Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығының жұмыс істеуі шеңберіндегі міндеттемелерді Қазақстан Республикасының орындауы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 13 қазандағы № 125 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығының жұмыс істеуі шеңберіндегі қара және түсті металдардың сынықтары мен қалдықтарының Қазақстан Республикасы аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарына еркін өткізілуін қамтамасыз ету бөлігіндегі міндеттемелерді Қазақстан Республикасының орындауы мониторингі нәтижелері туралы ақпаратты ескере отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 43-тармағының 4-тармақшасына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қазақстан Республикасына қара және түсті металдардың сынықтары мен қалдықтарын Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуді реттеу кезінде 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 28-бабын және Тарифтік саясат негіздерін қоса алғанда, теміржол көлігінің көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізуді реттеу тәртібінің (көрсетілген шартқа № 24 қосымшаға № 2 қосымша) 3-тармағын орындау қажеттігі туралы хабарлама білдірілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметінен осы Шешім күшіне енген күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығында кедергілерді жоюды қамтамасыз ету және Еуразиялық экономикалық комиссияны қабылданған шаралар туралы хабардар ету сұралсын.
3.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О выполнении Республикой Казахстан обязательств в рамках функционирования внутреннего рынка Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 октября 2020 года № 125.
Приняв к сведению информацию о результатах мониторинга выполнения Республикой Казахстан обязательств в рамках функционирования внутреннего рынка Евразийского экономического союза в части обеспечения свободного передвижения лома и отходов черных и цветных металлов с территории Республики Казахстан на территории государств – членов Евразийского экономического союза, в соответствии с подпунктом 4 пункта 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Уведомить Республику Казахстан о необходимости исполнения статьи 28 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пункта 3 Порядка регулирования доступа к услугам железнодорожного транспорта, включая основы тарифной политики (приложение № 2 к приложению № 24 к указанному Договору), при регулировании вывоза лома и отходов черных и цветных металлов с территории Республики Казахстан.
2. Просить Правительство Республики Казахстан в течение 30 календарных дней с даты вступления настоящего Решения в силу обеспечить устранение препятствия на внутреннем рынке Евразийского экономического союза и проинформировать Евразийскую экономическую комиссию о принятых мерах.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович