Уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсіміне сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында уақытша болуға және пайдалануға кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлемей жол берілетін тауарлар санаттарының тізбесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 23 қарашадағы № 119 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 219-бабының 3-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 109 шешімімен бекітілген Уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсіміне сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында уақытша болуға және пайдалануға кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлемей жол берілетін тауарлар санаттарының тізбесіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 6-тармақта:
бесінші абзац "күнтізбелік 180 күннен" деген сөздерден кейін (2020 – 2021 жылдары – әрбір күнтізбелік жылда күнтізбелік 360 күннен)" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы абзац "күнтізбелік 30 күн" деген сөздерден кейін "(2020 және 2021 жылдары уақытша әкелудің (жіберудің) кедендік рәсімімен орналастырылған ұшақтарға қатысты – осындай кедендік рәсіммен орналастырылған күннен бастап күнтізбелік 270 күн, бірақ 2022 жылғы 30 қаңтарды қоса алғандағыдан аспайтын мерзім)" деген сөздермен толықтырылсын;
б) 8-тармақта:
алтыншы абзац абзац "күнтізбелік 180 күннен" деген сөздерден кейін (2020 – 2021 жылдары – әрбір күнтізбелік жылда күнтізбелік 360 күннен)" деген сөздермен толықтырылсын;
жетінші абзац "күнтізбелік 30 күн" деген сөздерден кейін "(2020 және 2021 жылдары уақытша әкелудің (жіберудің) кедендік рәсімімен орналастырылған ұшақтарға қатысты – осындай кедендік рәсіммен орналастырылған күннен бастап күнтізбелік 270 күн, бірақ 2022 жылғы 30 қаңтарды қоса алғандағыдан аспайтын мерзім)" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей
Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Ә. Смайылов
А. Новиков
А. Оверчук

О внесении изменений в перечень категорий товаров, временное нахождение и использование которых на таможенной территории Евразийского экономического союза в соответствии с таможенной процедурой временного ввоза (допуска) допускаются без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2020 года № 119.
В соответствии с пунктом 3 статьи 219 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и пунктом 5 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в перечень категорий товаров, временное нахождение и использование которых на таможенной территории Евразийского экономического союза в соответствии с таможенной процедурой временного ввоза (допуска) допускаются без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2017 г. № 109, следующие изменения:
а) в пункте 6:
абзац пятый дополнить словами "(в 2020 и 2021 годах – 360 календарных дней в каждом календарном году)";
абзац шестой дополнить словами "(в отношении самолетов, помещенных под таможенную процедуру временного ввоза (допуска) в 2020 и 2021 годах, – 270 календарных дней со дня помещения под такую таможенную процедуру, но не более чем до 30 января 2022 г. включительно)";
б) в пункте 8:
абзац шестой дополнить словами "(в 2020 и 2021 годах – 360 календарных дней в каждом календарном году)";
абзац седьмой дополнить словами "(в отношении самолетов, помещенных под таможенную процедуру временного ввоза (допуска) в 2020 и 2021 годах, – 270 календарных дней со дня помещения под такую таможенную процедуру, но не более чем до 30 января 2022 г. включительно)".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
А. Смаилов
А. Новиков
А. Оверчук