Әзербайжан Республикасы мен Қытай Халық Республикасында шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін алюминий ленталарына қатысты демпингке қарсы бажды енгізу арқылы демпингке қарсы шараларды қолдану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 115 шешімі
Үшінші елдерге қатысты санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымша) 107-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссияның Ішкі нарықты қорғау департаментінің баяндамасы негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін, қалыңдығы 0,2 мм-ден асатын, бірақ 3 мм-ден аспайтын рулондарға оралған немесе оралмаған, жабылған немесе жабылмаған (№ 2 қосымшаға сәйкес тізбе бойынша алюминий лентасы түрлерін қоспағанда) төртбұрышты (шаршы түрін қоса алғанда) жалпақ алюминий бұйымдарын білдіретін, Әзербайжан Республикасы мен Қытай Халық Республикасында шығарылатын және ЕАЭО СЭҚ ТН 7606 11 910 0, 7606 12 200 9 және 7606 12 920 9 кодтарымен сыныпталатын алюминий ленталарына қатысты демпингке қарсы шара демпингке қарсы баждарды № 1 қосымшаға сәйкес мөлшерде енгізу арқылы осы демпингке қарсы шараның қолданылу мерзімін 5 жыл деп белгілей отырып қолданылсын.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласындағы мемлекеттік органдары осы Шешімде көзделген демпингке қарсы шараларды ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарын да, тауар атауларын да басшылыққа ала отырып, өзара қамтамасыз етсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 22 қыркүйектегі
№ 115 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Алюминий лентасына қатысты демпингке қарсы баж СТАВКАЛАРЫНЫҢ МӨЛШЕРІ
Шығарылатын елі
Өндіруші
Демпингке қарсы баж ставкасының мөлшері (кедендік құнына пайызбен)
Әзербайжан Республикасы
"Азералюминиум" ООО (заңды мекенжайы: Тбилиси даңғылы, 35-үй, 1033-ші орама, Ясамаль ауданы, Баку қаласы, Әзербайжан Республикасы, нақты мекенжайы: Измир көшесі, 14-үй, Ясамаль ауданы, Баку қаласы, Әзербайжан Республикасы)
16,18
өзгелері
16,18
Қытай Халық Республикасы
Nantong Hengjin Composite Material Co., Ltd. (No. 129, Nanhai Road, Haimen City, Jiangsu Province, China)
13,14
өзгелері
13,14
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 22 қыркүйектегі
№ 115 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
Демпингке қарсы шара қолданылмайтын алюминий лентасы түрлерінің ТІЗБЕСІ

О применении антидемпинговой меры посредством введения антидемпинговой пошлины в отношении алюминиевой ленты, происходящей из Азербайджанской Республики и Китайской Народной Республики и ввозимой на таможенную территорию Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 сентября 2020 года № 115.
В соответствии с пунктом 107 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и на основании доклада Департамента защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Применить антидемпинговую меру посредством введения антидемпинговой пошлины в размерах согласно приложению № 1 в отношении ввозимой на таможенную территорию Евразийского экономического союза алюминиевой ленты, представляющей собой прямоугольные (включая квадратные) плоские алюминиевые изделия, свернутые или несвернутые в рулоны, толщиной более 0,2 мм, но менее 3 мм, с покрытием или без (за исключением разновидностей алюминиевой ленты по перечню согласно приложению № 2), происходящей из Азербайджанской Республики и Китайской Народной Республики и классифицируемой кодами 7606 11 910 0, 7606 12 200 3, 7606 12 200 8, 7606 12 920 3 и 7606 12 920 8 ТН ВЭД ЕАЭС, установив срок действия данной антидемпинговой меры 5 лет.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12.01.2021 № 1 (порядок введения в действие см. п.5).
2. Государственным органам государств - членов Евразийского экономического союза, уполномоченным в сфере таможенного дела, обеспечить взимание антидемпинговой пошлины, предусмотренной настоящим Решением, руководствуясь как кодами ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 22 сентября 2020 г. № 115
РАЗМЕРЫ СТАВОК
антидемпинговой пошлины в отношении алюминиевой ленты
Страна происхождения
Производитель
Размер ставки антидемпинговой пошлины (процентов от таможенной стоимости)
Азербайджанская Республика
ООО "Азералюминиум" (юридический адрес: проспект Тбилиси, дом 35, 1033-й квартал, Ясамальский район, город Баку, Азербайджанская Республика, фактический адрес: улица Измир, дом 14, Ясамальский район, город Баку, Азербайджанская Республика)
16,18
прочие
16,18
Китайская
Народная
Республика
Nantong Hengjin Composite
Material Co., Ltd.
(No. 129, Nanhai Road,
Haimen City, Jiangsu Province, China
13,14
прочие
13,14
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 22 сентября 2020 г. № 115
ПЕРЕЧЕНЬ
разновидностей алюминиевой ленты, в отношении которых
антидемпинговая мера не применяется

1. МЕМСТ 4784-2019 (EN 573-3) сәйкес 5182 қорытпа маркасынан жасалған, EN 485-2 сәйкес H48 жеткізу жағдайындағы, ені 300-ден қоса алғанда 2000 мм дейінгі, қалыңдығы 0,2-ден көп, бірақ 0,35 мм-ден аспайтын, созылу күші кем дегенде 345 Мпа болатын, көлденең қимасы тұтас (рельефсіз, гофрсыз, перфорациясыз және көлденең қиманы өзгертудің басқа әдістерінсіз), екі жағынан да лак жалатылған алюминий лентасы.
2. МЕМСТ 4784-2019 (EN 573-3) сәйкес 5182 қорытпа маркасынан жасалған, EN 485-2 сәйкес H48 жеткізу жағдайындағы, ені 300-ден 2000 мм қоса алғанға дейінгі, қалыңдығы 0,2-ден көп, бірақ 0,35 мм-ден аспайтын, созылу күші кем дегенде 345 Мпа болатын, көлденең қимасы тұтас (рельефсіз, гофрсыз, перфорациясыз және көлденең қиманы өзгертудің басқа әдістерінсіз), екі жағынан да лакпен жалатылған не екі жағынан да жылтыратылған алюминий лентасы.
3. МЕМСТ 4784-2019 (EN 573-3) сәйкес 5182 қорытпа маркасынан жасалған, EN 485-2 сәйкес H48 жеткізу жағдайындағы, ені 300-ден 2000 мм қоса алғанға дейінгі, қалыңдығы 0,2-ден көп, бірақ 0,35 мм-ден аспайтын, созылу күші кем дегенде 345 Мпа болатын, көлденең қимасы тұтас (рельефсіз, гофрсыз, перфорациясыз және көлденең қиманы өзгертудің басқа әдістерінсіз), екі жағынан да үстіңгі жағы жылтырлатылған, екі жағының да үстіңгі беті жылтыр алюминий лентасы.

1. Алюминиевая лента в рулонах, произведенная из марки сплава 5182 согласно ГОСТ 4784-2019 (EN 573-3), в состоянии поставки Н48 согласно EN 485-2, шириной от 300 до 2000 мм включительно, толщиной более 0,2, но не более 0,35 мм, с пределом прочности на растяжение не менее 345 МПа, сплошного поперечного сечения (без тиснения, рифления, перфорации и иных способов изменения поперечного сечения), покрытая лаком с обеих сторон.
2. Алюминиевая лента в рулонах, произведенная из марки сплава 5182 согласно ГОСТ 4784-2019 (EN 573-3), в состоянии поставки Н48 согласно EN 485-2, шириной от 30 до 100 мм включительно, толщиной более 0,2, но не более 0,35 мм, с пределом прочности на растяжение не менее 345 МПа, сплошного поперечного сечения (без тиснения, рифления, перфорации и иных способов изменения поперечного сечения), покрытая лаком с обеих сторон либо покрытая смазкой с обеих сторон.
3. Алюминиевая лента в рулонах, произведенная из марки сплава 3104 согласно ГОСТ 4784-2019 (EN 573-3), в состоянии поставки Н19 согласно EN 485-2, шириной от 1000 до 2000 мм включительно, толщиной более 0,2, но не более 0,4 мм, с пределом прочности на растяжение не менее 262 МПа, сплошного поперечного сечения (без тиснения, рифления, перфорации и иных способов изменения поперечного сечения), с глянцевой поверхностью с обеих сторон, покрытая смазкой с обеих стороны.