Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 798 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 желтоқсандағы № 221 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі "Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" № 798 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 17 желтоқсандағы
№ 221 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 798 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2.1 және 2.2-тармақтардағы "Стандарттардың тізбесін" деген сөздер "Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесін"деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешіммен бекітілген қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 008/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 798 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 17 желтоқсандағы
№ 221 шешімінің
редакциясында)

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 798
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 декабря 2019 года № 221
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 798 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 17 декабря 2019 г. № 221
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 798
1. В пунктах 2.1 и 2.2 слова "Перечень стандартов" заменить словами "Перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов".
2. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 23 сентября 2011 г. № 798
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 17 декабря 2019 г. № 221)
ПЕРЕЧЕНЬ

Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – қолданылуы нәтижесінде ерікті негізде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 008/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
р/н
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
4-баптың 3.2 (1 – 15, 17 және 18-абзацтары), 4 және 5-тармақтары
МемСТ EN 71-1-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері
2
МемСТ EN 71-8-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 8 бөлім. Үйде пайдалануға арналған белсенді демалуға арналған ойыншықтар"
3
МемСТ EN 71-14-2018 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 14 бөлім. Үйде пайдалануға арналған батуттар"
01.04.2021 бастап қолданылады
4
4 – баптың 2-тармақтары (1-5-абзацтар), және 3.2-тармақтары (13, 16, 20, 23 және 24-абзацтар)
1.2, 1.3, 2.1.10, 2.13.7, 2.30.1 – 2.30.6, 2.31 бөлімдер МемСТ 25779-90 "Ойыншықтар. Қауіпсіздіктің жалпы талаптары және бақылау әдістері"
41
4.1 тармақ МемСТ EN 71-1-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері"
5
4-баптың 3.3-тармағы
МемСТ ISO 8124-2-2014 "Ойыншықтардың қауіпсіздігі. 2-бөлім. Тұтанғыштық"
6
МемСТ EN 71-1-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері"
7
4-баптың 3.4 және 3.5-тармақтары, 2-қосымша

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011)
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
пункты 3.2 (абзацы 1 – 15, 17 и 18), 4 и 5 статьи 4
ГОСТ EN 71-1-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
2
ГОСТ EN 71-8-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 8. Игрушки для активного отдыха для домашнего использования"
3
ГОСТ EN 71-14-2018 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 14. Батуты для домашнего использования"
применяется с 01.04.2021
4
пункты 2 (абзацы 1 – 5), и 3.2 (абзацы 13, 16, 20, 23 и 24) статьи 4
пункты 1.2, 1.3, 2.1.10, 2.13.7, 2.30.1 – 2.30.6, 2.31 ГОСТ 25779-90 "Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля"
41
пункт 4.1 ГОСТ EN 71-1-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
5
пункт 3.3 статьи 4
ГОСТ ISO 8124-2-2014 "Безопасность игрушек. Часть 2. Воспламеняемость"
6
ГОСТ EN 71-1-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
7
пункты 3.4 и 3.5 статьи 4, приложение 2

МемСТ ISO 8124-3-2014 "Ойыншықтардың қауіпсіздігі. 3 бөлім. Химиялық элементтердің миграциясы "
8
МемСТ EN 71-4-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 4-бөлім. Химиялық тәжірибелер мен ұқсас сабақтарға арналған жиынтықтар"
МемСТ EN 71-5-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 5-бөлім. Химиялық заттарды қамтитын және химиялық тәжірибе жүргізуге арналған жинақтарға жатпайтын ойын жиынтықтары (жинақтары)"
01.04.2021 дейін қолданылады
9

ГОСТ ISO 8124-3-2014 "Безопасность игрушек. Часть 3. Миграция химических элементов"
8
ГОСТ EN 71-4-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 4. Наборы для химических опытов и аналогичных занятий"
ГОСТ EN 71-5-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 5. Игровые комплекты (наборы), включающие химические вещества и не относящиеся к наборам для проведения химических опытов"
применяется до 01.04.2021
9

МемСТ EN 71-5-2018 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 5 бөлім. Химиялық заттарды қамтитын және химиялық тәжірибе жүргізуге арналған жинақтарға жатпайтын ойын жинақтары"
10
МемСТ EN 71-7-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. Бөлім 7-бөлім. Саусақпен сурет салуға арналған бояулар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
11
МемСТ EN 71-13-2018 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 13 бөлім. Иіс сезуді дамытуға арналған үстел ойындары, парфюмериялық-косметикалық өнімдерді жасауға арналған жинақтар және талғамдық ойындар"

ГОСТ EN 71-5-2018 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 5. Игровые наборы, включающие химические вещества и не относящиеся к наборам для проведения химических опытов"
10
ГОСТ EN 71-7-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 7. Краски для рисования пальцами. Технические требования и методы испытаний"
11
ГОСТ EN 71-13-2018 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 13. Настольные игры для развития обоняния, наборы для изготовления парфюмерно-косметической продукции и вкусовые игры"

01.04.2021 бастап қолданылады
12
4-баптың 3.2 (25-абзац), 3.6 және 5-тармақтары
МемСТ IEC 62115-2014 "Электр ойыншықтар. Қауіпсіздік"
13
4-баптың 3.2-тармағы (26-абзац)
МемСТ IEC 60825-1-2013 "Лазерлік аппаратураның қауіпсіздігі. 1-бөлім. Жабдықты сыныптау, пайдаланушыларға арналған талаптар мен нұсқамалық"
14
4-баптың 3.9-тармағы
МемСТ EN 71-1-2014 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері"
15
4-баптың 2 (6-абзац) және 3.2 (22-абзац) тармақтары

применяется с 01.04.2021
12
пункты 3.2 (абзац 25), 3.6 и 5 статьи 4
ГОСТ IEC 62115-2014 "Игрушки электрические. Безопасность"
13
пункт 3.2 (абзац 26) статьи 4
ГОСТ IEC 60825-1-2013 "Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 1. Классификация оборудования, требования и руководство для пользователей"
14
пункт 3.9 статьи 4
ГОСТ EN 71-1-2014 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства"
15
пункты 2 (абзац 6) и 3.2 (абзац 22) статьи 4

МемСТ 25779-90 "Ойыншықтар. Қауіпсіздіктің жалпы талаптары және бақылау әдістері"
".
3. Зерттеу (сынау) және өлшеу ережелері мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 008/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және көрсетілген Шешіммен бекітілген Техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу ережелерін қамтитын стандарттар тізбесінде:
а) атауындағы "Стандарттардың тізбесі" деген сөздер "Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 2, 21, 30, 40 және 75-позициялар алып тасталсын;
в) 4-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
сынамаларды іріктеу
МемСТ 18321-73
Сапаны статистикалық бақылау. Дара өнімді кездейсоқ іріктеу әдістері
01.04.2021 дейін қолданылады
";
г) мынадай мазмұндағы 41-позициясымен толықтырылсын:
"
41
МемСТ 34446-2018
Ойыншықтар. Үлгілерді іріктеу
";
д) 16-19 позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"
16
4-баптың 3.2 (1 – 15, 17, 18 және 21-абзацтары), 4 және 5-тармақтары
МемСТ EN 71-1-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Механикалық және физикалық қасиеттері
17
МемСТ EN 71-8-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 8 бөлім. Үйде пайдалануға арналған белсенді демалуға арналған ойыншықтар
18
МемСТ EN 71-14-2018
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 14 бөлім. Үйде пайдалануға арналған батуттар
01.04.2021 бастап қолданылады
19
4-баптың 2 (1-4, 6-абзацтар) және 3.2 (16, 20, 22, 23 және 24-абзацтар) тармақтары
МемСТ 25779-90
Ойыншықтар. Қауіпсіздіктің жалпы талаптары және бақылау әдістері
";
е) 23-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
23
МемСТ EN 71-4-2014
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 4-бөлім. Химиялық тәжірибелер мен ұқсас сабақтарға арналған жиынтықтар
";
ж) мынадай мазмұндағы 231-позициясымен толықтырылсын:
"
231
МемСТ EN 71-5-2018
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 5 бөлім. Химиялық заттарды қамтитын және химиялық тәжірибе жүргізуге арналған жинақтарға жатпайтын ойын жинақтары
01.04.2021 бастап қолданылады
";
з) 25-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
25
МемСТ EN 71-13-2018
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 13 бөлім. Иіс сезуді дамытуға арналған үстел ойындары, парфюмериялық-косметикалық өнімдерді жасауға арналған жиынтықтар және талғамдық ойындар
01.04.2021 бастап қолданылады
";
и) 5-графадағы 27-позиция "01.04.2021 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын";
к) мынадай мазмұндағы 271-позициясымен толықтырылсын:
"
271
МемСТ EN 71-5-2018
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 5 бөлім. Химиялық заттарды қамтитын және химиялық тәжірибе жүргізуге арналған жиынтықтарға жатпайтын ойын жиынтықтары
";

ГОСТ 25779-90 "Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля"
".
3. В Перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденном указанным Решением:
а) в наименовании слова "Перечень стандартов" заменить словами "Перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов";
б) позиции 2, 21, 30, 40 и 75 исключить;
в) позицию 4 изложить в следующей редакции:
"
4
отбор проб
ГОСТ 18321-73
Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции
применяется до 01.04.2021
";
г) дополнить позицией 41 следующего содержания:
"
41
ГОСТ 34446-2018
Игрушки. Отбор образцов
";
д) позиции 16 – 19 изложить в следующей редакции:
"
16
пункты 3.2 (абзацы 1 – 15, 17, 18 и 21), 4 и 5 статьи 4
ГОСТ EN 71-1-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 1. Механические и физические свойства
17
ГОСТ EN 71-8-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 8. Игрушки для активного отдыха для домашнего использования
18
ГОСТ EN 71-14-2018
Игрушки. Требования безопасности. Часть 14. Батуты для домашнего использования
применяется с 01.04.2021
19
пункты 2 (абзацы 1 – 4, 6) и 3.2 (абзацы 16, 20, 22, 23 и 24) статьи 4
ГОСТ 25779-90
Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля
";
е) позицию 23 изложить в следующей редакции:
"
23
ГОСТ EN 71-4-2014
Игрушки. Требования безопасности. Часть 4. Наборы для химических опытов и аналогичных занятий
";
ж) дополнить позицией 231 следующего содержания:
"
231
ГОСТ EN 71-5-2018
Игрушки. Требования безопасности. Часть 5. Игровые наборы, включающие химические вещества и не относящиеся к наборам для проведения химических опытов
применяется
с 01.04.2021
";
з) позицию 25 изложить в следующей редакции:
"
25
ГОСТ EN 71-13-2018
Игрушки. Требования безопасности. Часть 13. Настольные игры для развития обоняния, наборы для изготовления парфюмерно-косметической продукции и вкусовые игры
применяется с 01.04.2021
";
и) позицию 27 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.04.2021";
к) дополнить позицией 271 следующего содержания:
"
271
ГОСТ EN 71-5-2018
Игрушки. Требования безопасности. Часть 5. Игровые наборы, включающие химические вещества и не относящиеся к наборам для проведения химических опытов
";

л) 33-позицияда 5-графадағы "Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 17 наурыздағы № 12 шешімі күшіне енген күннен бастап қолданылады" деген сөздер алып тасталсын;
м) 5-графадағы 34 және 35-позициялар "01.12.2020 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын.";
н) мынадай мазмұндағы 341 және 351-позицияларымен толықтырылсын:
"
341
2-қосымша
МемСТ ISO 7218-2015
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жемшөптің микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеулер бойынша жалпы талаптар мен ұсынымдар
351
МемСТ ISO 16000-6-2016
Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлім. Жабық үй-жайлар мен сынақ камерасының ауасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды кейіннен термиялық десорбциялау және МСД/ПИД пайдаланумен газохроматографиялық талдау арқылы TENAX ТА сорбентіне белсенді сынама алу жолымен анықтау
";
о) 5-графадағы 120-123 позициялар "01.04.2021 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын";
п) мынадай мазмұндағы 1231 – 1236-позицияларымен толықтырылсын:
"
1231
МУК 4.1.3166-14*
Суда және түрлі құрамдағы материалдардан жасалған су сорғыштарында гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, Н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о - және п-ксилолды, изопропилбензолды, стиролды, а-метилстиролды газохроматографиялық анықтау
аттестаттау туралы куәлік № 01. 00282-2008 / 0153.16.01.13, ФР тізіліміндегі нөмірі 1.31.2013. 16740
1232
МУК 4.1.3167-14*
Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасы мен жабық үй-жайлардың ауасындағы гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м -, о -, п-ксилолды, изопропилбензолды, Н-пропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық анықтау
аттестаттау туралы куәлік № 01. 00282-2008 / 0155.16.01.13, ФР. тізіліміндегі нөмірі 1.31.2013. 16742
1233
МУК 4.1.3168-14*
Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және жабық үй-жайлардың ауасындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диоктилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис (2-этилгексил) фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау
01.04.2021 бастап қолданылады, № 01 аттестаттау туралы куәлік. 00282-2008 / 0146.12.12 14.12.2012, ФР. тізіліміндегі нөмірі 1.31.2013.16763
1234
МУК 4.1.3169-14*
Суда әр түрлі құрамдағы материалдардан жасалған су сорғыштарында диметилфталатты, диметилтерефталатты, диоктилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис (2-этилгексил) фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау
аттестаттау туралы куәлік № 01.00282-2008/0147. 16.01.13, ФР. тізіліміндегі нөмірі 1.31.2013. 16764

л) в позиции 33 в графе 5 слова "применяется с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 17 марта 2017 г. № 12" исключить;
м) позиции 34 и 35 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.12.2020";
н) дополнить позициями 341 и 351 следующего содержания:
"
341
приложение 2
ГОСТ ISO
7218-2015
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования и рекомендации по микробиологическим исследованиям
351
ГОСТ ISO 16000-6-2016
Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax ТА с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД
";
о) позиции 120 – 123 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.04.2021";
п) дополнить позициями 1231 – 1236 следующего содержания:
"
1231
МУК 4.1.3166-14*
Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава
свидетельство об аттестации № 01. 00282-2008/ 0153.16.01.13, номер в реестре ФР.1.31.2013. 16740
1232
МУК 4.1.3167-14*
Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-,
п-ксилолов, изопропилбензола,
н-пропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегида в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений
свидетельство об аттестации № 01.
00282-2008/
0155.16.01.13, номер в реестре ФР.1.31.2013.
16742
1233
МУК 4.1.3168-14*
Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата,
бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений
применяется с 01.04.2021, свидетельство об аттестации № 01. 00282-2008/0146.14.12.12 от 14.12.2012, номер в реестре ФР.1.31.2013.16763
1234
МУК 4.1.3169-14*
Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата,
бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде водных вытяжках из материалов различного состава
свидетельство об аттестации № 01.
00282-2008/0147.
16.01.13, номер в реестре ФР.1.31.2013.
16764

1235
МУК 4.1.3170-14*
Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және жабық үй-жайлардың ауасындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, этанолды, Н-пропилацетатты, Н-пропанолды, изо-бутилацетатты, изо-бутанолды, Н-бутанолды газохроматографиялық анықтау
аттестаттау туралы куәлік № 01.00282-2008/0154.16.01.13, ФР. тізіліміндегі нөмірі 1.31.2013.16741
1236
МУК 4.1.3171-14*
Суда және әр түрлі құрамдағы материалдардан жасалған су сорғыштарында ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изо-бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, а-метилстиролды газохроматографиялық анықтау
аттестаттау туралы куәлік№ 01.00282-2008/0160.19.03.13, ФР. тізіліміндегі нөмірі 1.31.2013.16751
";
р) 5-графадағы 134-позиция "01.12.2020 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;";
с) мынадай мазмұндағы 1341 -позициясымен толықтырылсын:
"
1341
РД 52.24.488-2006*
Судағы ұшпа фенолдардың жаппай шоғырлануы. Бумен айырғаннан кейін экстракциялық-фотометриялық әдіспен өлшеуді орындау әдістемесі
30.01.2006 ж. № 143.24-2006 аттестаттау туралы куәлік ФР тізіліміндегі нөмірі 1.31.2007. 03466
";
т) мынадай мазмұндағы 1461-позициясымен толықтырылсын:
"
1461
ПНД Ф 14.1:2:4.211-05*
Газохроматографиялық әдіспен табиғи және ағынды сулардың сынамаларында капролактамның массалық шоғырлануын өлшеуді орындау әдістемесі
23.04.2004 ж. № 224.01.11.083/2004 аттестаттау туралы куәлік, ФР тізіліміндегі нөмірі 1.31.2013.13995
".

1235
МУК 4.1.3170-14*
Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, этанола, н-пропилацетата, н-пропанола, изо-бутилацетата, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений
свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0154.16.01.13, номер в реестре ФР.1.31.2013.16741
1236
МУК 4.1.3171-14*
Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата,
изо-бутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава
свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0160.19.03.13, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751
";
р) позицию 134 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.12.2020";
с) дополнить позицией 1341 следующего содержания:
"
1341
РД 52.24.488-2006*
Массовая концентрация летучих фенолов в водах. Методика выполнения изменений экстракционно-фотометрическим методом после отгонки с паром
свидетельство об аттестации
№ 143.24-2006
от 30.01.2006,
номер в реестре ФР.1.31.2007. 03466
";
т) дополнить позицией 1461 следующего содержания:
"
1461
ПНД Ф 14.1:2:4.211-05*
Методика выполнения измерений массовой концентрации капролактама в пробах природных и сточных вод газохроматографическим методом
свидетельство об аттестации № 224.01.11.083/2004 от 23.04.2004, номер в реестре ФР.1.31.2013.13995
".