Кеден одағының "Мамандандырылған тамақ өнімдерінің жекелеген түрлерінің, соның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тамақтанудың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 027/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 219 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Кеден одағының "Мамандандырылған тамақ өнімдерінің жекелеген түрлерінің, соның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тамақтанудың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 027/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидаларын және әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.

О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции, в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания" (ТР ТС 027/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2019 года № 219.
Сноска. Наименование с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.07.2023 № 101 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.07.2023 № 101 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции, в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания" (ТР ТС 027/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента.

2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 14 сәуірдегі №54 "Кеден одағының "Мамандандырылған тамақ өнімдерінің жекелеген түрлерінің, оның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тамақтанудың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 027/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) үшін және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру жөніндегі бағдарлама туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын.

2. Признать утратившим силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2014 г. № 54 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции, в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания" (ТР ТС 027/2012) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции".

3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 219 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Кеден одағының "Мамандандырылған тамақ өнімдерінің жекелеген түрлерінің, соның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тамақтанудың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 027/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
р/с
СМС коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы. Жұмыс түрлері
Кеден одағының техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет – жауапты әзірлеуші
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1
67.080.01
Жеміс және көкөніс шырындары. Сахарозаны анықтау әдісі. СТБ негізінде МемСТ әзірлеу МемСТ Р 51938-2006
4-баптың 6-тармағы
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
2

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 10 декабря 2019 г. № 219
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции, в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания" (ТР ТС 027/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Сноска. Наименование с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.07.2023 № 101 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта. Виды работ
Элементы технического регламента Таможенного союза
Срок разработки
Государство – член Евразийского экономического союза –ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
1
Исключен решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.07.2023 № 101 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
2

67.040
Өнімділігі жоғары сұйық хроматографияның көмегімен азық-түліктегі аминқышқылдарды анықтау. ӨОӘ (Өлшемдерді орындау әдістемесі) негізінде МемСТ әзірлеу. МН 1363-2000
4-баптың 10-тармағы, 6-баптың 5-армағы, 3-қосымша
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
6
60.040
Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтау үшін сынама алу әдістері. СТБ 1036-97 негізінде МемСТ әзірлеу
6-бап, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
7
60.040
Ауыл шаруашылығы тамақ өнімдері. Партиядан сынамаларды іріктеудің стандартты әдісінің схемасы. МемСТ Р ИСО 7002-2012 негізінде МемСТ әзірлеу
6-бап, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
8

67.040
Определение аминокислот в продуктах питания
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ
пункт 10 статьи 4,
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
перспективная разработка
не определено
6
Исключен решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.07.2023 № 101 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
7
60.040
Продукты сельскохозяйственные пищевые.
Схема стандартного метода отбора проб из партии.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р ИСО 7002-2012
статья 6, приложение 1
2024 год
2025 год
Российская Федерация
8

67.120.10
Ет және ет өнімдері. Болжамды колиформды бактерияларды және ЕҺсһегісһіа соli (арбитраждық әдіс) анықтау және есепке алу. МемСТ Р 50454-92 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 4-тармағы, 2-кестенің 2.3 және 2.4-бөлімдері 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
16
67.100.20
Сүт майы, май және сиыр сүтінен жасалған май пастасы. Қабылдау қағидалары, сынамаларды іріктеу және бақылау әдістері МемСТ Р 55361-2012 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 4-тармағы, 2-кестенің 2.3 және 2.4-бөлімдері 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
17

67.120.10
Мясо и мясные продукты. Обнаружение
и учет предполагаемых колиформных бактерий
и Еsсhеriсhiа соli (арбитражный метод).
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 50454-92
пункт 4 статьи 6, разделы 2.3 и 2.4 таблицы 2 приложения 1
2025 год
2026 год
Российская Федерация
16
67.100.20
Жир молочный, масло и паста масляная
из коровьего молока. Правила приемки,
отбор проб и методы контроля.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 55361-2012
пункт 4 статьи 6, разделы 2.3 и 2.4 таблицы 2 приложения 1
2026 год
2027 год
Российская Федерация
17

67.050
Тамақ өнімдері. Индуктивті-байланысқан плазмасы бар оптикалық эмиссиялық спектрометрияның көмегімен кальций, мыс, темір, магний, марганец, фосфор, калий, натрий, күкірт және мырыш мөлшерін анықтау (ICP-OES). EN 16943:2017 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 4-6-тармақтары, 2 және 3-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
18
67.040
Тамақ өнімдеріндегі холин мөлшерін анықтау. СТБ 2545-2019 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 4-6-тармақтары, 7-баптың 8-тармағы, 2 және 3-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
19
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Мырыш мөлшерін анықтау. Жалында атомдық абсорбцияның спектрометриялық әдісі. ISO 11813: 2010 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
20
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Майдың мөлшерін анықтау. Биометриялық әдістерді қолдану бойынша жалпы басшылық нұсқаулар. ISO 11870: 2009 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
21
67.100.01

67.050
Продукты пищевые. Определение содержания кальция, меди, железа, магния, марганца, фосфора, калия, натрия, серы и цинка с помощью оптической эмиссионной спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой (ICP-OES).
Разработка ГОСТ на основе EN 16943:2017
пункты 4 – 6 статьи 6,
приложения 2 и 3
2023 год
2024 год
Республика Казахстан
18
67.040
Определение содержания холина в продуктах питания.
Разработка ГОСТ на основе СТБ 2545-2019
пункты 4 – 6 статьи 6,
пункт 8 статьи 7,
приложения 2 и 3
2022 год
2024 год
Республика Беларусь
19-22
Исключены решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.07.2023 № 101 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
21
67.100.01
Молоко. Определение содержания жира.
Кислотный бутирометрический метод Гербера.

Сүт. Майдың мөлшерін анықтау. Гербердің қышқыл бутиметриялық әдісі. ISO 19662: 2018 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
22
67.060
Дәнді дақылдар және бұршақ тұқымдастар. Азот мөлшерін анықтау және жалпы ақуыз құрамын есептеу. Кьельдаль Әдісі. ISO 20483: 2013 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
23
67.050
Тамақ өнімдері. Микробиологиялық талдау арқылы B6 витаминінің мөлшерін анықтау. En 14166: 2009 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
24
67.100.01
Сүт. Гравиметриялық әдіспен майдың мөлшерін анықтау (арбитраждық әдіс). ISO 1211-2012 СТБ негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
25
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Лактоза мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау (бақылау әдісі). ISO 22662-2011 СТБ негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
26
67.080.01
Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. РР витаминінің мөлшерін анықтау әдісі. МемСТ Р 50479-93 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
27
67.100.10
Қоюлатылған сүт консервілері. Майдың массалық үлесін анықтаудың гравиметриялық әдісі. МемСТ Р 51452-99 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
28

Разработка ГОСТ на основе ISO 19662:2018
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
22
67.060
Зерновые и бобовые. Определение содержания
азота и расчет содержания общего белка.
Метод Кьельдаля.
Разработка ГОСТ на основе ISO 20483:2013
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
23
67.050
Продукты пищевые. Определение содержания витамина B6 с помощью микробиологического анализа.
Разработка ГОСТ на основе EN 14166:2009
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
2024 год
2025 год
Республика Казахстан
24-25
Исключены решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.07.2023 № 101 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
26
67.080.01
Продукты переработки плодов и овощей. Метод определения содержания витамина РР.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 50479-93
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
2026 год
2027 год
Российская Федерация
27
67.100.10
Консервы молочные сгущенные. Гравиметрический метод определения массовой доли жира.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51452-99
пункт 5 статьи 6, приложение 3
2024 год
2025 год
Российская Федерация
28

67.100.30
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Майдың массалық үлесін анықтаудың гравиметриялық әдісі. МемСТ Р 51457-99 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
29
67.040
Тамақ өнімдері. С витаминінің массалық концентрациясын анықтаудың вольтамперометриялық әдісі. МемСТ Р 52690-2006 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
30

67.100.30
Сыр и сыр плавленый. Гравиметрический метод определения массовой доли жира.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51457-99
пункт 5 статьи 6, приложение 3
2020 год
2021 год
Российская Федерация
29
67.040
Продукты пищевые. Вольтамперометрический метод определения массовой концентрации витамина С.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 52690-2006
пункт 5 статьи 6, приложение 3
2026 год
2027 год
Российская Федерация
30

67.050
Функционалдық тамақ өнімдері. E витаминін анықтау әдісі. МемСТ Р 54634-2011 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
31
67.050
Функционалдық тамақ өнімдері. А витаминін анықтау әдісі. МемСТ Р 54635-2011 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
32
67.050
Функционалдық тамақ өнімдері. D3 витаминін анықтау әдісі.

67.050
Продукты пищевые функциональные. Метод определения витамина E.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54634-2011
пункт 5 статьи 6, приложение 3
2026 год
2027 год
Российская Федерация
31
67.050
Продукты пищевые функциональные. Метод определения витамина А.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54635-2011
пункт 5 статьи 6, приложение 3
2026 год
2027 год
Российская Федерация
32
67.050
Продукты пищевые функциональные. Метод определения витамина D3.

МемСТ Р 54637-2011 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
33
67.050
Мамандандырылған тамақ өнімдері. Осмоляльдықты анықтау әдісі. МемСТ Р 55578-2013 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
34
67.100.10
Сүт негізіндегі арнайы өнімдер. Селен мөлшерін анықтау. МемСТ Р 56415-2015 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
35

Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54637-2011
пункт 5 статьи 6, приложение 3
2026 год
2027 год
Российская Федерация
33
67.050
Продукты пищевые специализированные.
Метод определения осмоляльности.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 55578-2013
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
2027 год
2028 год
Российская Федерация
34
67.100.10
Продукты специализированные на молочной основе. Определение содержания селена.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 56415-2015
пункт 5 статьи 6, приложение 3
2027 год
2028 год
Российская Федерация
35

67.100.10
Сүт негізіндегі мамандандырылған өнімдер. Омега-3 және Омега-6 май қышқылдарының мөлшерін газды хроматография әдісімен анықтау. МемСТ Р 56416-2015 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
36
67.050
Байытылған тамақ өнімдерінде фолий қышқылын анықтау. ӨОӘ негізінде МемСТ әзірлеу.МН 2146-2004
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
37
67.050
Арнайы азық-түлік өнімдерінде және ББҚ-да пантотен қышқылының массалық үлесін анықтау.
ӨОӘ негізінде МемСТ әзірлеу.МН 3008-2008
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
38
67.050
Балалар тағамына арналған тамақ өнімдері. Хлоридтердің мөлшерін анықтау. ӨОӘ негізінде МемСТ әзірлеу.МН 3491-2010
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
39
67.040
Балалар тағамындағы L-карнитиннің концентрациясын өнімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау. ӨОӘ негізінде МемСТ әзірлеу.Мн 4075-2011
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
40
67.040
Тамақ өнімдеріндегі және шикізаттағы хромды, темірді, никельді, мысты, мырышты индуктивті-байланысқан плазмасы бар масс-спектрометрия әдісімен анықтау. ӨОӘ негізінде МемСТ әзірлеу.МН 5729-2016
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2019 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
41

67.100.10
Продукты специализированные на молочной основе. Определение содержания Омега-3 и Омега-6 жирных кислот методом газовой хроматографии.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 56416-2015
пункт 5 статьи 6, приложение 3
2027 год
2028 год
Российская Федерация
36
67.050
Определение фолиевой кислоты в обогащенных продуктах питания.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 6, приложение 3
перспективная разработка
не определено
37
67.050
Определение массовой доли пантотеновой
кислоты в специализированных продуктах
питания и БАД.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 6, приложение 3
перспективная разработка
не определено
38
67.050
Продукция пищевая для детского питания. Определение содержания хлоридов.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
перспективная разработка
не определено
39
67.040
Определение концентраций L-карнитина
в продуктах детского питания методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
перспективная разработка
не определено
40
Исключен решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.07.2023 № 101 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
41

67.100.01
Сүт. Майдың мөлшерін анықтау. МемСТ Р ИСО 2446-2011 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
42
67.050
Балалар тағамына арналған тамақ өнімдері және оларды өндіруге арналған шикізат. Омега-3, омега-6 класты қаныққан май қышқылдарын (ҚМҚ) және көп қанықпаған май қышқылдарының мөлшерін анықтау. . ӨОӘ негізінде МемСТ әзірлеу.МН 3261-2009
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
43
67.050
Балалар тамағына арналған қоспалар. Тауриннің мөлшерін анықтау. ӨОӘ негізінде МемСТ әзірлеу.МН 4386-2012
6-баптың 5-тармағы, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
44

67.100.01
Молоко. Определение содержания жира.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р ИСО 2446-2011
пункт 5 статьи 6, приложение 3
2026 год
2027 год
Российская Федерация
42
67.050
Продукты пищевые для детского питания. Определение содержания насыщенных жирных кислот (НЖК) и полиненасыщенных жирных кислот (ПНЖК) классов омега-3, омега-6.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 6, приложение 3
перспективная разработка
не определено
43
67.050
Смеси для детского питания. Определение содержания таурина.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 6,
приложение 3
перспективная разработка
не определено
44