 8099-2012 "Суда малые.
Система сбора сточных вод"
33
пункт 34 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ ISO 8846-2016 "Суда малые. Приборы электрические. Защита от возгорания горючих газов"
34

МЕМСТ ISO 10134-2017 "Шағын кемелер. Электр құрылғылары. Найзағай түсуден қорғау жүйелері"
35
МЕМСТ Р ИСО 10133-2018 "Шағын кемелер. Электр жүйелері. Кернеуі қауіпсіз тұрақты тоқты орнату"
36
МЕМСТ Р ИСО 13297-2018 "Шағын кемелер. Электр жүйелері. Айнымалы тоқ жабдығы"
37
4-баптың 35-тармағы және № 2 қосымша
МЕМСТ ISO 16147-2017 "Шағын кемелер. Дизельді стационарлық қозғалтқыштар. Қозғалтқышта монтаждалған отын және электр құрамдас бөліктері"
38
4-баптың 41-тармағы
МЕМСТ 22336-77 "Құтқару жилеттері. Техникалық шарттар"
39
МЕМСТ 19815-74 "Құтқару дөңгелектері. Жалпы техникалық шарттар"
40
МЕМСТ ISO 9650-1-2016 "Шағын кемелер. Үрлемелі құтқару салдары. 1-бөлім. I тип"
41
4-баптың 42-тармағы
МЕМСТ Р 54422-2011 (ИСО 10240:2004) "Шағын кемелер. Иеленушіге арналған нұсқаулық"
42
5-баптың 43-тармағы
МЕМСТ Р ИСО 11591-2011 "Шағын моторлы кемелер. Басқару орнындағы шолу аймағы"
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 212 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың "Шағын өлшемді кемелердің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 026/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу ережелерін қоса алғанда, зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Реттік №
Құрылымдық элемент немесе Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
4-баптың 9, 12, 13-тармақтары және 14-тармағының "а" тармақшасы
МЕМСТ 19261-98 "Кеменің дөңгелек иллюминаторлары. Техникалық шарттар"
2
МЕМСТ 21672-99 "Кеменің тікбұрышты иллюминаторлары. Техникалық шарттар"
3
ҚР СТ ISO 5797-2016 "Кемелер және теңіз технологиялары. Отқа төзімді конструкцияларға арналған терезелер мен борт иллюминаторлары"
4
МЕМСТ Р 52694-2006 (ИСО 5779:1987) "Кеме жасау. Тікбұрышты иллюминаторлар. Орналастыру"
5
МЕМСТ Р 52695-2006 (ИСО 5780:1987) "Кеме жасау. Дөңгелек иллюминаторлар. Орналастыру"
6
МЕМСТ Р ИСО 5797-2010 "Кемелер және теңіз технологиялары. Отқа төзімді конструкцияларға арналған терезелер мен борт иллюминаторлары"
7
4-баптың 12, 14 және 15-тармақтары және № 2 қосымша
МЕМСТ ISO 12217-1-2016 "Шағын кемелер. Орнықтылығын, жүзгіштік қорын бағалау және жобалау санатын белгілеу. 1-бөлім. Корпусының ұзындығы 6 м және одан көп желкенсіз кемелер"
8
МЕМСТ ISO 12217-3-2016 "Шағын кемелер. Орнықтылығы мен жүзгіштік қорын бағалау және жобалау санатын белгілеу. 3-бөлім. Корпусының ұзындығы кемінде 6 м кемелер"
9
4-баптың 14 – 29-тармақтары және № 2 қосымша

ГОСТ ISO 10134-2017 "Суда малые. Электрические устройства. Системы защиты от удара молнии"
35
ГОСТ Р ИСО 10133-2018 "Суда малые. Системы электрические. Установки постоянного тока безопасного напряжения"
36
ГОСТ Р ИСО 13297-2018 "Суда малые. Системы электрические. Оборудование переменного тока"
37
пункт 35 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ ISO 16147-2017 "Суда малые. Дизельные стационарные двигатели. Топливные и электрические компоненты, монтируемые на двигателе"
38
пункт 41 статьи 4
ГОСТ 22336-77 "Жилеты спасательные. Технические условия"
39
ГОСТ 19815-74 "Круги спасательные. Общие технические условия"
40
ГОСТ ISO 9650-1-2016 "Суда малые. Надувные спасательные плоты. Часть 1. Тип I"
41
пункт 42 статьи 4
ГОСТ Р 54422-2011 (ИСО 10240:2004) "Суда малые. Руководство для владельца"
42
пункт 43 статьи 5
ГОСТ Р ИСО 11591-2011 "Суда малые моторные. Зона обзора с места рулевого"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 3 декабря 2019 г. № 212
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности маломерных судов" (ТР ТС 026/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
пункты 9, 12, 13 и подпункт "а" пункта 14 статьи 4
ГОСТ 19261-98 "Иллюминаторы судовые круглые. Технические условия"
2
ГОСТ 21672-99 "Иллюминаторы судовые прямоугольные. Технические условия"
3
СТ РК ISO 5797-2016 "Суда и морские технологии. Окна и бортовые иллюминаторы для огнестойких конструкций"
4
ГОСТ Р 52694-2006 (ИСО 5779:1987) "Судостроение. Иллюминаторы прямоугольные. Расположение"
5
ГОСТ Р 52695-2006 (ИСО 5780:1987) "Судостроение. Иллюминаторы круглые. Расположение"
6
ГОСТ Р ИСО 5797-2010 "Суда и морские технологии. Окна и бортовые иллюминаторы для огнестойких конструкций"
7
пункты 12, 14 и 15 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ ISO 12217-1-2016 "Суда малые.
Оценка остойчивости, запаса плавучести и определение проектной категории. Часть 1. Непарусные суда с длиной корпуса 6 м и более"
8
ГОСТ ISO 12217-3-2016 "Суда малые. Оценка остойчивости и запаса плавучести и определение проектной категории. Часть 3. Суда с длиной корпуса менее 6 м"
9
пункты 14 – 29 статьи 4 и приложение № 2

МЕМСТ 19356-79 "Серуенге арналған еспелі және моторлы кемелер. Сынақ әдістері"
10
МЕМСТ Р ИСО 8666-2012 "Шағын кемелер. Негізгі деректер"
11
4-баптың 14 – 31 және 38-тармақтары және № 2 қосымша
МЕМСТ Р 53446-2009 (ИСО 6185-1:2001) "Үрлемелі қайықтар. 1-бөлім. Ең жоғары қуаты 4,5 кВт моторлы қайықтар"
12
МЕМСТ Р 53447-2009 (ИСО 6185-2:2001) "Үрлемелі қайықтар. 2-бөлім. Ең жоғары қуаты 4,5 кВт бастап қоса алғанда 15 кВт моторлы қайықтар"
13
МЕМСТ Р 53448-2009 (ИСО 6185-3:2001) "Үрлемелі қайықтар. 3-бөлім. Ең жоғары қуаты кемінде 15 кВт моторлы қайықтар"
14
4-баптың 19-тармағы, 5-баптың 43-тармағы және № 2 қосымша
МЕМСТ Р ИСО 8847-2011 "Шағын кемелер. Руль жетегі. Талшықты тростары және тегершіктері бар жүйелер"
15
4-баптың 26-тармағы және № 2 қосымша
МЕМСТ ISO 10088-2016 "Шағын кемелер. Стационарлық отын жүйелері және бекітілген отын бактары"
16
МЕМСТ ISO 7840-2016 "Шағын кемелер. Отқа төзімді отын шлангілері"
17
МЕМСТ ISO 8469-2016 "Шағын кемелер. Отын берілісіне арналған отқа төзімсіз иілгіш түтік құбырлар"
18
4-баптың 26 және 33-тармақтары және № 2 қосымша
МЕМСТ 24389-89 "Кемелердің ауаны салқындату, желдету және жылыту жүйелері. Ауаның есептік параметрлері және борт сыртындағы судың есептік температурасы"
19
4-баптың 27-тармағы
МЕМСТ 31329-2006 "Шу. Шуды өлшеу"
20
МЕМСТ ISO 14509-1-2015 "Шағын кемелер. Шағын моторлы серуендеу кемелерінің шуылын өлшеу. 1-бөлім. Қасынан өтіп бара жатқан кеменің шуылын өлшеу"
21
МЕМСТ ISO 14509-2-2015 "Шағын кемелер. Шағын моторлы серуендеу кемелерінің шуылын өлшеу. 2-бөлім. Үлгілік кеменің көмегімен шуылды бағалау"
