"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 года № 228.
О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер"
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер";
Порядок присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер".

2. Мыналар:
а) осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының техникалық схемаларын әзірлеу және оларды Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізіліміне орналастыруды қамтамасыз етуді құзыретіне Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру кіретін Еуразиялық экономикалық комиссияның департаменті жүзеге асырады;
б) "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу рәсімін орындау мерзімі осы Шешім күшіне енген күннен бастап 9 айдан аспайды деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 128 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары
I. Жалпы ережелер
Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт (бұдан әрі – Шарт);
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Уақытша санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының өзара іс-қимыл тәртібі туралы" 2016 жылғы 16 мамырдағы № 149 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақта өсімдіктер карантинін қамтамасыз ету туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің бірыңғай тізбесін бекіту туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы № 158 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің анықтамалығы туралы" 2017 жылғы 8 маусымдағы № 62 шешімі;

2. Установить, что:
а) разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе Евразийского экономического союза, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза;
б) срок выполнения процедуры присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер" не превышает 9 месяцев с даты вступления настоящего Решения в силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 228
Правила
информационного взаимодействия
при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2016 г. № 149 "О Порядке взаимодействия уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза при введении временных санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер";
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318 "Об обеспечении карантина растений в Евразийском экономическом союзе";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 158 "Об утверждении единого перечня карантинных объектов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июня 2017 г. № 62 "О справочнике карантинных объектов Евразийского экономического союза";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде пайдаланады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар" – өз аумағының және Одақтың кедендік аумағының карантиндік фитосанитариялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында Одаққа мүше мемлекет (бұдан әрі – мүше мемлекет) енгізетін уақытша сипаттағы шаралар, тыйымдар мен шектеулер;
"мүдделі тұлға" – сыртқы экономикалық қызметке қатысушы немесе қадағалау органы немесе шаруашылық жүргізуші субъект (карантинге жатқызылған өнімді өндіруші) ретінде фитосанитария саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлға, ол Одақтың ақпараттық порталында уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді сұратады;
"уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы" – қалыптастыру мен жүргізуді мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдарынан (бұдан әрі – уәкілетті орган) алынатын мәліметтердің негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) жүзеге асыратын уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді қамтитын жалпы ақпараттық ресурс.
Осы Қағидалардағы өзге ұғымдар Шартта, Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімімен, 1951 жылғы 6 желтоқсандағы Өсімдіктер карантині және оларды қорғау жөніндегі халықаралық конвенцияда, фитосанитариялық шаралар жөніндегі халықаралық стандарттарда және Одақтың құқығына кіретін өзге де актілерде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдері тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"временные карантинные фитосанитарные меры" – меры, запреты и ограничения временного характера, вводимые государством – членом Союза (далее – государство-член) в целях обеспечения карантинной фитосанитарной безопасности своей территории и таможенной территории Союза;
"заинтересованное лицо" – участник внешнеэкономической деятельности или лицо, осуществляющее как надзорный орган или хозяйствующий субъект (производитель подкарантинной продукции) деятельность в области фитосанитарии, который запрашивает на информационном портале Союза сведения из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах;
"общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" – общий информационный ресурс, содержащий сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах, формирование и ведение которого осуществляется Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) на основании сведений, получаемых от уполномоченных органов по карантину растений государств-членов (далее – уполномоченный орган).
Иные понятия в настоящих правилах используются в значениях, определенных Договором, Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318, Международной конвенцией по карантину и защите растений от 06 декабря 1951 года, международными стандартами по фитосанитарным мерам и иными актами, входящими в право Союза.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 09 июня 2015 года № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе

5. "Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету".
6. Жалпы процестің кодтық белгіленімі: P.SS.12, версия 0.2.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты Одақтың кедендік аумағының карантиндік фитосанитариялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету және карантиндік объектілерді анықтаудың бастапқы сатысында барлық мүше мемлекеттердің барынша тиімді карантиндік фитосанитариялық шараларды келісілген қолдануын қамтамасыз ету есебінен карантиндік объектілермен залалданған немесе ластанған карантинге жатқызылған өнімді әкелу, транзиттеу және олардың айналымы тәуекелін төмендету үшін жағдайлар жасау болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
1) Одақтың ақпараттық порталында мәліметтерді жариялау мақсатында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің толық және өзекті жалпы ақпараттық ресурсын құруды, қалыптастыруды және комиссияда жүргізуді қамтамасыз ету;
2) уәкілетті органдар арасында, сондай-ақ уәкілетті органдар мен Комиссия арасында мынадай мәліметтермен жедел ақпарат алмасуды қамтамасыз ету:
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу, өзгерту немесе күшін жою туралы (бұдан әрі - уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер);
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы, оның ішінде өз аумағында ұқсас уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы немесе карантиндік фитосанитариялық қауіпсіздіктің тиісті деңгейін қамтамасыз ету үшін жүргізіліп жатқан іс-шаралар туралы мәліметтерді қарау нәтижелері туралы (бұдан әрі - уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер);
сұрау салу бойынша енгізілетін уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша ақпарат (бұдан әрі – уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер);
3) сұрау салу бойынша уәкілетті органдардың уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алуын қамтамасыз ету;
4) қазіргі кезде уәкілетті органдар қолданатын және уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу кезінде пайдалану үшін қажетті тізбелерді, сыныптауыштар мен анықтамалықтарды әзірлеу, үйлестіру және жаңарту, сондай-ақ олардың электрондық нысандарын әзірлеу;
5) Одақтың ақпараттық порталында берілген өлшемдер бойынша мәліметтерді іздестіру, сондай-ақ уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсының мәліметтерін жаңартуға жазылуды ресімдеу мүмкіндігімен барлық мүдделі тұлғалар үшін уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерге қол жеткізуді қамтамасыз ету.

5. Полное наименование общего процесса: "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.SS.12, версия 0.2.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является создание условий для обеспечения карантинной фитосанитарной безопасности таможенной территории Союза и снижения риска ввоза, транзита и обращения подкарантинной продукции, зараженной или засоренной карантинными объектами, за счет обеспечения согласованного применения максимально эффективных карантинных фитосанитарных мер всеми государствами-членами на ранних стадиях обнаружения карантинных объектов.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
1) обеспечить создание, формирование и ведение в Комиссии полного и актуального общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах с целью опубликования сведений на информационном портале Союза;
2) обеспечить оперативный информационный обмен между уполномоченными органами, а также между уполномоченными органами и Комиссией, следующими сведениями:
о введении, изменении или отмене временных карантинных фитосанитарных мер (далее – сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах);
о результатах рассмотрения сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры, в том числе о введении аналогичной временной карантинной фитосанитарной меры на своей территории или о проводимых мероприятиях для обеспечения надлежащего уровня карантинной фитосанитарной безопасности (далее – сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры);
о дополнительной информации о вводимых временных карантинных фитосанитарных мерах по запросу (далее – дополнительные сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах);
3) обеспечить получение уполномоченными органами по запросу сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах;
4) разработать, гармонизировать и актуализировать перечни, классификаторы и справочники, применяемые в настоящий момент уполномоченными органами и необходимые для использования
при формировании и ведении общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, а также разработать их электронные формы;
5) обеспечить на информационном портале Союза доступ к сведениям о временных карантинных фитосанитарных мерах для всех заинтересованных лиц с возможностью поиска сведений по заданным параметрам, а также оформления подписки на обновления сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах.

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізімі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың мыналарды жүзеге асыратын органы: уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ оның мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялау; уәкілетті органнан уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер алу; хабарланатын уәкілетті органнан уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер алу; уәкілетті органнан уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер сұрату және алу; уәкілетті органға сұрау салу бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер беру
P.SS.12.ACT.001
уәкілетті орган
мыналарды жүзеге асыратын уәкілетті орган: Комиссияға және хабарланатын уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер ұсыну; хабарланатын уәкілетті органнан уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер алу; сұрау салу бойынша Комиссияға және хабарланатын уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді ұсыну; уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер сұрату және алу
P.SS.12.ACT.002
хабарланатын уәкілетті орган
мыналарды жүзеге асыратын уәкілетті орган: уәкілетті органнан уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер алу; Комиссияға және уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер ұсыну; уәкілетті органнан уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер сұрату және алу
P.SS.12.ACT.003
мүдделі тұлға
Одақтың ақпараттық порталы арқылы уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер сұрайтын және алатын заңды немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығы болып табылады:
1) уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері (P.SS.12.PGR.001);
2) уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері (P.SS.12.PGR.002);
3) уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдері (P.SS.12.PGR.003);

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, который осуществляет:
формирование и ведение общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, а также опубликование его сведений на информационном портале Союза;
получение сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах от уполномоченного органа;
получение сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры от уведомляемого уполномоченного органа;
запрос и получение дополнительных сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах от уполномоченного органа;
предоставление сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах уполномоченному органу по запросу
P.SS.12.ACT.001
уполномоченный орган
уполномоченный орган, который осуществляет:
представление сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах в Комиссию и уведомляемый уполномоченный орган;
получение сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры от уведомляемого уполномоченного органа;
предоставление дополнительных сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах в Комиссию и уведомляемый уполномоченный орган по запросу;
запрос и получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
P.SS.12.ACT.002
уведомляемый уполномоченный орган
уполномоченный орган, который осуществляет:
получение сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах от уполномоченного органа;
представление сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию и уполномоченный орган;
запрос и получение дополнительных сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах от уполномоченного органа
P.SS.12.ACT.003
заинтересованное лицо
юридическое или физическое лицо, запрашивающее и получающее сведения из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах посредством информационного портала Союза
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
1) процедуры представления сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.PGR.001);
2) процедуры представления сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.PGR.002);
3) процедуры получения дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.PGR.003);

4) уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу рәсімдері (P.SS.12.PGR.004).
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде уәкілетті органдар Комиссияға және басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді, оның ішінде қажет болған кезде сұралатын уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді ұсынады. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер алған уәкілетті органдар Комиссияға және басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер ұсынады.
Комиссия уәкілетті органдардан алынатын мәліметтердің негізінде уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсын қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асырады, Одақтың ақпараттық порталының құралдарымен мүдделі тұлғалар үшін уақытша фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді, сондай-ақ уәкілетті органдардың сұрау салулары бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің ақпараттық ресурсынан мәліметтер ұсынады.
12. Жалпы процесс құрылымының сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процес құрылымы
13. Операциялардың мұқият сипаттамасын қоса алғанда, жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Бөлімде жалпы процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалана отырып жасалды және мәтіндік сипаттамамен жабдықталды.
4. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы (P.SS.12.PGR.001)
15. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға және хабарланатын уәкілетті органдарға жібереді.
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу кезінде уәкілетті орган "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.001) және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.002) рәсімдерін орындайды.
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара өзгерген кезде уәкілетті орган "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны өзгерту туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.003) және "Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді ұсыну" (P. SS.12.PRC.004) рәсімдерін орындайды.

4) процедуры получения сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (P.SS.12.PGR.004).
11. При выполнении процедур общего процесса уполномоченные органы представляют в Комиссию и уполномоченные органы других государств-членов сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах, в том числе дополнительные сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах, запрашиваемые при необходимости. Уполномоченные органы, получившие сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах, представляют в Комиссию и уполномоченные органы других государств-членов сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры.
Комиссия на основании сведений, получаемых от уполномоченных органов, осуществляет формирование и ведение общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, обеспечивает доступ к сведениям о временных фитосанитарных мерах для заинтересованных лиц средствами информационного портала Союза, а также предоставляет сведения из информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах по запросам уполномоченных органов.
12. Описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. В разделе приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур представления сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.PGR.001)
15. В рамках выполнения процедур представления сведений о временной карантинной фитосанитарной мере уполномоченный орган формирует и направляет в Комиссию и в уведомляемые уполномоченные органы сведения о временной карантинной фитосанитарной мере.
При введении временной карантинной фитосанитарной меры уполномоченным органом выполняются процедуры "Представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.001) и "Представление
в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.002).
При изменении временной карантинной фитосанитарной меры уполномоченным органом выполняются процедуры "Представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.003) и "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.004).

Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күші жойылған кезде уәкілетті орган "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.005) және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.006) рәсімдерін орындайды.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасында мәліметтер алмасу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Уәкілетті органдар арасында мәліметтер алмасу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі - Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.
16. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте ұсынылған.
2-сурет. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы

При отмене временной карантинной фитосанитарной меры уполномоченным органом выполняются процедуры "Представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.005) и "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.006).
Обмен сведениями между уполномоченными органами и Комиссией осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией).
Обмен сведениями между уполномоченными органами осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
16. Приведенное описание группы процедур представления сведений о временной карантинной фитосанитарной мере представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур представления сведений о
временной карантинной фитосанитарной мере

17. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.PRC.001
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
уәкілетті орган рәсімді орындау процесінде уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
P.SS.12.PRC.002
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
уәкілетті орган рәсімді орындау процесінде уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді
P.SS.12.PRC.003
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны өзгерту туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
уәкілетті орган рәсімді орындау процесінде уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қалыптастырады және комиссияға жібереді
P.SS.12.PRC.004
Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді ұсыну
уәкілетті орган рәсімді орындау процесінде уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгергені туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді
P.SS.12.PRC.005
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
уәкілетті орган рәсімді орындау процесінде уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
P.SS.12.PRC.006
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
уәкілетті орган рәсімді орындау процесінде уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді

17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о временной карантинной фитосанитарной мере, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.PRC.001
представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры для формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, а также опубликования обновленных сведений на информационном портале Союза
P.SS.12.PRC.002
представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченый орган сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры
P.SS.12.PRC.003
представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры для формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, а также опубликования обновленных сведений на информационном портале Союза
P.SS.12.PRC.004
представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченый орган сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
P.SS.12.PRC.005
представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры для формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, а также опубликования обновленных сведений на информационном портале Союза
P.SS.12.PRC.006
представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченый орган сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры

5. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы (P. SS.12.PGR.002)
18. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау кезінде хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға және уәкілетті органдарға жібереді.
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер ұсынылған кезде хабарланатын уәкілетті орган "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.007) және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.008) рәсімдерін орындайды.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасында мәліметтер алмасу Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Уәкілетті органдар арасында мәліметтер алмасу Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс.
19. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте көрсетілген.
3-сурет. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.PRC.007
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
хабарланатын уәкілетті орган рәсімді орындау процесінде уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
P.SS.12.PRC.008
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
хабарланатын уәкілетті орган рәсімді орындау процесінде уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді

5. Группа процедур представления сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.PGR.002)
18. При выполнении процедур представления сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры уведомляемый уполномоченный орган формирует и направляет в Комиссию и в уполномоченные органы сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры.
При представлении сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры уведомляемым уполномоченным органом выполняются процедуры "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.007) и "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.008).
Обмен сведениями между уполномоченными органами и Комиссией осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
Обмен сведениями между уполномоченными органами осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
19. Приведенное описание группы процедур представления сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления сведений
о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.PRC.007
представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
в процессе выполнения процедуры уведомляемым уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
P.SS.12.PRC.008
представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
в процессе выполнения процедуры уведомляемым уполномоченным органом формируются и направляются в уполномоченый орган сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры

6. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдерінің тобы (P.SS.12.PGR.003)
21. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдерін орындау кезінде хабарланатын уәкілетті орган немесе Комиссия уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге сұрау салуды қалыптастырады және уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізген уәкілетті органға жібереді. Уәкілетті орган көрсетілген сұрау салуды алған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға немесе Комиссияға жібереді.
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге сұрау салу жіберілген кезде Комиссия "Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беру" (P. SS.12.PRC.009) рәсімін орындайды.
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге сұрау салу жіберілген кезде хабарланатын уәкілетті орган "Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беру" (P. SS.12.PRC.010) рәсімін орындайды.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасында мәліметтер алмасу Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Уәкілетті органдар арасында мәліметтер алмасу Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс.
22. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте ұсынылған.
4-сурет. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.PRC.009
Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беру
рәсімді орындау процесінде сұрау салу Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беру жүзеге асырылады

6. Группа процедур получения дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.PGR.003)
21. При выполнении процедур получения дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере уведомляемый уполномоченный орган или Комиссия формируют и направляют запрос на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере в уполномоченный орган, который ввел временную карантинную фитосанитарную меру. Уполномоченный орган в течение 10 рабочих дней с даты получения указанного запроса формирует и направляет в уведомляемый уполномоченный орган или Комиссию дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
При направлении запроса на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере Комиссией выполняется процедура "Предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.009).
При направлении запроса на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере уведомляемым уполномоченным органом выполняется процедура "Предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.010).
Обмен сведениями между уполномоченными органами и Комиссией осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
Обмен сведениями между уполномоченными органами осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
Формат и структура предоставляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
22. Приведенное описание группы процедур получения дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур получения дополнительных
сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.PRC.009
предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
в процессе выполнения процедуры осуществляется предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере в Комиссию по запросу

P.SS.12.PRC.010
Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беру
рәсімді орындау процесінде сұрау салу бойынша хабарланатын уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беру жүзеге асырылады
7. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу рәсімдерінің тобы (P.SS.12.PGR.004)
24. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу рәсімдері Комиссия уәкілетті органдардан тиісті сұрау салуды алған кезде орындалады.
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу рәсімдерін орындау шеңберінде уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер сұрату өңделеді.
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер сұрату уәкілетті органның уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына енгізілген уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы барлық мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсындағы мәліметтер не толық көлемде не белгілі бір күн мен уақыт жағдайы бойынша сұралады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу" (P. SS.12.PRC.011) рәсімі орындалады.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасында мәліметтер алмасу Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс.
25. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді алу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 5-суретте ұсынылған.
5-сурет. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
26. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3

P.SS.12.PRC.010
предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
в процессе выполнения процедуры осуществляется предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере в уведомляемый уполномоченный орган по запросу
7. Группа процедур получения сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (P.SS.12.PGR.004)
24. Процедуры получения сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах выполняются при получении Комиссией соответствующего запроса от уполномоченных органов.
В рамках выполнения процедур получения сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах обрабатывается запрос сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах.
Запрос сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах выполняется в целях получения уполномоченным органом всех сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, включенных в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах. Сведения, содержащиеся в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, запрашиваются либо в полном объеме, либо по состоянию на определенную дату и время. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.PRC.011).
Обмен сведениями между уполномоченными органами и Комиссией осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
Формат и структура предоставляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
25. Приведенное описание группы процедур получения сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур получения сведений из общего
информационного ресурса сведений о временных карантинных
фитосанитарных мерах
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.SS.12.PRC.011
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган сұрау салу бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында қамтылған мәліметтерді алуды жүзеге асырады
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
27. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде өздері туралы мәліметтер немесе олардан берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.BEN.001
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді және уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді қоса алғанда, уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпарат алмасу барысында берілетін уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
28. Комиссияның лауазымды адамдары мен қызметкерлерінің ақпараттық өзара іс-қимылына қатысатын мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тарту Шартқа, өзге де халықаралық шарттарға және Одақтың құқығын құрайтын актілерге, ал уәкілетті органдардың лауазымды адамдары мен қызметкерлерінің – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
29. Жалпы процесс анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Жалпы процесс анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Тип
Сипаттама
1
2
3
4
P.CLS.003
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы (ЕАЭО СЭҚ ТН)
сыныптауыш
Дүниежүзілік кеден ұйымының тауарларын сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына негізделген тауарлардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.019
әлем елдерінің халықаралық сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 3166-1 стандартына сәйкес елдер атауларының тізбесін және олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 639-1 сәйкес тілдердің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.036
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының анықтамалығы
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық одақ органдары атауларының тізбесін және оларға сәйкес кодтарын қамтиды
P.CLS.068
шаруашылық субъектілерін сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды

P.SS.12.PRC.011
получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется получение по запросу сведений, содержащихся в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
V. Информационные объекты общего процесса
27. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.BEN.001
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере
сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах, передаваемые в ходе информационного обмена между уполномоченными органами и Комиссией, включая сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры и дополнительные сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах
VI. Ответственность участников общего процесса
28. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов –в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
29. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.003
единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
классификатор
содержит перечень кодов и наименований товаров, основанный на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств
P.CLS.019
международный классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и их коды в соответствии со стандартом ISO 3166-1
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень кодов и наименований языков в соответствии с ISO 639-1
P.CLS.036
справочник органов Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень наименований органов Евразийского экономического союза и соответствующие им коды
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов
справочник
содержит перечень кодов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов

P.SS.10.CLS.001
карантиндік объектілер анықтамалығы
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 08 маусымдағы № 62 шешімімен бекітілген. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 158 шешіміне сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды.
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.12.PRC.001) рәсімі
30. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.12.PRC.001) рәсімінің орындалу схемасы 6-суретте көрсетілген.
6-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.001) рәсімінің орындалу схемасы
31. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.001) рәсімі уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізген кезде орындалады.
32. Бірінші "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.12.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
33. Комиссия уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.002) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мәліметтер уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына енгізіледі, ал уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына енгізілуінің нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі..
34. Уәкілетті орган мәліметтерді уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына енгізу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.12.OPR.003) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
35. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді жариялау" (P. SS.12.OPR.004) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.

P.SS.10.CLS.001
справочник карантинных объектов
справочник
утвержден Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 08 июня 2017 г. № 62. Содержит перечень кодов и наименований карантинных объектов Евразийского экономического союза в соответствии с Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 158
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры представления сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
Процедура "Представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.001)
30. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.001) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений
о введении временной карантинной фитосанитарной меры"
(P.SS.12.PRC.001)
31. Процедура "Представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.001) выполняется при введении уполномоченным органом временной карантинной фитосанитарной меры.
32. Первой выполняется операция "Направление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры.
33. При получении Комиссией сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операции "Прием и обработка Комиссией сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.002), по результатам выполнения которой сведения включаются в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах.
34. При получении уполномоченным органом уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах выполняется операция "Получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
35. В случае выполнения операции "Прием и обработка Комиссией сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.002), выполняется операция "Опубликование сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.004), по результатам выполнения которой сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры опубликовываются на информационном портале Союза.

36. Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына енгізуі, сондай-ақ уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.001) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
37. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.12.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.12.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.OPR.001
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.002
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.003
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.004
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
9-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P. SS.12.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.001
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізген кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу туралы мәліметтер Комиссияға жіберілді
10-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.002
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P. SS.12.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу туралы мәліметтер қабылдайды және оларды Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы көрсетілген мәліметтерді уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына енгізуді жүзеге асырады, оларды жаңарту күні мен уақытын толтырады, Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді өңдеу нәтижесі кодының мәнімен уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына енгізу нәтижесі, мәліметтерді тиісті қосу туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу туралы мәліметтер уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына енгізілді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
11-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.12.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.003
2
Операцияның атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама өңделді
12-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді жариялау" (P. SS.12.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.004
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына мәліметтер енгізілген кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы Одақтың ақпараттық порталында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің ақпараттық ресурсынан жаңартылған мәліметтердің жариялануын қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.002) рәсімі

36. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.001) является включение Комиссией сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, а также опубликование обновленных сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах на информационном портале Союза.
37. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.001), приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.OPR.001
направление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.002
прием и обработка Комиссией сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.003
получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.004
опубликование сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 12 настоящих Правил
Таблица 9
Описание операции "Направление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.001
2
Наименование операции
направление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при введении уполномоченным органом временной карантинной фитосанитарной меры
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры направлены в Комиссию
Таблица 10
Описание операции "Прием и обработка Комиссией сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Направление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель осуществляет включение указанных сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, заполняет дату и время их обновления, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, со значением кода результата обработки, соответствующим добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры включены в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, уведомление о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах направлено в уполномоченный орган
Таблица 11
Описание операции "Получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (операция "Прием и обработка Комиссией сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах обработано
Таблица 12
Описание операции "Опубликование сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (операция "Прием и обработка Комиссией сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений из информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры опубликованы на информационном портале Союза
Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.002)

38. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.002) рәсімінің орындалу схемасы 7-суретте ұсынылған.
7-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.002) рәсімінің орындалу схемасы
39. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.002) рәсімі уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізген кезде орындалады.
40. Бірінші "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.12.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді.
41. Хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді алған кезде "Уәкілетті органның уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.006) операциясын орындайды, оны орындау нәтижелері бойынша хабарланатын уәкілетті орган көрсетілген мәліметтерді өңдеуді орындайды, ал уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
42. Уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.12.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
43. Хабарланатын уәкілетті органның уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді алуы "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.002) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
44. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.OPR.005
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.006
Уәкілетті органның уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.007
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
14-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.12.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.005
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізген кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер хабарланатын уәкілетті органға жіберілді
15-кесте
"Уәкілетті органның уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.006
2
Операцияның атауы
Уәкілетті органның уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P. SS.12.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер қабылдайды, оларды Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер алынды және өңделді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
16-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.12.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.007
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уәкілетті органның уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

38. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.002) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный
орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной
меры" (P.SS.12.PRC.002)
39. Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.002) выполняется при введении уполномоченным органом временной карантинной фитосанитарной меры.
40. Первой выполняется операция "Направление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченный орган сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры.
41. При получении уведомляемым уполномоченным органом сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операции "Прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.006), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом выполняется обработка указанных сведений, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры.
42. При получении уполномоченным органом уведомления о результате обработки сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.007), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
43. Результатом выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.002) является получение уведомляемым уполномоченным органом сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры.
44. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.002), приведен в таблице 13.
Таблица 13
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.OPR.005
направление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.006
прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.007
получение уведомления о результате обработки сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 14
Описание операции "Направление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.005
2
Наименование операции
направление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при введении уполномоченным органом временной карантинной фитосанитарной меры
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры в уведомляемый уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры направлены в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 15
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Направление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате обработки сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
7
Результаты
сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры получены и обработаны, уведомление о результате обработки сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры направлено в уполномоченный орган
Таблица 16
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате обработки сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры обработано

"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді комиссияға ұсыну" (P.SS.12.PRC.003) рәсімі
45. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.12.PRC.003) рәсімінің орындалу схемасы 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны өзгерту туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.003) рәсімінің орындалу схемасы
46. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" рәсімі (P.SS.12.PRC.003) рәсімі уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны өзгерткен кезде орындалады.
47. Бірінші "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P. SS.12.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгергені туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
48. Комиссия уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.009) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсының мәліметтеріне өзгерістер енгізіледі, ал уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
49. Уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.12.OPR.010) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
50. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.008) орындалған жағдайда "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді жариялау" (P.SS.12.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
51. Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсының мәліметтерін өзгертуі, сондай-ақ уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны өзгерту туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.12.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.

Процедура "Представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.003)
45. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.003) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений
об изменении временной карантинной фитосанитарной меры"
(P.SS.12.PRC.003)
46. Процедура "Представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.003) выполняется при изменении уполномоченным органом временной карантинной фитосанитарной меры.
47. Первой выполняется операция "Направление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.008), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры.
48. При получении Комиссией сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операции "Прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.009), по результатам выполнения которой в сведения общего информационного ресурса сведений
о временных карантинных фитосанитарных мерах вносятся изменения, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате изменения сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах.
49. При получении уполномоченным органом уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах выполняется операция "Получение уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.010), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
50. В случае выполнения операции "Прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.008), выполняется операция "Опубликование сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.011), по результатам выполнения которой сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры опубликовываются на информационном портале Союза.
51. Результатом выполнения процедуры "Представление
в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.003) является изменение Комиссией сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, а также опубликование обновленных сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах на информационном портале Союза.

52. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.(003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.(003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.OPR.008
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.009
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.010
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.011
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
18-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P. SS.12.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.008
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны өзгерткен кезде орындалады
5
Шектеулер
Мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды өзгерту туралы мәліметтер Комиссияға жіберілді
19-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.009
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны өзгерту туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны өзгерту туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P. SS.12.OPR.008) операциясы))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс формат и структура сведений должны. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды өзгерту туралы мәліметтер қабылдайды және оларды Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы өзгертілетін мәліметтердің қолданысы аяқталатын күн мен уақытты алынған өзгертілген мәліметтердің қолданысы басталатын күн мен уақыт мәнімен толтырады. Алынған мәліметтерді орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына енгізеді, оларды жаңарту күні мен уақытын толтырады, Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтердің өзгеруіне сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәнімен уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің ақпараттық ресурсының мәліметтері өзгертілді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
20-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.12.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.010
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама өңделді
21-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді жариялау" (P. SS.12.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.011
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсының мәліметтері өзгерген кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы жаңартылған мәліметтердің Одақтың ақпараттық порталында жариялануын қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

52. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.OPR.008
направление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.009
прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.010
получение уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.011
опубликование сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Направление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.008
2
Наименование операции
направление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при изменении уполномоченным органом временной карантинной фитосанитарной меры
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры направлены в Комиссию
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.009
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Направление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия изменяемых сведений значением даты и времени начала действия полученных измененных сведений. Полученные сведения исполнитель вносит в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, заполняет дату и время их обновления, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате изменения сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, со значением кода результата обработки, соответствующим изменению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах изменены, уведомление о результате изменения сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах направлено в уполномоченный орган
Таблица 20
Описание операции "Получение уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.010
2
Наименование операции
получение уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (операция "Прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате изменения сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах обработано
Таблица 21
Описание операции "Опубликование сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.011
2
Наименование операции
опубликование сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при изменении сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (операция "Прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.009))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры опубликованы на информационном портале Союза

"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.004) рәсімі
53. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.004) рәсімінің орындалу схемасы 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.004) рәсімінің орындалу схемасы
54. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.004) рәсімі уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны өзгерткен кезде орындалады.
55. Бірінші "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.12.OPR.012) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді.
56. Хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша хабарланатын уәкілетті орган көрсетілген мәліметтерді өңдеуді орындайды, ал уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
57. Уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.12.OPR.014) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
58. Хабарланатын уәкілетті органның уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді алуы "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
59. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.(004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде келтірілген.
22-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.OPR.012
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.013
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.014
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
23-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.12.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.012
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны өзгерткен кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер хабарланатын уәкілетті органға жіберілді
24-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.013
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
хабаранатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.12.OPR.012) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдайды, оларды Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер алынды және өңделді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
25-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.12.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.014
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.004)
53. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.004) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный
орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной
меры" (P.SS.12.PRC.004)
54. Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры"
(P.SS.12.PRC.004) выполняется при изменении уполномоченным органом временной карантинной фитосанитарной меры.
55. Первой выполняется операция "Направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.012), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченный орган сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры.
56. При получении уведомляемым уполномоченным органом сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операции "Прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.013), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом выполняется обработка указанных сведений, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры.
57. При получении уполномоченным органом уведомления о результате обработки сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.014), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
58. Результатом выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.004) является получение уведомляемым уполномоченным органом сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры.
59. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.004), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.OPR.012
направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.013
прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.014
получение уведомления о результате обработки сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции "Направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.012
2
Наименование операции
направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при изменении уполномоченным органом временной карантинной фитосанитарной меры
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры в уведомляемый уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры направлены в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 24
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.013
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.012))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате обработки сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
7
Результаты
сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры получены и обработаны, уведомление о результате обработки сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры направлено в уполномоченный орган
Таблица 25
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.014
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате обработки сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры обработано

"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.005) рәсімі
60. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.12.PRC.005) рәсімінің орындалу схемасы 10-суретте ұсынылған.
10-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.12.PRC.005) рәсімінің орындалу схемасы
61. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.005) рәсімі уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жойған кезде орындалады.
62. Бірінші "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.12.OPR.015) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
63. Комиссия уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.016) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсының мәліметтеріне өзгерістер енгізіледі, ал уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
64. Уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.12.OPR.017) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
65. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.016) операциясы орындалған жағдайда "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді жариялау" (P.SS.12.OPR.018) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.

Процедура "Представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.005)
60. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.005) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений
об отмене временной карантинной фитосанитарной меры"
(P.SS.12.PRC.005)
61. Процедура "Представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.005) выполняется при отмене уполномоченным органом временной карантинной фитосанитарной меры.
62. Первой выполняется операция "Направление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.015), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры.
63. При получении Комиссией сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операции "Прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.016), по результатам выполнения которой в сведения общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах вносятся изменения, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах.
64. При получении уполномоченным органом уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в общем информационном ресурсе сведений
о временных карантинных фитосанитарных мерах выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.017), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
65. В случае выполнения операции "Прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.016), выполняется операция "Опубликование сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.018), по результатам выполнения которой сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры опубликовываются на информационном портале Союза.

66. Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсының мәліметтерін өзгертуі, сондай-ақ уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.12.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
67. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.12.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 26-кестеде келтірілген.
26-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.OPR.015
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.016
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.017
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.018
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
27-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.12.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.015
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жойған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер Комиссияға жіберілді
28-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.016) операцияның сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.016
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.12.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер қабылдайды және оларды Уәкілетті органдар мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру табысты орындалған жағдайда орындаушы өзгертілетін мәліметтердің қолданылу мерзімі мен уақытын алынған мәліметтердің құрамында көрсетілген іс-әрекеттің аяқталу күні мен уақыты мәнімен толтырады. Алынған мәліметтерді орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына енгізеді, қолданылу мерзімінің аяқталу күні мен уақытын толтырады, Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтердің өзгеруіне сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәнімен уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің ақпараттық ресурсының мәліметтері өзгертілді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсындағы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
29-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.12.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.017
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді
30-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны жою туралы мәліметтерді жариялау" (P. SS.12.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.018
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны жою туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсының мәліметтері өзгерген кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды жою туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы жаңартылған мәліметтердің Одақтың ақпараттық порталында жариялануын қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

66. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.005) является изменение Комиссией сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, а также опубликование обновленных сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах на информационном портале Союза.
67. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.005), приведен в таблице 26.
Таблица 26
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.OPR.015
направление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.016
прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.017
получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
приведено в таблице 29 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.018
опубликование сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 30 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции "Направление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.015
2
Наименование операции
направление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при отмене уполномоченным органом временной карантинной фитосанитарной меры
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры направлены в Комиссию
Таблица 28
Описание операции "Прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.016
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Направление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.015))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия изменяемых сведений значением даты и времени окончания действия, указанным в составе полученных сведений. Полученные сведения исполнитель вносит в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, заполняет дату и время окончания действия, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, со значением кода результата обработки, соответствующим изменению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах изменены, уведомление о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах направлено в уполномоченный орган
Таблица 29
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.017
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (операция "Прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах обработано
Таблица 30
Описание операции "Опубликование сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.018
2
Наименование операции
опубликование сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при изменении сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (операция "Прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.016))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры опубликованы на информационном портале Союза

"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.006) рәсімі
68. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.006) рәсімінің орындалу схемасы 11-суретте ұсынылған.
11-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.006) рәсімінің орындалу схемасы
69. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.006) рәсімі уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жойған кезде орындалады.
70. Бірінші "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.12.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді.
71. Хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша хабарланатын уәкілетті орган көрсетілген мәліметтерді өңдеуді орындайды, ал уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
72. Уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.12.OPR.021) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
73. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді хабарланатын уәкілетті органның алуы "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.006) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
74. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 31-кестеде келтірілген.
31-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3

Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.006)
68. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.006) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный
орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры"
(P.SS.12.PRC.006)
69. Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.006) выполняется при отмене уполномоченным органом временной карантинной фитосанитарной меры.
70. Первой выполняется операция "Направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченный орган сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры.
71. При получении уведомляемым уполномоченным органом сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операции "Прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.020), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом выполняется обработка указанных сведений, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры.
72. При получении уполномоченным органом уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.021), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
73. Результатом выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.006) является получение уведомляемым уполномоченным органом сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры.
74. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.006), приведен в таблице 31.
Таблица 31
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.SS.12.OPR.019
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.020
Уақытша карантиндік күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі фитосанитариялық шараның
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.021
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
32-кесте

P.SS.12.OPR.019
направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.020
прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.021
получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 34 настоящих Правил
Таблица 32

"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P. SS.12.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.013
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жойған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер хабарланатын уәкілетті органға жіберілді
33-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.020
2
Операцияның атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P. SS.12.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
Мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер қабылдайды, оларды Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер алынды және өңделді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
34-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.12.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.021
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

Описание операции "Направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.013
2
Наименование операции
направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при отмене уполномоченным органом временной карантинной фитосанитарной меры
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в уведомляемый уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры направлены в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 33
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.020
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
7
Результаты
сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры получены и обработаны, уведомление о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры направлено в уполномоченный орган
Таблица 34
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.021
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения

уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

выполняется при получении уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры обработано

2. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.007) рәсімі
75. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.007) рәсімінің орындалу схемасы 12-суретте ұсынылған.
12-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.007) рәсімінің орындалу схемасы
76. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.007) рәсімі хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді қарау қорытындылары бойынша және көрсетілген мәліметтерді қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну мақсатында орындалады.
77. Бірінші "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.12.OPR.022) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
78. Комиссия уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.023) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады, ал хабарланатын уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
79. Хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SS.12.OPR.024) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
80. Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алуы "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.007) рәсіміні орындау нәтижесі болып табылады.

2. Процедуры представления сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
Процедура "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.007)
75. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.007) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений
о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры"
(P.SS.12.PRC.007)
76. Процедура "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.007) выполняется по итогам рассмотрения уведомляемым уполномоченным органом сведений о временной карантинной фитосанитарной мере и с целью представления в Комиссию сведений о результатах рассмотрения указанных сведений.
77. Первой выполняется операция "Направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.022), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры.
78. При получении Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операции "Прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.023), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, а в уведомляемый уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры.
79. При получении уведомляемым уполномоченным органом уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.024), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
80. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.007) является получение Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры.

81. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 35-кестеде келтірілген.
35-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.12.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.OPR.022
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.023
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.024
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген
36-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.12.OPR.022) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.022
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
3
Орындаушы
Хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді хабарланатын уәкілетті органның қарау қорытындылары бойынша орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды қарау нәтижелері туралы мәліметтер Комиссияға жіберілді
37-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.023) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.023
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P. SS.12.OPR.022) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер қабылдайды, оларды Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер алынды және өңделді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама хабарланатын уәкілетті органға жіберілді
38-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SS.12.OPR.024) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.024
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.023) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

81. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.007), приведен в таблице 35.
Таблица 35
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.OPR.022
направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 36 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.023
прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 37 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.024
получение уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 38 настоящих Правил
Таблица 36
Описание операции "Направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.022
2
Наименование операции
направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется по итогам рассмотрения уведомляемым уполномоченным органом сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры направлены в Комиссию
Таблица 37
Описание операции "Прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.023
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.022))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и направляет в уведомляемый уполномоченный орган уведомление о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
7
Результаты
сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры получены и обработаны, уведомление о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры направлено в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 38
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.024)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.024
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.023))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры обработано

"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.008) рәсімі
82. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.008) рәсімінің орындалу схемасы 13-суретте ұсынылған.
13-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.PRC.008) рәсімінің орындалу схемасы
83. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.008) рәсімі хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді қарау қорытындылары бойынша және көрсетілген мәліметтерді қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органдарға ұсыну мақсатында орындалады.
84. Бірінші "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.12.OPR.025) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
85. Уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеу" (P. SS.12.OPR.026) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады, ал хабарланатын уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
86. Хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SS.12.OPR.027) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
87. Уәкілетті органның уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алуы "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.008) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.

Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.008)
82. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.008) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган
сведений о результатах рассмотрения временной карантинной
фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.008)
83. Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.008) выполняется по итогам рассмотрения уведомляемым уполномоченным органом сведений о временной карантинной фитосанитарной мере и с целью представления в уполномоченные органы сведений о результатах рассмотрения указанных сведений.
84. Первой выполняется операция "Направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.025), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом формируются и направляются в уполномоченный орган сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры.
85. При получении уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операции "Прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.026), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений, а в уведомляемый уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры.
86. При получении уведомляемым уполномоченным органом уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.027), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
87. Результатом выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.008) является получение уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры.

88. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 39-кестеде келтірілген.
39-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.12.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.OPR.025
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
осы Қағидалардың 40-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.026
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеу
осы Қағидалардың 41-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.027
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 42-кестесінде келтірілген
40-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.12.OPR.025) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.025
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді хабарланатын уәкілетті органның қарау қорытындылары бойынша орындалады.
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шаранды қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер уәкілетті органға жіберілді
41-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.026) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.026
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.12.OPR.025) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер қабылдайды, оларды Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер алынды және өңделді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижелері туралы хабарлама хабарланатын уәкілетті органға жіберілді
42-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.12.OPR.027) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.027
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.026) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

88. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.008), приведен в таблице 39.
Таблица 39
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.OPR.025
направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 40 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.026
прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 41 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.027
получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
приведено в таблице 42 настоящих Правил
Таблица 40
Описание операции "Направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.025)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.025
2
Наименование операции
направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется по итогам рассмотрения уведомляемым уполномоченным органом сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры в уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры направлены в уполномоченный орган
Таблица 41
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.026)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.026
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.025))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уведомляемый уполномоченный орган уведомление о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
7
Результаты
сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры получены и обработаны, уведомление о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры направлено в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 42
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.027)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.027
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (операция "Прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.OPR.026))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры обработано

3. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдері
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру" (P. SS.12.PRC.009) рәсімі
89. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру" (P. SS.12.PRC009) рәсімінің орындалу схемасы 14-суретте ұсынылған
14-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру" (P. SS.12.PRC009) рәсімінің орындалу схемасы
90. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру" (P. SS.12.PRC.009) рәсімі Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алуы қажет болған кезде орындалады.
91. Бірінші "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияға сұрау салу" (P. SS.12.OPR.028) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
92. Уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P. SS.12.OPR.029) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган көрсетілген сұрау салуды өңдеуді орындайды, ал Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
93. Комиссия уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.12.OPR.030) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
94. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P. SS.12.OPR.029) операциясы орындалған кезден бастап 10 жұмыс күні ішінде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.12.OPR.031) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жібереді.

3. Процедуры получения дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
Процедура "Предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.009)
89. Схема выполнения процедуры "Предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.009) представлена на рисунке 14.
Рис. 14. Схема выполнения процедуры "Предоставление в Комиссию
дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере"
(P.SS.12.PRC.009)
90. Процедура "Предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.009) выполняется при необходимости получения Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере.
91. Первой выполняется операция "Запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.028), по результатам выполнения которой Комиссией формируется и направляется в уполномоченный орган запрос на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере.
92. При получении уполномоченным органом запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере выполняется операция "Прием и обработка запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.029), по результатам выполнения которой уполномоченный орган выполняет обработку указанного запроса, а в Комиссию направляется уведомление о результате обработки запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере.
93. При получении Комиссией уведомления о результате обработки запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.030), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
94. В течение 10 рабочих дней с момента выполнения операции "Прием и обработка запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.029) выполняется операция "Направление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.031), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

95. Комиссия уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.032) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады, ал уәкілетті органға Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
96. Уәкілетті орган Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.12.OPR.033) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
97. Комиссияға сұрау салу бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама беру "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру" (P.SS.12.PRC.009) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
98. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру" (P. SS.12.PRC.(009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 43-кестеде келтірілген.
43-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру" (P. SS.12.PRC.(009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.OPR.028
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияға сұрау салу
осы Қағидалардың 44-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.029
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 45-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.030
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 46-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.031
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға жіберу
осы Қағидалардың 47-кестесінде келтірілген

95. При получении Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.032), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере.
96. При получении уполномоченным органом уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.033), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
97. Результатом выполнения процедуры "Предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.009) является предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере по запросу или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
98. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Предоставление в Комиссию дополнительных сведений
о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.009), приведен в таблице 43.
Таблица 43
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.009)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.OPR.028
запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
приведено в таблице 44 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.029
прием и обработка запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
приведено в таблице 45 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.030
получение уведомления о результате обработки запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
приведено в таблице 46 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.031
направление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
приведено в таблице 47 настоящих Правил

P.SS.12.OPR.032
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 48-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.033
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 49-кестесінде келтірілген
44-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияға сұрау салу" (P.SS.12.OPR.028) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.028
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияға сұрау салу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салудың қажетті өлшемдерін көрсете отырып, уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер беруге сұрау салуды қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге сұрау салуы уәкілетті органға жіберілді
45-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P.SS.12.OPR.029) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.029
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуы" (P. SS.12.OPR.028) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге сұрау салуын қабылдайды, оны Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді және Уәкілетті органдар мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жібереді.
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуы өңделді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама Комиссияға жіберілді
46-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.12.OPR.030) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.030
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P.SS.12.OPR.029) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді
47-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.12.OPR.031) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.031
2
Операцияның атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

P.SS.12.OPR.032
прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
приведено в таблице 48 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.033
получение уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
приведено в таблице 49 настоящих Правил
Таблица 44
Описание операции "Запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.028)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.028
2
Наименование операции
запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет запрос на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере в уполномоченный орган с указанием необходимых параметров запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере направлен в уполномоченный орган
Таблица 45
Описание операции "Прием и обработка запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.029)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.029
2
Наименование операции
прием и обработка запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (операция "Запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.028))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере, проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией и направляет в Комиссию уведомление о результате обработки запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере обработан, уведомление о результате обработки запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере направлено в Комиссию
Таблица 46
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.030)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.030
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (операция "Прием и обработка запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.029))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате обработки запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере обработано
Таблица 47
Описание операции "Направление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.031)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.031
2
Наименование операции
направление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения

уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуы қабылданған кезден бастап 10 жұмыс күні ішінде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P. SS.12.OPR.029) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама Комиссияға жіберілді.
48-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.032) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.032
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P. SS.12.OPR.031) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қабылдайды, оларды Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама алынды және өңделді, Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
49-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.12.OPR.033) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.033
2
Операцияның атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

выполняется в течение 10 рабочих дней с момента приема запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (операция "Прием и обработка запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.029))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в Комиссию
Таблица 48
Описание операции "Прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.032)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.032
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Направление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.031))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
7
Результаты
дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены и обработаны, уведомление о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере направлено в уполномоченный орган
Таблица 49
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.033)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.033
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения

Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.032) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

выполняется при получении уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (операция "Прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.032))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере обработано

"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру" (P. SS.12.PRC.010) рәсімі
99. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру" (P.SS.12.PRC.010) рәсімінің орындалу схемасы 15-суретте ұсынылған.
15-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру" (P.SS.12.PRC.010) рәсімінің орындалу схемасы
100. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру" (P.SS.12.PRC.010) рәсімі хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады.
101. Бірінші "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді беруге уәкілетті органның сұрау салуы" (P.SS.12.OPR.034) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
102. Уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге сұрау салуды алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P. SS.12.OPR.035) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган көрсетілген сұрау салуды өңдеуді орындайды, ал уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
103. Хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.12.OPR.036) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
104. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P. SS.12.OPR.035) операциясы орындалған кезден бастап 10 жұмыс күні ішінде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P. SS.12.OPR.037) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жібереді.

Процедура "Предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.010)
99. Схема выполнения процедуры "Предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.010) представлена на рисунке 15.
Рис. 15. Схема выполнения процедуры "Предоставление в уполномоченный
орган дополнительных сведений о временной карантинной
фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.010)
100. Процедура "Предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.010) выполняется при необходимости получения уведомляемым уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере.
101. Первой выполняется операция "Запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.034), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом формируется и направляется в уполномоченный орган запрос на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере.
102. При получении уполномоченным органом запроса на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере выполняется операция "Прием и обработка запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.035), по результатам выполнения которой уполномоченный орган выполняет обработку указанного запроса, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере.
103. При получении уведомляемым уполномоченным органом уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.036), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
104. В течение 10 рабочих дней с момента выполнения операции "Прием и обработка запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.035) выполняется операция "Направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.037), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченный орган дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

105. Хабарланатын уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.038) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады, ал уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
106. Уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.12.OPR.039) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
107. Хабарланатын уәкілетті органға сұрау салу бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны беру "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру" (P.SS.12.PRC.010) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
108. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру" (P.SS.12.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 50-кестеде келтірілген.
50-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру" (P.SS.12.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.OPR.034
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді беруге уәкілетті органның сұрау салуы
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.035
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 52-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.036
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 53-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.037
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
осы Қағидалардың 54-кестесінде келтірілген

105. При получении уведомляемым уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.038), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере.
106. При получении уполномоченным органом уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.039), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
107. Результатом выполнения процедуры "Предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.010) является предоставление в уведомляемый уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере по запросу или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
108. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.010), приведен в таблице 50.
Таблица 50
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.PRC.010)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.OPR.034
запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
приведено в таблице 51 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.035
прием и обработка запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
приведено в таблице 52 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.036
получение уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
приведено в таблице 53 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.037
направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
приведено в таблице 54 настоящих Правил

P.SS.12.OPR.038
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 55-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.039
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 56-кестесінде келтірілген
51-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді беруге уәкілетті органның сұрау салуы" (P.SS.12.OPR.034) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.034
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді беруге уәкілетті органның сұрау салуы
3
Орындаушы
хабарланатаны уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салудың қажетті өлшемдерін көрсете отырып, уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді беруге уәкілетті органның сұрау салуы уәкілетті органға жіберілді
52-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P.SS.12.OPR.035) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.035
2
Операцияның атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуы" (P. SS.12.OPR.034) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын қабылдайды, оны Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді және Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарланатын уәкілетті органға хабарлама жібереді.
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуы өңделді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
53-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.12.OPR.036) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.036
2
Операцияның атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P. SS.12.OPR.035) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
54-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P. SS.12.OPR.037) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.037
2
Операцияның атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

P.SS.12.OPR.038
прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
приведено в таблице 55 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.039
получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
приведено в таблице 56 настоящих Правил
Таблица 51
Описание операции "Запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.034)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.034
2
Наименование операции
запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет запрос на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере в уполномоченный орган с указанием необходимых параметров запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере направлен в уполномоченный орган
Таблица 52
Описание операции "Прием и обработка запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.035)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.035
2
Наименование операции
прием и обработка запроса дополнительной информации о временной фитосанитарной мере
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (операция "Запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.034))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель принимает запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере, проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и направляет в уведомляемый уполномоченный орган уведомление о результате обработки запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере обработан, уведомление о результате обработки запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере направлено в уполномоченный орган
Таблица 53
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.036)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.036
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (операция "Прием и обработка запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.035))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результате обработки запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
Таблица 54
Описание операции "Направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.037)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.037
2
Наименование операции
направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения

уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуы қабылданған кезден бастап 10 жұмыс күні ішінде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P.SS.12.OPR.035) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама хабарланатын уәкілетті органға жіберілді
55-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.12.OPR.038) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.038
2
Операцияның атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.12.OPR.037) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қабылдайды, оларды Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама алынды және өңделді, уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
56-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.12.OPR.039) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.039
2
Операцияның атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

выполняется в течение 10 рабочих дней с момента приема запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (операция "Прием и обработка запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.035))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уведомляемый уполномоченный орган дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 55
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.038)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.038
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.037))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель принимает дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
7
Результаты
дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены и обработаны, уведомление о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере направлено в уполномоченный орган
Таблица 56
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.039)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.039
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения

уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.12.OPR.038) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

выполняется при получении уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (операция "Прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.OPR.038))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере обработано

4. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу рәсімдері
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу" (P.SS.12.PRC.011) рәсімі
109. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу" (P.SS.12.PRC.011) рәсімінің орындалу схемасы 16-суретте ұсынылған.
16-сурет. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу" (P.SS.12.PRC.011) рәсімінің орындалу схемасы
110. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу" (P.SS.12.PRC.011) рәсімі уәкілетті органның уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алуы мақсатында орындалады.
111. Бірінші "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.12.OPR.040) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер беруге сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
Берілген өлшемдерге байланысты сұрау салудың 2 түрін қалыптастыруға болады:
1) уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында қамтылған мәліметтерді толық көлемде беруге сұрау салу;
2) белгілі бір күнгі жағдай бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында қамтылған көрсетілген мәліметтерді беруге сұрау салу.
112. Комиссия уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді беруге сұрау салуды алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді өңдеу және беру" (P.SS.12.OPR.041) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұратылатын мәліметтер қалыптастырылып, уәкілетті органға ұсынылады немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі..
113. Уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.12.OPR.042) операциясы орындалады.

4. Процедуры получения сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
Процедура "Получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.PRC.011)
109. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.PRC.011) представлена на рисунке 16.
Рис. 16. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего
информационного ресурса сведений о временных карантинных
фитосанитарных мерах" (P.SS.12.PRC.011)
110. Процедура "Получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.PRC.011) выполняется в целях получения уполномоченным органом сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах.
111. Первой выполняется операция "Запрос сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.040), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на предоставление сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах.
В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
1) запрос на предоставление сведений, содержащихся в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, в полном объеме;
2) запрос на предоставление указанных сведений, содержащихся в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, по состоянию на определенную дату.
112. При получении Комиссией запроса на предоставление сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах выполняется операция "Обработка и предоставление сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.041), по результатам выполнения которой формируются и предоставляются в уполномоченный орган запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
113. При получении уполномоченным органом сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.042).

114. Уәкілетті органның уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алуы "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу" (P. SS.12.PRC.011) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
115. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу" (P.SS.12.PRC.(011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 57-кестеде келтірілген.
57-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу" (P.SS.12.PRC.(011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.12.OPR.040
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 58-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.041
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді өңдеу және беру
осы Қағидалардың 59-кестесінде келтірілген
P.SS.12.OPR.042
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 60-кестесінде келтірілген
58-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.12.OPR.040) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.040
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан толық көлемде алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда жаңарту күні мен уақыты көрсетілмейді. Белгілі бір күнгі және уақыттағы жағдай бойынша мәліметтер алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсын жаңарту күні мен уақыты көрсетілуге тиіс. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына енгізілген мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтердің негізінде сұрау салуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерге сұрау салу Комиссияға жіберілді
59-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді өңдеу және беру" (P.SS.12.OPR.041) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.041
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді өңдеу және беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерге сұрау салу" (P. SS.12.OPR.040) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген өлшемдерге сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға ұсынады. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан толық ақпарат берілген кезде уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында сақталатын барлық жазбаларды беру жүзеге асырылады. Көрсетілген күнгі және уақыттағы жағдай бойынша мәліметтер ұсынылған кезде сұрау салуда көрсетілген күнгі және уақыттағы жағдай бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсындағы мәліметтерді іріктеу жүзеге асырылады. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді таңдау барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде уәкілетті органға сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
7
Нәтижелер
уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер жіберілді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберілді
60-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.12.OPR.042) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.OPR.042
2
Операцияның атауы
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді өңдеу және беру" (P. SS.12.OPR.041) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді немесе сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер не сұрау салу өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама өңделді
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

114. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.PRC.011) является получение уполномоченным органом сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
115. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.PRC.011), приведен в таблице 57.
Таблица 57
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.PRC.011)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.12.OPR.040
запрос сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
приведено в таблице 58 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.041
обработка и предоставление сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
приведено в таблице 59 настоящих Правил
P.SS.12.OPR.042
прием и обработка сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
приведено в таблице 60 настоящих Правил
Таблица 58
Описание операции "Запрос сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.040)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.040
2
Наименование операции
запрос сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия уполномоченными органами и Комиссией.
При возникновении необходимости получения сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах в полном объеме, дата и время актуализации в запросе не указывается.
При возникновении необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату и время в запросе должна указываться дата и время актуализации общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах.
При возникновении необходимости получения сведений, включенных в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах направлен в Комиссию
Таблица 59
Описание операции "Обработка и предоставление сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.041)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.041
2
Наименование операции
обработка и предоставление сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (операция "Запрос сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.040))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и предоставляет в уполномоченный орган сведения из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При предоставлении полной информации из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах осуществляется предоставление всех записей, хранящихся в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах.
При предоставлении сведений по состоянию на указанную дату и время осуществляется выборка сведений, содержащихся в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах, по состоянию на дату и время, указанную в запросе. Выбор сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах осуществляется по всем странам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе.
При отсутствии в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган направлены сведения из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 60
Описание операции "Прием и обработка сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.042)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.OPR.042
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и предоставление сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.OPR.041))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

116. Жалпы процесс процедураларын орындау кезінде деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілуі мүмкін емес ерекше жағдайлар болуы мүмкін. Бұл техникалық ақаулар, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателері туындаған кезде және басқа жағдайларда болуы мүмкін.
117. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателері туындаған жағдайда уәкілетті орган қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенттеріне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкессіздігі анықталған жағдайда уәкілетті орган анықталған қатені белгіленген тәртіпке сәйкес жою үшін қажетті шаралар қабылдайды.
118. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-бірін және Комиссияны осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне жататын уәкілетті органдар туралы хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 128 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
"Карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер уәкілетті органдарының уақытша санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу кезіндегі өзара іс-қимыл жасау тәртібі туралы" 2016 жылғы 16 мамырдағы № 149 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақта өсімдіктер карантинін қамтамасыз ету туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімі;

116. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
117. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентами информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки
в соответствии с установленным порядком.
118. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 228
Регламент
информационного взаимодействия
между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 г.;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2016 г. № 149 "О Порядке взаимодействия уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза при введении временных санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер";
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318 "Об обеспечении карантина растений в Евразийском экономическом союзе";

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің бірыңғай тізбесін бекіту туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы № 158 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің анықтамалығы туралы" 2017 жылғы 8 маусымдағы № 62 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың жалпы процестердің интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасуы туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өз рөлін біркелкі қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдерді және операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар

Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 158 "Об утверждении единого перечня карантинных объектов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июня 2017 г. № 62 "О справочнике карантинных объектов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия

5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқық беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір мәнмәтінде ажыратылмайтын болып есептелетін электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"жалпы процестің ақпараттық нысанының жай-күйі" – ақпараттық объектіні оның қолданылу циклінің белгілі бір сатысында сипаттайтын және жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашы операция", "қабылданатын операция", "респондент", "жалпы процестің хабарламасы" және "жалпы процесс транзакциясы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесті Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
Мәліметтердің иесі
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді ұсынады;
сұрау салу бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер береді
уәкілетті орган (P.SS.12.ACT.001)
Үйлестіруші
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер алады;
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерге сұрау салуды және алуды жүзеге асырады;
хабарланатын уәкілетті орган (P.ACT.001)
Мәліметтерді жіберуші
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсынады
хабарланатын уәкілетті орган (P.SS.12.ACT.002)
Мәліметтерді тұтынушы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алады
уәкілетті орган (P.SS.12.ACT.001)

5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 09 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
Владелец сведений
представляет сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах;
предоставляет дополнительные сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах по запросу
уполномоченный орган (P.SS.12.ACT.001)
Потребитель сведений
получает сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах;
осуществляет запрос и получение дополнительных сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
уведомляемый уполномоченный орган (P.SS.12.ACT.002)
Отправитель сведений
представляет сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
уведомляемый уполномоченный орган (P.SS.12.ACT.002)
Получатель сведений
получает сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
уполномоченный орган (P.SS.12.ACT.001)

2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес Одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) арасында жүзеге асырылады:
1) уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
2) уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
3) уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдері.
Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процесс құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындаудың тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылардың арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлесімді ету мақсатында хабарламалармен алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялардың және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакцияларының арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде бастамашы ол жүзеге асыратын операция (бастамашы операция) шеңберінде респондентке хабарлама-сұрау салуды жібереді, респондент оған жауап ретінде ол жүзеге асыратын операция (қабылданатын операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты хабарлама-жауап жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі - Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.
11. Жалпы процесс транзакциясы осы Регламентте айқындалғанындай жалпы процесс транзакциясының берілген өлшемдеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер тобының шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами по карантину растений государств – членов Союза (далее – уполномоченный орган) в соответствии с процедурами общего процесса:
1) процедуры представления сведений о временной карантинной фитосанитарной мере;
2) процедуры представления сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры;
3) процедуры получения дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между
уполномоченными органами
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур

1. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілері операциялары, аралық және нәтиже көрсетуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы
2-кесте
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциясының тізбесі
р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

1. Информационное взаимодействие при представлении в уполномоченный орган сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении в уполномоченный орган сведений о временной карантинной фитосанитарной мере представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении
в уполномоченный орган сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при представлении в уполномоченный орган сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.12.PRC.002)
1.1
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу (P.SS.12.OPR.001)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
(P.SS.12.OPR.007)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
(P.SS.12.OPR.006)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер
(P.SS.12.BEN.001): мәліметтер өңделді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.12.TRN.008)
2
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.12.PRC.004)
2.1
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу (P.SS.12.OPR.012)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
(P.SS.12.OPR.014)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
(P.SS.12.OPR.013)

Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.PRC.002)
1.1
направление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.005).
получение уведомления о результате обработки сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.007)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения направлены
прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.006)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения обработаны
представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.TRN.008)
2
Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.PRC.004)
2.1
направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.012).
получение уведомления о результате обработки сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.014)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения направлены
прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.013)

уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер өңделді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.12.TRN.009)
3
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.12.PRC.006)
3.1
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу (P.SS.12.OPR.019)

сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения обработаны
представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.TRN.009)
3
Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.PRC.006)
3.1
направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.019).

уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.12.OPR.021)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға қабылдауы және өңдеуі
(P.SS.12.OPR.020)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер өңделді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.12.TRN.010)
2. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілері операциялары, аралық және нәтиже көрсетуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы
3-кесте
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциясының тізбесі
р/с№
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.021)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения направлены
прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.020)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения обработаны
представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.TRN.010)
2. Информационное взаимодействие при представлении в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении
в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной
карантинной фитосанитарной меры
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.12.PRC.008)
1.1
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу (P.SS.12.OPR.025)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеуі нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.12.OPR.027)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): қарау нәтижелері жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі (P.SS.12.OPR.026)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): қарау нәтижелері өңделді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
(P.SS.12.TRN.011)
3. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті орган алған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл

Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.PRC.008)
1.1
направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.025).
получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.027)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): результаты рассмотрения направлены
прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.026)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): результаты рассмотрения обработаны
представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.TRN.011)
3. Информационное взаимодействие при получении уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере

14. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті орган алған кездегі жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілері операциялары, аралық және нәтиже көрсетуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
4-сурет. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті орган алған кездегі жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
4-кесте
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті орган алған кездегі жалпы процесс транзакциясының тізбесі
р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

14. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении
уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной
фитосанитарной мере
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при получении уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру (P.SS.12.PRC.010)
1.1
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуы (P.SS.12.OPR.034)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.12.OPR.036)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер
(P.SS.12.BEN.001):
қосымша мәліметтерге сұрау салу жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу
(P.SS.12.OPR.035)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001):
қосымша мәліметтерге сұрау салу өңделді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуы (P.SS.12.TRN.012)
1.2
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жіберу (P.SS.12.OPR.037) уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның өңдеуі нәтижесі туралы хабарлама алу
(P.SS.12.OPR.033)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001):
қосымша мәліметтер жоқ; уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): қосымша мәліметтер жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
(P.SS.12.OPR.038)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): қосымша мәліметтер өңделді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру (P.SS.12.TRN.013)
VI. Жалпы процесс хабарламасының сипаттамасы
15. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 6-кестеде келтірілген. Хабарлардың құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасының тиісті құрылымына сілтеме 5-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
5-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.12.MSG.011
уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (R.SM.SS.12.001)

Предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.PRC.010)
1.1
запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.OPR.034).
получение уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.OPR.036)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): запрос дополнительных сведений направлен
прием и обработка запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.OPR.035)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): запрос дополнительных сведений обработан
запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.TRN.012)
1.2
направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.OPR.037).
получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.OPR.039)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): дополнительные сведения отсутствуют;
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): дополнительные сведения направлены
прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.OPR.038)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): дополнительные сведения обработаны
предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.TRN.013)
VI. Описание сообщений общего процесса
15. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 5. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 5.
Таблица 5
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.12.MSG.011
сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры в уполномоченный орган
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (R.SM.SS.12.001)

P.SS.12.MSG.012
уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер
(R.SM.SS.12.001)
P.SS.12.MSG.013
уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер
(R.SM.SS.12.001)
P.SS.12.MSG.004
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SS.12.MSG.014
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы уәкілетті органға мәліметтерге
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер
(R.SM.SS.12.003)
P.SS.12.MSG.015
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерге уәкілетті органның сұрау салуы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер
(R.SM.SS.12.002)
P.SS.12.MSG.016
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерге уәкілетті органның сұрау салуы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер
(R.SM.SS.12.002)
P.SS.12.MSG.010
мәліметтердің жоқ екені туралы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
VII. Жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.TRN.008) жалпы процестің транзакциясы

P.SS.12.MSG.012
сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры в уполномоченный орган
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (R.SM.SS.12.001)
P.SS.12.MSG.013
сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в уполномоченный орган
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (R.SM.SS.12.001)
P.SS.12.MSG.004
уведомление о результате обработки
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.12.MSG.014
сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры в уполномоченный орган
сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (R.SM.SS.12.003)
P.SS.12.MSG.015
запрос уполномоченного органа дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (R.SM.SS.12.002)
P.SS.12.MSG.016
дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере в уполномоченный орган
дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (R.SM.SS.12.002)
P.SS.12.MSG.010
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.008)

16. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.12.TRN.001) жалпы процестің транзакциясы бастамашының респондентке уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 5-кестеде келтірілген.
5-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" жалпы процестің транзакциясын орындаудың схемасы (P.SS.12.TRN.008)
6-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.008)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.12.TRN.008
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001):
мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері:
алуды растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 минут
жауапты күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашы хабар
Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер (P.SS.12.MSG.001)
жауап хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (P.SS.12.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарының өлшемдері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімінде көзделген жағдайларды қоспағанда)
(P.SS.12.MSG.001)
жоқ (P.SS.12.MSG.004)
ЭЦҚ-сы қате электрондық құжатты беру

16. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.008) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление в
уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной
фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.008)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.008)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.008
2
Наименование транзакции общего процесса
представление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление в уполномоченный орган сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры в уполномоченный орган (P.SS.12.MSG.011)
ответное сообщение
уведомление о результате обработки (P.SS.12.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) (P.SS.12.MSG.011)
нет (P.SS.12.MSG.004)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

2. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.009)
17. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.002) бастамашының респондентке уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 7-кестеде келтірілген.
6-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы
7-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.009)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.TRN.009
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

2. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.009)
17. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.009) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.
Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Представление в уполномоченный орган сведений об изменении
временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.009)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.009)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.009
2
Наименование транзакции общего процесса
представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

3. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.010)
18. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.003) бастамашының уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 8-кестеде келтірілген.
7-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы (P.SS.12.TRN.010)
8-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.010)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.TRN.010
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Ден қоюшы рөл
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі

3. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.010)
18. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.010) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление в
уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной
фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.010)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.010)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.010
2
Наименование транзакции общего процесса
представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

4. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" жалпы процестің транзакциясы (P.SS.12.TRN.011)
19. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" жалпы процестің транзакциясы (P.SS.12.TRN.011) бастамашының респондентке уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 9-кестеде келтірілген.
8-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" жалпы процестің транзакциясын орындаудың схемасы (P.SS.12.TRN.011)
9-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.011)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі

4. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.011)
19. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.011) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление в
уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения
временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.011)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.011)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.011
2
Наименование транзакции общего процесса
представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

5. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуы" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.012)
20. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуы" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.012) бастамашының респондентке уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді беруге сұрау салуды беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 10-кестеде келтірілген.
9-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуы" жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы (P.SS.12.TRN.012)
11-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуы" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.012)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.TRN.012
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуы
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуы
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

5. Транзакция общего процесса "Запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.012)
20. Транзакция общего процесса "Запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.012) выполняется для передачи инициатором респонденту запроса на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.
Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных
сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.012)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.012)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.012
2
Наименование транзакции общего процесса
запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка запроса уполномоченного органа на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): қосымша мәліметтерге сұрау салу өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері:
алуды растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 минут
жауапты күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабарлама
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерге уәкілетті органның сұрау салуы (P.SS.12.MSG.015)
жауап хабарлама

сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): запрос дополнительных сведений обработан
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос уполномоченного органа дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.MSG.015)
ответное сообщение

өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (P.SS.12.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының өлшемдері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ-сы қате электрондық құжатты беру
6. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.013)
22. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.013) бастамашының респондентке сұрау салу бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 10-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 11-кестеде келтірілген.
10-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру" жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы (P.SS.12.TRN.013)
12-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.013)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.TRN.013
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

уведомление о результате обработки (P.SS.12.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.013)
21. Транзакция общего процесса "Предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.013) выполняется для передачи инициатором респонденту дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.
Рис. 10. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной
карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.013)
Таблица 11
Описание транзакции общего процесса "Предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.013)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.013
2
Наименование транзакции общего процесса
предоставление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): қосымша мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері:
алуды растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 минут
жауапты күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашы хабар
мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.SS.12.MSG.010)
Уәкілетті орган уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер
(P.SS.12.MSG.016)
жауап хабар
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (P.SS.12.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының өлшемдері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімінде көзделген жағдайларды қоспағанда) (P.SS.12.MSG.010, P.SS.12.MSG.016)
жоқ (P.SS.12.MSG.004)
ЭЦҚ-сы қате электрондық құжатты беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда іс-қимыл тәртібі
22. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар орын алуы мүмкін, ол кезде деректерді өңдеуді қалыпты режимде жүргізілмеуі мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық ақаулар, күту уақыты аяқталуы кезінде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу бойынша ұсынымдар алуы үшін Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 12-кестеде келтірілген.
23. Уәкілетті орган оған байланысты қателік туралы хабар алынған хабардың электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің IX бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылау талаптарына сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда уәкілетті орган анықталған қателіктерді жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаған жағдайда, уәкілетті орган Одақтың ақпараттық жүйесінің интеграциялық жүйесін қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайдың сипаттамасымен хабар жібереді.
12-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимылдар
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдайдың туындауы кезіндегі іс-қимылдардың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталаулар саны аяқталғаннан кейін жауап-хабарды алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық ақаулар немесе бағдарламалық қамсыздандырудың жүйелік қателігі
ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне хабар қалыптастырылған жазылған сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарламаны алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясы бастамашысы қолданылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіру немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңарту қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілген, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылған болса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар
26. "Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер" (P.SS.12.MSG.011) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.12.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде келтірілген.
13-кесте

сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): дополнительные сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.12.MSG.010)
дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере в уполномоченный орган (P.SS.12.MSG.016)
ответное сообщение
уведомление о результате обработки (P.SS.12.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) (P.SS.12.MSG.010, P.SS.12.MSG.016)
нет (P.SS.12.MSG.004)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
22. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 12.
23. Уполномоченный орган проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной системы информационной системы Союза.
Таблица 12
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений). Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений
24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры в уполномоченный орган" (P.SS.12.MSG.011), приведены в таблице 13.
Таблица 13

"Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер" (P.SS.12.MSG.011) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.12.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
егер "Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDoc​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес келмесе, онда электрондық хабарламаның құрылымында "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы беріледі, бұл ретте бір данасы орыс тілінде толтырылуы тиіс және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:​Phytosanitary​Measure​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Тіл коды" (csdo:​Language​Code) деректемесінің мәні "ru" мәніне ие болуға тиіс, ал басқа данасы электрондық хабарлама жіберетін мүше мемлекеттің мемлекеттік тілінде толтырылуы тиіс "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тіл коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні осы мүше мемлекеттің мемлекеттік тілінің мәніне сәйкес келуі тиіс. егер "Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDoc​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес келсе, онда электрондық хабарлама құрылымында "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің бір данасы беріледі және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тіл коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні "ru" мәніне ие болуға тиіс
2
электрондық хабарламада "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы берілген жағдайда, оның құрамындағы барлық толтырылатын деректемелердің мәні бір-біріне сәйкес келуі тиіс, ал осы Регламенттің 13-кестесінің 3 – 24-талаптары "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы үшін қолданылады
3
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
4
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылмайды
5
"Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:​Phytosanitary​Measure​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:​Measure​Control​Id) деректемелер жиынтықтарының мәндері "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған, хабарды қабылдайтын жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесінің бірде-бір жазбасымен сәйкес келмеуі тиіс
6

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры в уполномоченный орган" (P.SS.12.MSG.011)
Код требования
Формулировка требования
1
если значение ревизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) не соответствует значению "RU", то в структуре электронного сообщения передается два экземпляра реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details), при этом один экземпляр должен быть заполнен на русском языке и значение реквизита "Код языка"
(csdo: Language Code) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) должно иметь значение "ru", а другой экземпляр должен быть заполнен на государственном языке государства-члена, направляющего электронное сообщение, и значение реквизита "Код языка" (csdo: Language Code) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) должно соответствовать значению государственного языка этого государства-члена.
Если значение ревизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) соответствует значению "RU", то в структуре электронного сообщения передается один экземпляр реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details), и значение реквизита "Код языка"
(csdo: Language Code) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details) должно иметь значение "ru"
2
в случае передачи в электронном сообщении двух экземпляров реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details), значения всех заполняемых реквизитов в его составе должны соответствовать друг другу, а требования 3 – 24 таблицы 13 настоящего Регламента применяются для обоих экземпляров реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details)
3
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
4
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
5
значения совокупности реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure DocDetails) и "Идентификатор контрольной (надзорной) меры"
(smsdo: Measure ControlId) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details) не должны совпадать ни с одной записью информационной системы участника общего процесса, принимающего сообщение, в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен
6

егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық сыныптауышынан елдің кодына сәйкес келуі тиіс, ал "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутының (codeListId атрибуты) мәні оның құрамында Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
7
егер "Тіл коды" (csdo:LanguageCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 639-1 сәйкес тілдер кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын тілдер сыныптауышынан тіл кодына сәйкес келуі тиіс
8
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Шараның атауы" (smsdo:MeasureName), "Сипаттама" (csdo:DescriptionText), "Шараны енгізу үшін негіз" (smcdo: MeasureInitiationBasisDetails), "Уақытша шараның негіздемесі" (smsdo:MeasureJustificationText) деректемелері толтырылуы тиіс, ал "Соңғы күн" (csdo:Endate) деректемесі толтырылмайды
9
"Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында мынадай деректемелер толтырылуы тиіс: "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Құжат түрінің атауы" (csdo:Docindname), "Құжаттың атауы" (csdo:DocName), "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate), "Құжаттың нөмірі" (csdo: DocId)
10
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының анықтамалығы Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізілген кезде "Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo: AuthorityId) деректемесі міндетті түрде толтырылады және оның мәні мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның көрсетілген анықтамалықтан кодына сәйкес келуі тиіс. Өзге жағдайда "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:​Authority​Name) деректемесі толтырылуы тиіс
11
егер "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:Phytosanitary​Measure​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы шараны енгізуді регламенттейтін құжат" (smcdo:InitialMeasure​Doc​Details) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Құжат түрінің атауы" (csdo:Docindname), "Құжаттың атауы" (csdo:DocName), "Құжаттың нөмірі" (csdo: DocId), "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері толтырылуы тиіс, сондай-ақ "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasure​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:Measure​Control​Ref​Id) деректемесі толтырылуы тиіс
12
егер "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:Phytosanitary​Measure​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы шараны енгізуді регламенттейтін құжат" (smcdo:InitialMeasure​Doc​Details) деректемесі толтырылса, онда хабарды қабылдайтын жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесінде "Бастапқы шараны енгізуді регламенттейтін құжат" (smcdo:InitialMeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:Measure​Control​Ref​Id) деректемелерінің дәл сондай мәндерімен мәліметтер болуы тиіс
13
"Шараны енгізу үшін негіз" (smcdo:​Measure​Initiation​Basis​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы барлық деректемелер толтырылуы тиіс
14
"Уақытша карантиндік фитосанитарлық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasure​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні" "1" – уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу мәніне сәйкес келуі тиіс
15
егер "Уақытша карантиндік фитосанитарлық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Карантиндік объект туралы мәліметтер" (smcdo:QuarantineObjectDetails) деректемесі толтырылса, онда Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде карантиндік объектілер анықтамалығының болмауы жағдайынан басқа, "Карантиндік объектінің коды" (smcdo:QuarantineObjectCode) деректемесі оның құрамында міндетті түрде толтырылады. Бұл жағдайда мынадай деректемелер толтырылуы тиіс: "Карантиндік объектінің атауы" (smsdo:​Quarantine​Object​Name), "Карантиндік объектінің халықаралық ғылыми атауы" (smsdo:​Quarantine​Object​Scientific​Name), "Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі" (smsdo:​Quarantine​Object​Status​Indicator)
16
егер "Карантиндік объект туралы мәліметтер" (smcdo:QuarantineObjectDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі" (smsdo:​Quarantine​Object​Status​Indicator) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"0" – жоқ;
"1" – шектеулі таралған
17
егер "Карантиндік фитосанитарлық бақылауға (қадағалауға) жататын өнім туралы мәліметтер" (smcdo:​Phytosanitary​Product​Details) күрделі деректемесінің құрамында "ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды" (csdo:CommodityCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасынан (ЕАЭО СЭҚ ТН) ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар түрінің кодына сәйкес келуі тиіс
18
егер "Уақытша карантиндік фитосанитарлық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тауар өндіруші" (smcdo:ManufacturerDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында мынадай деректемелер толтырылуы тиіс:
"Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Ұйымдастыру-құқықтық нысанының атауы" (csdo:​Business​Entity​Type​Name), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші" (csdo:​Business​Entity​Id),
"Мекенжай" (ccdo:​Subject​Address​Details), "Байланыс деректемесі"
(ccdo:​Communication​Details) және "Өндірістік алаң"
(smcdo:​Organization​Manufacturing​Site​Details)
19
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізілген кезде "Сәйкестендіру әдісі" атрибутының (kindId атрибуты) мәні көрсетілген анықтамалықтың шаруашылық жүргізуші субъектілерін сәйкестендіру әдісінің кодына сәйкес келуі тиіс
20
егер "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесі немесе "Мекенжай" (ccdo:ObjectAddressDetails) деректемесі толтырылса, онда олардың құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Қала" (csdo:CityName) немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName), "Көше" (csdo:StreetName) және "Үйдің нөмірі" (csdo: BuildingNumberId) деректемелері толтырылуы тиіс
21
егер "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"1" – тіркелген мекенжайы;
"2" – нақты мекенжайы;
"3" – пошта мекенжайы
22
егер "Байланыс деректемесі" (ccdo: CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"TE" – телефон;
"EM" – электрондық пошта;
"FX" – факс
23
егер "Өндірістік алаң" (smcdo:OrganizationManufacturingSiteDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName), "Жүзеге асырылатын қызмет түрінің атауы" (smsdo:EnterpriseActivityKindName) деректемелері толтырылуы тиіс
24

если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
7
если реквизит "Код языка" (csdo: LanguageCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду языка из классификатора языков, содержащего перечень кодов и наименований языков в соответствии с ISO 639-1
8
реквизиты "Наименование меры" (smsdo: Measure Name), "Описание"
(csdo: Description Text), "Основание для введения меры"
(smcdo: Measure Initiation Basis Details), "Обоснование временной меры"
(smsdo: Measure Justification Text) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) должны быть заполнены, а реквизит "Конечная дата" (csdo: End Date) не заполняется
9
в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) должны быть заполены следующие реквизиты: "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование вида документа" (csdo: Doc Kind Name), "Наименование документа" (csdo: Doc Name), "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date), "Номер документа" (csdo: DocId)
10
при включении справочника органов Евразийского экономического союза в реестр нормативно-справочной информации Союза реквизит "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена"
(csdo: AuthorityId) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) заполняется обязательно и его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из указанного справочника. В ином случае должен быть заполнен реквизит "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Name)
11
если реквизит "Документ, регламентирующий введение исходной меры"
(smcdo: Initial Measure DocDetails) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) заполнен, то в его составе должны быть заполнены реквизиты "Код страны"
(csdo: Unified Country Code), "Наименование вида документа"
(csdo: Doc Kind Name), "Наименование документа" (csdo: Doc Name), "Номер документа" (csdo: Doc Id), "Дата документа"
(csdo: Doc Creation Date), а также должен быть заполнен реквизит "Идентификатор исходной контрольной (надзорной) меры"
(smsdo: Measure Control RefId) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details)
12
если реквизит "Документ, регламентирующий введение исходной меры"
(smcdo: Initial Measure Doc Details) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) заполнен, то в информационной системе участника общего процесса, принимающего сообщение, должны содержаться сведения с такими же значениями реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение исходной меры" (smcdo: Initial Measure Doc Details) и "Идентификатор исходной контрольной (надзорной) меры" (smsdo: Measure Control RefId) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details)
13
все реквизиты в составе сложного реквизита "Основание для введения меры" (smcdo: Measure Initiation Basis Details) должны быть заполнены
14
значение реквизита "Код статуса" (csdo: Status Code) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) должно соответствовать значению:
"1" – введение временной карантинной фитосанитарной меры
15
если реквизит "Сведения о карантинном объекте"
(smcdo: Quarantine Object Details) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) заполнен, то реквизит "Код карантинного объекта" (smcdo:QuarantineObjectCode) в его составе заполняется обязательно, кроме случая отсутствия справочника карантинных объектов в реестре нормативно-справочной информации Союза. В этом случае должны быть заполнены следующие реквизиты: "Название карантинного объекта" (smsdo: Quarantine Object Name), "Международное научное название карантинного объекта"
(smsdo: Quarantine Object Scientific Name), "Признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза"
(smsdo: Quarantine Object Status Indicator)
16
если реквизит "Признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза"
(smsdo: Quarantine Object Status Indicator) в составе сложного реквизита "Сведения о карантинном объекте" (smcdo: Quarantine Object​Details) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"0" – отсутствующий;
"1" – ограниченно распространенный
17
если реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС" (csdo:CommodityCode) в составе сложного реквизита "Сведения о продукции, подлежащей карантинному фитосанитарному контролю (надзору)"
(smcdo: Phytosanitary Product Details) заполнен, то его значение должно соответствовать коду вида товара по ТН ВЭД ЕАЭС из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
18
если реквизит "Производитель товара" (smcdo:ManufacturerDetails) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details) заполнен, то в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты: "Код страны"
(csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта"
(csdo: Business Entity Name), "Наименование организационно-правовой формы" (csdo: Business Entity Type Name), "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo: Business EntityId),
"Адрес" (ccdo: Subject Address Details), "Контактный реквизит"
(ccdo: Communication Details) и "Производственная площадка"
(smcdo: Organization Manufacturing Site Details)
19
при включении справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов в реестр нормативно-справочной информации Союза значение атрибута "Метод идентификации" (атрибут kindId) должно соответствовать коду метода идентификации хозяйствующих субъектов указанного справочника
20
если реквизит "Адрес" (ccdo: Subject Address Details) или реквизит "Адрес" (ccdo: Object Address Details) заполнены, то в их составах должны быть заполнены реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" (csdo:SettlementName), "Улица" (csdo:StreetName) и "Номер дома" (csdo:BuildingNumberId)
21
если реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – адрес регистрации;
"2" – фактический адрес;
"3" – почтовый адрес
22
если реквизит "Код вида связи" (csdo: Communication Channel Code) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"TE" – телефон;
"EM" – электронная почта;
"FX" – факс
23
если реквизит "Производственная площадка"
(smcdo: Organization Manufacturing Site Details) заполнен, то в его составе должны быть заполнены реквизиты "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Наименование вида осуществляемой деятельности" (smsdo: Enterprise Activity Kind Name)
24

егер "Экспорт елінің коды" (smsdo:​Exporter​Country​Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық сыныптауышынан елдің кодына сәйкес келуі тиіс, ал "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні оның құрамында Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс

если реквизит "Код страны экспорта" (smsdo: Exporter Country Code) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза

электрондық хабарламада "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы берілген жағдайда, оның құрамындағы барлық толтырылатын деректемелердің мәні бір-біріне сәйкес келуі тиіс, ал осы Регламенттің 14-кестесінің 3 – 24-талаптары "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы үшін қолданылады
3
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
4
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылмайды
5
хабарды қабылдайтын жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесінде "Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:​Measure​Doc​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:​Measure​Control​Id) деректемелерінің дәл сондай мәндерімен мәліметтер болуы тиіс, оларда "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған, ал "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні берілетін мәліметтердегі осы деректеменің мәнінен аз немесе оған тең
6
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық сыныптауышынан елдің кодына сәйкес келуі тиіс, ал "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутының (codeListId атрибуты) мәні оның құрамында Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
7
егер "Тіл коды" (csdo:LanguageCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 639-1 сәйкес тілдер кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын тілдер сыныптауышынан тіл кодына сәйкес келуі тиіс
8
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Шараның атауы" (smsdo:MeasureName), "Сипаттама" (csdo:DescriptionText), "Шараны енгізу үшін негіз"
(smcdo: MeasureInitiationBasisDetails), "Уақытша шараның негіздемесі" (smsdo:MeasureJustificationText) деректемелері толтырылуы тиіс, ал "Соңғы күн" (csdo:Endate) деректемесі толтырылмайды
9
"Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында мынадай деректемелер толтырылуы тиіс: "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Құжат түрінің атауы" (csdo:Docindname), "Құжаттың атауы" (csdo:DocName), "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate), "Құжаттың нөмірі" (csdo: DocId)
10
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының анықтамалығы Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізілген кезде "Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo: AuthorityId) деректемесі міндетті түрде толтырылады және оның мәні мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның көрсетілген анықтамалықтан кодына сәйкес келуі тиіс. Өзге жағдайда "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:​Authority​Name) деректемесі толтырылуы тиіс
11
егер "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:Phytosanitary​Measure​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы шараны енгізуді регламенттейтін құжат" (smcdo:InitialMeasure​Doc​Details) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Құжат түрінің атауы" (csdo:Docindname), "Құжаттың атауы" (csdo:DocName), "Құжаттың нөмірі" (csdo: DocId), "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері толтырылуы тиіс, сондай-ақ "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasure​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:Measure​Control​Ref​Id) деректемесі толтырылуы тиіс
12
егер "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:Phytosanitary​Measure​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы шараны енгізуді регламенттейтін құжат" (smcdo:InitialMeasure​Doc​Details) деректемесі толтырылса, онда хабарды қабылдайтын жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесінде "Бастапқы шараны енгізуді регламенттейтін құжат" (smcdo:InitialMeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:Measure​Control​Ref​Id) деректемелерінің дәл сондай мәндерімен мәліметтер болуы тиіс
13
"Шараны енгізу үшін негіз" (smcdo:​Measure​Initiation​Basis​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы барлық деректемелер толтырылуы тиіс
14
"Уақытша карантиндік фитосанитарлық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasure​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні" "2" – уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралардың өзгеруі мәніне сәйкес келуі тиіс
15
егер "Уақытша карантиндік фитосанитарлық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Карантиндік объект туралы мәліметтер" (smcdo:QuarantineObjectDetails) деректемесі толтырылса, онда Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде карантиндік объектілер анықтамалығының болмауы жағдайынан басқа, "Карантиндік объектінің коды" (smcdo:QuarantineObjectCode) деректемесі оның құрамында міндетті түрде толтырылады. Бұл жағдайда мынадай деректемелер толтырылуы тиіс: "Карантиндік объектінің атауы" (smsdo:​Quarantine​Object​Name), "Карантиндік объектінің халықаралық ғылыми атауы" (smsdo:​Quarantine​Object​Scientific​Name), "Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі" (smsdo:​Quarantine​Object​Status​Indicator)
16
егер "Карантиндік объект туралы мәліметтер" (smcdo:QuarantineObjectDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі" (smsdo:​Quarantine​Object​Status​Indicator) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"0" – жоқ;
"1" – шектеулі таралған
17
егер "Карантиндік фитосанитарлық бақылауға (қадағалауға) жататын өнім туралы мәліметтер" (smcdo:​Phytosanitary​Product​Details) күрделі деректемесінің құрамында "ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды" (csdo:CommodityCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасынан (ЕАЭО СЭҚ ТН) ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар түрінің кодына сәйкес келуі тиіс
18
егер "Уақытша карантиндік фитосанитарлық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тауар өндіруші" (smcdo:ManufacturerDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында мынадай деректемелер толтырылуы тиіс: "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Ұйымдастыру-құқықтық нысанының атауы" (csdo:​Business​Entity​Type​Name), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші" (csdo:​Business​Entity​Id), "Мекенжай" (ccdo:​Subject​Address​Details), "Байланыс деректемесі" (ccdo:​Communication​Details) және "Өндірістік алаң" (smcdo:​Organization​Manufacturing​Site​Details)
19
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізілген кезде "Сәйкестендіру әдісі" атрибутының (kindId атрибуты) мәні көрсетілген анықтамалықтың шаруашылық жүргізуші субъектілерін сәйкестендіру әдісінің кодына сәйкес келуі тиіс
20
егер "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесі немесе "Мекенжай" (ccdo:ObjectAddressDetails) деректемесі толтырылса, онда олардың құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Қала" (csdo:CityName) немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName), "Көше" (csdo:StreetName) және "Үйдің нөмірі" (csdo: BuildingNumberId) деректемелері толтырылуы тиіс
21
егер "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"1" – тіркелген мекенжайы;
"2" – нақты мекенжайы;
"3" – пошта мекенжайы
22
егер "Байланыс деректемесі" (ccdo: CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі керек:
"TE" – телефон;
"EM" – электрондық пошта;
"FX" – факс
23
егер "Өндірістік алаң" (smcdo:OrganizationManufacturingSiteDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName), "Жүзеге асырылатын қызмет түрінің атауы" (smsdo:EnterpriseActivityKindName) деректемелері толтырылуы тиіс
24

(smcdo: Phytosanitary Measure Details), значения всех заполняемых реквизитов в его составе должны соответствовать друг другу, а требования 3 – 24 таблицы 14 настоящего Регламента применяются для обоих экземпляров реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details)
3
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
4
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
5
в информационной системе участника общего процесса, принимающего сообщение, должны содержаться сведения с такими же значениями реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) и "Идентификатор контрольной (надзорной) меры" (smsdo: Measure ControlId) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details), в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен, а значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) меньше или равно значению этого реквизита в передаваемых сведениях
6
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут code List Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
7
если реквизит "Код языка" (csdo: Language Code) заполнен, то его значение должно соответствовать коду языка из классификатора языков, содержащего перечень кодов и наименований языков в соответствии с ISO 639-1
8
реквизиты "Наименование меры" (smsdo: Measure Name), "Описание"
(csdo: Description Text), "Основание для введения меры"
(smcdo: Measure Initiation Basis Details), "Обоснование временной меры"
(smsdo: Measure Justification Text) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) должны быть заполнены, а реквизит "Конечная дата" (csdo: End Date) не заполняется
9
в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) должны быть заполены следующие реквизиты: "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование вида документа" (csdo: Doc Kind Name), "Наименование документа" (csdo: Doc Name), "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date), "Номер документа" (csdo: Doc Id)
10
при включении справочника органов Евразийского экономического союза в реестр нормативно-справочной информации Союза реквизит "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена"
(csdo: Authority Id) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) заполняется обязательно и его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из указанного справочника. В ином случае должен быть заполнен реквизит "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Name)
11
если реквизит "Документ, регламентирующий введение исходной меры"
(smcdo: Initial Measure Doc Details) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) заполнен, то в его составе должны быть заполнены реквизиты "Код страны"
(csdo: Unified Country Code), "Наименование вида документа"
(csdo: Doc Kind Name), "Наименование документа" (csdo: Doc Name), "Номер документа" (csdo: Doc Id), "Дата документа"
(csdo: Doc Creation Date), а также должен быть заполнен реквизит "Идентификатор исходной контрольной (надзорной) меры"
(smsdo: Measure Control Ref Id) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details)
12
если реквизит "Документ, регламентирующий введение исходной меры"
(smcdo: Initial Measure Doc Details) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) заполнен, то в информационной системе участника общего процесса, принимающего сообщение, должны содержаться сведения с такими же значениями реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение исходной меры" (smcdo: Initial Measure Doc Details) и "Идентификатор исходной контрольной (надзорной) меры" (smsdo: Measure Control Ref Id) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details)
13
все реквизиты в составе сложного реквизита "Основание для введения меры" (smcdo: Measure Initiation Basis Details) должны быть заполнены
14
значение реквизита "Код статуса" (csdo: Status Code) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) должно соответствовать значению:
"2" – изменение временной карантинной фитосанитарной меры
15
если реквизит "Сведения о карантинном объекте"
(smcdo: Quarantine Object Details) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) заполнен, то реквизит "Код карантинного объекта" (smcdo:QuarantineObjectCode) в его составе заполняется обязательно, кроме случая отсутствия справочника карантинных объектов в реестре нормативно-справочной информации Союза. В этом случае должны быть заполнены следующие реквизиты: "Название карантинного объекта" (smsdo: Quarantine Object Name), "Международное научное название карантинного объекта"
(smsdo: Quarantine Object Scientific Name), "Признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза"
(smsdo: Quarantine Object Status Indicator)
16
если реквизит "Признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза"
(smsdo: Quarantine Object Status Indicator) в составе сложного реквизита "Сведения о карантинном объекте" (smcdo: Quarantine Object Details) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"0" – отсутствующий;
"1" – ограниченно распространенный
17
если реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС" (csdo:CommodityCode) в составе сложного реквизита "Сведения о продукции, подлежащей карантинному фитосанитарному контролю (надзору)"
(smcdo: Phytosanitary Product Details) заполнен, то его значение должно соответствовать коду вида товара по ТН ВЭД ЕАЭС из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
18
если реквизит "Производитель товара" (smcdo:ManufacturerDetails) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details) заполнен, то в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты: "Код страны"
(csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта"
(csdo: Business Entity Name), "Наименование организационно-правовой формы" (csdo: Business Entity Type Name), "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Id),
"Адрес" (ccdo: Subject Address Details), "Контактный реквизит"
(ccdo: Communication Details) и "Производственная площадка"
(smcdo: Organization Manufacturing Site Details)
19
при включении справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов в реестр нормативно-справочной информации Союза значение атрибута "Метод идентификации" (атрибут kindId) должно соответствовать коду метода идентификации хозяйствующих субъектов указанного справочника
20
если реквизит "Адрес" (ccdo: Subject Address Details) или реквизит "Адрес" (ccdo: Object Address Details) заполнены, то в их составах должны быть заполнены реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" (csdo:SettlementName), "Улица" (csdo:StreetName) и "Номер дома" (csdo:BuildingNumberId)
21
если реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – адрес регистрации;
"2" – фактический адрес;
"3" – почтовый адрес
22
если реквизит "Код вида связи" (csdo: Communication Channel Code) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"TE" – телефон;
"EM" – электронная почта;
"FX" – факс
23
если реквизит "Производственная площадка"
(smcdo: Organization Manufacturing Site Details) заполнен, то в его составе должны быть заполнены реквизиты "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Наименование вида осуществляемой деятельности" (smsdo: Enterprise Activity Kind Name)
24

