Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 5 мамырдағы № 28 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 235 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 8-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 294 шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде оларға қатысты міндетті талаптар белгіленетін өнімді (тауарларды) Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ереженің 2-тармағының "в" тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 5 мамырдағы "Оларға қатысты кедендік декларация тапсыру Кеден одағының "Балаларға және жасөспірімдерге арналған өнімдердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты ұсынумен бірге жүргізілетін өнімдердің (бұйымдардың) тізбесін бекіту туралы" № 28 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 235 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 5 мамырдағы № 28 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауы және 1-тармақ "сәйкестікті бағалау туралы құжатты" деген сөздерден кейін "(сәйкестікті бағалау туралы құжат турады мәліметтерді)" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Оларға қатысты кедендік декларация тапсыру Кеден одағының "Балаларға және жасөспірімдерге арналған өнімдердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты ұсынумен бірге жүргізілетін өнімдердің (бұйымдардың) тізбесінде:
а) атауы "сәйкестікті бағалау туралы құжатты" деген сөздерден кейін "(сәйкестікті бағалау туралы құжат турады мәліметтерді)" деген сөздермен толықтырылсын;
б) 5-позицияда 1-графадағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Ылғалды сіңіретін материалдарды қамтитын көпқабатты бұйымдар (үшкіл жаялықтар, ішкиімдер және жаялықтар), сондай-ақ гигиеналық мақта таяқшалары (мұрынға және құлаққа арналған) және балалар күтіміне арналған басқа да ұқсас бұйымдар";
в) 6-позицияда:
1-графадағы мәтін "шанышқылар," деген сөзден кейін "пышақтар," деген сөзбен толықтырылсын, "(қағаздан және картоннан)" деген сөздер "(қағаздан, картоннан және пластмассадан)" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 марта 2013 г. № 28
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 года № 235.
О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 марта 2013 г. № 28
В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "в" пункта 2 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза продукции (товаров), в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 294, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 марта 2013 г. № 28 "Об утверждении Перечня продукции (изделий), в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011)" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 235
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 марта 2013 г. № 28
1. Наименование и пункт 1 после слов "документа об оценке соответствия" дополнить словами "(сведений о документе об оценке соответствия)".
2. В перечне продукции (изделий), в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011), утвержденном указанным Решением:
а) наименование после слов "документа об оценке соответствия" дополнить словами "(сведений о документе об оценке соответствия)";
б) в позиции 5 текст в графе 1 изложить в следующей редакции:
"5. Многослойные изделия, содержащие влагопоглощающие материалы (подгузники, трусы и пеленки), а также гигиенические ватные палочки (для носа и ушей) и другие аналогичные изделия для ухода за детьми";
в) в позиции 6:
текст в графе 1 после слова "вилки," дополнить словом "ножи,", слова "(из бумаги и картона)" заменить словами "(из бумаги, картона и пластмассы)";

2-графада "7615-тен" деген сөздерден кейін "8211-ден" деген сөздермен толықтырылсын;
г) мынадай мазмұндағы 61-позициямен толықтырылсын:
"61. Өндіруші 3 жастан асқан балалар мен жасөспірімдерге арналған деп көрсеткен пластмассадан, шыныдан, металдан жасалған ыдыстар мен асхана құралдары (шынаяқтар, тостақтар, астаушалар, тәрелкелер, тостағандар, қасықтар, шанышқылар, пышақтар, бөтелкелер және тамақ өнімдеріне арналған басқа да ұқсас балалар бұйымдары), керамикалық (фаянс, шыны-керамикалық, қыш және майоликалық) ыдыстар, бір рет пайдаланылатын (қағаздан, картоннан және пластмассадан жасалған) ыдыстар
3924-тен
4823-тен
6912 00-ден
7010-нан
7013-тен
7323-тен
7418-ден
7615-тен
8211-ден
8215-тен
сәйкестік сертификаты";
д) 7-позицияда 1-графада "3 жасқа дейінгі" деген сөздер "және жасөспірімдерге" деген сөздермен ауыстырылсын;
е) 8 – 10 позицияларда 1-графадағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Өндіруші 1 жасқа дейінгі балаларға арналған деп көрсеткен астарлы және астарсыз бұйымдар (пальтолар, қысқа пальтолар, плащтар, күртешелер, жаңа туылған сәбилерге арналған конверттер), астары бұйымның беткі қабатының кемінде 40 пайыз ауданын алатын бұйымдар (костюмдер, комбинезондар, қысқа комбинезондар) және ұқсас бұйымдар.
9. Өндіруші 1 жастан асқан балалар мен жасөспірімдерге арналған деп көрсеткен астарлы және астарсыз бұйымдар (пальтолар, қысқа пальтолар, плащтар, күртешелер), астары бұйымның беткі қабатының кемінде 40 пайыз ауданын алатын бұйымдар (костюмдер, пиджактар, жакеттер, жилеттер, белдемшелер, сарафандар, қысқа комбинезондар, комбинезондар) және ұқсас бұйымдар.
10. Өндіруші балалар мен жасөспірімдерге арналған деп көрсеткен көйлектер, халаттар, фартуктер, блузкалар, жейделер, свитерлер, жемпірлер, шорттар, астарсыз бұйымдар және астары бұйымның беткі қабатының 40 пайыздан аспайтын ауданын алатын бұйымдар (костюмдер, шалбарлар, белдемшелер, пиджактар, жакеттер, жилеттер, сарафандар, қысқа комбинезондар, комбинезондар) және ұқсас бұйымдар";
ж) 18-позицияда 1-графадағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Өндіруші балалар мен жасөспірімдерге арналған деп көрсеткен төсек-орын жабдықтары (сырылған көрпелер, жастықтар, матрасқаптар, балдахиндер, валиктер, жұмсақ стенкалар және басқа ұқсас бұйымдар)";
з) 34-позицияда 1-графадағы мәтін "көрпелер," деген сөзден кейін "шарфтар," деген сөзбен толықтырылсын, "сүлгілер" деген сөзден кейін ", шомылуға арналған жаймалар" деген сөздермен толықтырылсын.

в графе 2 после слов "из 7615" дополнить словами "из 8211";
г) дополнить позицией 61 следующего содержания:
"61. Посуда и столовые приборы (чашки, блюдца, поильники, тарелки, миски, ложки, вилки, ножи, бутылочки и другие аналогичные изделия детские для пищевых продуктов) из пластмассы, стекла, металла, посуда керамическая (фаянсовая, стеклокерамическая, гончарная и майоликовая), посуда одноразовая (из бумаги, картона и пластмассы), заявленные изготовителем как предназначенные для детей старше 3 лет и подростков
из 3924
из 4823
из 6912 00
из 7010
из 7013
из 7323
из 7418
из 7615
из 8211
из 8215
сертификат соответствия";
д) в позиции 7 в графе 1 слова "до 3 лет" заменить словами "и подростков";
е) в позициях 8 – 10 текст в графе 1 изложить в следующей редакции:
"8. Изделия на подкладке или без подкладки (пальто, полупальто, плащи, куртки, конверты для новорожденных), изделия на подкладке, в которых подкладка занимает не менее 40 процентов площади верха изделия (костюмы, комбинезоны, полукомбинезоны), и аналогичные изделия, заявленные изготовителем как предназначенные для детей до 1 года
9. Изделия на подкладке или без подкладки (пальто, полупальто, плащи, куртки), изделия на подкладке, в которых подкладка занимает не менее 40 процентов площади верха изделия (костюмы, пиджаки, жакеты, жилеты, брюки, юбки, сарафаны, полукомбинезоны, комбинезоны), и аналогичные изделия, заявленные изготовителем как предназначенные для детей старше 1 года и подростков
10. Платья, халаты, фартуки, блузки, верхние сорочки, свитеры, джемперы, шорты, изделия без подкладки и изделия, в которых подкладка занимает менее 40 процентов площади верха изделия (костюмы, брюки, юбки, пиджаки, жакеты, жилеты, сарафаны, полукомбинезоны, комбинезоны), и аналогичные изделия, заявленные изготовителем как предназначенные для детей и подростков";
ж) в позиции 18 текст в графе 1 изложить в следующей редакции:
"18. Постельные принадлежности (одеяла стеганые, подушки, наматрасники, балдахины, валики, мягкие стенки и другие аналогичные изделия), заявленные изготовителем как предназначенные для детей и подростков";
з) в позиции 34 текст в графе 1 после слова "одеяла," дополнить словом "шарфы,", после слова "полотенца" дополнить словами ", простыни купальные".