Украинада шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін металды илемдеу орнақтары үшін қақталған болат біліктерге қатысты демпингке қарсы шараның қолданысын ұзарту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 28 қаңтардағы № 21 шешімі
Үшінші елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымша) 109-тармағына сәйкес және Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 904 шешімімен белгіленген демпингке қарсы шараның қолданылу мерзімінің аяқталуына (көрсетілген шара қолданысының Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 3 шешімі негізінде ұзартылғаны ескеріле отырып) байланысты жүргізілген қайтадан тергеп-тексеру нәтижелері бойынша дайындалған Еуразиялық экономикалық комиссияның Ішкі нарықты қорғау департаментінің баяндамасы негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Украинада шығарылатын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін металды илемдеу орнақтары үшін қақталған болат біліктерге қатысты Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 904 шешімімен белгіленген демпингке қарсы шараның қолданысы (көрсетілген шара қолданысының Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 3 шешімі негізінде ұзартылғаны ескеріле отырып) қоса алғанда 2022 жылғы 28 ақпанға дейін ұзартылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссияның Монополияға қарсы реттеу департаменті осы Шешіммен ұзартылған демпингке қарсы шараны қолдану жағдайларында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер өндірушілерінің бағаларды негізсіз көтеріп жіберуіне жол бермеу мақсатында Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 904 шешімінің 1-тармағында көрсетілген тауар бағаларының мониторингін жүзеге асырсын.
3. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдары:
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 904 шешімінде көзделген мөлшерде демпингке қарсы баждың алынуын қамтамасыз етсін;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 21 мамырдағы № 82 шешіміне сәйкес төленген (өндіріп алынған) демпингке қарсы баж сомаларының алдын ала демпингке қарсы баждарды алу үшін белгіленген тәртіппен демпингке қарсы бажға есепке жатқызылуын және ол төленген (өндіріп алынған) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірыңғай шотына есепке жатқызылуын жүзеге асыруды қамтамасыз етсін.

О продлении действия антидемпинговой меры в отношении стальных кованых валков для металлопрокатных станов, происходящих из Украины и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 января 2020 года № 21
В соответствии с пунктом 109 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и на основании доклада Департамента защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии, подготовленного по результатам повторного расследования, проведенного в связи с истечением срока действия антидемпинговой меры, установленной Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 904 (с учетом продления действия указанной меры на основании Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 января 2015 г. № 3), Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Продлить по 28 февраля 2022 г. включительно действие антидемпинговой меры, установленной Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 904 (с учетом продления действия указанной меры на основании Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 января 2015 г. № 3), в отношении ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза стальных кованых валков для металлопрокатных станов, происходящих из Украины.
2. Департаменту антимонопольного регулирования Евразийской экономической комиссии осуществлять мониторинг цен на товар, указанный в пункте 1 Решения Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 904, на рынке Евразийского экономического союза в целях недопущения необоснованного повышения цен производителями государств – членов Евразийского экономического союза в условиях применения антидемпинговой меры, продленной настоящим Решением.
3. Государственным органам государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченным в сфере таможенного дела:
обеспечить взимание антидемпинговой пошлины в размере, предусмотренном Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 904;
обеспечить осуществление зачета сумм антидемпинговой пошлины, уплаченной (взысканной) в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 мая 2019 г. № 82 в порядке, установленном для взимания предварительных антидемпинговых пошлин, в антидемпинговую пошлину и зачисление на единый счет уполномоченного органа того государства – члена Евразийского экономического союза, в котором она была уплачена (взыскана).

4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян