Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің анықтамалығына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 қарашадағы № 166 шешімі
Санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы Хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы Шартқа № 12 қосымша) 22-тармағы 3-тармақшасын, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы Хаттаманың (көрсетілген Шартқа № 3 қосымша) 4, 5 және 7-тармақтарын іске асыру мақсатында және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережеге сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 8 маусымдағы № 62 Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің анықтамалығына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 29 қарашадағы
№ 166 Шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің анықтамалығына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. I бөлімде:
а) 1-кіші бөлімде:
"ACLRVA" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"ACUPFU
Aculops fuchsiae Keifer
Фуксияның ісік түзгіш кенесі";
"AGRLAX" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"ALECSN
Aleurocanthus spiniferus Quaint.
Тікенекті тау аққанаты
ALECWO
Aleurocanthus woglumi Ashby
Цитрустың қара аққанаты";
"ANOLGL" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"ANTHSI
Anthonomus signatus Say
Бүлдірген бүршікжегіші
AONDAU
Aonidiella aurantii (Maskell)
Қызыл померанц сымыры
ARCHCO
Choristoneura conflictana Walk.
Көктеректің үлкен ширатқышы";
"ARCHOC" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"AROMBU
Aromia bungii (Faldermann)
Қызылмойын сүген";
"CALSSP" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"CARESE
Caryedon gonagra Fabr.
Жержаңғақтың дән қоңызы";
"CHONFU" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"CHONRO
Choristoneura rosaceana Har.
Қиғаш жолақты ширатқыш";
"CHRXER" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"CHRYDI
Chrysomphalus dictyospermi (Morgan)
Қоңыр сымыр";
"DACUCU" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"DACUDO
Bactrocera dorsalis Hend.
Шығыс жеміс шыбыны";
"DIABLO" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"DIABUN
Diabrotica undecimpunctata Man.
Қиярдың батыс теңбіл қоңызы";
"DIABVI" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"DINDBI
Dinoderus bifoveolatus Woll.
Көп қоректі күлпәра";
"DROSSU" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"DRYCKU
Dryocosmus kuriphilus Yas.
Талшынның шығыстық жаңғақ шыбыны";
"FRANIS" коды бар позицияда "Вест-үнділік" деген сөз "Вест-индтік" деген сөзбен ауыстырылсын;
"GNORAB" коды бар позицияда "Povolny" деген сөз "Meyrick" деген сөзбен ауыстырылсын;
"LAPHFR" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"LASPPA
Cydia packardi Zell.
Шиенің жеміс жемірі
LASPPR
Cydia prunivora Wals.
Қараөріктің америкалық жеміс жемірі";
"LIRILA" коды бар позиция алынып тасталсын;
"LIRITR" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"MALAAM
Malacosoma americanum Fabr.
Америкалық жібек көбелегі
MALADI
Malacosoma disstria Hub.
Орманның буылтық жібек құрты";
"MARGVI" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"MELNCO
Melanotus communis Gyll.
Америкалық көп қоректі шыртылдақ";
"MONCTI" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"OLIGPD
Oligonychus perditus Pritchard & Baker
Аршаның өрмек кенесі
OPOGSC
Opogona sacchari Bojer
Бананның күйе көбелегі";
"PECTGO" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"PHENHI
Maconellicoccus hirsutus Green
Қатты талшықты сымыр
PISOST
Pissodes strobi (Peck.)
Веймут қарағайының сылдыршөбі
PISOTE
Pissodes terminalis Hopp.
Қарағайдың төбелік сылдыршөбі";
"PSECCC" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"RHAGCI
Rhagoletis cingulata Loew.
Шығыс шие шыбыны";
"RHIOHI" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"RHYCFE
Rhynchophorus ferrugineus (Oliv.)
Пальманың қызыл бізтұмсығы";
"TROGGA" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"ZABRSU
Zabrotes subfassiatus Boh.
Бразилиялық бұршақ дән қоңызы";
"BURSXY" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"HETDGL
Heterodera glycines Ichinohe
Соя жұмыртқұрты";
"MELGFA" коды бар позиция келесі мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"MELGFA
Meloidogyne fallax Karssen
Жалған колумбиялық бұзғынша жұмырқұрты
MELGMY
Meloidogyne enterolobii
Тамырдың ісік түзгіш жұмырқұрты
NACOBA
Nacobbus aberrans (Thorne) Thorne & Allen
Жалған ісік түзгіш жұмырқұрт
XIPHRI
Xiphinema rivesi
Қанжар жұмыртқұрт";
"CERAFA" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"CERSPD
Mycosphaerella gibsonii H.C. Evans
Қарағай қылқандарының қоңыр күйігі";
"COCHCA" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"CRONFU
Cronartium fusiforme Hed. & Hunt ex Cum.
Қарағайдың ұршықтәріздес таты
CRONQU
Cronartium quercuum (Berkeley) Miyabe ex Shirai
Шамшаттардың мүйізтәріздес таты";
"DIPDMC" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"ENDCHA
Endocronartium harknessii (J.P. Moore) Y. Hiratsuka
Қарағайдың батыстық ісік түзгіш тәріздес таты";
"GLOMGO" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"GYMNYA
Gymnosporangium yamadae Miyabe ex Yamada
Алма ағашының және аршаның таты
MELMME
Melampsora medusae Thümen
Теректің таты";
"MONIFC" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"MYCOLL
Mycosphaerella laricis-leptolepidis K. Ito, K. Sato & M. Ota
Жапон сағызқарағайы қылқанының септориозы";
"NEOVIN" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"PHIACI
Phialophora cinerescens (Wollenweber) van Beyma
Қалампырдың фиалофорлы солуы";
"PHMPOM" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"PHOMAN
Phoma andigena Turkensteen
Картоп жапырақтарының қара күйігі, фомозды теңбілденуі";
"ERWIST" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"LIBEPS
Candidatus Liberibacter solanacearum (Candidatus Liberibacter psyllaurous, Zebra Chip Disease)
Зебра чипі";
"PSDMAC" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"PSDMCA
Burkholderia caryophylli (Burkholder) Yabuuchi et al.
Қалампырдың бактериялық солуы";
"XANTAM" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"XANTHY
Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dovson.
Сүмбілшаштың сары ауруы";
"XANTTO" коды бар позиция келесі мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"XANTTO
Xanthonomas oryzae pv. Oryzicola (Fang et al.)
Swings et al.
Күріштің бактериялық жолағы
XYLEFA
Xylella fastidiosa Wells et al.
Жүзім бактериозы (Пирс ауруы)";
"CRLV00" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"CSNV00
Chrysanthemum stem necrosis tospovirus
Хризантема тармақтарының некроз тосповирусы
CSVD00
Chrysanthemum stunt pospoviroid
Хризантемалар тапалдығының вироиді
PBRSV0
Potato black ringspot nepovirus
Картоптың қара сақиналы теңбілді неповирусы"
PEPMV0
Pepino mosaic virus
Пепино мозаикалық вирусы";
"PVT000" коды бар позиция мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"PVT000
Potato virus T
Картоптың Т вирусы
PYDV00
Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus
Картоптың тапалдығының сары рабдовирусы";
"PYV000" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"PYVV00
Potato yellow vein crinivirus
Картоп талшықтарының сарғаюы кринивирусы
RPRSV0
Raspberry ringspot nepovirus
Таңқурайдың сақиналы теңбілдігі неповирусы
TOBRFV
Tomato brown rugose fruit virus
Қызанақ жемісінің қоңыр қатпарлы вирусы
"BIDPI" коды бар позицияның алдында мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"BIDBI
Bidens bipinnata L.
Қосарлы қауырсынды итошаған";
"IVAAX" коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"SIYAN
Sicyos angulatus L.
Қырлы сициос";
б) 2-кіші бөлімде:
"CARSNI" коды бар позицияда "niponensis Wlsingham" деген сөздер "sasakii Matsumura" деген сөздермен ауыстырылсын;
"SYNCEN" коды бар позиция келесі мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"SYNCEN
Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival
Картоп обыры
TILLCO
Tilletia controversa Kuhn
Бидайдың ергежейлі қаракүйесі
"TRSV00" коды бар позиция келесі мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
TRSV00
Tobacco ringspot nepovirus
Темекінің сақиналы теңбілдігі неповирусы
TSWV00
Tomato spotted wilt virus
Вирус пятнистого увядания томата". Қызанақтың дақты солу вирусы

О внесении изменений в справочник карантинных объектов Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2021 года № 166.
В целях реализации подпункта 3 пункта 22 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), пунктов 4, 5 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к указанному Договору) и в соответствии с Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в справочник карантинных объектов Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июня 2017 г. № 62, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 ноября 2021 г. № 166
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в справочник карантинных объектов Евразийского экономического союза
1. В разделе I:
а) в подразделе 1:
после позиции с кодом "ACLRVA" дополнить позицией следующего содержания:
"ACUPFU
Aculops fuchsiae Keifer
Галловый клещ фуксии";
после позиции с кодом "AGRLAX" дополнить позициями следующего содержания:
"ALECSN
Aleurocanthus spiniferus Quaint.