егер "Экспорт елінің коды" (smsdo:​Exporter​Country​Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық сыныптауышынан елдің кодына сәйкес келуі тиіс, ал "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні оның құрамында Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
28. "Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер" (P.SS.12.MSG.013) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.12.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде келтірілген.
15-кесте

если реквизит "Код страны экспорта" (smsdo: Exporter Country Code) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в уполномоченный орган" (P.SS.12.MSG.013), приведены в таблице 15.
Таблица 15

"Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер" (P.SS.12.MSG.013) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.12.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
электрондық хабарламаның құрылымында "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) деректемесінің бір данасы беріледі
2
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
3
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
4
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
5
"Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:​Measure​Doc​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық сыныптауышынан елдің кодына сәйкес келуі тиіс, ал "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутының (codeListId атрибуты) мәні оның құрамында Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
6
Уақытша карантиндік фитосанитарлық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasure​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні" "3" – уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою мәніне сәйкес келуі тиіс
7
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в уполномоченный орган" (P.SS.12.MSG.013)
Код требования
Формулировка требования
1
в структуре электронного сообщения передается один экземпляр реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
3
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
4
в информационной системе участника общего процесса, принимающего сообщение, должны содержаться сведения с такими же значениями реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) и "Идентификатор контрольной (надзорной) меры" (smsdo: Measure Control Id) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details), в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен, а значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) меньше или равно значению этого реквизита в передаваемых сведениях
5
значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
6
значение реквизита "Код статуса" (csdo: Status Code) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) должно соответствовать значению:
"3" – отмена временной карантинной фитосанитарной меры
7
реквизит "Конечная дата" (csdo: End Date) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) должен быть заполнен

27. "Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (P.SS.12.MSG.014) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (R.SM.SS.12.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (P.SS.12.MSG.014) хабарламасында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (R.SM.SS.12.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
Хабарды қабылдайтын жалпы процеске қатысушының ақпараттық ресурсында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Бастапқы бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:​Measure​Control​Ref​Id) деректемелерінің дәл сондай мәндерімен мәліметтер болуы тиіс
2

27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (R.SM.SS.12.003), передаваемых в сообщении "Сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры в уполномоченный орган" (P.SS.12.MSG.014), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (R.SM.SS.12.003), передаваемых в сообщении "Сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры в уполномоченный орган" (P.SS.12.MSG.014)
Код требования
Формулировка требования
1
в информационной системе участника общего процесса, принимающего сообщение, должны содержаться сведения с такими же значениями реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) и "Идентификатор исходной контрольной (надзорной) меры" (smsdo: Measure Control Ref Id)
2

егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық сыныптауышынан елдің кодына сәйкес келуі тиіс, ал "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні оның құрамында Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
3
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының анықтамалығы Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізілген кезде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемесі міндетті түрде толтырылады және оның мәні мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның көрсетілген анықтамалықтан кодына сәйкес келуі тиіс. Өзге жағдайда "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:​Authority​Name) және "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемелері толтырылуы тиіс
4
"Шараға қосылу белгісі" smsdo: MeasureAccessionIndicator) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі керек:
"true" – қосылды;
"false" – қосылмады
5
егер "Шараға қосылу белгісі" (smsdo:MeasureAccessionIndicator) деректемесінің мәні "true" – қосылды мәніне сәйкес келсе, онда "Бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" "(smsdo:MeasureControlId) және "Шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шаралар туралы мәліметтер" (smcdo:MeasureImplementationBaseDetails) деректемелері толтырылуы тиіс
6
"Мәртебе коды" (csdo:​Status​Code) деректемесі толтырылмайды
7
егер "Қоса берілген құжат" (smcdo:AttachedDocDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында мынадай деректемелер толтырылуы тиіс: "Құжат түрінің атауы" (csdo:Doc​Kind​Name), "Құжаттың атауы" (csdo:DocName), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың күні" (csdo: DocCreationDate)
8
егер "Шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шаралар туралы мәліметтер" (smcdo:MeasureImplementationBaseDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат" (ccdo:​Doc​Content​Details) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) және "Құжаттың күні" (csdo: DocCreationDate) деректемелері толтырылуы тиіс
28. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерге уәкілетті органның сұрау салуы" (P.SS.12.MSG.015) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер" (R.SM.SS.12.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте

если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут code List Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
3
при включении справочника органов Евразийского экономического союза в реестр нормативно-справочной информации Союза реквизит "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Id) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo: Unified Authority Details) заполняется обязательно и его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из указанного справочника. В ином случае должны быть заполнены реквизиты "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Name) и "Код страны" (csdo: Unified Country Code)
4
значение реквизита "Признак присоединения к мере"
(smsdo: Measure Accession​Indicator) должно соответствовать одному из следующих значений:
"true" – присоединился;
"false" – не присоединился
5
если значение реквизита "Признак присоединения к мере"
(smsdo: Measure Accession Indicator) соответствует значению
"true" – присоединился, то реквизиты "Идентификатор контрольной (надзорной) меры" (smsdo: Measure ControlId) и "Сведения о мероприятии, обеспечивающем соблюдение меры"
(smcdo: Measure Implementation Base Details) должны быть заполнены
6
реквизит "Код статуса" (csdo: Status Code) не заполняется
7
если реквизит "Приложенный документ" (smcdo: Attached Doc Details) заполнен, то в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты: "Наименование вида документа" (csdo: Doc Kind Name), "Наименование документа" (csdo: Doc Name), "Номер документа"
(csdo: Doc Id), "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date)
8
если реквизит "Документ" (ccdo: Doc Content Details) в составе сложного реквизита "Сведения о мероприятии, обеспечивающем соблюдение меры" (smcdo: Measure Implementation Base Details) заполнен, то в его составе должны быть заполнены реквизиты "Номер документа"
(csdo: Doc Id) и "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date)
28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.002), передаваемых в сообщении "Запрос уполномоченного органа дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.MSG.015), приведены в таблице 17.
Таблица 17

"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерге уәкілетті органның сұрау салуы" (P.SS.12.MSG.015) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер" (R.SM.SS.12.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:​Measure​Control​Id) және "Қосымша ақпаратқа сұрау салу" (smsdo:Additional​Info​Request​Text) деректемелері толтырылуы тиіс
2

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.002), передаваемых в сообщении "Запрос уполномоченного органа дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.MSG.015)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизиты "Идентификатор контрольной (надзорной) меры"
(smsdo: Measure Control Id) и "Запрос дополнительной информации"
(smsdo: Additional Info Request Text) должны быть заполнены
2

29. "Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер" (P.SS.12.MSG.016) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер" (R.SM.SS.12.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 18-кестеде келтірілген.
20-кесте
"Уәкілетті органға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер" (P.SS.12.MSG.016) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер" (R.SM.SS.12.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:​Measure​Control​Id) және "Сипаттама" (smsdo:​Localized​Description​Text) деректемелері толтырылуы тиіс
2
"Тіл коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні ISO 639-1 сәйкес тілдер кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын тілдер сыныптауышынан тіл кодына сәйкес келуі тиіс
3

29. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.002), передаваемых в сообщении "Дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере в уполномоченный орган" (P.SS.12.MSG.016), приведены в таблице 18.
Таблица 18
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.002), передаваемых в сообщении "Дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере в уполномоченный орган" (P.SS.12.MSG.016)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизиты "Идентификатор контрольной (надзорной) меры"
(smsdo: Measure ControlId) и "Описание" (smsdo: Localized Description Text) должны быть заполнены
2
значение реквизита "Код языка" (csdo: Language Code) должно соответствовать коду языка из классификатора языков, содержащего перечень кодов и наименований языков в соответствии с ISO 639-1
3

Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесті Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтердің иесі
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді ұсынады;
сұрау салу бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер береді
уәкілетті орган (P.SS.12.ACT.001)
Үйлестіруші
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсын қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асырады;
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер алады;
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерге сұрау салуды және алуды жүзеге асырады;
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер алады;
сұрау салу бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер береді
Комиссия (P.ACT.001)
Мәліметтерді жіберуші
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсынады
хабарланатын уәкілетті орган (P.SS.12.ACT.002)
Мәліметтерді тұтынушы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерге сұрау салуды және алуды жүзеге асырады
уәкілетті орган (P.SS.12.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес Одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жүзеге асырылады:
1) уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
2) уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері;

Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
представляет сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах;
предоставляет дополнительные сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах по запросу
уполномоченный орган (P.SS.12.ACT.001)
Координатор
осуществляет формирование и ведение общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах;
получает сведения о временных карантинных фитосанитарных мерах;
осуществляет запрос и получение дополнительных сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах;
получает сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры;
предоставляет сведения из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах по запросу
Комиссия (P.ACT.001)
Отправитель сведений
представляет сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
уведомляемый уполномоченный орган (P.SS.12.ACT.002)
Потребитель сведений
осуществляет запрос и получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
уполномоченный орган (P.SS.12.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами по карантину растений государств – членов Союза (далее – уполномоченный орган) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
1) процедуры представления сведений о временной карантинной фитосанитарной мере;
2) процедуры представления сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры;

3) уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдері;
4) жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді алу рәсімдері.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процесс құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындаудың тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылардың арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлесімді ету мақсатында хабарлармен алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялардың және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакцияларының арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде бастамашы ол жүзеге асыратын операция (бастамашы операция) шеңберінде респондентке хабар-сұрау салуды жібереді, респондент оған жауап ретінде ол жүзеге асыратын операция (қабылданатын операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты хабар-жауап жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесті Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы.

3) процедуры получения дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере;
4) процедуры получения сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия
между уполномоченными органами и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями
и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процесс транзакциясы осы Регламентте айқындалғанындай жалпы процесс транзакциясының берілген өлшемдеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер тобының шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілері операциялары, аралық және нәтиже көрсетуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы
2-кесте
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциясының тізбесі
р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.12.PRC.001)
1.1
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу (P.SS.12.OPR.001)

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при представлении в Комиссию сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении в Комиссию сведений о временной карантинной фитосанитарной мере представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении
в Комиссию сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при представлении в Комиссию сведений
о временной карантинной фитосанитарной мере
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.PRC.001)
1.1
направление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.001)

уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.12.OPR.003)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
(P.SS.12.OPR.002)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер өңделді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.12.TRN.001)
2
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.12.PRC.003)
2.1
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу (P.SS.12.OPR.008)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу
(P.SS.12.OPR.010)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
(P.SS.12.OPR.009)

получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (P.SS.12.OPR.003)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения направлены
прием и обработка Комиссией сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.002)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения обработаны
представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.TRN.001)
2
Представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.PRC.003)
2.1
направление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.008)
получение уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (P.SS.12.OPR.010)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения направлены
прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.009)

уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер өңделді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.12.TRN.002)
3
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.12.PRC.005)
3.1
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу (P.SS.12.OPR.015)

сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения обработаны
представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.TRN.002)
3
Представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.PRC.005)
3.1
направление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.015)

уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралардың күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.12.OPR.017)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
(P.SS.12.OPR.016)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер өңделді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.12.TRN.003)
2. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілері операциялары, аралық және нәтиже көрсетуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы
3-кесте
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциясының тізбесі
р/с№
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (P.SS.12.OPR.017)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения направлены
прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.016)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения обработаны
представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при представлении в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении
в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной
карантинной фитосанитарной меры
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.12.PRC.007)
1.1
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу (P.SS.12.OPR.022)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеуі нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.12.OPR.024)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): қарау нәтижелері жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі (P.SS.12.OPR.023)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): қарау нәтижелері өңделді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну

Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.PRC.007)
1.1
направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.022)
получение уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.024)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): результаты рассмотрения направлены
прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.OPR.023)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): результаты рассмотрения обработаны

(P.SS.12.TRN.004)
3. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссия алған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссия алған кездегі жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілері операциялары, аралық және нәтиже көрсетуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
4-сурет. Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссия алған кездегі жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
4-кесте
Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссия алған кездегі жалпы процесс транзакциясының тізбесі
р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (P.SS.12.TRN.004)
3. Информационное взаимодействие при получении Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении
Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при получении Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру (P.SS.12.PRC.009)
1.1
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуы (P.SS.12.OPR.028) уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.12.OPR.030)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001):
қосымша мәліметтер сұрау салуы жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу
(P.SS.12.OPR.029)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001):
қосымша мәліметтер сұрау салуы өңделген

Предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.PRC.009)
1.1
запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.OPR.028)
получение уведомления о результате обработки запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.OPR.030)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): запрос дополнительных сведений направлен
прием и обработка запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.OPR.029)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): запрос дополнительных сведений обработан

уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуы (P.SS.12.TRN.005)
1.2
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға жіберу
(P.SS.12.OPR.031) уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның өңдеуі нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.12.OPR.033)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001):
қосымша мәліметтер жоқ; уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): қосымша мәліметтер жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі (P.SS.12.OPR.032)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): қосымша мәліметтер өңделді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру
(P.SS.12.TRN.006)
4. Жалпы ақпараттық ресурстан уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
15. Жалпы ақпараттық ресурстан уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді алған кездегі жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 5-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілері операциялары, аралық және нәтиже көрсетуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
5-сурет. Жалпы ақпараттық ресурстан уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді алған кездегі жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы
5-кесте
Жалпы ақпараттық ресурстан уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді алған кездегі жалпы процесс транзакциясының тізбесі
р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер алу (P.SS.12.PRC.011)
1.1
жалпы ақпараттық ресурстан уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерге сұрау салу (P.SS.12.OPR.040) жалпы ақпараттық ресурстан уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.12.OPR.042)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер сұратылды
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді өңдеу және беру (P.SS.12.OPR.041)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер жоқ; уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер
(P.SS.12.BEN.001): мәліметтер жіберілді
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді алу

запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.TRN.005)
1.2
направление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.OPR.031)
получение уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.OPR.033)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): дополнительные сведения отсутствуют;
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): дополнительные сведения направлены
прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.OPR.032)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): дополнительные сведения обработаны
предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.TRN.006)
4. Информационное взаимодействие при получении сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
15. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах представлена на рисунке 5. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 5 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 5. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений
из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
Таблица 5
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (P.SS.12.PRC.011)
1.1
запрос сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (P.SS.12.OPR.040)
прием и обработка сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (P.SS.12.OPR.042)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения запрошены
обработка и предоставление сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (P.SS.12.OPR.041)
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения отсутствуют;
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения направлены

(P.SS.12.TRN.007)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
16. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 6-кестеде келтірілген. Хабарлардың құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасының тиісті құрылымына сілтеме 6-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
6-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.12.MSG.001
Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (R.SM.SS.12.001)
P.SS.12.MSG.002
Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер
(R.SM.SS.12.001)
P.SS.12.MSG.003
Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер
(R.SM.SS.12.001)
P.SS.12.MSG.004
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SS.12.MSG.005
Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер
(R.SM.SS.12.003)
P.SS.12.MSG.006
Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерге сұрау салуы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер
(R.SM.SS.12.002)
P.SS.12.MSG.007
Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер
(R.SM.SS.12.002)
P.SS.12.MSG.008
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді сұрату
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R.007)
P.SS.12.MSG.009
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер
(R.SM.SS.12.001)
P.SS.12.MSG.010
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
VII. Жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процестің транзакциясы (P.SS.12.TRN.001)

получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (P.SS.12.TRN.007)
VI. Описание сообщений общего процесса
16. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 6. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 6.
Таблица 6
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.12.MSG.001
сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (R.SM.SS.12.001)
P.SS.12.MSG.002
сведения об изменении временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (R.SM.SS.12.001)
P.SS.12.MSG.003
сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (R.SM.SS.12.001)
P.SS.12.MSG.004
уведомление о результате обработки
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.12.MSG.005
сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию
сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры (R.SM.SS.12.003)
P.SS.12.MSG.006
запрос Комиссии дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (R.SM.SS.12.002)
P.SS.12.MSG.007
дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере в Комиссию
дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (R.SM.SS.12.002)
P.SS.12.MSG.008
запрос сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.12.MSG.009
сведения из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (R.SM.SS.12.001)
P.SS.12.MSG.010
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.001)

17. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процестің транзакциясы (P.SS.12.TRN.001) бастамашының респондентке уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу үшін уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 7-кестеде келтірілген.
6-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процестің транзакциясын орындаудың схемасы (P.SS.12.TRN.001)
7-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.001)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.12.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері:
алуды растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 минут
жауапты күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашы хабар
Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер (P.SS.12.MSG.001)
жауап хабар
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (P.SS.12.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының өлшемдері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімінде көзделген жағдайларды қоспағанда)
(P.SS.12.MSG.001)
жоқ (P.SS.12.MSG.004)
ЭЦҚ-сы қате электрондық құжатты беру

17. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры для формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.
Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной
фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.001)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
представление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление в Комиссию сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка Комиссией сведений о введении временной карантинной фитосанитарной меры
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию (P.SS.12.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление о результате обработки (P.SS.12.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) (P.SS.12.MSG.001)
нет (P.SS.12.MSG.004)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

2. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.002)
18. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.002) бастамашының респондентке уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу үшін уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 8-кестеде келтірілген.
7-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы
8-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.002)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

2. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.002)
18. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры для формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены
в таблице 8.
Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной
фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.002)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
представление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление в Комиссию сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной карантинной фитосанитарной меры
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

3. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.003)
19. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.003) бастамашының респондентке уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу үшін уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 9-кестеде келтірілген.
8-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы (P.SS.12.TRN.003)
9-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.003)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Ден қоюшы рөл
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі

3. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.003)
19. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.003) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры для формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной
фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.003)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
представление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление в Комиссию сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной карантинной фитосанитарной меры
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

4. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процестің транзакциясы (P.SS.12.TRN.004)
20. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процестің транзакциясы (P.SS.12.TRN.004) бастамашының респондентке уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 10-кестеде келтірілген.
9-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процестің транзакциясын орындаудың схемасы (P.SS.12.TRN.004)
10-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.004)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі

4. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.004)
20. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.004) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.
Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной
карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.004)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (P.SS.12.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

5. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуы" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.005)
21. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуы" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.005) бастамашының респондентке уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді беруге сұрау салуды беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 10-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 11-кестеде келтірілген.
10-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуы" жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы (P.SS.12.TRN.005)
11-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуы" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.005)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуы
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуы
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

5. Транзакция общего процесса "Запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.005)
21. Транзакция общего процесса "Запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.005) выполняется для передачи инициатором респонденту запроса на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.
Рис. 10. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной
карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.005)
Таблица 11
Описание транзакции общего процесса "Запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка запроса Комиссии на предоставление дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (P.SS.12.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының өлшемдері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ-сы қате электрондық құжатты беру
6. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.006)
22. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.006) бастамашының респондентке сұрау салу бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 11-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 12-кестеде келтірілген.
11-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру" жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы (P.SS.12.TRN.006)
12-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.006)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияның қабылдауы және өңдеуі
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

уведомление о результате обработки (P.SS.12.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.006)
22. Транзакция общего процесса "Предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.006) выполняется для передачи инициатором респонденту дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 11. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 12.
Рис. 11. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной
карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.006)
Таблица 12
Описание транзакции общего процесса "Предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
предоставление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление в Комиссию дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

жоқ (осы жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімінде көзделген жағдайларды қоспағанда) (P.SS.12.MSG.010, P.SS.12.MSG.007)
жоқ (P.SS.12.MSG.004)
ЭЦҚ-сы қате электрондық құжатты беру
7. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.007)

нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) (P.SS.12.MSG.010, P.SS.12.MSG.007)
нет (P.SS.12.MSG.004)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
7. Транзакция общего процесса "Получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.TRN.007)

23. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу" жалпы процесс транзакциясы (P.SS.12.TRN.007) бастамашының респондентке сұрау салу бойынша уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 12-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 13-кестеде келтірілген.
12-сурет. "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу" жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы (P.SS.12.TRN.007)
13-кесте
"Уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.SS.12.TRN.007)
р/с №
Міндетті элемент
Сипатамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.12.TRN.007
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерді өңдеу және беру
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметер жоқ
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.12.BEN.001): мәліметтер жіберілді
9
Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері:
алуды растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 минут
жауапты күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашы хабар
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтерге сұрау салу (P.SS.12.MSG.008)
жауап хабар
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.SS.12.MSG.010) уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсынан мәліметтер (P.SS.12.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының өлшемдері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ-сы қате электрондық құжатты беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда іс-қимыл тәртібі
24. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар орын алуы мүмкін, ол кезде деректерді өңдеуді қалыпты режимде жүргізілмеуі мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық ақаулар, күту уақыты аяқталуы кезінде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу бойынша ұсынымдар алуы үшін Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйені қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 14-кестеде келтірілген.

23. Транзакция общего процесса "Получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.TRN.007) выполняется для получения инициатором сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 13.
Рис. 12. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных
карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.TRN.007)
Таблица 13
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.12.TRN.007)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.12.TRN.007
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и предоставление сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения отсутствуют
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере (P.SS.12.BEN.001): сведения направлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (P.SS.12.MSG.008)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.12.MSG.010)
сведения из общего информационного ресурса сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах (P.SS.12.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
24. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 14.

26. "Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер" (P.SS.12.MSG.001) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.12.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер" (P.SS.12.MSG.001) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.12.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
егер "Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDoc​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес келмесе, онда электрондық хабар құрылымында "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы беріледі, бұл ретте бір данасы орыс тілінде толтырылуы тиіс және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:​Phytosanitary​Measure​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Тіл коды" (csdo:​Language​Code) деректемесінің мәні "ru" мәніне ие болуға тиіс, ал басқа данасы электрондық хабар жіберетін мүше мемлекеттің мемлекеттік тілінде толтырылуы тиіс "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тіл коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні осы мүше мемлекеттің мемлекеттік тілінің мәніне сәйкес келуі тиіс. егер "Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDoc​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес келсе, онда электрондық хабар құрылымында "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің бір данасы беріледі және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тіл коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні "ru" мәніне ие болуға тиіс
2

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию" (P.SS.12.MSG.001), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения о введении временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию" (P.SS.12.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
если значение ревизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) не соответствует значению "RU", то в структуре электронного сообщения передается два экземпляра реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details), при этом один экземпляр должен быть заполнен на русском языке и значение реквизита "Код языка"
(csdo: Language Code) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) должно иметь значение "ru", а другой экземпляр должен быть заполнен на государственном языке государства-члена, направляющего электронное сообщение, и значение реквизита "Код языка" (csdo: Language Code) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) должно соответствовать значению государственного языка этого государства-члена.
Если значение ревизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) соответствует значению "RU", то в структуре электронного сообщения передается один экземпляр реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details), и значение реквизита "Код языка"
(csdo: Language Code) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details) должно иметь значение "ru"
2
в случае передачи в электронном сообщении двух экземпляров реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"

28. "Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер" (P.SS.12.MSG.003) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.12.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер" (P.SS.12.MSG.003) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.12.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
егер "Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес келмесе, онда электрондық хабар құрылымында "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы беріледі, бұл ретте бір данасы орыс тілінде толтырылуы тиіс және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тіл коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні "ru" мәніне ие болуға тиіс, ал басқа данасы электрондық хабар жіберетін мүше мемлекеттің мемлекеттік тілінде толтырылуы тиіс "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тіл коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні осы мүше мемлекеттің мемлекеттік тілінің мәніне сәйкес келуі тиіс. егер "Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес келсе, онда электрондық хабар құрылымында "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің бір данасы беріледі және "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:PhytosanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тіл коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні "ru" мәніне ие болуға тиіс
2

28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию" (P.SS.12.MSG.003), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения об отмене временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию" (P.SS.12.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
если значение ревизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) не соответствует значению "RU", то в структуре электронного сообщения передается два экземпляра реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details), при этом один экземпляр должен быть заполнен на русском языке и значение реквизита "Код языка"
(csdo: Language Code) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) должно иметь значение "ru", а другой экземпляр должен быть заполнен на государственном языке государства-члена, направляющего электронное сообщение, и значение реквизита "Код языка" (csdo: Language Code) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details) должно соответствовать значению государственного языка этого государства-члена.
Если значение ревизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: Measure Doc Details) соответствует значению "RU", то в структуре электронного сообщения передается один экземпляр реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"
(smcdo: Phytosanitary Measure Details), и значение реквизита "Код языка"
(csdo: Language Code) в составе сложного реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера" (smcdo: Phytosanitary Measure Details) должно иметь значение "ru"
2
в случае передачи в электронном сообщении двух экземпляров реквизита "Временная карантинная фитосанитарная мера"

29. "Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (P.SS.12.MSG.005) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (R.SM.SS.12.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 18-кестеде келтірілген.
18-кесте
"Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (P.SS.12.MSG.005) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (R.SM.SS.12.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Бастапқы бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:​Measure​Control​Ref​Id) деректемелерінің дәл сондай мәндерімен мәліметтер болуы тиіс
2

29. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (R.SM.SS.12.003), передаваемых в сообщении "Сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию" (P.SS.12.MSG.005), приведены в таблице 18.
Таблица 18
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры" (R.SM.SS.12.003), передаваемых в сообщении "Сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры в Комиссию" (P.SS.12.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
в общем информационном ресурсе сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах должны содержаться сведения с такими же значениями реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) и "Идентификатор исходной контрольной (надзорной) меры"
(smsdo: Measure Control Ref Id)
2

егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық сыныптауышынан елдің кодына сәйкес келуі тиіс,
ал "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні оның құрамында Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
3
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының анықтамалығы Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізілген кезде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемесі міндетті түрде толтырылады және оның мәні мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның көрсетілген анықтамалықтан кодына сәйкес келуі тиіс. Өзге жағдайда "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:​Authority​Name) және "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемелері толтырылуы тиіс
4
"Шараға қосылу белгісі" smsdo: MeasureAccessionIndicator) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі керек:
"true" – қосылды;
"false" – қосылмады
5
егер "Шараға қосылу белгісі" (smsdo:MeasureAccessionIndicator) деректемесінің мәні "true" – қосылды мәніне сәйкес келсе, онда "Бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:MeasureControlId) және "Шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шаралар туралы мәліметтер" (smcdo:MeasureImplementationBaseDetails) деректемелері толтырылуы тиіс
6
"Мәртебе коды" (csdo:​Status​Code) деректемесі толтырылмайды
7
егер "Қоса берілген құжат" (smcdo:AttachedDocDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында мынадай деректемелер толтырылуы тиіс: "Құжат түрінің атауы" (csdo:Doc​Kind​Name), "Құжаттың атауы" (csdo:DocName), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың күні" (csdo: DocCreationDate)
8
егер "Шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шаралар туралы мәліметтер" (smcdo:MeasureImplementationBaseDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат" (ccdo:​Doc​Content​Details) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) және "Құжаттың күні" (csdo: DocCreationDate) деректемелері толтырылуы тиіс
30. "Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерге сұрау салуы" (P.SS.12.MSG.006) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер" (R.SM.SS.12.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 19-кестеде келтірілген.
19-кесте

если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут code List Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
3
при включении справочника органов Евразийского экономического союза в реестр нормативно-справочной информации Союза реквизит "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Id) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo: Unified Authority Details) заполняется обязательно и его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из указанного справочника. В ином случае должны быть заполнены реквизиты "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Name) и "Код страны" (csdo: Unified Country​Code)
4
значение реквизита "Признак присоединения к мере"
(smsdo:​Measure​Accession​Indicator) должно соответствовать одному из следующих значений:
"true" – присоединился;
"false" – не присоединился
5
если значение реквизита "Признак присоединения к мере"
(smsdo: Measure Accession Indicator) соответствует значению
"true" – присоединился, то реквизиты "Идентификатор контрольной (надзорной) меры" (smsdo: Measure ControlId) и "Сведения о мероприятии, обеспечивающем соблюдение меры"
(smcdo: Measure Implementation Base Details) должны быть заполнены
6
реквизит "Код статуса" (csdo: Status Code) не заполняется
7
если реквизит "Приложенный документ" (smcdo: Attached Doc Details) заполнен, то в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты: "Наименование вида документа" (csdo: Doc Kind Name), "Наименование документа" (csdo: Doc Name), "Номер документа"
(csdo: Doc Id), "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date)
8
если реквизит "Документ" (ccdo: Doc Content Details) в составе сложного реквизита "Сведения о мероприятии, обеспечивающем соблюдение меры" (smcdo: Measure Implementation Base Details) заполнен, то в его составе должны быть заполнены реквизиты "Номер документа"
(csdo: Doc Id) и "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date)
30. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.002), передаваемых в сообщении "Запрос Комиссии дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.MSG.006), приведены в таблице 19.
Таблица 19

"Комиссияның уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтерге сұрау салуы" (P.SS.12.MSG.006) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер" (R.SM.SS.12.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:​Measure​Control​Id) және "Қосымша ақпаратқа сұрау салу" (smsdo:Additional​Info​Request​Text) деректемелері толтырылуы тиіс
2

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.002), передаваемых в сообщении "Запрос Комиссии дополнительных сведений о временной карантинной фитосанитарной мере" (P.SS.12.MSG.006)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизиты "Идентификатор контрольной (надзорной) меры"
(smsdo: Measure ControlId) и "Запрос дополнительной информации"
(smsdo: Additional Info Request Text) должны быть заполнены
2

31. "Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер" (P.SS.12.MSG.007) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер" (R.SM.SS.12.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 20-кестеде келтірілген.
20-кесте
"Комиссияға уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер" (P.SS.12.MSG.007) хабарында берілетін "Уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер" (R.SM.SS.12.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші" (smsdo:​Measure​Control​Id) және "Сипаттама" (smsdo:​Localized​Description​Text) деректемелері толтырылуы тиіс
2
"Тіл коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні ISO 639-1 сәйкес тілдер кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын тілдер сыныптауышынан тіл кодына сәйкес келуі тиіс
3

31. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.002), передаваемых в сообщении "Дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере в Комиссию" (P.SS.12.MSG.007), приведены в таблице 20.
Таблица 20
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере" (R.SM.SS.12.002), передаваемых в сообщении "Дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере в Комиссию" (P.SS.12.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизиты "Идентификатор контрольной (надзорной) меры"
(smsdo: Measure Control Id) и "Описание" (smsdo: Localized Description​Text) должны быть заполнены
2
значение реквизита "Код языка" (csdo: Language Code) должно соответствовать коду языка из классификатора языков, содержащего перечень кодов и наименований языков в соответствии с ISO 639-1
3

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына (бұдан әрі – жалпы процесс) қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете келе кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгіленімі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.

7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталануға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталана алады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталана алады.
III. Негізгі ұғымдар

7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия

8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.

8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 09 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7, 10, 13, 16 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер" и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228.
IV. Структуры электронных документов и сведений

R.SM.SS.12.001
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:12:PhytosanitaryMeasureDetails:v0.0.8
2.2
R.SM.SS.12.002
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара туралы қосымша мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:12:PhytosanitaryMeasureAdditionalInfoDetails:v0.0.8
2.3
R.SM.SS.12.003
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:12:PhytosanitaryMeasureConsiderationDetails:v0.0.8

R.SM.SS.12.001
сведения о временной карантинной фитосанитарной мере
urn:EEC:R:SM:SS:12:PhytosanitaryMeasureDetails:v0.0.8
2.2
R.SM.SS.12.002
дополнительные сведения о временной карантинной фитосанитарной мере
urn:EEC:R:SM:SS:12:PhytosanitaryMeasureAdditionalInfoDetails:v0.0.8
2.3
R.SM.SS.12.003
сведения о результатах рассмотрения временной карантинной фитосанитарной меры
urn:EEC:R:SM:SS:12:PhytosanitaryMeasureConsiderationDetails:v0.0.8

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылатын базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228.

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылатын базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной

Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылатын базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:​E​Doc​Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:​E​Doc​Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)

при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен
в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo: E Doc Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo: E Doc Header Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo: Inf Envelope Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo: E Doc Code Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Ref Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Date Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo: Language Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)

ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күн және уақыт
(csdo:​Event​Date​Time)
мәліметтерді өңдеуді аяқтау күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:​Processing​Result​V2​Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен өңдеу нәтижесінің кодтық белгіленімі
M.SDE.90014
csdo:​Processing​Result​Code​V2​Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттама
(csdo:​Description​Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесін еркін нысанда сипаттау
M.SDE.00002

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo: Event Date Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки
(csdo: Processing Result V2 Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo: Processing Result Code V2 Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo: Description Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күні мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdo:​Update​Date​Time)
жалпы ресурсты (тізілімді, тізбені, дерекқорды) жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күні мен уақытты белгілеу
0..1
3. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер берген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1

1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Ref Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Date Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo: Language Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления
(csdo: Update Date Time)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo: Unified Country​Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.1. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
уақытша шара туралы мәліметтер ұсынылатын тілдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.2. Шараның атауы
(smsdo:​Measure​Name)
уақытша шараның атауы
M.SM.SDE.00132
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
2.3. Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат
(smcdo:​Measure​Doc​Details)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы уақытша шаралар мен іс-шараларды белгілейтін немесе күшін жоятын құжат туралы ақпарат
M.SM.CDE.00314
ccdo:DocContentDetailsType (M.CDT.00105)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.3.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
2.3.2. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.3.3. Құжат түрінің коды
(csdo:​Doc​Kind​Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
2.3.4. Құжат түрінің атауы
(csdo:​Doc​Kind​Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 500
0..1
2.3.5. Құжаттың атауы
(csdo:​Doc​Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 500
0..1
2.3.6. Құжаттың сериясы
(csdo:​Doc​Series​Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00157

2.1. Код языка
(csdo: Language Code)
кодовое обозначение языка, на котором представляются сведения о временной мере
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.2. Наименование меры
(smsdo: Measure Name)
наименование временной меры
M.SM.SDE.00132
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.3. Документ, регламентирующий введение (отмену) меры
(smcdo: Measure Doc Details)
информация о документе, которым уполномоченный орган государства-члена устанавливает или отменяет временные меры и мероприятия
M.SM.CDE.00314
ccdo:DocContentDetailsType (M.CDT.00105)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.3.1. Код страны
(csdo: Unified Country​Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.3.2. Код языка
(csdo: Language Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.3.3. Код вида документа
(csdo: Doc Kind Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.3.4. Наименование вида документа
(csdo: Doc Kind Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.3.5. Наименование документа
(csdo: Doc Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.3.6. Серия документа
(csdo: Doc Series Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157

csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.3.7. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
2.3.8. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.3.9. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:​Doc​Start​Date)
құжаттың күші болатын мерзмінің басталған күні
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.3.10. Құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні
(csdo:​Doc​Validity​Date)
құжаттың күші болатын мерзмінің аяқталатын күні
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.3.11. Құжаттың қолданылу мерзімі
(csdo:​Doc​Validity​Duration)
құжаттың күші болатын мерзмінің ұзақтығы
M.SDE.00056
bdt:​Duration​Type (M.BDT.00021)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес уақыт ұзақтығын белгілеу
0..1
2.3.12. Мүше мемлекет уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не құжатты берген немесе бекіткен, оған уәкілеттік берілген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.3.13. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не құжатты берген, ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
2.3.14. Сипаттама
(csdo:​Description​Text)
құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..1
2.3.15. Парақтар саны
(csdo:​Page​Quantity)
құжаттағы жалпы парақ саны
M.SDE.00018
csdo:​Quantity4​Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі тұтас теріс сан.
Цифрлардың ең жоғары саны 4
0..1
2.3.16. XML-құжат
(ccdo:​Any​Details)
XML форматындағы құжат
M.CDE.00081
ccdo:​Any​Details​Type (M.CDT.00086)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. XML-құжат
еркін құрылымның XML-құжатының құрамы
-
еркін элемент.
Аттар кеңістігі: кез келген
Валидация: әрқашан жүргізіледі
1..*

csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.3.7. Номер документа
(csdo: Doc Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.3.8. Дата документа
(csdo: Doc Creation Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.3.9. Дата начала срока действия документа
(csdo: Doc Start Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.3.10. Дата истечения срока действия документа
(csdo: Doc Validity Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.3.11. Срок действия документа
(csdo: Doc Validity​Duration)
продолжительность срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00056
bdt: Duration Type (M.BDT.00021)
Обозначение продолжительности времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.3.12. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую или утвердившую документ
M.SDE.00068
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.3.13. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.3.14. Описание
(csdo: Description Text)
описание документа
M.SDE.00002
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.3.15. Количество листов
(csdo: Page Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
csdo: Quantity4 Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 4
0..1
2.3.16. XML-документ
(ccdo: Any Details)
документ в формате XML
M.CDE.00081
ccdo: Any Details Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
-
произвольный элемент.
Пространство имҰн: любое.
Валидация: проводится всегда
1..*

2.4.17. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:​Doc​Binary​Text)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:​Binary​Text​Type (M.SDT.00143)
Екілік октеттердің (байттардың) түпкі дәйектілігі
0..1
а) Деректер форматының коды
(атрибут media​Type​Code)
деректер форматының кодтық белгіленімі
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 255
0..1
2.5. Бастапқы күн
(csdo:​Start​Date)
уақытша шара қолданысының басталған күні
M.SDE.00073
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.6. Соңғы күн
(csdo:​End​Date)
уақытша шара қолданысының аяқталған күні
M.SDE.00074
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.7. Шараны енгізу негізі
(smcdo:​Measure​Initiation​Basis​Details)
мүше мемлекеттердің уақытша шаралар мен іс-шараларды енгізуге, өзгертуге, олардың күшін жоюға құқықтары мен өкілеттіктерін белгілейтін нормативтік құқықтық акт
M.SM.CDE.00162
smcdo:​Sampling​Act​Doc​Details​Type (M.SM.CDT.00115)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.7.1. Құжат түрінің атауы
(csdo:​Doc​Kind​Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 500
0..1
2.7.2. Құжаттың атауы
(csdo:​Doc​Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 500
1
2.7.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
2.7.4. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес уақыт ұзақтығын белгілеу
0..1
2.8. Уақытша шараның негіздемесі
(smsdo:​Measure​Justification​Text)
уақытша шараны енгізу негіздемесінің мәтіндік сипаттамасы
M.SM.SDE.00134
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..1
2.9. Сипаттама
(csdo:​Description​Text)
енгізілетін уақытша шараның мазмұны (сипаттамасы)
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..1
2.10. Бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші
(smsdo:​Measure​Control​Id)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның сәйкестендіргіші
M.SM.SDE.00981

2.4.17. Документ в бинарном формате
(csdo: Doc Binary Text)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo: Binary Text Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) Код формата данных
(атрибут media Type Code)
кодовое обозначение формата данных
-
csdo: Media Type Code Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии с классификатором форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
2.5. Начальная дата
(csdo: Start Date)
дата начала действия временной меры
M.SDE.00073
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.6. Конечная дата
(csdo: End Date)
дата окончания действия временной меры
M.SDE.00074
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.7. Основание для введения меры
(smcdo: Measure Initiation Basis Details)
нормативный правовой акт, устанавливающий права и полномочия государств-членов на введение, изменение, отмену временных мер и мероприятий
M.SM.CDE.00162
smcdo: Sampling Act Doc Details Type (M.SM.CDT.00115)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.7.1. Наименование вида документа
(csdo: Doc Kind Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.7.2. Наименование документа
(csdo: Doc Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
2.7.3. Номер документа
(csdo: Doc Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.7.4. Дата документа
(csdo: Doc Creation Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.8. Обоснование временной меры
(smsdo: Measure Justification Text)
текстовое описание обоснования введения временной меры
M.SM.SDE.00134
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.9. Описание
(csdo: Description Text)
содержание (описание) вводимой временной меры
M.SDE.00002
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.10. Идентификатор контрольной (надзорной) меры
(smsdo: Measure ControlId)
идентификатор временной карантинной фитосанитарной меры, присвоенный уполномоченным органом государства-члена
M.SM.SDE.00981

csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
2.11. Бастапқы бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші
(smsdo:​Measure​Control​Ref​Id)
шараны іске асыру (оғаны қосылу) үшін себеп болған, басқа мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген бастапқы уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның сәйкестендіргіші
M.SM.SDE.00982
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.12. Мәртебенің коды
(csdo:​Status​Code)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шара мәртебесінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00130
csdo:​Status​Code​Type (M.SDT.00040)
Мәртебе кодының мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 3
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.13. Карантиндік объекті табылған (таралған) жағдай туралы хабарламаның тіркеу нөмірі
(smsdo:​Harmful​Organism​Notification​Id)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген, карантиндік объект анықталған (таралған) жағдайда хабарламаның тіркеу нөмірі
M.SM.SDE.00231
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
2.14. Карантиндік объект туралы мәліметтер
(smcdo:​Quarantine​Object​Details)
карантиндік объект туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00170
smcdo:​Quarantine​Object​Details​Type (M.SM.CDT.00142)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.14.1. Карантиндік объектінің коды
(smsdo:​Quarantine​Object​Code)
карантиндік объектінің кодтық белгіленімі
M.SM.SDE.00219
smsdo:​Quarantine​Object​Code​Type (M.SM.SDT.00071)
Карантиндік объектілер анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z0-9]{6}|[A-Z0-9]{5}
0..1
2.14.2. Карантиндік объектінің атауы
(smsdo:​Quarantine​Object​Name)
карантиндік объектінің атауы
M.SM.SDE.00220
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 500
0..1
2.14.3. Карантиндік объектінің халықаралық ғылыми атауы
(smsdo:​Quarantine​Object​Scientific​Name)
карантиндік объектінің халықаралық ғылыми атауы
M.SM.SDE.00221
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
2.14.4. Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі
(smsdo:​Quarantine​Object​Status​Indicator)
Одақтың карантиндік объектілерінің бірыңғай тізбесіне сәйкес Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің болу белгісі
M.SM.SDE.00222
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Екі мағынаның бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.15Карантиндік фитосанитариялық бақылауға (қадағалауға) жататын өнімдер туралы мәліметтер
(smcdo:​Phytosanitary​Product​Details)
реттеу шарасымен қамтылатын фитосанитариялық бақылауға жататын өнімдер туралы ақпарат
M.SM.CDE.00101
smcdo:​Phytosanitary​Product​Details​Type (M.SM.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.11. Идентификатор исходной контрольной (надзорной) меры
(smsdo: Measure Control RefId)
идентификатор исходной временной карантинной фитосанитарной меры, присвоенный уполномоченным органом другого государства-члена, которая явилась причиной для реализации (присоединения) к мере
M.SM.SDE.00982
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.12. Код статуса
(csdo: Status Code)
кодовое обозначение статуса временной карантинной фитосанитарной меры
M.SDE.00130
csdo: Status Code Type (M.SDT.00040)
Значение кода статуса.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.13. Регистрационный номер уведомления о случае обнаружения (распространения) карантинного объекта
(smsdo: Harmful Organism Notification Id)
регистрационный номер уведомления о случае обнаружения (распространения) карантинного объекта, присвоенный уполномоченным органом государства-члена
M.SM.SDE.00231
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.14. Сведения о карантинном объекте
(smcdo: Quarantine Object Details)
сведения о карантинном объекте
M.SM.CDE.00170
smcdo: Quarantine Object Details Type (M.SM.CDT.00142)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.14.1. Код карантинного объекта
(smsdo: Quarantine Object Code)
кодовое обозначение карантинного объекта
M.SM.SDE.00219
smsdo: Quarantine Object Code Type (M.SM.SDT.00071)
Значение кода в соответствии со справочником карантинных объектов.
Шаблон: [A-Z0-9]{6}|[A-Z0-9]{5}
0..1
2.14.2. Название карантинного объекта
(smsdo: Quarantine Object Name)
название карантинного объекта
M.SM.SDE.00220
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.14.3. Международное научное название карантинного объекта
(smsdo: Quarantine Object Scientific Name)
международное научное название карантинного объекта
M.SM.SDE.00221
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.14.4. Признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза
(smsdo: Quarantine Object Status Indicator)
признак присутствия карантинного объекта на таможенной территории Союза согласно единому перечню карантинных объектов Союза
M.SM.SDE.00222
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.15. Сведения о продукции, подлежащей карантинному фитосанитарному контролю (надзору)
(smcdo: Phytosanitary Product Details)
информация о продукции, подлежащей фитосанитарному контролю, охватываемой мерой регулирования
M.SM.CDE.00101
smcdo: Phytosanitary Product Details Type (M.SM.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

2.15.1. Өнімнің атауы
(csdo:​Product​Name)
карантинге жатқызылған өнімнің атауы
M.SDE.00152
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
1
2.15.2. Өсімдіктің ботаникалық атауы
(smsdo:​Plant​Botanic​Name)
өсімдіктің ботаникалық атауы
M.SM.SDE.00979
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..*
2.15.3. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo:​Commodity​Code)
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
2.16. Тауарды өндіруші
(smcdo:​Manufacturer​Details)
карантинге жатқызылған өнімді өндіруші (импорттаушы) туралы ақпарат
M.SM.CDE.00068
smcdo:​Manufacturer​Details​Type (M.SM.CDT.00056)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.16.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеу елінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
2.16.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:​Business​Entity​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
2.16.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:​Business​Entity​Brief​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
2.16.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленімі
M.SDE.00023
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1

2.15.1. Наименование продукта
(csdo: Product Name)
наименование подкарантинной продукции
M.SDE.00152
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.15.2. Ботаническое название растения
(smsdo: Plant Botanic Name)
ботаническое название растения
M.SM.SDE.00979
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
2.15.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo: Commodity Code)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
2.16. Производитель товара
(smcdo: Manufacturer Details)
информация о производителе (импортере) подкарантинной продукции
M.SM.CDE.00068
smcdo: Manufacturer Details Type (M.SM.CDT.00056)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.16.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.16.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo: Business Entity Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.16.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo: Business Entity Brief Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.16.4. Код организационно-правовой формы
(csdo: Business Entity Type Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.16.5. Ұйымдастыру-құқықтық нысанның атауы
(csdo:​Business​Entity​Type​Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
2.16.6. Шаруашылық субъектісінің сәйкестендіргіші
(csdo:​Business​Entity​Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:​Business​Entity​Id​Type (M.SDT.00157)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
а) Сәйкестендіру әдісі
(атрибут kind​Id)
шаруашылық субъектілерін сәйкестендіру әдісі
-
csdo:​Business​Entity​Id​Kind​Id​Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
2.16.7. Бірегей сәйкестендіру кеден нөмірі
(csdo:​Unique​Customs​Number​Id)
Кедендік бақылау мақсаттарына арналған шаруашылық жүргізуші субъектінің бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:​Unique​Customs​Number​Id​Type (M.SDT.00089)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 17
0..1
2.16.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:​Taxpayer​Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.16.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
Ресей Федерациясында шаруашылық жүргізуші субъектіні салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.16.10. Мекенжай
(ccdo:​Subject​Address​Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:​Subject​Address​Details​Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:​Address​Kind​Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
csdo:​Address​Kind​Code​Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:​Region​Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:​District​Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:​City​Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:​Settlement​Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:​Street​Name)
қала инфрақұрылымы көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:​Building​Number​Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленімі
M.SDE.00011

2.16.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo: Business Entity Type Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.16.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo: Business Entity Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo: Business Entity Id Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Метод идентификации
(атрибут kind Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
-
csdo: Business Entity Id Kind Id Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.16.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo: Unique Customs Number Id)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo: Unique Customs Number Id Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.16.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo: Taxpayer Id)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo: Taxpayer Id Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.16.9. Код причины постановки на учет
(csdo: Tax Registration Reason Code)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo: Tax Registration Reason Code Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.16.10. Адрес
(ccdo: Subject Address Details)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo: Subject Address Details Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo: Address Kind Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo: Address Kind Code Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo: Territory Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo: Region Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo: District Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo: City Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo: Settlement Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo: Street Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo: Building Number Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:​Room​Number​Id)
офистің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.11. Пошталық индекс
(csdo:​Post​Code)
пошталық байланыс кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:​Post​Code​Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:​Post​Office​Box​Id)
пошталық байланыс кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.16.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:​Communication​Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:​Communication​Channel​Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодтық белгіленімі (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:​Communication​Channel​Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық почта және басқалар)
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:​Communication​Channel​Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың тізбегі (телефонның, факстың нөмірін, электрондық почтаның мекенжайын және басқаларды көрсету)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
1..*
2.16.12. Өндірістік алаң
(smcdo:​Organization​Manufacturing​Site​Details)
өндірістік алаң туралы ақпарат
M.SM.CDE.00102
smcdo:​Organization​Manufacturing​Site​Details​Type (M.SM.CDT.00083)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Өндірістік алаңның сәйкестендіргіші
(smsdo:​Organization​Manufacturing​Site​Id)
өндірістік алаңның сәйкестендіргіші
M.SM.SDE.00151
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:​Business​Entity​Name)
өндірістік алаңның атауы
M.SDE.00187

csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo: Room Number Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo: Post Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo: Post Code Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo: Post Office Box Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.16.11. Контактный реквизит
(ccdo: Communication Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo: Communication Details Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo: Communication Channel Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo: Communication Channel Code V2 Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo: Communication Channel Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo: Communication Channel Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo: Communication Channel Id Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.16.12. Производственная площадка
(smcdo: Organization Manufacturing Site Details)
информация о производственной площадке
M.SM.CDE.00102
smcdo: Organization Manufacturing Site Details Type (M.SM.CDT.00083)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор производственной площадки
(smsdo: Organization Manufacturing Site Id)
идентификатор производственной площадки
M.SM.SDE.00151
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo: Business Entity Name)
наименование производственной площадки
M.SDE.00187

csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.17. Экспорт елінің коды
(smsdo:​Exporter​Country​Code)
карантинге жатқызылған өнімді экспорттаушы елдің кодтық белгіленімі
M.SM.SDE.00034
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
2.18. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:​Resource​Item​Status​Details)
технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:​Resource​Item​Status​Details​Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.18.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:​Validity​Period​Details)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:​Period​Details​Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күн мен уақыт
(csdo:​Start​Date​Time)
бастапқы күн мен уақыт
M.SDE.00133
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күні мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күн мен уақыт
(csdo:​End​Date​Time)
соңғы күн мен уақыт
M.SDE.00134
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күні мен уақытты белгілеу
0..1

csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.17. Код страны экспорта
(smsdo: Exporter Country Code)
кодовое обозначение страны-экспортҰра подкарантинной продукции
M.SM.SDE.00034
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.18. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo: Resource Item Status Details)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo: Resource Item Status Details Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.18.1. Период действия
(ccdo: Validity Period Details)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo: Period Details Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo: Start Date Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo: End Date Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1

3. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды белгілейтін, оларға қатысты мүше мемлекеттің уәкілетті органы қосымша мәліметтер сұрататын құжаттың нөмірі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
4. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды белгілейтін, оларға қатысты мүше мемлекеттің уәкілетті органы қосымша мәліметтер сұрататын құжат күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
5. Бақылау (қадағалау) шарасының сәйкестендіргіші
(smsdo:​Measure​Control​Id)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген уақытша карантиндік фитосанитариялық шараның сәйкестендіргіші
M.SM.SDE.00981
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
6. мүше мемлекеттің уәкілетті органы
(ccdo:​Unified​Authority​Details)
қосымша мәліметтерге сұрау салған мүше мемлекеттің уәкілетті органы туралы мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00053
ccdo:​Unified​Authority​Details​Type (M.CDT.00054)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
6.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен сәйкестендіргіші айқындалған елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
6.2. Мүше мемлекет уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
мүше мемлекет уәкілетті органының бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
6.3. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
6.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы
(csdo:​Authority​Brief​Name)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқартылған атауы
M.SDE.00126
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1

3. Номер документа
(csdo: Doc Id)
номер документа, устанавливающего временные карантинные фитосанитарные меры, в отношении которых уполномоченный орган государства-члена запрашивает дополнительные сведения
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
4. Дата документа
(csdo: Doc Creation Date)
дата документа, устанавливающего временные карантинные фитосанитарные меры, в отношении которых уполномоченный орган государства-члена запрашивает дополнительные сведения
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
5. Идентификатор контрольной (надзорной) меры
(smsdo: Measure Control Id)
идентификатор временной карантинной фитосанитарной меры, присвоенный уполномоченным органом государства-члена
M.SM.SDE.00981
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
6. Уполномоченный орган государства-члена
(ccdo: Unified Authority Details)
совокупность сведений об уполномоченном органе государства-члена, запросившем дополнительные сведения
M.CDE.00053
ccdo: Unified Authority Details Type (M.CDT.00054)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
6.2. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Id)
уникальный идентификатор уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00068
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
6.3. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
6.4. Краткое наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Brief Name)
сокращенное наименование уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00126
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

csdo:​Quantity4​Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі тұтас теріс сан.
Цифрлардың ең жоғары саны 4
0..1
12.2.16. XML-құжат
(ccdo:​Any​Details)
XML форматындағы құжат
M.CDE.00081
ccdo:​Any​Details​Type (M.CDT.00086)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. XML-құжат
еркін құрылымның XML-құжатының құрамы
-
еркін элемент.
Аттар кеңістігі: кез келген
Валидация: әрқашан жүргізіледі
1..*
12.2.17. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:​Doc​Binary​Text)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:​Binary​Text​Type (M.SDT.00143)
Екілік октеттердің (байттардың) түпкі дәйектілігі
0..1
а) Деректер форматының коды
(атрибут media​Type​Code)
деректер форматының кодтық белгіленімі
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 255
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 228 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтары туралы" 2015 жылғы 18 тамыздағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі.
II. Қолданылу саласы

csdo: Quantity4 Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 4
0..1
12.2.16. XML-документ
(ccdo: Any Details)
документ в формате XML
M.CDE.00081
ccdo: Any Details Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
-
произвольный элемент.
Пространство имҰн: любое.
Валидация: проводится всегда
1..*
12.2.17. Документ в бинарном формате
(csdo: Doc Binary Text)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo: Binary Text Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) Код формата данных
(атрибут media Type​Code)
кодовое обозначение формата данных
-
csdo: Media Type Code Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии с классификатором форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 228
Порядок
присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 августа 2015 г. № 96 "О межгосударственных испытаниях интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения

2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" (P. SS.12) жалпы процесін (бұдан әрі - жалпы процесс) қолданысқа енгізу және жаңа қатысушының жалпы процеске қосылуы рәсімінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" - Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" - Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
4. Осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындау кезіндегі өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлі
Р/с№
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді атқаратын қатысушы
1
жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (бұдан әрі-уәкілетті орган)
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия)
3
Жалпы процеске қатысушы
технологиялық құжаттарға сәйкес өзара іс-қимылды жүзеге асырады және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
уәкілетті орган, Комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу

2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер" (P.SS.12) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 06 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных пунктом 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза (далее – уполномоченный орган)
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия)
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие в соответствии с технологическими документами и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган, Комиссия
V. Введение общего процесса в действие

5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер Комиссияның үйлестіруімен жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.
6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауы тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіне мемлекетаралық сынақтар жүргізу жөніндегі комиссияның ұсынымдары негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
8. Өздері арасында кемінде екі мүше мемлекеттің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу, сондай-ақ мүше мемлекеттердің бірінің және Комиссияның ақпараттық жүйесі арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері жалпы процестің қолданысқа енгізуге дайындығы туралы сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтарын өткізу жөніндегі комиссияның ұсынымын қабылдау үшін негіз болып табылады.
9. Жалпы процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін оған жалпы процеске қосылу рәсімін орындау арқылы жаңа қатысушылар қосылуы мүмкін.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
10. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.
11. Жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы рәсімін орындау мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) мүше мемлекеттің жаңа қатысушының жалпы процеске қосылуы туралы Комиссияға хабарлауы (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды көрсету арқылы);
2) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);

5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер" государства – члены Союза (далее – государство-член) при координации Комиссии приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами как минимум двух государств-членов между собой, а также тестирования информационного взаимодействия между информационной системой одного из государств-членов и Комиссии.
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
1) информирование государством-членом Комиссии о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
2) внесение в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);

3) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесі қажет болған жағдайда әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
4) егер қосу бұрын жүзеге асырылмаса, жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосу, (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
5) жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы;
6) жалпы процеске қосылатын қатысушының уәкілетті органның ақпараттық жүйесінен Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 228 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес рәсімделген мәліметтерді уақытша карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсына бастапқы енгізу және Одақтың ақпараттық порталында мәліметтерді жариялау үшін (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде) әкімшіге беру;
7) жалпы процеске қосылатын қатысушылардың және жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігін тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде).

3) разработку (доработку) при необходимости информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
4) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
5) получение присоединяющимся участником общего процесса распространяемых администратором справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
6) передача присоединяющимся участником общего процесса оформленных в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о введении временных карантинных фитосанитарных мер", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 228, сведений из информационной системы уполномоченного органа администратору для первоначального включения в общий информационный ресурс сведений о временных карантинных фитосанитарных мерах и опубликования сведений на информационном портале Союза (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
7) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и участников общего процесса на соответствие требованиям технологических документов (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).