Санитариялық шараларды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 11 ақпандағы № 24 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Санитариялық шараларды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 11 ақпандағы
№ 24 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Санитариялық шараларды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Санитариялық шараларды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді (бұдан әрі – Одақ, жалпы процестер) іске асыруға қойылатын талаптарды, жалпы процестерге қатысушылар оларды іске асыру кезінде жүзеге асыратын функцияларды, олардың арасында ақпарат алмасу тәртібін, сондай-ақ жалпы процестерді іске асыру кезінде Одақтың ақпараттық порталына берілетін және онда жарияланатын мәліметтердің құрамын айқындайды.
2. Осы Қағиданың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"ауру туралы дерекқор" – инфекциялық және жаппай инфекциялық емес аурулар (уланулар) анықталған жағдайар туралы, сондай-ақ қабылданған санитариялық шаралар туралы мәліметтерді қамтитын жалпы ақпараттық ресурс;
"адамның өмірі, денсаулығы және ол өмір сүретін орта үшін қауіпті өнім туралы дерекқор" – Одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында адамның өмірі, денсаулығы және ол өмір сүретін орта үшін қауіпті өнімнің анықталғаны туралы, сондай-ақ қабылданған санитариялық шаралар туралы мәліметтері бар жалпы ақпараттық ресурс;
"бақылау-қадағалау функцияларын орындайтын органдар" - Одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес тауарларға (өнімдерге) мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға уәкілетті Одаққа мүше мемлекеттердің органдары;
"мүдделі тұлғалар" – жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді өздерінің қызметінде пайдаланатын шаруашылық жүргізуші субъектілер мен жеке тұлғалар;
"өнімді мемлекеттік тіркеу кезіндегі өтінім беруші" - Одаққа мүше мемлекеттерде олардың заңнамасына сәйкес тіркелген заңды тұлға немесе дайындаушы немесе сатушы (импорттаушы) не дайындаушы уәкілетті тұлға болып табылатын, жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға;
"инфекциялық аурулар" – адамның инфекциялық ауруы, оның туындауы және таралуы адамның өмір сүретін ортасындағы биологиялық факторлардың (инфекциялық ауруларды қоздыратын) әсерінен және аурудың ауырған адамнан, жануарлардан дені сау адамға берілуі мүмкіндігінен болады;
"өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігі" – өнімді мемлекеттік тіркеу туралы рәсімделген куәліктер туралы мәліметтері бар ұлттық ақпараттық ресурс;
"инфекциялық емес аурулар" – өмір сүру ортасындағы физикалық, химиялық немесе биологиялық факторлердің әсерінен туындайтын, адамнан адамға берілмейтін ауру.

Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения санитарных мер
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2020 года № 24
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые Правила реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения санитарных мер.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 11 февраля 2020 г. № 24
Правила
реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения санитарных мер
I. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют требования к реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере информационного обеспечения применения санитарных мер (далее соответственно – общие процессы, Союз), функции, осуществляемые при реализации общих процессов их участниками, порядок обмена информацией между ними, а также состав сведений, передаваемых и публикуемых на информационном портале Союза при реализации общих процессов.
2. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"база данных о заболеваемости" – общий информационный ресурс, содержащий сведения о случаях обнаружения инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений), а также о принятых санитарных мерах;
"база данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания" – общий информационный ресурс, содержащий сведения о случаях обнаружения на таможенной грнице и таможенной территории Союза продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, а также о принятых санитарных мерах;
"органы, выполняющие контрольно-надзорные функции" – органы государств – членов Союза, уполномоченные на осуществление государственного контроля (надзора) за товарами (продукцией) в соответствии с законодательством государств – членов Союза;
"заинтересованные лица" – хозяйствующие субъекты и физические лица, использующие сведения из общего информационного ресурса в своей деятельности;
"заявитель при государственной регистрации продукции" – зарегистрированные на территории государства – члена Союза в соответствии с его законодательством юридическое лицо или физическое лицо в качестве индивидуального предпринимателя, являющиеся изготовителем или продавцом (импортером) либо уполномоченным изготовителем лицом;
"инфекционные болезни" – инфекционные болезни человека, возникновение и распространение которых обусловлены воздействием на человека биологических факторов среды обитания (возбудителей инфекционных заболеваний) и возможностью передачи болезни от заболевшего человека, животного к здоровому человеку;
"национальная часть единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции" – национальный информационный ресурс, содержащий сведения об оформленных свидетельствах о государственной регистрации продукции;
"неинфекционные болезни" – не передающиеся от человека к человеку болезни, возникновение которых обусловлено воздействием физических, химических или биологических факторов среды обитания.

Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге ұғымдар 2014 жылғы 29 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартта, Одақ органдарының санитариялық шараларды қолдану мен техникалық реттеу мәселелерін реттейтін актілерінде айқындалған мағыналарында қолданылады.
II. Жалпы процестерді іске асырудың мақсаттары мен міндеттері
3. Жалпы процестерді іске асырудың мақсаты Одақтың кедендік аумағының санитариялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету және адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін инфекциялық және инфекциялық емес (уланулар) аурулардың пайда болуы (әкелінуі) мүмкіндігі, қауіпті өнімнің Одақтың кедендік аумағына әкелінуі және (немесе) таралуы қатерін азайту, сондай-ақ Одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттерінде (бұдан әрі – техникалық регламенттер) белгіленген өнімнің қауіпсіздігі талаптарының орындалуын қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау болып табылады.
4. Жалпы процестерді іске асыру аясында мына міндеттерді шешу керек:
а) ақпараттық ресурстарды, оның ішінде:
өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімін;
ауру туралы дерекқорды;
адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім туралы дерекқорды;
уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтері бар жалпы ақпараттық ресурсты құру, қалыптастыру жүргізу;
б) Одаққа мүше мемлекеттердің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті органдарын (бұдан әрі – мүше мемлекеттер, уәкілетті органдар), бақылау-қадағалау органдарын және мүдделі тұлғаларға эпидемиологиялық сипаттағы қауіптердің туындауы және төтенше жағдайлар туралы жедел хабарлауды қамтамасыз ету;
в) санитариялық шараларды қолдану саласындағы келісілген саясатты жүргізген кезде уәкілетті органдар арасындағы, Одақ шеңберінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттығын қамтамасыз ету саласындағы жұмыстарды орындаған кезде уәкілетті органдар мен бақылау-қадағалау функцияларын орындайтын органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тиімділігін арттыру;
г) санитариялық шаралардың қолданылуы және техникалық реттеу саласындағы өзекті әрі шынайы мәліметтерге мүдделі тұлғалардың қолжетімділігін арттыру;
д) инфекциялық және жаппай инфекциялық емес аурулардың, адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнімнің анықталған жағдайларында өнімді мемлекеттік тіркеу туралы және эпидемиологиялық болжамдар жасау, инфекциялық және жаппай инфекциялық емес ауруларды (улануларды) алдын ала болжау үшін қажетті ақпаратты талдау және статистикалық талдау үшін уақытша қабылданған санитариялық шаралар туралы мәліметтерді пайдалану мүмкіндігін қамтамасыз ету.
III. Жалпы процестерге қатысушылардың функциялары

Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, актами органов Союза, регулирующими вопросы применения санитарных мер и технического регулирования.
II. Цели и задачи реализации общих процессов
3. Целями реализации общих процессов являются создание условий для обеспечения санитарной безопасности таможенной территории Союза и снижения риска возможного заноса (завоза) на таможенную территорию Союза и распространения на таможенной территории Союза инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений), ввоза и (или) распространения на таможенной территории Союза продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, а также обеспечение выполнения установленных техническими регламентами Союза (Таможенного союза) (далее – технические регламенты) требований безопасности продукции.
4. В рамках реализации общих процессов необходимо решить следующие задачи:
а) создание, формирование и ведение общих информационных ресурсов, в том числе:
единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции;
базы данных о заболеваемости;
базы данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания;
общего информационного ресурса, содержащего сведения о временных санитарных мерах;
б) обеспечение оперативного информирования уполномоченных органов государств – членов Союза в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее соответственно – государства-члены, уполномоченные органы), органов, выполняющих контрольно-надзорные функции, и заинтересованных лиц о возникновении угроз и чрезвычайных ситуаций санитарно-эпидемиологического характера;
в) повышение эффективности информационного взаимодействия между уполномоченными органами при проведении согласованной политики в сфере применения санитарных мер и между уполномоченными органами и органами, выполняющими контрольно-надзорные функции, при выполнении работ в области обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения в рамках Союза;
г) повышение доступности для заинтересованных лиц актуальных и достоверных сведений о применении санитарных мер и в области технического регулирования;
д) обеспечение возможности использования сведений о свидетельствах о государственной регистрации продукции, случаях обнаружения инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений), продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, и о принятых временных санитарных мерах для аналитической обработки и статистического анализа информации, необходимой для построения эпидемиологических прогнозов, прогнозирования и предупреждения вспышек инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений).
III. Функции участников общих процессов

5. Мыналар:
уәкілетті органдар;
бақылау-қадағалау функцияларын орындайтын органдар;
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия);
мүдделі тұлғалар жалпы процеске қатысушылар болып табылады.
6. Уәкілетті органдар мынадай функцияларды жүзеге асырады:
а) "Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру аясында:
өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігін қалыптастыру және жүргізу;
көрсетілген тізілімді қалыптастыру және жүргізу үшін өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен Комиссияға мәліметтер беру;
б) "Инфекциялық және жаппай инфекциялық емес аурулар (уланулар) анықталған және (немесе) адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнімнің Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында таралуы анықталған жағдайлар туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру аясында:
Одақтың кедендік аумағында инфекциялық және жаппай инфекциялық емес аурулар (уланулар) анықталғаны туралы және қабылданған санитариялық шаралар туралы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын хабардар ету, сондай-ақ көрсетілген мәліметтерді Комиссияға беру;
Одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнімнің анықталған жағдайлары туралы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын және бақылау-қадағалау функцияларын орындайтын органдарды хабардар ету, сондай-ақ көрсетілген мәліметтерді Комиссияға беру;
аумағында өнімнің өндірістік процесіне қатысты бұзушылықтар анықталған өндірушілер орналасқан мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын осындай бұзушылықтар туралы хабардар ету, осындай хабарламаларды аумақтарында өнім өндіру процесіне қатысты бұзушылықтар жасаған өндірушілер орналасқан мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының қарауы және қабылданған санитариялық шаралар туралы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және Комиссияға хабарлау;
Комиссияның актілерінде көзделген жағдайларда, мемлекеттік тіркеу туралы куәлік берілген зертханалық зерттеулер (сынақтар) хаттамаларының (бұдан әрі – хаттамалар) негізінде сұрау салу бойынша уәкілетті органдарға мәлімет беру.
в) "Уақытша санитариялық шараларды енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру аясында:
барлық мүше мемлекеттердің аумағында уақытша санитариялық шараларды енгізу, өзгерту немесе алып тастау туралы мәліметтерді, сондай-ақ жауапты уақытша санитариялық шараларды енгізу туралы немесе уақытша санитариялық шаралар туралы шешім қабылдаған мүше мемлекеттердің қорғаудың тиісті деңгейін қамтамасыз ету бойынша жүргізген іс-шаралары туралы мәліметтерді Комиссияға және уәкілетті органдарға беру;

5. Участниками общих процессов являются:
уполномоченные органы;
органы, выполняющие контрольно-надзорные функции;
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия);
заинтересованные лица.
6. Уполномоченные органы осуществляют следующие функции:
а) в рамках реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции":
формирование и ведение национальных частей единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции;
представление в Комиссию сведений из национальных частей единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции для формирования и ведения указанного реестра.
б) в рамках реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений) и (или) распространения на таможенной территории Евразийского экономического союза продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, а также о принятых санитарных мерах":
уведомление уполномоченных органов государств-членов о случаях обнаружения на таможенной территории Союза инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений) и принятых санитарных мерах, а также представление указанных сведений в Комиссию;
уведомление уполномоченных органов государств-членов и органов, выполняющих контрольно-надзорные функции, о случаях обнаружения на таможенной границе и таможенной территории Союза продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, и принятых санитарных мерах, а также представление указанных сведений в Комиссию;
уведомление о выявлении нарушений, связанных с процессом производства продукции, уполномоченных органов тех государств-членов, на территориях которых находятся производители, допустившие такие нарушения, рассмотрение таких уведомлений уполномоченными органами государств-членов, на территориях которых находятся производители, допустившие нарушения, связанные с процессом производства продукции, и информирование уполномоченных органов других государств-членов и Комиссии о принятых санитарных мерах;
представление уполномоченным органам по запросу протоколов лабораторных исследований (испытаний), на основании которых выдано свидетельство о государственной регистрации продукции (далее – протоколы), в случаях, предусмотренных актами Комиссии.
в) в рамках реализации общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер":
представление в Комиссию и уполномоченные органы сведениий о введении, изменении или отмене временной санитарной меры на территории своего государства-члена, а также сведений о введении ответных временных санитарных мер или проведенных мероприятиях по обеспечению надлежащего уровня защиты государства-члена, принявшего решение о введении временной санитарной меры;

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 16 мамырдағы № 149 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының уақытша санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізген кездегі өзара іс-қимыл тәртібіне сәйкес енгізілген уақытша санитариялық шаралар туралы олардың сұрау салуы бойынша уәкілетті органдар мен Комиссияға қосымша ақпарат беру.
7. Жалпы процестерді іске асыру аясында Комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
а) өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу;
б) ауру туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу;
в) адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу;
г) уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтері бар жалпы ақпараттық ресурсты қалыптастыру және жүргізу;
д) өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімінен, ауру туралы дерекқордан, адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім туралы дерекқордан мәліметтерді, сондай-ақ уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау;
е) өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімінен, ауру туралы дерекқордан, адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім туралы дерекқордан мәліметтерді, сондай-ақ уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтерді уәкілетті органдарға беру;
ж) бақылау-қадағалау функцияларын орындайтын органдарға адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім туралы дерекқордан мәліметтер беру;
з) Кеден одағының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімімен бектілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау (бақылау) жүргізу тәртібіне (бұдан әрі – Санитариялық бақылау жүргізу тәртібі) № 4 қосымшаға сәйкес № 1КТ нысаны бойынша Одақтың кедендік аумағындағы санитариялық қорғау жөніндегі іс-шаралар туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау.
8. Бақылау-қадағалау функцияларын орындайтын органдар адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнімнің Одақтың кедендік аумағына әкелінуіне және таралуына жол бермеу бойынша іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз ету үшін уәкілетті органдардан адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнімнің анықталған жағдайлары және қабылданған санитариялық шаралар туралы хабарламаларды алады. Қажет болған кезде адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнімнің анықталғаны туралы мәліметтерді бақылау-қадағалау функцияларын орындайтын органдар да сұрау салу бойынша адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім туралы дерекқордан алуы мүмкін.

представление в уполномоченные органы и Комиссию по их запросу дополнительной информации о вводимых временных санитарных мерах в соответствии с Порядком взаимодействия уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза при введении временных санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2016 г. № 149.
7. В рамках реализации общих процессов Комиссия осуществляет следующие функции:
а) формирование и ведение единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции;
б) формирование и ведение базы данных о заболеваемости;
в) формирование и ведение базы данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания;
г) формирование и ведение общего информационного ресурса, содержащего сведения о временных санитарных мерах;
д) опубликование на информационном портале Союза сведений единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции, из базы данных о заболеваемости, из базы данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, а также сведений о временных санитарных мерах;
е) представление уполномоченным органам сведений из единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции, из базы данных о заболеваемости, из базы данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, а также сведений о временных санитарных мерах;
ж) представление органам, выполняющим контрольно-надзорные функции, сведений из базы данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания;
з) опубликование на информационном портале Союза сведенийо мероприятиях по санитарной охране таможенной территории Союза по форме № 1КТ в соответствии с Приложением № 4 к Порядку проведения государственного санитарно-эпидемиологического надзора (контроля) на таможенной границе Евразийского экономического союза и на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденному Решением Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299 (далее – Порядок проведения санитарного контроля).
8. Органы, выполняющие контрольно-надзорные функции, для обеспечения выполнения мероприятий по недопущению ввоза и распространения на таможенной территории Союза продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, получают от уполномоченных органов уведомления о случаях обнаружения на таможенной границе и таможенной территории Союза продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, и о принятых санитарных мерах. При необходимости сведения о выявленной продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, могут быть получены органами, выполняющими контрольно-надзорные функции, по запросу из базы данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания.

9. Осы Қағидалардың 4-тармағының "а" тармақшасында көрсетілген жалпы ақпараттық ресурстардан (бұдан әрі – ақпараттық ресурстар) ақпарат алу үшін мүдделі тұлғалар Одақтың ақпараттық порталының веб-интерфейсін немесе оның сервистерін пайдалана алады. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы іздеу параметрлерін және (немесе) жалпы ақпараттық ресурстардағы ақпаратты орнатады және ақпараттық ресурстардан ақпараттармен жұмыс жасауды жүзеге асырады.
Одақтың ақпараттық порталында орналасқан сервистерді пайдалану кезінде мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі мен Одақтың ақпараттық порталы арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жүзеге асырылады.
10. Жалпы процестерге қатысушылардың ақпараттық өзара іс-қимылы оларды іске асырған кезде осы Қағидаға № 1 қосымшаға сәйкес схема бойынша жүзге асырылады.
IV. Ақпараттық ресурстар мен сервистер
11. Ақпараттық ресурстарды Комиссияға электрондық нысанда уәкілетті органдар беретін ақпараттар негізінде Комиссия қалыптастырады және жүргізеді.
12. Ақпараттық ресурстарды қалыптастыру және жүргізу Комиссияның уәкілетті органдардан ақпараттық ресурстарға енгізілетін тиісті ақпаратты алуын, оларды сақтауды, Одақтың ақпараттық порталында ақпараттық ресурстардан келісілген көлемде ақпараттың жариялануын, сондай-ақ Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі - біріктірілген жүйе) құралдарын пайдалану арқылы уәкілетті органдарға осындай ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз етуді қамтиды.
13. Уәкілетті органдар ақпараттық ресурстарға қосу (өзекті ету) үшін өздері ұсынатын ақпараттың шынайылығы үшін жауап береді.
14. Комиссия құзырлы органдардың және бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын органдардың сұратуы бойынша оларға ақпаратты Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін ақпараттық ресурстардан жібереді.
Бірыңғай тізілімді жүргізу
15. Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімі құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 80 шешімімен бекітілген Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртібінде айқындалған мәліметтерді қамтиды және ол осы Қағидаға № 2 қосымшаның 1-кестесінде көрсетілген. Өнімдерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізіліміне енгізілген ақпарат Одақтың ақпараттық порталында жариялануға жатады.
Ауру туралы дерекқорды жүргізу
16. Ауру туралы дерекқор осы Қағидаларға № 2 қосымшаның 2-кестесіне сәйкес құрамдағы мәліметтерді қамтиды.

9. Для получения сведений из общих информационных ресурсов, указанных в подпункте "а" пункта 4 настоящих Правил (далее – информационные ресурсы), заинтерсованные лица могут использовать веб-интерфейс информационного портала Союза или его сервисы. При использовании веб-интерфейса пользователь задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений, содержащихся в общих информационных ресурсах, и осуществляет работу со сведениями из информационных ресурсов.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, информационное взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.
10. Информационное взаимодействие участников общих процессов при их реализации осуществляется по схемам согласно приложению № 1 к настоящим Правилам.
IV. Информационные ресурсы и сервисы
11. Информационные ресурсы формируются и ведутся Комиссией на основе сведений, представляемых в электронном виде в Комиссию уполномоченными органами.
12. Формирование и ведение информационных ресурсов включают в себя получение Комиссией от уполномоченных органов актуальных сведений, подлежащих включению в информационный ресурс, их хранение, опубликование на информационном портале Союза согласованного объема сведений из информационных ресурсов, а также предоставление доступа уполномоченным органам к таким сведениям с использованием средств интегрированной информационной системы Союза (далее – интегрированная система).
13. Уполномоченные органы несут ответственность за достоверность сведений, представляемых ими для включения (актуализации) в информационные ресурсы.
14. Комиссия по запросу уполномоченных органов и органов, выполняющих контрольно-надзорные функции, направляет им сведения из информационных ресурсов, подлежащие опубликованию на информационном портале Союза.
Ведение единого реестра
15. Единый реестр свидетельств о государственной регистрации продукции включает в себя сведения, состав которых определен Порядком формирования и ведения единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 80, и указан в Таблице 1 Приложения № 2 к настоящим Правилам. Сведения, включенные в единый реестр свидетельств о государственной регистрации продукции, подлежат опубликованию на информационном портале Союза.
Ведение базы данных о заболеваемости
16. База данных о заболеваемости содержит сведения в составе согласно таблице 2 приложения № 2 к настоящим Правилам.

17. Халықаралық мәні бар, қоғамдық денсаулық сақтау саласында төтенше жағдайлар туғызуы мүмкін инфекциялық және инфекциялық емес аурулар (уланулар) жағдайлары туралы мәліметтерді ауру туралы дерекқорға енгізу үшін Комиссияға беру туралы шешімді 2005 жылғы 23 мамырдағы Халықаралық медициналық-санитариялық қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес уәкілетті орган қабылдайды.
Инфекциялық және инфекциялық емес аурулар (уланулар) туралы мәліметтерді уәкілетті органдар дерекқорға енгізу үшін Комиссияға тиісті шешім қабылданған күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде беруі керек.
18. Уәкілетті органдар инфекциялық және инфекциялық емес аурулардың (уланулар) туындау себептеріне жүргізілген тексерулердің нәтижелері туралы мәліметтерді, сондай-ақ қабылданған санитариялық шаралар туралы мәліметтерді келіп түсуіне қарай дерекқорға енгізіп отырады.
Инфекциялық және инфекциялық емес аурулар (уланулар) анықталған жағдайлар мен адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім анықталған жағдайдың арасындағы расталған өзара байланыстың болғаны туралы мәліметтер ауру туралы дерекқорға енгізілуге жатады.
19. Инфекциялық және инфекциялық емес аурулардың (уланулар) анықталғаны туралы мәліметтерді ауру туралы дерекқордан алып тастауға болмайды. Мүдделі тұлғаларды инфекциялық және инфекциялық емес аурулардың (уланулар) туындау қатері туралы тиімді түрде хабардар етуді қамтамасыз ету мақсатында уәкілетті органдар инфекциялық аурулардың (уланудың) өршуін оқшаулау және жою бойынша іс-шаралардың аяқталғаны туралы және жаппай инфекциялық ауру (улану) оқиғаларын жою бойынша жұмыстың аяқталғаны туралы мәліметтерді ауру туралы дерекқорға енгізу үшін Комиссияға береді.
20. Осы Қағиданың 16-тармағында көрсетілген ауру туралы дерекқордан мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жариялануға жатады.
Адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім туралы дерекқорды жүргізу
21. Мүше мемлекеттердің аумағында адамның өміріне, денсаулығына және оны қоршаған ортаға қауіпті өнімдердің анықталған жағдайлары туралы ақпарат санитариялық бақылауды жүзеге асыру тәртібімен белгіленген жағдайларда адам өміріне, адам денсаулығы мен оны қоршаған ортаға қауіпті өнімдер туралы мәліметтер базасына енгізілуі керек.
22. Адам өміріне, денсаулығына және оның қоршаған ортасына қауіпті өнімдер туралы мәліметтер базасында осы Қағидаларға 2-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес құрамда ақпарат бар.

17. Решение о представлении в Комиссию для включения в базу данных о заболеваемости сведений о случаях инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений), которые могут представлять собой чрезвычайную ситуацию в области общественного здравоохранения, имеющую международное значение, принимается уполномоченным органом в соответствии с приложением 2 к Международным медико-санитарным правилам от 23 мая 2005 года.
Сведения о случаях инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений) должны представляться уполномоченными органами в Комиссию для включения в базу данных о заболеваемости в течение 3 рабочих дней c даты принятия соответствующего решения.
18. В базу данных о заболеваемости уполномоченными органами по мере поступления вносятся сведения о результатах проведенного расследования причин возникновения случаев инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений), а также сведения о принятых санитарных мерах.
В базу данных о заболеваемости подлежат включению сведения о наличии подтвержденной взаимосвязи между случаем обнаружения инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений) и случаем обнаружения продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания.
19. Сведения о случаях обнаружения инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений) не подлежат исключению из базы данных о заболеваемости. С целью обеспечения эффективного информирования заинтересованных лиц о рисках возникновения инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений), уполномоченные органы передают в Комиссию сведения о завершении мероприятий по локализации и ликвидации вспышки инфекционной болезни и о завершении работ по ликвидации случая массовой неинфекционной болезни (отравления) для включения в базу данных о заболеваемости.
20. Сведения из базы данных о заболеваемости, указанные в пункте 16 настоящих Правил, подлежат опубликованию на информационном портале Союза.
Ведение базы данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания
21. Сведения о случаях обнаружения на территориях государств-членов продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, подлежат включению в базу данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, в случаях, определенных Порядком проведения санитарного контроля.
22. База данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, содержит сведения в составе согласно таблице 3 приложения № 2 к настоящим Правилам.

23. Адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім туралы дерекқорға келіп түсуіне қарай осындай өнімнің анықталған жағдайлары, сондай-ақ қабылданған санитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер енгізіледі.
Мүше мемлекеттердің аумағында адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнімнің анықталған жағдайлары мен мүше мемлекеттердің аумақтарында жануарлардың жұқпалы аурулары, соның ішінде адамдар мен жануарлар үшін ветеринариялық-санитариялық қауіпті ортақ ауруларының анықталғаны және таралып бара жатқаны арасында өзара байланыс бар екендігі расталғаны туралы мәліметтер болған кезде мұндай мәліметтер ауру дерекқорына енгізілуге тиіс.
24. Мүше мемлекеттердің аумағында адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнімнің анықталған оқиғалары туралы мәліметтерді адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім туралы дерекқордан алып тастауға болмайды. Мүдделі тұлғаларды инфекциялық және инфекциялық емес аурулардың (уланулар) туындау қатері туралы тиімді түрде хабардар етуді қамтамасыз ету мақсатында адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнімнің айналысымен байланысты мүше мемлекеттер азаматтарының өмірі мен денсаулығы үшін қатерлер туралы уәкілетті органдар енгізілген санитариялық шаралардың қолданылуын қамтамасыз ететін іс-шаралардың аяқталғаны туралы немесе өнімнің қауіпсіздігін растау туралы мәліметтерді (болған кезде) Комиссияға береді.
25. 22-тармақта көрсетілген адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім туралы дерекқорға енгізілген мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жариялануға жатады.
Уақытша санитариялық шаралар туралы ақпараттық ресурсты жүргізу
26. Уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтерді ақпараттық ресурсқа енгізу тәртібі Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 16 мамырдағы № 149 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының уақытша санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шаралар енгізген кездегі өзара іс-қимыл тәртібінде айқындалады.
27. Мүше мемлекеттер уақытша санитариялық шараларды енгізген, өзгерткен немесе алып тастаған кезде уәкілетті органдар уақытша санитариялық шаралар туралы ақпараттық ресурсқа енгізетін мәліметтердің құрамы осы Қағидаға № 2 қосымшаның 4-кестесінде көрсетілген.
28. Мүше мемлекеттердің біреуі, басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары енгізген уақытша санитариялық шара туралы ақпаратты қарау нәтижелері бойынша уақытша санитариялық шаралар туралы ақпараттық ресурсқа енгізілетін мәліметтердің құрамы осы Қағидаларға 2-қосымшаның 5-кестесінде келтірілген.

23. В базу данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, по мере поступления вносятся дополнительные сведения о выявленных случаях обнаружения такой продукции, а также сведения о принятых санитарных мерах.
При наличии сведений о подтвержденной взаимосвязи между случаем обнаружения на территориях государств-членов продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, и случаями обнаружения и распространения на территориях государств-членов заразных болезней животных, в том числе общих для человека и животных, и (или) товаров (продукции) животного происхождения, опасных в ветеринарно-санитарном отношении, такие сведения также подлежат включению в базу данных о заболеваемости.
24. Сведения о случаях обнаружения на территории государств-членов продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, не подлежат исключению из базы данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания. С целью обеспечения эффективного информирования заинтересованных лиц о рисках для жизни и здоровья граждан государств-членов, связанных с обращением продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, уполномоченные органы передают в Комиссию сведения о завершении мероприятий, обеспечивающих применение введенных санитарных мер, или о подтверждении безопасности продукции (при наличии).
25. Сведения, включенные в базу данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, указанные в пункте 22, подлежат опубликованию на информационном портале Союза.
Ведение информационного ресурса о временных санитарных мерах
26. Порядок внесения сведений в информационный ресурс о временных санитарных мерах определяется Порядком взаимодействия уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза при введении временных санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2016 г. № 149.
27. Состав сведений, подлежащих включению уполномоченными органами в информационный ресурс о временных санитарных мерах при введении, изменении или отмене государствами-членами временных санитарных мер, приведен в таблице 4 приложения № 2 к настоящим Правилам.
28. Состав сведений, подлежащих включению в информационный ресурс о временных санитарных мерах по результатам рассмотрения информации о временной санитарной мере, введенной одним из государств-членов, уполномоченными органами других государств-членов, приведен в таблице 5 приложения № 2 к настоящим Правилам.

29. Осы Қағидалардың 27 және 28-тармақтарында көрсетілген мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жариялануға жатады.
30. Инфекциялық және жаппай инфекциялық емес аурулар (уланулар) оқиғалары анықталуымен немесе адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнімнің анықталуымен байланысты мүше мемлекет уақытша санитариялық шараларды енгізген жағдайда, мұндай жағдайлар туралы мәліметтерді уәкілетті орган уақытша шараларды енгізудің негіздемесі ретінде уақытша санитариялық шаралар туралы ақпараттық ресурсқа енгізуге тиіс.
Электрондық сервистер
31. Одақтың ақпараттық порталында мынадай электрондық сервистерге қол жеткізу қамтамасыз етіледі:
а) мүше мемлекеттер азаматтарының өмірі мен денсаулығы үшін қатерлер туралы хабарлау, соның ішінде жануарлардың аурулары, адамдар мен жануарлар үшін ортақ аурулардың анықталғаны туралы хабарлау, инфекциялық және жаппай инфекциялық емес аурулардың (уланулардың) анықталғаны туралы хабарлау, мүше мемлекеттердің аумақтарында санитариялық-эпидемиологиялық жағдайдың нашарлауымен байланысты уақытша санитариялық шаралар енгізілгені туралы хабарлау;
б) белгілі бір форматтарда мәліметтерді, соның ішінде мүдделі тұлғалардың сұрау салуы бойынша мәліметтерді беруді қамтамасыз етуді қоса алғанда, мәліметтерді автоматты түрде өңдеу үшін Одақтың ақпараттық порталында жарияланған мәліметтерді іздестіру және оны жалпы процестерге қатысушыларға беру;
в) Одақтың ақпарттық порталында жарияланған мәліметтерді жаңартуға, сондай-ақ мүше мемлекеттер аумақтарында мүше мемлекеттер азаматтарының өмірі мен денсаулығы үшін қатерлердің туындауы туралы хабарламаларға жазылымдарды ресімдеу;
г) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесінің құрамына кіретін анықтамалықтар мен сыныптауыштарды санитариялық шараларды қолдану саласындағы жалпы процеске қатысушыларға беру, соның ішінде автоматты түрде өңдеу үшін мүдделі тұлғалардың сұрау салуы бойынша беру;
д) Одақ шеңберінде санитариялық шараларды қолдану туралы ақпараттық-анықтамалық сервистер;
е) жалпы процестерге қатысушыларға Одақ аясында санитариялық шараларды қолдану саласында статистикалық және талдамалық ақпаратты графикалық түрде (графика диаграмма, инфопанель, карта және т.б. түрде) беру;
ж) Одақтың кедендік аумағында санитариялық қорғау бойынша іс-шаралар туралы мәліметтерді орналастыру үшін Санитариялық бақылау тәртібіне № 4 қосымшаға сәйкес 1КТ нысаны бойынша уәкілетті органның жеке кабинеті;
з) өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің қолданысының мәртебесін тексеру сервисі.

29. Сведения, указанные в пунктах 27 и 28 настоящих Правил, подлежат опубликованию на информационном портале Союза.
30. В случае введения государством-членом временной санитарной меры в связи с обнаружением случаев инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений) или обнаружения продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, сведения о таких случаях должны быть включены уполномоченным органом в информационный ресурс о временных санитарных мерах в качестве обоснования введения временной меры.
Электронные сервисы
31. На информационном портале Союза обеспечивается доступ к следующим электронным сервисам:
а) информирование о рисках для жизни и здоровья граждан государств-членов, в том числе уведомление об обнаружении случаев болезней животных, общих для человека и животных, уведомление об обнаружении инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений), уведомление о введении временных санитарных мер в связи с ухудшением санитарно-эпидемиологической ситуации на территориях государств-членов;
б) поиск и представление участникам общих процессов опубликованных на информационном портале Союза сведений, включая обеспечение выгрузки сведений в определенных форматах, в том числе по запросу информационных систем заинтересованных лиц, для автоматической обработки сведений;
в) оформление подписки на обновление опубликованных на информационном портале Союза сведений, а также на уведомления о возникновении на территориях государств-членов рисков для жизни и здоровья граждан государств-членов;
г) представление участникам общих процессов справочников и классификаторов в сфере применения санитарных мер, входящих в состав единой системы нормативно-справочной информации Союза, в том числе по запросу информационных систем заинтересованных лиц для автоматизированной обработки;
д) информационно-справочные сервисы о применении санитарных мер в рамках Союза;
е) представление участникам общих процессов статистической и аналитической информации в сфере применения санитарных мер в рамках Союза в графическом виде (графики, диаграммы, инфопанели, карты и т.п.), а также в табличном виде;
ж) личный кабинет уполномоченного органа для размещения сведений о мероприятиях по санитарной охране таможенной территории Союза по форме № 1КТ в соответствии с Приложением № 4 к Порядку проведения санитарного контроля;
з) сервис проверки статуса действия свидетельства о государственной регистрации продукции.

32. Осы Қағиданың 31-тармағының а) тармақшасында көрсетілген сервис аясындағы мәліметтер тиісті жалпы процестер қолданысқа енгізілгеннен кейін беріледі.
V. Ақпараттық іс-қимылдың ерекшеліктері
33. Уәкілетті органдар мен Комиссияның Одақтың кедендік аумағын санитариялық қорғау жөніндегі іс-шаралар туралы белгіленген нысанда жыл сайынғы есептерін Комиссияға ұсынумен байланысты ақпараттық өзара іс-қимылы уәкілетті органдардың қызметкерлері үшін Одақтың ақпараттық порталында құрылған уәкілетті органдардың дербес шоттарының қызметін пайдалану арқылы жүзеге асырылады.
34. Уәкілетті органдардың, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын органдардың өздері мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылы интеграцияланған жүйенің көмегімен жүзеге асырылады.
35. Уәкілетті органдардың тауарларды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер туралы мәліметтерді Комиссияға беруі осындай мәліметтерді енгізген кезде, соның ішінде өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерін өзекті ету кезінде автоматты түрде жүзеге асырылады.
36. Хаттамалар өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізіліміне енгізілмейді. Мұндай құжаттарды уәкілетті органдар тиісті уәкілетті органның өтініші бойынша интеграцияланған жүйенің құралдарын қолдана отырып, санитариялық бақылауды жүргізу тәртібінде көзделген жағдайларда электрондық нысанда береді.
Сұрау салуда уәкілетті орган хаттаманы сұрататын өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі мен берілген күні, сондай-ақ өнімді сынау түрі туралы ақпарат болуға тиіс.
Хаттаманы ұсыну туралы сұрау салуға жауап ретінде хаттаманың немесе электрондық хаттаманың сканерден өткізілген көшірмесі туралы мәлімет ұсынылады (егер мұндай хаттаманың электрондық форматына Комиссия мақұлдаған талаптар болса).
37. Адамның өміріне, денсаулығына және оны қоршаған ортаға қауіпті өнімдерді анықтау және уақытша санитариялық-эпидемиологиялық шаралар енгізу туралы қосымша ақпаратты ұсыну кезінде сұрау салу бойынша уәкілетті органдар арасында берілетін ақпараттың құрамы осы Қағидаларға 2-қосымшаның 6-кестесінде келтірілген.
38. Өнімнің өндірістік процесіне қатысты бұзушылықтар болған кезде, осындай бұзушылықтарды анықтаған мүше мемлекеттің уәкілетті органы және аумағында өнімді өндіруші орналасқан мүше мемлекеттің уәкілетті органы интеграцияланған жүйенің құралдарын қолдана отырып, Санитариялық бақылау жүргізу тәртібіне сәйкес бір-біріне ақпарат береді. Берілетін ақпараттың құрамы осы Қағидаларға № 2 қосымшаның 3-кестесінде көрсетілген.

32. Сведения в рамках сервиса, указанного в подпункте а) пункта 31 настоящих Правил, предоставляются после введения в действие соответствующих общих процессов.
V. Особенности информационного взаимодействия
33. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией, связанное с представлением в Комиссию ежегодной отчетности по установленной форме о мероприятиях по санитарной охране таможенной территории Союза, осуществляется с использованием сервиса личных кабинетов уполномоченных органов, создаваемых на информационном портале Союза для сотрудников уполномоченных органов.
34. Информационное взаимодействие уполномоченных органов, органов, выполняющих контрольно-надзорные функции, между собой и с Комиссией осуществляется с использованием средств интегрированной системы.
35. Передача уполномоченными органами в Комиссию сведений о свидетельствах о государственной регистрации продукции осуществляется автоматически при внесении, в том числе при актуализации таких сведений в национальные части единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции.
36. Протоколы не подлежат включению в единый реестр свидетельств о государственной регистрации продукции. Такие документы представляются в электронном виде уполномоченными органами в предусмотренных Порядком проведения санитарного контроля случаях с использованием средств интегрированной системы по запросу заинтересованного уполномоченного органа.
В запросе должны быть указаны сведения о номере и дате выдачи свидетельства о государственной регистрации продукции, в отношении которого уполномоченным органом запрашивается протокол, а также сведения о виде испытаний продукции.
В ответе на запрос о предоставлении протокола представляются сведения об отсканированной копии протокола или протокол в электронном виде (при наличии утвержденных Комиссией требований к электронному виду такого протокола).
37. Состав сведений, передаваемых между уполномоченными органами при представлении по запросу дополнительных сведений о случаях обнаружения продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, и введении временных санитарных мер, приведен в таблице 6 приложения № 2 к настоящим Правилам.
38. В случае выявления нарушений, связанных с процессом производства продукции, уполномоченный орган государства-члена, выявившего такие нарушения, и уполномоченный орган государства-члена, на территории которого находится изготовитель продукции, с использованием средств интегрированной системы передают друг другу информацию в соответствии с Порядком проведения санитарного контроля. Состав передаваемых сведений приведен в таблице 3 приложения № 2 к настоящим Правилам.

39. Мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес құпия болып табылатын ақпараттарды уәкілетті органдардың осы Қағидалардың 36-38-тармақтарында көрсетілген жалпы процестерді жүзеге асыру шеңберінде қосымша ақпарат алмасу кезінде беруі жүзеге асырылмайды.
VI. Жалпы процестерді іске асыру бойынша іс-шаралар
40. Комиссия уәкілетті органдар арасындағы, уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы, уәкілетті органдар мен бақылау және қадағалау функцияларын орындайтын органдар арасындағы және бақылау-қадағалау функцияларын орындайтын органдар мен Комиссия арасындағы осы саладағы жалпы процестерді жүзеге асыру кезінде интеграцияланған жүйенің көмегі арқылы санитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы ақпараттық өзара іс-қимылды реттейтін технологиялық құжаттарды әзірлейді және бекітеді.
41. "Инфекциялық және жаппай инфекциялық емес аурулардың (уланулар) анықталған және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнімнің таралуы оқиғалары туралы, сондай-ақ қабылданған санитариялық шаралар туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі аясында қалыптастырылатын ақпараттық ресурстарды, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ аясындағы жалпы процестер тізбесінің 37 және 40-тармақтарында көзделген "Қауіпті өнім туралы хабар беру жүйесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" және "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында жануарлардың жұқпалы аурулары, соның ішінде адамдар мен жануарлар үшін ветеринариялық-санитариялық қауіпті ортақ аурулардың анықталған және таралу оқиғалары туралы, сондай-ақ қабылданған ветеринариялық-санитариялық шаралар туралы" жалпы процестер аясында қалыптастырылған ақпараттық ресурстарды біріктіру мақсатында жалпы процестерде көрсетілген электронды құжаттар мен мәліметтерді жобалау кезінде келісілген тәсілдер қолданылуға тиіс.
42. Уәкілетті органдар технологиялық құжаттардың талаптарын сақтауды, уәкілетті органдардың интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттеріне қосылуын және ақпараттық өзара іс-қимылдың мемлекетаралық тестілеуін өткізуді қамтамасыз ететін жалпы процестерді енгізу үшін қажетті шаралардың орындалуын қамтамасыз етеді.
43. Жалпы процестерді іске қосу рәсімдерінің орындалуын үйлестіруді, жалпы процестердің іске асырылуы (орындалуы) нәтижелеріне мониторингті және талдауды Комиссия жүзеге асырады.

39. Передача уполномоченными органами информации, являющейся конфиденциальной в соответствии с законодательством государств-членов, при обмене между ними в рамках реализации общих процессов дополнительными сведениями, указанными в пунктах 36 – 38 настоящих Правил, не осуществляется.
VI. Мероприятия по реализации общих процессов
40. Комиссия разрабатывает и утверждает технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие между уполномоченными органами, между уполномоченными органами и Комиссией, между уполномоченными органами и органами, выполняющими контрольно-надзорные функции, и между органами, выполняющими контрольно-надзорные функции, и Комиссией при реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения санитарных мер средствами интегрированной системы.
41. В целях комплексирования информационных ресурсов, формируемых в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений) и (или) распространения на таможенной территории Евразийского экономического союза продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, а также о принятых санитарных мерах", а также информационных ресурсов, формируемых в рамках общих процессов "Формирование, ведение и использование системы информирования об опасной продукции" и "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения на территориях государств – членов Евразийского экономического союза заразных болезней животных, в том числе общих для человека и животных, и (или) товаров (продукции) животного происхождения, опасных в ветеринарно-санитарном отношении, а также о принятых ветеринарно-санитарных мерах", предусмотренных пунктами 37 и 40 перечня общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29, при проектировании структур электронных документов и сведений для указанных общих процессов должны применяться согласованные подходы.
42. Уполномоченные органы обеспечивают выполнение необходимых для введения общих процессов в действие мероприятий по обеспечению выполнения требований технологических документов, подключение уполномоченных органов к национальным сегментам интегрированной системы и проведение межгосударственного тестирования информационного взаимодействия.
43. Координация выполнения процедуры введения общих процессов в действие, мониторинг и анализ результатов реализации (исполнения) общих процессов осуществляются Комиссией.

44. Уәкілетті органдар Одақтың ақпараттық порталындағы дербес кабинеттерді пайдалана отырып, жыл сайынғы есептілік туралы өзекті ақпаратты Одақтың кедендік аумағын санитариялық қорғау жөніндегі іс-шаралар туралы белгіленген нысан бойынша Комиссияға беріп отырады.
Санитариялық шаралардың
қолданылуын ақпараттық қамтамасыз
ету саласындағы жалпы процестерді
іске асыру қағидаларына
№ 1 қосымша
Санитариялық шаралардың қолданылуын ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылдың функционалдық схемалары
1-сурет. Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер туралы мәліметтер алмасудың функционалдық схемасы
2-сурет. Инфекциялық және жаппай инфекциялық емес аурулардың (уланудың) анықталған оқиғалары туралы мәліметтер алмасудың функционалдық схемасы
3-сурет. Адамның өміріне, денсаулығына және оны қоршаған ортаға қауіпті өнімнің анықталғаны туралы мәліметтер алмасудың функционалдық схемасы
4-сурет. Өнімді өндіру процесімен байланысты бұзушылықтар анықталғаны туралы мәліметтер алмасудың функционалдық схемасы
5-сурет. Уақытша санитариялық шараны енгізу, өзгерту және алып тастау туралы мәліметтер алмасудың функционалдық схемасы
Санитариялық шаралардың
қолданылуын ақпараттық
қамтамасыз ету саласындағы
жалпы процестерді іске асыру
қағидаларына
№ 2 ҚОСЫМША
Санитариялық шаралардың қолданылуын ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен бақылау-қадағалау функцияларын орындайтын органдар арасында, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бақылау-қадағалау функцияларын орындайтын органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында берілетін мәліметтердің ҚҰРАМЫ
1. Осы құжат санитариялық шаралардың қолданылуын ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық ахуалы саласындағы уәкілетті органдары (бұдан әрі – тиісінше Одақ, уәкілетті органдар), Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия), мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен бақылау-қадағалау функцияларын орындайтын органдар арасында және мүше мемлекеттердің бақылау-қадағалау функцияларын орындайтын органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында берілетін мәліметтердің құрамын айқындайды.

44. Уполномоченные органы с использованием личных кабинетов на информационном портале Союза обеспечивают представление в Комиссию актуальной информации о ежегодной отчетности по установленной форме о мероприятиях по санитарной охране таможенной территории Союза.
Приложение № 1
к Правилам реализации общих
процессов в сфере
информационного обеспечения
применения санитарных мер
Функциональные схемы информационного взаимодействия при реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения санитарных мер
Рис. 1. Функциональная схема обмена сведениями о свидетельствах о государственной регистрации продукции
Рис. 2. Функциональная схема обмена сведениями о случаях обнаружения инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений)
Рис. 3. Функциональная схема обмена сведениями о случаях обнаружения продукции, опасной для жизни и здоровья человека и среды его обитания
Рис. 4. Функциональная схема обмена сведениями о выявлении нарушений, связанных с процессом производства продукции
Рис.5. Функциональная схема обмена сведениями о введении, изменении или отмене временных санитарных мер
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Правилам реализации общих
процессов в сфере
информационного обеспечения
применения санитарных мер
СОСТАВ
сведений, передаваемых между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией, уполномоченными органами и органами, выполняющими контрольно-надзорные функции, государств – членов Евразийского экономического союза, а также между органами, выполняющими контрольно-надзорные функции, государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения санитарных мер
1. Настоящий документ определяет состав сведений, передаваемых между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены, Союз), уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия), уполномоченными органами и органами, выполняющими контрольно-надзорные функции, государств-членов, и между органами, выполняющими контрольно-надзорные функции, государств-членов и Комиссией при реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения санитарных мер.

2. Технологиялық құжаттарды әзірлеу сатысында ақпарат құрамы егжей-тегжейлі көрсетіліп, электрондық құжаттар мен ақпараттың форматы мен құрылымы анықталады.
3. Жалпы процестерді жүзеге асыру аясында ақпарат беріледі, оның құрамы 1-6-кестелерде келтірілген.
4. Кестелерде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"элементтің атауы" – реттік нөмірі және элементтің қалыптасқан немесе ресми сөзбен жазылған белгіленімі;
"элементтің сипаттамасы" –  элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"ескерту" – элементтің қалыптасу (толтыру) қағидасын айқындайтын элементтің тағайындалуын нақтылайтын мәтін немесе элементтің мүмкін болатын мәндерінің сөзбен жазылған сипаттамасы;
"көпт." – элементтердің көптігі (міндетті екендігі (опциондығы) және элементтің мүмкін болар қайталану саны.
5. Берілетін дерекқор элементтерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – элемент міндетті, қайталауға жол берілмейді;
1..* – элемент міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
0..1 –элемент опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – элемент опциялы, шексіз қайталануы мүмкін;
1-кесте
Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану кезінде берілетін мәліметтердің құрамы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескерту
Көпт.
1. Уәкілетті органы өнімді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын елдің коды
өнімнің мемлекеттік тіркелген елінің кодтық белгіленімі
әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің коды келтіріледі
1
2. Өнімнің мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік бланкісінің нөмірі (бұдан әрі - куәлік)
куәлікті дайындаған кезде оған қойылатын типографиялық нөмір
0..1
3. Куәліктің тіркелген нөмірі
куәліктің тіркеу нөмірі
шаблонға сәйкес куәліктің тіркеу нөмірі:
АА.ББ.ВВ.ГГ.ДДД.Е.ЖЖЖЖЖЖ.ЗЗ.ИИ, онда:
АА – Әлемдік сыныптауышқа сәйкес мүше мемлекеттің 2 таңбалы алфавиттік коды, BB - мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған мүше мемлекет аймағының 2 таңбалы сандық коды, ВВ - уәкілетті органның мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес жасалынған 2 таңбалы сандық және (немесе) алфавиттік коды (АА-дан YY-ге дейінгі орыс алфавитінің әріптерін қолдана отырып), 01-ден 99-ға дейінгі сандар, сандар мен әріптер тіркесімі), ГГ - уәкілетті органдағы жұмыс орнының 2 таңбалы сандық коды (кодты уәкілетті орган белгілейді), ДДД – өнімнің 3-таңбалы сандық коды,
Е- R литрі - өнімнің Одақтың (Кеден одағы) техникалық регламенттерінің (техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестігін растайтын сертификат берілген жағдайда, E литрі (латын) - Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімімен бекітілген санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімдерге (тауарларға) бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарға (бұдан әрі - Бірыңғай санитариялық талаптар) сәйкестігін растайтын сертификат болған жағдайда, ЖЖЖЖЖЖ - ағымдағы жылы берілген сертификаттың 6 таңбалық реттік сериялық нөмірі, ЗЗ - 2 таңбалы айдың сандық коды,
AI - 2 таңбалы жылдың сандық коды
1

2. На этапе разработки технологических документов состав сведений детализируется, а также определяются формат и структура электронных документов и сведений.
3. В рамках реализации общих процессов передаются сведения, состав которых приведен в таблицах в таблицах 1 – 6.
4. В таблицах формируются следующие поля (графы):
"наименование элемента" – порядковый номер и устоявшееся или официальное словесное обозначение элемента;
"описание элемента" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"примечание" – текст, уточняющий назначение элемента, определяющий правила его формирования (заполнения) или словесное описание возможных значений элемента;
"мн." – множественность элементов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений элемента).
5. Для указания множественности элементов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – элемент обязателен, повторения не допускаются;
1.* – элемент обязателен, может повторяться без ограничений;
0.1 – элемент опционален, повторения не допускаются;
0.* – элемент опционален, может повторяться без ограничений.
Таблица 1
Состав сведений, передаваемых при формировании, ведении и использовании единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Код страны, уполномоченный орган которой осуществил государственную регистрацию продукции
кодовое обозначение страны государственной регистрации продукции
приводится код страны в соответствии с классификатором стран мира
1
2. Номер бланка свидетельства о государственной регистрации продукции (далее – свидетельство)
типографский номер бланка свидетельства, проставляемый при его изготовлении
0.1
3. Регистрационный номер свидетельства
регистрационный номер свидетельства
приводится регистрационный номер свидетельства в соответствии с шаблоном: АА.ББ.ВВ.ГГ.ДДД.Е.ЖЖЖЖЖЖ.ЗЗ.ИИ, где: АА – 2-значный буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, ББ – 2-значный цифровой код региона государства-члена, формируемый в соответствии с законодательством государства-члена, ВВ – 2-значный цифровой и (или) буквенный код уполномоченного органа, формируемый в соответствии с законодательством государства-члена (с использованием букв русского алфавита от АА до ЯЯ, цифр от 01 до 99, комбинаций цифр и букв), ГГ – 2-значный цифровой код рабочего места в уполномоченном органе (код устанавливается уполномоченным органом), ДДД – 3-значный цифровой код продукции, Е – литера R – в случае оформления свидетельства, подтверждающего соответствие продукции требованиям технического регламента (технических регламентов) Союза (Таможенного союза), литера Е (латинская) – в случае оформления свидетельства, подтверждающего соответствие продукции Единым санитарно-эпидемиологическим и гигиеническим требованиям к продукции (товарам), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299 (далее – Единые санитарные требования), ЖЖЖЖЖЖ – 6-значный порядковый номер оформляемого в текущем году свидетельства, ЗЗ – 2-значный цифровой код месяца, ИИ – 2-значный цифровой код года
1

4. Куәліктің берілген күні
куәліктің берілген күні
сөзбен-цифрмен көрсетіледі:
саны - 2 араб цифрларымен (тырнақшада),
айы – 2 араб цифрларымен (айдың реттік нөмірі 01ден 12-ге дейінгі) жыл - 4 араб цифрларымен ("ж." деген қысқартылған белгіленіммен)
1
5. Куәліктің қолданылу мерзімі
куәліктің қолданылу мерзімі туралы ақпарат
куәліктің қолданысының басталу күні мен аяқталу күні көрсетіледі (егер сертификатта сертификаттың қолданылу мерзімі тоқтатылмаған болса, "шектелмейді" жазбасы жасалады)
6. Куәліктің қолданысының мәртебесі
куәліктің қолданысының мәртебесі туралы ақпарат
сертификат куәліктің жай-күйі туралы ақпаратты (жарамды, әрекет тоқтатылған, жойылған (жойылған)), куәлік мәртебесінің басталу және аяқталу күнін көрсетуге арналған
1
7. Мемлекеттік тіркеуді жүргізген кездегі өтінім беруші
мемлекеттік тіркеуді жүргізген кездегі өтінім беруші туралы ақпарат
элемент өтініш берушінің толық аты-жөні, оның орналасқан жері (заңды тұлғаның орналасқан жері), жұмыс орнының орналасқан жері (мекен-жайы) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұратын жері туралы ақпаратты көрсетуге арналған және заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаны мемлекеттік тіркеу кезінде берілген өтініш берушінің тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
1
8. Өнім
өнім туралы ақпарат
1
8.1. Өнімнің атауы
өнімнің дайындаушы тағайындаған атауы
1
8.2. Өнімнің атауы
өнімнің ойлап табылған атауы (болған кезде)
0..1
8.3. Өнім туралы мәлімет
сәйкестендіруді қамтамасыз ететін өнім туралы ақпарат (түрі, маркасы, моделі, артикулы, шығару нысаны және т.б.), көлемі, сақтау шарттары, қолдану тәсілі
элемент өнім туралы ақпаратты көрсетуге арналған (бар болса)
0..1
8.4. Оған сәйкес өнімдер шығарылатын құжат
оған сәйкес өнімдер шығарылатын құжат (құжаттар)
соған сәйкес бұйымдар шығарылатын құжаттың (құжаттардың) атауы мен тағайындалуы
1..*
9. Өнімді дайындаушы
өнімді дайындаушы туралы ақпарат
элемент өндіруші-ұйымның толық атауы, оның орналасқан жері (заңды тұлғаның орналасқан жері) және өнімді өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын орны (мекен-жайы) туралы ақпаратты көрсетуге арналған (егер мекен-жайлар өзгеше болса) - заңды тұлға және оның филиалдары (өндірістері) үшін тауарлар, немесе фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты жері және мекен-жайы (мекен-жайы) тауарлар шығару жөніндегі қызметті жүзеге асыру орны (егер мекен-жайлар өзгеше болса) - жеке кәсіпкер ретінде тіркелген тұлға үшін
1

4. Дата выдачи свидетельства
дата выдачи свидетельства
указывается словесно-цифровым способом: число – 2 арабскими цифрами (в кавычках), месяц – 2 арабскими цифрами (порядковый номер месяца от 01 до 12), год – 4 арабскими цифрами (с указанием сокращенного обозначения года "г.")
1
5. Срок действия свидетельства
информация о сроке действия свидетельства
указываются дата начала и дата окончания срока действия свидетельства (в случае если в свидетельстве не установлена дата прекращения действия свидетельства, производится запись "не ограничен")
6. Статус действия свидетельства
информация о статусе действия свидетельства
элемент предназначен для указания сведений о статусе свидетельства (действует, действие приостановлено, аннулировано (отозвано)), о начальной и конечной дате действия статуса свидетельства
1
7. Заявитель при проведении государственной регистрации
информация о заявителе при проведении государственной регистрации
элемент предназначен для указания сведений о полном наименовании заявителя, его месте нахождения (адресе юридического лица), адресе (адресах) места осуществления деятельности или фамилии, имени и отчестве (при наличии), месте жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, а также о регистрационном номере заявителя, присваиваемом при государственной регистрации юридического лица или физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя
1
8. Продукция
информация о продукции
1
8.1. Наименование продукции
наименование продукции, присвоенное изготовителем
1
8.2. Название продукции
придуманное название продукции (при наличии)
0.1
8.3. Сведения о продукции
сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию (тип, марка, модель, артикул, форма выпуска и др.), область применения, условия хранения, способ применения
элемент предназначен для указания сведений о продукции (при наличии)
0.1
8.4. Документ, в соответствии с которым изготовлена продукция
сведения о документе (документах), в соответствии с которым изготовлена продукция
наименование и обозначение документа (документов), в соответствии с которым изготовлена продукция
1.*
9. Изготовитель продукции
информация об изготовителе продукции
элемент предназначен для указания сведений о полном наименовании изготовителя, его месте нахождения (адрес юридического лица) и адресе (адресах) места осуществления деятельности по изготовлению продукции (в случае, если адреса различаются) – для юридического лица и его филиалов (производств), которые изготавливают продукцию, или фамилия, имя и отчество (при наличии), месте жительства и адресе (адресах) места осуществления деятельности по изготовлению продукции (в случае, если адреса различаются) – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя
1

10. Актінің (актілердің) атауы
Одақтың құқығына кіретін актінің (актілердің) атауы, оның талаптарына сәйкес куәлік беріледі
Одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттерінің (техникалық регламенттерінің) атауы (өнімнің Одақтың (Кеден одағы) техникалық регламенттерінің (техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестігін растайтын сертификат болған жағдайда) немесе тараудың (бөлімнің) атауы (тараудың нөмірі, тармақша нөмірі және т.б.) Бірыңғай санитариялық талаптардың II-ші бөлімі (өнімдердің Бірыңғай санитариялық талаптарға сәйкестігін растайтын сертификат берілген жағдайда)
1
11. Өнімнің Одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттерінің (техникалық регламенттерінің) талаптарына немесе Бірыңғай санитариялық талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар туралы мәліметтер
өнімдердің Одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттерінің талаптарына (техникалық регламенттерінің) немесе Бірыңғай санитариялық талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар туралы мәліметтер.
элемент зерттеу (сынақтар) мен өлшеулердің хаттамалары туралы ақпаратты, олардың саны мен күнін, сынақ зертханасының (орталығының) атауын, аккредиттеу туралы куәліктің тіркеу нөмірін), сондай-ақ өтініш беруші өнімнің Одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттерінің (техникалық регламенттері) талаптарына немесе Бірыңғай санитариялық талаптарға сәйкестігін растайтын басқа да құжаттарды көрсетуге арналған.
1..*
12. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы
куәлікті берген мүше мемлекеттің уәкілетті органының толық атауы
элемент куәлікті берген мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауын көрсетуге арналған
1
13. Куәлікке қосымшадан мәліметтер
куәлікке қосымшадағы мәліметтер (бар болса)
0..1
2-кесте
Ауру туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану кезінде берілетін мәліметтердің құрамы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескерту
Көпт.
1. Мәліметті беруші ел
мәліметті беруші елдің кодтық белгіленімі
1
2. Хабарламаның түрі
жіберілетін хабралама түрінің кодтық белгіленімі
1
3. Хабарламаның тіркеу нөмірі
уәкілетті орган берген тіркеу нөмірі
1
4. Хабарламаның күні
хабарлама жіберілген күн
1
5. Хабарламаны жіберуші уәкілетті орган
хабарламаны жіберуші уәкілетті орган туралы мәлімет
уәкілетті органның кодтық белгіленімі немесе атауы
1
6. Ауырған жағдайдағы мәлімет
инфекциялық немесе жаппай инфекциялық емес ауру (улану) оқиғасы туралы мәліметтер
0..1

10. Наименование акта (актов)
наименование акта (актов), входящего в право Союза, на соответствие требованиям которого выдано свидетельство
наименование технического регламента (технических регламентов) Союза (Таможенного союза) (в случае оформления свидетельства, подтверждающего соответствие продукции требованиям технического регламента (технических регламентов) Союза (Таможенного союза)) или наименование раздела (подраздела) (номер пункта, подпункта и др.) главы II Единых санитарных требований (в случае оформления свидетельства, подтверждающего соответствие продукции Единым санитарным требованиям)
1
11. Сведения о документах, подтверждающих соответствие продукции требованиям технического регламента (технических регламентов) Союза (Таможенного союза) или Единым санитарным требованиям
сведения о документах, подтверждающих соответствие продукции требованиям технического регламента (технических регламентов) Союза (Таможенного союза) или Единым санитарным требованиям
элемент предназначен для указания сведений о протоколах исследований (испытаний) и измерений с указанием их номера и даты, наименования испытательной лаборатории (центра), регистрационного номера аттестата аккредитации), а также о других документах, представленных заявителем в качестве доказательства соответствия продукции требованиям технического регламента (технических регламентов) Союза (Таможенного союза) или Единым санитарным требованиям
1.*
12. Уполномоченный орган государства-члена
полное наименование уполномоченного органа государства-члена, выдавшего свидетельство
элемент предназначен для указания наименования уполномоченного органа государства-члена, выдавшего свидетельство
1
13. Сведения из приложения к свидетельству
сведения, содержащиеся в приложении к свидетельству (при наличии)
0..1
Таблица 2
Состав сведений, передаваемых при формировании, ведении и использовании базы данных о заболеваемости
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Страна, предоставляющая сведения
кодовое значение страны, предоставляющей сведения
1
2. Вид сообщения
кодовое обозначение вида направляемого сообщения
1
3. Регистрационный номер сообщения
регистрационный номер, присвоенный сообщению уполномоченным органом
1
4. Дата сообщения
дата направления сообщения
1
5. Уполномоченный орган, направляющий сообщение
сведения об уполномоченном органе, направляющем сообщение
кодовое обозначение или наименование уполномоченного органа
1
6. Сведения о случае болезни
сведения о случае инфекционной или массовой неинфекционной болезни (отравления)
0..1

6.1. Ауру туралы мәліметтер
ауру туралы мәліметтер
диагноздың сипаттамасы (ICD 10 коды немесе ауызша сипаттама), қоздырғыш туралы ақпарат, эпидемиологиялық жағдайдың стандартты анықтамасы
6.2. Ауру оқиғасы туралы мәліметтер
инфекциялық немесе жаппай инфекциялық емес аурудың (улану) бірінші анықталған күні
1
6.3. Пациент туралы мәліметтер
пациент туралы мәліметтер
жас тобы, аурудың нәтижесі, ауруды зертханалық растау
1
7. Аурудың анықталған жері
санитариялық-эпидемиологиялық сипаттағы төтенше жағдайдың анықталған жері
элемент географиялық координаттар туралы ақпаратты және ауру анықталған жердің сипаттамасын көрсетуге арналған
1
7.1. Жердің координаттары
инфекциялық немесе жаппай инфекциялық емес ауру (улану) анықталған жердің координаттары туралы мәліметтер
0..*
7.2. Өткізу пункті
инфекциялық немесе жаппай инфекциялық емес ауру (улану) анықталған өткізу пункті туралы мәлімет
өткізу пунктінің атауы, сыныптауышы
0..1
7.3. Аурудың трансшекаралық таралу қаупінің болуы туралы ақпарат
аурудың халықаралық ауқымда таралу қатері туралы мәлімет
элемент аурудың халықаралық деңгейде таралу қаупінің бар немесе жоқтығын көрсетуге арналған
0..1
8. Санитариялық шара туралы
Санитариялық шара туралы
0..*
8.1. Санитариялық шараның түрі
санитариялық шара түрінің кодтық белгіленімі
Санитариялық шаралар сыныптауышына сәйкес санитариялық шара түрінің кодтық белгіленімі
1
9. Инфекциялық немесе жаппай инфекциялық емес аурудың (улану) туындау себептері туралы мәліметтер
инфекциялық немесе жаппай инфекциялық емес ауру (улану) оқиғаларының белгіленген себептері туралы мәліметтер
0..1
9.1. Инфекциялық немесе жаппай инфекциялық емес ауруды (улануды) анықтау оқиғасы мен адам өмірі, денсаулығы және қоршаған орта үшін қауіпті өнімдердің анықталған жағдайлары арасындағы байланысты анықтау туралы ақпарат
инфекциялық немесе жаппай инфекциялық емес ауруды (улануды) анықтау оқиғасы мен адам өмірі, денсаулығы және қоршаған орта үшін қауіпті өнімдерді анықтау жағдайлары арасындағы байланысты анықтау туралы мәліметтер
адам өмірі мен денсаулығына және олар өмір сүретін қоршаған ортаға қауіпті өнімдері бар ел туралы, байланыс нөмірі анықталған істің тіркеу нөмірі мен тіркелген күні туралы мәліметтер.
0..*
9.2. Инфекциялық немесе жаппай инфекциялық емес ауруды (улануды) анықтау оқиғасы мен жануарлар ауруының немесе ветеринарлық қауіпті өнімнің арасындағы өзара байланысты анықтау туралы мәліметтер
инфекциялық немесе жаппай инфекциялық емес ауруды (улануды) анықтау оқиғасы мен жануарлар ауруының немесе ветеринарлық қауіпті өнімнің арасындағы өзара байланысты анықтау туралы мәліметтер
аумағында жануарлардың ауруы немесе ветеринариялық тұрғыдан қауіпті өнімнің табылуы оқиғасы анықталған ел туралы, тіркеу нөмірі және мұндай жағдайлардың тіркелген күні туралы ақпарат
0..*
3-кесте
Адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану кезінде берілетін мәліметтердің құрамы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескерту
Көпт.

6.1. Сведения о болезни
сведения о болезни
описание диагноза (код согласно МКБ 10 либо словесное описание), сведения о возбудителе болезни, стандартное эпидемиологическое определение случая
6.2. Дата регистрации случая болезни
дата выявления первого случая инфекционной или массовой неинфекционной болезни (отравления)
1
6.3. Сведения о пациенте
сведения о пациенте
возрастная группа, исход болезни, лабораторное подтверждение болезни
1
7. Сведения о месте выявления случая болезни
сведения о месте возникновения чрезвычайной ситуации санитарно-эпидемиологического характера
элемент предназначен для указания сведений о географических координатах и описании места обнаружения случая болезни
1
7.1. Координаты местности
сведения о координатах местности, в которой выявлен случай инфекционной или массовой неинфекционной болезни (отравления)
0.*
7.2. Пункт пропуска
сведения о пункте пропуска, в котором выявлен случай инфекционной или массовой неинфекционной болезни (отравления)
наименование пункта пропуска, классификация
0.1
7.3. Сведения о наличии риска трансграничного распространения болезни
сведения о наличии существенного риска распространения болезни в международных масштабах
элемент предназначен для указания сведений о наличии или отсутствии риска распространения болезни в международных масштабах
0.1
8. Сведения о санитарной мере
сведения о санитарной мере
0.*
8.1. Вид санитарной меры
кодовое обозначение вида санитарной меры
кодовое обозначение вида санитарной меры в соответствии с классификатором санитарных мер
1
9. Сведения о причинах возникновения случая инфекционной или массовой неинфекционной болезни (отравления)
сведения об установленных причинах случая инфекционной или массовой неинфекционной болезни (отравления)
0.1
9.1. Сведения о выявлении взаимосвязи случая обнаружения инфекционной или массовой неинфекционной болезни (отравления) со случаем обнаружения продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания
сведения о выявлении взаимосвязи случая обнаружения инфекционной или массовой неинфекционной болезни (отравления) со случаем обнаружения продукции, опасной для жизни и здоровья человека и среды его обитания
сведения о стране, не территории которой выявлена продукция, опасная для жизни и здоровья человека и среды его обитания, о регистрационном номере и дате регистрации случая, с которым выявлена взаимосвязь
0.*
9.2. Сведения о выявлении взаимосвязи случая обнаружения инфекционной или массовой неинфекционной болезни (отравления) со случаем обнаружения болезни животных или продукции, опасной в ветеринарном отношении
сведения о выявлении взаимосвязи случая обнаружения инфекционной или массовой неинфекционной болезни (отравления) со случаем обнаружения болезни животных или продукции, опасной в ветеринарном отношении
сведения о стране, на территории которой выявлен случай обнаружения болезни животных или случай обнаружения продукции, опасной в ветеринарном отношении, о регистрационном номере и дате регистрации таких случаев
0.*
Таблица 3
Состав сведений, передаваемых при формировании, ведении и использовании базы данных о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.

7.5. Өнімді дайындаушы туралы мәліметтер
өнімді дайындаушы туралы мәліметтер
1
7.6. Өнімнің сериясы немесе партиясы туралы мәліметтер
талаптарға сәйкес келмейтін өнімнің сериясы немесе партиясы туралы мәліметтер
1..*
7.6.1. Сериясының нөмірі
өнімнің сериясының нөмірі
0..1
7.6.2. Серияның көлемі
сериядағы өнімнің саны туралы мәліметтер
0..1
7.6.3. Өнімнің сериясын шығару күні
өнімнің сериясы өндірілген күн
0..1
7.6.4. Өнімнің партиясы туралы мәліметтер
өнімнің партиясы туралы мәліметтер
0..1
7.6.4.1. Өнімнің тауар партиясының нөмірі
өнімнің тауар партиясының нөмірі
0..1
7.6.4.2. Өнімнің тауар партиясының көлемі
өнімнің тауар партиясының саны туралы мәліметтер
0..1
7.6.4.3. Тауардың ілеспе құжаты
тауардың ілеспе құжаты туралы мәліметтер
жүк құжатының түрі, нөмірі және тіркелген күні туралы мәліметтер
1..*
7.6.4.4. Сәйкестікті бағалау туралы құжат
өнім партиясының Одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттерінің талаптарына (техникалық регламенттерінің) немесе Бірыңғай санитариялық талаптарға сәйкестігін растайтын құжат туралы мәліметтер
тіркеу нөмірі, Одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттерінің (техникалық регламенттерінің) немесе Бірыңғай санитариялық талаптардың сәйкестігін растайтын құжаттың берілген күні, сондай-ақ осындай құжатты берген уәкілетті орган туралы мәліметтер
1
7.6.4.5. Анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер
анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер
1..*
*.1. Өнімге қойылатын талаптарды белгілейтін Одақ заңнамасына енгізілген акті (актілер) туралы мәліметтер
Одақтың заңнамасына енгізілген, өнімге немесе оны өндіру процестеріне қойылатын талаптарды белгілейтін акті (актілер) туралы мәлімет
Одақтың құқығына кіретін актінің (актілердің) атауы мен белгіленімі
1
*.2. Бұзушылықтар туралы мәліметтер
бұзушылықтар туралы мәліметтер
1..*
*.2.1. Өнімнің қауіпсіздік нормативі туралы мәліметтер
бұзушылық анықталған өнімнің қауіпсіздігі нормативі туралы мәліметтер
бұзушылық анықталған өнімнің қауіпсіздігі нормативінің атауы мен сипаттамасы
0..1
*.2.2. Өнімнің қауіпсіздігі көрсеткішінің мәні туралы мәліметтер
бұзушылық анықталған өнімнің қауіпсіздік көрсеткішінің нақты мәндері туралы ақпарат
бұзушылық анықталған өнімнің қауіпсіздік көрсеткішінің нақты мәндері туралы ақпарат
0..1
*.2.3. Бұзушылықтың сипаттамасы
анықталған бұзушылықтың мәтіндік сипаттамасы
0..1
8. Адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім анықталған жер туралы мәліметтер
адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім анықталған жер туралы мәліметтер
1
8.1. Адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім анықталған ұйым туралы мәліметтер
адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім анықталған ұйым туралы мәліметтер
0..1

7.5. Сведения об изготовителе продукции
сведения об изготовителе продукции
1
7.6. Сведения о серии или партии продукции
сведения о серии или партии продукции, не соответствующей требованиям
1.*
7.6.1. Номер серии
номер серии продукции
0.1
7.6.2. Объем серии
сведения о количестве продукции в серии
0.1
7.6.3. Дата производства серии продукции
дата производства серии продукции
0.1
7.6.4. Сведения о партии продукции
сведения о партии продукции
0.1
7.6.4.1. Номер товарной партии продукции
номер товарной партии продукции
0.1
7.6.4.2. Объем товарной партии продукции
сведения о количестве продукции в партии
0.1
7.6.4.3. Товаросопроводительный документ
сведения о товаросопроводительном документе
сведения о виде, номере и дате оформления товаросопроводительного документа
1.*
7.6.4.4. Документ об оценке соответствия
сведения о документе, подтверждающем соответствие партии продукции требованиям технического регламента (технических регламентов) Союза (Таможенного союза) или Единым санитарным требованиям
сведения о регистрационном номере, дате выдачи документа, подтверждающего соответствие требованиям технического регламента (технических регламентов) Союза (Таможенного союза) или Единым санитарным требованиям, а также об уполномоченном органе, выдавшем такой документ
1
7.6.4.5. Сведения о выявленных нарушениях
сведения о выявленных нарушениях
1.*
*.1. Сведения об акте (актах), входящем в право Союза, устанавливающем требования к продукции
сведения об акте (актах), входящем в право Союза, которым установлены требования к продукции или процессам ее производства
наименование и обозначение акта (актов), входящих в право Союза
1
*.2. Сведения о нарушении
сведения о выявленном нарушении
1.*
*.2.1. Сведения о нормативе показателя безопасности продукции
сведения о нормативе показателя безопасности продукции, по которому выявлено нарушение
обозначение и описание норматива показателя безопансости продукции, по которому выявлено нарушение
0.1
*.2.2. Сведения о значениях показателя безопасности продукции
сведения о фактических значениях показателя безопасности продукции, по которому выявлено нарушение
сведения о фактических значениях показателя безопасности продукции, по которому выявлено нарушение
0.1
*.2.3. Описание нарушения
текстовое описание выявленного нарушения
0.1
8. Сведения о месте обнаружения продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания
сведения о месте обнаружения продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания
1
8.1. Сведения об организации, в которой выявлена продукция, опасная для жизни, здоровья человека и среды его обитания
сведения об организации, в которой выявлена продукция, опасная для жизни, здоровья человека и среды его обитания
0..1

8.2. Өткізу пункті
адам өміріне, денсаулығына және қоршаған ортаға қауіпті өнімдер анықталған бақылау-өткізу пункті туралы мәліметтер
0..1
9. Санитариялық шара туралы мәліметтер
санитариялық шара туралы мәліметтер
0..*
9.1. Шаралар әрекет ететін объектінің түрі
шаралар әрекет ететін объектінің кодтық белгіленімі
шаралар әрекет ететін объектінің кодтық белгіленімі:
мүше мемлекеттердің азаматтары;
тауарлар мен өнім;
көлік құралдары
1
9.2. Санитариялық шараның түрі
санитариялық шара түрінің кодтық белгіленімі
санитариялық шаралар сыныптауышына сәйкес санитариялық шаралар түрінің кодтық белгіленімі
1
9.3. Санитариялық шараның сипаттамасы
санитариялық шараның мәтіндік сипаттамасы
0..1
9.4. Санитариялық шараны енгізудің негіздемесі
санитариялық шараны енгізудің негіздемесі
0..1
9.5. Санитариялық шараның күшіне ене бастайтын күні
санитариялық шараның күшіне ене бастайтын күні туралы мәліметтер
1
9.6. Санитариялық шараның қолданысы аяқталатын күн
санитариялық шараның қолданысы аяқталатын күн туралы мәліметтер
0..1
9.7. Шараны енгізу туралы ресми құжат
санитариялық шараны енгізетін ресми құжат туралы мәліметтер
тіркеу нөмірі және санитариялық шараны енгізетін ресми құжаттың күні туралы мәліметтер
0..1
9.8. Санитариялық шараның қолданылуын қамтамасыз ететін іс-шаралар туралы ақпарат
санитариялық шараның орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар туралы мәліметтер
санитариялық шараның орындалуын қамтамасыз ететін іс-шараның сипаттамасы және оны орындаушы туралы, жүргізу мерзімі туралы мәлімет
0..*
4-кесте
Уақытша санитариялық шаралар туралы ақпарат алмасу кезінде берілетін мәліметтердің құрамы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескерту
Көпт.
1. Тілдің коды
шара туралы ақпарат ұсынылатын тілдің кодтық белгіленімі
тілдердің сыныптауышына сәйкес тіл кодының мәні келтіріледі
1
2. Уақытша санитариялық шараның енгізілуін реттейтін құжат
уақытша санитариялық шараның енгізілуін реттейтін құжат туралы мәліметтер
элемент ел туралы ақпаратты, құжаттың түрін, атауын, сериясын, нөмірін, берілген күні мен жарамдылық мерзімін, құжаттың қолданылу мерзімін, уақытша санитариялық шаралар мен шараларды енгізетін уәкілетті органның атауын, құжаттың сипаттамасын, құжаттағы парақтардың санын көрсетуге арналған.
1
3. Бастапқы санитариялық шараның енгізілуін реттейтін құжат
уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны енгізетін құжат туралы, қайталанатын уақытша санитариялық шараларды енгізуге негіз болған ақпарат
элемент ел туралы, құжаттың түрі, атауы, сериясы, нөмірі, берілген күні және жарамдылық мерзімі, құжаттың қолданылу мерзімі, уәкілетті органның атауы, құжаттың сипаттамасы, құжаттағы парақтардың саны туралы мәліметтерді көрсетуге арналған.
0..1

8.2. Пункт пропуска
сведения о пункте пропуска, в котором выявлена продукция, опасная для жизни, здоровья человека и среды его обитания
0..1
9. Сведения о санитарной мере
сведения о санитарной мере
0.*
9.1. Вид объекта действия меры
кодовое обозначение объекта действия меры
кодовое обозначение объекта действия меры: граждане государств-членов; товары и продукция; транспортные средства
1
9.2. Вид санитарной меры
кодовое обозначение вида санитарной меры
кодовое обозначение вида санитарной меры в соответствии с классификатором санитарных мер
1
9.3. Описание санитарной меры
текстовое описание санитарной меры
0.1
9.4. Обоснование введения санитарной меры
обоснование введения санитарной меры
0.1
9.5. Дата начала действия санитарной меры
сведения о дате начала действия санитарной меры
1
9.6. Дата окончания действия санитарной меры
сведения о дате окончания действия меры
0.1
9.7. Официальный документ о введении меры
сведения об официальном документе, которым вводится санитарная мера
сведения о регистрационном номере и дате официального документа, которым вводится санитарная мера
0.1
9.8. Сведения о мероприятии по обеспечению применения санитарной меры
сведения о мероприятии по обеспечению выполнения санитарной меры
указываются описание мероприятия по обеспечению выполнения санитарной меры и сведения о его исполнителе, сроках проведения
0.*
Таблица 4
Состав сведений, передаваемых при обмене информацией о введении временных санитарных мер
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Код языка
кодовое обозначение языка, на котором представляются сведения о мере
приводится значение кода языка в соответствии с классификатором языков
1
2. Документ, регламентирующий введение временной санитарной меры
информация о документе, которым уполномоченный орган вводит временные санитарные меры
элемент предназначен для указания сведений о стране, виде документа, наименовании, серии, номере, дате выдачи и дате истечения срока действия документа, сроке действия документа, наименовании уполномоченного органа, вводящего временные санитарные меры и мероприятия, описании документа, количестве листов в документе
1
3. Документ, регламентирующий введение исходной санитарной меры
информация о документе, которым уполномоченный орган вводит временную санитарную меру, которая явилась причиной для введения ответных временных санитарных мер
элемент предназначен для указания сведений о стране, виде документа, наименовании, серии, номере, дате выдачи и дате истечения срока действия документа, сроке действия документа, наименовании уполномоченного органа, описании документа, количестве листов в документе
0.1

4. Уақытша санитариялық шараның атауы
уақытша санитариялық шараның атауы
0..1
5. Уақытша санитариялық шараның сипаттамасы
Енгізілетін уақытша санитариялық шараның мазмұны (сипаттамасы)
0..1
6. Уақытша санитариялық шараның қолданыла бастайтын күні
уақытша санитариялық шараның қолданыла бастайтын күні
1
7 Уақытша санитариялық шараның қолданысы аяқталатын күн
уақытша санитариялық шараның қолданысы аяқталатын күн
0..1
8. Уақытша санитариялық шараны енгізу үшін негіздеме
уақытша санитариялық шараны енгізу үшін негіздеме туралы ақпарат
деректеменің мәні келесі мәндердің біріне сәйкес келуі керек:
1 - бірыңғай санитариялық талаптарға немесе Одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттерінің (техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкес келмейтін мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау (бақылау) арқылы бақыланатын өнімдерді (тауарларды) анықтау.
2 - санитариялық шараларды қолдану үшін тиісті ғылыми негіздеме жеткіліксіз немесе талап етілетін мерзімде берілмейді
3 - тиісті халықаралық ұйымдардан, мүше мемлекеттерден немесе үшінші елдерден қолданылатын санитариялық шаралар және (немесе) санитариялық-эпидемиологиялық жағдайдың нашарлауы туралы ақпарат алу.
4 - мүше мемлекет аумағында санитариялық-эпидемиологиялық жағдайдың нашарлауы
0..1
9. Уақытша санитариялық шараны енгізу үшін негіздеме (бар болса)
егер енгізілген шара шектеулерді көздейтін болса, бақыланатын тауарлардың (өнімдердің) басқа мүше мемлекеттер мен үшінші елдердің аумағына өтуі (транзиті) туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
0..*
10. Уақытша санитариялық шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шаралар туралы мәліметтер
қоршаған орта факторларының адамға тигізетін зиянды әсерін жоюға немесе азайтуға, инфекциялық және жаппай жұқпалы емес аурулардың (уланулардың) пайда болуын және таралуын болдырмауға және оларды жоюға бағытталған ұйымдастырушылық, әкімшілік, инженерлік-техникалық, медициналық-санитариялық, ветеринариялық және басқа шаралар туралы ақпарат.
элемент іс-шаралар жүргізілетін ел, іс-шаралардың басталу күні және аяқталған күні, іс-шараның сипаттамасы, орындаушының атауы, әсер ету объектісінің түрі туралы, уәкілетті орган осы шараны белгілейтін құжат, уақытша шараны қолдануды қамтамасыз ету үшін шаралар қабылданатын мүше мемлекеттің аумағының атауы, уақытша шараның қолданылуын қамтамасыз ету үшін іс-шаралар жүргізілетін бақылау-өткізу пункті туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
0..*
11. Уақытша санитариялық шараны алып тастау жағдайының сипаттамасы
уақытша санитариялық шараны алып тастау жағдайының сипаттамасы
0..1

4. Наименование временной санитарной меры
наименование временной санитарной меры
0.1
5. Описание временной санитарной меры
содержание (описание) вводимой временной санитарной меры
0.1
6. Дата начала действия временной меры
дата начала действия временной меры
1
7. Дата окончания действия временной меры
дата окончания действия временной меры
0.1
8. Основание для введения временной санитарной меры
информация об основании для введения временной санитарной меры
значение реквизита должно соответствовать одному из следующих значений:
1 – выявление подконтрольной государственному санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю) продукции (товаров), не соответствующей Единым санитарным требованиям или требованиям технического регламента (технических регламентов) Союза (Таможенного союза)
2 – соответствующее научное обоснование применения санитарных мер является недостаточным или не может быть представлено в необходимые сроки
3 – получение информации от соответствующих международных организаций, государств-членов или третьих стран о применяемых санитарных мерах и (или) ухудшении санитарно-эпидемиологической ситуации
4 – ухудшение санитарно-эпидемиологической ситуации на территории государства-члена
0.1
9. Обоснование для введения временной санитарной меры (при наличии)
элемент преднаначен для указания сведений в отношении перемещения (транзита) подконтрольных товаров (продукции) на территорию других государств-членов и третьих стран, если вводимая мера предусматривает ограничения
0.*
10. Сведения о мероприятии, обеспечивающем соблюдение временной санитарной меры
информация об организационных, административных, инженерно-технических, медико-санитарных, ветеринарных и иных мерах, направленных на устранение или уменьшение вредного воздействия факторов среды обитания на человека, предотвращение возникновения и распространения инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений) и их ликвидацию
элемент предназначен для указания сведений о стране проведения мероприятия, дате начала и дате окончания мероприятия, описании мероприятия, наименовании исполнителя, виде объекта воздействия, документе, которым уполномоченный орган устанавливает мероприятие, наименовании территории государства-члена, на которой проводятся мероприятия по обеспечению применения временной меры, пункте пропуска, в котором проводятся мероприятия по обеспечению применения временной меры
0.*
11. Описание условия отмены временной санитарной меры
описание условия отмены временной санитарной меры
0.1

