Трансшекаралық нарықта бәсекелестік қағидаларының бұзылуы туралы № 22-АС-01 істі тоқтату және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 130 шешімінің күші жойылды деп тану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 11 тамыздағы № 99 шешімі
Еуразиялық үкіметаралық кеңестің "Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 18 тапсырмасын орындау туралы" 2020 жылғы 17 шілдедегі № 3 шешімін орындау үшін, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 18, 30-тармақтарын және 43-тармағының 3-тармақшасын, Бәсекелестіктің жалпы қағидаттары мен қағидалары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 19 қосымша) 10-тармағының 3-тармақшасын басшылыққа ала отырып және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 17 желтоқсандағы № 118 шешімімен бекітілген Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының бұзылғаны үшін айыппұлдарды есептеу әдістемесі мен салу тәртібінің 12 және 13-тармақтарын назарға ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Трансшекаралық нарықта бәсекелестік қағидаларының бұзылуы туралы № 22-АС-01 іс бойынша бәсекелестік қағидаларының бұзылуы белгілерін жою туралы мәселе реттелген деп танылсын.
2. "Новолипецк металлургия комбинаты" жария акционерлік қоғамына (398040, Ресей Федарациясы, Липецк облысы, Липецк қаласы, Металлургтер алаңы, 2-үй), "ВИЗ-Сталь" жауапкершілігі шектеулі қоғамға (620219, Ресей Федерациясы, Свердлов облысы, Екатеринбург қаласы, Киров көшесі, 28-үй), "Новолипецк металлургия комбинаты" жария акционерлік қоғамының лауазымды адамдарына қатысты трансшекаралық нарықта бәсекелестік қағидаларының бұзылуы туралы № 22-АС-01 іс тоқтатылсын.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Трансшекаралық нарықта бәсекелестік қағидаларының бұзылуы туралы № 22-АС-01 іс бойынша 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 76-бабының бұзылуы туралы фактіні анықтау туралы" 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 130 шешімінің күші жойылды және оның құқықтық салдары жоқ деп танылсын.
4. Осы Шешімге белгіленген тәртіппен Еуразиялық экономикалық одақ Сотына шағым жасауға болады.
5. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О прекращении дела о нарушении правил конкуренции на трансграничном рынке № 22-АС-01 и признании утратившим силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 сентября 2017 г. № 130
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 августа 2020 г. № 99
Во исполнение Решения Евразийского межправительственного совета от 17 июля 2020 г. № 3 "Об исполнении поручения Евразийского межправительственного совета от 27 ноября 2018 г. № 18", руководствуясь пунктами 18, 30 и подпунктом 3 пункта 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), подпунктом 3 пункта 10 Протокола об общих принципах и правилах конкуренции (приложение № 19 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и принимая во внимание положения пунктов 12 и 13 Методики расчета и порядка наложения штрафов за нарушение общих правил конкуренции на трансграничных рынках, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 17 декабря 2012 г. № 118, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Признать урегулированным вопрос об устранении признаков нарушения общих правил конкуренции по делу о нарушении правил конкуренции на трансграничном рынке № 22-АС-01.
2. Дело о нарушении правил конкуренции на трансграничном рынке № 22-АС-01 в отношении публичного акционерного общества "Новолипецкий металлургический комбинат" (398040, Российская Федерация, Липецкая область, г. Липецк, площадь Металлургов, д. 2), общества с ограниченной ответственностью "ВИЗ-Сталь" (620219, Российская Федерация, Свердловская область, г. Екатеринбург, ул. Кирова, д. 28), должностных лиц публичного акционерного общества "Новолипецкий металлургический комбинат" и прекратить.
3. Признать утратившим силу и не влекущим правовых последствий Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 сентября 2017 г. № 130 "Об установлении факта нарушения статьи 76 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года по делу о нарушении правил конкуренции на трансграничном рынке № 22-АС-01".
4. Настоящее Решение может быть обжаловано в установленном порядке в Суд Евразийского экономического союза.
5. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович