Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 009/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 177 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 009/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.

О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 декабря 2020 года № 177.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

2. Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 779 шешімінің 2-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 177 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

2. Пункт 2 Решения Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 799 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" признать утратившим силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 22 декабря 2020 г. № 177
ПЕРЕЧЕНЬ

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 009/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с
Кеден одағының техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
2-баптың 3-тармағы
МемСТ ISO 1342-2017 "Гүлшетен эфир майы (Rosmarinus officinalis L.). Техникалық шарттар"
2
МемСТ ISO 3044-2017 "Лимон эвкалиптінің эфир майы (Eucalyptus citriodora Hook.). Техникалық шарттар"
3
МемСТ ISO 3063-2017 "Иланг-иланг эфир майы (Cananga odorata (Lam.) Hook. f. және Thomson forma genuina). Техникалық шарттар"
4
МемСТ ISO 3515-2017 "Лаванда эфир майы (Lavandula angustifolia Mill.).Техникалық шарттар"
5
МемСТ ISO 3516-2018 "Күнзе жемістерінің эфир майы (Coriandrum sativum L.). Техникалық шарттар"
6
МемСТ ISO 3517-2017 "Нероль эфир майы (Citrus aurantium L., syn. Citrus amara Link, syn. Citrus bigaradia Loisel, syn. Citrus vulgaris Risso). Техникалық шарттар"
7
МемСТ ISO 3518-2014 "Сандал эфир майы (Santalum Album. L.). Техникалық шарттар"
8
МемСТ ISO 3520-2014 "Бергамот эфир майы [Citrus aurantium L. subsp.bergamia (Wight et Arnott) Engler], Итальяндық тип. Техникалық шарттар"
9
МемСТ ISO 3528-2017 "Мандарин эфир майы, итальяндық тип (Citrus reticulata Blanco). Техникалық шарттар"
10
МемСТ ISO 4716-2017 "Ветивер эфир майы (Chrysopogon zizanioides (L.) Roberty, syn. Vetiveria zizanioides (L.) Nash). Техникалық шарттар"
11
МемСТ ISO 4724-2015 "Виргин балқарағайының эфир майы (Juniperus virginiana L.). Техникалық шарттар"
12
МемСТ ISO 4730-2017 "Мелалеуки эфир майы (Melaleuca), терпинен-4-ол типі (шай ағашының майы). Техникалық шарттар"
13
МемСТ ISO 4731-2014 "Қазтамақ эфир майы (Pelargonium X ssp.). Техникалық шарттар"
14
МемСТ ISO 8897-2017 "Арша эфир майы (Juniperus communis L.). Техникалық шарттар"
15

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011)
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.07.2023 № 99 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
пункт 3 статьи 2
ГОСТ ISO 1342-2017 "Масло эфирное розмариновое (Rosmarinus officinalis L.). Технические условия"
2
ГОСТ ISO 3044-2017 "Масло эфирное лимонного эвкалипта (Eucalyptus citriodora Hook.). Технические условия"
применяется до 01.07.2024
21
ГОСТ ISO 3044-2022 "Масло эфирное лимонного эвкалипта (Eucalyptus citriodora Hook.)"
применяется с 01.07.2024
3
ГОСТ ISO 3063-2017 "Масло эфирное иланг-иланговое (Cananga odorata (Lam.) Hook. f. и Thomson forma genuina). Технические условия"
31
ГОСТ ISO 3140-2021 "Масло эфирное сладкого апельсина [Citrus sinensis (L.)]. Технические условия"
применяется с 01.07.2024
4
ГОСТ ISO 3515-2017 "Масло эфирное лавандовое (Lavandula angustifolia Mill.).Технические условия"
5
ГОСТ ISO 3516-2018 "Масло эфирное из плодов кориандра (Coriandrum sativum L.). Технические условия"
6
ГОСТ ISO 3517-2017 "Масло эфирное нероли (Citrus aurantium L., syn. Citrus amara Link, syn. Citrus bigaradia Loisel, syn. Citrus vulgaris Risso). Технические условия"
7
ГОСТ ISO 3518-2014 "Масло эфирное сандаловое (Santalum Album. L.). Технические условия"
8
ГОСТ ISO 3520-2014 "Масло эфирное бергамотовое [Citrus aurantium L. subsp.bergamia (Wight et Arnott) Engler], Итальянский тип. Технические условия"
9
ГОСТ ISO 3528-2017 "Масло эфирное мандариновое, итальянского типа (Citrus reticulata Blanco). Технические условия"
10
ГОСТ ISO 4716-2017 "Масло эфирное ветиверовое (Chrysopogon zizanioides (L.) Roberty, syn. Vetiveria zizanioides (L.) Nash). Технические условия"
11
ГОСТ ISO 4724-2015 "Масло эфирное виргинского кедра (Juniperus virginiana L.). Технические условия"
12
ГОСТ ISO 4730-2017 "Масло эфирное мелалеуки (Melaleuca), типа терпинен-4-ол (масло чайного дерева). Технические условия"
13
ГОСТ ISO 4731-2014 "Масло эфирное гераниевое (Pelargonium X ssp.). Технические условия"
14
ГОСТ ISO 8897-2017 "Масло эфирное можжевеловое (Juniperus communis L.). Технические условия"
15

МемСТ ISO 9776-2017 "Дала жалбызының эфир майы (Mentha arvensis), ішінара ментолсыздандырылған (Mentha arvensis L. var. piperascens Malinv. and var. glabrata Holmes). Техникалық шарттар"
16
МемСТ ISO 9842-2017 "Раушан эфир майы (Rosa x damascena Miller). Техникалық шарттар"
17
МемСТ ISO 10869-2015 "Сібір майқарағайының эфир майы (Abies sibirica Lebed.). Техникалық шарттар"
18
3-бап
МемСТ 32048-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Терминдер мен анықтамалар"
01.01.2022 дейін қолданылады
19
МемСТ 32048-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Терминдер мен анықтамалар"
20
5-баптың 2-тармағы
3.2-тармақ МемСТ 7983-2016 "Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар"
21
5.2.1-тармақ МемСТ 28546-2014 "Қатты иіс сабын. Жалпы техникалық шарттар"
22
4.3-тармақ МемСТ 31460-2012 "Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар"
23
3.1.1 және 4.3-тармақтар МемСТ 31649-2012 "Тоңмай-балауыз негізіндегі сәндік косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар"
24
4.2.1 және 4.2.3-тармақтар МемСТ 31677-2012 "Аэрозольдік қаптамадағы парфюмерлік-косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
25
3.1.1 және 3.2-тармақтар МемСТ 31678-2012 "Сұйық парфюмерлік өнім. Жалпы техникалық шарттар"
26
3.2-тармақ МемСТ 31679-2012 "Сұйық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
27
3.2.1 және 3.2.2-тармақтар МемСТ 31692-2012 "Қырынуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
28
3.2.1 және 3.2.2-тармақтар МемСТ 31693-2012 "Тырнақ күтіміне арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
29
3.2.1 және 3.2.2-тармақтар МемСТ 31695-2012 "Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар"
30
3.2 және 4.3-тармақтар МемСТ 31696-2012 "Жуынатын гигиеналық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
31
3.2 және 4.3-тармақтар МемСТ 31697-2012 "Эмульсия негізіндегі сәндік косметикалық өнімі. Жалпы техникалық шарттар"
32
3.2 және 4.3-тармақтар МемСТ 31698-2013 "Ұнтақ тәріздес және жинақы косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
33
4.12-тармақ МемСТ 32837-2014 "Шашты бояуға және ағартуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
34
4.2-тармақ МемСТ 32850-2014 "Шашты химиялық бұйралауға және тегістеуге арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
35
5.9-тармақ МемСТ 32851-2014 "Ванна қабылдауға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
36
5.2-тармақ МемСТ 32852-2014 "Косметикалық майлар. Жалпы техникалық шарттар"
37
5.5-тармақ МемСТ 32853-2014 "Қатты және құрғақ парфюмерлік өнім. Жалпы техникалық шарттар"
38
4.2-тармақ МемСТ 32854-2014 "Тырнақты модельдеуге және жылтыратуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
39

ГОСТ ISO 9776-2017 "Масло эфирное полевой мяты (Mentha arvensis), частично дементолизированное (Mentha arvensis L. var. piperascens Malinv. and var. glabrata Holmes). Технические условия"
16
ГОСТ ISO 9842-2017 "Масло эфирное розы (Rosa x damascena Miller). Технические условия"
17
ГОСТ ISO 10869-2015 "Масло эфирное сибирской пихты (Abies sibirica Lebed.). Технические условия"
18
статья 3
ГОСТ 32048-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Термины и определения"
применяется до 01.01.2022
19
ГОСТ 32048-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Термины и определения"
20
пункт 2 статьи 5
пункт 3.2 ГОСТ 7983-2016 "Пасты зубные. Общие технические условия"
21
пункт 5.2.1 ГОСТ 28546-2014 "Мыло туалетное твердое. Общие технические условия"
22
пункт 4.3 ГОСТ 31460-2012 "Кремы косметические. Общие технические условия"
23
пункты 3.1.1 и 4.3 ГОСТ 31649-2012 "Продукция декоративной косметики на жировосковой основе. Общие технические условия"
24
пункты 4.2.1 и 4.2.3 ГОСТ 31677-2012 "Продукция парфюмерно-косметическая в аэрозольной упаковке. Общие технические условия"
25
пункты 3.1.1 и 3.2 ГОСТ 31678-2012 "Продукция парфюмерная жидкая. Общие технические условия"
26
пункт 3.2 ГОСТ 31679-2012 "Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия"
27
пункты 3.2.1 и 3.2.2 ГОСТ 31692-2012 "Продукция косметическая для бритья. Общие технические условия"
28
пункты 3.2.1 и 3.2.2 ГОСТ 31693-2012 "Продукция косметическая для ухода за ногтями. Общие технические условия"
29
пункты 3.2.1 и 3.2.2 ГОСТ 31695-2012 "Гели косметические. Общие технические условия"
30
пункты 3.2 и 4.3 ГОСТ 31696-2012 "Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия"
31
пункты 3.2 и 4.3 ГОСТ 31697-2012 "Продукция декоративной косметики на эмульсионной основе. Общие технические условия"
32
пункты 3.2 и 4.3 ГОСТ 31698-2013 "Продукция косметическая порошкообразная и компактная. Общие технические условия"
33
пункт 4.12 ГОСТ 32837-2014 "Продукция косметическая для окрашивания и осветления волос. Общие технические условия"
34
пункт 4.2 ГОСТ 32850-2014 "Продукция косметическая для химической завивки и распрямления волос. Общие технические условия"
35
пункт 5.9 ГОСТ 32851-2014 "Продукция косметическая для принятия ванн. Общие технические условия"
36
пункт 5.2 ГОСТ 32852-2014 "Масла косметические. Общие технические условия"
37
пункт 5.5 ГОСТ 32853-2014 "Продукция парфюмерная твердая и сухая. Общие технические условия"
38
пункт 4.2 ГОСТ 32854-2014 "Продукция косметическая для моделирования и полирования ногтей. Общие технические условия"
39

4.5-тармақ МемСТ 33487-2015 "Паста тәріздес косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
40
4.2-тармақ МемСТ 33489-2015 "Жеткізгіштегі косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
41
4.2.1-тармақ МемСТ 34436-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Тісті ағартуға арналған заттар. Жалпы техникалық шарттар"
42
4.2.2-тармақ МемСТ EN 71-13-2018 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 13-бөлім. Иіс сезуді дамытуға арналған үстел ойындары, парфюмерлік-косметикалық өнім жасауға арналған жинақтар және дәм сезу ойындары"
43
МемСТ ISO/TR 14735-2015 "Косметикалық өнім. Талдамалық әдістер. N-нитрозаминдерді барынша азайту және анықтау жөніндегі техникалық басшылық"
44
МемСТ ISO 12787-2016 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Талдамалық әдістер. Хроматографиялық әдістерді пайдалану арқылы талдамалық нәтижелерді валидациялау критерийлері"
45
5.2.1 және 5.2.2-тармақтар МемСТ 34435-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Ауыз қуысының гигиенасына арналған сұйық заттар. Жалпы техникалық шарттар"
46
3.2.1-тармақ МемСТ 5972-2017 "Тіс ұнтақтары. Жалпы техникалық шарттар"
47
5-баптың 3-тармағы
3.1.3-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) және фторидтердің массалық үлесі бөлігінде) МЕМСТ 7983-2016 "Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар"
48
3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 31460-2012 "Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар"
49
3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 31649-2012 "Тоңмай-балауыз негізіндегі сәндік косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар"
50
4.1.4 – 4.1.8 және 5.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 31677-2012 "Аэрозольдік қаптамадағы парфюмерлік-косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
51
3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 31679-2012 "Сұйық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
52
3.1.3 –3.1.6-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 31692-2012 "Қырынуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
53
3.1.3 – 3.1.8 және 4.3-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 31693-2012 "Тырнақ күтіміне арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
54
3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 31695-2012 "Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар"
55
3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 31696-2012 "Жуынатын гигиеналық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
56
3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 31697-2012 "Эмульсия негізіндегі сәндік косметикалық өнімі. Жалпы техникалық шарттар"
57
3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 31698-2013 "Ұнтақ тәріздес және жинақы косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
58

пункт 4.5 ГОСТ 33487-2015 "Продукция косметическая пастообразная. Общие технические условия"
40
пункт 4.2 ГОСТ 33489-2015 "Продукция косметическая на носителях. Общие технические условия"
41
пункт 4.2.1 ГОСТ 34436-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства для отбеливания зубов. Общие технические условия"
42
пункт 4.2.2 ГОСТ EN 71-13-2018 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 13. Настольные игры для развития обоняния, наборы для изготовления парфюмерно-косметической продукции и вкусовые игры"
43
ГОСТ ISO/TR 14735-2015 "Продукция косметическая. Аналитические методы. Техническое руководство по минимизации и обнаружению
N-нитрозаминов"
44
ГОСТ ISO 12787-2016 "Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитические методы. Критерии валидации аналитических результатов с использованием хроматографических методов"
45
пункты 5.2.1 и 5.2.2 ГОСТ 34435-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства гигиены полости рта жидкие. Общие технические условия"
46
пункт 3.2.1 ГОСТ 5972-2017 "Порошки зубные. Общие технические условия"
47
пункт 3 статьи 5
пункт 3.1.3 (в части водородного показателя (рН) и массовой доли фторидов) ГОСТ 7983-2016 "Пасты зубные. Общие технические условия"
48
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31460-2012 "Кремы косметические. Общие технические условия"
49
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31649-2012 "Продукция декоративной косметики на жировосковой основе. Общие технические условия"
50
пункты 4.1.4 – 4.1.8 и 5.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31677-2012 "Продукция парфюмерно-косметическая в аэрозольной упаковке. Общие технические условия"
51
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31679-2012 "Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия"
52
пункты 3.1.3 –3.1.6 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31692-2012 "Продукция косметическая для бритья. Общие технические условия"
53
пункты 3.1.3 – 3.1.8 и 4.3 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31693-2012 "Продукция косметическая для ухода за ногтями. Общие технические условия"
54
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31695-2012 "Гели косметические. Общие технические условия"
55
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31696-2012 "Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия"
56
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31697-2012 "Продукция декоративной косметики на эмульсионной основе. Общие технические условия"
57
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31698-2013 "Продукция косметическая порошкообразная и компактная. Общие технические условия"
58

