Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 217 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 28 шілдедегі № 93 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 217 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесінің 3-тармағындағы, ал олар болмаған жағдайда – оларды қолдану нәтижесінде көрсетілген Шешіммен бекітілген Кеден одағының "Пиротехникалық бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 006/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттар, "Пиротехникалық бұйымдар. Қауіпсіздіктің жалпы талаптары" МЕМСТ Р 51270-99 қатысты "Ескерту" бағанындағы "01.07.2020 дейін қолданылады" деген сөздер "01.01.2023 дейін қолданылады" деген сөздермен ауыстырылсын";
б) халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесінің 3-тармағында, ал олар болмаған жағдайда – зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде "Пиротехникалық бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 006/2011) талаптарын қолдану және орындау және "Пиротехникалық бұйымдар. Сынау әдістері" МЕМСТ Р 51271-99 қатысты көрсетілген шешіммен бекітілген Техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың "Ескерту" бағанындағы "01.07.2020 дейін қолданылады" деген сөздер "01.01.2023 дейін қолданылады" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2020 жылғы 1 шілдеден бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының міндетін
уақытша атқарушы
В. Назаренко

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2018 г. № 217
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 июля 2020 г. № 93
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2018 г. № 217 следующие изменения:
а) в пункте 3 перечня международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пиротехнических изделий" (ТР ТС 006/2011), утвержденного указанным Решением, в отношении ГОСТ Р 51270-99 "Изделия пиротехнические. Общие требования безопасности" в графе "Примечание" слова "применяется до 01.07.2020" заменить словами "применяется до 01.01.2023";
б) в пункте 3 перечня международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пиротехнических изделий" (ТР ТС 006/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденного указанным Решением, в отношении ГОСТ Р 51271-99 "Изделия пиротехнические. Методы испытаний" в графе "Примечание" слова "применяется до 01.07.2020" заменить словами "применяется до 01.01.2023".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникающие с 1 июля 2020 г.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко