Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық талаптардың 18-тарауына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 25 тамыздағы № 103 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 58-бабының 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 22-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық талаптардың 18-тарауына мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) атауы ", шегірткелердің, энтомофаг-жәндіктердің" деген сөздермен толықтырылсын;
б) бірінші абзац "жапырақ кескіш аралар" деген сөздерден кейін ", шегірткелер, энтомофаг жәндіктер" деген сөздермен толықтырылсын;
в) үшінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Өңірлендіруге сәйкес әкімшілік аумақта немесе шаруашылық аумағында соңғы 24 ай ішінде акарапидозы, америкалық шірігі, тропилелапсозы, Aethina tumida қоңызы, еуропалық шірігі, нозематозы, варроатозы (акрацидтерге төзімді таскене түрінің болуы), локустакарозы, критидиозы, аспергиллезі, сферуляриозы, вирустық асқынған параличі, кашмир вирусы, энтопокс вирусы, өсіру үшін арналған үй-жайларда көбейіп кететін таскенелері, сондай-ақ меллитобилері, бракониді, кептірілген жемістер көбелектері (Vitula egmandsae), грегаринозы, спироплазмозы, миоздары (сенотаинозы), түкті аралар мен аралар үшін ортақ аскосферозы жоқ экспорттаушы елдердің қолайлы шаруашылықтарынан және экспорттаушы елдердің әкімшілік аумақтарынан шығарылатын дені сау шегірткелер мен энтомофаг жәндіктерді Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге және (немесе) мүше мемлекеттер арасында өткізуге рұқсат етіледі.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О внесении изменений в главу 18 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 августа 2020 года № 103.
В соответствии с пунктом 2 статьи 58 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 22 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в главу 18 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденных Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317, следующие изменения:
а) наименование дополнить словами ", сверчков, насекомых-энтомофагов";
б) абзац первый после слов "пчелы-листореза" дополнить словами ", сверчки, насекомые-энтомофаги";
в) после абзаца третьего дополнить абзацем следующего содержания:
"К ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) перемещению между государствами-членами допускаются здоровые сверчки и насекомых-энтомофаги, происходящие из благополучных хозяйств и административных территорий стран-экспортеров и Евразийского экономического союза, свободных от акарапидоза, американского гнильца, тропилелапсоза, жука Aethina tumida, европейского гнильца, нозематоза, варроатоза (наличие устойчивых к акарицидам форм клеща), локустакароза, критидиоза, аспергиллеза, сферуляриоза, острого вирусного паралича, кашмир-вируса, энтопокс-вируса, клещей, развивающихся в помещениях для разведения, а также меллитобий, браконид, сухофруктовой огневки (Vitula edmandsae), грегариноза, спироплазмоза, миазов (сенотаиниоза), общих для шмелей и пчел, аскосфероза – в течение последних 24 месяцев на административной территории в соответствии с регионализацией или на территории хозяйства.".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович