Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне, сондай-ақ Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес пен Еуразиялық экономикалық комиссияның кейбір шешімдеріне от өткізгіш сымдарға, детонатор сымдарына, соққы капсюлаларына, түтікшелерге және электр детонаторларына қатысты өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 26 ақпандағы № 28 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 19-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешіміне қосымша) мындай өзгерістер енгізілсін:
а) № 1 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасынан кіші қосалқы позициялар алып тасталсын;
б) № 2 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына кіші қосалқы позициялар енгізілсін;
в) № 3 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажының ставкалары белгіленсін.
2. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетуге рұқсат беру тәртібі белгіленген тауарлар тізбесінің 2.22-бөлімінің 27-тармағында (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне № 2 қосымша) "3603 00 900 9-дан" деген сөздер "3603 00 900 2-ден" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2015 жылғы 8 мамырдағы № 16 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі кедендік әкелу бажы ставкаларвын өзгерту туралы шешім қабылдайтын сезімтал тауарлар тізбесіндегі ЕАЭО СЭҚ ТН 3603 00 100 1, 3603 00 100 9, 3603 00 900 1, 3603 00 900 9 коды бар позициялар мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"3603 00 100 2 – – от өткізгіш сымдары
3603 00 100 3      – – – ішкі беті жарылғыш затпен жабылған
пластмассалық түтіктер (толқынды өткізгіштер)
3603 00 100 8 – – – өзгелері
3603 00 900 2      – – соққы капсюлалары
3603 00 900 3      – – – электрлі емес
3603 00 900 4      – – – өзгелері
3603 00 900 5      – – түтікшелер
3603 00 900 6      – – электрлі детонаторлар".

О внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза в отношении шнуров огнепроводных, шнуров детонирующих, капсюлей ударных, капсюлей детонирующих, запалов и электродетонаторов, а также в некоторые решения Высшего Евразийского экономического совета и Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 февраля 2020 года № 28.
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, статьей 19 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утратил силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.08.2021 № 100 (порядок введения в действие см. п.2).
2. В пункте 27 раздела 2.22 перечня товаров, в отношении которых установлен разрешительный порядок ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза (приложение № 2 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30), слова "из 3603 00 900 9" заменить словами "из 3603 00 900 2".
3. В перечне чувствительных товаров, в отношении которых решение об изменении ставки ввозной таможенной пошлины принимается Советом Евразийской экономической комиссии, утвержденном Решением Высшего Евразийского экономического совета от 8 мая 2015 г. № 16, позиции с кодами 3603 00 100 1, 3603 00 100 9, 3603 00 900 1, 3603 00 900 9 ТН ВЭД ЕАЭС заменить позициями следующего содержания:
"3603 00 100 2– – шнуры огнепроводные
3603 00 100 3– – – трубки пластмассовые (волноводы),
внутренняя поверхность которых покрыта
взрывчатым веществом
3603 00 100 8– – – прочие
3603 00 900 2– – капсюли ударные
3603 00 900 3– – – неэлектрические
3603 00 900 4– – – прочие
3603 00 900 5– – запалы
3603 00 900 6– – электродетонаторы".