12. Санитариялық-эпидемиологиялық жағдайдың нашарлауы туралы мәліметтер
санитариялық-эпидемиологиялық жағдайдың нашарлауы туралы мәліметтер
элемент аурудың (уланудың), адамның анықталған ауруының (улануының) тіркелуі, санитариялық-эпидемиологиялық жағдайдың нашарлауы немесе уақыты немесе аурудың (уланудың) бірінші жағдайы анықталған, аурудың (уланудың) соңғы оқиғасы анықталған күні мен уақыты, анықтау орны туралы ақпаратты, ауру (улану) немесе төтенше жағдай факторы, төтенше жағдай факторының таралу аймағы, жануарлар ауруының тіркелуі, оның ішінде адамдар мен жануарларға тән, санитариялық-эпидемиологиялық жағдайдың нашарлау себептері мен түрі туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
0..1
13. Бірыңғай санитариялық талаптарға немесе Одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттерінің (техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкес келмейтін өнімдер туралы мәліметтер
шектеу қойылған бақыланатын өнімге санитариялық-эпидемиологиялық бақылау (қадағадау) туралы ақпарат
элемент адам өмірі мен денсаулығына және қоршаған ортаға қауіпті өнімдерді анықтау жағдайын тіркеу туралы ақпаратты, санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрін, өнімнің атауы мен сипаттамасын, тауарлар партиясының сәйкестендіру нөмірін, ұқсас тауарлар топтарының тобын, тауар айналымының субъектілері, жөнелту құжаты, өнімді өндіруші, өнімнің (тауардың) қауіпсіздігін растайтын құжат, өнімге қойылатын талаптардың бұзылуы, адамның өмірі мен денсаулығы мен қоршаған ортаға қауіпті өнімді анықтау жағдайларын тіркеу туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
0..*
5-кесте
Уәкілетті органдардың уақытша санитариялық шараны қарауының нәтижелері туралы ақпарат алмасу кезінде берілетін мәліметтердің құрамы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескерту
Көпт.
1. Уәкілетті орган
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижесін ұсынған уәкілетті орган туралы мәліметтер жиынтығы
элемент уақытша санитариялық шараны қарау нәтижесін берген уәкілетті орган туралы мәліметті,
оның ішінде ел туралы және уәкілетті орган туралы мәліметті көрсетуге арналған
0..1
2. Елдің коды
аумағына уақытша санитариялық шаралар енгізілген, оған қатысты уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны қарау нәтижесін берген елдің кодтық белгіленімдері
әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің кодының мәні келтіріледі
1

12. Сведения об ухудшении санитарно-эпидемиологической ситуации
сведения об ухудшении санитарно-эпидемиологической ситуации, на основании которого принята мера
элемент предназначен для указания сведений о регистрации случая болезни (отравления), выявленной болезни (отравлении) человека, дате и времени ухудшения санитарно-эпидемиологической ситуации или обнаружения первого случая болезни (отравления), дате и времени обнаружения последнего случая болезни (отравления), месте обнаружения болезни (отравления) или фактора чрезвычайной ситуации, зоне распространении болезни (отравления) или фактора чрезвычайной ситуации, регистрации случая болезни животного, в том числе общей для человека и животных, виде и текстовом описании причины ухудшения санитарно-эпидемиологической ситуации
0.1
13. Сведения о продукции, не соответствующей Единым санитарным требованиям или требованиям технического регламента (технических регламентов) Союза (Таможенного союза)
информация о подконтрольной санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю) продукции, на которую наложены ограничения
элемент предназначен для указания сведений о регистрации случая обнаружения продукции, опасной для жизни и здоровья человека и среды его обитания, виде продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), наименовании и описании продукции, идентификационном номере товарной партии продукции, группе однотипных единиц продукции, субъекте обращения продукции, товаросопроводительном документе, изготовителе продукции, документе, подтверждающем безопасность продукции (товаров), нарушении требований к продукции, регистрации случая обнаружения продукции, опасной для жизни и здоровья человека и среды его обитания
0.*
Таблица 5
Состав сведений, передаваемых при обмене информацией о результатах рассмотрения уполномоченными органами временной санитарной меры
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Уполномоченный орган
совокупность сведений об уполномоченном органе, представившем результат рассмотрения временной санитарной меры
элемент предназначен для указания сведений об уполномоченном органе, представившем результат рассмотрения временной санитарной меры, в том числе сведений о стране и наименовании уполномоченного органа
0.1
2. Код страны
кодовое обозначение страны, на территории которой введены временные санитарные меры, в отношении которых уполномоченный орган представляет результат рассмотрения временной санитарной меры
приводится значение кода страны в соответствии с классификатором стран мира
1

3. Құжаттың нөмірі
уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны қарау нәтижесін берген уақытша санитариялық шараларды белгілейтін құжаттың нөмірі
1
4. Құжаттың күні
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижесін уәкілетті орган ұсынатын уақытша санитариялық шараларды белгілейтін құжаттың күні
1
5. Уақытша санитариялық шараларды қолдануды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар туралы мәліметтер
уақытша санитариялық шаралардың қолданылуын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар туралы немесе қарсы уақытша санитариялық шараларды енгізу туралы мәліметтер
0..*
5.1. Елдің коды
аумағында уақытша санитариялық шаралардың қолданылуын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жүргізілетін ел
әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің кодының мәні келтіріледі
1
5.2. Уақытша санитариялық шараларды қолдануды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың басталатын күні
уақытша санитариялық шараларды қолдануды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың басталатын күні
1
5.3. Уақытша санитариялық шараларды қолдануды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың аяқталатын күні
уақытша санитариялық шараларды қолдануды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың аяқталатын күні
0..1
5.4. Сипаттамасы
іс-шараның сипаттамасы
1
5.5. Орындаушының атауы
уәкілетті органның, шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе іс-шараны орындауға нұсқама берілген жеке тұлғаның тегі, әкесінің аты және аты
0..*
5.6. Әсер ету объектісі түрінің коды
шара арналған объекті түрінің кодтық белгіленімі
0..*
5.7. Құжат
мүше мемлекеттің уәкілетті органы белгілейтін құжат туралы мәліметтер
элемент уақытша шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шаралардың түрі, атауы, құжаттың нөмірі мен күні, жүргізілетін өңірі, өткізу пункті туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
0..1
6. Сипаттамасы
уақытша санитариялық шараны қараудың нәтижелерінің сипаттамасы
0..1
7. Қоса берілген құжат
қоса берілген құжат туралы ақпарат
элемент ел, тіл, түрі, аты, сериясы және нөмірі, шығарылған күні, қолданысы басталатын және аяқталатын күні, уәкілетті орган, PDF және (немесе) XML форматындағы құжаттың мәтінімен қоса (қажет болған жағдайда) құжаттың парақтарының сипаттамасы мен нөмірлері туралы мәліметтерді көрсетуге арналған.
0..*
6-кесте
Уәкілетті органдар арасында қосымша ақпарат алмасу кезінде берілетін мәліметтердің құрамы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескерту
Көпт.
1. Уәкілетті орган
қосымша мәліметтті сұратқан уәкілетті орган туралы мәліметтер жиынтығы
элемент қосымша ақпаратты сұратқан уәкілетті орган туралы мәліметті, оның ішінде уәкілетті орган орналасқан елді және оның атауын көрсетуге арналған
0..1

3. Номер документа
номер документа, устанавливающего временные санитарные меры, в отношении которых уполномоченный орган представляет результат рассмотрения временной санитарной меры
1
4. Дата документа
дата документа, устанавливающего временные санитарные меры, в отношении которых уполномоченный орган представляет результат рассмотрения временной санитарной меры
1
5. Сведения о мероприятии по обеспечению применения временной санитарной меры
сведения о мероприятии по обеспечению применения временной санитарной меры, либо о введении ответных временных санитарных мер
0.*
5.1. Код страны
страна, на территории которой проводится мероприятие по обеспечению применения временной санитарной меры
приводится значение кода страны в соответствии с классификатором стран мира
1
5.2. Дата начала проведения мероприятия по обеспечению применения временной санитарной меры
дата начала проведения мероприятия по обеспечению применения временной санитарной меры
1
5.3. Дата окончания проведения мероприятия по обеспечению применения временной санитарной меры
дата окончания проведения мероприятия по обеспечению применения временной санитарной меры
0.1
5.4. Описание
описание мероприятия
1
5.5. Наименование исполнителя
полное наименование уполномоченного органа, хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, которому предписано выполнение мероприятия
0.*
5.6. Код вида объекта воздействия
кодовое обозначение вида объекта, на который направлена мера
0.*
5.7. Документ
сведения о документе, которым уполномоченный орган государства-члена устанавливает мероприятие
элемент предназначен для указания сведений о виде, наименовании, номере и дате документа, регионе, пункте пропуска, где проводятся мероприятия, обеспечивающие соблюдение временной меры
0.1
6. Описание
описание результатов рассмотрения временной санитарной меры
0.1
7. Приложенный документ
информация о приложенном документе
элемент предназначен для указания сведений о стране, языке, виде, наименовании, серии и номере, дате выдачи, начала и истечения срока действия, уполномоченном органе, описании и количестве листов документа с приложением (при необходимости) текста документа в формате PDF и (или) XML
0.*
Таблица 6
Состав сведений, передаваемых при обмене дополнительной информацией между уполномоченными органами
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Уполномоченный орган
совокупность сведений об уполномоченном органе, запросившем дополнительные сведения
элемент предназначен для указания сведений об уполномоченном органе, запросившем дополнительные сведения, в том числе о стране нахождения уполномоченного органа и его наименовании
0.1

2. Адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім анықталған жағдайлары туралы мәліметтер
адамның өмірі, денсаулығы және оның өмір сүретін ортасы үшін қауіпті өнім анықталған жағдайлары туралы мәліметтер
адамның өмірі мен денсаулығына және оны қоршаған ортаға қауіпті өнімдердің анықталған елі туралы, адамның өмірі мен денсаулығына және оның айналасына қауіпті өнімнің анықталған жағдайы туралы хабарламаның күні мен тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
0..1
3. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер
уақытша уәкілетті орган қосымша мәлімет беретін уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер
уақытша санитариялық шара енгізілген ел, құжаттың күні және тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
0..1
4. Қосымша ақпарат сұрату нысанасының сипаттамасы
қосымша ақпарат сұратудың мәтіні
0..1
5. Сұратылатын құжат туралы мәліметтер
сұратылатын құжат туралы мәліметтер
элемент сұралатын құжаттың түрі, берілген күні және тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
0..1
6. Өнім туралы мәліметтер
уәкілетті орган қосымша ақпарат сұрататын өнімдер туралы мәліметтер
элемент уәкілетті орган қосымша мәлімет сұрататын өнім туралы ақпаратты көрсетуге арналған: өнімнің атауы, бақыланатын өнімдердің тізіміне сәйкес коды, осындай өнімдерге қатысты жүргізілген зерттеудің түрі туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
0..1
7. Сұрау салуға жауаптың мәтіні
сұрау салуға жауап
0..1
8. Жауапқа қоса берілетін құжат
жауапқа қоса берілген құжат туралы ақпарат
элемент ел туралы, тіл, түрі, атауы, сериясы және нөмірі, берілген күні, қолданысының басталуы және жарамдылық мерзімінің өтуі, уәкілетті орган, PDF және (немесе) XML форматындағы құжат мәтінінің қосымшасымен (қажет болған кезде) бірге құжат парағының сипаттамасы және саны туралы мәліметтерді көрсетуге арналған.
0..1

2. Сведения о случае обнаружения продукции, опасной для жизни и здоровья человека и среды его обитания
сведения о случае обнаружения продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, в отношении которого предоставляются дополнительные сведения
сведения о стране обнаружения продукции, опасной для жизни и здоровья человека и среды его обитания, дате и регистрационном номере сообщения о случае обнаружения продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания
0.1
3. Сведения о временной санитарной мере
сведения о временной санитарной мере, в отношении которой уполномоченным органом предоставляются дополнительные сведения
сведения о стране, дате и регистрационном номере документа, которым введена временная санитарная мера
0.1
4. Описание предмета запроса дополнительной информации
текст запроса дополнительной информации
0.1
5. Сведения о запрашиваемом документе
сведения о запрашиваемом документе
элемент предназначен для указания сведений о виде, дате выдачи и регистрационном номере запрашиваемого документа
0.1
6. Сведения о продукции
сведения о продукции, в отношении которой уполномоченным органом запрашиваются дополнительные сведения
элемент предназначен для указания сведений о продукции, в отношении которой уполномоченным органом запрашиваются дополнительные сведения: наименование продукции, код по перечню подконтрольной продукции, виде проведенного в отношении такой продукции исследования
0.1
7. Текст ответа на запрос
ответ на запрос в текстовом виде
0.1
8. Приложенный к ответу документ
информация о приложенном к ответу документе
элемент предназначен для указания сведений о стране, языке, виде, наименовании, серии и номере, дате выдачи, начала и истечения срока действия, уполномоченном органе, описании и количестве листов документа с приложением (при необходимости) текста документа в формате PDF и (или) XML
0.1