"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімі
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 года № 229.
О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах";
Порядок присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах".

2. Мыналар:
а) Осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды сыртқы және Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне орналастыруды қамтамасыз етуді құзыретіне Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру кіретін Еуразиялық экономикалық комиссияның департаменті жүзеге асырады;
б) "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесіне қосылу рәсімін орындау мерзімі осы Шешім күшіне енген күннен бастап 9 айдан аспайды деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 229 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт (бұдан әрі – Шарт);
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Карантиндік фитосанитариялық шаралар қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласында жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақта өсімдіктердің карантинін қамтамасыз ету туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында карантинге жатқызылған өнімге және карантинге жатқызылған объектілерге қойылатын Бірыңғай карантиндік фитосанитариялық талаптарды бекіту туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы № 157 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз етудің бірыңғай қағидалары мен нормаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы № 159 шешімі;

2. Установить, что:
а) разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе Евразийского экономического союза, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза;
б) срок выполнения процедуры присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" не превышает 9 месяцев с даты вступления настоящего Решения в силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 229
Правила
информационного взаимодействия
при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер";
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318 "Об обеспечении карантина растений в Евразийском экономическом союзе";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 157 "Об утверждении Единых карантинных фитосанитарных требований, предъявляемых к подкарантинной продукции и подкарантинным объектам на таможенной границе и на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 159 "Об утверждении Единых правил и норм обеспечения карантина растений на таможенной территории Евразийского экономического союза";

Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының кедендік аумағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз ету мәселелері туралы" 2010 жылғы 17 тамыздағы № 340 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ортақ процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі №29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесі (бұдан әрі – ортақ процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдерді сипаттауды қоса алғанда, аталған ортақ процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды ортақ процеске қатысушылар ортақ процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ ортақ процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
4. Аталған Қағидаларда ұғымдар Шартта, Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімінде, 1951 жылғы 6 желтоқсандағы Өсімдіктер карантині және оларды қорғау жөніндегі халықаралық конвенцияда, фитосанитариялық шаралар жөніндегі халықаралық стандарттарда және Одақ құқығына кіретін өзге де актілерде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Қағидаларда қолданылатын "ортақ процесс рәсімдерінің тобы", "ортақ процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "ортақ процесс операциясы", "ортақ процесс рәсімі" және "ортақ процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы №63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
ІV. Ортақ процесс туралы негізгі мәліметтер

Решение Комиссии Таможенного союза от 17 августа 2010 г. № 340 "О вопросах обеспечения карантина растений на таможенной территории Таможенного союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Понятия в настоящих Правилах используются в значениях, определенных Договором, Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318, Международной конвенцией по карантину и защите растений от 06 декабря 1951 года, международными стандартами по фитосанитарным мерам и иными актами, входящими в право Союза.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 09 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе

5. Ортақ процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету".
6. Ортақ процестің кодтық белгіленімі: P.SS.11, нұсқа 1.0.0.
1. Ортақ процестің мақсаттары мен міндеттері
7. Одақтың кедендік аумағының карантиндік фитосанитариялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету және карантиндік фитосанитариялық талаптарға сәйкес келмейтін карантинге жатқызылған өнімді Одақтың кедендік аумағы арқылы өткізу кезінде карантинге жатқызылған өнімді бақылау мүмкіндігін қамтамасыз ету есебінен оларды әкелу, транзиті және айналысқа түсуі тәуекелін төмендету үшін жағдай жасау ортақ процестің мақсаты болып табылады.
8. Ортақ процестің мақсатына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктердің карантині жөніндегі уәкілетті органдары (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекет, уәкілетті орган) арасында мүше мемлекеттер арасында карантинге жатқызылған өнімнің партиясын өткізу кезінде берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы, сондай-ақ алып қойылған фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтермен (бұдан әрі тиісінше – берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер, алып қойылған фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер) жедел ақпарат алмасуды қамтамасыз ету;
б) сұрау салу бойынша уәкілетті органдардың мүше мемлекеттер арасында карантинге жатқызылған өнімнің партиясын өткізу кезінде фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы (бұдан әрі – фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәлімет), сондай-ақ Одақтың кедендік аумағынан басқа мүше мемлекеттердің аумағы арқылы үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді (бұдан әрі – үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер) алуын қамтамасыз ету;
в) уәкілетті органдар арасында карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтермен (бұдан әрі тиісінше – бұзушылық, бұзушылықтар туралы мәлімет) жедел ақпарат алмасуды қамтамасыз ету;
г) уәкілетті органдардың сұрау салу бойынша Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) мүше мемлекеттердің арасында өткізілетін карантинге жатқызылған өнімнің партиясына берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы, сондай-ақ карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді (бұдан әрі – фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер) ұсынуын қамтамсыз ету;
д) осы сәтте уәкілетті органдар қолданатын және берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасу үшін қажетті тізбелерді, сыныптауыштарды және анықтамалықтарды әзірлеу, үйлестіру және өзектілендіру, сондай-ақ олардың электрондық нысандарын әзірлеу.

5. Полное наименование общего процесса: "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.SS.11, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является создание условий для обеспечения карантинной фитосанитарной безопасности таможенной территории Союза и снижения риска ввоза, транзита и обращения подкарантинной продукции, не соответствующей карантинным фитосанитарным требованиям, за счет обеспечения прослеживаемости подкарантинной продукции при перемещении ее по таможенной территории Союза.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить оперативный информационный обмен сведениями между уполномоченными органами по карантину растений государств – членов Союза (далее соответственно – государство-член, уполномоченный орган) о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, а также об изъятых фитосанитарных сертификатах при перемещении партии подкарантинной продукции между государствами-членами (далее соответственно – сведения о выданных фитосанитарных сертификатах, сведения об изъятых фитосанитарных сертификатах);
б) обеспечить получение уполномоченными органами по запросу сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата при перемещении партии подкарантинной продукции между государствами-членами (далее – сведения о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата), а также о выданных фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые с таможенной территории Союза в третьи страны через территорию других государств-членов (далее – сведения о фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны);
в) обеспечить оперативный информационный обмен сведениями между уполномоченными органами о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) (далее соответственно – нарушения, сведения о нарушениях);
г) обеспечить предоставление уполномоченными органами в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия) по запросу обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах на партии подкарантинной продукции, перемещаемые между государствами-членами, а также о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) (далее – обобщенные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях);
д) разработать, гармонизировать и актуализировать перечни, классификаторы и справочники, применяемые в настоящий момент уполномоченными органами и необходимые для обмена информацией о выданных фитосанитарных сертификатах, а также разработать их электронные формы.

2. Ортақ процеске қатысушылар
9. Ортақ процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ортақ процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың уәкілетті органдардан фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салуды және алуды жүзеге асыратын органы
P.SS.11.ACT.001
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы
мыналарды: межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсынуды; межелі орын мемлекетінің уәкілетті органынан алып қойылған фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді алуды; уәкілетті органға сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсынуды; межелі орын мемлекетінің уәкілетті органынан бұзушылықтар туралы мәліметтер алуды; межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсынуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
P.SS.11.ACT.002
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
мыналарды: жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органынан берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді алуды; жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына алып қойылған фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсынуды; жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына бұзушылықтар туралы мәліметтер ұсынуды; жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерге сұрау салуды және алуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
P.SS.11.ACT.003
уәкілетті орган
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органынан үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерге сұрау салуды және алуды; Комиссияға сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуды жүзеге асыратын уәкілетті орган.
3. Ортақ процестің құрылымы
10. Ортақ процесс мына рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну рәсімі (P.SS.11.PRC.001);
б) бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну рәсімі (P.SS.11.PRC.002);
в) алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну рәсімі (P.SS.11.PRC.003);
г) сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсыну рәсімі (P.SS.11.PRC.004);
д) сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну рәсімі (P.SS.11.PRC.005);

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, который осуществляет запрос и получение обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях от уполномоченных органов
P.SS.11.ACT.001
уполномоченный орган государства места отправления
уполномоченный орган, который осуществляет:
представление сведений о выданных фитосанитарных сертификатах в уполномоченный орган государства места назначения;
получение сведений об изъятых фитосанитарных сертификатах от уполномоченного органа государства места назначения;
предоставление сведений о фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны, в уполномоченный орган по запросу;
получение сведений о нарушениях от уполномоченного органа государства места назначения;
предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата в уполномоченный орган государства места назначения
P.SS.11.ACT.002
уполномоченный орган государства места назначения
уполномоченный орган, который осуществляет:
получение сведений о выданных фитосанитарных сертификатах от уполномоченного органа государства места отправления;
представление сведения об изъятых фитосанитарных сертификатах в уполномоченный орган государства места отправления;
представление сведений о нарушениях в уполномоченный орган места отправления;
запрос и получение сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата
от уполномоченного органа государства места отправления
P.SS.11.ACT.003
уполномоченный орган
уполномоченный орган, который осуществляет:
запрос и получение сведений о фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны, от уполномоченного органа государства места отправления;
предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в Комиссию по запросу
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур:
а) процедура представления сведений о выданном фитосанитарном сертификате (P.SS.11.PRC.001);
б) процедура представления сведений о нарушении (P.SS.11.PRC.002);
в) процедура представления сведений об изъятом фитосанитарном сертификате (P.SS.11.PRC.003);
г) процедура предоставления сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу (P.SS.11.PRC.004);
д) процедура предоставления сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу (P.SS.11.PRC.005);

е) сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну рәсімі (P.SS.11.PRC.006).
Алдағы уақытта, Одақ құқығына карантинге жатқызылған өнімді бақылау мүмкіндігін қамтамасыз ету тетігін реттейтін құжаттарды енгізген жағдайда, Одақ құқығындағы өзгеріске сәйкес ортақ процестің құрамы кеңейтілуі мүмкін.
11. Уәкілетті органдар арасында мәлімет алмасу фитосанитариялық сертификатты беру немесе алып қою фактілері бойынша, сондай-ақ бұзушылықтарды анықтау фактілері бойынша жүргізіледі. Уәкілетті органдар Комиссияға да сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етеді.
Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну рәсімін орындау кезінде жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы карантинге жатқызылған өнімді Одақ аумағында тасымалдау барысында оның партиясына ілеспе құжат берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметті қалыптастырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну рәсімін орындау кезінде межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы:
а) карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар ұсынылған фитосанитариялық сертификат қолдан жасалған немесе жарамсыз деп танылған;
б) фитосанитариялық сертификат карантинге жатқызылған өнім партиясының қойылатын карантиндік фитосанитарлық талаптарға сәйкестігін растамаған;
в) карантинге жатқызылған өнім партиясына берілген фитосанитариялық сертификат бойынша карантиндік фитосанитарлық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру үшін межелі орын мемлекеті уәкілетті органының лауазымды адамын хабардар етпеу немесе карантинге жатқызылған өнімді көрсетпеу орын алған сияқты бұзушылық туралы мәліметті қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну рәсімін орындау кезінде межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді. Фитосанитариялық сертификат карантинге жатқызылған өнімнің партиясын жеткізу орны бойынша карантиндік фитосанитарлық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру кезінде алып қоюға жатады.
Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу туралы мәліметтерді ұсыну рәсімін орындау кезінде межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алуға сұрау салуды қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жібереді. Рәсім қажет болған жағдайда фитосанитариялық сертификатты беру фактісін тексеру мақсатында, соның ішінде фитосанитариялық сертификаттың қағаз нұсқасын ұсынған және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде оған сәйкес келетін электрондық фитосанитариялық сертификат болмаған жағдайда, фитосанитариялық сертификатты беру орны мүше мемлекет болып табылуы шартымен орындалады.
Сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну рәсімін орындау кезінде уәкілетті орган үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алуға сұрау салуды қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсынады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жібереді. Рәсім қажет болған жағдайда карантинге жатқызылған өнімнің партиясын Одақтың кедендік аумағынан басқа мүше мемлекеттердің аумағы арқылы үшінші елдерге әкету кезінде фитосанитариялық сертификатты беру фактісін тексеру мақсатында, фитосанитариялық сертификатты беру орны мүше мемлекет болып табылуы шартымен орындалады.
Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну рәсімі Комиссияның ортақ процесті іске асыру (орындау) нәтижелерін мониторингтеу және талдау мақсатында фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алуы қажет болған кезде орындалады. Рәсімді орындау кезінде Комиссия фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алуға сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органдарға жібереді. Уәкілетті органдар Комиссияға фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жібереді.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасында мәлімет алмасу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Уәкілетті органдар арасында мәлімет алмасу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады
Ұсынылатын мәліметтердің нысаны мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.

е) процедура предоставления обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу (P.SS.11.PRC.006).
В перспективе, в случае включения в право Союза документов, регулирующих механизм обеспечения прослеживаемости подкарантинной продукции, возможно расширение состава процедур общего процесса в соответствии с изменением в праве Союза.
11. Обмен сведениями между уполномоченными органами производится по фактам выдачи или изъятия фитосанитарного сертификата, а также по фактам выявления нарушений. Уполномоченные органы также обеспечивают предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в Комиссию по запросу.
При выполнении процедуры представления сведений о выданном фитосанитарном сертификате уполномоченный орган государства места отправления формирует и направляет уполномоченному органу государства места назначения сведения о выданном фитосанитарном сертификате, сопровождающем партию подкарантинной продукции при ее перемещении на территории Союза.
При выполнении процедуры представления сведений о нарушении уполномоченный орган государства места назначения формирует и направляет уполномоченному органу государства места отправления сведения о нарушении, таком как:
а) фитосанитарный сертификат, предъявленный при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) признан поддельным или недействительным;
б) фитосанитарный сертификат не подтверждает соответствие партии подкарантинной продукции предъявляемым карантинным фитосанитарным требованиям;
в) имело место неуведомление или непредъявление подкарантинной продукции для осуществления карантинного фитосанитарного контроля (надзора) должностному лицу уполномоченного органа государства места назначения по фитосанитарному сертификату, выданному на партию подкарантинной продукции.
При выполнении процедуры представления сведений об изъятом фитосанитарном сертификате уполномоченный орган государства места назначения формирует и направляет уполномоченному органу государства места отправления сведения об изъятом фитосанитарном сертификате. Фитосанитарный сертификат подлежит изъятию при осуществлении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) по месту доставки партии подкарантинной продукции.
При выполнении процедуры предоставления сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу уполномоченный орган государства места назначения формирует и направляет запрос на получение сведений о фитосанитарном сертификате в уполномоченный орган государства места отправления. Уполномоченный орган государства места отправления предоставляет сведения о выданном фитосанитарном сертификате или направляет уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган государства места назначения. Процедура выполняется при необходимости с целью проверки факта выдачи фитосанитарного сертификата, в том числе в случае предъявления бумажного варианта фитосанитарного сертификата и отсутствия соответствующего ему электронного фитосанитарного сертификата в информационной системе уполномоченного органа государства места назначения, при условии, что местом выдачи фитосанитарного сертификата является государство-член.
При выполнении процедуры предоставления сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу уполномоченный орган формирует и направляет запрос на получение сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, в уполномоченный орган государства места отправления. Уполномоченный орган государства места отправления предоставляет сведения о выданном фитосанитарном сертификате или направляет уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган. Процедура выполняется при необходимости с целью проверки факта выдачи фитосанитарного сертификата при вывозе партии подкарантинной продукции с таможенной территории Союза в третьи страны через территорию других государств-членов, при условии, что местом выдачи фитосанитарного сертификата является государство-член.
Процедура предоставления обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу выполняется при необходимости получения Комиссией обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в целях мониторинга и анализа результатов реализации (исполнения) общего процесса. При выполнении процедуры Комиссия формирует и направляет запрос на получение обобщҰнных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в уполномоченные органы. Уполномоченные органы предоставляют обобщенные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях или направляют уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в Комиссию.
Обмен сведениями между уполномоченными органами и Комиссией осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией).
Обмен сведениями между уполномоченными органами осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

