Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мұнай саласындағы заңнамасын үндестіру жөніндегі іс-шаралар жоспары ("жол картасы") туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 8 Өкімі
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2018 жылғы 6 желтоқсандағы №23 шешіміне сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссияның Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) бірлесіп жүргізген мүше мемлекеттердің мұнай саласындағы заңнамасын салыстырмалы талдау нәтижелерін ескере отырып:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мұнай саласындағы заңнамасын үндестіру жөніндегі іс-шаралар іс-шаралар жоспары ("жол картасы") бекітілсін.
2. Мүше мемлекеттер осы Өкіммен бекітілген жоспарда көзделген іс-шараларды іске асыруды қамтамасыз етсін және оларды іске асыру барысы туралы Еуразиялық экономикалық комиссияны жыл сайын хабардар етсін.
3. Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
Жоғары Еуразиялық
экономикалық кеңестің
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 8 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мұнай саласындағы заңнамасын үндестіру жөніндегі іс-шаралар ("жол картасы") ЖОСПАРЫ
Іс-шараның атауы
Іске асыру мерзімі
Күтілетін нәтиже
Жауапты орындаушы
Қоса орындаушы
1.Мұнай саласындағы нормативтік құқықтық актілер туралы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі тиісінше - Одақ, мүше мемлекеттер) уәкілетті органдары берген ақпаратты талдау
жыл сайын
есеп
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия)
мүше мемлекеттер
2. Мүше мемлекеттердің мұнай саласындағы заңнамасын мына бағыттар бойынша үндестіруді жүргізу
жыл сайын
мүше мемлекеттердің заңнамалық және өзге нормативтік құқықтық актілері
мүше мемлекеттер
а) Одақтың ортақ мұнай және мұнай өнімдері нарықтарына қатысушылар арасында мұнай және мұнай өнімдері саудасының нарықтық механизмдерін қамтамасыз ету
б) Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін реттеудің бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы хаттамаға (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 20 қосымша) сәйкес Одақтың ортақ мұнай және мұнай өнімдері нарықтары шеңберінде мұнай және мұнай өнімдерін тасымалдау жөнінде қызметтер көрсетуге қатысты тариф белгілеудің (баға белгілеудің) жалпы қағидаттары мен әдістерін қолдану
в) мүше мемлекеттердің мұнай және мұнай өнімдерін өндіру, тасымалдау, жеткізу, қайта өңдеу және өткізу саласына инвестициялар тарту үшін қолайлы жағдайлар жасау
г) мүше мемлекеттердің экономикалық және энергетикалық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ұлттық мүдделерін, сондай-ақ мүше мемлекеттердің мұнай және мұнай өнімдерінің ішкі нарықтарының жұмыс істеуі мен дамуының ерекшеліктерін ескеруді қамтамасыз ету

О плане мероприятий ("дорожной карте") по гармонизации законодательства государств - членов Евразийского экономического союза в нефтяной сфере
Распоряжение Высшего Евразийского экономического совета от 11 декабря 2020 года № 8.
В соответствии с Решением Высшего Евразийского экономического совета от 6 декабря 2018 г. № 23 и с учетом результатов проведенного Евразийской экономической комиссией совместно с государствами - членами Евразийского экономического союза (далее - государства-члены) сравнительного анализа законодательства государств-членов в нефтяной сфере:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий ("дорожную карту") по гармонизации законодательства государств - членов Евразийского экономического союза в нефтяной сфере.
2. Государствам-членам обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных планом, утвержденным настоящим распоряжением, и ежегодно информировать Евразийскую экономическую комиссию о ходе их реализации.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Высшего
Евразийского экономического совета
от 11 декабря 2020 г. № 8
ПЛАН
мероприятий ("дорожная карта") по гармонизации законодательства государств – членов Евразийского экономического союза в нефтяной сфере
Наименование мероприятия
Срок реализации
Ожидаемый результат
Ответственный исполнитель
Соисполнители
1. Анализ информации, представленной уполномоченными органами государств - членов Евразийского экономического союза (далее соответственно - государства-члены, Союз), о нормативных правовых актах в нефтяной сфере
ежегодно
отчет
Евразийская экономическая комиссия (далее - Комиссия)
государства-члены
2. Проведение гармонизации законодательства государств-членов в нефтяной сфере по следующим направлениям:
а) обеспечение рыночных механизмов торговли нефтью и нефтепродуктами между участниками общих рынков нефти и нефтепродуктов Союза
б) применение общих принципов и методов тарифообразования (ценообразования) в отношении услуг по транспортировке нефти и нефтепродуктов в рамках общих рынков нефти и нефтепродуктов Союза в соответствии с Протоколом о единых принципах и правилах регулирования деятельности субъектов естественных монополий (приложение № 20 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года)
в) создание благоприятных условий для привлечения инвестиций в сферы добычи, транспортировки, поставки, переработки и сбыта нефти и нефтепродуктов государств-членов
г) обеспечение учета национальных интересов государств-членов по обеспечению экономической и энергетической безопасности, а также особенностей функционирования и развития внутренних рынков нефти и нефтепродуктов государств-членов
ежегодно
законодательные и иные нормативные правовые акты государств-членов
государства-члены

3. Одақтың ортақ мұнай және мұнай өнімдері нарықтарын қалыптастыру шеңберінде жүзеге асырылатын мүше мемлекеттердің заңнамасын үндестіру бойынша жүргізілетін жұмыс туралы өзара хабардар ету
жыл сайын
мүше мемлекеттер
Комиссия
4. Мүше мемлекеттердің мұнай саласындағы заңнамалық және өзге нормативтік құқықтық актілеріне енгізілген өзгерістердің Одақтың ортақ мұнай және мұнай өнімдері нарықтарын қалыптастыру қағидаттарына сәйкестігін талдау
жыл сайын
есеп
Комиссия
мүше мемлекеттер

3. Взаимное информирование о ежегодно проводимой работе по гармонизации законодательства государств-членов, осуществляемой в рамках формирования общих рынков нефти и нефтепродуктов Союза
ежегодно
государства-члены
Комиссия
4. Анализ изменений, внесенных в законодательные и иные нормативные правовые акты государств-членов в нефтяной сфере, на их соответствие принципам формирования общих рынков нефти и нефтепродуктов Союза
ежегодно
отчет
Комиссия
государства-члены