4.3, 4.6 – 4.9-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 32837-2014 "Шашты бояуға және ағартуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
59
4.1.3 және 4.1.4-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 32850-2014 "Шашты химиялық бұйралауға және тегістеуге арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
60
5.2 – 5.6-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 32851-2014 "Ванна қабылдауға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
61
5.1.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 32852-2014 "Косметикалық майлар. Жалпы техникалық шарттар"
62
4.1.2 – 4.1.6-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 32854-2014 "Тырнақты модельдеуге және жылтыратуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
63
4.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 33487-2015 "Паста тәріздес косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
64
4.1.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 33489-2015 "Жеткізгіштегі косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
65
4.1.3-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МемСТ 34436-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Тісті ағартуға арналған заттар. Жалпы техникалық шарттар"
66
4.2.3-тармақ МемСТ EN 71-13-2018 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 13-бөлім. Иіс сезуді дамытуға арналған үстел ойындары, парфюмерлік-косметикалық өнім жасауға арналған жинақтар және дәм сезу ойындары"
67
5.1.3-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) және фторидтердің массалық үлесі бөлігінде) МемСТ 34435-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Ауыз қуысының гигиенасына арналған сұйық заттар. Жалпы техникалық шарттар"
68
3.1.3-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
МемСТ 5972-2017 "Тіс ұнтақтары. Жалпы техникалық шарттар"
69
5-баптың 4-тармағы
МемСТ ISO 17516-2017 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық нормалар"
70
МемСТ ISO/TR 19838-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиология бойынша ISO стандарттарын қолдану жөніндегі басшылық нұсқаулар"
71
5-баптың 5-тармағы
МемСТ ISO/TR 17276-2016 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Скрининг әдістеріне және косметикадағы ауыр металдардың санын айқындауға арналған талдамалық тәсіл"
72
5-баптың 4 – 6-тармақтары
3.1.4, 4.1 және 4.2-тармақтар МемСТ 5972-2017 "Тіс ұнтақтары. Жалпы техникалық шарттар"
73
3.1.5 және 4.1 – 4.3-тармақтар МемСТ 7983-2016 "Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар"
74
6.1 және 6.2-тармақтар МемСТ 28546-2014 "Қатты иіс сабын. Жалпы техникалық шарттар"
75
3.1.4, 4.1 және 4.2-тармақтар МемСТ 31460-2012 "Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар"
76

пункты 4.3, 4.6 – 4.9 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 32837-2014 "Продукция косметическая для окрашивания и осветления волос. Общие технические условия"
59
пункты 4.1.3 и 4.1.4 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 32850-2014 "Продукция косметическая для химической завивки и распрямления волос. Общие технические условия"
60
пункты 5.2 – 5.6 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 32851-2014 "Продукция косметическая для принятия ванн. Общие технические условия"
61
пункт 5.1.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 32852-2014 "Масла косметические. Общие технические условия"
62
пункты 4.1.2 – 4.1.6 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 32854-2014 "Продукция косметическая для моделирования и полирования ногтей. Общие технические условия"
63
пункт 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 33487-2015 "Продукция косметическая пастообразная. Общие технические условия"
64
пункт 4.1.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 33489-2015 "Продукция косметическая на носителях. Общие технические условия"
65
пункт 4.1.3 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 34436-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства для отбеливания зубов. Общие технические условия"
66
пункт 4.2.3 ГОСТ EN 71-13-2018 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 13. Настольные игры для развития обоняния, наборы для изготовления парфюмерно-косметической продукции и вкусовые игры"
67
пункт 5.1.3 (в части водородного показателя (рН) и массовой доли фторидов) ГОСТ 34435-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства гигиены полости рта жидкие. Общие технические условия"
68
пункт 3.1.3 (в части водородного показателя рН)
ГОСТ 5972-2017 "Порошки зубные. Общие технические условия"
69
пункт 4
статьи 5
ГОСТ ISO 17516-2017 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Микробиологические нормы"
70
ГОСТ ISO/TR 19838-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Руководящие указания по применению стандартов ISO по микробиологии"
71
пункт 5
статьи 5
ГОСТ ISO/TR 17276-2016 "Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитический подход для методов скрининга и количественного определения тяжелых металлов в косметике"
72
пункты 4 – 6
статьи 5
пункты 3.1.4, 4.1 и 4.2 ГОСТ 5972-2017 "Порошки зубные. Общие технические условия"
73
пункты 3.1.5 и 4.1 – 4.3 ГОСТ 7983-2016 "Пасты зубные. Общие технические условия"
74
пункты 6.1 и 6.2 ГОСТ 28546-2014 "Мыло туалетное твердое. Общие технические условия"
75
пункты 3.1.4, 4.1 и 4.2 ГОСТ 31460-2012 "Кремы косметические. Общие технические условия"
76

3.1.2 және 4.4-тармақтар МемСТ 5972-2017 "Тіс ұнтақтары. Жалпы техникалық шарттар"
98
МемСТ ISO 9001-2011 "Сапа менеджментінің жүйелері. Талаптар"
99
МемСТ ISO 22716-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Тиісті өндірістік практика (GMP). Тиісті өндірістік практика жөніндегі басшылық нұсқаулар"
100
АСТ ИСО 9001-2016 "Сапа менеджментінің жүйесі. Талаптар"
101
СТБ ISO 9001-2015 "Сапа менеджментінің жүйелері. Талаптар"
102
СТ РК ISO 9001-2016 "Сапа менеджментінің жүйелері. Талаптар"
103
МемСТ ISO/TR 14735-2015 "Косметикалық өнім. Талдамалық әдістер. N-нитрозаминдерді барынша азайту және анықтау жөніндегі техникалық басшылық"
104
МемСТ ISO/TR 26369-2015 "Косметикалық өнім. Күннен қорғауды сынау әдістері. Күннен қорғау өнімдерінің тиімділігін бағалау әдістерін шолу және талдау"
105
3.1.2 және 4.4-тармақтар МемСТ 7983-2016 "Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар"
106
5-бөлім, 6.5-тармақ МемСТ 28546-2014 "Қатты иіс сабын. Жалпы техникалық шарттар"
107
3.1.2-тармақ МемСТ 31460-2012 "Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар"
108
3.1.2-тармақ МемСТ 31649-2012 "Тоңмай-балауыз негізіндегі сәндік косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар"
109
4.1.2-тармақ МемСТ 31677-2012 "Аэрозольдік қаптамадағы парфюмерлік-косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
110
3.1.3-тармақ МемСТ 31678-2012 "Сұйық парфюмерлік өнім. Жалпы техникалық шарттар"
111
3.1.2-тармақ МемСТ 31679-2012 "Сұйық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
112
3.1.2-тармақ МемСТ 31692-2012 "Қырынуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
113
3.1.2-тармақ МемСТ 31693-2012 "Тырнақ күтіміне арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
114
3.1.2-тармақ МемСТ 31695-2012 "Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар"
115
3.1.2-тармақ МемСТ 31696-2012 "Жуынатын гигиеналық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
116
3.1.2-тармақ МемСТ 31697-2012 "Эмульсия негізіндегі сәндік косметикалық өнімі. Жалпы техникалық шарттар"
117
3.1.2-тармақ МемСТ 31698-2013 "Ұнтақ тәріздес және жинақы косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
118
4.1 және 5.5-тармақтар МемСТ 32837-2014 "Шашты бояуға және ағартуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
119
4.1.2 және 5.3-тармақтар МемСТ 32850-2014 "Шашты химиялық бұйралауға және тегістеуге арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
120
5.1 және 6.2-тармақтар МемСТ 32851-2014 "Ванна қабылдауға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
121
5.1.1 және 6.3-тармақтар МемСТ 32852-2014 "Косметикалық майлар. Жалпы техникалық шарттар"

пункты 3.1.2 и 4.4 ГОСТ 5972-2017 "Порошки зубные. Общие технические условия"
98
ГОСТ ISO 9001-2011 "Системы менеджмента качества. Требования"
99
ГОСТ ISO 22716-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Надлежащая производственная практика (GMP). Руководящие указания по надлежащей производственной практике"
100
АСТ ИСО 9001-2016 "Система менеджмента качества. Требования"
101
СТБ ISO 9001-2015 "Системы менеджмента качества. Требования"
102
СТ РК ISO 9001-2016 "Системы менеджмента качества. Требования"
103
ГОСТ ISO/TR 14735-2015 "Продукция косметическая. Аналитические методы. Техническое руководство по минимизации и обнаружению N-нитрозаминов"
104
ГОСТ ISO/TR 26369-2015 "Продукция косметическая. Методы испытаний защиты от солнца. Обзор и анализ методов оценки эффективности солнцезащитной продукции"
105
пункты 3.1.2 и 4.4 ГОСТ 7983-2016 "Пасты зубные. Общие технические условия"
106
раздел 5, пункт 6.5 ГОСТ 28546-2014 "Мыло туалетное твердое. Общие технические условия"
107
пункт 3.1.2 ГОСТ 31460-2012 "Кремы косметические. Общие технические условия"
108
пункт 3.1.2 ГОСТ 31649-2012 "Продукция декоративной косметики на жировосковой основе. Общие технические условия"
109
пункт 4.1.2 ГОСТ 31677-2012 "Продукция парфюмерно-косметическая в аэрозольной упаковке. Общие технические условия"
110
пункт 3.1.3 ГОСТ 31678-2012 "Продукция парфюмерная жидкая. Общие технические условия"
111
пункт 3.1.2 ГОСТ 31679-2012 "Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия"
112
пункт 3.1.2 ГОСТ 31692-2012 "Продукция косметическая для бритья. Общие технические условия"
113
пункт 3.1.2 ГОСТ 31693-2012 "Продукция косметическая для ухода за ногтями. Общие технические условия"
114
пункт 3.1.2 ГОСТ 31695-2012 "Гели косметические. Общие технические условия"
115
пункт 3.1.2 ГОСТ 31696-2012 "Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия"
116
пункт 3.1.2 ГОСТ 31697-2012 " Продукция декоративной косметики на эмульсионной основе. Общие технические условия"
117
пункт 3.1.2 ГОСТ 31698-2013 "Продукция косметическая порошкообразная и компактная. Общие технические условия"
118
пункты 4.1 и 5.5 ГОСТ 32837-2014 "Продукция косметическая для окрашивания и осветления волос. Общие технические условия"
119
пункты 4.1.2 и 5.3 ГОСТ 32850-2014 "Продукция косметическая для химической завивки и распрямления волос. Общие технические условия"
120
пункты 5.1 и 6.2 ГОСТ 32851-2014 "Продукция косметическая для принятия ванн. Общие технические условия"
121
пункты 5.1.1 и 6.3 ГОСТ 32852-2014 "Масла косметические. Общие технические условия"

122
5.1 және 6.2-тармақтар МемСТ 32853-2014 "Қатты және құрғақ парфюмерлік өнім. Жалпы техникалық шарттар"
123
4.1.1 және 5.2-тармақтар МемСТ 32854-2014 "Тырнақты модельдеуге және жылтыратуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
124
4.1 және 5.2-тармақтар МемСТ 33487-2015 "Паста тәріздес косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
125
4.1.1 және 5.2-тармақтар МемСТ 33489-2015 "Жеткізгіштегі косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
126
5.1.2 және 6.4-тармақтар МемСТ 34435-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Ауыз қуысының гигиенасына арналған сұйық заттар. Жалпы техникалық шарттар"
127
4.1.2 және 5.3-тармақтар МемСТ 34436-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Тісті ағартуға арналған заттар. Жалпы техникалық шарттар"
128
4.2.3-тармақ МемСТ EN 71-13-2018 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 13-бөлім. Иіс сезуді дамытуға арналған үстел ойындары, парфюмерлік-косметикалық өнім жасауға арналған жинақтар және дәм сезу ойындары"
129
МемСТ ISO/TR 18811-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Тұрақтылықты бағалау жөніндегі ұ сынымдар"
130
МемСТ ISO/TR 19838-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиология бойынша ISO стандарттарын қолдану жөніндегі басшылық нұсқаулар"
131
5-баптың 8-тармағы
3.4.1 және 3.4.4-тармақтар МемСТ 5972-2017 "Тіс ұнтақтары. Жалпы техникалық шарттар"
132
3.4.1 және 3.4.2-тармақтар МемСТ 7983-2016 "Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар"
133
5.3.2-тармақ МемСТ 28546-2014 "Қатты иіс сабын. Жалпы техникалық шарттар"
134
3.4-тармақ МемСТ 31460-2012 "Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар"
135
3.4.2 және 3.4.6-тармақтар МемСТ 31649-2012 "Тоңмай-балауыз негізіндегі сәндік косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар"
136
3.4.1, 3.4.3, 3.4.6 және 3.4.7-тармақтар МемСТ 31678-2012 "Сұйық парфюмерлік өнім. Жалпы техникалық шарттар"
137
3.4.1, 3.4.3, 3.4.6 және 3.4.7-тармақтар МемСТ 31679-2012 "Сұйық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
138
3.4.1 және 3.4.2-тармақтар МемСТ 31692-2012 "Қырынуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
139
3.4.1-тармақ МемСТ 31693-2012 "Тырнақ күтіміне арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
140
3.4.1-тармақ МемСТ 31695-2012 "Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар"
141
3.4-тармақ МемСТ 31696-2012 "Жуынатын гигиеналық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
142
3.4.1, 3.4.4 және 3.4.7-тармақтар МемСТ 31697-2012 "Эмульсия негізіндегі сәндік косметикалық өнімі. Жалпы техникалық шарттар"

122
пункты 5.1 и 6.2 ГОСТ 32853-2014 "Продукция парфюмерная твердая и сухая. Общие технические условия"
123
пункты 4.1.1 и 5.2 ГОСТ 32854-2014 "Продукция косметическая для моделирования и полирования ногтей. Общие технические условия"
124
пункты 4.1 и 5.2 ГОСТ 33487-2015 "Продукция косметическая пастообразная. Общие технические условия"
125
пункты 4.1.1 и 5.2 ГОСТ 33489-2015 "Продукция косметическая на носителях. Общие технические условия"
126
пункты 5.1.2 и 6.4 ГОСТ 34435-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства гигиены полости рта жидкие. Общие технические условия"
127
пункты 4.1.2 и 5.3 ГОСТ 34436-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства для отбеливания зубов. Общие технические условия"
128
пункт 4.2.3 ГОСТ EN 71-13-2018 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 13. Настольные игры для развития обоняния, наборы для изготовления парфюмерно-косметической продукции и вкусовые игры"
129
ГОСТ ISO/TR 18811-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Рекомендации по оценке стабильности"
130
ГОСТ ISO/TR 19838-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Руководящие указания по применению стандартов ISO по микробиологии"
1301
пункт 7
статьи 5,
пункты 4 и 5 статьи 6
ГОСТ ISO 16128-1-2022 "Продукция парфюмерно-косметическая натуральная
и органическая. Руководство по идентификации и критерии. Часть 1. Определения для ингредиентов"
применяется с 01.07.2024
131
пункт 8
статьи 5
пункты 3.4.1 и 3.4.4 ГОСТ 5972-2017 "Порошки зубные. Общие технические условия"
132
пункты 3.4.1 и 3.4.2 ГОСТ 7983-2016 "Пасты зубные. Общие технические условия"
133
пункт 5.3.2 ГОСТ 28546-2014 "Мыло туалетное твердое. Общие технические условия"
134
пункт 3.4 ГОСТ 31460-2012 "Кремы косметические. Общие технические условия"
135
пункты 3.4.2 и 3.4.6 ГОСТ 31649-2012 "Продукция декоративной косметики на жировосковой основе. Общие технические условия"
136
пункты 3.4.1, 3.4.3, 3.4.6 и 3.4.7 ГОСТ 31678-2012 "Продукция парфюмерная жидкая. Общие технические условия"
137
пункты 3.4.1, 3.4.3, 3.4.6 и 3.4.7 ГОСТ 31679-2012 "Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия"
138
пункты 3.4.1 и 3.4.2 ГОСТ 31692-2012 "Продукция косметическая для бритья. Общие технические условия"
139
пункт 3.4.1 ГОСТ 31693-2012 "Продукция косметическая для ухода за ногтями. Общие технические условия"
140
пункт 3.4.1 ГОСТ 31695-2012 "Гели косметические. Общие технические условия"
141
пункт 3.4 ГОСТ 31696-2012 "Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия"
142
пункты 3.4.1, 3.4.4 и 3.4.7 ГОСТ 31697-2012 "Продукция декоративной косметики на эмульсионной основе. Общие технические условия"

143
3.4.4 және 3.4.7-тармақтар МемСТ 31698-2013 "Ұнтақ тәріздес және жинақы косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
144
4.14.1 және 4.14.4-тармақтар МемСТ 32837-2014 "Шашты бояуға және ағартуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
145
4.4.1 және 4.4.4-тармақтар МемСТ 32850-2014 "Шашты химиялық бұйралауға және тегістеуге арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
146
5.11.1, 5.11.2 және 5.11.4-тармақтар МемСТ 32851-2014 "Ванна қабылдауға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
147
5.4.1 – 5.4.3-тармақтар МемСТ 32852-2014 "Косметикалық майлар. Жалпы техникалық шарттар"
148
5.7.1 – 5.7.3-тармақтар МемСТ 32853-2014 "Қатты және құрғақ парфюмерлік өнім. Жалпы техникалық шарттар"
149
4.4.1, 4.4.2 және 4.4.4-тармақтар МемСТ 32854-2014 "Тырнақты модельдеуге және жылтыратуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
150
4.7.1-тармақ МемСТ 33487-2015 "Паста тәріздес косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
151
4.4.1-тармақ МемСТ 33489-2015 "Жеткізгіштегі косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
152
4.4.1, 4.4.2 және 4.4.5-тармақтар МемСТ 34436-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Тісті ағартуға арналған заттар. Жалпы техникалық шарттар"
153
5.1.2-тармақ МемСТ EN 71-13-2018 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 13-бөлім. Иіс сезуді дамытуға арналған үстел ойындары, парфюмерлік-косметикалық өнім жасауға арналған жинақтар және дәм сезу ойындары"
154
МемСТ ISO/TR 14735-2015 "Косметикалық өнім. Талдамалық әдістер. N-нитрозаминдерді барынша азайту және анықтау жөніндегі техникалық басшылық"
155
5.4.1, 5.4.2 және 5.4.6-тармақтар МемСТ 34435-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Ауыз қуысының гигиенасына арналған сұйық заттар. Жалпы техникалық шарттар"
156
5-баптың 9-тармағы
3.3.1 және 3.3.4-тармақтар МемСТ 7983-2016 "Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар"
157
5.4.1-тармақ МемСТ 28546-2014 "Қатты иіс сабын. Жалпы техникалық шарттар"
158
3.3-тармақ МемСТ 31460-2012 "Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар"
159
3.3-тармақ МемСТ 31649-2012 "Тоңмай-балауыз негізіндегі сәндік косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар"
160
4.3.1-тармақ МемСТ 31677-2012 "Аэрозольдік қаптамадағы парфюмерлік-косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
161
3.3.1-тармақ МемСТ 31678-2012 "Сұйық парфюмерлік өнім. Жалпы техникалық шарттар"
162
3.3.1-тармақ МемСТ 31679-2012 "Сұйық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
163
3.3.1-тармақ МемСТ 31692-2012 "Қырынуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
164
3.3-тармақ МемСТ 31693-2012 "Тырнақ күтіміне арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"

143
пункты 3.4.4 и 3.4.7 ГОСТ 31698-2013 "Продукция косметическая порошкообразная и компактная. Общие технические условия"
144
пункты 4.14.1 и 4.14.4 ГОСТ 32837-2014 "Продукция косметическая для окрашивания и осветления волос. Общие технические условия"
145
пункты 4.4.1 и 4.4.4 ГОСТ 32850-2014 "Продукция косметическая для химической завивки и распрямления волос. Общие технические условия"
146
пункты 5.11.1, 5.11.2 и 5.11.4 ГОСТ 32851-2014 "Продукция косметическая для принятия ванн. Общие технические условия"
147
пункты 5.4.1 – 5.4.3 ГОСТ 32852-2014 "Масла косметические. Общие технические условия"
148
пункты 5.7.1 – 5.7.3 ГОСТ 32853-2014 "Продукция парфюмерная твердая и сухая. Общие технические условия"
149
пункты 4.4.1, 4.4.2 и 4.4.4 ГОСТ 32854-2014 "Продукция косметическая для моделирования и полирования ногтей. Общие технические условия"
150
пункт 4.7.1 ГОСТ 33487-2015 "Продукция косметическая пастообразная. Общие технические условия"
151
пункт 4.4.1 ГОСТ 33489-2015 "Продукция косметическая на носителях. Общие технические условия"
152
пункты 4.4.1, 4.4.2 и 4.4.5 ГОСТ 34436-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства для отбеливания зубов. Общие технические условия"
153
пункт 5.1.2 ГОСТ EN 71-13-2018 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 13. Настольные игры для развития обоняния, наборы для изготовления парфюмерно-косметической продукции и вкусовые игры"
154
ГОСТ ISO/TR 14735-2015 "Продукция косметическая. Аналитические методы. Техническое руководство по минимизации и обнаружению N-нитрозаминов"
155
пункты 5.4.1, 5.4.2 и 5.4.6 ГОСТ 34435-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства гигиены полости рта жидкие. Общие технические условия"
156
пункт 9
статьи 5
пункты 3.3.1 и 3.3.4 ГОСТ 7983-2016 "Пасты зубные. Общие технические условия"
157
пункт 5.4.1 ГОСТ 28546-2014 "Мыло туалетное твердое. Общие технические условия"
158
пункт 3.3 ГОСТ 31460-2012 "Кремы косметические. Общие технические условия"
159
пункт 3.3 ГОСТ 31649-2012 "Продукция декоративной косметики на жировосковой основе. Общие технические условия"
160
пункт 4.3.1 ГОСТ 31677-2012 "Продукция парфюмерно-косметическая в аэрозольной упаковке. Общие технические условия"
161
пункт 3.3.1 ГОСТ 31678-2012 "Продукция парфюмерная жидкая. Общие технические условия"
162
пункт 3.3.1 ГОСТ 31679-2012 "Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия"
163
пункт 3.3.1 ГОСТ 31692-2012 "Продукция косметическая для бритья. Общие технические условия"
164
пункт 3.3 ГОСТ 31693-2012 "Продукция косметическая для ухода за ногтями. Общие технические условия"

165
3.3-тармақ МемСТ 31695-2012 "Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар"
166
3.3-тармақ МемСТ 31696-2012 "Жуынатын гигиеналық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
167
3.3-тармақ МемСТ 31697-2012 "Эмульсия негізіндегі сәндік косметикалық өнімі. Жалпы техникалық шарттар"
168
3.3-тармақ МемСТ 31698-2013 "Ұнтақ тәріздес және жинақы косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
169
МемСТ 32117-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Тұтынушыға арналған ақпарат. Жалпы талаптар"
170
4.13.1-тармақ МемСТ 32837-2014 "Шашты бояуға және ағартуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
171
4.3.1-тармақ МемСТ 32850-2014 "Шашты химиялық бұйралауға және тегістеуге арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
172
5.10.1-тармақ МемСТ 32851-2014 "Ванна қабылдауға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
173
5.3.1-тармақ МемСТ 32852-2014 "Косметикалық майлар. Жалпы техникалық шарттар"
174
5.6.1-тармақ МемСТ 32853-2014 "Қатты және құрғақ парфюмерлік өнім. Жалпы техникалық шарттар"
175
4.3.1-тармақ МемСТ 32854-2014 "Тырнақты модельдеуге және жылтыратуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
176
4.6.1-тармақ МемСТ 33487-2015 "Паста тәріздес косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
177
МемСТ 33488-2015 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Мәлімделген тұтынушылық қасиеттер бөлігінде тұтынушыларға арналған ақпараттың негізділігінің жалпы критерийлері"
178
4.3.1-тармақ МемСТ 33489-2015 "Жеткізгіштегі косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
179
4.3.1, 4.3.4 және 4.3.5-тармақтар МемСТ 34436-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Тісті ағартуға арналған заттар. Жалпы техникалық шарттар"
180
4.2.1, 6.1 және 6.2-тармақтар МемСТ EN 71-13-2018 "Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 13-бөлім. Иіс сезуді дамытуға арналған үстел ойындары, парфюмерлік-косметикалық өнім жасауға арналған жинақтар және дәм сезу ойындары"
181
5.3.1 және 5.3.4-тармақтар МемСТ 34435-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Ауыз қуысының гигиенасына арналған сұйық заттар. Жалпы техникалық шарттар"
182
3.3.1-тармақ МемСТ 5972-2017 "Тіс ұнтақтары. Жалпы техникалық шарттар"
183
5-бөлім МемСТ 27429-2017 "Парфюмерлік-косметикалық сұйық өнім. Қаптау, таңбалау, тасымалдау және сақтау"
184
5-бөлім МемСТ 28303-2017 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қаптау, таңбалау, тасымалдау және сақтау"
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 177 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Кеден одағының техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың, зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер әдістемесінің белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
5-баптың 3-тармағы

165
пункт 3.3 ГОСТ 31695-2012 "Гели косметические. Общие технические условия"
166
пункт 3.3 ГОСТ 31696-2012 "Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия"
167
пункт 3.3 ГОСТ 31697-2012 "Продукция декоративной косметики на эмульсионной основе. Общие технические условия"
168
пункт 3.3 ГОСТ 31698-2013 "Продукция косметическая порошкообразная и компактная. Общие технические условия"
169
ГОСТ 32117-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Информация для потребителя. Общие требования"
170
пункт 4.13.1 ГОСТ 32837-2014 "Продукция косметическая для окрашивания и осветления волос. Общие технические условия"
171
пункт 4.3.1 ГОСТ 32850-2014 "Продукция косметическая для химической завивки и распрямления волос. Общие технические условия"
172
пункт 5.10.1 ГОСТ 32851-2014 "Продукция косметическая для принятия ванн. Общие технические условия"
173
пункт 5.3.1 ГОСТ 32852-2014 "Масла косметические. Общие технические условия"
174
пункт 5.6.1 ГОСТ 32853-2014 "Продукция парфюмерная твердая и сухая. Общие технические условия"
175
пункт 4.3.1 ГОСТ 32854-2014 "Продукция косметическая для моделирования и полирования ногтей. Общие технические условия"
176
пункт 4.6.1 ГОСТ 33487-2015 "Продукция косметическая пастообразная. Общие технические условия"
177
ГОСТ 33488-2015 "Продукция парфюмерно-косметическая. Общие критерии обоснованности информации для потребителя в части заявленных потребительских свойств"
178
пункт 4.3.1 ГОСТ 33489-2015 "Продукция косметическая на носителях. Общие технические условия"
179
пункты 4.3.1, 4.3.4 и 4.3.5 ГОСТ 34436-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства для отбеливания зубов. Общие технические условия"
180
пункты 4.2.1, 6.1 и 6.2 ГОСТ EN 71-13-2018 "Игрушки. Требования безопасности. Часть 13. Настольные игры для развития обоняния, наборы для изготовления парфюмерно-косметической продукции и вкусовые игры"
181
пункты 5.3.1 и 5.3.4 ГОСТ 34435-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства гигиены полости рта жидкие. Общие технические условия"
182
пункт 3.3.1 ГОСТ 5972-2017 "Порошки зубные. Общие технические условия"
183
раздел 5 ГОСТ 27429-2017 "Продукция парфюмерно-косметическая жидкая. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение"
184
раздел 5 ГОСТ 28303-2017 "Продукция парфюмерно-косметическая. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 22 декабря 2020 г. № 177
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.07.2023 № 99 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта, методики исследований (испытаний) и измерений
Примечание
1
2
3
4
1
пункт 3 статьи 5

2-бөлім МемСТ 790-89 "Қатты кір сабын және иіс сабын. Қабылдап алу қағидалары және өлшеуді орындау әдістері"
2
6.8-тармақ МемСТ 7983-2016 "Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар"
3
МемСТ 29188.2-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Сутегі көрсеткішін рН айқындау әдісі"
4
8.8-тармақ МемСТ 34435-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Ауыз қуысының гигиенасына арналған сұйық заттар. Жалпы техникалық шарттар"
5
7.6-тармақ МемСТ 34436-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Тісті ағартуға арналған заттар. Жалпы техникалық шарттар"
6
МемСТ ISO 19448-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Ауыз қуысының гигиенасына арналған заттар. Фторид-селективті электродты пайдалану арқылы су ерітінділеріндегі фторидтер концентрациясын айқындау"
7
5-баптың 3 – 6-тармақтары
3 және 4-бөлімдер МемСТ 29188.0-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қабылдап алу қағидалары, сынамаларды іріктеу, органолептикалық сынау әдістері"
8
5-баптың 3, 5 және 6-тармақтары
МемСТ ISO 212-2014 "Эфир майлары. Сынамаларды іріктеу"
9
5-баптың 4-тармағы
МемСТ ISO 18416-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Candida albicans анықтау"
01.01.2022 дейін қолданылады
10
МемСТ ISO 18416-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Candida albicans анықтау"
11
МемСТ ISO 21148-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық бақылауға қойылатын жалпы талаптар"
01.01.2022 дейін қолданылады
12
МемСТ ISO 21148-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық бақылауға қойылатын жалпы талаптар"
13
МемСТ ISO 21149-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Мезофильді аэробты микроорганизмдерді есептеу және анықтау"
01.01.2022 дейін қолданылады
14
МемСТ ISO 21149-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Мезофильді аэробты микроорганизмдерді есептеу және анықтау"
15
МемСТ ISO 21150-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Escherichia coli анықтау"
01.01.2022 дейін қолданылады
16
МемСТ ISO 21150-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Escherichia coli анықтау"
17
МемСТ ISO 22717-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Pseudomonas aeruginosa анықтау"
01.01.2022 дейін қолданылады
18
МемСТ ISO 22717-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Pseudomonas aeruginosa анықтау"
19
МемСТ ISO 22718-2013 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Staphylococcus aureus анықтау"
01.01.2022 дейін қолданылады
20
МемСТ ISO 22718-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Staphylococcus aureus анықтау"
21
МемСТ 33918-2016 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Стерильділікті айқындау әдісі"
22
5-баптың 4 және 7-тармақтары

раздел 2 ГОСТ 790-89 "Мыло хозяйственное твердое и мыло туалетное. Правила приемки и методы выполнения измерений"
2
пункт 6.8 ГОСТ 7983-2016 "Пасты зубные. Общие технические условия"
3
ГОСТ 29188.2-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Метод определения водородного показателя рН"
4
пункт 8.8 ГОСТ 34435-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства гигиены полости рта жидкие. Общие технические условия"
5
пункт 7.6 ГОСТ 34436-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства для отбеливания зубов. Общие технические условия"
6
ГОСТ ISO 19448-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства гигиены полости рта. Определение концентрации фторидов в водных растворах
с использованием фторид-селективного электрода"
7
пункты 3 – 6 статьи 5
разделы 3 и 4 ГОСТ 29188.0-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Правила приемки, отбор проб, методы органолептических испытаний"
8
пункты 3, 5
и 6 статьи 5
ГОСТ ISO 212-2014 "Масла эфирные. Отбор проб"
9
пункт 4 статьи 5
ГОСТ ISO 18416-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Candida albicans"
применяется до 01.01.2022
10
ГОСТ ISO 18416-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Candida albicans"
11
ГОСТ ISO 21148-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Общие требования к микробиологическому контролю"
применяется до 01.01.2022
12
ГОСТ ISO 21148-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Общие требования к микробиологическому контролю"
13
ГОСТ ISO 21149-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет и обнаружение мезофильных аэробных микроорганизмов"
применяется до 01.01.2022
14
ГОСТ ISO 21149-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет и обнаружение мезофильных аэробных бактерий"
15
ГОСТ ISO 21150-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Escherichia coli"
применяется до 01.01.2022
16
ГОСТ ISO 21150-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Escherichia coli"
17
ГОСТ ISO 22717-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Pseudomonas aeruginosa"
применяется до 01.01.2022
18
ГОСТ ISO 22717-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Pseudomonas aeruginosa"
19
ГОСТ ISO 22718-2013 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Staphylococcus aureus"
применяется до 01.01.2022
20
ГОСТ ISO 22718-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Staphylococcus aureus"
21
ГОСТ 33918-2016 "Продукция парфюмерно-косметическая. Метод определения стерильности"
22
пункты 4 и 7 статьи 5

МемСТ ISO 16212-2016 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Ашытқыларды және өңезді зеңдерді есептеу"
01.01.2022 дейін қолданылады
23
МемСТ ISO 16212-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Ашытқыларды және өңезді зеңдерді есептеу"
24
МемСТ ISO 18415-2016 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Спецификалық және бейспецификалық микроорганизмдерді анықтау"
01.01.2022 дейін қолданылады
25
МемСТ ISO 18415-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Спецификалық және бейспецификалық микроорганизмдерді анықтау"
26
МемСТ ISO 29621-2013 "Косметикалық өнім. Микробиология. Тәуекелді бағалау және микробиологиялық қаупі төмен өнімді сәйкестендіру жөніндегі басшылық нұсқаулар"
27
МемСТ ISO 11930-2014 "Косметикалық өнім. Микробиология. Косметикалық өнімнің микробқа қарсы қорғалуын бағалау"
28
5-баптың 5-тармағы
МемСТ 31676-2012 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Сынаптың, қорғасынның, күшәланың, кадмийдің массалық үлестерін анықтаудың колориметриялық әдістері"
29
МемСТ 32936-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Сынапты анықтаудың инверсиялық-вольтамперометриялық әдісі"
30
МемСТ 32937-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қорғасынды анықтаудың инверсиялық-вольтамперометриялық әдісі"
31
МемСТ 32938-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Күшәланы анықтаудың инверсиялық-вольтамперометриялық әдісі"
32
МемСТ 33021-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Гидридтер генерацияланатын атомдық абсорбция әдісімен күшәланыңы массалық үлесін анықтау"
33
МемСТ 33022-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Жалынсыз атомдық абсорбция әдісімен сынаптың массалық үлесін анықтау"
34
МемСТ 33023-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Электротермиялық атомизациямен атомдық абсорбция әдісімен қорғасынның массалық үлесін анықтау"
35
5-баптың 6-тармағы
МемСТ 32893-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қауіпсіздіктің токсикологиялық және клиника-зертханалық көрсеткіштерін бағалау әдістері"
36
MP 1.1.0120-18 "Люминесцентті бактериялық тестінің көмегімен парфюмерлік-косметикалық өнімді токсикологиялық-гигиеналық бағалаудың экспресс-әдісі (люминометр типтес "БИОТОКС-10" өлшеу аспабын қолдану арқылы)"
МемСТ 32893-2014-ке және МемСТ 33506-2015-ке өзгерістер енгізілгенге дейін қолданылады. МемСТ 32893-2014 және МемСТ 33506-2015 әрекеті таралатын парфюмерлік-косметикалық өнімге қатысты ғана қолданылады
37

ГОСТ ISO 16212-2016 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет дрожжей и плесневых грибов"
применяется до 01.01.2022
23
ГОСТ ISO 16212-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет дрожжей и плесневых грибов"
24
ГОСТ ISO 18415-2016 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение специфических и неспецифических микроорганизмов"
применяется до 01.01.2022
25
ГОСТ ISO 18415-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение специфических и неспецифических микроорганизмов"
26
ГОСТ ISO 29621-2013 "Продукция косметическая. Микробиология. Руководящие указания по оценке риска и идентификации продукции с микробиологически низким риском"
применяется до 01.02.2025
261
ГОСТ ISO 29621-2023 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Руководящие указания по оценке риска и идентификации продукции с микробиологически низким риском"
применяется с 01.07.2024
27
ГОСТ ISO 11930-2014 "Продукция косметическая. Микробиология. Оценка антимикробной защиты косметической продукции"
28
пункт 5 статьи 5
ГОСТ 31676-2012 "Продукция парфюмерно-косметическая. Колориметрические методы определения массовых долей ртути, свинца, мышьяка, кадмия"
29
ГОСТ 32936-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения ртути"
30
ГОСТ 32937-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения свинца"
31
ГОСТ 32938-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения мышьяка"
32
ГОСТ 33021-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Определение массовой доли мышьяка методом атомной абсорбции с генерацией гидридов"
33
ГОСТ 33022-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Определение массовой доли ртути методом беспламенной атомной абсорбции"
34
ГОСТ 33023-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Определение массовой доли свинца методом атомной абсорбции
с электротермической атомизацией"
35
пункт 6 статьи 5
ГОСТ 32893-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы оценки токсикологических и клинико-лабораторных показателей безопасности"
36
MP 1.1.0120-18 "Экспресс-метод токсиколого-гигиенической оценки парфюмерно-косметической продукции с помощью люминесцентного бактериального теста
(с применением измерительного прибора-люминометра типа "БИОТОКС-10")"
применяется до внесения изменений в ГОСТ 32893-2014 и ГОСТ 33506-2015. Применяется только в отношении парфюмерно-косметической продукции,
на которую не распространяет-ся действие ГОСТ 32893-2014 и ГОСТ 33506-2015
37

МемСТ 33483-2015 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қауіпсіздіктің клиника-зертханалық көрсеткіштерін анықтау және бағалау әдістері"
38
МемСТ 33506-2015 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Қауіпсіздіктің токсикологиялық көрсеткіштерін анықтау және бағалау әдістері"
39
МемСТ ISO 28888-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Ауыз қуысының гигиенасына арналған сұйық заттардың тістің қатты тіндерінің эрозиясын туындату қабілетін бағалаудың скринингтік әдісі"
40
7.9 және 7.10-тармақтар МемСТ 34436-2018* "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Тісті ағартуға арналған заттар. Жалпы техникалық шарттар"
41
5-баптың 2 және 7-тармақтары
МемСТ ISO 14714-2017* "Хош иісті қосындылардың эфир майлары және тұнбалары. Бензолдың қалдық құрамын анықтау әдісі"
42
МемСТ ISO 1272-2016* "Эфир майлары. Фенолдардың болуын анықтау әдісі"
43
5-баптың 2.1, 2.2 және 2.4-тармақтары
МемСТ ISO 10130-2016* "Косметикалық өнім. Тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография (HPLC), пост-бағаналы фотолиз және туындыларды алу әдісімен N-нитрозодиэтаноламинді (NDELA) анықтау және оның болуын айқындау"
44
МемСТ ISO 15819-2016* "Косметикалық өнім. Тандемдік масс-спектрометриямен (HPLC-MS-MS) тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен N-нитрозодиэтаноламинді (NDELA) анықтау және оның болуын айқындау"
45
5-баптың 2.1 және 7-тармақтары
МемСТ EN 16521-2016* "Парфюмерлік-косметикалық өнім. 12 фталатты сәйкестендіруге және анықтауға арналған газды хроматография/масс-спектрометрия әдісі"
46
МемСТ EN 16956-2020* "Теріні ағартуға арналған парфюмерлік-косметикалық өнім. Талдамалық әдістер. ВЭЖХ/УФ әдісімен гидрохинонді, гидрохинон эфирлерін және кортикостероидтерді анықтау және санын белгілеу"
01.07.2021 бастап қолданылады
47
МемСТ ISO/TR 18818-2020* "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Талдамалық әдістер. ГХ/МС әдісімен диэтаноламинді және санын белгілеу"
01.07.2021 бастап қолданылады
48
5-баптың 2.2 және 7-тармақтары
МемСТ EN 16342-2016* "Косметикалық өнім от перхоти. Пиритион мырышының, оламин пироктонының және климбазолдың болуын анықтау"
49
МемСТ EN 16274-2018* "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Аллергендерді талодау әдісі. Тұтынушылық тауарлардың хош иісті композицияларының құрамындағы әлеуетті аллергендерді анықтау. 1-кезең. Дайындалған сынаманы газохроматографиялық талдау"
50
7.7-тармақ МемСТ 34436-2018* "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Тісті ағартуға арналған заттар. Жалпы техникалық шарттар"
51
5-баптың 2.4. және 7-тармақтары
МемСТ EN 16343-2016* "Косметикалық өнім. Сұйықтықты хроматография және масс-спектрометрия әдістерімен 3-йодо-2-пропинилбутилкарбаматтың (IPBC) методами болуын анықтау"
52
5-баптың 2.5-тармағы

ГОСТ 33483-2015 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы определения и оценки клинико-лабораторных показателей безопасности"
38
ГОСТ 33506-2015 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы определения и оценки токсикологических показателей безопасности"
39
ГОСТ ISO 28888-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Скрининговый метод оценки способности жидких средств гигиены полости рта вызывать эрозию твердых тканей зубов"
40
пункты 7.9 и 7.10 ГОСТ 34436-2018* "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства для отбеливания зубов. Общие технические условия"
41
пункты 2 и 7 статьи 5
ГОСТ ISO 14714-2017* "Масла эфирные и экстракты ароматических соединений. Метод определения остаточного содержания бензола"
42
ГОСТ ISO 1272-2016* "Масла эфирные. Метод определения содержания фенолов"
43
пункты 2.1, 2.2 и 2.4 статьи 5
ГОСТ ISO 10130-2016* "Продукция косметическая. Обнаружение и определение содержания N-нитрозодиэтаноламина (NDELA) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии (HPLC), пост-колоночным фотолизом и получением производных"
44
ГОСТ ISO 15819-2016* "Продукция косметическая. Обнаружение и определение содержания N-нитрозодиэтаноламина (NDELA) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с тандемной масс-спектрометрией (HPLC-MS-MS)"
45
пункты 2.1 и 7 статьи 5
ГОСТ EN 16521-2016* "Продукция парфюмерно-косметическая. Метод газовой
хроматографии/масс-спектрометрии для идентификации и определения 12 фталатов"
46
ГОСТ EN 16956-2020* "Продукция парфюмерно-косметическая для отбеливания кожи. Аналитические методы. Обнаружение и количественное определение гидрохинона, эфиров гидрохинона и кортикостероидов методом ВЭЖХ/УФ"
применяется с 01.07.2021
47
ГОСТ ISO/TR 18818-2020* "Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитические методы. Обнаружение и количественное определение диэтаноламина методом ГХ/МС"
применяется с 01.07.2021
48
пункты 2.2 и 7 статьи 5
ГОСТ EN 16342-2016* "Продукция косметическая от перхоти. Определение содержания цинк пиритиона, пироктон оламина и климбазола"
49
ГОСТ EN 16274-2018* "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы анализа аллергенов. Определение количества потенциальных аллергенов
в составе ароматических композиций потребительских товаров. Этап 1. Газохроматографический анализ подготовленной пробы"
50
пункт 7.7 ГОСТ 34436-2018* "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства для отбеливания зубов. Общие технические условия"
51
пункты 2.4 и 7 статьи 5
ГОСТ EN 16343-2016* "Продукция косметическая. Определение содержания
3-йодо-2-пропинилбутилкарбамата (IPBC) методами жидкостной хроматографии и масс-спектрометрии"
52
пункт 2.5 статьи 5

МемСТ EN 16344-2016* "Күннен қорғайын косметикалық өнім. Тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен УФ-фильтрлердің сапасын анықтау және 10 УФ-фильтрлердің санын анықтау"
53
6-баптың 4 және 5-тармақтары
МемСТ ISO 24442-2016* "Косметикалық өнім. А спектірінің ультракүлгін сәулелерінен қорғау факторының шамасын in vivo анықтау әдісі"
54
МемСТ ISO 24443-2016* "Күннен қорғайын косметикалық өнім. А спектірінің ультракүлгін сәулеленуінен қорғау факторының шамасын in vitro анықтау әдісі"
55
МемСТ ISO 24444-2013* "Косметикалық өнім. Күннен қорғауды сынау әдістері. Тірі ағзаларда (in vivo) күннен қорғау факторын анықтау"
56
7.15-тармақ МемСТ 34436-2018* "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Тісті ағартуға арналған заттар. Жалпы техникалық шарттар"
______________

ГОСТ EN 16344-2016* "Продукция косметическая солнцезащитная. Качественное определение УФ-фильтров и количественное определение 10 УФ-фильтров методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
521
ГОСТ EN 17156-2022* "Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитические методы. Метод LC/UV для идентификации и количественного определения 22 органических УФ-фильтров"
применяется с 01.01.2024
53
пункты 4 и 5 статьи 6
ГОСТ ISO 24442-2016* "Продукция косметическая. Метод определения in vivo величины защитного фактора от ультрафиолетовых лучей спектра А"
54
ГОСТ ISO 24443-2016* "Продукция косметическая солнцезащитная. Метод определения in vitro величины защитного фактора от ультрафиолетового излучения спектра А"
55
ГОСТ ISO 24444-2013* "Продукция косметическая. Методы испытаний защиты от солнца. Определение солнцезащитного фактора (SPF) на живых организмах (in vivo)"
56
пункт 7.15 ГОСТ 34436-2018* "Продукция парфюмерно-косметическая. Средства для отбеливания зубов. Общие технические условия"
______________

* Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 009/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуын мемлекеттік бақылау (қадағалау) кезінде қолданылады (қажет болса).

* Применяется при государственном контроле (надзоре) за соблюдением требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) (при необходимости).