Колючая горная белокрылка
ALECWO
Aleurocanthus woglumi Ashby
Черная цитрусовая белокрылка";
после позиции с кодом "ANOLGL" дополнить позициями следующего содержания:
"ANTHSI
Anthonomus signatus Say
Земляничный почкоед
AONDAU
Aonidiella aurantii (Maskell)
Красная померанцевая щитовка
ARCHCO
Choristoneura conflictana Walk.
Большая осиновая листовертка";
после позиции с кодом "ARCHOC" дополнить позицией следующего содержания:
"AROMBU
Aromia bungii (Faldermann)
Красношейный усач";
после позиции с кодом "CALSSP" дополнить позицией следующего содержания:
"CARESE
Caryedon gonagra Fabr.
Арахисовая зерновка";
после позиции с кодом "CHONFU" дополнить позицией следующего содержания:
"CHONRO
Choristoneura rosaceana Har.
Скошеннополосая листовертка";
после позиции с кодом "CHRXER" дополнить позицией следующего содержания:
"CHRYDI
Chrysomphalus dictyospermi (Morgan)
Коричневая щитовка";
после позиции с кодом "DACUCU" дополнить позицией следующего содержания:
"DACUDO
Bactrocera dorsalis Hend.
Восточная фруктовая муха";
после позиции с кодом "DIABLO" дополнить позицией следующего содержания:
"DIABUN
Diabrotica undecimpunctata Man.
Западный пятнистый огуречный жук";
после позиции с кодом "DIABVI" дополнить позицией следующего содержания:
"DINDBI
Dinoderus bifoveolatus Woll.
Капюшонник многоядный";
после позиции с кодом "DROSSU" дополнить позицией следующего содержания:
"DRYCKU
Dryocosmus kuriphilus Yas.
Восточная каштановая орехотворка";
в позиции с кодом "FRANIS" слово "Вест-индийский" заменить словом "Вест-индский";
в позиции с кодом "GNORAB" слово "Povolny" заменить словом "Meyrick";
после позиции с кодом "LAPHFR" дополнить позициями следующего содержания:
"LASPPA
Cydia packardi Zell.
Вишневая плодожорка
LASPPR
Cydia prunivora Wals.
Американская сливовая плодожорка";
позицию с кодом "LIRILA" исключить;
после позиции с кодом "LIRITR" дополнить позициями следующего содержания:
"MALAAM
Malacosoma americanum Fabr.
Американский коконопряд
MALADI
Malacosoma disstria Hub.
Лесной кольчатый шелкопряд";
после позиции с кодом "MARGVI" дополнить позицией следующего содержания:
"MELNCO
Melanotus communis Gyll.
Американский многоядный щелкун";
после позиции с кодом "MONCTI" дополнить позициями следующего содержания:
"OLIGPD
Oligonychus perditus Pritchard & Baker
Можжевельниковый паутинный клещ
OPOGSC
Opogona sacchari Bojer
Банановая моль";
после позиции с кодом "PECTGO" дополнить позициями следующего содержания:
"PHENHI
Maconellicoccus hirsutus Green
Жестковолосый червец
PISOST
Pissodes strobi (Peck.)
Смолевка веймутовой сосны
PISOTE
Pissodes terminalis Hopp.
Сосновая верхушечная смолевка";
после позиции с кодом "PSECCC" дополнить позицией следующего содержания:
"RHAGCI
Rhagoletis cingulata Loew.
Восточная вишневая муха";
после позиции с кодом "RHIOHI" дополнить позицией следующего содержания:
"RHYCFE
Rhynchophorus ferrugineus (Oliv.)
Красный пальмовый долгоносик";
после позиции с кодом "TROGGA" дополнить позицией следующего содержания:
"ZABRSU
Zabrotes subfassiatus Boh.
Бразильская бобовая зерновка";
после позиции с кодом "BURSXY" дополнить позицией следующего содержания:
"HETDGL
Heterodera glycines Ichinohe
Соевая нематода";
позицию с кодом "MELGFA" заменить позициями следующего содержания:
"MELGFA
Meloidogyne fallax Karssen
Ложная колумбийская галловая нематода
MELGMY
Meloidogyne enterolobii
Корневая галловая нематода
NACOBA
Nacobbus aberrans (Thorne) Thorne & Allen
Ложная галловая нематода
XIPHRI
Xiphinema rivesi
Нематода-кинжал";
после позиции с кодом "CERAFA" дополнить позицией следующего содержания:
"CERSPD
Mycosphaerella gibsonii
H.C. Evans
Коричневый ожог хвои сосны";
после позиции с кодом "COCHCA" дополнить позициями следующего содержания:
"CRONFU
Cronartium fusiforme
Hed. & Hunt ex Cum.
Веретеноподобная ржавчина сосны
CRONQU
Cronartium quercuum (Berkeley) Miyabe ex Shirai
Рожковидная ржавчина буковых";
после позиции с кодом "DIPDMC" дополнить позицией следующего содержания:
"ENDCHA
Endocronartium harknessii (J.P. Moore) Y. Hiratsuka
Западная галлоподобная ржавчина сосны";
после позиции с кодом "GLOMGO" дополнить позициями следующего содержания:
"GYMNYA
Gymnosporangium yamadae Miyabe ex Yamada
Ржавчина яблони
и можжевельника
MELMME
Melampsora medusae Thümen
Ржавчина тополя";
после позиции с кодом "MONIFC" дополнить позицией следующего содержания:
"MYCOLL
Mycosphaerella laricis-leptolepidis K. Ito,
K. Sato & M. Ota
Септориоз хвои японской лиственницы";
после позиции с кодом "NEOVIN" дополнить позицией следующего содержания:
"PHIACI
Phialophora cinerescens (Wollenweber) van Beyma
Фиалофоровое увядание гвоздики";
после позиции с кодом "PHMPOM" дополнить позицией следующего содержания:
"PHOMAN
Phoma andigena Turkensteen
Черный ожог, фомозная пятнистость листьев картофеля";
после позиции с кодом "ERWIST" дополнить позицией следующего содержания:
"LIBEPS
Candidatus Liberibacter solanacearum (Candidatus Liberibacter psyllaurous, Zebra Chip Disease)
Зебра чип";
после позиции с кодом "PSDMAC" дополнить позицией следующего содержания:
"PSDMCA
Burkholderia caryophylli (Burkholder) Yabuuchi et al.
Бактериальный вилт гвоздики";
после позиции с кодом "XANTAM" дополнить позицией следующего содержания:
"XANTHY
Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dovson.
Желтая болезнь гиацинта";
позицию с кодом "XANTTO" заменить позициями следующего содержания:
"XANTTO
Xanthonomas oryzae pv. Oryzicola (Fang et al.)
Swings et al.
Бактериальная полосатость риса
XYLEFA
Xylella fastidiosa Wells et al.
Бактериоз винограда (болезнь Пирса)";
после позиции с кодом "CRLV00" дополнить позициями следующего содержания:
"CSNV00
Chrysanthemum stem necrosis tospovirus
Тосповирус некроза побегов хризантемы
CSVD00
Chrysanthemum stunt pospoviroid
Вироид карликовости хризантем
PBRSV0
Potato black ringspot nepovirus
Неповирус черной кольцевой пятнистости картофеля"
PEPMV0
Pepino mosaic virus
Вирус мозаики пепино";
позицию с кодом "PVT000" заменить позициями следующего содержания:
"PVT000
Potato virus T
Вирус Т картофеля
PYDV00
Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus
Рабдовирус желтой карликовости картофеля";
после позиции с кодом "PYV000" дополнить позициями следующего содержания:
"PYVV00
Potato yellow vein crinivirus
Кринивирус пожелтения жилок картофеля
RPRSV0
Raspberry ringspot nepovirus
Неповирус кольцевой пятнистости малины
TOBRFV
Tomato brown rugose fruit virus
Вирус коричневой морщинистости плодов томата";
перед позицией с кодом "BIDPI" дополнить позицией следующего содержания:
"BIDBI
Bidens bipinnata L.
Череда дваждыперистая";
после позиции с кодом "IVAAX" дополнить позицией следующего содержания:
"SIYAN
Sicyos angulatus L.
Сициос угловатый";
б) в подразделе 2:
в позиции с кодом "CARSNI" слова "niponensis Wlsingham" заменить словами "sasakii Matsumura";
позицию с кодом "SYNCEN" заменить позициями следующего содержания:
"SYNCEN
Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival
Рак картофеля
TILLCO
Tilletia controversa Kuhn
Карликовая головня пшеницы";
позицию с кодом "TRSV00" заменить позициями следующего содержания:
TRSV00
Tobacco ringspot nepovirus
Неповирус кольцевой пятнистости табака
TSWV00
Tomato spotted wilt virus
Вирус пятнистого увядания томата".

2. II бөлімнің 5-позициясы мынадай редакцияда жазылсын:
"5
Белгіленуі
ЕС 1023-2021 (ред. 2)".
3. III бөлімде кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"Кесте
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Деректеменің мәні қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1. Карантиндік объектілер анықтамалығының бөлімі
енгізілген деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Карантиндік объектілердің анықтамалығы бөлімінің коды
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d
кодтық белгі кодтаудың реттік әдісін пайдалана отырып қалыптастырылады
1
1.2. Карантиндік объектілердің анықтамалығы бөлімінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады
1
1.3. Карантиндік объектілер анықтамалығының кіші бөлімі
енгізілген деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.3.1. Карантиндік объектілердің анықтамалығы кіші бөлімінің коды
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z]
кодтық белгі кодтаудың сериялық-реттік әдісін пайдалана отырып қалыптастырылады
1
1.3.2. Карантиндік объектілердің анықтамалығы кіші бөлімінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады
1
1.3.3. Карантиндік объект
енгізілген деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.3.3.1. Карантиндік объектінің коды
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z, 0-9]
{6}|[A-Z,0-9]{5}
кодтық белгі кодтаудың сериялық-реттік әдісін пайдалана отырып қалыптастырылады
1
1.3.3.2. Карантиндік объектінің халықаралық ғылыми атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
биологиялық номенклатураға сәйкес қалыптастырылады
1
1.3.3.3. Карантиндік объектінің орыс тіліндегі атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады
1
1.3.3.4. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
енгізілген деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
жазбаның әрекет етуінің басталатын және аяқталатын күндері туралы мәліметтерді, сондай-ақ жазбаның әрекет етуінің басталуын және аяқталуын регламенттейтін нормативтік құқықтық актілер туралы мәліметтерді қамтиды
1
*.1. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасының әрекет етуінің басталатын күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген әрекет етуінің басталатын күніне сәйкес келеді
1
*.2. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасының әрекет етуінің басталуын регламенттейтін акті туралы мәліметтер
енгізілген деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1

2. Позицию 5 раздела II изложить в следующей редакции:
"5
Обозначение
ЕС 1023-2021 (ред. 2)".
3. В разделе III таблицу изложить в следующей редакции:
"Таблица
Наименование реквизита
Описание реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Раздел справочника карантинных объектов
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код раздела справочника карантинных объектов
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d
кодовое обозначение формируется
с использованием порядкового метода кодирования
1
1.2. Наименование раздела справочника карантинных объектов
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
формируется в виде текста на русском языке
1
1.3. Подраздел справочника карантинных объектов
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.1. Код подраздела справочника карантинных объектов
нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]
кодовое обозначение формируется
с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.3.2. Наименование подраздела справочника карантинных объектов
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
формируется в виде текста на русском языке
1
1.3.3. Карантинный объект
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.3.1. Код карантинного объекта
нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z, 0-9]
{6}|[A-Z,0-9]{5}
кодовое обозначение формируется
с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.3.3.2. Международное научное название карантинного объекта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
формируется
в соответствии с биологической номенклатурой
1
1.3.3.3. Название карантинного объекта на русском языке
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
формируется в виде текста на русском языке
1
1.3.3.4. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
содержит сведения о датах начала
и окончания действия записи, а также сведения о нормативных правовых актах, регламентирующих начало и окончание действия записи
1
*.1. Дата начала действия записи справочника (классификатора)
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
*.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1

*.2.1. Актінің түрі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгі
1
*.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
тіркеу кезінде актіге берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгі
1
*.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
актіні қабылдау күніне сәйкес келеді
1
*.3. Әрекет етуінің аяқталатын күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
актіде көрсетілген әрекет етуінің аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
*.4. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасының әрекет етуінің аяқталуын регламенттейтін акті туралы мәліметтер
енгізілген деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Актінің түрі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгі
1
*.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
тіркеу кезінде актіге берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгі
1
*.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
актіні қабылдау күніне сәйкес келеді
1
".

*.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение
в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
*.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое акту при его регистрации
1
*.2.3. Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта
1
*.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте
0..1
*.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
*.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение
в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
*.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое акту при его регистрации
1
*.4.3. Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта
1
".