"Еуразиялық өнеркәсіптік кооперация, субконтракция және технологиялар трансфері желісі" жобасын жүзеге асыру мақсатында қызметтер көрсетуді сатып алуды ұйымдастыру кезінде жалғыз жеткізушіні (орындаушыны) алдын ала іріктеу тәртібі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 23 маусымдағы № 84 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 43-тармағының 4-тармақшасына сәйкес, Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2019 жылғы 1 ақпандағы № 1 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың цифрлық күн тәртібі шеңберіндегі жобаларды іске асыру механизмдерінің 13-тармағы негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1."Еуразиялық өнеркәсіптік кооперация, субконтракция және технологиялар трансфері желісі" жобасын жүзеге асыру мақсатында қызметтер көрсетуді сатып алуды ұйымдастыру кезінде жалғыз жеткізушіні (орындаушыны) алдын ала іріктеу тәртібі (бұдан әрі – жоба) мынадай талаптар сақталған:
а) жобада жоба операторының рөлі және қатысуы жобаның паспортында бекітілген жобаның ұлттық құрамдастарының операторын анықтау көзделген;
б) жобаның ұлттық құрамдастарының операторлары жоба операторы мәртебесіне үміткер ұйымның құрылтайшысы болып табылатын;
в) жоба операторы мәртебесіне үміткер ұйымда Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің барлығының жоба ұлттық құрамдастарының операторларымен жасалған келісім (келісімдер) болған кезде мүмкін болады деп белгіленсін.
2. Жобаны жүзеге асыру мақсатында қызметтер көрсетуді сатып алуды ұйымдастыру кезінде жалғыз жеткізушіні (орындаушыны) алдын ала іріктеу жоба операторы мәртебесіне үміткер ұйымның өзін жалғыз жеткізуші ретінде белгілеу туралы Еуразиялық экономикалық комиссияға жіберген жазбаша өтініші (еркін нысанда) негізінде, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 24 тамыздағы № 69 шешімімен бекітілген Тауарлар, жұмыстар, қызметтер көрсету тізбесіне Еуразиялық экономикалық комиссия жалғыз жеткізушіде орналастырған тиісті қызметтер енгізілген жағдайда жүргізіледі. Аталған өтінішке құрылтай құжаттарының көшірмелері және жобаның ұлттық құрамдастары операторларымен жасалған жобаны бірлесіп іске асыру туралы келісім (келісімдер) қоса тіркелуге тиіс.
3. Жобаны жүзеге асыру мақсатында қызметтер көрсетуді сатып алуды ұйымдастыру кезінде жалғыз жеткізушіні (орындаушыны) алдын ала іріктеу нәтижелері бойынша шарт Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 25 қаңтардағы № 5 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның қажеттіліктері үшін тауарлар жеткізіп беруге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге тапсырыстар орналастыру мен шарттар жасасу туралы ережеге сәйкес жасалады.

О порядке предварительного отбора единственного поставщика (исполнителя) при организации закупки услуг в целях осуществления проекта "Евразийская сеть промышленной кооперации, субконтрактации и трансфера технологий"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 июня 2020 г. № 84
В соответствии с пунктом 48 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), на основании пункта 13 механизмов реализации проектов в рамках цифровой повестки Евразийского экономического союза, утвержденных Решением Евразийского межправительственного совета от 1 февраля 2019 г. № 1, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить, что предварительный отбор единственного поставщика (исполнителя) при организации закупки услуг в целях осуществления проекта "Евразийская сеть промышленной кооперации, субконтрактации и трансфера технологий" (далее – проект) возможен при соблюдении следующих условий:
а) проект предусматривает роль оператора проекта и определение операторов национальных компонентов проекта, участие которых закреплено в паспорте проекта;
б) учредителями организации, претендующей на статус оператора проекта, являются операторы национальных компонентов проекта;
в) наличие у организации, претендующей на статус оператора проекта, соглашения (соглашений) с операторами национальных компонентов проекта всех государств – членов Евразийского экономического союза о совместной реализации проекта.
2. Предварительный отбор единственного поставщика (исполнителя) при организации закупки услуг в целях осуществления проекта проводится при условии включения соответствующих услуг в Перечень товаров, работ, услуг, размещаемых Евразийской экономической комиссией у единственного поставщика, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 августа 2012 г. № 69, на основании направленного в Евразийскую экономическую комиссию организацией, претендующей на статус оператора проекта, письменного обращения (в произвольной форме) об определении ее единственным поставщиком. К указанному обращению должны быть приложены копии учредительных документов и соглашения (соглашений) с операторами национальных компонентов проекта о совместной реализации проекта.
3. Договор по итогам предварительного отбора единственного поставщика (исполнителя) на оказание услуг в целях осуществления проекта заключается в соответствии с Положением о размещении заказов и заключении договоров на поставку товаров, выполнение работ и оказание услуг для нужд Евразийской экономической комиссии, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 25 января 2012 г. № 5.

4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович