Зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістері, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Табиғи минералды суды қоса алғанда, қапталған ауыз судың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 044/2017) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесіне өзгеріс енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 16 маусымдағы № 76 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 5 желтоқсандағы № 164 шешімімен бекітілген Зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістері, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Табиғи минералды суды қоса алғанда, қапталған ауыз судың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 044/2017) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесінің 1, 18 және 65-тармақтарында "01.07.2020" деген цифрлар "01.07.2021" деген цифрлармен ауыстырылсын.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2020 жылғы 1 шілдеден бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М.Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 16 маусымдағы
№ 76 шешіміне
ҚОСЫМША
Зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістері, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Табиғи минералды суды қоса алғанда, қапталған ауыз судың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 044/2017) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесіне енгізілетін ӨЗГЕРІС

О внесении изменений в перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности упакованной питьевой воды, включая природную минеральную воду" (ТР ЕАЭС 044/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 июня 2020 года № 76
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности упакованной питьевой воды, включая природную минеральную воду" (ТР ЕАЭС 044/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 декабря 2017 г. № 164, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 марта 2021 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 16 июня 2020 г. № 76
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности упакованной питьевой воды, включая природную минеральную воду" (ТР ЕАЭС 044/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования

1. Мынадай мазмұндағы 6691-позициямен толықтырылсын:
"6691
СТБ ИСО 6468-2003
Судың сапасы. Кейбір хлорорганикалық инсектицидтерді, полихлорлы бифенилдер мен хлорбензолдарды сұйықтық-сұйықтық экстракциясынан кейін газдық хроматография әдісімен анықтау".
2. Мынадай мазмұндағы 6721 және 6722-позициялармен толықтырылсын:
"6721
ПНД Ф
14.1:2:3:
4.212-05
Ауызсуда, табиғи және ағын суларда 2,4-диклорфенокси сірке қышқылы болуын кейін газдық хроматография әдісімен анықтау әдісі (аттестаттау туралы куәлік 01.08.2014 ж. берілген,
№ 002/01.00301-2010-2014 тізілімдегі
№ ФР.1.31.2014.18566)
Тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады

1. Дополнить позицией 6691 следующего содержания:
"
6691
СТБ ИСО 6468-2003
Качество воды. Определение некоторых хлорорганических инсектицидов, полихлорированных бифенилов и хлорбензолов методом газовой хроматографии после экстракции жидкость-жидкость
".
2. Дополнить позициями 6721 и 6722 следующего содержания:
"
6721
ПНД Ф 14.1:2:3:
4.212-05
Методика определения 2,4-дихлорфеноксиуксусной кислоты в питьевых, природных и сточных водах методом газовой хроматографии (свидетельство об аттестации
№ 002/01.00301-2010/2014 от 01.08.2014, номер в реестре ФР.1.31.2014.18566)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень

6722
ПНД Ф
14.1:2:3:
4.204-04
Ауызсудағы, табиғи және ағын сулардағы хлорорганикалық пестицидтерді, полихлорлы бифенилдерді газдық хроматография әдісімен анықтау әдісі (аттестаттау туралы куәлік 09.07.2018 ж. берілген, № 88-1607-047-RA.RU.310657-2018 тізілімдегі № ФР.1.31.2018.31086)
Тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады".

6722
ПНД Ф 14.1:2:3:
4.204-04
Методика определения хлорорганических пестицидов и полихлорированных бифенилов в питьевых, природных и сточных водах методом газовой хроматографии (свидетельство об аттестации № 88-16207-047-RA.RU.310657-2018 от 09.07.2018, номер в реестре ФР.1.31.2018.31086)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
".