Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы тамыздағы № 142 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 7 желтоқсандағы № 171 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 тамыздағы "Тасымалдаушының тауар декларациясын пайдалана отырып, жедеғабыл жүк ретінде жеткізетін тауарларын кедендік декларациялау туралы" № 142 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Өзгерістердің (осы Шешімге қосымша) 1-тармағының "в" тармақшасында көзделген ережелер 2020 жылғы 1 ақпаннан бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 171 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 142 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2-тармақта:
а) "а" тармақшасының үшінші абзацында:
"200" деген цифрлар "1000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"(ішкі тұтыну үшін шығарылатын кедендік рәсімге жатқызылған тауарларға қатысты, жалпы кедендік құн Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 136-бабының 2-тармағын ескере отырып айқындалады) не егер бұл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасында көзделсе,- 1000 евро" деген сөздер алып тасталсын;
б) "б" тармақшасындағы оныншы абзацта "(Беларусь Республикасы үшін)" деген сөздер "немесе оларды төлеудің мерзімін ұзарту" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) "г" тармақшасында:
бірінші абзацтағы "2020 жылғы 1 ақпан" деген сөздер "2022 жылғы 1 мамыр" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші және үшінші абзацтар "(Армения Республикасы, Қазақстан Республикасы және Қырғыз Республикасы үшін)" деген сөздермен толықтырылсын;
г) мынадай мазмұндағы "д" тармақшасымен толықтырылсын:
"д) егер бір жеке жүкқұжат бойынша орналасатын тауарлардың жалпы кедендік құны 200 евроға баламалы сомадан асып түссе, бұл жағдайда ішкі тұтыну үшін шығарылған кедендік рәсімге жатқызылған тауарларды орналастыру кезінде ЖЖТД 2023 жылғы 1 сәуірге дейін пайдаланылмайды (кедендік құн Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 136-бабының 2-тармағының ережелерін ескере отырып айқындалады).".
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген жедеғабыл жүктер үшін тауар декларациясын толтыру тәртібінде:
а) 30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2018 г. № 142
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 декабря 2021 года № 171.
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2018 г. № 142 "О таможенном декларировании товаров, доставляемых перевозчиком в качестве экспресс-груза, с использованием декларации на товары" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Положения, предусмотренные подпунктом "в" пункта 1 изменений (приложение к настоящему Решению), распространяются на правоотношения, возникшие с 1 февраля 2020 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 декабря 2021 г. № 171
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2018 г. № 142
1. В пункте 2:
а) в абзаце третьем подпункта "а":
цифры "200" заменить цифрами "1000";
слова "(в отношении товаров, помещаемых под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, общая таможенная стоимость определяется с учетом пункта 2 статьи 136 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза) либо, если это предусмотрено законодательством государств – членов Евразийского экономического союза, – 1000 евро" исключить;
б) в абзаце десятом подпункта "б" слова "(для Республики Беларусь)" заменить словами "или рассрочка их уплаты";
в) в подпункте "г":
в абзаце первом слова "1 февраля 2020 г." заменить словами "1 мая 2022 г.";
абзацы второй и третий дополнить словами "(для Республики Армения, Республики Казахстан и Кыргызской Республики)";
г) дополнить подпунктом "д" следующего содержания:
"д) до 1 апреля 2023 г. ДТЭГ не используется при помещении товаров под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления в случае, если общая таможенная стоимость товаров, перемещаемых по одной индивидуальной накладной, превышает сумму, эквивалентную 200 евро (таможенная стоимость определяется с учетом положений пункта 2 статьи 136 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза).".
2. В Порядке заполнения декларации на товары для экспресс-грузов, утвержденном указанным Решением:
а) пункт 30 изложить в следующей редакции:

"30. Жеке жүкқұжат бойынша барлығы (бруттоның жалпы салмағы, кедендік құны)" деген жолда (ЖЖТД құрылымының тиісті деректемелерінде) жеке жүкқұжат бойынша өткізілетін тауарлардың кеден органына ЖЖТД берілетін мүше мемлекеттің валютасындағы жалпы брутто салмағы және жалпы кедендік құны туралы мәліметтер көрсетіледі.
"Жедеғабыл-жүктерге арналған тауарлар декларациясы бойынша барлығы (бруттоның жалпы салмағы, кедендік құны)" деген жолда (ЖЖТД құрылымының тиісті деректемелерінде) кеден органына ЖЖТД берілетін мүше мемлекеттің валютасындағы, ЖЖТД-да мәлімделген барлық тауарлардың жалпы салмағы және кедендік құны туралы мәліметтер көрсетіледі.";
б) 31-тармақтың жетінші абзацында "/" белгісі "-" белгісімен, "және көрсетілген тауардың реттік нөмірі" сөздері "көрсетілген ЖЖТД бойынша тауардың реттік нөмірі және жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі" сөздерімен ауыстырылсын.

"30. В строке "Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)" (в соответствующих реквизитах структуры ДТЭГ) указываются сведения об общем весе брутто и общей таможенной стоимости в валюте государства-члена, таможенному органу которого подается ДТЭГ, товаров, перемещаемых по индивидуальной накладной.
В строке "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)" (в соответствующих реквизитах структуры ДТЭГ) указываются сведения о суммарном весе брутто и таможенной стоимости в валюте государства-члена, таможенному органу которого подается ДТЭГ, всех товаров, заявленных в ДТЭГ.";
б) в абзаце седьмом пункта 31 знак "/" заменить знаком "-", слова "и порядковый номер товара, указанный" заменить словами "порядковый номер товара по ДТЭГ и порядковый номер товара по индивидуальной накладной, указанные".