Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің қол электр құралдарын өндіруге арналған жиынтықтауыштардың жекелеген түрлеріне қатысты кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 42 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 45-бабына, 2015 жылғы 16 қазандағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелу мен олардың айналымының кейбір мәселелері туралы хаттаманың 3-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 21 және 132-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 59 шешімімен бекітілген Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылданған міндеттемелерге сәйкес Қазақстан Республикасы Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі баждарының ставкаларымен салыстырғанда неғұрлым төмен кедендік әкелу баждарының ставкаларын қолданатын тауарлардың тізбесінде және осындай баж ставкаларының мөлшерлерінде ЕАЭО СЭҚ ТН 8536 50 800 0 коды бар позиция мынадай мазмұндағы позициямен ауыстырылсын:
"8536 50 800 9
– – – – өзгелері
0".
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 13 қаңтардағы № 8 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу кезінде оларға қатысты тарифтік преференциялар ұсынылатын дамушы елдерден немесе неғұрлым төмен дамыған елдерден шығарылатын тауарлардың тізбесінің II бөлімінде:
ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 50 800 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 50 800 1, 8536 50 800 9" кодтарымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 50 800 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 50 800 1, 8536 50 800 9" кодтарымен ауыстырылсын;
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Ә. Смайылов
Э. Асрандиев
А. Оверчук

О внесении изменений в некоторые решения Совета Евразийской экономической комиссии в отношении отдельных видов комплектующих для производства ручных электроинструментов
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 29 апреля 2020 года № 42
В соответствии со статьей 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, статьей 3 Протокола о некоторых вопросах ввоза и обращения товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза от 16 октября 2015 года и пунктами 21 и 132 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. В перечне товаров, в отношении которых Республикой Казахстан в соответствии с обязательствами, принятыми в качестве условия присоединения к Всемирной торговой организации, применяются ставки ввозных таможенных пошлин, более низкие по сравнению со ставками пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, и размеров таких ставок пошлин, утвержденном Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2015 г. № 59, позицию с кодом 8536 50 800 0 ТН ВЭД ЕАЭС заменить позицией следующего содержания:
"8536 50 800 9
– – – – прочие
0".
2. В разделе II перечня товаров, происходящих из развивающихся стран или из наименее развитых стран, в отношении которых при ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза предоставляются тарифные преференции, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 13 января 2017 г. № 8:
код "8536 50 800 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "8536 50 800 1, 8536 50 800 9" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "8545 20 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "8545 20 000 1, 8545 20 000 9" ТН ВЭД ЕАЭС.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов Э. Асрандиев А. Оверчук