Кеден одағы комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 50 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 45-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 20 және 22-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден одағын бірыңғай кедендік-тарифтік реттеу туралы" 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Ә. Смайылов
Э. Асрандиев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2020 жылғы 27 мамырдағы
№ 50 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 3-тармақтағы "Кеден одағының тарифтік преференциялары жүйесін пайдаланушы дамушы елдердің тізбесі (2-қосымша), Кеден одағының тарифтік преференциялары жүйесін пайдаланушы неғұрлым төмен дамыған елдердің тізбесі (3-қосымша)" деген сөздер "№ 2 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың тарифтік преференциялары жүйесін пайдаланушы дамушы елдердің тізбесі, № 3 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың тарифтік преференциялары жүйесін пайдаланушы неғұрлым төмен дамыған елдердің тізбесі" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Аталған Шешімде көрсетілген Кеден одағының тарифтік преференциялары жүйесін пайдаланушы дамушы елдердің тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2009 жылғы 27 қарашадағы
№ 130 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2020 жылғы 27 мамырдағы
№ 50 шешімінің редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одақтың тарифтік преференциялары жүйесін пайдаланушы дамушы елдердің ТІЗБЕСІ
1.Албания Республикасы
2. Алжир Халық Демократиялық Республикасы
3. Ангилья
4. Антигуа және Барбуда
5. Аргентина Республикасы
6. Аруба
7. Багам достастығы
8. Барбадос
9. Бахрейн Корольдігі
10. Белиз
11. Бермуд аралдары
12. Боливия Көпұлтты Мемлекеті
13. Босния және Герцеговина
14. Ботсвана Республикасы
15. Бразилия Федеративтік Республикасы
16. Британдық Виргин аралдары
17. Бруней-Даруссалам

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 г. № 130
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 27 мая 2020 года № 50
В соответствии со статьей 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктами 20 и 22 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 г. № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Евразийского экономического союза" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов Э. Асрандиев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 27 мая 2020 г. № 50
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 г. № 130
1. В пункте 3 слова "Перечень развивающихся стран – пользователей системы тарифных преференций таможенного союза (приложение 2), Перечень наименее развитых стран – пользователей системы тарифных преференций таможенного союза (приложение 3)" заменить словами "перечень развивающихся стран – пользователей единой системы тарифных преференций Евразийского экономического союза согласно приложению № 2, перечень наименее развитых стран – пользователей единой системы тарифных преференций Евразийского экономического союза согласно приложению № 3".
2. Перечень развивающихся стран – пользователей системы тарифных преференций таможенного союза, предусмотренный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Комиссии
Таможенного союза
от 27 ноября 2009 г. № 130
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 27 мая 2020 г. № 50)
ПЕРЕЧЕНЬ
развивающихся стран – пользователей единой системы тарифных преференций Евразийского экономического союза
1. Республика Албания
2. Алжирская Народная Демократическая Республика
3. Ангилья
4. Антигуа и Барбуда
5. Аргентинская Республика
6. Аруба
7. Содружество Багамы
8. Барбадос
9. Королевство Бахрейн
10. Белиз
11. Бермуды
12. Многонациональное Государство Боливия
13. Босния и Герцеговина
14. Республика Ботсвана
15. Федеративная Республика Бразилия
16. Британские Виргинские острова
17. Бруней-Даруссалам

18. Венесуэла Боливар Республикасы
19. Вьетнам Социалистік Республикасы
20. Габон Республикасы
21. Гайана Кооперативтік Республикасы
22. Гана Республикасы
23. Гватемала Республикасы
24. Гондурас Республикасы
25. Қытайдың арнайы әкімшілік аймағы Гонконг
26. Гренада
27. Доминика достастығы
28. Доминикан Республикасы
29. Мысыр Араб Республикасы
30. Зимбабве Республикасы
31. Үндістан Республикасы
32. Индонезия Республикасы
33. Иордания Хашимит Корольдігі
34. Ирак Республикасы
35. Иран Ислам Республикасы
36. Кабо-Верде Республикасы
37. Кайман аралдары
38. Камерун Республикасы
39. Катар Республикасы
40. Кения Республикасы
41. Қытай Халық Республикасы
42. Колумбия Республикасы
43. Конго Республикасы
44. Корей Халық Демократиялық Республикасы
45. Корея Республикасы
46. Коста-Рика Республикасы
47. Кот д’ Ивуар Республикасы
48. Куба Республикасы
49. Кувейт Мемлекеті
50. Кук аралдары
51. Ливан Республикасы
52. Ливия Мемлекеті
53. Маврикий Республикасы
54. Солтүстік Македония Республикасы
55. Малайзия
56. Мальдив Республикасы
57. Марокко Корольдігі
58. Маршалл аралдары Республикасы
59. Мексика Құрама Штаттары
60. Микронезия Федеративтік Штаттары
61. Моңғолия
62. Монтсеррат
63. Намибия Республикасы
64. Науру Республикасы
65. Нигерия Федеративтік Республикасы
66. Никарагуа Республикасы
67. Ниуэ
68. Біріккен Араб Әмірліктері
69. Оман Сұлтандығы
70, Пәкістан Ислам Республикасы
71. Панама Республикасы
72. Папуа Жаңа Гвинея Тәуелсіз Мемлекеті
73. Парагвай Республикасы
74. Перу Республикасы
75. Самоа Тәуелсіз Мемлекеті
76.Сауд Арабиясы Корольдігі
77. Әулие Елена, Вознесения аралы, Тристан-да-Кунья
78. Сейшель аралдары Республикасы
79. Сент-Винсент және Гренадина
80. Сент-Китс және Невис
81. Сент-Люсия
82. Сербия Республикасы
83. Сингапур Республикасы
84. Суринам Республикасы
85. Тайланд Корольдігі
86.Теркс және Кайкос аралдары
87. Токелау
88. Тонга Корольдігі
89. Тринидад және Тобаго Республикасы
90. Тунис Республикасы
91. Түркия Республикасы
92. Уругвай Шығыс Республикасы
93. Фиджи Республикасы
94. Филиппин Республикасы
95. Хорватия Республикасы
96. Черногория
97. Чили Республикасы
98. Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасы
99. Эквадор Республикасы
100. Эль-Салвадор Республикасы
101.Эсватини Корольдігі
102. Оңтүстік Африка Республикасы
103. Ямайка".
3. Аталған Шешімде көрсетілген Еуразиялық экономикалық одақтың тарифтік преференциялары жүйесін пайдаланушы неғұрлым төмен дамыған елдердің тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
Кеден одағы Комиссиясының
2009 жылғы 27 қарашадағы
№ 130 шешіміне
№ 3 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2020 жылғы 27 мамырдағы
№ 50 шешімінің редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одақтың тарифтік преференциялары жүйесін пайдаланушы неғұрлым төмен дамыған елдердің ТІЗБЕСІ

18. Боливарианская Республика Венесуэла
19. Социалистическая Республика Вьетнам
20. Габонская Республика
21. Кооперативная Республика Гайана
22. Республика Гана
23. Республика Гватемала
24. Республика Гондурас
25. Специальный административный регион Китая Гонконг
26. Гренада
27. Содружество Доминики
28. Доминиканская Республика
29. Арабская Республика Египет
30. Республика Зимбабве
31. Республика Индия
32. Республика Индонезия
33. Иорданское Хашимитское Королевство
34. Республика Ирак
35. Исламская Республика Иран
36. Республика Кабо-Верде
37. Острова Кайман
38. Республика Камерун
39. Государство Катар
40. Республика Кения
41. Китайская Народная Республика
42. Республика Колумбия
43. Республика Конго
44. Корейская Народно-Демократическая Республика
45. Республика Корея
46. Республика Коста-Рика
47. Республика Кот д'Ивуар
48. Республика Куба
49. Государство Кувейт
50. Острова Кука
51. Ливанская Республика
52. Государство Ливия
53. Республика Маврикий
54. Республика Северная Македония
55. Малайзия
56. Мальдивская Республика
57. Королевство Марокко
58. Республика Маршалловы острова
59. Мексиканские Соединенные Штаты
60. Федеративные Штаты Микронезии
61. Монголия
62. Монтсеррат
63. Республика Намибия
64. Республика Науру
65. Федеративная Республика Нигерия
66. Республика Никарагуа
67. Ниуэ
68. Объединенные Арабские Эмираты
69. Султанат Оман
70. Исламская Республика Пакистан
71. Республика Панама
72. Независимое Государство Папуа Новая Гвинея
73. Республика Парагвай
74. Республика Перу
75. Независимое Государство Самоа
76. Королевство Саудовская Аравия
77. Святая Елена, остров Вознесения, Тристан-да-Кунья
78. Республика Сейшелы
79. Сент-Винсент и Гренадины
80. Сент-Китс и Невис
81. Сент-Люсия
82. Республика Сербия
83. Республика Сингапур
84. Республика Суринам
85. Королевство Таиланд
86. Острова Теркс и Кайкос
87. Токелау
88. Королевство Тонга
89. Республика Тринидад и Тобаго
90. Тунисская Республика
91. Турецкая Республика
92. Восточная Республика Уругвай
93. Республика Фиджи
94. Республика Филиппины
95. Республика Хорватия
96. Черногория
97. Республика Чили
98. Демократическая Социалистическая Республика Шри-Ланка
99. Республика Эквадор
100. Республика Эль-Сальвадор
101. Королевство Эсватини
102. Южно-Африканская Республика
103. Ямайка".
3. Перечень наименее развитых стран – пользователей системы тарифных преференций таможенного союза, предусмотренный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Решению Комиссии
Таможенного союза
от 27 ноября 2009 г. № 130
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 27 мая 2020 г. № 50)
ПЕРЕЧЕНЬ
наименее развитых стран – пользователей единой системы тарифных преференций Евразийского экономического союза

1. Ангола Республикасы
2. Ауғанстан Ислам Республикасы
3. Бангладеш Республикасы
4. Бенин Республикасы
5. Буркина-Фасо
6. Бурунди Республикасы
7. Бутан Корольдігі
8. Вануату Республикасы
9. Гаити Республикасы
10. Гамбия Республикасы
11. Гвинея Республикасы
12. Гвинея-Бисау Республикасы
13. Джибути Республикасы
14. Замбия Республикасы
15. Йемен Республикасы
16. Камбоджа Корольдігі
17. Кирибати Республикасы
18. Комор Одағы
19. Конго Демократиялық Республикасы
20. Лаос Халық Демократиялық Республикасы
21. Лесото Корольдігі
22. Либерия Республикасы
23. Мавритания Ислам Республикасы
24. Мадагаскар Республикасы
25. Малави Республикасы
26. Мали Республикасы
27. Мозамбик Республикасы
28. Мьянма Одағы Республикасы
29. Непал Федеративтік Демократиялық Республикасы
30. Нигер Республикасы
31. Палестина (Біріккен Ұлттар Ұйымы Бас Ассамблеясының 1988 жылғы 20 желтоқсандағы № 43/178 қарарына сәйкес)
32. Руанда Республикасы
33. Сан-Томе және Принсипи Демократиялық Республикасы
34. Сенегал Республикасы
35. Сирия Араб Республикасы
36. Соломон аралдары
37. Сомали Федеративтік Республикасы
38. Судан Республикасы
39. Сьерра-Леон Республикасы
40. Танзания Біріккен Республикасы
41. Тимор-Лесте Демократиялық Республикасы
42. Тоголез Республикасы
43. Тувалу
44. Уганда Республикасы
45. Орталық Африка Республикасы
46. Чад Республикасы
47. Экваторлық Гвинея Республикасы
48. Эритрея Мемлекеті
49. Эфиопия Федеративтік Демократиялық Республикасы
50. Оңтүстік Судан Республикасы".

1. Республика Ангола
2. Исламская Республика Афганистан
3. Народная Республика Бангладеш
4. Республика Бенин
5. Буркина-Фасо
6. Республика Бурунди
7. Королевство Бутан
8. Республика Вануату
9. Республика Гаити
10. Республика Гамбия
11. Гвинейская Республика
12. Республика Гвинея-Бисау
13. Республика Джибути
14. Республика Замбия
15. Йеменская Республика
16. Королевство Камбоджа
17. Республика Кирибати
18. Союз Коморы
19. Демократическая Республика Конго
20. Лаосская Народно-Демократическая Республика
21. Королевство Лесото
22. Республика Либерия
23. Исламская Республика Мавритания
24. Республика Мадагаскар
25. Республика Малави
26. Республика Мали
27. Республика Мозамбик
28. Республика Союза Мьянма
29. Федеративная Демократическая Республика Непал
30. Республика Нигер
31. Палестина (в соответствии с Резолюцией Генеральной Ассамблеи Организации Объединенных Наций от 20 декабря 1988 года № 43/178)
32. Руандийская Республика
33. Демократическая Республика Сан-Томе и Принсипи
34. Республика Сенегал
35. Сирийская Арабская Республика
36. Соломоновы острова
37. Федеративная Республика Сомали
38. Республика Судан
39. Республика Сьерра-Леоне
40. Объединенная Республика Танзания
41. Демократическая Республика Тимор-Лесте
42. Тоголезская Республика
43. Тувалу
44. Республика Уганда
45. Центрально-Африканская Республика
46. Республика Чад
47. Республика Экваториальная Гвинея
48. Государство Эритрея
49. Федеративная Демократическая Республика Эфиопия
50. Республика Южный Судан".