22
МЕМСТ ISO 14509-3-2015 "Шағын кемелер. Шағын моторлы серуендеу кемелерінің шуылын өлшеу. 3-бөлім. Есептеулер мен өлшеулердің көмегімен шуылды бағалау"
23
4-баптың 34-тармағы және № 2 қосымша
МЕМСТ ISO 8846-2016 "Шағын кемелер. Электр аспаптары. Жанғыш газдардың тұтануынан қорғану"
24
4-баптың 34 және 37-тармақтары және № 2 қосымша
МЕМСТ Р ИСО 10133-2018 "Шағын кемелер. Электр жүйелері. Кернеуі қауіпсіз тұрақты тоқты орнату"
25
МЕМСТ Р ИСО 13297-2018 "Шағын кемелер. Электр жүйелері. Айнымалы тоқ жабдығы"
26
4-баптың 35-тармағы және № 2 қосымша
МЕМСТ 21792-89 "Дизельді кемелердің қондырғылары. Кемедегі қабылдау және сынақ әдістері"
27
4-баптың 41 және 42-тармақтары
МЕМСТ 22336-77 "Құтқару жилеттері. Техникалық шарттар"
28
МЕМСТ 19815-74 "Құтқару дөңгелектері. Жалпы техникалық шарттар"
29

ГОСТ 19356-79 "Суда прогулочные гребные и моторные. Методы испытаний"
10
ГОСТ Р ИСО 8666-2012 "Суда малые. Основные данные"
11
пункты 14 – 31 и 38 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ Р 53446-2009 (ИСО 6185-1:2001) "Лодки надувные. Часть 1. Лодки с максимальной мощностью мотора 4,5 кВт"
12
ГОСТ Р 53447-2009 (ИСО 6185-2:2001) "Лодки надувные. Часть 2. Лодки с мощностью мотора от 4,5 до 15 кВт включительно"
13
ГОСТ Р 53448-2009 (ИСО 6185-3:2001) "Лодки надувные. Часть 3. Лодки с мощностью мотора не менее 15 кВт"
14
пункт 19 статьи 4, пункт 43 статьи 5 и приложение № 2
ГОСТ Р ИСО 8847-2011 "Суда малые. Рулевой привод. Системы с проволочными тросами и шкивами"
15
пункт 26 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ ISO 10088-2016 "Суда малые. Стационарные топливные системы и закрепленные топливные баки"
16
ГОСТ ISO 7840-2016 "Суда малые.
Огнестойкие топливные шланги"
17
ГОСТ ISO 8469-2016 "Суда малые.
Неогнестойкие гибкие рукава для подачи топлива"
18
пункты 26 и 33 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ 24389-89 "Системы кондиционирования воздуха, вентиляции и отопления судов. Расчетные параметры воздуха и расчетная температура забортной воды"
19
пункт 27 статьи 4
ГОСТ 31329-2006 "Шум. Измерение шума"
20
ГОСТ ISO 14509-1-2015 "Суда малые. Измерение шума малых моторных прогулочных судов. Часть 1. Измерение шума проходящего судна"
21
ГОСТ ISO 14509-2-2015 "Суда малые. Измерение шума малых моторных прогулочных судов. Часть 2. Оценка шума при помощи образцового судна"
22
ГОСТ ISO 14509-3-2015 "Суда малые. Измерение шума малых моторных прогулочных судов. Часть 3. Оценка шума при помощи расчетов и измерений"
23
пункт 34 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ ISO 8846-2016 "Суда малые. Приборы электрические. Защита от возгорания горючих газов"
24
пункты 34 и 37 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ Р ИСО 10133-2018 "Суда малые. Системы электрические. Установки постоянного тока безопасного напряжения"
25
ГОСТ Р ИСО 13297-2018 "Суда малые. Системы электрические. Оборудование переменного тока"
26
пункт 35 статьи 4 и приложение № 2
ГОСТ 21792-89 "Установки дизельные судовые. Приемка и методы испытаний на судне"
27
пункты 41 и 42 статьи 4
ГОСТ 22336-77 "Жилеты спасательные. Технические условия"
28
ГОСТ 19815-74 "Круги спасательные. Общие технические условия"
29