Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № 163 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 58-бабының 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 22-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2010 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 163 шешіміне
ҚОСЫМША
Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. "Жалпы ережелер" бөлімінде:
а) бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық одақтың аумағына әкелінетін бақылаудағы тауарларға қатысты № 1 қосымшаға сәйкес тізбеде көзделген ветеринариялық шаралар қолданылады.";
б) екінші абзацтағы "Қосымшаның ІІ бөлімінде көзделген шаралар" деген сөздер "қосымшада көзделген ветеринариялық шаралар" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Бірыңғай талаптарға № 1 қосымшада:
а) І бөлім алып тасталсын;
б) ІІ бөлімде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"ІІ. Еуразиялық экономикалық одақтың аумағына әкелінетін бақылаудағы тауарларға қатысты ветеринариялық шаралардың тізбесі";
36 және 59-позицияларда 5-графадағы мәтін "жоқ" деген сөзбен ауыстырылсын;
61 – 64 позицияларда:
5-графадағы мәтін "жоқ" деген сөзбен ауыстырылсын;
6-графадағы "әкетуге рұқсатта" деген сөздер алып тасталсын;
67-позицияда 3-графадағы "5" белгісі бар сілтеме "7" белгісі бар сілтемемен ауыстырылсын;
68-позицияда:
4-графадағы "жануарларға арналған" деген сөздердің алдынан "өсімдік майларын қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
5-графадағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"шара, өсімдік майларын қоспағанда, осы позицияда көзделген тауарларға қатысты қолданылады";
681-позицияда 4-графадағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"ветеринариялық сертификат (тауарларды ветеринарияда, соның ішінде құрамында жануарлардан алынған компоненттері жоқ тауарларды қоспағанда, жануарларға арналған жемшөптерде пайдалануды декларациялау кезінде)";

О внесении изменений в Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования, предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 декабря 2020 года № 163
В соответствии с пунктом 2 статьи 58 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 22 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования, предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденные Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 8 декабря 2020 г. № 163
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования, предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)
1. В разделе "Общие положения":
а) абзац первый изложить в следующей редакции:
"В отношении подконтрольных товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза, применяются ветеринарные меры, предусмотренные перечнем согласно приложению № 1.";
б) в абзаце втором слова "меры, предусмотренные разделом II приложения" заменить словами "ветеринарные меры, предусмотренные приложением".
2. В приложении № 1 к указанным Единым требованиям:
а) раздел I исключить;
б) в разделе II:
наименование изложить в следующей редакции:
"II. Перечень ветеринарных мер, применяемых в отношении подконтрольных товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза";
в позициях 36 и 59 текст в графе 5 заменить словом "нет";
в позициях 61 – 64:
текст в графе 5 заменить словом "нет";
в графе 6 слова "в разрешении на ввоз и" исключить;
в позиции 67 в графе 3 сноску со знаком "5" заменить сноской со знаком "7";
в позиции 68:
графу 4 после слов "для животных" дополнить словами ", за исключением растительных жиров";
текст в графе 5 изложить в следующей редакции:
"мера применяется в отношении товаров, указанных в настоящей позиции, за исключением растительных жиров";
в позиции 681 текст в графе 4 изложить в следующей редакции:
"ветеринарный сертификат (при декларировании использования товаров в ветеринарии, в том числе в кормах для животных, за исключением товаров, не содержащих компонентов животного происхождения)";

75-77, 79-позицияларда 5-графадағы мәтін "жоқ" деген сөзбен ауыстырылсын;
88-позицияда 4-графадағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"ветеринариялық сертификат – құрамында жануарлардан алынған компоненттері бар тауарлар үшін";
90-позицияда 5-графадағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"шара үшінші елдерден әкелінетін тіркелмеген тауарларға қатысты қолданылады";
91-позицияда 4-графадағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"ветеринариялық сертификат – құрамында жануарлардан алынған компоненттері бар тауар үшін";
97-позицияда 5-графадағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"шара үшінші елдерден әкелінетін тіркелмеген тауарларға қатысты қолданылады";
в) "2" және "3" белгілері бар сілтемелер алып тасталсын;
г) мынадай мазмұндағы 7-сілтемемен толықтырылсын:
"7. Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясына арналған тауарларға қатысты ветеринариялық бақылау жүзеге асырылмайды және осы тізбенің 4 – 6 графаларында көрсетілген шаралардың бір де бірі қолданылмайды.".

в позициях 75 – 77, 79 текст в графе 5 заменить словом "нет";
в позиции 88 текст в графе 4 изложить в следующей редакции:
"ветеринарный сертификат – для товара, содержащего компоненты животного происхождения";
в позиции 90 текст в графе 5 изложить в следующей редакции:
"мера применяется в отношении незарегистрированного товара, ввозимого из третьих стран";
в позиции 91 текст в графе 4 изложить в следующей редакции:
"ветеринарный сертификат – для товара, содержащего компоненты животного происхождения";
в позиции 97 текст в графе 5 изложить в следующей редакции:
"мера применяется в отношении незарегистрированного товара, ввозимого из третьих стран";
в) сноски со знаками "2" и "3" исключить;
г) дополнить сноской 7 следующего содержания:
"7. Ветеринарный контроль в отношении товаров, предназначенных для Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации, не осуществляется, и ни одна из мер, указанных в графах 4 – 6 настоящего перечня, не применяется.".