Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің 2019-nCoV короновирус инфекциясы таралуының алдын алуға және оны болғызбауға бағытталған шараларын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлар тізбесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 53 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 43 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 16-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 21 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің 2019-nCoV короновирус инфекциясы таралуының алдын алуға және оны болғызбауға бағытталған шараларын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлар тізбесіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) ЕАЭО СЭҚ ТН "2526 20 000 0-ден" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Дәрілік және дезинфекциялық құралдар өндіру үшін қолданылатын тауарлар"
2809 20 000 0-ден
Ортофосфор қышқылы
2847 00 000 0-ден
Сутегінің асқын тотығы 100 %
2902 19 000 0-ден
D-лимонен
2905 39 200 0
Бутан-1,3-диол
2905 39 250 0
Бутан-1,4-диол
2909 43 000 0 9-дан
Бутилдигликоль
2912 19 000 0 0-ден
Протектол ГА 50 (глутар альдегиді),
Протектол ГЛ 40 (глиоксаль)
2917 34 000 0-ден
Диэтилфталат
2918 19 980 0-ден
Гликоль қышқылы
3302 90 900 0-ден
Лимон хош иістендіргіші 336 (цитраль, D-лимонен, линалол және дипропиленгликольдегі гераниоль қоспасы)
3402 19 000 0-ден
Rokamina K30 (кокамидопропилбетаин)
3906 90 900 7-ден
Карбомер (жоғары молекулалы полиакрилат)
3911 90 990 0-ден
Космоцил (полигексаметиленбигуанид гидрохлориді)
3912 31 000 0-ден
Примезола (кроскармеллоз натрий тұзы)
3912 39 850 0-ден
Bermocoll E481FQ (этилгидроксиэтилцеллюлоза)";
б) ЕАЭО СЭҚ ТН "3917-ден" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"3920 43 100 9-дан Винихлорид полимерінен жасалған пленка*";
в) ЕАЭО СЭҚ ТН "3926 90 970 9-дан" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"4016 99 970 8 Резеңке муфта*";
г) ЕАЭО СЭҚ ТН "6307 90-нан" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:

О внесении изменений в перечень товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации государствами – членами Евразийского экономического союза мер, направленных на предупреждение и предотвращение распространения коронавирусной инфекции 2019-nCoV
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 27 мая 2020 года № 53
В соответствии со статьями 43 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктом 16 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 7 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в перечень товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации государствами – членами Евразийского экономического союза мер, направленных на предупреждение и предотвращение распространения коронавирусной инфекции 2019-nCoV, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 16 марта 2020 г. № 21, следующие изменения:
а) после позиции с кодом "из 2526 20 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС дополнить позициями следующего содержания:
"Товары, используемые для производства лекарственных и дезинфицирующих средств*
из 2809 20 000 0
Кислота ортофосфорная
из 2847 00 000 0
Перекись водорода 100%
из 2902 19 000 0
D-лимонен
2905 39 200 0
Бутан-1,3-диол
2905 39 250 0
Бутан-1,4-диол
из 2909 43 000 9
Бутилдигликоль
из 2912 19 000 0
Протектол ГА 50 (глутаровый альдегид), протектол ГЛ 40 (глиоксаль)
из 2917 34 000 0
Диэтилфталат
из 2918 19 980 0
Кислота гликолевая
из 3302 90 900 0
Отдушка Лимон 336 (смесь цитраля, D-лимонена, линалола и гераниола в дипропиленгликоле)
из 3402 19 000 0
Rokamina K30 (кокамидопропилбетаин)
из 3906 90 900 7
Карбомер (высокомолекулярный полиакрилат)
из 3911 90 990 0
Космоцил (полигексаметиленбигуанида гидрохлорид)
из 3912 31 000 0
Примелоза (кроскармеллозы натриевая соль)
из 3912 39 850 0
Bermocoll E481FQ (этилгидроксиэтилцеллюлоза)";
б) после позиции с кодом "из 3917" ТН ВЭД ЕАЭС дополнить позицией следующего содержания:
"из 3920 43 100 9
Пленка из полимеров винилхлорида*";
в) после позиции с кодом "из 3926 90 970 9" ТН ВЭД ЕАЭС дополнить позицией следующего содержания:
"из 4016 99 970 8
Муфта резиновая*";
г) после позиции с кодом "из 6307 90" ТН ВЭД ЕАЭС дополнить позициями следующего содержания:

"6505 00 900 0-ден Тоқылмаған материалдардан жасалған бір реттік телпек,
бір реттік капюшон*
6506 10 100 0-ден Полипропиленнен жасалған бір реттік телпек,
бір реттік капюшон*";
д) "*" белгісі бар мынадай мазмұндағы сілтемемен толықтырылсын:
"* Тарифтік жеңілдікті қолдану Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 53 шешімі күшіне енген күннен бастап жүзеге асырылады.".
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Ә. Смайылов
Э. Асрандиев
А. Оверчук

"из 6505 00 900 0
Шапочка одноразовая, капюшон одноразовый, из нетканых материалов*
из 6506 10 100 0
Шапочка одноразовая, капюшон одноразовый, из полипропилена*";
д) дополнить сноской со знаком "*" следующего содержания:
"* Применение тарифной льготы осуществляется с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 27 мая 2020 г. № 53.".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов Э. Асрандиев А. Оверчук