12. Ортақ процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Ортақ процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, ортақ процесс рәсімін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Бөлімде Ортақ процесс рәсімдері арасындағы байланыс пен оларды орындау тәртібін көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалана отырып жасалды және мәтіндік сипаттамамен жабдықталды.
4. Ортақ процестің рәсімдері
15. Ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.11.PRC.001
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру
рәсімді орындау барысында жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қалыптастырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
P.SS.11.PRC.002
бұзушылықтар туралы мәліметтерді ұсыну
рәсімді орындау барысында межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы бұзушылықтар туралы мәліметтерді қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
P.SS.11.PRC.003
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
рәсімді орындау барысында межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
P.SS.11.PRC.004
сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсыну
рәсімді орындау барысында межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді алуды жүзеге асырады
P.SS.11.PRC.005
сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
рәсімді орындау барысында уәкілетті орган сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алуды жүзеге асырады
P.SS.11.PRC.006
сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну
рәсімді орындау барысында сұрау салу бойынша Комиссияға фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну жүзеге асырылады
V. Ортақ процестің ақпараттық объектілері
16. Олар туралы мәліметтер немесе олардан алынатын мәліметтер ортақ процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесіне берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. В разделе приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Процедуры общего процесса
15. Перечень процедур общего процесса приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.PRC.001
представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства места отправления формируются и направляются сведения о выданном фитосанитарном сертификате в уполномоченный орган государства места назначения
P.SS.11.PRC.002
представление сведений о нарушении
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства места назначения формируются и направляются сведения о нарушении в уполномоченный орган государства места отправления
P.SS.11.PRC.003
представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства места назначения формируются и направляются сведения об изъятом фитосанитарном сертификате в уполномоченный орган государства места отправления
P.SS.11.PRC.004
предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства места назначения осуществляется получение по запросу сведений
о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата
P.SS.11.PRC.005
предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется получение по запросу сведений
о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
P.SS.11.PRC.006
предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу
в процессе выполнения процедуры осуществляется предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в Комиссию по запросу
V. Информационные объекты общего процесса
16. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.SS.11.BEN.001
фитосанитариялық сертификат туралы мәлімет
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына ұсынатын берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер (оның ішінде сұрау салу бойынша); межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ұсынатын алып қойылған фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер; сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер
P.SS.11.BEN.002
бұзушылық туралы мәліметтер
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ұсынатын бұзушылық туралы мәліметтер
P.SS.11.BEN.003
жалпыланған мәліметтер
сұрау салу бойынша Комиссияға ұсынылатын фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер
VI. Ортақ процеске қатысушылардың жауаптылығы
17. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту – Шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал уәкілетті органдардың лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Ортақ процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
18. Ортақ процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Ортақ процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Түрі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.003
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы (ЕАЭО СЭҚ ТН)
сыныптауыш
Дүниежүзілік кеден ұйымының Тауарлары сипаттамасы мен кодталуының үйлестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына негізделген тауарлар кодтарының және атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.015
көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес көлік құралдары және тауарларды тасымалдау түрлерінің тізбесін қамтиды
P.CLS.019
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің атаулары мен оларға тиісті кодтардың тізбесін қамтиды
P.CLS.021
жүктің, орамның және орам материалдары түрлерінің сыныптауышы
жүк түрлерінің сыныптауышы
Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес жүктің, орамның және орам материалдары түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.023
өлшем бірліктерінің сыныптауышы
сыныптауыш
Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес өлшем бірліктерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш

P.SS.11.BEN.001
сведения о фитосанитарном сертификате
сведения о выданных фитосанитарных сертификатах, представляемые уполномоченным органом государства места отправления в уполномоченный орган государства места назначения (в том числе по запросу);
сведения об изъятых фитосанитарных сертификатах, представляемые уполномоченным органом государства места назначения в уполномоченный орган государства места отправления;
сведения о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу
P.SS.11.BEN.002
сведения о нарушении
сведения о нарушении, представляемые уполномоченным органом государства места назначения в уполномоченный орган государства места отправления
P.SS.11.BEN.003
обобщенные сведения
обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях, предоставляемые в Комиссию по запросу
VI. Ответственность участников общего процесса
17. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
18. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.003
единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
классификатор
содержит перечень кодов и наименований товаров, основанный на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств
P.CLS.015
классификатор видов транспорта и транспортировки товаров
классификатор
содержит перечень видов транспортных средств и транспортировки товаров в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г.
№ 378
P.CLS.019
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и их коды в соответствии со стандартом
ISO 3166-1
P.CLS.021
классификатор видов груза, упаковки и упаковочных материалов
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов груза, упаковки и упаковочных материалов в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
P.CLS.023
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований единиц измерения в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень кодов и наименований языков в соответствии

ISO 639-1стандартына сәйкес тілдердің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.036
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының анықтамалығы
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық одақ органдары атауларының тізбесін және оларға тиісті кодтарды қамтиды
P.CLS.054
Ұйымдық-құқықтық нысандардың сыныптауышы
сыныптауыш
ұйымдық-құқықтық нысандардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.068
шаруашылық субъектілерін сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық субъектілерін сәйкестендіргіштердің және сәйкестендіру әдістерінің тізбесін қамтиды
P.SS.11.CLS.001
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдары аумақтық бөлімшелерінің анықтамалығы
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдарының аумақтық бөлімшелері атауларының тізбесін және оларға тиісті кодтарды қамтиды
VIII. Ортақ процесс рәсімдері
"Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру" (P.SS.11.PRC.001) рәсімі
19. "Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру" (P.SS.11.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 2-суретте берілген.
2-сурет. "Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру" (P.SS.11.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
20. "Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру" (P.SS.11.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттер арасында тасымалдау кезінде оның карантинге жатқызылған өнімнің партиясын алып жүру үшін фитосанитариялық сертификатты беру (соның ішінде ауыстыруға) фактісі бойынша орындалады.
21. Алдымен "Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру" (P.SS.11.PRC.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қалыптастырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
22. Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алған кезде "Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
23. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алған кезде "Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу" (P.SS.11.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.

с ISO 639-1
P.CLS.036
справочник органов Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень наименований органов Евразийского экономического союза и соответствующие им коды
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм
классификатор
содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов
справочник
содержит перечень идентификаторов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов
P.SS.11.CLS.001
справочник территориальных подразделений
уполномоченных органов по карантину растений государств – членов Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень наименований территориальных подразделений
уполномоченных органов по карантину растений государств – членов Евразийского экономического союза и соответствующие им коды
VIII. Процедуры общего процесса
Процедура "Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.001)
19. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.001) представлена на рисунке 2.
Рис. 2. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о выданном
фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.001)
20. Процедура "Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.001) выполняется по факту выдачи (в том числе на замену) фитосанитарного сертификата для сопровождения партии подкарантинной продукции при перемещении между государствами-членами.
21. Первой выполняется операция "Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства места отправления формируются и направляются в уполномоченный орган государства места назначения сведения о выданном фитосанитарном сертификате.
22. При получении уполномоченным органом государства места назначения сведений о фитосанитарном сертификате выполняется операция "Прием и обработка сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.002), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган государства места отправления направляется уведомление об обработке сведений о выданном фитосанитарном сертификате.
23. При получении уполномоченным органом государства места отправления уведомления об обработке сведений о выданном фитосанитарном сертификате выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.

24. Фитосанитариялық сертификатта мәлімделген карантинге жатқызылған өнімнің партиясын алушы аумағында болатын межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру "Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру" (P.SS.11.PRC.001) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
25. "Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру" (P.SS.11.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру" (P.SS.11.PRC.001) рәсімінің шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.11.OPR.001
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 6-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.002
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.003
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
6-кесте
"Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру" (P.SS.11.PRC.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.001
2
Операцияның атауы
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру
3
Орындаушы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттер арасында тасымалдау кезінде оның карантинге жатқызылған өнімнің партиясын алып жүру үшін фитосанитариялық сертификатты беру (соның ішінде ауыстыруға) фактісі бойынша орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қалыптастырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
7-кесте
"Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.002
2
Операцияның атауы
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алған кезде ("Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру" (P.SS.11.PRC.001) операциясы) орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабарлама мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер өңделді, берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
8-кесте
"Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу" (P.SS.11.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.003
2
Операцияның атауы
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде ("Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.002) операциясы) орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді
"Бұзушылық туралы мәліметтер ұсыну" (P.SS.11.PRC.002) рәсімі

24. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.001) является передача сведений о выданном фитосанитарном сертификате в уполномоченный орган государства места назначения, на территории которого находится получатель партии подкарантинной продукции, заявленной в фитосанитарном сертификате.
25. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.001), приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.OPR.001
представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате
приведено в таблице 6 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.002
прием и обработка сведений о выданном фитосанитарном сертификате
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.003
получение уведомления об обработке сведений о выданном фитосанитарном сертификате
приведено в таблице 8 настоящих Правил
Таблица 6
Описание операции "Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места отправления
4
Условия выполнения
выполняется по факту выдачи (в том числе на замену) фитосанитарного сертификата для сопровождения партии подкарантинной продукции при перемещении между государствами-членами
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о выданном фитосанитарном сертификате в уполномоченный орган государства места назначения в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о выданном фитосанитарном сертификате направлены в уполномоченный орган государства места назначения
Таблица 7
Описание операции "Прием и обработка сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о выданном фитосанитарном сертификате
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места назначения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о выданном фитосанитарном сертификате (операция "Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о выданном фитосанитарном сертификате и направляет в уполномоченный орган места отправления уведомление об обработке сведений о выданном фитосанитарном сертификате
7
Результаты
сведения о выданном фитосанитарном сертификате обработаны, уведомление об обработке сведений о выданном фитосанитарном сертификате направлено в уполномоченный орган места отправления
Таблица 8
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о выданном фитосанитарном сертификате
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места отправления
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о выданном фитосанитарном сертификате (операция "Прием и обработка сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об обработке сведений о выданном фитосанитарном сертификате в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о выданном фитосанитарном сертификате обработано
Процедура "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002)

26. "Бұзушылық туралы мәліметтер ұсыну" (P.SS.11.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 3-суретте берілген.
3-сурет. "Бұзушылық туралы мәліметтер ұсыну" (P.SS.11.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
27. "Бұзушылық туралы мәліметтер ұсыну" (P.SS.11.PRC.002) рәсімі егер, межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде берілген фитосанитариялық сертификатқа немесе карантинге жатқызылған өнім партиясына қатысты бұзушылық анықтаған жағдайда орындалады.
28. Алдымен "Бұзушылық туралы мәліметтер ұсыну" (P.SS.11.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы бұзушылық туралы мәліметтерді қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
29. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы бұзушылық туралы мәліметтерді алған кезде "Бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
30. Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу" (P.SS.11.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
31. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына бұзушылық туралы мәліметтерді беру "Бұзушылық туралы мәліметтер ұсыну" (P.SS.11.PRC.002) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
32. "Бұзушылық туралы мәліметтер ұсыну" (P.SS.11.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
"Бұзушылық туралы мәліметтер ұсыну" (P.SS.11.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.11.OPR.004
бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.005
бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.006
бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
10-кесте
"Бұзушылық туралы мәліметтер ұсыну" (P.SS.11.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.004
2
Операцияның атауы
бұзушылық туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
берілген фитосанитариялық сертификатқа немесе карантинге жатқызылған өнім партиясына қатысты бұзушылық анықтаған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бұзушылық туралы мәліметтерді қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
бұзушылық туралы мәліметтер жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
11-кесте
"Бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.005
2
Операцияның атауы
бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы бұзушылық туралы мәліметтерді алған кезде ("Бұзушылық туралы мәліметтер ұсыну" (P.SS.11.OPR.004) операциясы) орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабарлама мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
бұзушылық туралы мәліметтер өңделді, бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
12-кесте
"Бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу" (P.SS.11.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.006
2
Операцияның атауы
бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде ("Бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.005) операциясы) орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді

26. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002) представлена на рисунке 3.
Рис. 3. Схема выполнения процедуры
"Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002)
27. Процедура "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002) выполняется, если при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) уполномоченным органом государства места назначения выявлено нарушение в отношении выданного фитосанитарного сертификата или партии подкарантинной продукции.
28. Первой выполняется операция "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства места назначения формируются и направляются в уполномоченный орган государства места отправления сведения о нарушении.
29. При получении уполномоченным органом государства места отправления сведений о нарушении выполняется операция "Прием и обработка сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.005), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган государства места назначения направляется уведомление об обработке сведений о нарушении.
30. При получении уполномоченным органом государства места назначения уведомления об обработке сведений о нарушении выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.006), в результате выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
31. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002) является передача сведений о нарушении в уполномоченный орган государства места отправления.
32. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002), приведен в таблице 9.
Таблица 9
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.OPR.004
представление сведений о нарушении
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.005
прием и обработка сведений о нарушении
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.006
получение уведомления об обработке сведений о нарушении
приведено в таблице 12 настоящих Правил
Таблица 10
Описание операции "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.004
2
Наименование операции
представление сведений о нарушении
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места назначения
4
Условия выполнения
выполняется в случае выявления нарушения в отношении выданного фитосанитарного сертификата или партии подкарантинной продукции
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о нарушении в уполномоченный орган государства места отправления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о нарушении направлены в уполномоченный орган государства места отправления
Таблица 11
Описание операции "Прием и обработка сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о нарушении
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места отправления
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о нарушении (операция "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о нарушении и направляет в уполномоченный орган государства места назначения уведомление об обработке сведений о нарушении
7
Результаты
сведения о нарушении обработаны, уведомление об обработке сведений о нарушении направлено в уполномоченный орган государства места назначения
Таблица 12
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о нарушении
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места назначения
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления об обработке сведений о нарушении (операция "Прием и обработка сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об обработке сведений о нарушении в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений о нарушении обработано

"Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.003) рәсімі
33. "Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 4-суретте берілген.
4-сурет. "Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
34. "Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.003) рәсімі карантинге жатқызылған өнімнің партиясын жеткізу орны бойынша карантиндік фитосанитарлық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру кезінде фитосанитариялық сертификатты алып қою фактісі бойынша орындалады.
35. Алдымен "Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
36. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алған кезде "Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
37. Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алған кезде "Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу" (P.SS.11.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
38. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру "Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.003) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
39. "Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.11.OPR.007
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.008
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.009
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
14-кесте
"Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.007
2
Операцияның атауы
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
карантинге жатқызылған өнімнің партиясын жеткізу орны бойынша карантиндік фитосанитарлық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру кезінде фитосанитариялық сертификатты алып қойған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына ұсынады
7
Нәтижелер
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
15-кесте
"Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.008
2
Операцияның атауы
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алған кезде ("Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.OPR.007) операциясы) орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабарлама мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер өңделді, алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер өңдеу туралы хабарлама межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
16-кесте
"Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу" (P.SS.11.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.009
2
Операцияның атауы
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алған кезде ("Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.008) операция) орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді

Процедура "Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003)
33. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003) представлена на рисунке 4.
Рис. 4. Схема выполнения процедуры
"Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате"
(P.SS.11.PRC.003)
34. Процедура "Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003) выполняется по факту изъятия фитосанитарного сертификата при осуществлении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) по месту доставки партии подкарантинной продукции.
35. Первой выполняется операция "Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.007) по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства места назначения формируются и направляются в уполномоченный орган государства места отправления сведения об изъятом фитосанитарном сертификате.
36. При получении уполномоченным органом государства места отправления сведений об изъятом фитосанитарном сертификате выполняется операция "Прием и обработка сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.008), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган государства места назначения направляется уведомление об обработке сведений об изъятом фитосанитарном сертификате.
37. При получении уполномоченным органом государства места назначения уведомления об обработке сведений об изъятом фитосанитарном сертификате выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.009), в результате выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
38. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003) является передача сведений об изъятом фитосанитарном сертификате в уполномоченный орган государства места отправления.
39. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003), приведен в таблице 13.
Таблица 13
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.OPR.007
представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.008
прием и обработка сведений об изъятом фитосанитарном сертификате
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.009
получение уведомления об обработке сведений об изъятом фитосанитарном сертификате
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 14
Описание операции "Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.007
2
Наименование операции
представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места назначения
4
Условия выполнения
выполняется в случае изъятия фитосанитарного сертификата при осуществлении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) по месту доставки партии подкарантинной продукции
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет сведения об изъятом фитосанитарном сертификате в уполномоченный орган государства места отправления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения об изъятом фитосанитарном сертификате направлены в уполномоченный орган государства места отправления
Таблица 15
Описание операции "Прием и обработка сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.008
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об изъятом фитосанитарном сертификате
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места отправления
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изъятом фитосанитарном сертификате (операция "Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений об изъятом фитосанитарном сертификате и направляет в уполномоченный орган государства места назначения уведомление об обработке сведений об изъятом фитосанитарном сертификате
7
Результаты
сведения об изъятом фитосанитарном сертификате обработаны, уведомление об обработке сведений об изъятом фитосанитарном сертификате направлено в уполномоченный орган государства места назначения
Таблица 16
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.009
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений об изъятом фитосанитарном сертификате
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места назначения
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления об обработке сведений об изъятом фитосанитарном сертификате (операция "Прием и обработка сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результатах обработки сведений об изъятом фитосанитарном сертификате в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений об изъятом фитосанитарном сертификате обработано

"Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.004) рәсімі
40. "Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 5-суретте берілген.
5-сурет. "Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
41. "Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.004) рәсімі фитосанитариялық сертификатты беру фактісін тексеру және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алуы мақсатында, фитосанитариялық сертификатты беру орны мүше мемлекет болып табылуы шартымен орындалады.
42. Алдымен "Фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.11.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді.
43. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу алған кезде "Сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салынған мәліметтер қалыптастырылады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберіледі немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
44. Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алған кезде "Фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.012) операциясы орындалады.
45. Межелі орын мемлекетінің уәкілетті органының берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алуы "Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
46. "Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.11.OPR.010
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.011
Сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.012
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
18-кесте
"Фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.11.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.010
2
Операцияның атауы
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
фитосанитариялық сертификатты беру фактісін тексеру және фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алу мақсатында орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салу жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
19-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.011
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салу алған кезде ("Фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.11.OPR.010) операциясы) орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қалыптастырады және межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама межелі орын мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
20-кесте
"Фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.012
2
Операцияның атауы
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде ("Сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.OPR.011) операциясы) орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабарлама мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама өңделді

Процедура "Предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу" (P.SS.11.PRC.004)
40. Схема выполнения процедуры "Предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу" (P.SS.11.PRC.004) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры
"Получение сведений о фитосанитарном сертификате по запросу"
(P.SS.11.PRC.004)
41. Процедура "Предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу" (P.SS.11.PRC.004) выполняется в целях проверки факта выдачи фитосанитарного сертификата и получения уполномоченным органом государства места назначения сведений о фитосанитарном сертификате, при условии, что местом выдачи фитосанитарного сертификата является государство-член.
42. Первой выполняется операция "Запрос сведений о фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.010), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства места назначения формируется и направляется в уполномоченный орган государства места отправления запрос на предоставление сведений о фитосанитарном сертификате.
43. При получении уполномоченным органом государства места отправления запроса на предоставление сведений о фитосанитарном сертификате выполняется операция "Обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.011), по результатам выполнения которой в уполномоченный орган государства места назначения формируются и направляются запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
44. При получении уполномоченным органом государства места назначения сведений о фитосанитарном сертификате выполняется операция "Прием и обработка сведений о фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.012).
45. Результатом выполнения процедуры "Предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу" (P.SS.11.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства места назначения сведений о выданном фитосанитарном сертификате или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
46. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу" (P.SS.11.PRC.004), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу" (P.SS.11.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.OPR.010
запрос сведений о фитосанитарном сертификате
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.011
обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.012
прием и обработка сведений о фитосанитарном сертификате
приведено в таблице 20 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Запрос сведений о фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.010
2
Наименование операции
запрос сведений о фитосанитарном сертификате
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места назначения
4
Условия выполнения
выполняется в целях проверки факта выдачи фитосанитарного сертификата и получения сведений о фитосанитарном сертификате
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства места отправления запрос на предоставление сведений о фитосанитарном сертификате в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
запрос на предоставление сведений о фитосанитарном сертификате направлен в уполномоченный орган государства места отправления
Таблица 19
Описание операции "Обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.011
2
Наименование операции
обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места отправления
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на предоставление сведений о фитосанитарном сертификате (операция "Запрос сведений о фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура запроса и представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уполномоченный орган государства места назначения сведения о фитосанитарном сертификате, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
сведения о фитосанитарном сертификате или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в уполномоченный орган государства места назначения
Таблица 20
Описание операции "Прием и обработка сведений о фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.012
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о фитосанитарном сертификате
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места назначения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о фитосанитарном сертификате или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о фитосанитарном сертификате либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения о фитосанитарном сертификате либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

"Сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.005) рәсімі
47. "Сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "Сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
48. "Сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.005) рәсімі Одақтың кедендік аумағынан басқа мүше мемлекеттердің аумағы арқылы үшінші елдерге әкету кезінде фитосанитариялық сертификат беру фактісін тексеру және уәкілетті органның үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алуы мақсатында, фитосанитариялық сертификатты беру орны мүше мемлекет болып табылуы шартымен орындалады.
49. Алдымен "Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.11.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберіледі.
50. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды алған кезде "Сұрау салуды өңдеу және үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салынған мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға жіберіледі немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
51. Уәкілетті орган үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алған кезде "Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.015) операциясы орындалады.

Процедура "Предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу" (P.SS.11.PRC.005)
47. Схема выполнения процедуры "Предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу" (P.SS.11.PRC.005) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры
"Предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию
подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу" (P.SS.11.PRC.005)
48. Процедура "Предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу" (P.SS.11.PRC.005) выполняется в целях проверки факта выдачи фитосанитарного сертификата при вывозе партии подкарантинной продукции с таможенной территории Союза в третьи страны через территорию других государств-членов и получения уполномоченным органом сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, при условии, что местом выдачи фитосанитарного сертификата является государство-член.
49. Первой выполняется операция "Запрос сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны" (P.SS.11.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в уполномоченный орган государства места отправления запрос на предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны.
50. При получении уполномоченным органом государства места отправления запроса на предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, выполняется операция "Обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны" (P.SS.11.OPR.014), по результатам выполнения которой в уполномоченный орган формируются и направляются запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
51. При получении уполномоченным органом сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, выполняется операция "Прием и обработка сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны" (P.SS.11.OPR.015).

52. Уәкілетті органның үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алуы "Сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
53. "Сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
"Сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.11.OPR.013
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салу
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.014
сұрау салуды өңдеу және үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.015
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
22-кесте
"Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салу" (P.SS.11.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.013
2
Операцияның атауы
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Одақтың кедендік аумағынан басқа мүше мемлекеттердің аумағы арқылы үшінші елдерге әкету кезінде фитосанитариялық сертификат беру фактісін тексеру және уәкілетті органның үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды қалыптастырады және жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салу жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына жіберілді
23-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.014
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды алған кезде ("Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.11.OPR.013) операциясы) орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
24-кесте
"Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.015
2
Операцияның атауы
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама алған кезде ("Сұрау салуды өңдеу және үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.OPR.014) операциясы) орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабарлама мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама алады
7
Нәтижелер
орындаушы үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама өңделді

52. Результатом выполнения процедуры "Предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу" (P.SS.11.PRC.005) является получение уполномоченным органом сведений о выданном фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
53. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу" (P.SS.11.PRC.005), приведен в таблице 21.
Таблица 21
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу" (P.SS.11.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.OPR.013
запрос сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.014
обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.015
прием и обработка сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
приведено в таблице 24 настоящих Правил
Таблица 22
Описание операции "Запрос сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны" (P.SS.11.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.013
2
Наименование операции
запрос сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется в целях проверки факта выдачи фитосанитарного сертификата при вывозе партии подкарантинной продукции с таможенной территории Союза в третьи страны через территорию других государств-членов и получения сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства места отправления запрос на предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
запрос на предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, направлен в уполномоченный орган государства места отправления
Таблица 23
Описание операции "Обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны" (P.SS.11.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.014
2
Наименование операции
обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства места отправления
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции (операция "Запрос сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны" (P.SS.11.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура запроса и представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уполномоченный орган сведения о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
сведения о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в уполномоченный орган
Таблица 24
Описание операции "Прием и обработка сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны" (P.SS.11.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны" (P.SS.11.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

"Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.006) рәсімі
54. "Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
55. "Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.006) рәсімі Комиссия фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алуы қажет болған кезде орындалады.
56. Алдымен "Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.11.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
57. Уәкілетті орган фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды алған кезде "Сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.OPR.017) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салынған мәліметтер қалыптастырылады және Комиссияға жіберіледі немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
58. Комиссия фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алған кезде "Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.018) операциясы орындалады.
59. Комиссияның фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алуы "Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.006) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
60. "Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.11.OPR.016
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.017
сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.018
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
26-кесте
"Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.11.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.016
2
Операцияның атауы
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді. Берілген фитосанитариялық сертификаттар немесе бұзушылықтар туралы ақпаратқа сұрау салынады
7
Нәтижелер
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
27-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.017
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салу алған кезде ("Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.11.OPR.016) операциясы) орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жібереді. Сұрау салудың түріне қарай берілген фитосанитариялық сертификаттар немесе бұзушылықтар туралы ақпарат беріледі
7
Нәтижелер
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама Комиссияға жіберілді
28-кесте
"Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.SS.11.OPR.018
2
Операцияның атауы
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама алған кезде ("Сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.OPR.017) операциясы) орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабарлама мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
орындаушы фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама өңделді
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

Процедура "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу" (P.SS.11.PRC.006)
54. Схема выполнения процедуры "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу" (P.SS.11.PRC.006) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры
"Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах
и нарушениях по запросу" (P.SS.11.PRC.006)
55. Процедура "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу" (P.SS.11.PRC.006) выполняется при необходимости получения Комиссей обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях.
56. Первой выполняется операция "Запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.016) по результатам выполнения которой Комиссией формируется и направляется в уполномоченный орган запрос на предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях.
57. При получении уполномоченным органом запроса на предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях выполняется операция "Обработка запроса и предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.017), по результатам выполнения которой формируются и направляются в Комиссию запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
58. При получении Комиссией обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях выполняется операция "Прием и обработка обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.018).
59. Результатом выполнения процедуры "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу" (P.SS.11.PRC.006) является получение Комиссией обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
60. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Прием и обработка обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.PRC.006), приведен в таблице 25.
Таблица 25
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Прием и обработка обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.OPR.016
запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.017
обработка запроса и предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.018
прием и обработка обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
приведено в таблице 28 настоящих Правил
Таблица 26
Описание операции "Запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.016
2
Наименование операции
запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения обобщҰнных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган запрос на предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. Запрашивается информация о выданных фитосанитарных сертификатах или нарушениях
7
Результаты
запрос на предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях направлен в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 27
Описание операции "Обработка запроса и предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.017
2
Наименование операции
обработка запроса и предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях (операция "Запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура запроса и представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и направляет в Комиссию обобщҰнные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
В зависимости от типа запроса предоставляется информация о выданных фитосанитарных сертификатах или нарушениях
7
Результаты
обобщҰнные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в Комиссию
Таблица 28
Описание операции "Прием и обработка обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем обобщҰнных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель получает обобщҰнные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
обобщҰнные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

61. Ортақ процесс рәсімдерін орындау кезінде айрықша жағдайлар орын алып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған кезде және өзге жағдайларда орын алуы мүмкін.
62. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда, уәкілетті орган Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оған қатысты қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттар талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, уәкілетті орган анықталған қателікті жою үшін белгіленген тәртіппен қажетті шаралар қабылдайды.
63. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Комиссияға құзыретіне осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау жататын уәкілетті органдар туралы ақпарат береді, сондай-ақ ортақ процесті іске асыру кезінде техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтер ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 229 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Карантиндік фитосанитариялық шаралар қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласында жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақта өсімдіктердің карантинін қамтамасыз ету туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында карантинге жатқызылған өнімге және карантинге жатқызылған объектілерге қойылатын Бірыңғай карантиндік фитосанитариялық талаптарды бекіту туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы № 157 шешімі;

61. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
62. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с регламентах информационного взаимодействия для данного общего процесса. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
63. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 229
Регламент
информационного взаимодействия
между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер";
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318 "Об обеспечении карантина растений в Евразийском экономическом союзе";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 157 "Об утверждении Единых карантинных фитосанитарных требований, предъявляемых к подкарантинной продукции и подкарантинным объектам на таможенной границе и на таможенной территории Евразийского экономического союза";

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз етудің бірыңғай қағидалары мен нормаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы № 159 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының кедендік аумағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз ету мәселелері туралы" 2010 жылғы 17 тамыздағы № 340 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ортақ процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы №5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі №29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы №63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесі (бұдан әрі – ортақ процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын ортақ процеске қатысушылардың бірізді қолдануын, сондай-ақ оларды орындау кезінде өз рөлін қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент ортақ процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған ортақ процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті ортақ процеске қатысушылар ортақ процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ ортақ процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар

Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 159 "Об утверждении Единых правил и норм обеспечения карантина растений на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Комиссии Таможенного союза от 17 августа 2010 г. № 340 "О вопросах обеспечения карантина растений на таможенной территории Таможенного союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней
и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия

5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – ортақ процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқықтар беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"ортақ процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – ортақ процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін оның өмірлік циклінің белгілі бір сатысында ақпараттық объектіні сипаттайтын қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "ортақ процесс хабары" және "ортақ процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтердің иесі
сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынады
уәкілетті орган (P.SS.11.ACT.003)
Үйлестіруші
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салуды және алуды жүзеге асырады
Комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдары (бұдан әрі - уәкілетті орган) мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында ортақ процестің мынадай рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы

5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 09 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном
взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
предоставляет обобщенные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу
уполномоченный орган (P.SS.11.ACT.003)
Координатор
осуществляет запрос и получение обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
Комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами по карантину растений государств – членов Союза (далее – уполномоченный орган) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурой общего процесса:
предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между
уполномоченным органом и Комиссией

8. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл ортақ процесс шеңберінде іске асырылады. Ортақ процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл ортақ процестің транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы ортақ процеске қатысушылар арасындағы ортақ процестің ақпараттық объектісінің жай-күйлерін синхрондау мақсатында өзара хабар алмасуды білдіреді. Ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялармен және осындай операцияларға сәйкес келетін ортақ процестің транзакцияларымен арасындағы өзара байланыстар айқындалған.
10. Ортақ процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде ортақ процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
11. Ортақ процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай ортақ процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтарының шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді беру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді Комиссияға беру кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Ортақ процесс рәсімі үшін 2-кестеде ортақ процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен ортақ процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді Комиссияға беру кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну кезіндегі ортақ процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Ортақ процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках процедур
1. Информационное взаимодействие при предоставлении обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при предоставлении обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу в Комиссию представлена на рисунке 2. Для процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при предоставлении обобщенных
сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при предоставлении обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.PRC.005)
1.1
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу (P.SS.11.OPR.016)
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.11.OPR.018)
жалпыланған мәліметтер (P.SS.11.BEN.003):
мәліметтерге сұрау салынды
сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.OPR.017)
жалпыланған мәліметтер (P.SS.11.BEN.003):
мәліметтер жоқ; жалпыланған мәліметтер (P.SS.11.BEN.003): мәліметтер жіберілді
сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.TRN.001)
VI. Ортақ процесс хабарларының сипаттамасы
13. Ортақ процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін ортақ процесс хабарларының тізбесі 3-кестеде берілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы ортақ процесті іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-графасының мәні бойынша белгіленеді.
3-кесте
Ортақ процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.11.MSG.005
мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SS.11.MSG.008
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу
карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған берілген фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу (R.SM.SS.11.003)
P.SS.11.MSG.009
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер

Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу (P.SS.11.PRC.005)
1.1
запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях (P.SS.11.OPR.016)
прием и обработка обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях (P.SS.11.OPR.018)
обобщенные сведения (P.SS.11.BEN.003):
сведения запрошены
обработка запроса и предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях (P.SS.11.OPR.017)
обобщенные сведения (P.SS.11.BEN.003):
сведения отсутствуют;
обобщенные сведения (P.SS.11.BEN.003): сведения направлены
предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях (P.SS.11.TRN.001)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.11.MSG.005
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.11.MSG.008
запрос обобщҰнных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) (R.SM.SS.11.003)
P.SS.11.MSG.009
обобщҰнные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях

карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған берілген фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер (R.SM.SS.11.004)
VII. Ортақ процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.TRN.001) ортақ процесінің транзакциясы
14. "Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.TRN.001) ортақ процесінің транзакциясы бастамашының респонденттен фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алуы үшін орындалады. Көрсетілген ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 3суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 4-кестеде келтірілген.
3-сурет. Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (P.SS.11.TRN.001) ортақ процесінің транзакциясын орындау схемасы
4-кесте
"Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" ортақ процесі транзакциясының (P.SS.11.TRN.001) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.SS.11.TRN.001
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
жалпыланған мәліметтер (P.SS.11.BEN.003): мәліметтер жоқ;
жалпыланған мәліметтер (P.SS.11.BEN.003): мәліметтер жіберілді
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
-
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 мин
жауап күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Ортақ процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу (P.SS.11.MSG.008)
жауап хабар
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер (P.SS.11.MSG.009)
мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.SS.11.MSG.005)
11
ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімінде көзделген жағдайларды қоспағанда) –P.SS.11.MSG.009, P.SS.11.MSG.005 үшін

обобщенные сведения о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) (R.SM.SS.11.004)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.TRN.001)
14. Транзакция общего процесса "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.TRN.001) выполняется для получения инициатором от респондента обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.
Рис. 3. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях"
(P.SS.11.TRN.001)
Таблица 4
Описание транзакции общего процесса "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
обобщенные сведения (P.SS.11.BEN.003): сведения отсутствуют
обобщенные сведения (P.SS.11.BEN.003): сведения направлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
-
время подтверждения принятия в обработку
15 мин
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос обобщҰнных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях (P.SS.11.MSG.008)
ответное сообщение
обобщҰнные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях (P.SS.11.MSG.009)
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.11.MSG.005)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.SS.11.MSG.009, P.SS.11.MSG.005

жоқ – P.SS.11.MSG.008 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
15. Ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасау кезінде кезінде штаттан тыс жағдайлар болып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге жағдайларда туындайды. Ортақ процесс қатысушысының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жолдау мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 5-кестеде келтірілген.
16. Уәкілетті орган оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған болса, уәкілетті орган анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараны қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, уәкілетті орган Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайды сипаттай отырып, хабар жібереді.
5-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
ортақ процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген саны өткеннен кейін жауап хабар алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.004
ортақ процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасы жаңартылмаған
ортақ процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондауы немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалса немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу керек
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар
17. "Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.11.MSG.008) хабарында берілетін "Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (R.SM.SS.11.003) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 6-кестеде келтірілген.
6-кесте

нет – для P.SS.11.MSG.008
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
15. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены
16. Уполномоченный орган проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза.
Таблица 5
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений). Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений
17. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.003), передаваемых в сообщении "Запрос обобщҰнных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.MSG.008), приведены в таблице 6.
Таблица 6

"Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.11.MSG.008) хабарында берілетін "Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" (R.SM.SS.11.003) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Кезең" (ccdo:​Period​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) және "Түпкілікті күні мен уақыты" (csdo:​End​Date​Time) деректемелері толтырылуға тиіс
2
"Фитосанитарлық бақылау (қадағалау) туралы ұсынылатын ақпарат типінің коды" (smsdo:​Phyto​Cert​Info​Kind​Code) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"1" – берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
"2" – карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер
3
егер, "Фитосанитарлық бақылау (қадағалау) туралы ұсынылатын ақпарат типінің коды" (smsdo:​Phyto​Cert​Info​Kind​Code) деректемесінің мәні
"2" – карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер мәніне сәйкес келген жағдайда "фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар түрінің коды" (smsdo:​Phytosanitary​Control​Violation​Code) деректемесі толтырылуға және кемінде бір мәнді қамтуы тиіс
4

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.003), передаваемых в сообщении "Запрос обобщҰнных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.MSG.008)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизиты "Начальная дата и время" (csdo: Start Date Time) и "Конечная дата и время" (csdo: End Date Time) в составе сложного реквизита "Период" (ccdo: Period Details) должны быть заполнены
2
значение реквизита "Код типа представляемой информации о фитосанитарном контроле (надзоре)" (smsdo: Phyto Cert Info Kind Code) должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – сведения о выданных фитосанитарных сертификатах;
"2" – сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
3
в случае, если значение реквизита "Код типа представляемой информации о фитосанитарном контроле (надзоре)" (smsdo: Phyto Cert Info Kind Code) соответствует значению "2" – сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора), реквизит "Код вида нарушения, выявленного при проведении фитосанитарного контроля (надзора)" (smsdo: Phytosanitary Control Violation Code) должен быть заполнен и содержать хотя бы одно значение
4
в случае если реквизит "Код страны импорта"

егер, "Импорт елінің коды" (smsdo:​Importer​Country​Code) деректемесі толтырылған жағдайда, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін құрайтын әлем елдері сыныптауышынан елдің кодына сәйкес келуге тиіс, ал оның құрамында "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (атрибут code​List​Id) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтама тізілімінде көрсетілген сыныптауыштың кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 229 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Карантиндік фитосанитариялық шаралар қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласында жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақта өсімдіктердің карантинін қамтамасыз ету туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында карантинге жатқызылған өнімге және карантинге жатқызылған объектілерге қойылатын Бірыңғай карантиндік фитосанитариялық талаптарды бекіту туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы № 157 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз етудің бірыңғай қағидалары мен нормаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы № 159 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының кедендік аумағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз ету мәселелері туралы" 2010 жылғы 17 тамыздағы № 340 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ортақ процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы №5 шешімі;

(smsdo: Importer Country Code) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 229
Регламент
информационного взаимодействия
между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер";
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318 "Об обеспечении карантина растений в Евразийском экономическом союзе";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 157 "Об утверждении Единых карантинных фитосанитарных требований, предъявляемых к подкарантинной продукции и подкарантинным объектам на таможенной границе и на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 159 "Об утверждении Единых правил и норм обеспечения карантина растений на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Комиссии Таможенного союза от 17 августа 2010 г. № 340 "О вопросах обеспечения карантина растений на таможенной территории Таможенного союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтердің иесі
берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсынады; сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсынады; сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсынады
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы (P.SS.11.ACT.001)
Мәліметтерді тұтынушы
берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді алады; сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерге сұрау салуды және алуды жүзеге асырады
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы (P.SS.11.ACT.002)
Ақпарат тұтынушы
сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерге сұрау салуды және алуды жүзеге асырады
уәкілетті орган (P.SS.11.ACT.003)
Мәліметтерді алушы
бұзушылықтар туралы мәліметтерді алады; алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алады
жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органы (P.SS.11.ACT.001)
Мәліметтерді жіберуші
бұзушылықтар туралы мәліметтерді ұсынады; алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынады
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы (P.SS.11.ACT.002)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдары (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттер, уәкілетті орган) арасында ортақ процестің мынадай рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсыну;
б) бұзушылықтар туралы мәліметтерді ұсыну;
в) алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну;
г) сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсыну;
д) сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсыну.
Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы

Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
представляет сведения о выданных фитосанитарных сертификатах;
предоставляет сведения о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу;
предоставляет сведения о фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны, по запросу
уполномоченный орган государства места отправления (P.SS.11.ACT.001)
Потребитель сведений
получает сведения о выданных фитосанитраных сертификатах;
осуществляет запрос и получение сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу
уполномоченный орган государства места назначения (P.SS.11.ACT.002)
Потребитель информации
осуществляет запрос и получение сведений о фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны, по запросу
уполномоченный орган (P.SS.11.ACT.003)
Получатель сведений
получает сведения о нарушениях;
получает сведения об изъятом фитосанитарном сертификате
уполномоченный орган государства места отправления (P.SS.11.ACT.001)
Отправитель сведений
представляет сведения о нарушениях;
представляет сведения об изъятом фитосанитарном сертификате
уполномоченный орган государства места назначения (P.SS.11.ACT.002)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами по карантину растений государств – членов Союза (далее соответственно – государство-член, уполномоченный орган) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате;
б) представление сведений о нарушении;
в) представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате;
г) предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу;
д) предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия
между уполномоченными органами

8. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл ортақ процесс шеңберінде іске асырылады. Ортақ процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл ортақ процестің транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы ортақ процеске қатысушылар арасындағы ортақ процестің ақпараттық объектісінің жай-күйлерін синхрондау мақсатында хабарлармен өзара алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялармен және осындай операцияларға сәйкес келетін ортақ процестің транзакцияларымен арасындағы өзара байланыстар айқындалды.
10. Ортақ процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдайтын операция) шеңберінде ортақ процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Описание форматов и структур электронных документов
и сведений).

11. Ортақ процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай ортақ процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдердің шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Ортақ процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде ортақ процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен ортақ процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беру кезінде ортақ процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Ортақ процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.PRC.001)
1.1
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.OPR.001)

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках процедур
1. Информационное взаимодействие при передаче сведений о выданном фитосанитарном сертификате
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при передаче сведений о выданном фитосанитарном сертификате представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при передаче
сведений о выданном фитосанитарном сертификате
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при передаче сведений о выданном фитосанитарном сертификате
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате (P.SS.11.PRC.001)
1.1
представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате (P.SS.11.OPR.001)

берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу (P.SS.11.OPR.003)
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер жіберілді
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.11.OPR.002)
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001):
мәліметтер өңделді
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.TRN.002)
2

получение уведомления об обработке сведений о выданном фитосанитарном сертификате (P.SS.11.OPR.003)
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001):
сведения направлены
прием и обработка сведений о выданном фитосанитарном сертификате (P.SS.11.OPR.002)
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001):
сведения обработаны
представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате (P.SS.11.TRN.002)
2

Фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтер мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.PRC.004)
2.1
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу (P.SS.11.OPR.010) фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.11.OPR.012)
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтерге сұрау салынды
сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.OPR.011)
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001):
мәліметтер жоқ; фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер жіберілді

Предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата по запросу (P.SS.11.PRC.004)
2.1
запрос сведений о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.OPR.010)
прием и обработка сведений о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.OPR.012)
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001):
сведения запрошены
обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.OPR.011)
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001):
сведения отсутствуют;
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001): сведения направлены

фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтер мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.TRN.003)
2. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына мәліметтерді ұсыну кезіндегі ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Ортақ процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде операциялар, ортақ процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелеуші жай-күйлері және ортақ процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына мәліметтерді ұсыну кезіндегі ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Жөнелту орны мемлекетінің уәкілетті органына мәліметтерді ұсыну кезіндегі ортақ процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Ортақ процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.PRC.002)
1.1
бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.OPR.004) бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу (P.SS.11.OPR.006)
бұзушылық туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.002):
мәліметтер жіберілді
бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.11.OPR.005)
бұзушылық туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.002): мәліметтер өңделді
бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.TRN.004)
2
Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.PRC.003)
2.1

предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата (P.SS.11.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при представлении сведений уполномоченному органу государства места отправления
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений уполномоченному органу государства места отправления представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при
представлении сведений уполномоченному органу государства места отправления
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении сведений уполномоченному органу государства места отправления
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление сведений о нарушении (P.SS.11.PRC.002)
1.1
представление сведений о нарушении (P.SS.11.OPR.004)
получение уведомления об обработке сведений о нарушении (P.SS.11.OPR.006)
сведения о нарушении (P.SS.11.BEN.002):
сведения направлены
прием и обработка сведений о нарушении (P.SS.11.OPR.005)
сведения о нарушении (P.SS.11.BEN.002): сведения обработаны
представление сведений о нарушении (P.SS.11.TRN.004)
2
Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате (P.SS.11.PRC.003)
2.1

алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.OPR.007)
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу (P.SS.11.OPR.009)
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер жіберілді
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.11.OPR.008)
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер өңделді
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.TRN.005)
3. Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте берілген. Ортақ процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде ортақ процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен ортақ процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
4-сурет. Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну кезінде ортақ процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Ортақ процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.PRC.005)
1.1

представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате (P.SS.11.OPR.007)
получение уведомления об обработке сведений об изъятом фитосанитарном сертификате (P.SS.11.OPR.009)
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001):
сведения направлены
прием и обработка сведений об изъятом фитосанитарном сертификате (P.SS.11.OPR.008)
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001): сведения обработаны
представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате (P.SS.11.TRN.005)
3. Информационное взаимодействие при предоставлении сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при предоставлении сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при
предоставлении сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном
на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при предоставлении сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу (P.SS.11.PRC.005)
1.1

үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу (P.SS.11.OPR.013)
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.11.OPR.015)
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001):
мәліметтерге сұрау салынды
сұрау салуды өңдеу үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.OPR.014)
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001):
мәліметтер жоқ; фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер жіберілді
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.TRN.006)
VI. Ортақ процесс хабарларының сипаттамасы
15. Ортақ процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін ортақ процесс хабарларының тізбесі 5-кестеде берілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 5-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
5-кесте
Ортақ процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.11.MSG.001
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (R.SM.SS.11.001)
P.SS.11.MSG.002
бұзушылық туралы мәліметтер
карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер (R.SM.SS.11.002)
P.SS.11.MSG.003
мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SS.11.MSG.004
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу
құжат (R.004)
P.SS.11.MSG.005
мәліметтер жоқ екендігі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SS.11.MSG.006
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер
құжат (R.004)
P.SS.11.MSG.007
сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер

запрос сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны (P.SS.11.OPR.013)
прием и обработка сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны (P.SS.11.OPR.015)
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001):
сведения запрошены
обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны (P.SS.11.OPR.014)
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001):
сведения отсутствуют;
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001): сведения направлены
предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны (P.SS.11.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
15. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 5. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 5.
Таблица 5
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.11.MSG.001
сведения о фитосанитарном сертификате
сведения о выданном фитосанитарном сертификате (R.SM.SS.11.001)
P.SS.11.MSG.002
сведения о нарушении
сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) (R.SM.SS.11.002)
P.SS.11.MSG.003
уведомление об обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.11.MSG.004
запрос сведений о фитосанитарном сертификате
документ (R.004)
P.SS.11.MSG.005
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.11.MSG.006
сведения об изъятом фитосанитарном сертификате
документ (R.004)
P.SS.11.MSG.007
сведения о выданном фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу

үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер (R.SM.SS.11.005)
VII. Ортақ процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.002)
16. "Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.002) бастамашының респондентке берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.
5-сурет. "Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясын (P.SS.11.TRN.002) орындау схемасы
6-кесте
"Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесі транзакциясының (P.SS.11.TRN.002) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.SS.11.TRN.002
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
Берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
берілген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер өңделді
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 минут
жауап күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
жоқ
қайталау саны
3
10
Ортақ процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.MSG.001)
жауап хабар
мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама (P.SS.11.MSG.003)
11
ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімінде көзделген жағдайларды қоспағанда) –P.SS.11.MSG.001 үшін
жоқ – P.SS.11.MSG.003 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

сведения о выданных фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны (R.SM.SS.11.005)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о выданном фитосанитарном сертификате. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.TRN.002)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о выданном фитосанитарном сертификате
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о выданном фитосанитарном сертификате
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
нет
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление об обработке сведений (P.SS.11.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.SS.11.MSG.001
нет – для P.SS.11.MSG.003
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

2. "Фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.003)
17. "Фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.003) фитосанитариялық сертификатты беру фактісін тексеру және бастамашының сұрау салуы бойынша фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Көрсетілген ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.
6-сурет. "Фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясын (P.SS.11.TRN.003) орындау схемасы
7-кесте
"Фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесі транзакциясының (P.SS.11.TRN.003) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.SS.11.TRN.003
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтерді ұсыну
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер жоқ
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер жіберілді
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Ортақ процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу (P.SS.11.MSG.004)
жауап хабар
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.MSG.001)
мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.SS.11.MSG.005)
11
ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі

2. Транзакция общего процесса "Предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата" (P.SS.11.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса "Предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата" (P.SS.11.TRN.003) выполняется в целях проверки факта выдачи фитосанитарного сертификата и получения инициатором сведений о фитосанитарном сертификате по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.
Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи
фитосанитарного сертификата" (P.SS.11.TRN.003)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата" (P.SS.11.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
предоставление сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о фитосанитарном сертификате
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001): сведения отсутствуют
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001): сведения направлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.MSG.004)
ответное сообщение
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.MSG.001)
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.11.MSG.005)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП

жоқ – P.SS.11.MSG.004 үшін
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімінде көзделген жағдайларды қоспағанда) – P.SS.11.MSG.001, P.SS.11.MSG.005 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
3. "Бұзушылықтар туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.004)
18. "Бұзушылықтар туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.004) бастамашының респондентке бұзушылықтар туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.
7-сурет. "Бұзушылықтар туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясын (P.SS.11.TRN.004) орындау схемасы
8-кесте
"Бұзушылықтар туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесі транзакциясының (P.SS.11.TRN.004) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.SS.11.TRN.004
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
бұзушылықтар туралы мәліметтерді ұсыну
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
бұзушылықтар туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бұзушылықтар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
бұзушылықтар туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.002): мәліметтер өңделді
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
-
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
-
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
жоқ
қайталау саны
3
10
Ортақ процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
бұзушылықтар туралы мәліметтер (P.SS.11.MSG.002)
жауап хабар

нет – для P.SS.11.MSG.004
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.SS.11.MSG.001, P.SS.11.MSG.005
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.TRN.004) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о нарушении. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.TRN.004)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о нарушении
3
Шаблон транзакции общего процесса
вопрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о нарушении
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
приҰм и обработка сведений о нарушении
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о нарушении (P.SS.11.BEN.002): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
-
время подтверждения принятия в обработку
-
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
нет
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о нарушении (P.SS.11.MSG.002)
ответное сообщение

мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама (P.SS.11.MSG.003)
11
ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
4. "Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.005)
19. "Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.005) бастамашының респондентке алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.
8-сурет. "Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясын (P.SS.11.TRN.005) орындау схемасы
9-кесте
"Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясының (P.SS.11.TRN.005) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.SS.11.TRN.005
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі

уведомление об обработке сведений (P.SS.11.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса "Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса "Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.TRN.005) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений об изъятом фитосанитарном сертификате. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.TRN.005)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате
3
Шаблон транзакции общего процесса
вопрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений об изъятом фитосанитарном сертификате
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
приҰм и обработка сведений об изъятом фитосанитарном сертификате
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

5. "Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.006)
20. "Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.006) карантинге жатқызылған өнімнің партиясын Одақтың кедендік аумағынан үшінші елдерге әкету кезінде фитосанитариялық сертификатты беру фактісін тексеру және бастамашының сұрау салуы бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Көрсетілген ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.
9-сурет. "Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесінің транзакциясын (P.SS.11.TRN.006) орындау схемасы
10-кесте
"Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" ортақ процесі транзакциясының (P.SS.11.TRN.006) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.SS.11.TRN.006
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
сұрау салуды өңдеу және үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер жоқ
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер жіберілді
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Ортақ процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу (P.SS.11.MSG.004)
жауап хабар
сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер (P.SS.11.MSG.007)

5. Транзакция общего процесса "Предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны" (P.SS.11.TRN.006)
20. Транзакция общего процесса "Предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны" (P.SS.11.TRN.006) выполняется в целях проверки факта выдачи фитосанитарного сертификата при вывозе партии подкарантинной продукции с таможенной территории Союза в третьи страны и получения инициатором сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.
Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию
подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны" (P.SS.11.TRN.006)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны" (P.SS.11.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и предоставление сведений о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001): сведения отсутствуют
сведения о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.BEN.001): сведения направлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о фитосанитарном сертификате (P.SS.11.MSG.004)
ответное сообщение
сведения о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу (P.SS.11.MSG.007)

24. "Бұзушылық туралы мәліметтер" (P.SS.11.MSG.002) хабарында берілетін "Карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер" (R.SM.SS.11.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Бұзушылық туралы мәліметтер" (P.SS.11.MSG.002) хабарында берілетін "Карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер" (R.SM.SS.11.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылық түрінің коды" деректемесінің (smsdo:​Phytosanitary​Control​Violation​Code) мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"01" – жалған фитосанитариялық сертификат;
"02" – жарамсыз фитосанитариялық сертификат;
"03" – фитосанитариялық сертификат карантинге жатқызылған өнімнің карантиндік фитосанитарлық талаптарға сәйкестігін растамайды;
"04" – карантинге жатқызылған өнім карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізуге көрсетілген жоқ
2
"Құжат" (ccdo:​Doc​V4​Details) деректемесі толтырылуға тиіс және оның құрамында "Құжат нөмірі" (csdo:​Doc​Id) және "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date) деректемелері толтырылуға тиіс
25. "Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер" (P.SS.11.MSG.006) хабарында берілетін "Құжат" (R.004) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде келтірілген.
14-кесте

24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.002), передаваемых в сообщении "Сведения о нарушении" (P.SS.11.MSG.002), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.002), передаваемых в сообщении "Сведения о нарушении" (P.SS.11.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
значение реквизита "Код вида нарушения, выявленного при проведении фитосанитарного контроля (надзора)"
(smsdo: Phytosanitary Control Violation Code) должно соответствовать одному из следующих значений:
"01" – поддельный фитосанитарный сертификат;
"02" – недействительный фитосанитарный сертификат;
"03" – фитосанитарный сертификат не подтверждает соответствие подкарантинной продукции карантинным фитосанитарным требованиям;
"04" – подкарантинная продукция не предъявленна для карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
2
реквизит "Документ" (ccdo: Doc V4 Details) должен быть заполнен и в его составе должны быть заполнены следущюие реквизиты: "Номер документа" (csdo: Doc Id) и "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date)
25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ" (R.004), передаваемых в сообщении "Сведения об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.MSG.006), приведены в таблице 14.
Таблица 14

"Алып қойылған фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер" (P.SS.11.MSG.006) хабарында берілетін "Құжат" (R.004) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Құжатқа сілтеме" (ccdo:​Doc​Reference​Details) деректемесі толтырылуға тиіс және оның құрамында "Құжат нөмірі" (csdo:​Doc​Id) және "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date) деректемелері толтырылуға тиіс

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ" (R.004), передаваемых в сообщении "Сведения об изъятом фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.MSG.006)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Ссылка на документ" (ccdo: Doc Reference Details) должен быть заполнен и в его составе должны быть заполнены следущюие реквизиты: "Номер документа" (csdo: Doc Id) и "Дата документа"
(csdo: Doc Creation Date)

26. "Фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.11.MSG.004) хабарында берілетін "Құжат" (R.004) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"Фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.SS.11.MSG.004) хабарында берілетін "Құжат" (R.004) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Құжатқа сілтеме" (ccdo:​Doc​Reference​Details) деректемесі толтырылуға тиіс және оның құрамында "Құжат нөмірі" (csdo:​Doc​Id) және "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date) деректемелері толтырылуға тиіс

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ" (R.004), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.MSG.004), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ" (R.004), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Ссылка на документ" (ccdo: Doc Reference Details) должен быть заполнен и в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты: "Номер документа" (csdo: Doc Id) и "Дата документа"
(csdo: Doc Creation Date)

27. "Сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер" (P.SS.11.MSG.007) хабарында берілетін "Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер" (R.SM.SS.11.005) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде келтірілген.
16-кесте

27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о выданных фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны" (R.SM.SS.11.005), передаваемых в сообщении "Сведения о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу" (P.SS.11.MSG.007), приведены в таблице 16.
Таблица 16

"Сұрау салу бойынша үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер" (P.SS.11.MSG.007) хабарында берілетін "Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер" (R.SM.SS.11.005) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
егер "Елдің коды" деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін құрайтын әлем елдері сыныптауышынан елдің кодына сәйкес келуге тиіс, ал оның құрамында "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (атрибут code​List​Id) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық тізілімінде көрсетілген сыныптауыштың кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
2
"Көлік құралы" (smcdo:​Transport​Means​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік түрінің коды" (csdo:​Unified​Transport​Mode​Code) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышынан көлік түрінің кодына сәйкес келуі тиіс, ал оның құрамында "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (атрибут codeListId) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
3
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізу кезінде "Импорттаушы елдің уәкілетті органы" (smcdo:​Importing​Country​Authority​Details) немесе "Құжатты берген мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (smcdo:​Issuing​Authority​Details) күрделі деректемелерінің құрамында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo:​Authority​Id) деректемесі міндетті түрде толтырылады және оның мәні сәйкес келуі тиіс көрсетілген анықтамалықтан мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның кодына сәйкес келуі тиіс. Өзге жағдайда "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:​Authority​Name) және "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемелері толтырылуға тиіс
4
"Құжатты берген мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (smcdo:​Issuing​Authority​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Мекенжайы" (ccdo:​Subject​Address​Details), "Лауазымды адам" (ccdo:​Officer​Details) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс тұлғасы" (smcdo:​Contact​Person​Details) деректемесі толтырылмайды
5
"Лауазымды адам" (ccdo:​Officer​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Лауазымның атауы" (csdo:​Position​Name) деректемесі толтырылуға тиіс
6
"Карантинге жатқызылған өнімнің (жүктің) партиясы" (smcdo:​Phytosanitary​Consignment​Details) күрделі деректемесінің құрамында мынадай деректемелердің кемінде біреуі толтырылуға тиіс: "Тауардың саны" (csdo:​Unified​Commodity​Measure), "Таза массасы" (csdo:​Unified​Net​Mass​Measure) және "Жалпы массасы" (csdo:​Unified​Gross​Mass​Measure) қос деректемесі, " Таза көлемі" (csdo:​Unified​Net​Volume​Measure) және " Жалпы көлемі" (csdo:​Unified​Gross​Volume​Measure) қос деректемесі
7
"Тауардың саны" (csdo:​Unified​Commodity​Measure) күрделі деректемесінің құрамында "Таза массасы" (csdo:​Unified​Net​Mass​Measure) және "Жалпы массасы" (csdo:​Unified​Gross​Mass​Measure) қос деректемесі, "Таза көлемі"
(csdo:​Unified​Net​Volume​Measure) және " Жалпы көлемі" (csdo:​Unified​Gross​Volume​Measure) қос деректемесі, "Өлшем бірлігі" (атрибут measurement​Unit​Code) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі өлшем бірлігі сыныптауышынан өлшем бірлігі кодына сәйкес келуі тиіс, ал оның құрамында "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші" (атрибут measurement​Unit​Code​List​Id) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
8
"Тауардың орамасы туралы мәліметтер" (csdo:​Unified​Package​Kind​Code) күрделі деректемесінің құрамында "Орама түрінің коды" (smcdo:​Package​Details) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі жүктердің, орама мен орама материалдары түрлерінің сыныптауышынан орама түрінің кодына сәйкес келуі тиіс, ал оның құрамында "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (атрибут code​List​Id) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтама тізілімінде көрсетілген сыныптауыштың кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
9
"Тауардың шыққан жері" күрделі деректемесінің құрамында (smcdo:​Origin​Place​Details) мынадай деректемелер толтырылуға тиіс: "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Өңір" (csdo:​Region​Name) және/немесе "Аудан" (csdo:​District​Name), "Қала" (csdo:​City​Name) және/немесе "Елді мекен" (csdo:​Settlement​Name)
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 229 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о выданных фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны" (R.SM.SS.11.005), передаваемых в сообщении "Сведения о фитосанитарном сертификате, оформленном на партию подкарантинной продукции, вывозимой в третьи страны, по запросу" (P.SS.11.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
если реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
реквизит "Код вида транспорта" (csdo: Unified Transport Mode Code) в составе сложного реквизита "Транспортное средство"
(smcdo: Transport Means Details) должен быть заполнен и его значение должно соответствовать коду вида транспорта из классификатора видов транспорта и транспортировки товаров в реестре нормативно-справочной информации Союза, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
при включении справочника органов Евразийского экономического союза в реестр нормативно-справочной информации Союза реквизит "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена"
(csdo: Authority Id) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена, выдавший документ" (smcdo: Issuing Authority Details) заполняется обязательно и его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из указанного справочника. В ином случае должны быть заполнены реквизиты "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Name) и "Код страны"
(csdo: Unified Country Code)
в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена, выдавший документ" (smcdo: Issuing Authority Details) должны быть заполненые реквизиты "Адрес" (ccdo: Subject Address Details), "Должностное лицо" (ccdo: Officer Details), а реквизит "Контактное лицо"
(smcdo: Contact Person Details) не заполняется
реквизит "Наименование должности" (csdo: Position Name) в составе сложного реквизита "Должностное лицо" (ccdo: Officer Details) должен быть заполнен
реквизит "Сведения о подкарантинной продукции в партии"
(smcdo: Phytosanitary Consignment Item Measure Details) должен быть заполнен и в его составе должен быть заполнен как минимум один из следующих реквизитов: "Количество товара" (csdo: Unified Commodity Measure), пары реквизитов "Масса нетто" (csdo: Unified Net Mass Measure) и "Масса брутто" (csdo: Unified Gross Mass Measure), пары реквизитов "Объем нетто" (csdo: Unified Net Volume Measure) и "Объем брутто"
(csdo: Unified Gross Volume Measure)
в составе сложных реквизитов "Количество товара"
(csdo: Unified Commodity Measure), пары реквизитов "Масса нетто"
(csdo: Unified Net Mass Measure) и "Масса брутто"
(csdo: Unified Gross Mass Measure), пары реквизитов "Объем нетто"
(csdo: Unified Net Volume Measure) и "Объем брутто"
(csdo: Unified Gross Volume Measure) значение атрибута "Единица измерения" (атрибут measurement Unit Code) должно соответствовать коду единицы измерения из классификатора единиц измерения в реестре нормативно-справочной информации Союза, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут measurement Unit Code List Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
реквизит "Код вида упаковки" (csdo: Unified Package Kind Code) в составе сложного реквизита "Сведения об упаковке товара"
(smcdo: Package Details) должен быть заполнен и его значение должно соответствовать коду вида упаковки из классификатора видов груза, упаковки и упаковочных материалов в реестре нормативно-справочной информации Союза, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
в составе сложного реквизита "Место происхождения товара"
(smcdo: Origin Place Details) должны быть заполнены следующие реквизиты: "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Регион"
(csdo: Region Name) и/или "Район" (csdo: District Name), "Город"
(csdo: City Name) и /или "Населенный пункт" (csdo: Settlement Name)
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 229
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
I. Общие положения

2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесінің (бұдан әрі – ортақ процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама ортақ процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете отырып, кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) кем қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталануға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталауға болады.
III. Негізгі ұғымдар

2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия

8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"электрондық құжаттың (мәліметтер) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін біртұтас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
"Базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар осы Сипаттамада Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.

8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 09 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229, и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229.
IV. Структуры электронных документов и сведений

R.SM.SS.11.001
берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateDetails:v1.0.0
2.2
R.SM.SS.11.002
карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:11:ErrorPhytosanitaryControlDetails:v1.0.0
2.3
R.SM.SS.11.003
берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу

R.SM.SS.11.001
сведения о выданном фитосанитарном сертификате
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateDetails:v1.0.0
2.2
R.SM.SS.11.002
сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
urn:EEC:R:SM:SS:11:ErrorPhytosanitaryControlDetails:v1.0.0
2.3
R.SM.SS.11.003
запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)

urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateComissionRequestDetails:v1.0.0
2.4
R.SM.SS.11.004
берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails:v1.0.0
2.5
R.SM.SS.11.005
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер

urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateComissionRequestDetails:v1.0.0
2.4
R.SM.SS.11.004
обобщенные сведения о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails:v1.0.0
2.5
R.SM.SS.11.005
сведения о выданных фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны

urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229.

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo

Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Құжат" (R.004) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Құжат" (R.004) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректеменің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:​E​Doc​Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Ортақ процесс хабарының коды
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
ортақ процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:​E​Doc​Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
Жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Документ" (R.004) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Документ" (R.004)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:​E​Doc​Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo: Inf Envelope Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo: E Doc Code Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Ref Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Date Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo: Language Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)

ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Мәртебесі
(ccdo:​Status​V2​Details)
қандай да бір нәрсенің (объектінің, құбылыстың, құжаттың, процестің және с.с.) мәртебелік жай-күйі
M.CDE.00071
ccdo:​Status​Details​V2​Type (M.CDT.00074)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.1. Күні
(csdo:​Event​Date)
Мәртебелік жай-күйдің белгіленген күні
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнін белгілеу
0..1
2.2. Мәртебенің коды
(csdo:​Status​Code)
мәртебелік жай-күйдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00130
csdo:​Status​Code​Type (M.SDT.00040)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған мәртебелер сыныптауышынан кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.3. Ескертпе
(csdo:​Note​Text)
мәртебелік жай-күйге ескертпе
M.SDE.00076
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
2.4. Құжатқа сілтеме
(ccdo:​Doc​Reference​Details)
мәртебелік жай-күйді белгілейтін құжат
M.CDE.00083
ccdo:​Doc​Reference​Details​Type (M.CDT.00088)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.4.1. Құжат түрінің коды
(csdo:​Doc​Kind​Code)
Құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.4.2. Құжаттың атауы
(csdo:​Doc​Name)
Құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.4.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Статус
(ccdo: Status V2 Details)
статусное состояние чего-либо (объекта, явления, документа, процесса и т.п.)
M.CDE.00071
ccdo: Status Details V2 Type (M.CDT.00074)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.1. Дата
(csdo: Event Date)
дата установки статусного состояния
M.SDE.00131
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.2. Код статуса
(csdo: Status Code)
кодовое обозначение статусного состояния
M.SDE.00130
csdo: Status Code Type (M.SDT.00040)
Значение кода из классификатора статусов, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.3. Примечание
(csdo: Note Text)
примечание к статусному состоянию
M.SDE.00076
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.4. Ссылка на документ
(ccdo: Doc Reference Details)
документ, устанавливающий статусное состояние
M.CDE.00083
ccdo: Doc Reference Details Type (M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.4.1. Код вида документа
(csdo: Doc Kind Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.4.2. Наименование документа
(csdo: Doc Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4.3. Номер документа
(csdo: Doc Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1

МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Фитосанитариялық сертификат
(smcdo:​Phytosanitary​Certificate​Details)
фитосанитариялық сертификат немесе ауыстыруға берілген фитосанитариялық сертификат туралы ақпарат
M.SM.CDE.00104
smcdo:​Phytosanitary​Certificate​Details​Type (M.SM.CDT.00086)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.1. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
фитосанитариялық сертификаттың нөмірі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.2. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
фитосанитариялық сертификатты берген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнін белгілеу
1
2.3. Құжат бланкісінің нөмірі
(csdo:​Form​Number​Id)
дайындау кезінде құжаттың бланкісіне берілген нөмір
M.SDE.00142
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.4. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:​Doc​Validity​Date)
фитосанитариялық сертификаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнін белгілеу
0..1
2.5. Ауыстыруға берген сертификаттың белгісі
(smsdo:​Replacement​Certificate​Indicator)
ауыстыруға берілген сертификатты айқындайтын белгі
M.SM.SDE.00215
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
екі мәннің біреуі: "true" (шындық) немесе "false" (өтірік)
0..1
2.6. Құжатқа сілтеме
(ccdo:​Doc​Reference​Details)
оған ауыстыруға фитосанитариялық сертификат берілетін фитосанитариялық сертификат туралы ақпарат
M.CDE.00083
ccdo:​Doc​Reference​Details​Type (M.CDT.00088)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.6.1. Құжат түрінің коды
(csdo:​Doc​Kind​Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.6.2. Құжаттың атауы
(csdo:​Doc​Name)
Құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo: Language Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Фитосанитарный сертификат
(smcdo: Phytosanitary Certificate Details)
информация о фитосанитарном сертификате или фитосанитарном сертификате, выданном на замену
M.SM.CDE.00104
smcdo: Phytosanitary Certificate Details Type (M.SM.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.1. Номер документа
(csdo: Doc Id)
номер фитосанитарного сертификата
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.2. Дата документа
(csdo: Doc Creation Date)
дата выдачи фитосанитарного сертификата
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.3. Номер бланка документа
(csdo: Form Number Id)
номер, присвоенный бланку документа при изготовлении
M.SDE.00142
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.4. Дата истечения срока действия документа
(csdo: Doc Validity Date)
дата окончания действия фитосанитарного сертификата
M.SDE.00052
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.5. Признак сертификата, выданного на замену
(smsdo: Replacement Certificate Indicator)
признак, определяющий сертификат, выданный на замену
M.SM.SDE.00215
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.6. Ссылка на документ
(ccdo: Doc Reference Details)
информация о фитосанитарном сертификате, на который выдается фитосанитарный сертификат на замену
M.CDE.00083
ccdo: Doc Reference Details Type (M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.6.1. Код вида документа
(csdo: Doc Kind Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.2. Наименование документа
(csdo: Doc Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1

2.6.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.6.4. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнін белгілеу
0..1
2.6.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:​Doc​Start​Date)
құжаттың күші болатын мерзімінің басталған күні
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнін белгілеу
0..1
2.7. Импорттаушы елдің уәкілетті органы
(smcdo:​Importing​Country​Authority​Details)
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы (уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі) туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00167
ccdo:UnifiedAuthorityDetailsType (M.CDT.00054)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.7.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.7.2. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.7.3. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.7.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы
(csdo:​Authority​Brief​Name)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқартылған атауы
M.SDE.00126
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.8.  Мүше мемлекеттің уәкілетті органы аумақтық құрылымдық бөлімшесінің сәйкестендіргіші
(smsdo:​Authority​Unit​Id)
межелі орын мемлекетінің уәкілетті органы аумақтық құрылымдық бөлімшесінің бірегей сәйкестендіргіші
M.SM.SDE.00303

2.6.3. Номер документа
(csdo: Doc Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.6.4. Дата документа
(csdo: Doc Creation Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.6.5. Дата начала срока действия документа
(csdo: Doc Start Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.7. Уполномоченный орган страны-импортера
(smcdo: Importing Country Authority Details)
сведения об уполномоченном органе (территориальном подразделении уполномоченного органа) государства места назначения
M.SM.CDE.00167
ccdo:UnifiedAuthorityDetailsType (M.CDT.00054)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.7.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.2. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Id)
уникальный идентификатор уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00068
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.7.3. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.7.4. Краткое наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Brief Name)
сокращенное наименование уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00126
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.8. Идентификатор территориального структурного подразделения уполномоченного органа государства-члена
(smsdo: Authority Unit Id)
уникальный идентификатор территориального структурного подразделения уполномоченного органа государства места назначения
M.SM.SDE.00303

csdo:UnifiedId20Type (M.SDT.00152)
"Сәйкестендіру әдісі" атрибутында айқындалған сәйкестендіру әдісіне сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..*
а) Сәйкестендіру әдісі
(атрибут scheme​Id)
соған сәйкес сәйкестендіргіш көрсетілген объектілерді сәйкестендіру әдісінің белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.9. Құжатты берген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
(smcdo:​Issuing​Authority​Details)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы (уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі) және фитосанитариялық сертификатты берген лауазымды адамы туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00164
smcdo:​Unified​Authority​Department​Details​Type (M.SM.CDT.00990)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.9.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.9.2. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.9.3. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.9.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы
(csdo:​Authority​Brief​Name)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқартылған атауы
M.SDE.00126
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.9.5. Мекенжай
(ccdo:​Subject​Address​Details)
мүше мемлекеттің уәкілетті органыны (құрылымдық бөлімшесінің) мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:​Subject​Address​Details​Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:​Address​Kind​Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:​Address​Kind​Code​Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақ коды
(csdo:​Territory​Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:​Region​Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:​District​Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:​City​Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:​Settlement​Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:​Street​Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:​Building​Number​Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

csdo:UnifiedId20Type (M.SDT.00152)
Значение идентификатора в соответствии с методом идентификации, определенного атрибутом "Метод идентификации".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
а) Метод идентификации
(атрибут scheme Id)
обозначение метода идентификации объектов, в соответствии с которым указан идентификатор
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9. Уполномоченный орган государства-члена, выдавший документ
(smcdo: Issuing Authority Details)
сведения об уполномоченном органе (территориальном подразделении уполномоченного органа) государства-члена и должностном лице, выдавшем фитосанитарный сертификат
M.SM.CDE.00164
smcdo: Unified Authority Department Details Type (M.SM.CDT.00990)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.9.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.2. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Id)
уникальный идентификатор уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00068
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.9.3. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.9.4. Краткое наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Brief Name)
сокращенное наименование уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00126
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.9.5. Адрес
(ccdo: Subject Address Details)
адрес уполномоченного органа (структурного подразделения) государства-члена
M.CDE.00058
ccdo: Subject Address Details Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида адреса
(csdo: Address Kind Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo: Address Kind Code Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo: Territory Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo: Region Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo: District Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo: City Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo: Settlement Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo: Street Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo: Building Number Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:​Room​Number​Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Почта индексі
(csdo:​Post​Code)
Почта байланысы кәсіпорнының почта индексі
M.SDE.00006
csdo:​Post​Code​Type (M.SDT.00006)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:​Post​Office​Box​Id)
Почта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшік нөмірі
M.SDE.00013
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.9.6. Лауазымды адам
(ccdo:​Officer​Details)
құжатты берген (қол қойған) лауазымды адам
M.CDE.00104
ccdo:​Officer​Details​Type (M.CDT.00031)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. ТАӘ
(ccdo:​Full​Name​Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:​Full​Name​Details​Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.1. Аты
(csdo:​First​Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo:​Middle​Name)
Жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo:​Last​Name)
Жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Лауазымның атауы
(csdo:​Position​Name)
Қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Қатынас жасау деректемесі
(ccdo:​Communication​Details)
Лауазымды тұлғаның қатынас жасау деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.3.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:​Communication​Channel​Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодпен белгіленуі (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.3.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:​Communication​Channel​Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00093

csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo: Room Number​Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo: Post Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo: Post Code Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo: Post Office Box Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.9.6. Должностное лицо
(ccdo: Officer Details)
должностное лицо, выдавшее (подписавшее) документ
M.CDE.00104
ccdo: Officer Details Type (M.CDT.00031)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. ФИО
(ccdo: Full Name Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo: Full Name Details Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Имя
(csdo: First Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.1.2. Отчество
(csdo: Middle Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.1.3. Фамилия
(csdo: Last Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Наименование должности
(csdo: Position Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Контактный реквизит
(ccdo: Communication Details)
контактный реквизит должностного лица
M.CDE.00003
ccdo: Communication Details Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.3.1. Код вида связи
(csdo: Communication Channel Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo: Communication Channel Code V2 Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3.2. Наименование вида связи
(csdo: Communication Channel Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093

МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнін белгілеу
0..1
2.10.9. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:​Doc​Start​Date)
құжаттың күші болатын мерзімінің басталған күні
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнін белгілеу
0..1
2.10.10. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:​Doc​Validity​Date)
Құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнін белгілеу
0..1
2.10.11. Құжаттың қолданылу мерзімі
(csdo:​Doc​Validity​Duration)
құжат күшінде болатын мерзімнің ұзақтығы
M.SDE.00056
bdt:​Duration​Type (M.BDT.00021)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес уақыт ұзақтығының белгіленуі
0..1
2.10.12. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген, құжатты берген немесе бекіткен ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.10.13. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген, құжатты берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.10.14. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
Құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.10.15. Парақтар саны
(csdo:​Page​Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:​Quantity4​Type (M.SDT.00097)
Санаудың ондық жүйесіндегі теріс емес тұтас сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
2.10.16. XML-құжат
(ccdo:​Any​Details)
XML форматындағы құжат
M.CDE.00081
ccdo:​Any​Details​Type (M.CDT.00086)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. XML-құжат
еркін құрылымдағы XML-құжаттың мазмұны
-
еркін элемент.
Аттар кеңістігі: кез келген.
Валидация: үнемі жүргізіледі
1..*
2.10.17. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:​Doc​Binary​Text)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:​Binary​Text​Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байт) соңғы дәйектілігі
0..1
а) Деректер форматының коды
(атрибут media​Type​Code)
деректер форматының кодпен белгіленуі
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
3. Карантинге жатқызылған өнімнің (жүктің) партиясы
(smcdo:​Phytosanitary​Consignment​Details)
Фитосанитариялық сертификат ресімделген карантинге жатқызылған өнімнің (жүктің) партиясы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00095
smcdo:​Phytosanitary​Consignment​Details​Type (M.SM.CDT.00085)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.10.9. Дата начала срока действия документа
(csdo: Doc Start Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.10.10. Дата истечения срока действия документа
(csdo: Doc Validity Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.10.11. Срок действия документа
(csdo: Doc Validity Duration)
продолжительность срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00056
bdt: Duration Type (M.BDT.00021)
Обозначение продолжительности времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.10.12. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую или утвердившую документ
M.SDE.00068
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.10.13. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo: Authority Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.10.14. Описание
(csdo: Description Text)
описание документа
M.SDE.00002
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.10.15. Количество листов
(csdo: Page Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
csdo: Quantity4 Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 4
0..1
2.10.16. XML-документ
(ccdo: Any Details)
документ в формате XML
M.CDE.00081
ccdo: Any Details Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
-
произвольный элемент.
Пространство имҰн: любое.
Валидация: проводится всегда
1..*
2.10.17. Документ в бинарном формате
(csdo: Doc Binary Text)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo: Binary Text Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) Код формата данных
(атрибут media Type Code)
кодовое обозначение формата данных
-
csdo: Media Type Code Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
3. Партия подкарантинной продукции (груз)
(smcdo: Phytosanitary Consignment Details)
информация о партии подкарантинной продукции (грузе), на которую оформлен фитосанитарный сертификат
M.SM.CDE.00095
smcdo: Phytosanitary Consignment Details Type (M.SM.CDT.00085)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

3.1. Тауарың саны
(csdo:​Unified​Commodity​Measure)
карантинге жатқызылған өнімнің партиядағы саны
M.SDE.00167
csdo:​Unified​Physical​Measure​Type (M.SDT.00122)
Санаудың ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі
(атрибут measurement​Unit​Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement​Unit​Code​List​Id)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.2. Таза массасы
(csdo:​Unified​Net​Mass​Measure)
карантинге жатқызылған өнімнің партиядағы орамасыз (ыдыс) массасы
M.SDE.00174
csdo:​Unified​Physical​Measure​Type (M.SDT.00122)
Санаудың ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі
(атрибут measurement​Unit​Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement​Unit​Code​List​Id)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.3. Жалпы массасы
(csdo:​Unified​Gross​Mass​Measure)
карантинге жатқызылған өнімнің партиядағы орамымен (ыдыс) массасы
M.SDE.00168
csdo:​Unified​Physical​Measure​Type (M.SDT.00122)
Санаудың ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі
(атрибут measurement​Unit​Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement​Unit​Code​List​Id)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.4. Таза көлемі
(csdo:​Unified​Net​Volume​Measure)
карантинге жатқызылған өнімнің партиядағы орамасыз (ыдыс) көлемі
M.SDE.00240
csdo:​Unified​Physical​Measure​Type (M.SDT.00122)
Санаудың ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі
(атрибут measurement​Unit​Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement​Unit​Code​List​Id)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

3.1. Количество товара
(csdo: Unified Commodity Measure)
количество подкарантинной продукции в партии
M.SDE.00167
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения
(атрибут measurement Unit Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement Unit Code List Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.2. Масса нетто
(csdo: Unified Net Mass Measure)
масса подкарантинной продукции в партии без упаковки (тары)
M.SDE.00174
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения
(атрибут measurement Unit Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement Unit Code List Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.3. Масса брутто
(csdo: Unified Gross Mass Measure)
масса подкарантинной продукции в партии с упаковкой (тарой)
M.SDE.00168
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения
(атрибут measurement Unit Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement Unit Code List Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.4. Объем нетто
(csdo: Unified Net Volume Measure)
объем подкарантинной продукции в партии без упаковки (тары)
M.SDE.00240
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения
(атрибут measurement Unit Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement Unit Code List Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

3.5. Жалпы көлемі
(csdo:​Unified​Gross​Volume​Measure)
карантинге жатқызылған өнімнің партиядағы орамымен (ыдыс) көлемі
M.SDE.00239
csdo:​Unified​Physical​Measure​Type (M.SDT.00122)
Санаудың ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі
(атрибут measurement​Unit​Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement​Unit​Code​List​Id)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.6. Жеткізу тізбегіне қатысушы
(smcdo:​Supply​Chain​Party​Details)
жеткізу тізбегіне қатысушы туралы ақпарат
M.SM.CDE.01694
smcdo:​Supply​Chain​Party​Details​Type (M.SM.CDT.01000)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
3.6.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), Сәйкестендіргіш которого определен в атрибуте "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.6.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:​Business​Entity​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызмет жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
3.6.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:​Business​Entity​Brief​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызмет жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
3.6.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның коды
M.SDE.00023
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

3.5. Объем брутто
(csdo: Unified Gross Volume Measure)
объем подкарантинной продукции в партии с упаковкой (тарой)
M.SDE.00239
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения
(атрибут measurement Unit Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement​Unit Code List Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.6. Участник цепочки поставки
(smcdo: Supply Chain Party Details)
информация об участнике цепочки поставки
M.SM.CDE.01694
smcdo: Supply Chain Party Details Type (M.SM.CDT.01000)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
3.6.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.6.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo: Business Entity Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
3.6.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo: Business Entity Brief Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
3.6.4. Код организационно-правовой формы
(csdo: Business Entity Type Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

3.6.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:​Business​Entity​Type​Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
3.6.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:​Business​Entity​Id)
тізілім (тіркелім) бойынша мемлекеттік тіркеу кезінде берілген жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:​Business​Entity​Id​Type (M.SDT.00157)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Сәйкестендіру әдісі
(атрибут kind​Id)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
-
csdo:​Business​Entity​Id​Kind​Id​Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.6.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo:​Unique​Customs​Number​Id)
шаруашылық жүргізуші субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:​Unique​Customs​Number​Id​Type (M.SDT.00089)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
3.6.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:​Taxpayer​Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілерінің тізілімінде субъектіні сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
3.6.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
3.6.10. Мекенжай
(ccdo:​Subject​Address​Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:​Subject​Address​Details​Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:​Address​Kind​Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:​Address​Kind​Code​Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақ коды
(csdo:​Territory​Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:​Region​Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:​District​Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:​City​Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:​Settlement​Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:​Street​Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:​Building​Number​Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

3.6.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo: Business Entity Type Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
3.6.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo: Business Entity Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo: Business Entity Id Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Метод идентификации
(атрибут kind Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
-
csdo: Business Entity Id Kind Id Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.6.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo: Unique Customs Number Id)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo: Unique Customs Number Id Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
3.6.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo: Taxpayer Id)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo: Taxpayer Id Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
3.6.9. Код причины постановки на учет
(csdo: Tax Registration Reason Code)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo: Tax Registration Reason Code Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
3.6.10. Адрес
(ccdo: Subject Address Details)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo: Subject Address Details Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo: Address Kind Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo: Address Kind Code Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo: Territory Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo: Region Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo: District Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo: City Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo: Settlement Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo: Street Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo: Building Number Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

3.8.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:​Transport​Means​Reg​Id)
тіркейтін орган көлік құралына берген жеке әріп-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00154
csdo:​Transport​Means​Reg​Id​Type (M.SDT.00101)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
а) Елдің коды
(атрибут country​Code)
оның қағидасы бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодпен белгіленуі
-
csdo:​Unqualified​Country​Code​Type (M.SDT.00159)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country​Code​List​Id)
әлем елдері сыныптауышын сәйкестендіргіш
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
3.8.2. Көлік түрінің коды
(csdo:​Unified​Transport​Mode​Code)
көлік түрін кодпен белгілеу
M.SDE.00166
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.9. Жүк контейнерінің сәйкестендіргіші
(smsdo:​Transport​Container​Id)
жүк контейнерінің сәйкестендіргіші
M.SM.SDE.00007
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..*
3.10. Тауар партиясының сәйкестендіру нөмірі
(smsdo:​Consignment​Id)
тауар партиясының сәйкестендіру нөмірі
M.SM.SDE.00096
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
3.11.Өзге мәліметтер
(csdo:​Additional​Info​Text)
карантинге жатқызылған өнім партиясының айрықша белгілері (маркировкасы) туралы қосымша ақпарат
M.SDE.00046
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
3.12. Партиядағы карантинге жатқызылған өнім туралы мәліметтер
(smcdo:​Phytosanitary​Consignment​Item​Measure​Details)
партиядағы карантинге жатқызылған өнім туралы ақпарат
M.SM.CDE.00203
smcdo:​Phytosanitary​Consignment​Item​Measure​Details​Type (M.SM.CDT.00185)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
3.12.1. Тауар саны
(csdo:​Unified​Commodity​Measure)
карантинге жатқызылған өнімнің партиядағы саны
M.SDE.00167
csdo:​Unified​Physical​Measure​Type (M.SDT.00122)
Санаудың ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі
(атрибут measurement​Unit​Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.

3.8.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo: Transport Means Reg Id)
индивидуальное буквенно-цифровое обозначение, присвоенное регистрирующим органом транспортному средству
M.SDE.00154
csdo: Transport Means Reg Id Type (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) Код страны
(атрибут country Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
-
csdo: Unqualified Country Code Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country Code List Id)
идентификатор классификатора стран мира
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
3.8.2. Код вида транспорта
(csdo: Unified Transport Mode Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code ListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.9. Идентификатор грузового контейнера
(smsdo: Transport Container Id)
идентификатор грузового контейнера
M.SM.SDE.00007
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
3.10. Идентификационный номер товарной партии
(smsdo: Consignment Id)
идентификационный номер товарной партии
M.SM.SDE.00096
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
3.11. Иные сведения
(csdo: Additional Info Text)
дополнительная информация об отличительных знаках (маркировке) партии подкарантинной продукции
M.SDE.00046
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
3.12. Сведения о подкарантинной продукции в партии
(smcdo: Phytosanitary Consignment Item Measure Details)
информация о подкарантинной продукции в партии
M.SM.CDE.00203
smcdo: Phytosanitary Consignment Item Measure Details Type (M.SM.CDT.00185)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
3.12.1. Количество товара
(csdo: Unified Commodity Measure)
количество подкарантинной продукции в партии
M.SDE.00167
csdo: UnifiedPhysical Measure Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения
(атрибут measurement Unit Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement​Unit​Code​List​Id)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.12.6. Карантинге жатқызылған өнім партиясының бірлігі
(smcdo:​Phytosanitary​Consignment​Item​Details)
карантинге жатқызылған өнімнің партиясынан тауар бірлігі туралы ақпарат
M.SM.CDE.00103
smcdo:​Phytosanitary​Consignment​Item​Details​Type (M.SM.CDT.00084)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Өнімнің атауы
(csdo:​Product​Name)
карантинге жатқызылған өнімнің атауы
M.SDE.00152
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
*.2. Өсімдіктің ботаникалық аты
(smsdo:​Plant​Botanic​Name)
өсімдіктің ботаникалық аты
M.SM.SDE.00979
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
1
*.3. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:​Commodity​Code)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН-нан 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
*.4. Тауардың орамасы туралы мәліметтер
(smcdo:​Package​Details)
карантинге жатқызылған өнімнің орамасы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00030
smcdo:​Package​Details​Type (M.SM.CDT.00137)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.4.1. Орама түрінің коды
(csdo:​Unified​Package​Kind​Code)
жүктің, орама немесе орама материалдары түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00165
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.4.2. Орамасының саны
(csdo:​Package​Quantity)
тауар орамасының саны
M.SDE.00150
csdo:​Quantity8​Type (M.SDT.00156)
Санаудың ондық жүйесіндег тұтас теріс емес сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
*.4.3. Маркілеудің сәйкестендіргіші
(smsdo:​Marking​Id)
орамды одан әрі сәйкестендіру мақсатында оған жасалған шартты белгілеу
M.SM.SDE.00023

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement Unit Code List Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.12.6. Единица партии подкарантинной продукции
(smcdo: Phytosanitary Consignment Item Details)
информация о единице товара из партии подкарантинной продукции
M.SM.CDE.00103
smcdo: Phytosanitary Consignment Item Details Type (M.SM.CDT.00084)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Наименование продукта
(csdo: Product Name)
наименование подкарантинной продукции
M.SDE.00152
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
*.2. Ботаническое название растения
(smsdo: Plant Botanic Name)
ботаническое название растения
M.SM.SDE.00979
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1
*.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo: Commodity Code)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
*.4. Сведения об упаковке товара
(smcdo: Package Details)
информация об упаковке подкарантинной продукции
M.SM.CDE.00030
smcdo: Package Details Type (M.SM.CDT.00137)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.4.1. Код вида упаковки
(csdo: Unified Package Kind Code)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00165
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.4.2. Количество упаковок
(csdo: Package Quantity)
количество упаковок товара
M.SDE.00150
csdo: Quantity8 Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 8
0..1
*.4.3. Идентификатор маркировки
(smsdo: Marking Id)
условное обозначение, нанесенное на упаковку, с целью еҰ дальнейшей идентификации
M.SM.SDE.00023

smsdo:​Localized​Text4000​Type (M.SM.SDT.00625)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
1..*
а) Тілдің коды
(атрибут language​Code)
тілдің кодпен белгіленуі
-
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.14. Зарарсыздандыру (дезинфекциялау) туралы мәлімет
(smcdo:​Disinfection​Details)
карантинге жатқызылған өнімнің партиясын зарарсыздандыру (дезинфекциялау) туралы мәлімет
M.SM.CDE.00039
smcdo:​Disinfection​Details​Type (M.SM.CDT.00041)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
3.14.1. Күні
(csdo:​Event​Date)
зарарсыздандыру (дезинфекциялау) өткізілген күні
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнін белгілеу
1
3.14.2. Өңдеу ұзақтығы
(smsdo:​Treatment​Duration)
зарарсыздандыру (дезинфекциялау) өткізу ұзақтығы
M.SM.SDE.00109
smsdo:​Exposition​Duration​Type (M.SM.SDT.00043)
Өнімді өңдеу уақытының ұзақтығы
0..1
3.14.3. Өңдеу типінің атауы
(smsdo:​Treatment​Type​Name)
өңдеу типінің атауы
M.SM.SDE.00136
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
3.14.4. Химиялық заттың (субстанция) атауы
(smsdo:​Chemical​Name)
жүкті дезинфекциялау немесе зарарсыздандыру кезінде қолданатын химикаттың атауы
M.SM.SDE.00135
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
1
3.14.5. Термиялық өңдеу температурасы
(smsdo:​Temperature​Measure)
зарарсыздандыру (дезинфекциялау) өткізу кезіндегі температура
M.SM.SDE.00112
smsdo:​Temperature​Measure​Type (M.SM.SDT.00040)
Санаудың ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 1
0..1
3.14.6. Заттардың шоғырлануы
(smsdo:​Concentration​Measure)
зарарсыздандыру (дезинфекциялау) кезінде қолданылған химикаттың (белсенді заттың) шоғырлануы
M.SM.SDE.00106
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Санаудың ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі
(атрибут measurement​Unit​Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement​Unit​Code​List​Id)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

smsdo: Localized Text4000 Type (M.SM.SDT.00625)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1..*
а) Код языка
(атрибут language Code)
кодовое обозначение языка
-
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.14. Сведения об обеззараживании (дезинфекции)
(smcdo: Disinfection Details)
сведения об обеззараживании (дезинфекции) партии подкарантинной продукции
M.SM.CDE.00039
smcdo: Disinfection Details Type (M.SM.CDT.00041)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
3.14.1. Дата
(csdo: Event Date)
дата проведения обеззараживания (дезинфекции)
M.SDE.00131
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3.14.2. Продолжительность обработки
(smsdo: Treatment Duration)
продолжительность проведения обеззараживания (дезинфекции)
M.SM.SDE.00109
smsdo: Exposition Duration Type (M.SM.SDT.00043)
Продолжительность времени обработки продукции
0..1
3.14.3. Наименование типа обработки
(smsdo: Treatment Type Name)
наименование типа обработки
M.SM.SDE.00136
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
3.14.4. Наименование химического вещества (субстанции)
(smsdo: Chemical Name)
наименование химиката, применяемого при дезинфекции или обеззараживании груза
M.SM.SDE.00135
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
3.14.5. Температура термической обработки
(smsdo: Temperature Measure)
температура при проведении обеззараживания (дезинфекции)
M.SM.SDE.00112
smsdo: Temperature Measure Type (M.SM.SDT.00040)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 3.
Макс.кол-во дроб. цифр: 1
0..1
3.14.6. Концентрация вещества
(smsdo: Concentration​Measure)
концентрация химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.SM.SDE.00106
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения
(атрибут measurement Unit Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement Unit Code List Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнін белгілеу
0..1
4. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
Анықталған бұзушылықтың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
22. "Берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу" (R.SM.SS.11.003) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу" (R.SM.SS.11.003) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттама
1
2
3
1
Аты
берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу
2
Сәйкестендіргіш
R.SM.SS.11.003
3
Нұсқа

с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
4. Описание
(csdo: Description Text)
описание выявленного нарушения
M.SDE.00002
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
22. Описание структуры электронного документа (сведений) "Запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.003) приведено в таблице 14.
Таблица 14
Описание структуры электронного документа (сведений) "Запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
2
Идентификатор
R.SM.SS.11.003
3
Версия

1.0.0
4
Анықтама
берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу
5
Пайдалану
берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерге сұрау салу
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateComissionRequestDetails:v1.0.0
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
PhytosanitaryCertificateComissionRequestDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_SM_SS_11_PhytosanitaryCertificateComissionRequestDetails_v1.0.0.xsd

1.0.0
4
Определение
запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
5
Использование
запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateComissionRequestDetails:v1.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
PhytosanitaryCertificateComissionRequestDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_SM_SS_11_PhytosanitaryCertificateComissionRequestDetails_v1.0.0.xsd

ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Кезең
(ccdo:​Period​Details)
оның ішінде мәліметтер ұсынылған есепті кезең
M.CDE.00044
ccdo:​Period​Details​Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:​Start​Date​Time)
Бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
2.2. Соңғы күні және уақыты
(csdo:​End​Date​Time)
Соңғы күні және уақыты
M.SDE.00134
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
3. Ұсынылатын фитосанитарлық бақылау (қадағалау) туралы ақпарат типінің коды
(smsdo:​Phyto​Cert​Info​Kind​Code)
Ұсынылатын фитосанитарлық бақылау (қадағалау) туралы ақпарат типін кодтық белгілеу
M.SM.SDE.00295
smsdo:​Phyto​Cert​Info​Kind​Code​Type (M.SM.SDT.00295)
Ұсынылатын фитосанитарлық бақылау (қадағалау) туралы ақпарат типінің тізбесіне сәйкес код мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2
1
4. Өнімнің атауы
(csdo:​Product​Name)
карантинге жатқызылған өнімнің атауы
M.SDE.00152
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..*
5. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:​Commodity​Code)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН-нан 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
6. Фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылық түрінің коды
(smsdo:​Phytosanitary​Control​Violation​Code)
фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылық түрінің кодпен белгіленуі
M.SM.SDE.00171
csdo:​Code2​Type (M.SDT.00170)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ұзындығы: 2
0..*
7. Импорт елінің коды
(smsdo:​Importer​Country​Code)
мүше мемлекет импорт елінің кодпен белгіленуі
M.SM.SDE.00037
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Период
(ccdo: Period Details)
отчетный период, за который представляются сведения
M.CDE.00044
ccdo: Period Details Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.1. Начальная дата и время
(csdo: Start Date Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.2. Конечная дата и время
(csdo: End Date Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код типа представляемой информации о фитосанитарном контроле (надзоре)
(smsdo: Phyto Cert Info Kind Code)
кодовое обозначение типа представляемой информации о карантинном фитосанитарном контроле (надзоре)
M.SM.SDE.00295
smsdo: Phyto Cert Info Kind Code Type (M.SM.SDT.00295)
Значение кода в соответствии с перечнем типов представляемой информации о фитосанитарном контроле.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
4. Наименование продукта
(csdo: Product Name)
наименование подкарантинной продукции
M.SDE.00152
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..*
5. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo: Commodity Code)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
6. Код вида нарушения, выявленного при проведении фитосанитарного контроля (надзора)
(smsdo: Phytosanitary Control Violation Code)
кодовое обозначение вида нарушения, выявленного при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
M.SM.SDE.00171
csdo: Code2 Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 2
0..*
7. Код страны импорта
(smsdo: Importer Country Code)
кодовое обозначение страны импорта государства-члена
M.SM.SDE.00037
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

25. "Берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер" (R.SM.SS.11.004) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер" (R.SM.SS.11.004) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттама
1
2
3
1
Аты
берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.SM.SS.11.004
3
Нұсқа
1.0.0
4
Анықтама
берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер
5
Пайдалану
берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитарлық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails:v1.0.0
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_SM_SS_11_PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails_v1.0.0.xsd

25. Описание структуры электронного документа (сведений) "Обобщенные сведения о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.004) приведено в таблице 17.
Таблица 17
Описание структуры электронного документа (сведений) "Обобщенные сведения о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
обобщенные сведения о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
2
Идентификатор
R.SM.SS.11.004
3
Версия
1.0.0
4
Определение
обобщенные сведения о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
5
Использование
предоставление обобщенных cведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails:v1.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_SM_SS_11_PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails_v1.0.0.xsd

csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ұзындығы : 2
0..1
5.4. Берілген фитосанитариялық сертификаттардың саны
(smsdo:​Phytosanitary​Certificate​Quantity)
олар туралы ақпарат интеграцияланған жүйе арқылы берілген параметрлерге сәйкес келетін берілген фитосанитариялық сертификаттардың саны
M.SM.SDE.00251
csdo:Quantity8Type (M.SDT.00156)
Санаудың ондық жүйесіндегі тұтас теріс емес сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
1

csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 2
0..1
5.4. Количество выданных фитосанитарных сертификатов
(smsdo: Phytosanitary Certificate Quantity)
количество выданных фитосанитарных сертификатов, соответствующих заданным параметрам, информация о которых передана через интегрированную систему
M.SM.SDE.00251
csdo:Quantity8Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 8
1

28. "Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер" (R.SM.SS.11.005) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 20-кестеде келтірілген.
20-кесте
"Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер" (R.SM.SS.11.005) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттама
1
2
3
1
Аты
Үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.SM.SS.11.005
3
Нұсқа
1.0.0
4
Анықтама
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер
5
Пайдалану
үшінші елдерге әкетілген карантинге жатқызылған өнімнің партиясына ресімделген берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсыну
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateRequestDetails:v1.0.0
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
PhytosanitaryCertificateRequestDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_SM_SS_11_PhytosanitaryCertificateRequestDetails_v1.0.0.xsd

28. Описание структуры электронного документа (сведений)
"Сведения о выданных фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны" (R.SM.SS.11.005) приведено в таблице 20.
Таблица 20
Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о выданных фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны" (R.SM.SS.11.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения о выданных фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны
2
Идентификатор
R.SM.SS.11.005
3
Версия
1.0.0
4
Определение
сведения о выданных фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны
5
Использование
предоставление сведений о выданных фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateRequestDetails:v1.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
PhytosanitaryCertificateRequestDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_SM_SS_11_PhytosanitaryCertificateRequestDetails_v1.0.0.xsd

csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.9. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:​Room​Number​Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 229 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесіне қосылу ТӘРТІБІ I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Карантиндік фитосанитариялық шаралар қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласында жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынаулар туралы" 2015 жылғы 18 тамыздағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін (P.SS.11) (бұдан әрі – ортақ процесс) қолданысқа енгізу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына және ортақ процеске жаңа қатысушы қосылған кезде қойылатын талаптарды, сондай-ақ ақпараттық өзара іс-қимыл жасауға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар

csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.9. Номер помещения
(csdo: Room Number Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 229
Порядок
присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 августа 2015 г. № 96 "О межгосударственных испытаниях интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" (P.SS.11) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия

3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген, ортақ процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
4. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындауы кезіндегі рөлі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлі
Р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Ортақ процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (бұдан әрі – уәкілетті орган)
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия)
3
Ортақ процеске қатысушы
технологиялық құжаттарға сәйкес өзара іс-қимыл жасауды жүзеге асырады және ортақ процеске қосылған қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды сынауға қатысады
уәкілетті орган, Комиссия
V. Ортақ процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) Комиссияның үйлестіруімен ортақ процесті қолданысқа енгізу рәсімдерін орындауға кіріседі.

3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 06 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза (далее – уполномоченный орган)
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия)
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие в соответствии с технологическими документами и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган, Комиссия
V. Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" государства – члены Союза (далее – государство-член) при координации Комиссии приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.

6. Ортақ процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес ортақ процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынауды жүргізу жөніндегі комиссия ұсынымдарының негізінде Комиссия Алқасы ортақ процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
8. Кемінде екі мүше мемлекеттің ақпараттық жүйелері арасында ақпараттық өзара іс-қимылды сынаудың, сондай-ақ, мүше мемлекеттердің бірінің және Комиссияның ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынауды жүргізу жөніндегі комиссия ұсынымдарын қабылдауға негіз болады.
9. Ортақ процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін оған жаңа қатысушылар ортақ процеске қосылу рәсімдерін орындау арқылы қосыла алады.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
10. Ортақ процеске қосылу үшін ортақ процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған ақпараттық жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.
11. Ортақ процеске жаңа қатысушының қосылу рәсімдерін орындау мынаны қамтиды:
а) мүше мемлекеттің Комиссияны ортақ процеске қатысушының қосылуы туралы хабардар етуі (ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін жауапты уәкілетті органды көрсете отырып);
б) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
в) қажет болған кезде ортақ процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
г) егер мұндай қосу бұрын жүзеге асырылмаса, ортақ процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
д) ортақ процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын, Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы;
е) ортақ процеске қосылатын қатысушы мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде).

6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами как минимум двух государств-членов между собой, а также тестирования информационного взаимодействия между информационной системой одного из государств-членов и Комиссии.
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Комиссии о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
б) внесение в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) при необходимости информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса распространяемых администратором справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия.
е) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и участников общего процесса, а также между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и администратора на соответствие требованиям технологических документов (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).